Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) daniel909 válasza djzolko (#250) üzenetére


daniel909
addikt

háát, lassan kezdek lemondani a telóról, főleg úgy h a wp topic alapján elég gáz még a wp8, ráadásul hamarosan megszűnik rá a google calendar meg a gmail push támogatás... ráadásul van egy cache bug, ami úgy termeli a cache-t, hogy 1-2 hét alatt összejön 1GB-nyi szemét... mondjuk ez nem mondenkinél jelentkezik, de akkor is gáz... szóval nem tudom... tudnék most váltani simán, de ezek nagyon eltántorítottak... más teló meg annyira nem jön be :O :O

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#252) catroot válasza daniel909 (#251) üzenetére


catroot
veterán

Azért még várj ki szerintem. Ennyire nem gané a helyzet, csak sajnos kevesen vannak még itt a fórumon (a keménymag közül), akik váltottak.

A gmail, calendar miatt pedig ne bánkódj, van rá MS alternatíva.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#253) sokol


sokol
tag

Szerintem akinek nem sürgős a telefonvásárlás az várja meg a következő wp frissítést,valszeg lesz benn jó pár javítás,ha már így ennyi bug összejött,akkor még mindig el lehet dönteni melyik teló kell.

Megmondom őszintén én is pályáztam erre a telóra,de elég bizonytalan a helyzet főleg tárhely témakörben.
Ha lehetne hallani fentről valami biztatót,biztos megvenném.

[ Szerkesztve ]

(#254) Plazmacucci válasza catroot (#252) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Wp eseteben nem az Ms cuccok az alternativa hanem forditva :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#255) felfalusi_Z válasza amanoba (#202) üzenetére


felfalusi_Z
csendes tag

nagyon nagyon addiktív :D (legalábbis számomra)
a cikkben kicsit lehúzták de szerintem egy mezei felhasználónak bőven eleget, néha többet is nyújt!

(#256) felfalusi_Z válasza BotaN (#226) üzenetére


felfalusi_Z
csendes tag

Én is nemrég megvettem és engem sem hagyott hidegen, rendkívül jó!

(#257) amanoba válasza felfalusi_Z (#255) üzenetére


amanoba
őstag

na végre, egy felhasználó! :C

ha lehet egy kérésem (többek nevében), csinálj képernyőmentést a szabad helyedről amíg kevés dolog van telepítve, aztán feltehetnél pár alkalmazást, hogy lássuk, hogy viselkedik a tárhely, mellette fotózz videózz is hogy töltse az is.

és még vmi, csekkolnád, hogy más szolgáltató kártyáját megeszi-e? (ha t-mobilnál vetted)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#258) sokol válasza felfalusi_Z (#255) üzenetére


sokol
tag

Nem szabad ebből a cikkből kiindulni,több elfogult,eltúlozott,pontatlan,átlagfelhasználót nem érintő információ rejlik meg benne a "hibákat" felnagyítva,és ez a TV adásra meg még inkább jellemző.
A tárhely mizéria ami valós kritika.

Egyébként igen,várjuk minél több felhasználó véleményét ide,aki vett, ne szégyellje leírni a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#259) daniel909


daniel909
addikt

titokzatosak vagytok srácok, és már nagyon kevésre vagyok attól h berendeljem a cuccot, mert annyira vonz. szóval jöhetne még néhány pozitív szó a memóriát illetően... :D

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#260) djzolko válasza daniel909 (#251) üzenetére


djzolko
tag

Nagyon ködös nekem egyelőre ez a google mizéria. Én úgy értelmeztem egy cikket, hogy új szinkront nem lehet beállítani 2013. januártól, de a régiek menni fognak. Ergo, ha én már egyszer szinkronizálok google naptárat, meg ilyesmit, akkor nem áll majd le. Ha mégis, annak nem örülnék. De olyat is olvastam már, hogy az egész hír egy kicsit kacsa. Szóval nem tudom, mi az igazság. :)

(#261) sokol válasza daniel909 (#259) üzenetére


sokol
tag

A tárhely kb 25-30 alkalmazásnak plusz 2-3 játéknak megfelelő helyet biztosít,ennyivel lehet szerintem kalkulálni,legalábbis külföldi fórumozók tapasztalataiból kiindulva.
Van akinek ez elég,van akinek nem,ez továbbra is egyéni preferencia.

