Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Ferdzsoo válasza Akybron (#5000) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ígyvan basszki én is így gondolom. De a 4870 topikba mindenki azt mondja hogy CPU limites vagyok...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5002) old gray válasza Ferdzsoo (#5001) üzenetére


old gray
addikt

Attól függetlenül is >100FPS-t kellene kapnod. Tény: nagyon kevés a 2,8GHz a 4870-hez, kellene egy 3,5GHz körüli E6xxx/E8xxx.

Nálam viszont a hanggal vannak gondok. Egyre durvábbak! Eddig csak a sandstorm nevű VCTF pályán ment el néha a hang, ekkora a játékot újra kellett indítani. És mint v.mi betegség, egyre több helyen, egyre gyakrabban jelentkezik. Néha már a főmenüben is elkezdi, recseg hang, pillanatokra megakad, mintha laggolna a képhe hasonlóan. Van úgy, hogy az egész gépet újra kell indítani, mert windows alatt is kussba marad a gép. Ez miatt vettem egy X-Fi Gamer-t, de u.az a helyzet vele mint az alaplapi hangkarival. És a plusz poén, hogy 2 ismerősöm is mondta: tönkre fog menni ez miatt a hangkártya, ők is így jártak. Mondjuk ez érdekes kijelentés, mert nehéz elképzelni, hogy egy rosszul megírt game miatt egy hardver tönkremenjen.

Erre segítsen v.ki megoldást találni. Amikor a játékot teljesen újratelepítem, akkor ok... egy ideig. Az UTComp vagy v.melyik mutator nem lehet a hiba forrása?

EdgR: tegnap mi volt veled? Írtál, hogy menjünk lőni, én válaszoltam, hogy ok, csak még telón beszélek, erre b.sztál reagálni, majd eltűntél. :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5003) Ferdzsoo válasza old gray (#5002) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jólvan vanhogy van 100FPS-em, de nem ez a jellemző. Inkább a 70-80, harcnál meg 35-50. Szóval ez édeskevés.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5004) old gray válasza Ferdzsoo (#5003) üzenetére


old gray
addikt

Újrahúztad már a Vista-t?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5005) Ferdzsoo válasza old gray (#5004) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Azt igen, de UT3-ig még nem jutottam el. Ill, olvastam több helyen hogy L2 cache nagyon sokat számít. Az meg nekem öszvissz 2MB... Nálad viszont már 4MB. Az E8xxx-eknél meg már 6MB. Q6600-és afölötti quadoknál meg 8MB. Itt lesz a baj szerintem... De ma meglesz az UT reinstall is.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5006) old gray válasza Ferdzsoo (#5005) üzenetére


old gray
addikt

Lóf.szt számít a cache, max. photoshop-nál és egyéb komoly grafikai / renderelési munkáknál. De d.u. melóból hazaérve belinkelem neked a saját tesztemet: E6300 vs 6850 - 2MB vs 4MB cache, azonos órajeleken, azonos FSB-vel és ram-órajellel: a Photoworxx profitált egyedül a +2MB cache-ből (+95%), az UT3 114FPS helyett 124FPS-el ment átlagban (UT3 bench-el néztem) ami kb. +10% differencia. Amúgy hol olvastad ezt az "L2 cache nagyon sokat számít" hülyeséget? :)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5007) Ferdzsoo válasza old gray (#5006) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

itt a ph!-n

"A játékok a magas órajelet és a nagyméretű, klasszikus, gyors gyorsítótárat részesítik előnyben, miközben egy-két játékmotort leszámítva még mindig csak egy vagy két magot képesek kihasználni" :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5008) Ferdzsoo válasza old gray (#5006) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Meg a köv oldalon is van: "A játékokról már esett szó, a magas órajel és a nagyobb méretű gyorsítótár sokat nyom a latban,"

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5009) old gray válasza Ferdzsoo (#5008) üzenetére


old gray
addikt

Na b+, 15 perce keresem a PH-s cikket, ahol pont az ellenkezőjét írják, de nem találom. 1/2/4MB cache-el teszteltek és kijelentik, hogy a 4MB cache csak pár %-os teljesítmény-növekedést okoz. Nem adom fel, megtalálom előbb-utóbb....

