Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) kraftxld válasza Balu san (#5050) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az összes lemezvezérlő drivere fentvan?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5052) Füge007


Füge007
senior tag

Üdv mindenkinek!

Van egy problémám amit nem tudok megoldani, kékhalál netezés közben.

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

STOP: 0X0000000A (0x0000001C, 0x00000002, 0x00000001, 0x806E4A16)

Segítségeteket kérem az ügyben, mert tanácstalan vagyok :F

Füge

(#5053) djyuri válasza djyuri (#5049) üzenetére


djyuri
őstag

BAD-sectoros lett a samsung vinyó.....de a samsung!!!...nem a 6 éves WD!!....hanem a samsung!...ergo mindig nekem van igazam:) Végre kidobhatom:):):):) mármint a samsungot...

Amúgy még mindig megáll a tudomány....egyszerűen már nemtok mit kitalálni...minden hibát megoldottam az eseménynaplóban....ebből a szempontból gratulálok a microsoftnak,hogy a honlapjaikon van megoldás...bár sok esetben Win2003-hoz írja,de ugyanot volt XP-ben is:D

A BIOS-t szétállítottam már teljesen....néztem tuning adatokat és átállítottam azokra,mintha én is tuningolnék....de ugyanaz....asszem a héten formázok vagyis nem...mert hétvége jön és meló is:(
Majd jövőhéten,,ha addig nem verem szét az egészet :W

RÖHELY:
-éjjel neten több,mint két órát Enemy.Territory.Quake.Wars-DEMO-t toltam neten...és nem állt meg...

Nah nem off,mert még kidobnak....ha lesz hiba vagy új hiba az esemény naplóban,akkor belinkelem,ahogy kérted:)

(#5054) Balu san válasza kraftxld (#5051) üzenetére


Balu san
csendes tag

Őszintén szólva egy cd-t találtam az alaplaphoz, arról felpakoltam a drivereket. Ez persze nem azt jelenti, hogy az összes szükséges driver fent van. A dolgot nehezíti, hogy az oprendszer hardverkezeléséhez nem nagyon értek.
Lehet valahogy csekkolni a lemezvezérlő driverek meglétét?

(#5055) kraftxld válasza Balu san (#5054) üzenetére


kraftxld
nagyúr

start, vez. pult, felügyeleti eszközök, számítógép kezelés, eszközkezelő
ha van sárga felkiáltójeles akkor nincs felrakva minden.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5056) Balu san válasza kraftxld (#5055) üzenetére


Balu san
csendes tag

Azt hiszem, megtaláltad a megoldást, ott bizony van jópár kérdőjel. Gondolom, a probléma orvosolható, ha a netről letöltöm az alaplaphoz tartozó legfrissebb drivereket... (?)

(#5057) Midway


Midway
senior tag

Hali!
Vettem egy SATA vinyót a gépbe most ATA van benne.
Mind a 2 winyó 160gb/8mb cahs.
2 hete sincs hogy felraktam az xp-t és jól müködik.
Meg lehet uszni telepités nélkül? Tehát valahogy átmásolni egy az egybe? :F

(#5058) kraftxld válasza Balu san (#5056) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pontosan :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5059) kraftxld válasza Midway (#5057) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ghost/Trueimage kell hozzá

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5060) user12 válasza kraftxld (#5059) üzenetére


user12
őstag

És be is fog bootolni? A módosult lemezkonfiguráció miatt.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#5061) kraftxld válasza user12 (#5060) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egy kis boot.ini heggesztés után biztosan :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5062) demars


demars
addikt

Sziasztok!
Ismét xp került a notimra! Sokat szenvedtem vele az elmúlt hónapokban! Egy re xp után állandóan megfagyott a gép, netezés közben (böngészés, letöltés, msn)! Néhány ujra telepítés után, arra gondoltam, h hardveres a gondom, az az a háló karim halt be! Feltettem egy vistat , mire semmi gondja nem volt! tehát nem hardveres a gond! ma ismét feltettem az xp-t! s frissítettem is ahogy kell! nem tettem fel szinte semmijen drivert sem, csak a cpu, hang, chipset drivereket! A hiba ismét előjött! Merevre fagyott a gép! Fehér vagy sötét háttér jön elő, a cpu venti csavar mint állat, s ennyi...!
Van valakinek ötlete, h mi lehet a galiba? vistaval nincs gondom a nettel (leszámítva, h vista), csak xp vel!
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5063) montressor válasza Füge007 (#5052) üzenetére