De van egy olyan érzésem egyébként ,hogy ez a topic csak látszólag halott,vannak itt jópáran,akik lesik a biztató infókat,sőt olyanok is akik megvették,csak hát nem mernek beszámolni,mert hát ajjaj, milyen gáz lehet már olyan telefonnal rendelkezni amire a Mobilaréna nem osztott plecsnit.

Egyébként én is nem sokra vagyok attól ,hogy beszerezzem.

[ Szerkesztve ]

(#262) athomi válasza daniel909 (#259) üzenetére


athomi
veterán

nekem csak annyi kéne h lehessen az sd kártyára is telepíteni alkalmazásokat, de csend van róla hogy a jövőben ez megvalósulna... vki nem kérdi ki az MS-t? :D

[ Szerkesztve ]

(#263) kiiso válasza djzolko (#260) üzenetére


kiiso
tag

(#264) BotaN


BotaN
senior tag

Nekem meg 1GB hely van most rajta sok telepitgetes, netezes, stb utan.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#265) kcsa válasza djzolko (#260) üzenetére


kcsa
veterán

mellesleg én már csak dacból is a héten álltam át outlook.com-ra. Ha google leszär engem, mint usert (reklámfogyasztót), akkor én is tojok rájuk :)

(#266) daniel909 válasza kiiso (#263) üzenetére


daniel909
addikt

csak lesz erre valami megoldás... mért éri meg nekik h x user elesik a szolgáltatásuktól? ebben valahogy nincs logika. a gmail egy szolgáltatás, mint a facebook. az a lényeg, h minél több mobilplatformon és gépen azt használják. most akkor a wp-sek kiesnek, és áttérnek másra.... ennek mi a fene értelme van??? most csak azért nyilván senki nem fog androidot venni mert csak azon van gmail... inkább akkor átirányítják az emberek a gmail-jüket, vagy áttérnek másra...

és én eléggé elvárom h ebből botrány legyen, és oldódjon meg. eddig a fórumokon kívül sehol nem olvastam erről, nincs (még) felfújva.

de azért ez megnyugtató:
What do I need to do if I’m already using Google Sync?

Nothing! Existing users can continue to use Google Sync on their current devices.

szóval csak a jövő júzerei fognak csalódni.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#267) catroot válasza daniel909 (#266) üzenetére


catroot
veterán

"akkor átirányítják az emberek a gmail-jüket, vagy áttérnek másra.."

hát kb. ennyi a történet.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#268) hdsanya


hdsanya
csendes tag

Íme egy screenshot, kedden vettem a piros szolgáltatónál a telefont, 50-ért hozhattam el. Egy napig nekem is 1,2 GB volt a belső tárhely.

Ami rajta van pluszban: Antutu, Free Music Downloader, Forsquare, Free Speed Test, PDF Reader, TuneIn Radio (ez alapból azt hiszem nem volt, de ha már nincs FM), Youtube Downloader + 3 játék (Paper Toss, Basketball, Air Soccer Fever), ezeken kívül én mindent engedélyeztem a rendszernek (csatlakozhat ahova akar, küldhet információt ahova akar stb.)

Most jöjjön a szubjektív vélemény a telefonról:
Külső: az egyik legszebb a piacon (nálam a fekete-fehér változat van, kékben a képek alapján még szebb lehet). Belső: Nálam az antutu kb. 6100-at mért, a tesztben ez több volt; én egy 8GB microSD-vel egészítettem ki a telefont; az 512-t nem tartom kevésnek, jó lenne biztos több, de átlagfelhasználóként elég, akadásmentesnek tűnik; fényképező már mobilokban is van jobb (attól függ miután vesz ilyet az ember (a céges telóm N8-hoz képest rosszabb a fényképező, de az előző saját telóm, a Motorola Defy után szerintem jobb, vagy legalábbis nem rosszabb).

Nem titkolom, egyszer - a használatba vétel után 2-3 órával - teljesen lefagyott (IE használat közben a Mobilaréna oldalát nézegetve :) - biztos haragudott rájuk a negatív teszt miatt, kb. 10 percig semmire nem reagált, aztán újraindítás, és azóta semmi ilyesmi. Ilyen fagyásra egyébként számítottam, mivel egy teljesen friss, vagy nem túl sokat próbált rendszerről van szó, ami ráadásul "windows", bár az android is tud fura dolgokat művelni néha.

