Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Atos23 válasza sokol (#398) üzenetére


Atos23
senior tag

Hardverhiba.

(#402) daniel909 válasza defer86 (#399) üzenetére


daniel909
addikt

nincs itt semmi bug, normális. fix 1GB körülire beáll az other mappa, de onnan már nem fog tovább hízni. nekem most kb 27app van fenn meg egy xbox játék és 1,18GB. de akkor is 1GB volt, mikor 10app volt fenn. elvileg a rendszer is felszabadíthat ebből az other részlegből, ha már nagyon para van a tárhellyel.

az other content BUG-nál az other mappa fokozatosan (és nagyon gyorsan) nő egészen akár 4GB-ig, és ezt a rosszul megírt programok okozzák. ha majd 2GB körüli az other rész, akkor valószínüleg belefutottál valami hibás alkalmazásba, de amíg 1GB körül van addig normális. próbáltam megfigyelni mikor nőtt nekem az other rész mérete, de egyenlőre csak annyi, hogy a viber feltelepítése után hízott 1MB-ot...

MÁS: a képek részleg nagyon szívja a belső tárhelyet. még az elején betettem egy memóriakártyát, amin 4000 kép volt, és a tárhely iszonyatosan elkezdett fogyni, holott egyetlen alkalmazást nem raktam még fel. gyorsan nyomtam egy restartot, meg egy formázást, és nem volt semmi baj. szóval akinek sok FB/skydrive..stb képe van, annak érdemes hozzányúlnia a képekhez ha esetleg kell a hely. mondjuk azt nem tudom, hogy amit a netről húz be, azt is tárolja-e thumbnail-ként... ez érdekelne is.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#403) Gabbo


Gabbo
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkodok egy ilyen készülék vásárlásán. Mik a tapasztalatok? T-nél venném. Mire figyeljek oda?

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#404) Dave™ válasza Gabbo (#403) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pár hozzászólást olvass vissza. Az igazi gond a tárhely mérete, ami WP alá nagyon kevés, igazából 8G kellene hogy legyen a minimum. Lehet persze önmegtartóztatást gyakorolni és csak limitált mennyiségű alkalmazást használni, meg odafigyelni nehogy belefuss egy szemetelő alkalmazásba (amit azért nem triviális kiszúrni), de ezzel csak a gond van. 4G WP alá kevés.

(#405) sokol válasza defer86 (#399) üzenetére


sokol
tag

Közben lemerült a telefon.

Bedugom a töltőbe,bevillan a HTC felirat mint bekapcsoláskor,utána egy pillanatra mutatja aksit egy kérdőjellel a közepén, majd kikapcsol,ezt egész folymataot addig ismétli amíg le nem veszem a hálózatról.

Ezzel jól felkufircolták az idegemet.

Gratulálok HTC,ez bizony precíz munka volt,egy derék hét használat után mehet a telefon szervizbe!

:C :C :C :((( :((( :((( :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#406) amanoba válasza sokol (#405) üzenetére


amanoba
őstag

próbáltál hardresetet? billkombót használatiból ki lehet lesni aszt hiszem..

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#407) sokol válasza amanoba (#406) üzenetére


sokol
tag

Pont akkor merült le,amikor megcsináltam,elkészült,majd kikapcsolt.

Most lehet,hogy csináltam egy hard-resetet feleslegesen,majd visszajön a teló a szervízból,azt kezdhetem el újra felpakolni az alkalmazásokat,tartalmat.Jól kezdődik az év.

Hát ezzel finom szólva sem nőtt a cég renoméje a szememben.

[ Szerkesztve ]

(#408) Gabbo válasza Dave™ (#404) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Köszönöm a választ.

Szerintem akkor inkább kihagyom! :(

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#409) Dave™ válasza Gabbo (#408) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nemsokára jön a Lumia 620, az feltehetően jobb vétel lesz, már csak a tárhely miatt is. Ha nem sürgős, akkor érdemes kivárni kicsit WP8 fronton. Vagy még mindig ott van a Lumia 800, ha megelégszel a WP7.8 szolgáltatásaival, korlátaival.

(#410) Gabbo válasza Dave™ (#409) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Köszönöm. Titanom volt. Nem tudom azután jó választás e a lumia 800? :F

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#411) Dave™ válasza Gabbo (#410) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ami lényeges különbség ahhoz képest, hogy megkapod a Nokia szoftvereit, aminek többsége minőségi, jól használható és kiegészíti a platform hiányosságait. A WP8-ban több lehetősége van a fejlesztőknek, rugalmasabb rendszer, de egyelőre még a bug is több. Ha sűrűn cserélgeted a telefonod és valami megbízható és kiforrott kell, akkor lehet alternatíva a Lumia 800 átmenetileg. 1,5-2 évre nem érdemes. De erre a HTC 8S sem, szerintem. Vagy Lumia 620, vagy várd meg a következő modelleket (hátha addig a 820 is lejjebb megy pl.).

