Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Воланд válasza Szabcsika24 (#450) üzenetére


Воланд
titán

tudom, te meg ujonc vagy, de vegyel blade-et, aztan nem lesz gond. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#452) Szabcsika24 válasza Воланд (#451) üzenetére


Szabcsika24
csendes tag

Amúgy gondolkoztam már rajta azokkal tuti nincs sok hiba :DD DE Wp8 megismerése eléggé vonzott csalódni nem kellett ,mert ezt a hibát leszámítva 10szer várakozásaim felett teljesített :)

(#453) consono


consono
nagyúr

Ezt próbálta esetleg valaki: Hogyan telepítsünk xap fileokat.... Elvileg csak fel kell másolni az SD-re...

"In God we trust. All others must bring data"

(#454) nbware válasza consono (#453) üzenetére


nbware
senior tag

igen, bár annyi a hátránya, hogy mielőtt megjelenik a program az áruházban az sdkártyánál, előtte leellenőrzi, hogy valóban ami az sd kártyán van, az ugyanaz-e mint ami az áruházban van :(
Ergo törött xap fájlt nem enged telepíteni :(

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#455) consono válasza nbware (#454) üzenetére


consono
nagyúr

Értem:) Gondoltam, hogy ez így túl egyszerű...

"In God we trust. All others must bring data"

(#456) Integrale


Integrale
veterán

Sziasztok!

8S vásárlása előtt állok, de a legtöbb Tmobile függő (aprókon persze) én pedig Telenoros vagyok.
Meg tudná nézni valaki, hogy működik-e Telenoros kártyával a Tmobilnál vásárolt 8S?

Előre is köszönöm!

"Bad reklám is reklám too"

(#457) athomi válasza Integrale (#456) üzenetére


athomi
veterán

vki már próbálta itt a fórumról (keress kicsit vissza), pont T-be tette a telenoros kártyát és ment... de hát ki tudja hogy a mostaniakban is megy e :S

[ Szerkesztve ]

(#458) dejaris válasza Integrale (#456) üzenetére


dejaris
addikt

Én voltam😉

(#459) Integrale válasza dejaris (#458) üzenetére


Integrale
veterán

Visszakerestem megtaláltalak, de amit kinéztem 8S-t az pont nem független :(
Telenoros sim be, kéri a pin kódot, de nincs térerő, hálózatkereséskor meg csak a T-t látja.

"Bad reklám is reklám too"

(#460) dejaris válasza Integrale (#459) üzenetére


dejaris
addikt

Nem is állítottam, hogy az összesre vonatkozik.

(#461) daniel909


daniel909
addikt

power user életmódommal sikerült lenulláznom a teló memóriáját, így megosztanék pár tapasztalatot.

hiába az sd kártyára mennek a képek, nem tudsz fényképezni ha a belső memórián 00,00 mb szabad hely van.

ha ujraindítod a telefont, akkor szabadít fel helyet.

ha van 40 mb szabad helyed, akkor sem enged frissíteni egy 16 megás alkalmazást, amit nem értek, de mindegy
ha van 30mb szabad helyed, nem enged feltenni egy 3 megás alkalmazást, ezt szintén nem értem.
internet előzmények törölgetésével elég sok memória felszabadul.

viszont én sehol nem találom a "memória felszabadítása" menüpontot merre van?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#462) catroot válasza daniel909 (#461) üzenetére


catroot
veterán

Ezt már más is "elérte" a Lumia 820-asán. :K

Memória felszabadítása? Törölni kell pár appot. Ha marad a cache utána, akkor meg szívás.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#463) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok!
Hol tudom beállítani, hogy ha hívás közben más is hív, azt jelezze ki a telefonom, valamint lehessen váltani is a hívások között? Sajnos nem csak, h nem tudok váltani hívások között, de nekem ki sem jelzi ha hívnak, utána sem a menüben.
Lumia 710nél ez alapból működött, de itt hiába keresem, nem lelem a beállítást.
Tudnátok ebben segíteni?