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5010) Ferdzsoo válasza old gray (#5009) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Lehet hogy 1/2/4 között nincs nagy különbség, de 4/6/8 között lehet.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5011) old gray válasza Ferdzsoo (#5010) üzenetére


old gray
addikt

[link]

Ha esetleg megrángatnád olyan 3,2-3,5GHz-re a jelenlegi cpu-d akkor nem kellene cserélned. :U Vagy igen, ha 2,8GHz-n megadja magát, de nagyon rosszkor akarsz vásárolni, egekben az árak. Az E6850-em az utóbbi pár hétben 4 vagy 5 tag meg akarta venni (25k körüli áron), irreálisan drága lett az E8xxx széria és annyival nem gyorsabb mint amennyivel drágább egy E6xxx cpuhoz képest. De úgy látom, hogy magadat győzködök, hogy új cpu-ra van szükséged, szóval nyugodtan vegyél E8xxx/Qxxx-et. És ha majd megvetted és még mindig kevés lesz az FPS-ed akkor a topicba ne sírj pls. ;]

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5012) Ferdzsoo válasza old gray (#5011) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah most elegem van.
Pista 64 SP1 minden újrarakva shangrilan vanhogy 40-ig lemegy. Vanhogy van 130, de nem az a jellemző. Nyitott tereken 40-50, zártakon 90-120. nah erre varjatok gombot...
Ötlet?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5013) szinesz.bob válasza Ferdzsoo (#5012) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Xp 32bit dupla annyi fps.

(#5014) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

De tényleg vicc, mert Vantage-ben meg megfelelő pontszámot kapok, szóval kibevaszott UT-val van a baj... :O

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5015) old gray válasza Ferdzsoo (#5014) üzenetére


old gray
addikt

Sajnos ez igaz. Tegnap edgR-al dueleztem párat, és a kép 3-4 másodpercenként magától elmozdult. Mintha egy nagyon aprót ugranál v.merre. Ez pont elég ahhoz, hogy a wall dodge ne sikerüljön, vagy egy normális combot ne tudjak lőni. :W Pedig azt hittem, hogy a külföldi szerverek laggolnak, de nem. 36-os pingem volt tegnap, magyar szerver. Ez nálam pár hónapja megy, és mint v.mi betegség; egyre rosszabb. A hang-probléma szintén jelen van. De majd FRAPS-al készítek egy felvételt, hogy lássátok. A legészrevehetőbb amikor a redeemer megy a levegőben. Amikor a lövedéket nem irányítom, hanem hagyom, hogy egyenesen repüljön a levegőben, folyamatosan jobbra-balra / le-fel irányba véletlenszerűen elmozdul. Olyan mintha bizonyos képkockák nem kerülnének feldolgozásra, egyszerűen kimaradnak. Igazából nem tudom, hogy ez a sz@r netkód miatt van (vagy az én új netem a hibás?), vagy a grafika enginje lett ilyen bugos, délután megnézem offline hogy létezik-e az előbb taglalt jelenség.

Az is lehet, hogy ez az EPIC "titkos" kiegészítője? :DDD Lehet már be akarják "zárni" a szervereket és így próbálják a játékot ellehetetleníteni. :DDD

EdgR: még mindig jól megy neki a game de nem a skill hanem a bejáratott taktikája / pályaismerete miatt nyert. (rem. te is így látod) Mindig felszedte előlem a power-upokat. Pedig volt úgy, hogy jóval többet sebeztem rajta összességében mint ő rajtam, mégis ő nyert. Az életben sem vagyok pontos, sőt utálok pontos és precíz lenni, a duel meg pont erről szól. Így kedves edgR többet nem nagyon fogunk duelezni, nem az én műfajom.

DM/TDM/VCTF akármikor. :))

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5016) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ma este én is nyomnék veled egy partit edgR ha leszel.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5017) old gray válasza Ferdzsoo (#5016) üzenetére


old gray
addikt

Mikor jössz lőni? Nyomhatnánk egy pár meccset, de duel kizárva. Egy DM/TDM-ben benne vagyok.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5018) Akybron válasza old gray (#5015) üzenetére


Akybron
aktív tag

Eddig nem tapasztaltam az általad leírtakat, de ma meg fogom nézni.
A hangra esetleg megoldás, ha kikapcsolod az openal-t (ha be van kapcsolva).