Olvasgatva a fórumot és az itteni tesztet, gyakorlatilag mindenki valami csodát várt ettől a telefontól, annak ellenére, hogy a specifikációt és az expansys árat már jó ideje ismeri mindenki, hasonlítgatják a 820-hoz, pedig teljesen más kategória, és a 40 százalék árkülönbség is csak akkor igaz, ha az almát a körtével hasonlítjuk össze (pontosabban a pirosat a magentával); ha magentát nézzük Dominóban 67 és 112 az áruk, pirosaknál nincs L820 (én nem hasonlítanám össze a piros és magenta árakat, mert tudjuk, hogy más piacon fociznak, mást engedhet meg magának az egyik mint a másik, elég csak az előfizetők számát összehasonítani, és/vagy a stratégiájuk is teljesen más - most mindegy, hogy melyik a jó vagy a rossz).

A Mobilaréna tesztje engem nem igazán tudott elrettenteni, mert ebben is sok a szubjektivitás (ami jó, mert különböző oldalról látja mindenki, csak az oldalt "csinálók" véleménye azért erős befolyásoló hatású is lehet többek számára, a többi tesztet is nézve (amelyek persze szintén szubjektív véleményen is alapulnak) ez egy középkategóriás telefon, talán lehet mondani, hogy túlárazva, de a HTC-nél ez nem ritkaság. Ahol a teszteket és híreket én napi szintem szoktam nézegetni, más telefonok esetén is a Verge, GSMarena, Techradar

Biztos, hogy elfogult vagyok a telefonnal szemben, ugyanis HTC-párti vagyok, bár ez az első ilyen telefonom, csak közvetett tapasztalatom van - a feleségemnek volt korábban egy Wildfire S-e, és most egy Desire C-vel rohangál, de én "menőbbnek" érzek egy HTC-t, mint egy Samsungot, vagy egy Nokiát (az Iphone-ról nem mondok véleményt, mert az nagyon messze van árban az érdeklődésemet felkeltő telefonoktól - biztos jók, de nem izgatnak így).

[ Szerkesztve ]

(#269) sokol válasza hdsanya (#268) üzenetére


sokol
tag

Még azt se mondanám,hogy túlárazva 67-ért elviheted kártyásan ha neten rendeled,egy most bevezetett wp telóért ez nem sok,még akkor is ha alsó-közép kategóriáról beszélünk,főleg ha jól megszokott HTC minőséget kapja az ember,de gondolom ha kezedbe veszed nincs erről kétséged.

Az Iphoneról nem mondok véleményt,a megjelenésének évét leszámítva,nálam sosem számított referenciának.

(#270) Воланд válasza daniel909 (#266) üzenetére


Воланд
titán

"szóval csak a jövő júzerei fognak csalódni."

jah, csak eppen ha veszel egy uj keszuleket es ott akarod beallitani a gmailt, akkor te is a jovo userei koze fogsz tartozni. es sokkal tobb ember van/lesz, aki azt mondja, h nem fog wp-t hasznalni, h ha a tobb eves gmail-es e-mail cimet nem tudja rendesen szinkronizalni. akkor bizony inkabb vesz mast, de a migralassal nem fog szorakozni (foleg, hogy ha nem is tud rola).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#271) hdsanya válasza sokol (#269) üzenetére


hdsanya
csendes tag

Ja, igen a minőség, az tényleg HTC minőség, nagyon ott van, egyszerűen jó a kezedbe fogni a telót. Ami kimaradt még az előbb, az a Beats Audio, de nekem tetszik, bár egy kicsit mélynek tűnik néha, de ez inkább csak a "mélyládás" rap számoknál érződik soknak, olyat meg ritkán hallgatok.