(#464) daniel909 válasza catroot (#462) üzenetére


daniel909
addikt

én erre lennék kíváncsi ezt hogy érte el : "Ahogy telepítgettem először 150 mb-nál szólt a teló, hogy kevés a hely, szabadítsak fel. Láss csodát, ahogy rányomtam a felszabadításra, a teló az egyebek mappából elvett kb 350 mb-ot és hozzá adta a szabad helyemhez." [link]

mert ilyesmi kellene nekem is, nem tudom mire értette h "rányomtam a felszabadításra". az egyéb mappám már 1,33GB, jó lenne onnan a sok felesleges vackot kiszedni.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#465) Integrale válasza nauro (#463) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem ez szolgáltató függő , illetve ott lehet beállíttatni/engedélyeztetni. (szerintem)

"Bad reklám is reklám too"

(#466) Воланд válasza daniel909 (#461) üzenetére


Воланд
titán

az alkalmazasokat illetoen a store csak a tomoritett allomanyok meretet jelzi ki. szoval egy 16 megas alkalmazas valos merete nagyobb. plusz nem tudom, h telepites soran mit csinal a rendszer.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#467) nauro válasza Integrale (#465) üzenetére


nauro
aktív tag

Az érdekes lenne, mivel azonos kártya, azonos szolgáltató. De az akkor is fúrcsa, h nem jelzi ki, ha hívnak közben utána se. Tehát nem kapok nem fogadott hívás jelzést.

(#468) daniel909 válasza Воланд (#466) üzenetére


daniel909
addikt

azt tudom, de volt 30mb szabad helyem, és az alkalmazás 3mb volt (tömörítve, telepítetlenül ugye). na most nem hiszem h telepítve 10x akkora. (az origo app amúgy)
ilyen szempontból jobb volt a droid, mert látszott mekkorák a feltelepített alkalmazások....stb

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#469) Dave™ válasza daniel909 (#468) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezért érdemes WP alá 16G-s belső tárhely. Lehet meg fogják oldani a korrekt SD támogatást is az ilyen esetek elkerülésére, de nem véletlen lett 8G-s a Lumia 620 is. Az az abszolút minimum WP alá, amennyiben szabadon akarod használni a telefont, de még inkább 16G. A 8S ilyen szempontból sajnos nagyon erős kompromisszum.

Egyébként nem csak az a gond, hogy mennyit töltesz le, hanem ezt kis is kell bontania meg telepítenie is kell. Közben végig cache meg egyebek.

[ Szerkesztve ]

(#470) daniel909 válasza Dave™ (#469) üzenetére


daniel909
addikt

főleg azt nem értem, hogy miért csökken folyamatosan a belső memória, miközben a telefont nem használom. tehát leteszem az asztalra, és 3 ór amúlva már 5 megával kevesebb a hely... ezt mondja el nekem valaki... mit cachel mikor nem is használom?

ha persze kikapcsolom, és újraindítom, akkor meg felszabadul +30 mega (ami ugye idővel megint elkezd fokozatosan csökkenni)... az agyam eldobom, ilyenre álmaimban nem számítottam volna, nem értem a logikáját. és erre senki nem tudott még választ adni. igazából most kezdett zavarni, ahogy megettem a belső tárhelyet :D

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#471) petroleumlam


petroleumlam
tag

Hát köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást, ugyanis segítettetek a döntésben. Ugyanis a T-mobile igen "kedvező" árban árulja most ezt a készüléket, 67 491 Ft a webshopban. De amiket mondanak a tesztben, már önmagában katasztrófa. Hogy nem képes játékot feltelepíteni mert nincsen elég memória. A rossz minőségű kamera és most olvasom itt a ram elfogyását is. Én nem értem hogyan lehet 2013-ban ilyet kiadni. A tesztvideo készítőitől pedig azt kérdezem, hogy komolyan ez érdekli az embereket 2013-ban, hogy van-e benne valutakonverter? Ezt a javás nokia 3510i is tudja. Ebből az jön le számomra, hogy ez a telefon igazából semmire nem használható, de valamit azért kell mutatni a műsorban. És az a rengeteg probléma ami van a készülékkel, azzal mi van? Az egész menürendszer fapados. Igazából olyan mintha az Emporia Talk Comfort telefont tartaná az ember a kezében. Egy alap szín, ló betűkkel és tulajdonképpen semmit nem lehet vele csinálni.A gyártó pedig már eleve úgy adja ki a telefont, hogy a jövőre nézve igazából semmire nem lesz használható ez a hardver. Vagyis már most gondolkozhatnék azon, hogy mit vegyek ha egy új fícsör kijön a windowsphone-tól. A tesztelőktől kérdezem, hogy mit akar mutatni a böngészőnél a kétujjas nagyítással? Ezt egy sima SE WT19 ugyanígy megcsinálja működő flash tartalommal. Ha kell, videóval bizonyítom. De egy szónak is száz a vége, ez egy újnak mondott régi telefon. Az embert nem az érdekli, (legalábbis engem), hogy hány pontot ad egy benchmark. Hanem hogy mire használható a telefon. Az meg mekkora égés már, hogy zeneváltáskor akadnak a zenék? Akkor minek a 2 magos processzor?

