Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) V.Stryker válasza Jazz (#5950) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha jól tudom, akkor ez a funkció alapban mintha le lenne tiltva...engedélyezni kéne. XP Antispy?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5952) Kernel válasza Jazz (#5950) üzenetére


Kernel
nagyúr

Címzett nevét be kellene írni. Itt van például egy üzenet önmagamhoz:

Futtatás: services.msc

Üzenetküldő szolgáltatás (angol Windowsban megtévesztő módon: Messenger service) engedélyezése értelemszerűen.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5953) Jazz válasza Kernel (#5952) üzenetére


Jazz
veterán

Működik! (leglább is magamnak). Gondolom hogy másnak küldve is működjön, azon a gépen is bekapcsolva kell lenni a szolgáltatásnak.

Thx!

free your mind

(#5954) eszement24 válasza Balinov (#5947) üzenetére


eszement24
aktív tag

Snagit nem csak képlopó?Nekem kifejezetten videó kéne avi vagy wmv.

(#5955) akaido válasza eszement24 (#5954) üzenetére


akaido
addikt

Üdv!
Guglizz: screen recorder [link]

Nagyon felületesen futottam át a listát: A [Cam Studio] lehet a Te barátod.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5956) Balinov válasza eszement24 (#5954) üzenetére


Balinov
félisten

itt ezt írják a Features Overview-ek között.
"Video Screen Capture
Capture a short video of your own desktop activity. With SnagIt in this mode, you can make quick tutorial videos to share with others."

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5957) Dr. Romano válasza iwu (#5941) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi! Kipróbálom! :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5958) MZsoltee válasza Balinov (#5949) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nincs AVG-t használok...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#5959) Balinov válasza MZsoltee (#5958) üzenetére


Balinov
félisten

pff.passz. átfutottam a korábban linkelt oldalon a hozzászólásokat és az az arc,aki a MS-nél ennek a terméknek a fejlesztési vezetője azt írja,hogy beta verzió,ne rakja fel az ember.ha bemásolod a win\system32 mappába akkor is ugyanúgy hibát vág ki ?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5960) MZsoltee válasza Balinov (#5959) üzenetére


MZsoltee
veterán

sajna igen. Lehet XP reinstall lesz a vége.. :F

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#5961) Balinov válasza MZsoltee (#5960) üzenetére


Balinov
félisten

boot-nál F8,legutolsó helyes konfiguráció helyerállítása?
írkálták több helyen is,hogy .net framework telepítése,újratelepítése megoldhatja.Esetleg ennek adj még egy esélyt.Vagy tedd újra azokat az alkalmazásokat,amik lef*ssák a bokájukat ezen dll hiányában.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5962) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Két kérdésem lenne...az egyik, hogy nem ismertek-e olyan programot, aminek a segítségével a gépen lévő word és excel fájlokban lehet szavakat, mondatokat keresni, anélkül, hogy megnyitnám őket (CTRL+F nem játszik... :) ).

A másik pedig az lenne, hogy keresek olyan kalkulátor programot, amit rá lehet tűzni az XP asztalra és ott rögzíteni, és ami mindig elérhető onnan, folyamatosan fut.

Let the Zone take me if I am.

(#5963) Balinov válasza kutga (#5962) üzenetére


Balinov
félisten

üdv,kereső programmal kapcsoaltban sztem nézd át a Google Desktop-ot,sztem jól fog jönni.

a másikat- kalkulátoros - sajna passzlom. Gondolom nem Always On számológépre gondolsz,hanem vmi menedzserasszisztens szerü programra. Vistán biztos van ilyen Widget,de azt meg én nem ismerem.

üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5964) MZsoltee válasza Balinov (#5961) üzenetére


MZsoltee
veterán

.net megvolt reinstall besz@rosprogik spybot viruskeresés F(as még nme ,de sztem nem fog segíteni...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#5965) Balinov válasza MZsoltee (#5964) üzenetére


Balinov
félisten

spykergetés volt vagy nemtudom kihámozni a hsz-edből? :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5966) MZsoltee válasza Balinov (#5965) üzenetére


MZsoltee
veterán

Spybot, jah volt spykeresés. Bocsi kicsit kusza lett tényleg!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#5967) Balinov válasza MZsoltee (#5966) üzenetére


Balinov
félisten

no problem,majd belejössz...rendszervisszaállítás,program reinstallok?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5969) badogos11


badogos11
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket, tanácsotokat kérném a következő problémával kapcsolatban. Adott egy egy usb-s külsű winchester( WD 1200), amelyet nem akar felismerni az xp-m. A csatlakoztatáskor azt irja ki, hogy "a hardver telepítése közben probléma lépett fel..", illetve "...az usb eszközt nem lehet felismerni...". Pendrive-okat simán felismeri bármelyik usb-re dugva. Ha a winchestert laptopomra dugom rá ott rögtön felismeri, nincs vele semmi gond. A biosban be van kapcsolva a plug n play szolgáltatás és a windows-ban is. Próbáltam megkeresni mi a különbség a két rendszer között de nem találom a hiba okát.
Megköszönném ha tudnátok mondani vmi infót hol keressem a baj forrását.