[ Szerkesztve ]

(#272) amanoba válasza hdsanya (#268) üzenetére


amanoba
őstag

na, gyűlnek itt a tulajok, helyes! :K grat a telefonodhoz egyébként. (ha esetleg van rá lehetőséged, majd ellenőrizhetnéd a függőségét/-getlenségét)

és ha már szóba került a többi tesztoldal, azt hiszem ezek még nem szerepeltek:

engadget

techradar

phonearena

slashgear - a szín miatt

theverge

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#273) daniel909 válasza Воланд (#270) üzenetére


daniel909
addikt

hát igen, még január 30-ig van idő venni, mert akkor még megmarad... de ha utána is WP kell akkor az szívás. bár igazából nem nekünk, mert mi értünk hozzá itt a fórumon, viszont az átlagfelhasználók nagyrészének gondot fog okozni, és nyilván ők vannak többen, ezért is várok valami szuper egyszerű megoldást a kérdésre. mert ha a wp-t csak geekek fogják venni, akkor le is lehet húzni a rendszert, nem vagyunk sokan. szerintem az MS töri a fejét a kérdésen, és biztos vagyok benne, hogy lesz valami megállapodás, akár licenc díj fizetése, vagy akármi.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#274) dejaris


dejaris
addikt

tre-mobiltol rendeltem, kipostaztak egy normalis simkartyat es persze a mobilba a kissebbik jar :W
Kezdetkor, 1.37gb szabad helyem volt. Belakas utan (kb 30 app, 5 xboxos jatek, semmi media a telefonon) maradt 292mb. Sokkal gyorsabb mint az optimus 7-esem, egyszeruen minden tekintetben. Egy rossz szavam nincs ra. A tesztben emlitett kijelzo elszinezodes nekem is eloidezheto, de nagyon erossen kell nyomni hozza, ha enm olvastam volna fel se tunik. Viszont kis betekintesi szognel is jol lathato a kijelzo, egyaltalan nem invertalodnak a szinek. Talan egy zavaro pontja van szamomra, neha kicsit alacsony az automata kijelzo fenyereje, de ez szerintem szubjektiv. Tehat en nagyon orulok neki, hogy mellette dontottem :)

(#275) HuMarc válasza dejaris (#274) üzenetére


HuMarc
addikt

Ingyenesen biztosítaniuk kell egy Micro SIM-et!

(#276) dejaris válasza HuMarc (#275) üzenetére


dejaris
addikt

Meg se fordult a fejembe, hogy meg penzt is akarnanak kerni erte. Mar az zavar, hogy emiatt be kell mennem hozzajuk.

(#277) zserboele


zserboele
csendes tag

Sziasztok!

Lumia 800at díjcsomagba 47 ezerért, HTC 8S-t 60 ezerért tudnék venni. Nem tudom hogy ez a 13 ezer árkülönbség miben mutatkozik, tehát mondjuk mivel "rosszabb" nekem a Zune-on és a WP 7.8-on kívül ha a Lumiát válaasztom?

(#278) Atos23 válasza zserboele (#277) üzenetére


Atos23
senior tag

Ha csak telefonálni sem, semmiben sem. Engem komolyan foglalkoztat még egy Lumia vételének gondolata, csak nincs már Cyánkék :D

(#279) sokol válasza zserboele (#277) üzenetére


sokol
tag

Nem tudom hogy ez a 13 ezer árkülönbség miben mutatkozik

Ha objektíven nézzük a dolgot akkor abban,hogy egy most bevezetett készülékről beszélünk wp8-al,míg a Lumia egy régebbi telefon wp7-el.

Minden más szubjektív.

(#280) dejaris


dejaris
addikt

A tesztbe bekerulhetett volna ket aprosag meg: a data sense es a kereso allithatosaganak (bing-google) hianya.

(#281) daniel909


daniel909
addikt

nah 28tól én is tagja leszek a klubnak! (és még lesz gmail push-om HAHAHA ;] )

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#282) daniel909


daniel909
addikt

remélem nem lesz akkora visszalépés a Bing Maps, bár úgy láttam van valami gmaps a marketen, amire elég jó vélemények jöttek, úgyhogy nem gond :))

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#283) dejaris


dejaris
addikt

Tmobilost próbáltam ki Telenoros simmel és működik:)

(#284) amanoba válasza dejaris (#283) üzenetére


amanoba
őstag

Na ez akkor nagyon jó hír! :K

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#285) Alliterato


Alliterato
csendes tag

Sziasztok,
Szerintetek várható, hogy a fekete-fehéren kívül más színekben is elérhető lesz a telefon a magyar szolgáltatóknál? És vajon mikor lehet erre számítani?