(#472) btudos válasza petroleumlam (#471) üzenetére


btudos
veterán

Ebben az egy hozzászólásban annyi baromságot hordtál össze mint mások egy élet alatt se.... :(

A kedvezőt nem tudom miért kell idézőjelbe tenni, mert tényleg igen jó ára van. Ha elolvastad a hozzászólásokat, akkor láthattad, hogy a kevés belső memória tud problémát okozni, de ha körültekintően telepítesz alkalmazásokat, és nem dobsz fel minden vackot mert hátha jó lesz valamire, akkor azzal se lesz gond. RAM fogyásról szó sincs, ez nem Android. Gyárilag létező extra szoftver a valutaváltó, amit nem kell telepíteni, ott van. Rétegigény, és igen, szinte minden telefon tud ilyet, de van és megemlítik, ezen kívül elég sokat tud még ez a készülék, nem kell itt leakadni. Attól mert nem tetszik egy operációs rendszer kezelőfelülete, még sokat tud a telefon, nem kell egyből feature phone-okhoz hasonlítani, mert köze nincs hozzájuk. Hardveresen semmi gond nincs a készülékkel, egyedül a kis belső memória lehet zavaró, de egyébként maga a SoC az erősebb mint a legtöbb középkategóriás kukarobiban olyan 80-90 ezer Ft-ig. Ez a feature phone nem a windowsphone-tól jött, hanem a HTC adja ki, és Windows Phone 8 operációs rendszer fut rajta (értem én hogy nem mindenki ért a telefonokhoz, de ha már veszed a fáradtságot hogy hülyeségeket írj hosszan, akkor minimális utánajárás is belefért volna, és a felét sem kellett volna leírnod a mondókádnak). Ez a telefon egy új készülék. Neked nem tetszik, na bumm, történtek már nagyobb tragédiák is az életben. A telefon használható, sokkal gyorsabb, gördülékenyebb a kezelése mint a Te egekig magasztal Sony-dnak, még ha funkcionálisan nem is ad számottevően többet. A zenék közötti akadást egyelőre senki más nem jelezte, hogy valós probléma lenne, én igazából nem is értem mire gondolnak, szóval ez alapján ne ítéljünk. (Meg mondjuk a 2 magos processzor nem zenelejátszásnál fogja megmutatni hogy mit tud)

Egyébként a tesztelőktől hiába kérdezel, egyrészt nem olvassák, másrészt már rég nincs náluk a készülék, inkább a tulajok véleményét kérd ki, de igazából az is felesleges. Ha nem tetszik a UI, akkor a Windows Phone nem neked való.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#473) dejaris válasza petroleumlam (#471) üzenetére


dejaris
addikt

Az a minimalis akadas amit produkal zenevaltasnal fel se tunik (androidosoknal ez mar smoothnak szamit) azok melett amiket akad az android tegra 3 alatt.
Milyen telefon van ezzel egy arban? Blade3? Ace2? Ezeknek milyen felhasznaloi elmenyuk van?
Mellesleg fogadjunk eddig megse fogtad es irogatod a marhasagot...