Üdv

Badogos

(#5970) csabyka666


csabyka666
addikt

Hali!
Itt is felteszem a kérdésemet...
Mi a különbség a 32 és a 64 bites XP között...? (Mert most már van lehetőségem felrakni a 64 bites verziót is...gondoltam megkérdezem a véleményeteket!)
Olyasmit hallottam, hogy jobb a memóriakezelése, de nem tiszta a dolog. Előnyőket és hátrányokat írjatok pls. Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#5971) Balinov válasza badogos11 (#5969) üzenetére


Balinov
félisten

csak egy tipp: nincs véletlen ugyanazon az USB vezérlőn több eszköz? 1x USB csatlakozó tápellátása nem lehet,hogy kevés?

Csabyka: fusd át ezt a topikot,ennél elsőkézből származóbb inóft itt sem tudunk adni

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5972) MR!!


MR!!
aktív tag

hi

XP-re Vista Style-t honnan lehet leszedni (normálisat: vírus mentes, működik normálisan)

Egyáltalán érdemes e , nem lassítja be a gépet ?

vki .. tud vmit kicsit bővebben

miszter

(#5973) LvK


LvK
csendes tag

Sziasztok,

lehet hogy volt már.

Szóval az én problémám a következő lenne: tegnap kezdődött az egész, hogy a windows bootoláskor rendesen belassul, szóval a megszokott 20-30mp helyett legalább 3 vagy 4 percig eltart, amíg elindul, amikor meg elindul, a hang recseg, akadozik folyamatosan, a gép érezhetően lelassul. Ha winampot indítok, a zene élvezhetetlen, de így van ez minden hangot kiadó programmal. Érdekes módon a videók továbbra is akadásmentesek, csak a hangon lehet érezni a változást, meg a gép mintha jóval lassabb lenne. Feladatkezelőben néztem, a CPU használat 3-4% körül mozog, a memória meg 200MB szabad a 3200-ból, szóval nem gyanakszom vírusra, bár ettől még simnán lehet. Panda Antivirust nem talált semmit, TuneUppal Registryt kipucoltam, avast se nyekergett, hogy baja van, spyware semmi. Ennek örömére az egészet legyalultam, windows reinstall, simán ment pár ótrát, utána ugyanaz a probléma, a helyzet ugyanaz, mint amit az előbb leírtam. A furcsa az, hogy a jelenség nem köthető egy konkrét program feltelepítéséhez, mert csak úgy egyik pillanatról a másikra jelentkezett. Gépet lekapcsoltam, lehúztam mindent, port kifújtam belőle, memóriákat egyesével kipróbáltam, lehúztam a dvd írót, továbbra is akad minden. BIOSból letiltottam a hangkártyát, így is megvan a gond. Még ki fogok próbálni egy másik videókarit, de ebben nincs sok reményem. Eszközkezelőt néztem, minden driver teljesen rendben van. Lehet, hogy mégis valami vírus? Hardver probléma szerintem nem lehet, mert akkor már rögtön jelentkezett volna, ugyanezért sztem BIOS vírus se nagyon. Most eléggé meg vagyok lőve, ilyennel még soha nem találkoztam... :S

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

(#5974) csabyka666 válasza MR!! (#5972) üzenetére


csabyka666
addikt

Hali!
Úgy gondolom ez a legjobb:
http://www.crystalxp.net/galerie/en.id.130.htm
A lényeg, hogy 32 bitre rakd fel, 64en nem megy. :( Nem vírusos, nem lassítja jelentősen a gépet sem. Nem kell hozzá StyleXP vagy WindowBlinds, ez felülírja a rendszerben a neki szükséges file-okat. (de természetesen visszaállítható a dolog).

