Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Pala válasza Dilikutya (#547) üzenetére


Pala
veterán

Hát nekem volt 8500-am és 9600XT-m is (sőt utána még 9700Pro-m is), és eléggé látványos volt a javulás. Ennek ellenére mindkettő jó kártya volt a maga idejében.

(#552) JohnR válasza feka007 (#543) üzenetére


JohnR
aktív tag

Hali! Valóban nincs egy szinten, de az UE3-nak a kezdetekkor az ATI 9700 volt az optimálisnak tartott célhardvere, csak a 7xxx sorozat után pártoltak át az nV-hez. És az UE3 azért nem mai találmány! Lehet, hogy a játék új lesz, de a motor már kissé koros...
És a gépigényben nem azt írják, hogy ez a max., amit ki tud használni! Az UT2k4 is rendkívül jól skálázható volt, és később is ki tudta használni az új (a megjelenésekor még nem is létező, ill. csak tervben létező) hardverekben rejlő teljesítmény potenciált. Ez lesz az UT3-al is. Sztem a Full HD felbontásban, minden UltraHigh beállításokkal DX10-ben, minden látványjavító maximumon (tehát minden maxMaxMAXXXX! csak a gyk :DDD ): kevés lesz a 8800GTX SLI-ben 4magos procival megtámogatva. (és ezt, akinek van rá lehetősége,az majd vagy megerősíti, vagy megcáfolja, és az lesz a perdöntő! Addig meg találgathatunk, vitázhatunk vaktában...).
A MoH:AB pedig nálam 1024x768-on, látványjavítók nélkül, max beállítások mellett simán fut, csak a legdúrvább jeleneteknél esik be rövid időre 25 fps alá. És ez is UE3, persze nem az UT3, de azért támpontot ad, hogy mindenki talál majd olyan beállítást, amin játszani tud, de azért ne számítson senki se a képeken látható eszméletlen látványra, ha mindent minimumra vesz! (Azért remélem nem lesz olyan csúnya, mint az UT2k3 egy low end gépen, mert az rosszabbul festett, mint anno a Duke Nukem :DDD.)

(#553) JohnR válasza Drizzt (#546) üzenetére


JohnR
aktív tag

Nekem meg 15,39-et. Esetleg betolok alá egy X2-es procit és játszhatok rajta High beállításokkal. Sztem reális eredményeket dob (már amit az UE3-as játékokban tapasztalok, az alapján állítom ezt). A felső szinteken meg majd meglátjuk, mi lesz...ha megjelent.

(#554) Dilikutya válasza JohnR (#552) üzenetére


Dilikutya
félisten

Koros? Nincs még egy éve, hogy az Unreal3 engine-es játék megjelent.

Pala: a Radeon 9600 még nem 9600XT, van egy kevéske különbség.

athomi: az UT2003-an én egy 533MHz-es Celeronon toltam, 16Mb-os TNT-vel meg 192Mb rammal. És az bőven a minimum alatt volt. Persze nem biztos, hogy most is így lesz, de az eddigi UT részek sem a magas gépigényükről voltak híresek. No nem mintha a demónál többet is kipróbálnék belőle, egyszerűen csak kedvtelésből akarom futtatni, hogy örüljek, hogy az abszolút nem mai konfigon is elindulnak még ajátékok 2007-ben. Remélem az UT3 nem okoz csalódást, kéne már a sikerélmény azután, hogy a Quake Wars a régebbi OpenGl verzió miatt nem indult:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#555) AMD Power


AMD Power
titán

Unreal Tournament 3 gépigény

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#556) fpeter07 válasza AMD Power (#555) üzenetére


fpeter07
veterán

:DD

(#557) mad1 válasza Dilikutya (#554) üzenetére


mad1
veterán

lehet hogy 1magos proci eleg,de ahogy elnezem,2007es vga kellhet neki

Ne szemetelj ! = Steam

(#558) athomi válasza Dilikutya (#554) üzenetére


athomi
veterán

Nem maradtál le semmiről sztem...

(#559) JohnR válasza Dilikutya (#554) üzenetére


JohnR
aktív tag

Csak a dátumot nézd meg a cikk alján...itt
Ez csak egy példa. Az első játékok csak most jelennek meg, de a motor már régóta elérhető.

(#560) feka007 válasza athomi (#550) üzenetére


feka007
nagyúr

Szerintem az Airborne igényes otimalizálást kapott, azért nem minden játék fut el maximumon középkategóriás kártyán (8600GTS-en már jól szalad, ráadásul ez a mostani egy nem túl erős középkategória...), és azért kinéz. Emlékezzünk vissza az Oblivonra, másfél évet kellett várnunk vga-ra, amin játszható sebességet produkált maximumon, mikor még full dynamic lightning meg 3.0-s shader se volt benne, csak mindig utánad keresztbe forgó levelek...
UT 3-ban én nagyon bízok, látni, hogy nem a pénzért csinálják, hanem minél jobb játékot akarnak (különben már rég kiadták volna igénytelen singlevel, és ugyanannyit kaszáltak volna...)