(#474) petroleumlam válasza dejaris (#473) üzenetére


petroleumlam
tag

Jó, látom bonyolultan írtam az előbb. Fel tudnátok sorolni, hogy mit kapni ezért a 67 491 forintért? Azért írtam idézőjelbe a kedvező szót, mert egy negyven ezres androidos telefonhoz is lehet egeret csatlakoztatni, amit csak úgy felismer mindenféle driver nélkül. Természetesen ugyanígy lehet hozzá csatlakoztatni gamepadot, vagy pendrive-ot ami igencsak kézzel fogható fícsör ha ezt összevetem egy valutakonverterrel ami mondjuk be van építve az androidos OTP alkalmazásba, amivel utalhatok, online frissíti a valutaárfolyamot aminvel táblázatban megnézhetem és nyomon követhetem a valutaingadozást. Valamint beszkennelhetem vela a csekkemet és be is fizethetem. Most hagyjuk a hang alapú vezérlést mert az már tényleg túlzás. Ilyenek nincsenek windowsphonera. Meg értem én, hogy faja erős a driver, de mire való? Korábban már olvastam, hogy összevitatkoztatok ti magatok a navigáción. Ezzel mi a helyzet? Van már valami használható? Mert androidon van pl az iGo primo ami még a közlekedési forgalmat is és a helyzetjelentéseket is figyelembe veszi. Szóval ezért írtam idézőjelbe a kedvező szót. Mert ennyi pénzért használható telefont is lehet venni. És azért vagyok mérges, mert akartam winphonet venni, de megint ott tartunk mint 10 éve a HTC kaiserrel. Hogy jó jó van meg minden, ezt is tudja -elvileg- meg azt is, de csak elvileg- Mert ez se megy rajta meg az se. Ami programok vannak rá azok faják, de se itt nem jók, se ott nem jók. Apropó. Böngészőbe ágyazott flash van már? Vagy még az is extrának számít ha színes a kijelző?
Amúgy meg ne akadjon minimálisat se ennyi pénzért. Mert a SE K770-em nem akad pedig nincsen benne dualcore processzor. Ne akadjon. És az milyen duma, hogy a bugokat majd kijavítják? Én várjak összeulcsolt kézzel, hogy mikor javítják ki? Mi vagyok én? Teszter? Akkor nekem fizetés járna a HTC-től. Nem nekem kellene fizetnem egy használhatatlan cuccért.

[ Szerkesztve ]

(#475) amanoba válasza petroleumlam (#474) üzenetére


amanoba
őstag

Magadat meggyőzted már, minket meg nem kell. ;)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#476) Воланд válasza petroleumlam (#474) üzenetére


Воланд
titán

nem, nincs flash es nem is lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#477) btudos válasza petroleumlam (#474) üzenetére


btudos
veterán

Androidra hivatalosan nincs iGO, és itt lezártnak tekintem a kérdést. Egyébként igen jól működő Navigon van WP-re, ami megvehető a Store-ból, illetve Lumiákra van a Nokia saját ingyenes navigációja.

Ez egy zárt platform, amivel nem lehet mindent megcsinálni, akinek erre van igénye, vegyen Androidot, mi meg élünk tovább akadás és memóriazabálás nélkül. Kinek mi a fontosabb.... De azt biztosan állítom, hogy neked nem való a WP, ha ilyen igényeid vannak.

Az Adobe megszüntette a Flash mobilos támogatását, jó ideje már Androidra sincs hivatalosan, más kérdés hogy ott egy mozdulat ezt megkerülni...

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#478) dejaris válasza petroleumlam (#474) üzenetére


dejaris
addikt

Hude tok jo, hogy egeret lehet radugni, ez aztan a ficsor. Ez az otp app meg szep es jo ha nem fagyna le 2x a kis 40 rugos takolmanyon, vagy nem csuszna el minden gomb osszevissza az eltero kijelzok miatt, vagy csak siman nem indulna ujra az egesz rendszer hazsnalat kozben. Az, hogy varjuk a bugok javitasat miert gaz? Mondj egy telefont ami hibatlanul jott ki? Mellesleg en ismszerettem a k770esem, de tavol volt a gyors mukodestol.

[ Szerkesztve ]

(#479) petroleumlam válasza btudos (#477) üzenetére


petroleumlam
tag

A Navigon? 23 615 forintért? A jelenlegi telefonom sem ér annyit. Ráadásul ennyi pénzért komplett navigációt lehet venne ami a hardvert is tartalmazza. Valamint (most jövök a storeból) ez az apróság is elkerülte a figyelmedet: "***Figyelem:***
Csak akkor vásárolja meg az alkalmazást, ha az okostelefonja legalább 1.6 GB szabad belső tárhellyel rendelkezik! Ellenkező esetben az alkalmazás nem működik! Microsoft korlátozások miatt a memóriakártyák NEM támogatottak! Ez a 4 GB belső tárhellyel rendelkező okostelefonokat érinti, pl. HTC8S."
Erre is van magyarázatod? Amúgy meg most mindegy, hogy mi van androidra hivatalosan vagy mi nincs, fizikailag van, létezik és használható. És mindenféle lelkifurdalás nélkül használom, hiszen a memóriakártyán amit vettem van ARTISJUS jogdíj fizetve. Viszon winphoneon esély nincsen normális navigációra.