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#5975) mustad


mustad
tag

sziasztok
az a problémám hogy:)
2 vinyóm van. és tegnap ráraktam a ásikra is 1 xp-t
indulásnál GÉP SZÉPEN RÁKÉRDEZETT H MELYIKET INDÍTSA.
DE MOST LESZEDTEM A Z XP-T ÉS FORMATTÁLTAM IS A D:-OT. DE SAJN AMÉG MINDIG RÁKÉRDEZ H MELYIKET INDÍTSA PEDIG MÁR CSAK 1 OP. RENDSZEREM VAN. HOGY TUDNÁM BEÁLLÍTANI HOGY NE KÉRDEZZEN RÁ CSAK INDITSA AZT AZ EGYET? KÖSZI ELÖRE IS

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#5976) csabyka666 válasza LvK (#5973) üzenetére


csabyka666
addikt

Ajje'! Gyakorlatilag minden elképzelhetőt kipróbáltál már. Ha jól emlékszem, nekem is volt ilyen bajom a dolgokkal...mármint akadt a zene WinAmp-on, meg hasonlók. De nekem csak akkor kezdett el akadni, amint fájlokat másoltam, vagy valami nagyobb dolgot raktam egyik vinyóról a másikra.
Tehát amint írni kellett rá, akadni kezdett.
Próbálj meg új alaplap drivert, esetleg hangkártya drivert. Mindemellett szerintem valamiféle hardveres ütközés lesz, mert ha a Winfos is 4 percig indul... :F
De amúgy 3200 megából 200 mega szabad? Jól írtad? Mert kicsit rossz az arány.
(Ha tudok valamit, szólok.)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#5977) csabyka666 válasza mustad (#5975) üzenetére


csabyka666
addikt

Sajátgép -> jobb klikk -> tulajdonságok -> 'Advanced' (nemtom a magyar Winfosban mi a neve, a hardveres fül után van :F ) -> és itt a legalsóra klikkelj! Ott ki tudod választani, hogy melyiket indítsa alapból, és asszem ha leveszed azt a 2 pipát, akkor nem is hozza be többet. Csak vigyázz, hogy !!az legyen!! kiválasztva, amelyiket tényleg indítani szeretnéd.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#5978) mustad válasza csabyka666 (#5977) üzenetére


mustad
tag

a hardveres fül után nekem ott megosztsá van. és mappákat és a hálózatot tudom megosztani és ezt nem a sajátgép hanem a c: tulajdonságainál találtam vagy nem ott kéne? mert a sajátgép tulajdonságainál nincs ilye.

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#5979) mustad válasza mustad (#5978) üzenetére


mustad
tag

megvan köszönöm!

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#5980) mustad válasza csabyka666 (#5974) üzenetére


mustad
tag

letöltöttem ezt a vistás kinézetet. király
és ez tudja azt hogy 3d be egymás mögé rakja a mappákat? hogy kell?

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#5981) LvK válasza csabyka666 (#5976) üzenetére


LvK
csendes tag

Jaja, csak eddig miért nem jelentkezett a hardveres ütközés? :S

Driver mindenből a legújabb, a gyártó honlapjáról szedtem őket. Elképzelhető, hogy a winchesterrel van baja? Mármint ha írni/olvasni kell róla (ahogy írtad) akkor akad be?

Az arányt rosszul írtam, 200 mega foglalt a 3000ből.

Kösz a gyors választ!

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

(#5982) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Megnézné nekem valaki, hogy alapértelmezésben a rendszer/speciális/környezeti változók/TEMP-nél a változó értéke hogy néz ki?

(#5983) mustad válasza Johnny Cage (#5982) üzenetére


mustad
tag

így:
%USERPROFILE%\Local Settings\Temp

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#5984) Johnny Cage válasza mustad (#5983) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Köszi. Valami nem kóser.

(#5985) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Sziasztok,

Lehet, hogy volt már, de én most futottam bele ebbe a problémába, és viszonylag sürgősen szükségem lenne valamilyen megoldásra a következővel kapcsolatban:

Vettem egy új HDD-t, a régit ki a gépből, újat be a gépbe, particionál, megformáz, windows-t telepít. Már nagyjából megvan a működő rendszerem, így kezdeném áthozni a dolgaimat a régi HDD-ről (ennek semmi baja nincsen, csak vettem egy gyorsabbat), de nem tudok belépni a 'Documents and Settings/<sajátfelhasználóm>' mappába, pedig egy rakás adatom van ott: dokumentumok, programok beállításai, stb.

Rendszergazda vagyok az "új" windowsban is, felhasználó nevem és jelszavam ugyanaz, mint a régin. Megpróbáltam megnyitni a mappát rendszergazdaként, de úgy sem sikerült.

Segítsetek rajtam! :D
Köszi!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5986) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

Sziasztok!