(#561) feka007 válasza JohnR (#552) üzenetére


feka007
nagyúr

UT3 továbbfejlesztett UE3-at használ. Egyébként biztosra veszem, hogy még három év múlva is ezzel a motorral fognak készülni a leglátványosabb játékok, nézd csak meg az UE2-es Splinter Cell: Double Agentet, és még a Convection is UE2-es lesz 2008-ban [link] És valszeg ütős lesz a grafikája, az Ubi sem bíz semmit a véletlenre...
Az egyes UE-t használó játékok között is hatalmas különbségek vannak, Deus Ex 2 illetve az imént említett SC: DA is ua-t a 2-es verziójú UE-t használja, és hát ég és föld a különbség köztük...

(#562) feka007 válasza JohnR (#559) üzenetére


feka007
nagyúr

Hiába van kész már viszonylag rég a motor, ha azóta nem jelent meg a piacon komolyabb engine, ami miatt elavulna... Mellesleg az UE a legjobban időtálló motor, hosszú évekkel később is a legjobbat lehet kihozni belőlük, nem hiába ez az etalon.
Azért én Carmack új kedvencére, a Tech 5-re is kíváncsi vagyok.

(#563) Dilikutya válasza JohnR (#559) üzenetére


Dilikutya
félisten

Annyira régóta azért nem. Ez a 2004-es cikk csupán az első azok közül, ahol először megemlítették, az első bemutatók rá egy évre voltak kb.

feka007: azért a Quake3 engine is elég sokáig húzta, 2004-ben még az döcögött a COD kiegészítője alatt is, az a legkésőbbi játék, amiről biztosan tudom, hogy Q3 alapra épül.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#564) Dread


Dread
tag

sziasztok!
megtudjátok nekem mondani hogy xbox 360ra megfog jelenni az ut3?

UT2004 és xDk rulz!

(#565) Gave válasza Dread (#564) üzenetére


Gave
addikt

majd vmikor +

PC>PS3>XBOKSZ

(#566) Dread


Dread
tag

amugy mért mondják rá hogy ut3?
volt az elsö ut aztán ut2003 majd ut 2004 és akkor ennek nem ut 4nek kéne lennie?

UT2004 és xDk rulz!

(#567) Gave válasza Dread (#566) üzenetére


Gave
addikt

sztem a korszakalkotóbb enginek után...számozzák...lásd ut2k3 uaz engine mint ut2k4

(#568) Dread válasza Gave (#567) üzenetére


Dread
tag

utolag gondoltam rá én is, tényleg igy lehet

UT2004 és xDk rulz!

(#569) Szuperboci válasza Dread (#568) üzenetére


Szuperboci
senior tag

Tudtommal volt ut1 ,ut2 vele egyidőbe megjelenő ut2003 ,ut1 és ut2003 keverékéből ut2004, és most jön ki az ut3.sokáig ut2007 nek nevezték de végülis ut3 lett belőle.
Itt találtok rola pár infot,képet és videot az utso hozzászolásokba.
[link]

Music!!!

(#570) Hujikolp válasza Dilikutya (#544) üzenetére


Hujikolp
őstag

Én erre egyszer rákontráztam:

XP SP2
Valami Duron 1 GHz
16 megás videókártya
256 vagy 512 RAM
A hely se volt túl sok :U

Bátyámtól lett áthúzva, még egy reg bejegyzés bekerült, és már indult is :)

(#571) Fáraó válasza Dilikutya (#563) üzenetére


Fáraó
őstag

Ha jól tudom még a COD2 alatt is egy erősen(!) módosított Q3 motor dolgozott/dolgozik.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#572) Gave válasza Fáraó (#571) üzenetére


Gave
addikt

Nem jól :)

"Infinity Ward have moved away from the Quake engine they used for the first Call of Duty, and have coded a new engine (borrowing a range of elements from the Doom 3 engine) for Call of Duty 2. This engine appears to deliver the goods and when run at maximum eye candy really does look as good, if not better, than the Doom 3 engine. However that in itself has become a dual-edged sword: the very source of these amazing DirectX9 graphics and effects has caused a lot of users a great deal of pain, as they find their systems unable to cope with these high-quality DX9 effects. For the most part I can assure you that the COD 2 engine is not "flawed" from what I can see - it simply uses a variety of advanced techniques which can severely drain anything but the most recent of medium to high-end graphics cards. Fortunately there are ways you can adjust these settings to improve your performance."

TweakGuides

(#573) Dilikutya válasza Hujikolp (#570) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hehh, ez bőven bármelyik eddigi UT gépigénye fölött van, én viszont a 2003-at 3/4 RAM-al és 200MHz-el lassabb procin toltam, mint amit előírtak neki, és ment folyékonyan. Persze 640x480, és minden minimumon/kikapcsolva :). De ment, és gyors volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#574) Gave válasza Dilikutya (#573) üzenetére


Gave
addikt

Sztem nézegessétek majd ezt [link] az oldalt az UT3 megjelenése után ...sztem amit ők kitudnak csikarni a játékból...az lesz a max@min :DDD

(#575) Dilikutya válasza Gave (#574) üzenetére


Dilikutya
félisten

A maxot könnyebb, ész nem kell hozzá, csak vas. Ellenben minél kisebb gépen elindítani és játszani valamivel már komolyabb dolog (Doom3 egy Voodoo3-on, hehe).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#576) Gave válasza Dilikutya (#575) üzenetére


Gave
addikt

Van ,hogy némi tweak-el lehet a maxból is maxabbat csinálni :) ...értsd lehet ,h van opció ami a game settings-ben esetleg nincs....,de valóban , a megfelelő vassal nem nehéz kiválasztani a játékban a legfelső opciót...(v legalsót :) attól függően meik a legmagasabb).