A következő lelkes elvakult fanatikusnak üzenem, hogy nem tudom milyen akadásról meg képernyőösszeugrásról beszélsz, nekem tökéletesen működik és használható az OTP alkalmazása..

[ Szerkesztve ]

(#480) dejaris válasza petroleumlam (#479) üzenetére


dejaris
addikt

Azartisjus masra vonatkozik, tehat warezolsz. Es az elvakult fanatikus uzeni, hogy napi szinten hazsnalja az allitolagos csucshardvert androiddal es meg sincs elajulva tole. Veled ellentetben aki ki se probalta es meg se nyomkodta az amit szid.

(#481) petroleumlam válasza dejaris (#480) üzenetére


petroleumlam
tag

De próbáltam. Te honnan tudod hogy mit próbáltam és mit nem? :Y

(#482) daniel909 válasza petroleumlam (#474) üzenetére


daniel909
addikt

igazad van, megyek is lecserélem egy Blade-re, megvilágosodtam ! :U

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#483) Integrale válasza daniel909 (#482) üzenetére


Integrale
veterán

Ne Blade-re! K770i-re cseréld, az meg sem akad. ;] (persze, hogy nem mert olyan lassu egyik masik A200-as SE, hogy fel sem tunik az akadás)

petroleumlama: ez nem a Te platformod, hogy probaltad ki a 8S-t ha nem tudsz rola szinte semmit? Media Marktban megnyomkodtad? Az nem proba. Ha hasznalnad rajonnel magadtol, hogy a flash hianya nem problema. A bongeszo sebesseget utol sem eri egy androidos (mozgatas, zoom stb), a rendszer sebessegerol nem is beszelve. Neked az a fontos, hogy csekkeket fizess be telefonrol, nekem\kunk pedig, hogy ne kivanjam a kukaba a telefont, es ne erezzem ugy hogy nem erte meg a penzet.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#484) dejaris válasza petroleumlam (#481) üzenetére


dejaris
addikt

Ha probaltad volna nem ez lett volna a velemenyed;-)

Integrale: Azt imadtam benne, hogy elhuztad a kamera takarot es utanna a 610es sebessebben betoltotte a fb appot, mint ez a kamerat. Egy cybershot mobiltol vegul is mit var az ember.

Daniel909: dehogy blade, ace kell. Meg egy hivast se lehet fogadni a nelkul, hogy lefagyna:-D

[ Szerkesztve ]

(#485) daniel909 válasza petroleumlam (#481) üzenetére


daniel909
addikt

látszik, h vágysz a rendszerre egyébként, azért is vagy itt. szóval én azt tanácsolom neked, h vegyél egy olcsó wp8 telefont kipróbálás céljából (akár használtan is) és utána már el tudod dönteni kell vagy sem. de nekünk teljesen felesleges szídnod, mert itt mindenki elégedett, és nem értem miről akarsz meggyőzni itt bárkit. másrészt mindenki ismeri a droidot, mert szerintem kb mindenki arról váltott.. ;]

bár minden vágyam egeret csatlakoztatni a telefonomra. ;]

dejaris: pfejjjj ismerősömnek az van és a wp után komolyan nem bírnám már használni... komolyan ha azt kéne használnom inkább vennék egy fícsör phone-t, mert annyira nyögvenyelős az egész... sajnos ha vissza akarok menni droidra, akkor már csak a 16 magos telefonok jöhetnének szóba, amik nagyjából visszaadnák a wp érzést... de még azok sem!!

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#486) dejaris válasza daniel909 (#485) üzenetére


dejaris
addikt

Az uj tegra4-ben 72 magos "videokartya" van:-D

Petroleumlam: ja es a hibajvitasokra visszaterve, mi legalabb kapunk. Sot ujdonsagokat is es nem eves csuszasokkal.

[ Szerkesztve ]

(#487) nbware válasza petroleumlam (#481) üzenetére


nbware
senior tag

Hát nem tudom mit próbáltál, én teljesen meg vagyok elégedve vele. És ez még javulni fog a frissítések végett, ami az androidról nem mondható el. Androidról álltam át és soha többé android!!! Az valóban gáz, hogy sd kártyára jelenleg nem lehet telepíteni, de egyrészt nem használok ennyi programot, másrészt pont elég, ami van benne tárhely és minden program tökéletesen fusson. A tökéletes alatt azt értem, amit Ti androidosok soha nem fogtok, akadás mentes telefonfelvétel, emailezés és böngészés. És minden megy rajta, ahogy kell, gyorsan, nem nyögvenyelősen. Igaz, volt nálam egy galaxy s3 és hiába van benne 4 magos proci, mégsem tudta ezt a sebességet visszaadni, mint az S8 :)
Ha nem tetszik, vegyél elmaradott androidot, és szívj vele. nem egy ismerősöm van, aki megvette az androidos telefont és főzött romokat kell feltenni, hogy ne akadjon????? Na ez milyen szar márrrr!