73&DX HA5OJN

(#5019) old gray válasza Akybron (#5018) üzenetére


old gray
addikt

Ezt hol kell kikapcsolni? :U

Este jössz lőni? Egy PH!-s TDM party nem lenne rossz....

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5020) Ferdzsoo válasza old gray (#5019) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én szerintem csak olyan 8 körül tok jönni lőni.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5021) Akybron válasza old gray (#5019) üzenetére


Akybron
aktív tag

A játékban a Beállítások/Hang/Hardveres OpenAL mellől kiszeded a pipát.
Ha nem volt bepipálva, akkor nincs több ötletem.
Lőni megyek ma is.

73&DX HA5OJN

(#5022) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Hát vazze tennap ez mi volt? 25x haltam 1 meccs alatt. Nagyon hátbatámadós volt mindenki.
XP-alatt nyomtam amúgy így minden teljesen jó.
Különben tényleg CPU limitem van pista alatt is, mert 200MHZ-el visszavettem a procit és már 10FPS-el csökkent a sebesség UT3 bench-ben. 100 helyett már csak 89-et kapok.
De ha megjön a quad. ;]
Reszkess UT FPS számláló! :D

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5023) old gray válasza Ferdzsoo (#5022) üzenetére


old gray
addikt

Na látod ezért szeretem a dm/tdm-et. Nincs bujkálás, gyűjtögetés, 2x annyi HP+ shield mint a szerencsétlen, piszollyal respawnoló sikeferinek. :)) A defiance mapon elég korrekt volt az eredmény, ez az a pálya ahol (nem nagyképűségből) de van már annyi pályismeretem, hogy mindig tudjam ki merre mászkál. A két hablatyoló külföldi (spanyolok?) közül az egyik elég kemény ellenfél volt, igaz nem nagyon vigyázott arra, hogy kevés death-e legyen.

Quadot veszel :F Akkor legalább 45nm-es Yorkfield legyen, ne 65nm-es Kentsfield-kazán. Játékokban u.akkor magasabb FPS-t érsz el egy 2magos, magasabb órajel E8xxx-el mint a quad-al. Persze ha évekig nem akarsz cserélni, akkor lehet érdemes megvenned. De itt megint befigyel a képletbe jöv. év januárja, jön a Phenom II alias Deneb és az előzetesek ígéretesnek mutatják. Én a helyedben most nem vásárolnék, ünnepek előtt, recesszió -> ku.rva drága minden. Januárban meg tuti árcsökkenés lesz egyrészt a karácsony utáni pangás miatt másrészt az új architektúra megjelenése miatt a régi szériák árát a szokásos módon csökkenteni fogják. De ha jól el vagy eresztve anyagilag, akkor ignoráld a véleményem. :) A lapod amúgy simán támogatja az 1333-as FSB-jű wolfokat illetve a 65/45nm-es quadokat?

Az fps-drop: kipróbáltam offline: 200-300FPS között (!) semmi akadás, kép-szétesés, minden flottul ment. Beléptem az accommal, online játék: az előző hsz-ekben írt probléma, 100FPS-el. Lehet valami nem kívánt tevékenység is folyik az UT3-as portomon? Direkt laggoltatásról hallottatok már? (állítólag van ilyen...). Kezdek paranoiás lenni. :D

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5024) Ferdzsoo válasza old gray (#5023) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezért Quad és nem Duo. :))
Egyedül az UT3 motor használja ki mind a 4 magot. jobban járok vele, hiába alacsonyabb a freki. meg azért a q6600-at lehet cibálni is keményen majd az új p35-s lapomban. :DD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5025) old gray válasza Ferdzsoo (#5024) üzenetére


old gray
addikt

Hát ha nem fogsz a jövőben sem mással játszani akkor ok. Én semmi értelmét nem látom a 4magos prociknak. Persze ez magánvélemény, mindig próbálok értelmesen vásárolni és csak olyan hardvert megvenni amire tényleg szükségem van.