montressor
aktív tag

Valami driver lesz... Ha van vm ujabb keletu driver v. eszkoz a gepeden, akkor probald meg annak a driveret frissiteni/cserelni.

Valaholajanlottak, oszinten meg nem probaltam, gozom sincs milyen:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5064) montressor válasza Füge007 (#5052) üzenetére


montressor
aktív tag

csak tipp: h halokartya, ha leginkabb netezes kozben jon elo...
probald ennek driveret frissiteni, esetleg egy probanyira kicserelni masra a kareszt

(#5065) montressor válasza demars (#5062) üzenetére


montressor
aktív tag

nincs vm irq utkozes a gepen? event viewba ir vmt?

(#5066) Füge007 válasza montressor (#5064) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Igen, csak netezéskor jön elő!!!!
Máskor atomstabil a gép, Orthos 6 óra után is hibátlan. Még nem találkoztam ilyen hibával. Abit IP35 Pro lapom van , alaplapi hállókártyám van 2 db.Köszönöm a segítségedet :R

Füge

(#5067) demars válasza montressor (#5065) üzenetére


demars
addikt

nincs vm irq utkozes a gepen? event viewba ir vmt?

Hali!
ha megmondod h mi az az irq, s event wiew... akkor én is megmondom...
bár ha jobban belegondolok, event... az a naplózás lesz, azt végig nyálaztam töménytelen alkalommal... de semmi érdekes, illetve aki ért hozzá, annak lehet h jelent valamit, de nekem sajna semmit se!
irq ütközésen mit értesz?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5068) montressor válasza demars (#5067) üzenetére


montressor
aktív tag

start> vezerlopult>rendszer>hardver>eszkozkezelo
nincs-e valami felkialtojel ott

a naploban van e pirossal jelolt kritikus hiba? masold ide ha van

(#5069) marcee


marcee
addikt

Nem találtam megfelelőbb topicot.

Valamely DirectShow Filter ütközésem lehet, mert ha a Graphedit-ben az insert filter menüben megpróbálom kinyitni a "DirectShow Filters" ágat, akkor azonnal kilép. Pár napja még működött, igaz, azóta telepítgettem egy csomó videólejátszó, encoder programot, biztosan ezek közül valamelyik okozzza a gondot. Nagy szükségem lenne a graphedit-re, de emiatt nem szeretném újrahúzni a windows-t (xp pro sp2 hun). Manuális DS filter regisztrálgató/unregisztrálgató programokat már találtam, de lehetetlenségnek tartom kipróbálgatni azt a hegyomlásnyi kombinációt.
Nincs DS filter ütközésre automatikus program?

(lejátszással, meg amúgy semmi más videó, audió szerkesztgetéssel nincs problémám, codec csomagot sem raktam fel)

\m/

(#5070) pendulo


pendulo
csendes tag

üdv!

édesapám a laptopját le akarta kódolni, ezért az XP felhasználói fiókját használta "védelemként". az ám, csakhogy történt, hogy amikor az XP a jelszó megadását kérte, a rendszeren a szlovák billentyűzet volt bekapcsolva, így a számok helyett ékezetes és fura -szlovák- karaktereket gépelt be. a bejelentkezéskor viszont angol billentyűzettel indul a gép, és hát nem tudjuk mit csináljunk, ékezetes karaktereket az angol ugye nem tud.

mi a teendő,ha kerülni kívánjuk a rendszer újratelepítését?

u.i.: "ascII" (alt+xyz)-re nem reagál.