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#488) petroleumlam válasza nbware (#487) üzenetére


petroleumlam
tag

Tetszik, hogy bagatellizáltok itt e K770-el. Ebből is látszik, hogy semmi komoly érv, bizonyíték. Persze a navigon problémáról is diszkréten hallgattok. Én megértem azt, hogy nem beszéltek magatok ellen, hiszen száz ezret adtatok ezért a csinos kis WP8-ért. Nem is várom el, hogy a saját telefonotokat fikázzátok. Amúgy igazatok van én olyan csóró vagyok, hogy nincsen 65 ezrem (hehe) egy telefonra. Na persze. Majd bevalljátok, hogy át bsztak titeket mint sz@rt a palánkon. Én nem fikázni jöttem ide még ha az is lett belőle. Csupán megerősítést akartam, hogy ilyet vegyek-e. De összegezzünk. Se navigon, se igo, se semmi. Ahogyan az Üvegtigrisből hallhattuk: Lóf@sz van itt csikánó, nem hajnalcsillag. És ezt bizony lehet szépíteni. Sajnos kell is.

(#489) catroot válasza petroleumlam (#479) üzenetére


catroot
veterán

"Viszon winphoneon esély nincsen normális navigációra."

Ez így ebben a formában nem igaz.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#490) Integrale válasza petroleumlam (#488) üzenetére


Integrale
veterán

Ha végigolvastad volna a fórum utolsó 20-25 kommentjét, tudhatnád, hogy a navigáció működik.
Itt senkit sem b@sztak át, mert mindenki tud olvasni, tájékozódni és dönteni, hogy mire van szüksége.
Nekem nincs szükségem a Navigonra, annyira megy az angol, hogy elég legyen a beépített Bing navigáció.
Illetve tudom kezelni a laptopomat, ami mindenféle buherálás nélkül felismer egy hozzá csatlakoztatott egeret, szkennert és meg tudom oldani az utalásokat és minden mást.

[tessék]

És ha már idézel az Üvegtigrisből, akkor azt pontosan tedd. Hullócsillag !!

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#491) daniel909 válasza petroleumlam (#488) üzenetére


daniel909
addikt

ha van 100 ezred egy telefonra miért a 67K-s 8S-t nézegeted? :)) ha fontos a navigon (nekem pl egyáltalán nem) akkor válassz egy 16GB-os modellt, és csókolom. nem értem miért ilyen nehéz ez.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#492) dejaris válasza petroleumlam (#488) üzenetére


dejaris
addikt

1. Mondj jobb telefont 65ert
2. Ha nem tetszene mar reg eladtam volna.
3. Nekem boven jo a beepitett bing maps, offline is egesz jo, hangos navim nincs, de nem is hianyzik. (Persze nem is vezetek olyan sokat idegen helyeken).
4. K770-et te keverted ide;-)
5. Nexus 7em van es meg mondom rola h elegge vannak hibai, eddig is emlitettem;-)
6 You came to the wrong neighborhood:-!

(#493) nbware válasza petroleumlam (#488) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem pl megvan a navigon és tökéletesen működik. Igaz csak magyarország térkép van fent, nem kell más jelenleg. Valóban szar lenne, ha az összes térképet fel kéne raknom, de ezenkívül nekem van másik navigációm és nem is a navigáció miatt vettem meg.

