Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) WonderCSabo válasza Chili7 (#5400) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez nekem is gondom, már előző xp telepítésemnél is.

(#5402) Andrewhouse válasza Thibi (#100) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Hali olyan kérdésem lenne, hogy Winows prof. 64 Bitest érdemes használni jó lenne az nekem valamire?? vagy Vista 64 bit?

(#5403) PazsitZ válasza Andrewhouse (#5402) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerény véleményem szerint nem érdemes. Egyes programokkal csak gondod lesz melette.

- http://pazsitz.hu -

(#5404) Core2duo6600 válasza Andrewhouse (#5402) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha bírja a géped akkor inkább a vistát

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5405) #25954560 válasza Chili7 (#5399) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha nem kell igazibol, akkor kiveheted run->msconfig-> ott lesz valahol az automatikusan indulo izek kozott. kiveszed a pipat, reboot. (rebootnal feljon kicsi ablak h ajajj es szoljon-e legkozelebb is :) pipa, ok)

(csak nem kerult be az inditopult-ra)

gondolom van fent a gepeden vhol egy libxml2.dll, es akinek kell az majd rendesen elinditja, csak igy felparameterezes nelkul nem talalja meg maganak az xmlaunch.

(#5406) zsoi válasza kosaga (#5387) üzenetére


zsoi
senior tag

ha az első pár frissítést letöltöd, és manuálisan próbálod telepíteni... mi történik?
esetleg próba EZ után.

[ Szerkesztve ]

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#5407) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Helo srácok! Nekem egy olyan problémám lenne, hogy mikor betölt az xp, befejeződik az hang amikor betöltött. Fekete képernyő lesz, de a monitor nem kapcsol ki. Ilyenkor mivan? Ma reggel óta csinálja, csak a vinyót próbáltam kiszedni de nem ment. Túlsok volt a kábel.
Valaki help! :(

(#5408) Loretto válasza Atomgeszi (#5407) üzenetére


Loretto
veterán

Csökkentett módban sem indul?

Soirée...

(#5409) 7 válasza Atomgeszi (#5407) üzenetére


7
addikt

Lehet, hogy a matatas kozben sikerult meglazitanod vagy kirantanod egy vezeteket, kabelt, csatlakozot. Nezd at a dolgot, nyomkodj meg mindent, ami csak kilazulhatott, illetve csekkold le, hogy semmi nem allja utjat mondjuk a VGA ventijenek (vagy barmilyen mas ventinek). Elsore csak ennyit tudok sajna mondani.

(#5410) Atomgeszi válasza Loretto (#5408) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Megnéztem, csökkentett módban gond nélkül indul. Próbáltam még a legutolsó helyes konfiguráció opciót is, de ugyse indul, xp betölt xp hang, és fekete képernyő.
yetike: Megnéztem mégegyszer a vezetékeket, mindent jól jár nyomtam. De ígyse jó. Az számít valamit, hogy mikor a gép indult akkor kötötttem rá egy ventilátort?
Esetleg futtassak le egy Hibakeresést?

[ Szerkesztve ]

(#5411) Loretto válasza Atomgeszi (#5410) üzenetére


Loretto
veterán

Csökkentettben szedd le vga drivert, majd esetleg egy másikat tegyél fel, ha elindul normál módban.

Soirée...

(#5412) Atomgeszi válasza Loretto (#5411) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Csökkentett módban uninstalláltam az nvidiát, újraindít, újra csökkentett mód, drivercleaner, újraindít, windows normál módú indítása. És lám betöltött az XP! Most fogom felrakni a grafkártya drivert, remélem sikerül. AMúgy a legújabb driver volt fent beta....
Nah majd még jelentkezek, hogy sikerült!
Köszönöm! :R :C

(#5413) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#5412) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Felraktam a drivert, minden klappol! Hálás köszönetem! :R

(#5414) ReJim


ReJim
őstag

hogyan lehet magyar billentyuzet kiosztasra allitani egy angol xp-t? foleg ha kicsit butitott, es par dolgot nem tartalmaz?

</end.?>

(#5415) ReJim válasza ReJim (#5414) üzenetére


ReJim
őstag

pontositok, nincs a listaban a magyar kiosztas... azt valahogy oda lehet varazsolni? :)

</end.?>

(#5416) zsoi válasza bim (#5384) üzenetére


zsoi
senior tag

regedit
HKLM ÉS HKCU
Software/microsot/windows/currentversion/run, runonce ágak alatt vlmi furcsa?

