Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) sokol válasza daniel909 (#200) üzenetére


sokol
tag

Egyébként nem kell mindig törölnöd.Felraksz egy 3-4 játékot azokkal játszol,azt ha valamelyiket megunod ahelyett felraksz egy másikat.

Ez a "mindig törölni" úgy jön ki mintha te egész napod azzal telne ,hogy csak játszanál a mobilon,azt félóránként törölni meg installálni kéne rajta.

Felrakok pár játékot azokkal játszok egy ideig-darabig, azt utána felrakok valamelyik helyett,helyettük másikat,pikk-pakk megvan,egy-két perc.

Persze,egyetértek ez félmegoldás nem azt mondom,de ha valaki szeretné ezt a telefont megvenni akkor megoldja így.
A félmegoldás is több mint a semmilyen.

[ Szerkesztve ]

(#202) amanoba


amanoba
őstag

na, ha valaki beszerez egy ilyet T-nél ellenőrizze pliz a függőség meglétét, avagy hiányát, a népet ez is érdekli. :)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#203) athomi válasza sokol (#199) üzenetére


athomi
veterán

csak 70-80.000.-Ft-ért ez egy igen kényelmetlen megoldás...

(#204) sokol válasza athomi (#203) üzenetére


sokol
tag

Persze,de vannak ennél kényelmetlenebb megoldások is még több pénzért.

(#205) gbutcher


gbutcher
tag

8x tulajként nekem a 8s ára nagyon baráti, hiszen ugyanabban az előfizetésben szinte fele az ára. (T-nél)
Szerintem ár érték tekintetében nagyon is jó telefon a 8s. Azért olcsóbb mert kevesebbet is tud. Ez így természetes. Kicsit sajnálom, hogy nem vártam még egy hónapot.

(#206) BotaN


BotaN
senior tag

Nem vagyok uber technikus de mi olyan specko ebbe az SD kartyaba hogy nem lehet ra telepiteni? Nem hiszem el hogy nem tudjak megoldani a rendszer keszitoi, elhiszem hogy van vele macera mert cserelgeted meg ilyenek, de konyorgom... Vinyot is cserelgetek a PC/n es utana ugyan ugy fut minden mert a rendszer tudja mi hol van. A WP8 elmeletileg asztali kernel, hat akkor ilyet miert nem tud? Vagy csak azert van igy mert akkor senkit nem erdekelne a belso tarhely?

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#207) kcsa válasza BotaN (#206) üzenetére


kcsa
veterán

Mert androidban benne volt már a prealfa verzióban a kártyára telepítés ugye? :) Pláne ájfónokban. Várjuk ki a végét szerintem :)

(#208) sokol válasza BotaN (#206) üzenetére


sokol
tag

Amúgy milyenek a tapasztalataid a telefonnal,így pár nap után?
Írtad,hogy majd beszámolsz róla.

[ Szerkesztve ]

(#209) djzolko válasza kcsa (#207) üzenetére


djzolko
tag

Szerintem jogos elvárás, hogy legyen a wp8-ban is, 2012 van, az nem mentség, hogy az android 2009-ben szinté nem tudta. :D Gyanítom, hogy egy frissítéssel lehetővé teszik, szerintem elég hangos ettől a sajtó nemzetközi szinten is, és lehet, hogy a végén a kapkodás miatt maradt ki, akár az fm rádió szoftveres támogatása, kitudja.

(#210) kcsa válasza djzolko (#209) üzenetére


kcsa
veterán

azért mondom, várjuk ki. Bár ezt már az első pillanattól kezdve mondták hogy így lesz (mégis meglep máig sokakat...)

(#211) norbee2244


norbee2244
senior tag

Srácok!

Mi fér el ennyi tárhelyen(nem játszok nem csinálok semmit csak telefonozok netezek és mailezek meg néha 1-2 program(átlagban kicsik meg navigáció))? Aki vett ilyet az egy privátot kérem dobjon privátot,mert megvenném,de a fényképezőjéből kéne 1-2 kép,hogy tényleg ennyire rosszul sikeredett e.

(#212) Plazmacucci válasza norbee2244 (#211) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Senki nem mer ilyet venni, elolvastuk a cikket. Majd te veszel és beszámolsz :) Egyébként csak a szopás lehet vele, mert a rendszer szemetel is, és magától is elfogyhat az a pár száz mega.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#213) norbee2244 válasza Plazmacucci (#212) üzenetére


norbee2244
senior tag

Így nem merek egyszerűen,mert bár stílusra bejön,de belülről amiket írtak róla az engem lebeszél lendületből :(