Milyen alaplapod lesz konkrétan?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5026) edgR válasza szinesz.bob (#5013) üzenetére


edgR
őstag

ferikeehez kepest lehet, de alapbol cafolnam ezt a kijelentest. nalam min. 120fps a konfigomon vista32biten..

(#5027) edgR válasza Ferdzsoo (#5016) üzenetére


edgR
őstag

igazabol inkabb msnen keress, ha ott elerheto vagyok akkor majdnem biztos hogy jatszani is tudok. udv,

(#5028) Ferdzsoo válasza edgR (#5026) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ígyvan. Nagyon sokat számít a q66. :K
UT-ban.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5029) Akybron


Akybron
aktív tag

A csodálatosan gyönyörű és egyedi :DD pályámnak
elkészült a dm-beginning-beta-009 verziója, lehet próbálgatni.

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#5030) old gray válasza Akybron (#5029) üzenetére


old gray
addikt

Láma kérdés: csak offline tudom használni a pályát? :B Tehát bemásolom a custom maps könyvtárba és használható?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5031) Akybron válasza old gray (#5030) üzenetére


Akybron
aktív tag

Ha valaki felteszi a szerverére és csatlakozol (vagy csinálsz Te egyet és csatlakoznak), akkor online is működik. Enélkül offline lehet nyomulni botok ellen.

73&DX HA5OJN

(#5032) Akybron


Akybron
aktív tag

A mapot ezentúl innen töltheti le minden érdeklődő.
A régi link is élni fog egy ideig, de az újat használjátok.

73&DX HA5OJN

(#5033) edgR


edgR
őstag

a legtobbotoknek kuldtem 1-1 privatot egy keressel. remelem nem veszi zokon senki.
udv,

(#5034) old gray válasza edgR (#5033) üzenetére


old gray
addikt

Kössz az infokat, én pont tegnap találtam rá a totalut oldalra, megyek is reggelem magam. De: pont te akarod a community-t feléleszteni amikor hónapokra eltűnsz és még a clanbase meccseket is ignorálod? :P :)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5035) old gray válasza old gray (#5034) üzenetére


old gray
addikt

Erősen béta állapotban van az oldal. Létrehoztam az MSF klánt, amiben vagyok, véletlenül 2x, de nem tudom törölni mert nem vagyok tulajdonosa. Meg nem is látszik, hogy én a tagja lennék. LOL....van még mit csiszolni rajta. Jah, nálam activex és hasonló sz.rságok tiltva vannak, így az oldalt nem is tudnám használni, átmenetileg engedélyeztem és úgy reggeltem.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5036) edgR válasza old gray (#5034) üzenetére


edgR
őstag

nem ignoraltam meccset tudtommal, csak a gyakorlat hianyaban kikaptam sorra :)
gyertek ircre is!!! az lenne a legfontosabb kommunikacios csatorna: #[i]mpress!ve quakeneten.

(#5037) old gray válasza edgR (#5036) üzenetére


old gray
addikt

Igazad van, csak penalty járt az inaktivitásodért. IRC-t nem hinném, hogy fogom haszálni, így is elég helyen írogatok UT3-témában, illetve a magyar community-hez nincs sok közöm lévén csak 1-2 magyar VCTF játékos van (az is mind buta mint a lapát, a 1.3-as patch feltelepítéséhez kb. 2 órán keresztül kellett segítenem, szerinted ezek fognak jönni IRC-re?), felesleges az egész kezdeményezés A community már halott, a raise dead varázslat meg nem fog működni, ez borítékolom. Van ez a totalut oldal, hurrá az a pár UT3 tag ide is bereggel, aztán szépen csendben elfelejtődik ez az oldal is.