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#5417) Demolator


Demolator
tag

Hali mindenkinek,

VGA kártyát cseréltem, örültem is mert ugye innentől minden játék majd frankón megy max graphon (7600gt) viszont a pro street demo ha az autó törést felteszem maxra hibaüzenettel leáll:

Kivétel (unknown software exception (0xc000001d)) történt az alkalmazásban a következő
helyen:0x00718cc0

és a Colin Dirt demo pedig el se akar indulni és mielőtt bármit is tenne ugyanezzel a hibaüzenettel leáll. Kérdésem az lenne, hogy találkozott-e már valaki hasonlóval és ha igen mi lehet a megoldás? én a directx hibájára gondoltam talán az lehet mert nekem úgy tűnik hogy akkor hal be a dolog ha meg akarja hívni a shader 3.0-t ??? :F

[ Szerkesztve ]

A reklám helye

(#5418) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

Hogyan kell XP Home-ot aktiválni?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5419) kraftxld válasza Motion_Blur (#5418) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Start menü, programok, windows aktiválása?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5420) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Van valakinek esetleg egy értelmes sidebar progija? Már feltettem párat, de egy se megy. Egy jó volt meg szép is, de állt az óra. :DDD

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#5421) martonx válasza LALA_kiraly (#5420) üzenetére


martonx
veterán

Én az objectdock-ot használom, bár ez nem kimondottam sidebar progi, inkább az OS X-ek dokkolójához hasonlít.
Viszont teheted oldalra is, és van rajta óra...

Én kérek elnézést!

(#5422) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Akkor én is kérdeznék.
Tegnap volt XP reinstall és úgytűnik, hogy minden rendben, de mégse mert ha nem piszkálom a gépet akkor ugye 10 perc után elindul a képernyővédő, ez idáig rendben van viszont a beállított 20 perc után a monitort nem kapcsolja le a Win hanem marad a képernyővédő.

Ilyen gondom még sose volt XP-vel.
Esetleg valaki találkozott ilyen hibával?

Előre is köszi.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#5423) bnss


bnss
veterán

Üdv.

Nem jutok egyről a kettőre egy programmal, ha korlátozott fiókból indítom, akkor egy hibaüzenettel leáll. Ha Rendszergazdaként futtatom akkor tökéletesen fut. Mivel nem én használom, így még kényesebb a kérdés, nem lehet mindig rendszergazdaként futtatni. Csoportházirendben nézelődtem, de nem lettem oksabb. Köszi a tippeket előre is. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5424) bnss válasza bnss (#5423) üzenetére


bnss
veterán

Megoldottam kis olvasgatás után. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5425) ReJim válasza ReJim (#5415) üzenetére


ReJim
őstag

registry hack-et választottam, HKLM\system\controlset001\control\keyboard layouts\ és itt átírtam egy ballkezes dvorak-féle kiosztás dll-jét, a magyarra. :) így most tulajdonképpen nem magyar a bevitel de magyar qwertz a kiosztás.

</end.?>

(#5426) ivcsi86


ivcsi86
tag

sziasztok.
hogy lehet azt törölni a WinXP-n belül,ha pl email cimemet irom be,és 1betü lenyomása után megjelenik a lenyilo ablakban.
na ezt szeretném törölni.

elöre is köszi.

(#5427) Májsztró


Májsztró
addikt

Mivel nem láttam az első oldalon külön IE7-nek szóló topikot így ide írnám gondjaim ha nem gáz :DDD

Szóval IE 7-es van fent a problémáim a következők lennének , iwiw-en , mxvip-en meg más fórumokban a képekre ha rákattintok akkor nem hozza be őket nagyba :O
Meg ha simán elindítok egy IE7-et és beírom hogy prohardver.hu mondjuk , akkor ritka lassan hozza be , kell adni neki egy jó fél percet mire megtáltosodik , közben netlimiterben nézem és nincsen fel/letöltése az IE-nek , ezek mitől lehetnek ?

(#5428) Májsztró válasza Demolator (#5417) üzenetére


Májsztró
addikt

én ilyenkore szoktam az Xp-t újra feltelepíteni ... mást nem nagyon tudok rá , már én is sokszor kérdeztem , de semmi megoldás nincs rá

(#5429) ivcsi86 válasza Májsztró (#5427) üzenetére


ivcsi86
tag

Sztem akkor jársz legjobban ha Mozilla-zol,m az IE7 ritka szar lett.

(enyémre vki?)

(#5430) Májsztró válasza ivcsi86 (#5429) üzenetére


Májsztró
addikt

Mozilla Firefox legújabb magyar verzsönnel kínáltam emg a zikszpét ... és láss csodát rendesen megy :DDD de az iwiw egy halom szar alatta ... gondolom mindenütt ez van :C

(#5431) quby


quby
őstag

sziasztok!