Tegnap begajdult a Win XP Prof oprendszerem, ezért gyorsformáztam és felraktam a ghost programmal egy korábbi elmentett xp-t.
A gondom az, h mikor befejeződik az oprendszer telepítése és újraindítás után beállítom a biost, h ne cd-ről hanem hdd-ről bootoljon, nem indul.
Először kiírja, h nem rendszerlemez, majd egy leütés után azt, h hiányzó: NTLDR. Mi ez? Még sosem találkoztam ilyennel

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#5987) ToRR3nt3 válasza ToRR3nt3 (#5986) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Na utánanéztem. Csak annyi a teendőm, h a C: gyökérbe bemásolom a win xp i386 a hiányzó ntldr filet? Remélem így menni fog.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#5988) Jarod1 válasza ToRR3nt3 (#5987) üzenetére


Jarod1
addikt

igen menni fog

(#5989) Chaoti[X]


Chaoti[X]
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék 1 kis helpet....

Hogyan lehet Xp-nél beállítani hogy a dupla klikk helyett 1 is elég legyen az ikonokra kattintáskor?

(#5990) soccerfan válasza Jarod1 (#5988) üzenetére


soccerfan
csendes tag

Bocs, ezt nem erre akartam, hanem erre: (#5985) bLaCkDoGoNe

Próbáld meg ezt:
Jobb klikk a mappára -> Tulajdonságok -> Biztonság fül -> Speciális ->
Tulajdonos fül -> Jelöld ki azt a usert, aki számára láthatóvá szeretnéd tenni a mappát
-> "A tulajdonos cseréje az altárolókon és objektumokon is" bepipálni -> Alkalmaz / OK

[ Szerkesztve ]

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#5991) vakondka


vakondka
őstag

Sziasztok,

valamilyen furcsa oknál fogva, ha bármilyen programban linkre kattintok nem nyitja meg az alapértelmezett böngészőt (vagyis semmi sem történik) :F

Bármi ötlet ?

Előre is köszi !

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#5992) soccerfan válasza Chaoti[X] (#5989) üzenetére


soccerfan
csendes tag

Intézőben...
Eszközök menü -> Mappa beállításia -> Általános fül -> Kattintás...

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#5993) soccerfan válasza vakondka (#5991) üzenetére


soccerfan
csendes tag

Sztem vagy befagyott a böngészőt indulás közben, vagy valamiért nincs hozzárendelve semmilyen alkalmazás.
Ebben az esetben jobb klikk a megnyitandó file-ra -> társítás -> böngésző kiválasztása -> mindig ez nyissa meg bepipálása -> OK

Vagy lehet az is elég, ha megnyitod a böngésződ és az - ha bevan neki állítva - észreveszi, hogy nem ő az alapértelmezett. Megkérdi, hogy szeretnéd e, hogy az legyen...

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#5994) Chaoti[X] válasza soccerfan (#5992) üzenetére


Chaoti[X]
csendes tag

Ez az köszi. :R

Kicsit régen kellett már beállítani :U

(#5995) akaido válasza bLaCkDoGoNe (#5985) üzenetére


akaido
addikt

Próbáld meg Saját használatba venni. [link]

[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5996) vakondka válasza soccerfan (#5993) üzenetére


vakondka
őstag

Sajnos ez nem jött be...
Pontosítanám a problémát: Csak levelező programokban nem tudok linkre kattintani.
outlook express és thunderbird van a gépen. :F

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#5997) soccerfan válasza vakondka (#5996) üzenetére


soccerfan
csendes tag

Talán itt még próbálkozhatsz...
Start menü -> Programok hozzáférhetősége és alapértelmezései
vagy
Vezérlőpult -> Programok Telepítése és törlése -> Programok hozzáférhetősége és alapértelmezései fül

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#5998) MR!! válasza csabyka666 (#5974) üzenetére


MR!!
aktív tag

kösz, kipróbálom

remélem magyar nyelvű, mert a képeken francia nyelvű ( vagy amilyen nyelvű xp-m van olyanra alakítja , nincs köze hozzá? )

ajánlották a VTP 6.0-át , de ott valami uxtheme.dll-t is felül kell írni.

itt nem kell patchel-ni semmit ?

miszter

(#5999) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

Heló!
Ilyet, hogy: rendszerindító CD lemez FAT32 partícióhoz Windows XP rendszerben, hogy kell készíteni? Flopilemezre találtam megoldást, de ilyen eszközt meg már évek óta nem láttam....

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#6000) vakondka válasza soccerfan (#5997) üzenetére


vakondka
őstag

Működik ! :C
Köszönöm szépen :R

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.