(#214) BotaN


BotaN
senior tag

Az a 700 mega amugy 1.5 giga, mert a rendszer 700-800 megat reserved allapotba tart es pont a szemeteles miatt dinamikusan felszabadit ha szukseges. Amugy a telot nem sierult masodjara se atvennem mert ejjel dolgozok es keso delutan hozzak mindig. Ha minden igaz ma delben a kezemben lesz, ha nem akkor mehetek erte Manchester-be.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#215) Plazmacucci válasza norbee2244 (#213) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Várnék a 620 Lumira.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#216) amanoba válasza BotaN (#214) üzenetére


amanoba
őstag

várjuk majd az "első benyomások" élménybeszámolót. ;)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#217) norbee2244 válasza Plazmacucci (#215) üzenetére


norbee2244
senior tag

Találtam ebay-en cirka 700 dollárért(megvannak ezek huzatva). Nagyon kéne telefont vennem,de most már kivárok addig ameddig valaki nem vesz addig meg veszek valami olcsóbb net képest..

(#218) Plazmacucci válasza norbee2244 (#217) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egy Lumia 800al semmifele hatranyban nem lennel. A wp8 eddig csak szpas ahogy hallottam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#219) norbee2244


norbee2244
senior tag

Az a másik jelölt konkrétan. Még van egy fél hetem dönteni szerencsére :R

(#220) hallerlaller válasza kcsa (#159) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ja azt nem is figyeltem :DDD Tényleg elkéne már egy surface phone..

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#221) Atos23


Atos23
senior tag

Óhogyaza kutyamegamacskarúgjameg!!!!!

A kijelzővel ki lehet békülni, hiszen nincs már sasszemem. De itt van ez kinézetre kib@jó telefon, megvehetném a T-Mobiletól aranykártyára mindenféle hűség nélkül 60K-ért. Ha volna értelme. Már majdnem megrendeltem, erre kiderül a 4GB kapacitás, amiből mellesleg csak 600MB elérhető. Elment ezeknek az esze? EGY GPS progit nem lehet rá feltenni 3 magyarországnyi méretű térképpel.

Inkább kifizetném a 60K mellé annak a 16GB Microsd kártyának a bolti 6.000 Ft-os árát, amit beleépíthetnének a belsejébe. Merthogy a 8GB-s HTC Trophy WP7 telefonomnál ez volt. Nem sajnálták a 8GB háttértárat, és bármikor szétszedhető, és cserélhető a háttértár egy 16 vagy 32GB-os SD karira. Nem félreértés, a kínaiak nem szarakodtak holmi BGA-s memóriachipekkel, belerakták egy foglalatba a MicroSD HC-t, aztán azon volt minden :) Megbízhatóan működik, cserélhető, és ugyanolyan gyors volt, mintha forrasztva lett volna a flash.

Jajjanyám. 4GB :DDD

[ Szerkesztve ]

(#222) sokol válasza Atos23 (#221) üzenetére


sokol
tag

Ebbe is rakhatsz memóriakártyát,de arra csak multimédiás anyagokat meg dokumentumokat tehetsz.
Ettől függetlenül sanszos hogy idővel engedélyezni fogja a MS a kártyára való telepítést,nincs választása,hogy használhatóvá tegye a 4GB-s készülékeket,ekkora blamát ők sem engedhetnek meg maguknak.

Az más kérdés,hogy kivárja-e az ember vagy sem.

(#223) csatakacsa


csatakacsa
tag

HTC 8S Teszt :)

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#224) amanoba válasza csatakacsa (#223) üzenetére


amanoba
őstag

érdekes nem találtam utalást arra, hogy problémásan kevés lenne a belső tárhely.

"No phone is perfect, much less in this price range, but we can't see anything we can't live with on the list of cons." -érdekes konklúzió az biztos.

viszont a wpcentral tesztjében már szóvá teszik a kevés tárhelyet.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#225) sokol válasza amanoba (#224) üzenetére


sokol
tag

Hát mert ez valószínűleg preferencia kérdése.
Van akinek kevés, van akinek elég.

(#226) BotaN válasza Atos23 (#221) üzenetére


BotaN
senior tag

Nem vagom az a 600 mega honnan jott ki a mobilarenasoknak, 2 nap hasznalat utan 1.23GB szabad hely van rajta, es minden enged telepiteni a storebol a telefon. Amugy a cikk nagyon nagyon 20x lehuzos mert orom hasznalni a telefont. Szep, jo az anyaga, nekem akinek nem a csucs 5 colos fullHD-s kijelzo az etalon annak semmi kivetnivalot nem hagy maga utan a kijelzo kepe. (meglattam egy pixelt, hubakker :W) Teljesen gordulekeny a cucc, semmi akadas, amit nyomok azonnal reagal ha animaci kozben uton visszat pl akkor is azonnal fordul a folyamat, elvezet hasznalni. Amit szoknom kell hogy sztem erzekenyek az oldalso gombok, es sokszor veletlen megnyomom oket. Ami nagyon tetszik meg hogy baromira ossze van nove a Win 8-al, ha radugom a gepre egybol kapok egy csinos kezelofeluletet (alap windowsos) es ott tudok mindent allitgatni, toltogetni.