Mi van akkor ha az xp ujratelepitése után leállitáskor leáll a rendszer de nem áll le a táp! Megy tovább, a cd-t is ki tom nyitni. Olyan mintha készenlétbe lenne de nem. jrainditani is csak ugy tudom, hogy hosszan a power -> leáll majd utána indul ujra
5let?? :F

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#5432) WonderCSabo válasza ivcsi86 (#5426) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De hova is írod be?

(#5433) ivcsi86 válasza WonderCSabo (#5432) üzenetére


ivcsi86
tag

tudod...ott van pl h "e-mail cim:" vagy "felhasználonév:" és utánna a kis rublikába.
pl itt PH-n ha beirom a rublikába irok egy "i"-t és már meg is jelenik alatta:ivcsi86...

vágod?!
na ezt szeretném törölni,azt h kell?

(#5434) Májsztró válasza ivcsi86 (#5433) üzenetére


Májsztró
addikt

azt tudom ,hogy úgy kerülhetted volna el .hogy amikor kérdi akkor rámész hogy ne jegyezze meg :))

(#5435) ivcsi86 válasza Májsztró (#5434) üzenetére


ivcsi86
tag

nem m ha megjegyzést nyomok,akkor alapbol nem kell beirnom semmti,m ott van a név meg a jelszo is.
de igy csak a cimeket jegyzi meg amit valaha bele voltak irva...
szal? :F

(#5436) kosaga válasza zsoi (#5406) üzenetére


kosaga
tag

Semmi változás.Nem engedi az update-et.várom a további javaslatokat.Szia

Pap leszek, az kurvaisten!

(#5437) martonx válasza Májsztró (#5430) üzenetére


martonx
veterán

Használd az IETab bővítményt Firafoxhoz.
Ez emulálja az Internet Exploreres felületet.

Hiába a Firefox verhetetlen :))

Én kérek elnézést!

(#5438) brd


brd
nagyúr

Valaki találkozott már olyannal, hogy 10 perc-fél óra után megáll a forgalom egy nem ADSL, de PPPoE-s internetnél, és nem lehet lebontani a kapcsolatot (ha rányomok a bontásra, akkor nem történik semmi, de utána a hálózati kapcsolatok ablak is freezel, olyan, mintha valamelyik szolgáltatás adná meg magát), és csak a gép újraindítása segít? Korábban az ugyanerre a hálókártyára kötött kábelmodemes nettel nem volt semmi bajom, csak most a PPPoE-s megoldással van ez. Segítségképpen: tárcsázott kapcsolat a kábelmodemes netnél is volt már, a VPN-ből kifolyólag (és azt továbbra is működik, bármikor le lehet bontani és újracsatlakoztatni), tehát úgy tűnik, nem a tárcsázó adta meg magát. Próbáltam a RASPPOE-t, hátha a win beépített PPPoE-je hasal el, de így is lehal, bár talán picit tovább bírja.

The only real valuable thing is intuition.

(#5439) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, asszem valamit nagyon elk****rtam ismerős gépén. Régebben megkért, hogy hozzak létre fiókokat a windows xp alatt, hogy a fia ne olvasgassa a levelezését.... ez működött is, tegnap meg szólt, hogy töröljem ki a fiókokat, már nincs rá szükség, ha lehet induljon el a windows, ne is legyen felhasználónév. Na én ki is töröltem a fiókokat, és valamit állítottam is, hogy ne kérjen jelszót és felhasználónevet. Azthittem minden okés, de most hívott telefonon a srác, hogy nem tudják elindítani a gépet, a felhasználónévnél az ASPNET szerepel, és nem tudnak továbbjutni, a windows itt megáll.
Ha jól emlékezem, a rendszergazdai fiókot nem töröltem, meg ez nem is törölhető talán. Viszont már nem emlékezem, hogy milyen névvel telepítettem a gépet, gondolom az lenne a rendszergazdai fiók neve....
Tudtok segíteni, mit lehetne tenni? Semmi kedvem a windowst újratelepíteni, és remélem nem is szükséges.....

(#5440) daninet


daninet
veterán

hali!
egy-két napja nem tudok bejelentkezni MSN-re, ha pedig esetleg eljut odáig akkor hibajelentésel kilép... amugy meg simán csak kilép hibajelentéssel...feltettem ezt az uj Live-os MSN-t hátha de azzal sem.. hibaellenőrzésnél eljut a portokig és ott kifagy..
valaki valami? :(

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5441) akaido válasza Zoli bácsi (#5439) üzenetére


akaido
addikt

A win telepítésénél a rendszergazda nevű felhasználónak is be kell állítani egy jelszót. Erre a jelszóra remélhetőleg emlékeztek. A bejelentkező képernyőnél amikor felhasználót kell választani nyomj kétszer egy más után CTRL + ALT+ DEL-t és a rendszergazda felhasználóval jelentkezzetek be. Akkor van némi gáz ha a rendszergazda jelszavára sem emlékeztek, ha viszont a rendszergazda usernek nincs jelszava nyert ügyed lehet.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5442) lorant80


lorant80
tag

Szevasztok!