(#5071) Chili7 válasza Chili7 (#5046) üzenetére


Chili7
őstag

UP!
Továbbra sem találom a biztonsági központomat!

(#5072) Midway válasza kraftxld (#5059) üzenetére


Midway
senior tag

Norton Ghost 12 elvileg tudja? Az van nekem meg.
Melyik menü alatt van,mert nem látok ilyet?! :F

(#5073) REDeath válasza pendulo (#5070) üzenetére


REDeath
őstag

lépjetek be csökkentett módba a "titkos" :) rendszergazdai fiókba, majd ott állítsátok át akármelyik profil jelszavát, a vezérlőpult->felhasználói fiókok menünél.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#5074) pendulo


pendulo
csendes tag

titkos rendszergazda? pontosan hogy is?

előre is köszi a segítséget!

(#5075) body007


body007
addikt

Hali!

Hogy kell *.inf filet irni/szerkeszeni?

A problémám:

Van 1 lcd tv-m ami 1360*768-as natív felbontású. Mivel ez 1 tv ezért nincs driver-e mint 1 monitornak szóval a vinfos default pnp moni-nak látja. A ccc /catalist control c.../ felismeri rendesen: 32LE2R-ZJ -nek.

Kérdésem: hogy tudok kreálni neki 1 INI file-t ami meg adja a progiknak milyen felbontást hasznáhatok?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5076) montressor válasza pendulo (#5070) üzenetére


montressor
aktív tag

Hali

OOO most akkor hogy is van? Ha van egy fiokod, amibe be tudsz lepni, akkor belepsz.

Elinditod a regeditet rendszergazdakent...

Ha nincs rendszergazda joga a ennek a fiokodnak, akkor ha van total commandered rakattintasz, h kozben nyomod a shiftet, es ott valaszd a 'futtatas mint' opciot, itt adj meg rendszergazda felhasznalot/jelszot (ez ugye menni fog, mert angol a billcsid, ha jol ertettem).
(A totalcommander csak ahhoz kell, h rendszergazda jogokkal fusson a regedit)
Beirod a parancssorba regedit es megmahinalod ezek szerint:

A. You can change the keyboard layout using the keyboard control panel applet (start - settings - control panel - keyboard - Input Locales) however this does not affect the layout used during logon (which is by default English (United States)). To change this perform the following:
Start the registry editor (regedit.exe)
Move to HKEY_USERS\.DEFAULT\Keyboard Layout\Preload
Double click on 1 and change the number to your local layout (you could get this by looking at HKEY_CURRENT_USER\Keyboard Layout\Preload1). Click OK
You may also change HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\International\Locale to this value however it is not mandatory to do so.
Close the registry editor
Logoff and then on again

Make sure you select a country code that has been installed via the control panel or your system will not boot.

A table of the codes to the countries is given below:00000402 Bulgarian
0000041a Croatian
00000405 Czech
00000406 Danish
00000413 Dutch (Standard)
00000813 Dutch (Belgian)
00000409 English (United States)
00000809 English (United Kingdom)
00001009 English (Canadian)
00001409 English (New Zealand)
00000c09 English (Australian)
0000040b Finnish
0000040c French (Standard)
0000080c French (Belgian)
0000100c French (Swiss)
00000c0c French (Canadian)
00000407 German (Standard)
00000807 German (Swiss)
00000c07 German (Austrian)
00000408 Greek
0000040e Hungarian
0000040f Icelandic
00001809 English (Irish)
00000410 Italian (Standard)
00000810 Italian (Swiss)
00000414 Norwegian (Bokmal)
00000814 Norwegian (Nynorsk)
00000415 Polish
00000816 Portuguese (Standard)
00000416 Portuguese (Brazilian)
00000418 Romanian
00000419 Russian
0000041b Slovak
00000424 Slovenian
0000080a Spanish (Mexican)
0000040a Spanish (Traditional Sort)
00000c0a Spanish (Modern Sort)
0000041d Swedish
0000041f Turkish