(#412) daniel909 válasza Dave™ (#409) üzenetére


daniel909
addikt

a 620 nagyon ocsmány a 8S-hez képest. bár a tárhely jobb benne ez tény, de a külső meg a kijelző is elég gáz szerintem :U bár ez lehet csak nekem számít.

amúgy nekem eddig elég a tárhely, még játékokat is pakolásztam fel rá, és fix 22 app van fenn. lehetne mondjuk 2x több ez igaz, de azért nem olyan siralmas a helyzet. nyilván az assassin's creed nem fog felmenni, de van akinek ennyi hely bőven elég. főleg arra gondolok aki nem szokott játszani annyira.

de ez a telefon amúgy engem külsőre fogott meg a legjobban. komolyan szeretem csak úgy nézni, és szerintem ez is sokat ér, azon kívül h mit tud. egyszerűen szeretem elővenni. míg a kis szappantartó 620-at biztos nem szeretném :P

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#413) Dave™ válasza daniel909 (#412) üzenetére


Dave™
nagyúr

A 8S mellett egyedül a külseje meg az ára szól, egyébként a 4G majdnem olyan korlát, mint a 610-nél volt a 256 RAM. Egy mesterséges limit, ami miatt ez az alsó kategória (persze WP8-on belül). Ha 8G lett volna a hely, sokkal jobb ajánlat lett volna, de nem ez történt. Emiatt még sokan lesznek szomorúak, amikor betelik.

A 620 szerintem is csúnya. A kijelzőjét nem tudom miért mondod hogy gáz, a 8S-nek mennyivel különb? Nyilván az is olcsó WP8-as lévén nem csúcsminőségből építkezik, de ugyanez elmondható a 8S-ről is. Ha valakinek elég a kevés alkalmazás (20 körül), akkor igen, a külső dönthet mellette a 620 ellenében. Csak jobb ezt előre tisztázni, hogy ilyen korlátai vannak, nehogy használat során derüljön ki.

(#414) daniel909 válasza Dave™ (#413) üzenetére


daniel909
addikt

a feketéje nagyon csúnya a 620-nak, ebből veszem h maga a kijelző is rosszabb minőségben jelenít meg. de ez majd úgyis akkor derül ki, mikor már lehet kapni, és mennek az összehasonlító tesztek. az előző mobilomban is sima SLCD volt, de a 8Sben valami más lehet mert szebb a képe, ráadásul a panel fizikailag is sötétebb, szóval valamit fejleszthettek rajta, hiába SLCD a neve ugyanúgy.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#415) sokol


sokol
tag

Hát ezt most már tényleg értem,úgy néz ki működik megint a telefon(kopp-kopp).

Ma reggel gondoltam poénból megpróbálom,hátha nyekken valamit:

Rádugtam a töltőre,bekapcsol,majd fekete háttérnél két fogaskerék,egy kicsi és egy nagy forgott ott valami 4-5 percig(gondolom factory reset után kalibrálás),majd kikapcsol azt megint be és betöltötte a rendszert,néhány (factory reset utáni)beállítás után.
Most egyelőre úgy néz ki tölt megint rendesen,nem akarom elkiabálni,viszont szerintem ez a jelenség akkor sem tekinthető normálisnak.

Az egyébként elképzelhető,hogy a telefon kissé melegszik töltődés közben,lehet,hogy eddig is volt de ezt csak most figyeltem meg?

[ Szerkesztve ]

(#416) sokol


sokol
tag

Ja, és kösz azoknak akik a hard-resetet ajánlottak,nem sokon múlott,hogy indultam volna a szervizbe.

(#417) Plazmacucci válasza Gabbo (#410) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Titan kétszer akkora mint a 800. Nem egy ligában játszanak. Ha nem zavar a fele akkora kijelző akkor vehetsz, de maga a készülék nem hiszem, hogy jobb lenne, csak akkor érné meg ha a Nokia appok számítanak neked.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#418) amanoba válasza sokol (#415) üzenetére


amanoba
őstag

őszintén szólva, az összes telefonom ami volt az utóbbi időben melegedet kisebb vagy nagyobb mértékben töltés közben.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#419) sokol


sokol
tag

Nem tud valaki egy olyan zenelejátszó alkalmazást a store-ból amelyben van equalizer?