Megoldás: EU-s klán, ha akasz életet és komoly társakat.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5038) Ferdzsoo válasza edgR (#5036) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Mondjuk IRC-et én sem erőltetném, egyszerűen nemismerem, nemszeretem, és sokan nem fognak vele mit kezdeni. Vannak nálam azért gyengébbek is, hogyha én nem szívesen állok neki irc-ezni ők sem fognak garantálom... :(

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5039) edgR válasza old gray (#5037) üzenetére


edgR
őstag

csak amiatt "halott" mar most, mert kijelentitek, h irc marpedig nem :) nyilvan ez a te dontesed/ti dontesetek, amit en nyilvan tiszteletben tartok de en azon leszek tovabbra is hogy ha lehet, akkor csinaljunk vmit ebbol az egeszbol. kettotokkel tudom msn-en is tartani a kapcsolatot, szoval ez inkabb azokra vonatkozott, akit nem ismerek ennyire.
udv,

(#5040) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Gyerekek, tegnap beigazolódott végre. Óriási giganagy CPU limitem van UT3-ban.
Visszavettem 2400MHZ-re az órajelet és 25-40FPS! -em volt hihetetlen! Visszahúztam 3GHZ-re és majdnem a duplájára növekedett. Biztos vagyok benne, hogy a QUad megoldja a gondom.

Viszont amit nem értek, a Far Cry 2 miért tud fullon, szűrőkkel 35-60FPS-el gyönyörűen futni minden? :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5041) old gray válasza Ferdzsoo (#5040) üzenetére


old gray
addikt

Mert az Unreal 3 engine nagyobb mértékben használja ki a cpu erőforrásait mint az FC2. Ilyen egyszerű. Nagyobb FPS-növekedést tapasztalsz majd ha cpu-t cserélsz mintha vga-t fejlesztenél.

Tegnap szörnyű volt a játék, munkatársaskkal volt egy előzetes Ferenc-napozás meló után, így nem józan fejjel játszottam. El is húztam vctfezni, a tank és a darkwalker még kezelhetőnek tűnt, a többi túl gyors és irányíthatatlan volt. :DD

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5042) Ferdzsoo válasza old gray (#5041) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jah tényleg, boldog névnapot! :DD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5043) old gray válasza Ferdzsoo (#5042) üzenetére


old gray
addikt

Beléd is! :DD (Te is a mai napon tartod a névnapod?)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5044) Ferdzsoo válasza old gray (#5043) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ígyvan ma, és névnapom alkalmából ma este már Q6600-fog dörömbölni a gépben... :DD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5045) old gray válasza Ferdzsoo (#5044) üzenetére


old gray
addikt

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5046) Akybron


Akybron
aktív tag

Boldog névnapot Ferencek!

Kiváncsi vagyok az FPS-edre este (Nekem annyi lesz frag ügyileg asszem :O )

73&DX HA5OJN

(#5047) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah úgyérzem, kezd helyreállni a rend. Bár még mindig nem ott tartok ahol kellene, de határozottan jobb, vagy átlag 30FPS-t nyertem. Teljesen játszható a pálya... :DD
Reszkessetek! ;]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5048) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Hát gyerekek vanhogy 40 fps-em van megint. :DDD Jólvan mostmár elegem van. A régi konfigomból egyedül az alaplapom van meg, az is 1 héten belül cserére kerül. Mostmár csak azt mondom hogy az nem tetszik az UT-nak. (vista alatt megjegyzem) Mert minden más úgy fut mint a vadgörény.
Hihetetlen. Ha egyszer elmúlik ez a 100FPS alatti cucc nekem az UT-ban, akkor olyan logoutos cikket írok az alaplapom és az UT egymást nemszeretemségéről hogy öröm lesz olvasni. másra mostmár nem tudok gondolni. csak a lapra.
amőgy elég jó ez a quad, alapfeszen 3GHZ-n rohangál. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5049) szinesz.bob válasza Ferdzsoo (#5048) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Ez szomorú.... Próbáld +:az Unreal Tournament 3 Tweaker-t.

(#5050) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tesztek szerint ahogy elnéztem nekem ezzel a konfiggal kb az UT3 bench alatt közel 200FPS-t kellene kapjak. (3870x2-vel és alap Q6700-al kaptak 150FPS körül.) Ehelyett kapok 107-et. :F
Mindegy, maholnap meglesz az alaplap, más már nem lehet a ludas.
Ha nem lesz jó, eladok mindent és veszek egy laptopot. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.