Megerte a penzt, barki barmit mond, en tipikusan az az ember vagyok akit az osszhatas erdekel es az meggyozott, a rendszer friss, sok ujdonsaggal, amikor pedig eloveszem az emberek megkerdezik hogy ez mi es ez tetszilk. Akinek meg Antut pontvagasz, minden szempontbol kikezdhetetlen, szintelen szagtalan lelektelen tepsi kell az vegyen mast, de a megvarom a kovetkezot mert az jobb lesz nem szokott bejonni.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#227) Plazmacucci válasza BotaN (#226) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Na vegre valami jo hir :) Csak imadkozz,hogy elo ne jojjon a tarhely bug.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#228) BotaN válasza Plazmacucci (#227) üzenetére


BotaN
senior tag

Nem bug az csak szemetel a telefon, de lehet cache-t uriteni.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#229) athomi válasza BotaN (#226) üzenetére


athomi
veterán

És ebből az 1.23 GB-ból mennyivel rendelkezik a felhasználó? Csak ezért kérdem...

[ Szerkesztve ]

(#230) Plazmacucci válasza BotaN (#228) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Latom nem wp topikot. Az egyik L820 annyira megfekudt, hogy nem lehetett hasznalni amig nem kapott egy hard resetet. 4 gigara nott az others temp.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#231) Atos23 válasza BotaN (#226) üzenetére


Atos23
senior tag

Kezdj el offline GPS-t hasznalni. En nem montam, hogy egy rakas kaki a telefon. A 4GB meggondolatlansag volt. 8GB mindjart piackepesebb volna. Mit sporoltak ezzel, 500 Forintot? Ez mar gagyisag.

(#232) catroot válasza BotaN (#228) üzenetére


catroot
veterán

"lehet cache-t uriteni"

Hogyan? :F

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#233) sokol válasza BotaN (#226) üzenetére


sokol
tag

de a megvarom a kovetkezot mert az jobb lesz nem szokott bejonni.

Hát akkor meg pláne nem ha valaki a belső tárhely miatt nem veszi meg ezt a telefont,és mondjuk a MS a következő frissítésbe meg beleteszi a SD-re való telepítést.

Mondjuk akinek nem sürgős az megvárhatja ezt,azt legfeljebb akkor dönti el,hogy milyen telót vesz.

(#234) sokol válasza Atos23 (#231) üzenetére


sokol
tag

A 4GB meggondolatlansag volt. 8GB mindjart piackepesebb volna.

Ez tény és való,bár mivel referenciakészülékről beszélünk itt valszeg a MS-nek is volt beleszólása ebbe és az ó jóváhagyásuk nélkül nem hinném ,hogy ki adhatta volna így ezt a telefont a HTC.
Valószínűleg ők is kalkuláltak a tárhellyel,és valamilyen oknál fogva úgy ítélték meg ,hogy ez elég lehet.

Magyarán ez az ő felelősségük is,és minden ebből eredő kellemetlenség őket is érinteni fog,ha és úgy látják ,hogy be kell avatkozni akkor be fognak szerintem avatkozni SD-kártya téren.
Az is lehet,hogy nem akartak ezzel minden ziccert ellőni az elején.

(#235) daniel909


daniel909
addikt

mindig visszatérek ehhez a telefonhoz, mert annyira bejön, h hihetetlen... szóval akkor ha jól értem a cache-nek külön hely van ami dinamikusan változik, és azon felül van az alkalmazásoknak kb 600mb. ahogy néztem a marketplace-t, egy alkalmazás 1-5mb között van, még az elég agyrázósak is, tehát nem az van mint Androidnál, hogy egy FB app 30MB. így viszont simán el lehet férni, nem? nekem 60nál több app biztos nem fog kelleni egyszerre... játszani meg nem szoktam telón. (vagy végigviszem és letörlöm)

csak hogy egy pár népszerű alkalmazást nézzünk:
Face - 4MB
Endomondo - 3MB
Skype - 8MB
Flixter - 1MB
whatsAPP - <1MB

játékoknál viszont keményen beleharap:
AE Jewels - 47MB
Bomberman vs. Zombies - 22MB
Monster Stack 2 - 10MB

szóval sok játékot nem tarthatunk rajta, de aki nem szokott játszani annak jó lehet, nem?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#236) Воланд válasza daniel909 (#235) üzenetére


Воланд
titán

a webes feluleten hiaba nezed meg az alkalmazasok meretet, ott a tomoritett allomanyok merete szerepel.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#237) daniel909 válasza daniel909 (#235) üzenetére


daniel909
addikt

woland_y2k: akkor mondjuk a duplájával kell számolni? (még úgy sem lenne rossz nekem)

sokol: okés értem, akkor már csak arra lennék kíváncsi, hogy a feltelepített alkalmazások mennyit foglalnak... mondjuk nem a játékok nyilván, hanem a hasznos alkalmazások... valaki?? :))

