Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7649) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Hali!

Van egy C640 es Samsungom
Kipróbáltam néhány hónapja a DNLA dolgot.
Elsőre a samu saját szerverét használtam, de nem nyűgözött le. Sokszor elfelejtette a fél könyvtárnyi filmet amit az előző bekapcsoláskor ismert, sőt random módon néhány file-ra kiírta a TV, hogy nem támogatott formátum, pedig előtte cca 1/2 órával még éppen lejátszotta stb.
Szóval a fórum olvasgatva váltottam a wild media server-re.
Ez elsőre tetszett, és tette is s dolgát ahogy kell. De néhány nap-hét után ő is random módon nem jelenített meg file-okat a listáról. Gondoltam majd rájövök, hogy mi a nyűgje, de csak rosszabbodott a helyzet. Felfedeztem-olvtam, hogy a win 7 es is képes magában kezelni a DNLA dolgokat (Ultimate-t használom).
Na ez elég macerás dolog, és olyan bonyira sikerült, hogy a második alkalommal meg sem találtam azt, hogy hol kell frissíteni a könyvtárlistáját... szal felejtős.
Olvastam itt, hogy van egy másik server progi. Ez a TVMobili.
kipróbáltam, de a win beépített tűzfala fogta a kommunikációt, és képtelen voltam arra, hogy rábírjam a progi kiengedésére, mivel ez nem egy *.exe-vel dolgozik hanem valami *.inf-el meghív valami dll-t vagy micsodát, és a tűzfal ilyenkor nem ajánl fel semmit, hanem fogja és kész...:(
Szal ezt is kilőttem sok szarakodás után...
Visszatértem a media server-re.
bekonfig meg minden... nehezen eljutottam oda, hogy végre a TV látja a servert. Látja a könyvtárstruktúrát! Ollééé! :DD
De...
Semmit sem lát a könyvtárakon belül... szerinte nincs lejátszható média bennük... A fene vinné el... :W
A server írja, hogy lejárt a próbaidő.
Lehet, hogy ezért nem engedi lejátszani a dolgokat, vagyis fogja a file-okat, és nem engedi ki a TV-re?

Segítsetek! Már a tököm is tele van ezzel:(

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.