Egy kis segitségre lenne szükségem...!

I. Feltelepitettem egy programot XP alatt, de a következo hiba miatt, még a program elindulása elott kilép a következo üzenet kiséretében..., "NEM SIKERÜLT A MICROSOFT SAPI INICIALIZÁLÁSA! A hiba kódja: 80040154"

II. Valmint a következő (hasonló) üzenetek elég jellemzőek az utóbbi időben, már a fentebb említett program instalálása előtt jelentkezett (program kilépéskor, mint ebben az esetben is ..., "regisztrálás":-) stb.)

http://kepfeltoltes.hu/view/071109/Image00000_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez a két hiba, szerintem nem kapcsolódik szorosan egymáshoz! "SAJÁT VÉLEMÉNY"!

Bízok benne, hogy lesz valakinek valami használható ötlete...!
Előre is köszönet a segitségért!

Üdv...

S.L

(#5443) daninet válasza lorant80 (#5442) üzenetére


daninet
veterán

crack.exe?? akkor lehet az eredeti progi nem csinálja ezt vagy keresd meg máshol... :W

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5444) lorant80 válasza daninet (#5443) üzenetére


lorant80
tag

Itt most nem a c....-en van a hangsúly, mert ahogy említettem sima program bezáráskor is jelentkezik vagy program futás közben!
Ez csak egy példa, jelen pillanatban nemtudom más formában bemutatni, ezért maradtam ennél...! Különben a program fut trial verzióban..., ez a kép azt ilusztrálja, hogy nem fut le a c....., hanem bejön ez a bizonyos ablak!!!
Nagyon különböző esetekben (alkalmakkor) jelentkezik ez a bizonyos hiba...!

Mitől lehet???

S.L

(#5445) Zoli bácsi válasza akaido (#5441) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

:R Köszönöm szépen, holnap kipróbálom. Közben megnéztem, a Hiren's boot cd-n is vannak különféle jelszó-buheráló progik, aamikkel feltételezem cd-ről bootolva is hozzá lehet férni a fiókokhoz. De ezt meghagyom végszükség esetére. :)

(#5446) kraftxld válasza Zoli bácsi (#5439) üzenetére


kraftxld
nagyúr

ERD commanderes cd be, aztán lehet is resetelni a jelszavakat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5447) LALA_kiraly válasza martonx (#5421) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nekem vista hatású sidebar kellne. Feltettem et a "témát", és ugye illene mellé.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#5448) Core2duo6600 válasza VaniliásRönk (#5382) üzenetére


Core2duo6600
veterán

(#5439) Zoli bácsi, (#5382) VaniliásRönk

Az indexen vagy a Prohardveren volt 1 cikk arról, hogy mennyire nem biztonságos egy magára hagyott ms oprendszer, és ott említenek 2 progit ami kellhget neked

(#5407) Atomgeszi
A Vga driverrel lehet valami reistall kéne

(#5417) Demolator
Le kéne tesztelni a VGA -t ill a drivert a 3dmark 2006 al, ill. feljebb emelni a cpu ill chipset feszultségét ez akkor kelhet ha nagy fogyasztású a vga-d

(#5426) ivcsi86
Delete gombal ill. az automatikus kiegészítéseknél a levelező progi beállításainál

(#5431) quby
Van neki 1 beállítási lehetőség, hogya táp maradhjon járva
a local polici settingsbe nézzél körül, pontosan nem tudom, de van ilyen
de a gpedit.msc vel is eléred

(#5442) lorant80

Valszeg ram hiba, csinálj egy memtest et

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5449) Castin


Castin
csendes tag

Hali mindenki!

Az érdekelne, hogy van-e a Microsoft Reader-nek magyar verziója és ha van hogyan lehet hozzájutni??? A microsoft oldalán nem volt, a reader oldalán szintén nem volt, magyar microsoft letöltő oldalon szintén nem volt nyoma sem... Szal nem ide jöttem azonnal.

Köszi előre is!

"Arra gondoltam, hogy a Földön túlnyomó többségben vannak a hülyék és az élet egyedüli célja, hogy mi magunk ne váljunk a többség részévé."

(#5450) jasszer


jasszer
senior tag

Meg tudjátok mondani h melyik XP variáns eszi a legkevesebbet a gépből? PIII 600 / 128 ram notira kellene feldobni...

Apokalipszis? Ezeknek?!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.