Valami ingyenesre gondolok.

(#420) btudos válasza sokol (#419) üzenetére


btudos
veterán

Nincs ilyen szerintem. Miért fontos az equalizer? Hallgass jó minőségű zenét (SD kártyán elfér :) ) amihez nem kell EQ ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#421) Plazmacucci válasza btudos (#420) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem meg vegyen normális fej/fülhallgatót :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#422) btudos válasza Plazmacucci (#421) üzenetére


btudos
veterán

Az ugye a másik fele a dolognak, de nekem nem kell mondani (AKG K618-al hallgatok zenét a 8X-en :) )

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#423) sokol válasza btudos (#420) üzenetére


sokol
tag

Szeretem variálni a hangszíneket kedvem szerint,más szeretek kiemelni rock/metál vonalon mint mondjuk valami dallamosabb muzsikám.

(#424) sokol válasza Plazmacucci (#421) üzenetére


sokol
tag

Van normális fülhallgatóm több is ne aggódj(Sennheiser CX 400,Nexodia NX 136)

Egyébként jó cucc ez a Beats Audio,bár néhol nekem sok egy kicsit a basszus.

[ Szerkesztve ]

(#425) btudos válasza sokol (#423) üzenetére


btudos
veterán

De tök felesleges kiemelni ha normális minőségű az adott zeneszám. Meg vegyél egy olyan fülest ami minden tartományban jól teljesít, és gond letudva. A jó zenébe nem kell belekontárkodni, hogy élvezni lehessen. :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#426) Plazmacucci válasza btudos (#425) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig a CX 400 jó füles. A beats lehet, h tulságosan megemeli a mélyeket. Anélkül meg lehet, hogy sokol rádio a hangja :D Rendes lejátszó a megoldás :) Szerintem nem hátrány, nem szreten ha netezés közben drót lóg ki a telefonból.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#427) sokol válasza Plazmacucci (#426) üzenetére


sokol
tag

Mondom jó cucc a Beats,de van pár szám ahol túlságosan erősen jönnek a basszusok(dallamosabb,akusztikusabb zenéknél),CX 400 tipikus rock/metál vonalon szól a legjobban, mert a mélyek erősek.

Viszont beats nélkül,meg elég egysíkúan szól minden,bár lehet ,hogy túlságosan hozzászoktam az előző telefonomhoz ahol volt equalizer a variálásra.

[ Szerkesztve ]

(#428) Plazmacucci válasza sokol (#427) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az lehet :) Szerintem akkor is válltoztat a hangszínen a beats. Én pl úgy szeretem hallani a zenét ahogy azt megálmodták.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#429) sokol válasza Plazmacucci (#428) üzenetére


sokol
tag

Igazából 4 tényezőtől függ a zene hallható minősége:

1.zeneanyag minősége
2.erősítő/kimenet minősége
3.médiakezelő szoftver minősége
4.fülhallgató/hangszóró/közeg minősége

Nálam 1,4 maradéktalanul megvan ,másik kettő nem tőlem függ,egyébként elég ha ezekből csak egy dolog gyengébb minőségű,akkor már csorbulhat az összhatás,nem mintha egyébként nem szólhatna jól a zene,csak az ember nem szívesen enged a megszokott minőségből.

Azért kérdeztem a programot,mert általában a gyári alkalmazások nem mindig a legjobbak,szerintem egy eq simán lehetne benne,bár nagyon nincs összehasonlítása alapon más wp telefonnál,hogy van ez.

[ Szerkesztve ]

(#430) kukacmolnar


kukacmolnar
csendes tag

Hogyan tudom a csoportokat kitörölni a kapcsolatokban ?

(#431) amanoba válasza kukacmolnar (#430) üzenetére


amanoba
őstag

rányomsz hosszan.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#432) catroot válasza amanoba (#431) üzenetére


catroot
veterán

Másik topikban már kérdezte és írta, hogy a törlés nincs a lehetőségek között - wp8 alatt.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#433) btudos válasza kukacmolnar (#430) üzenetére


btudos
veterán

Belemész a csoportba és ott lehet törölni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#434) amanoba válasza catroot (#432) üzenetére


amanoba
őstag

ósit, köszi, efölött átsiklottam. :B

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#435) kukacmolnar válasza btudos (#433) üzenetére


kukacmolnar
csendes tag

Sikerült! Köszi!