Androidra sem volt egy épp kézláb navigáció, ha már itt tartunk. Mindegyik bevitt a susnyásba és olyan utakat mutatott, ami ott sem volt soha :)

Én azért vettem ilyen telefont, mert
1. megtetszett és valljuk be tényleg jól is néz ki a kék-fekete (eddig mindenki csak ámúlta-bámulta és amikor kézbe vette, kipróbálta, mindenki azt mondta, aztaaaa, de gyors, azt csinálja, amit nyomok és nem várakozik!!!!!)
2. a tudása bőven elég egy telefonáláshoz, emailezéshez, facebookhoz és webezéshez. (Ha komolyabb dolgokat kell csinálni, akkor úgyis laptopot előveszem és azon csinálom, itt csak azért kell, ha úton vagyok, lássam a levelezést és ne akadozzon, amikor elküldöm, vagy egy weboldalt megnézek.
3. pont kézre álló (nekem pl a galaxy s3 egyáltalán nem jön be, annyira nagy, de ott van a htcnek a nagyobb wpje, nekem az már nagyon nagy volt, azért nem azt vettem)
4. nem érdekel a tárhely, a fontos programok pont ráférnek, fényképezni meg nem ezzel fogok, ott van arra a fényképezőgép.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#494) petroleumlam válasza nbware (#493) üzenetére


petroleumlam
tag

Gyerekek. Az a helyzet, hogy az okostelefonnak pontosan az lenne a lényege, hogy kiváltsa a laptopot. Hogy mondjuk a kocsiban rám telefonál a gyerek, hogy töltsem fel a mobil egyenlegét, akkor félreállok és feltöltöm neki. Vagy utalni szeretnék. Persze persze, ráér holnapután is laptopról, de ha megtehetem, miért ne tegyem meg akkor. Ennyi erővel minek a mobiltelefon? Elmegyek a felhívandó szomszédhoz, becsengetek mint a régi szép időkben és megbeszélem amit akartam mondani. Mindenre van persze alternatíva. Éppenséggel winphoneon is elérhető az otp hivatalos oldala amiről ugyanúgy tudok utalni mint az android alkalmazással. A lényeg az, hogy van egy felhasználói élmény amit bizony nem nagyon ad vissza a winphone. Csak ott van, tudjuk, hogy tudhatna dolgokat, de nem tud. Jöttök itt olyannal, hogy "Nekem nem kell hangnavi mert tudok angolul meg nem járok olyan helyen, rizsa rizsa rizsa". Akkor minek neked navi, vagy telefon? Nekem kell és még több millió embernek kell. Pl motoron nem szívesen rakom ki a navit a kormányra. Zsebben van a telefon, halkan szól a zene és közben az iGo navigál és sose visz be zsákutcába vagy szántóföldre mert a navi csak tájékoztató jellegű és nem kell mindent szó szerint venni. És van benne újratervezés, áttervezés, köztespont hozzáadás meg minden amit akarok. Nincsen rizsa, meg mellébeszélés hogy ez nem kell, az nem kell.
Pont az a lényeg, hogy mondjuk egy torrent miatt nekem éjszaka ne zúgjon a számítógép, hanem telefonról elindítok egy torrent programot és az gyönyörűen teszi a dolgát, seedel szép csendben. Vagy androidos telefonnal szépen összekötöm wifin keresztül a kompakt fényképezőmet és távvezérlem, vagy átküldöm gépről a telefonra a képet, vagy bármit amit akarok. A winphone az ilyenekhez hozzá se szagol.

[ Szerkesztve ]

(#495) nbware válasza petroleumlam (#494) üzenetére


nbware
senior tag

Akkor vegyél androidot, aztán tegyél rá főzött romokat, hogy talán tudd használni és ne fagyjon 5 perceként, meg merüljön le 8 óra alatt :))))

Én meg vagyok elégedve vele, mindent tud, amit tudnia kell. email, telefon, sms, mms, fényképezés, navigáció, webezés. Csak hogy tudd, telón keresztül intézem az utalást (OTP, Citibank) és tökéletesen működik ez is.

Nekem androidom volt és mindig volt vele problémám, naponta kellett tölteni, mert lemerült, hacsak nem felraktál valami szar főzött romot, amivel talán kibírta mint 1 nap. S8 2 napot simán kibír!!!

De mondom, van alá navigáció és simán rá tudsz tölteni 2-3 országot!!!

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#496) Integrale válasza petroleumlam (#494) üzenetére


Integrale
veterán

telefonon keresztül is lehet egyenleget tölteni. Okostelefon nem laptop kiváltására van.
Felhasználói élménye pont, hogy van a WP-nek, amiről te beszélsz az nem a felhasználói élmény.
Hangnavi van de csak angolul, nekem megfelel.
Ha elérhető valami weboldalon keresztül, akkor minek külön alkalmazás?