(#286) daniel909 válasza dejaris (#274) üzenetére


daniel909
addikt

szia, na hogy alakul a tárhelyed most pár nap elteltével? nem szemetel semmi?

amúgy Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#287) btudos válasza daniel909 (#286) üzenetére


btudos
veterán

Szemeteléshez fontos információ

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#288) daniel909 válasza btudos (#287) üzenetére


daniel909
addikt

na ez már jó kiindulópont:)

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#289) btudos válasza daniel909 (#288) üzenetére


btudos
veterán

Amióta a szakmai topikban előjött ez a gond, azóta figyelem és próbáltam rájönni mi ez, volt egy tippem a szarul írt alkalmazásokra, ami úgy tűnik beigazolódott :) Ami még plusz info: kiderült hogy az alkalmazás uninstallálása magával vonja ezeknek a "szemetelt" adatoknak a törlését is, szóval elvileg nem kell HR hogy felszabaduljon a lefoglalt tárhely.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#290) daniel909 válasza btudos (#289) üzenetére


daniel909
addikt

na remek, akkor az egyetlen gondom is kezd elszállni úgy látszik. már csak egy lista kellene ezekről az appokról, amik rosszul vannak megírva. csak gondolom nehéz nyomon követni ezt, mert fokozatosan termelődik a szemét, nem azonnal. mindenesetre én is rajta leszek a témán, remélem "elkapok" 1-2 gazfickót appot ;]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#291) dejaris válasza daniel909 (#286) üzenetére


dejaris
addikt

Az egyebek resz olyan 950mb es 1.09gb kozott ingadozik. Ami erdekes peldaul, hogy a bing mapshez letoltottem Magyarorszag es Romania terkepeit, ami van par mega de megse novekedett az alkalmazasok merete, csak par megas elteres lett az egyebekben. Ugyhogy szerintem oda kerultek, es a rendszer torolt helyette ott valamit :C . Ugyan ez volt mikor letoltottem az angol nyelvi csomogat is hozza. Ha viszont torlom a bongeszesi elozmenyeket vagy a terkepnel a keresesi elozmenyeket, akkor is az egyebek csokken. Ami nagyon jo, hogy siman az xvides filmet feldobtam memoriakartyara es lejatsza para nelkul :) mar csak a feliratkezeles kene valahogy elintezni :))

(#292) daniel909 válasza dejaris (#291) üzenetére


daniel909
addikt

az tök jó, és így mennyi szabad helyed van a belső memórián még?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#293) dejaris válasza daniel909 (#292) üzenetére


dejaris
addikt

Olyan 640mb.

(#294) daniel909 válasza dejaris (#293) üzenetére


daniel909
addikt

:C

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#295) Atos23


Atos23
senior tag

Gondolom attól fél az MS, hogy ha megengedik az SD kártyára telepítést, onnantól fel lehet könnyedén törni a progikat.

Persze lehet, hogy a licenszet érintő registry bejegyzések a belső memóriában lesznek, de biztos hogy ez részben zöld utat adna a töréseknek.

Naggyon-naggyon el lett k@rva ez a 4GB :D

(#296) -atesz-


-atesz-
aktív tag

Sziasztok! Az alsó "kupakot" lehet más színre cserélni? Lehet hozzá kapni egyáltalán?

(#297) nbware


nbware
senior tag

Sziasztok,

most kaptam karácsonyra egy htc 8s telót, kéket. Nagyon bejön, szerintem mindenre elég, amire csak kell. Az alap memória éppen elég, de ott van a sd kártya és meg van oldva a plusz tárhely. sdkártyára rá lehet menteni a xap fájlt (alkalmazás, játék) és akkor az sdre teszi fel a appot/gamet.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#298) Kaktusz92 válasza nbware (#297) üzenetére


Kaktusz92
tag

SD-kártyára telepíteni? AZ előző párszáz hozzászólás arról szólt, hogy nem lehet arra telepíteni. Érdekes :F

(#299) daniel909 válasza Kaktusz92 (#298) üzenetére


daniel909
addikt

szerintem elírta.

nbware: nyilatkoznál a szabad memóriáról, és h kb hány app van fenn? :))

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#300) nbware válasza Kaktusz92 (#298) üzenetére


nbware
senior tag

Nem, bocsánat, elírtam, sdkártyáról lehet telepíteni :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.