(#436) defer86 válasza daniel909 (#402) üzenetére


defer86
csendes tag

Köszi! Igazad volt. Amúgy véletlenül rájöttem, hogy nem is olyan kevés ezen a tárhely. Az egyebek mappa 1,2 Gb-os volt, elkezdtem rá felpakolni a dolgokat az áruházból. Ahogy telepítgettem először 150 mb-nál szólt a teló, hogy kevés a hely, szabadítsak fel. Láss csodát, ahogy rányomtam a felszabadításra, a teló az egyebek mappából elvett kb 350 mb-ot és hozzá adta a szabad helyemhez. Tovább telepítgettem és utána 100 mb-nál szólt a kevés helyért, majd az egyebek mappából ismét adott szabad helyet. Most van rajta 3 Xbox-os: Fruit ninja, NFS Hot pursuit, Rise of Glory, valamint négy másik nagyobb játék BBB Apocalypse, Jazz jackrabbit, AE Jewels, Archer + vagy 15 program + teljes magyarország térkép. Remélem segíttem annak, aki ilyen telón gondolkodik, szerintem nem olyan kevés a hely, csak a telepítések sorrendje nem mindegy. Most az egyebek mappa 700 mb-os, az alkalmazások 850 mb-os és van még 170 mb szabad helyem.

(#437) daniel909 válasza defer86 (#436) üzenetére


daniel909
addikt

:C

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#438) -atesz- válasza defer86 (#436) üzenetére


-atesz-
aktív tag

Ugye ,ugye

(#439) dejaris válasza defer86 (#436) üzenetére


dejaris
addikt

ohhh, fel se tunt.

[ Szerkesztve ]

(#440) hawok009


hawok009
csendes tag

Nemlehet véletlenül, hogy mint már más készülékeknél is láttam ebben is a belsö tárhely egy sima microsd? Mert akkor kis szervizeléssel máris barátságosabbá lehetne tenni a ketyerét.

(#441) vince válasza hawok009 (#440) üzenetére


vince
őstag

vegyél egyet, szedd szét és kiderül :P

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#442) btudos válasza hawok009 (#440) üzenetére


btudos
veterán

Van benne microSD bővítése lehetőség, mit szeretnél még? :D Amúgy ezekben már nem microSD adja a belső tárhelyet, mint pl. az első generációs WP7-es HTC-knél. (ott még lehetett ilyen módon 32 gigás modellt készíteni házilag) :N

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#443) Szabcsika24


Szabcsika24
csendes tag

Sziasztok ! Másfél héttel megvétel és használat után írok. Android függő barátom is megnézte a telefont és rácsodálkozott milyen gyors.Hibák fagyás nélkül üzemelt egészen máig amikor is töltöttség 25% arányának ellenére elkezdte magát ki-be kapcsolni majd lemerült hirtelen. Töltőre rátéve nem jelzi ,hogy töltene egy ideig utána bekapcsol Htc feliratot betölti és a WP 8 betöltése közben megáll és egy kék képernyőt produkál. Kipróbálás céljából vettem Wp8-as mobilt hibáig a leggördülékenyebb Operációs rendszernek tartottam telefonra ,de most.....Ötletek?

(#444) daniel909 válasza Szabcsika24 (#443) üzenetére


daniel909
addikt

szervíz.

(ha mégis véletlen bekapcsolna akkor hard reset)

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#445) Szabcsika24 válasza daniel909 (#444) üzenetére


Szabcsika24
csendes tag

Köszi :D Úgy látszik egy újabb gyártó és rendszer amiben csalódok :)

(#446) dejaris válasza Szabcsika24 (#445) üzenetére


dejaris
addikt

Azert egy egyedi hiba miatt nem kene leirni a wp8at.

(#447) daniel909 válasza Szabcsika24 (#445) üzenetére


daniel909
addikt

sajnos hiba mindenhol előfordul... főleg műszaki cikkeknél.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#448) Szabcsika24


Szabcsika24
csendes tag

Sajnos én ezt mindenhogy csalódásként fogom megérni :) Baráti körben eléggé versenyszellem van a 3 legnagyobb gyártó között nálunk és ez az összeomlás nem tett jót a renoménak :D

(#449) Воланд válasza Szabcsika24 (#448) üzenetére


Воланд
titán

fasza barati korod van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#450) Szabcsika24 válasza Воланд (#449) üzenetére


Szabcsika24
csendes tag

Poénosan írtam :D Mindig megy a finom ide oda szúrás :) Nem az én renomémra céloztam hanem a gyártóéra a szememben ,mert eddig talán a legjobb Op volt ami futott kezem alatt , én nagyon megvoltam vele elégédve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.