Nem kell több millió ember nevében beszélned. Az arányokat megfelelően prezentálja ez a fórum is, vagyunk itt 5-en ebből csak Te sírsz a navigáció és a Torrent miatt. Ezt nyugodtan felnagyíthatod világviszonylatra is!

WP-re ott a Skydrive amivel gépről telefonra oda-vissza, kép dokumentum stb átrámolására tökéletes. Kb 2 hónapja nem dugtam össze a telefont számítógéppel, mert mindent leszinkronizál skydriveon.

"Bad reklám is reklám too"

(#497) dejaris válasza petroleumlam (#494) üzenetére


dejaris
addikt

Androidos felhasznaloi elmeny, ezen hangosan felnevettem:-D Lehet, hogy arra tallatak ki, hogy kivaltsa a laptopat, de nekem egyaltalan nem teszi. Microsoft pedig nyiltan olyan filozofiaval all hozza, hogy a telefonnak nem ez a dolga, hanem a legjobb informacios kapcsolat legyen a baratok kozott' Azer irtam, hogy nem kell hangos navi, hogy ebbol kovetkezzen szamodra, hogy nincs fogalmam errol a temarol, igy nem tudok mit irni. A kommented masodik felebe taglalt dolgok pedig csak a fejlesztokon mulnak, a napokban erkezett meg pl a gopro appja is. Szoval bovulget lassan a dolog. Egyebkent ez nagyon jo, hogy egybol tutsz utalni meg miegymas, csak a problema a felteteles mod, sok mindent megtudsz csinalni csak mikor nagyon kene a telefon cserben hagy...na ilyet egyszer tapasztaltam windowsphone-omon: panoramat akartam fotozni a Hargitaban csak kiakadt a -20 fokra. Androidon fel se tudnam sorolni az eseteket, amik egyaltalan nem a kulso viszonyokhoz kotodtek, szimpal csak feladta a mukodest. Vegul pedig ne gyerekezz!

(#498) petroleumlam


petroleumlam
tag

Lehet, hogy nektek nem váltja ki a laptopot a 80 ezres csodátok, ez eléggé szomorú. Nekem kiváltja a 20 ezret érő WT19i telefonom. Az, hogy neked nem kell a hang alapú navi, az egy dolok. Ha kellene, akkor se lenne neked. Nekem van és KIKAPCSOLHATOM ha nem kell. Te viszont nem tudod BEKAPCSOLNI ha kell. Nem tudom érthetőbben írni. Mellesleg miért van az, hogy ha én negatívumot írok a WP-ről, akkor felhördül a társaság? Nyilván valóan azért, mert igazat írok. Én pedig azért nem akadok ki ha ti írtok olyat, hogy 5 percenként kifagy az android, mert itt van a kezembe és valamiért nem akar kifagyni semmilyen körülmények között. Semmilyen főzött rom nincsen rajta, gyári szoftvert használok.
Továbbá micsoda duma az, hogy csak kapcsolattartásra való az OKOStelefon? Mellesleg facebook kliens minek, ha az is elérhető a weboldalról? Vagy emailkliens minek ha az is van online felületen? Ne kibúvót keressetek, hanem végre lássátok be, hogy tévedtek. És azért nem adjátok el, mert gyorsan buknátok rajta 50 ezret. Nézzétek meg, nem kell messzire menni. A hardverapro okádja fillérekért féláron a WP telefonokat mert a kutyának nem kell. Nézzétek meg, kell link? "Eladás oka: maradok az androidnál". Másfél hónapos telefonokat árulnak féláron. Ez biztos a véletlen műve...

(#499) catroot válasza petroleumlam (#498) üzenetére


catroot
veterán

De ha ők boldogok az "ócska" wp-s telójukkal?

btw:

"Az, hogy neked nem kell a hang alapú navi, az egy dolok. Ha kellene, akkor se lenne neked. Nekem van és KIKAPCSOLHATOM ha nem kell. Te viszont nem tudod BEKAPCSOLNI ha kell."

Ezalatt mit értesz?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#500) amanoba


amanoba
őstag

egyrészt kezd unalmas lenni a wp-android csata, másrészt offtopik, igazán hanyagolhatnátok már ezt, kezd elmenni dedó irányba. :U

ne akarjátok az ipsét meggyőzni, elmondta a véleményét, ti meg ráharaptok és etetitek..már rég leléphetett volna és örülne a sajátjának, és az itteniek is a sajátjuknak.

szerk. OFF

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.