These can also be seen in the registry at HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout\DosKeybCodes

udv

(#5077) montressor válasza REDeath (#5073) üzenetére


montressor
aktív tag

Mar megint felreolvastam :(((
Ha a jelszot utottetek el idegen nyelvre, es jelszoatalitasrol van szo, akkor meg beleptek egy fiokba, ott a vezerlopult felugy eszkozokben jobb klikk a szamitogep-kezelesre, az elobb emlitett 'futattas mint', es itt eleg rendszergazdi jelszot megadni, aztan mar benne az a felhasznaloknal at tudjatok irni..

ezlozo hozzaszolasom, meg az tudja hasznositani, akinek nem jo a bejelentkezo kepernyojen a nyelv....

[ Szerkesztve ]

(#5078) Loretto válasza horn3t (#5045) üzenetére


Loretto
veterán

Rendszergazdaként ( ha nem úgy vagy bejelentkezve) esetleg?

Chili7: ha esetleg nézetet váltasz nem kerül elő? (tudom primitívum). Illetve a Start menü --> Programok --> Kellékek --> Rendszereszközökben sincs ott?

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#5079) zsoi válasza Füge007 (#5052) üzenetére


zsoi
senior tag

remélem ez segít

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#5080) Batman


Batman
őstag

Hello!

Valaki járatos Windows Pe használatában esetleg WAIK-ban?
Fontos lenne , priviben vagy mailben keressen meg aki úgy érzi van ideje pár email váltásra.

üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#5081) kraftxld válasza Batman (#5080) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hellyel közzel vágom a dolgot, próbaképp írj egy mailt, hátha tudok segíteni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5082) demars válasza montressor (#5068) üzenetére


demars
addikt

jaaaaaaaaaa
van hát felkiálltó jel.. egy csomó! direkt nem tettem fel a drivereket, h ki tudjam szűrni, h mi kavar be...! de így is lefagyott netezés közben, pedig csak chipset, hang, és cpu drivert tettem fel! Azt írták, h lehet h a vírusírtóm a szar... ami lehet, mert mikor újratelepítettem, akkor kaptam egy hackelt nod32 t ami 4000 évig jó és frissíti magát..! lehet h ez a gond??? h ez kavar be? hiba is volt csomó a naplóba, sok sok helyet foglalna az oldalon ha beszúrom ide, de ha gondolod... szívesen bemásolom!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5083) Chili7 válasza Loretto (#5078) üzenetére


Chili7
őstag

Nem kerül elő sajnos, és a rendszereszközökben sincs ott!
Volt már ilyen, csak nem emléxem, hogy múltkor hogy került elő!

Más ötlet esetleg a 'biztonsági központ' "megtalálására"?

[ Szerkesztve ]

(#5084) kraftxld válasza Chili7 (#5083) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A biztonsági központ nincs letiltva a service-k között vagy msconfiggal?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5085) Loretto válasza Chili7 (#5083) üzenetére


Loretto
veterán

%SystemRoot%\system32\wscui.cpl

ezt beírva remélem azért elindul.
Érdekes dolog, más ötletem most nincs sajnos.

Soirée...

(#5086) bbchris válasza akaido (#5042) üzenetére


bbchris
senior tag

SZtem meg többször is .

(#5087) sonar


sonar
addikt

Sziasztok

Van egy szép kis problémám.
Bizonyos adminok(domainből lépnek be) jogait szeretném korlátozni. Vagy vmi úton módon korlátozni őket abban, hogy ne tudják a hátteret változtatni, startmenü-t letiltani... meg egypár ilyen apróság.
Vagy meg lehet vhogy oldani hogy nem adminként is fussanak bizonyos szolgáltatások?
(Kimondottan a tftpd programot szeretnénk futtani ami egyben DHCP szerver is és nem jövök rá,hogy hogyan tudom nem admin is hogyan futassa ezt a progit dhcp server ként is)

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#5088) REDeath válasza pendulo (#5074) üzenetére