Atos: hát a GPS-t én is használnám, mondjuk főleg sport trackelésre, arra meg nem kell sok hely. a navi nekem jó netes térképpel is.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#238) Atos23 válasza daniel909 (#235) üzenetére


Atos23
senior tag

Meg lehet en is megtorok. Csak nekem nagyon kellene a zsebGPS... :[

(#239) sokol válasza daniel909 (#235) üzenetére


sokol
tag

De azt vedd figyelembe,hogy ezek a méretek az alkalmazások telepítőfájljainak,magyarán telepítve egy 5 megás app lehet több is.
Ha jól tudom,bár ennek nézz utána,miután feltelepítesz egy appot,hogy akkor mennyit foglal.

Egyébként van pár hasznos alkalmazás ami alapból integrálva van,pl Facebook is ilyen.

#236 beelőztél

[ Szerkesztve ]

(#240) sokol válasza Atos23 (#238) üzenetére


sokol
tag

Miért nem nézed meg,hogy mennyit foglal térkép?

(#241) Воланд válasza daniel909 (#237) üzenetére


Воланд
titán

jah, kb. a duplajat. de valtozo.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#242) Atos23 válasza sokol (#240) üzenetére


Atos23
senior tag

Mar hasznaltam ilyen terkepet WP7 alatt. Az app 200MB, terkepek kb. 1,2GB. Es ezeket fejlesztik, tehat gyarapodnak.

(#243) sokol válasza Atos23 (#242) üzenetére


sokol
tag

Hát az úgy már necces,ha fel is tudnád rakni rá a térképet,mást már tuti nem.

A helyedbe várnék az első wp8 frissítésig(persze csak ha nem sürgős neked addig új telefon)aztán ha belerakják a Sd-re való telepítést akkor megvenném ezt a telót,ha nem akkor valamelyik másikat aminek nagyobb a belső memóriája, és persze tetszik is.

De azt kell elsősorban eldöntened mennyire fontos neked az offline navi megléte a telefonodon.

[ Szerkesztve ]

(#244) sokol


sokol
tag

Még annyit fűznék hozzá a teszthez:

Tegnap este el voltam vásárolgatni és beugrottam a T-mobileba megnézegettem a kínálatot,és kíváncsisásgból megnyomogattam egy iphone4s kijelzőjének a szélét,és láss csodát az is elszíneződött.

Ezt csak írom,mert itt "kritkus" tesztelők ezt kirívó hibaként emelték ki,de az iphone teszjét elolvasva nem véltem ilyet felfedezni.
Azért ha már teszteltek nem ártani a következetesnék lenni,mert ami az egyik estben bűn,máshol meg sincs említve,és így tényleg nem tud obejktív képet kapni a tesztelő a telefonról.

(#245) vince


vince
őstag

Telenornál sikerült rendesen beárazni a készüléket: kártyásan már csak 80K körül van, egy egyszerűbb előfizetéssel 60-70K között mozog :C

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#246) daniel909


daniel909
addikt

király, h 1 ember vett a fórumról ilyen telefont, és így nem igazán derül ki h akkor most ez a tárhely mizéria valós-e vagy azért tűrhető... jó lenne sok-sok véleményt olvasni erről... tényleg senki nem meri megvenni a teszt után..:D :C

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#247) Atos23 válasza vince (#245) üzenetére


Atos23
senior tag

Nekem egy év hűséggel, és Like díjcsomaggal (1600 / hó, nettel együtt ) a T-Mobilenál webkedvezménnyel aranykártyára 61K. 2 évre, ami meggondolandó, mert ez egy kibajó díjcsomag a net miatt 54K.
Dominóra 67K.

Remélem nem veszik reklámnak, nem bannolnak miatta, csak azt akartam szemléltetni, h nem olyan jó árak amiket felsoroltál. Olcsóbb is akad. :)

(#248) vince válasza Atos23 (#247) üzenetére


vince
őstag

Nem tudom, hogy másutt mennyi, én most csak a korábban (jogosan) nagy felzúdulást okozó telenoros nyitóárhoz viszonyítottam, és ahhoz képest ezek már bitang jó (értsd: a reálishoz közelebb lévő) árak :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#249) daniel909 válasza vince (#248) üzenetére


daniel909
addikt

a 67K szerintem teljesen reális ár érte

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#250) djzolko válasza daniel909 (#246) üzenetére


djzolko
tag

Azért ez nem fog kiderülni 1-2 hét használat után. :) Hosszútávú tapasztalat kéne, de az még pláne nincs. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.