(#577) Alkarcsont


Alkarcsont
senior tag

Unreal Tournament III megjelenés!
UNREAL TOURNAMENT 3 – DEMÓ KÉT HÉTEN BELÜL!!!!!

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#578) mad1 válasza Alkarcsont (#577) üzenetére


mad1
veterán

ugy legyen.remelem hivatalos is... ;)

Ne szemetelj ! = Steam

(#579) Gave válasza mad1 (#578) üzenetére


Gave
addikt

Mark Rein ,mondotta,...én előbb olvastam epic forumba ,de mondom nem irom ide amég nem 1000% :) ...

[ Szerkesztve ]

(#580) soulcube


soulcube
aktív tag

Ez aztán a jó hír ! Bírnám holnap bejelentenék, hogy már tölthető is... :DDD

(#581) feka007 válasza Alkarcsont (#577) üzenetére


feka007
nagyúr

Végre, már azt hittem a Duke Nukem Forever is megelőzi... :D

(#582) Gave válasza feka007 (#581) üzenetére


Gave
addikt

A Duke Nukem Forever már 8 éve kész van , csak még optimalizálják...

[ Szerkesztve ]

(#583) harry válasza Alkarcsont (#577) üzenetére


harry
veterán

Ne ezt már szeretem, régóta várom ezt a játékot :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#584) Ferdzsoo válasza harry (#583) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én kb azóta mióta a 2k4 megjelent.
Kb nemsokkal utána jelentették be hogy lesz 2k7 - UT3.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#585) feka007 válasza harry (#583) üzenetére


feka007
nagyúr

Én is évek óta várok rá, remélem megéri a sok csúszás.

(#586) harry válasza feka007 (#585) üzenetére


harry
veterán

Hogy is lesz a végleges változat, PCre talán már karácsonyra?
Igazából a grafikán kívűl nem tudom mennyi újítást sikerült belezsúfolni, hang/fizika valszeg jó lesz, de pl játékmenetet nem nagyon lehet piszkálni. De majd úgy is kiderül.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#587) Drizzt válasza harry (#586) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Remélem a fast-paced jelleg rendben lesz.

I am having fun staying poor.

(#588) Szuperboci válasza harry (#586) üzenetére


Szuperboci
senior tag

Lesz pár újjitás de alapjában nem fogják megváltoztatni a jól bevált elemeket :R (legalábbis én ezt vettem le a videókból.)

Music!!!

(#589) Apophis


Apophis
őstag

Egyetlen változásról tudok: nem lesz dodgejump.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#590) Frigo válasza Apophis (#589) üzenetére


Frigo
őstag

Hála az égnek ! :DD

Amúgy Fileplaneten már lehet sorba állni a jövőbeli demó letöltésre .

(#591) Ferdzsoo válasza Apophis (#589) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

LOL. Pedig igazából az különböztette meg eddig a PRO-kat hogy ők csak úgy közlekedtek...
12,3X gyorsabb mint gyalogolgatni...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#592) Alkarcsont


Alkarcsont
senior tag

Egyébként lehet hogy a Demo pénteken jön!

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#593) Apophis válasza Ferdzsoo (#591) üzenetére


Apophis
őstag

Maga a dodge, walldodge, double jump marad, szerintem ennyi elég, bár nem értem, a didgejumpot miért kell kiszedni.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#594) Ferdzsoo válasza Apophis (#593) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A sima dodge szerintem alíg gyorsabb jump nélkül mint a gyalogolgatás... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#595) Kephamos válasza Apophis (#593) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem is maraadhatott volna, de mindegy...
------------
Ugye lesz Linuxra is?

(#596) feka007 válasza Kephamos (#595) üzenetére


feka007
nagyúr

(#597) Kephamos válasza feka007 (#596) üzenetére


Kephamos
addikt

Megnyugodott a lelkem! :)

(#598) keIdor


keIdor
titán

Ageia PhysX-el, ennyire lehet majd rombólni a környezetet.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#599) harry válasza keIdor (#598) üzenetére


harry
veterán

Nem gyenge... bár hogy a repedés csak textrúa és után kiesik egy darab fal az kicsi gagyi. Bár szeritem ez a technika még sokat fejlődhet, és így is újdonság, játékban tuti hangulatos. A végén a zászlónál a fejes király lett ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#600) FehérHolló válasza keIdor (#598) üzenetére


FehérHolló
veterán

A tornádónak köze nincs a valós fizikához.

Skynet is real. It's called Google.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.