REDeath
őstag

mikor indul a windows, lefutnak a hardware tesztek stb. és mikor megjelenne a windows xp felirat, alatta a kis csíkkal, na ez előtt nyomj egy F8-at, itt Windows indítása csökkentett módban, és itt a bejelentkező képernyőnél lesz egy eddig nem látott rendszergazdai fiók. (igen, ez a "titkos" fiók :D )
innentől meg amit már írtam meg amit montressor

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#5089) kraftxld válasza sonar (#5087) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha a géped tartományi tag akkor nem lehet ilyesmit csinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5090) Lenry


Lenry
félisten

hali
tegnap telepítettem újra a windowst (XPSP2) és az új windows nem jelentkezik be automatikusan. én vagyok az egyetlen felhasználó, és jelszavam sincs mégis rá kell koppintanom a nevemre h bejelentkezzen

más: le lehet fixálni vhogy az ikonok helyét az asztalon? vagyis h pl ha egy játék felbontást vált, a windows ne pakolgassa át az ikonjaimat máshová...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5091) montressor válasza demars (#5082) üzenetére


montressor
aktív tag

virusirtot passzolom, nodot jonak tartom, de hogy a hekkelt az milyen... passz

viszont, azt megteheted, h ideiglenesen leszeded. Azt nem mondom, h netez virusirto nelkul, mert gaz, de mielott leszeded tolts le egy ingyenest vagy masik hekkeltet :D

A hibak egy resze lehet, h abbol adodik, h nincsenek fent driverek...
En feltennem a notebookhoz kapott vagy a gyarto oldalan levo frisebb drivereket, vagy letiltanam a windowsban oket.
Megneznem az idot, reboot es akkor mi van az esemenynaploban. Ami van hiba az miert van? Vinyon csinalnek egy lemezellenorzest, esetleg defrag is mehet.
Hibauzi jo lenne, lehet, h kozelebb visz, mi a nyugje. Kuld privibe ha sok, vagy a mail cimemre (kuld mindjart a menteset, jobb gomb rajta es naplofajl mentese mint...)
Csak netezes kozben hal meg? Esetleg ugyanannal az oldalnal?

(#5092) montressor válasza Lenry (#5090) üzenetére


montressor
aktív tag

az utobbit nem tudom, de az elobbi nehany oldallal elobbm mar volt
futtatasban: 'control userpassword2' a Te baratod (idezojel nelkul)

(#5093) Chili7 válasza kraftxld (#5084) üzenetére


Chili7
őstag

Biztonsági fiókkezelőnek hivják nálam, de az "fut"!

Loretto! Ezt hova kell irni?

(#5094) montressor válasza Chili7 (#5093) üzenetére


montressor
aktív tag

az nem az
ahogy kraftxld is irta biztonsagi kozpont a neve, a service-k kozott is

sp2-d van fent?

(#5095) Chili7 válasza montressor (#5094) üzenetére


Chili7
őstag

Te nyertél! Nincs fent az sp2.
Nem is figyeltem, hogy milyen wint teszek rá.
Viszont néhány napja még tuti hogy volt rajta biztonsági központ. (ugyanezzel a winnel)
Thx

[ Szerkesztve ]

(#5096) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

sziasztok!
az miért van h 1-2 perc után a sajátgép miatt az explorer kifagy??? ha nem indítom el a sajátgépet akkor rendesen fut a gép!
jah! és vírus sincs a gépen!

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5097) montressor válasza Speeedfire (#5096) üzenetére


montressor
aktív tag

checkdisk?

(#5098) Speeedfire válasza pendulo (#5074) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

vagy amikor a bejentkezésnél vagy nyomd meg a ctrl+alt+del kombót! asszem 2x kell megnyomni! ekkor átvált "hagyományos" bejelentkezésre és akkor tudsz nyelvet változtatni!

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5099) Speeedfire válasza montressor (#5097) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

a winyóval semmi gond sincs! már átellenőríztem!

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5100) montressor válasza Speeedfire (#5099) üzenetére


montressor
aktív tag

van kisploppyd? mukodik? ha nincs, biosban nincs-e engedve?
esetleg masik vm meghajto? cd/dvd?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.