Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Miért? Annyira bíztam az új WP8 telefonokban... A 8x tesztje után úgy gondoltam, ez lesz a következő telefonom. Ha azt olyan jól összerakták, akkor a kistesót miért csapják össze?
Ezekkel a telefonokkal kellett volna nagyot durrantani, hogy meginduljon a WP8, de úgy néz ki a siker várat magára...

[ Szerkesztve ]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#2) margithid


margithid
veterán

Eddig azon gondolkodtam, hogy majd egy ilyet vagy egy mégolcsóbb nokiát esetleg valami kínai wp8-at veszek, de ahogy hallad az idő, úgy lesz egyre kevesebb az 512 mb Ram.
Tudatos vásárló lévén nincs kedvem korlátozásokba ütközni 1 év múlva, és nem is alkalmazásoknál gondolom, hanem például szoftverfrissítésnél.
Ennyiért ez iszonyat drága, persze nyitóár meg minden, de akkor is sok.

(#3) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kár érte. Ettől mondjuk még produkálhat jó eladásokat. A Lumia 620 8giga tárhellyel meg fogja erőszakolni ezt a készüléket :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) Blyan


Blyan
félisten

A hátlap alatt egy negyedik generációs, Play családba tartozó Qualcomm Snapdragon MSM8227 lapkakészlet duruzsol.

Tudtommal a Krait dual magos Snapdragonok mindegyike a Plus családba tartozik. [link]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#5) fattyu


fattyu
veterán

az a szabad tárhely nagyon ergya :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

most komolyan ezzel kell spórolni? Még a belső memót megértem. De a ram-on is? A kínai gyártók tolják az 1gb-okat a telefonjaikba.
Nekem nagyon bejött a készülék a beharangozások alapján is. Mert értelmes méret mellett kínál normális hardvert erre ilyen problémákat produkál?

Azt hittem ez lesz az első wp8-as mobilom de most eléggé elgondolkoztam.

A kijelző felbontásáról mikor jönnek a sírós kommentek? A válaszom előre is. Erre a méretre ez tökéletes!

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#7) raub


raub
tag

Valóban szép külső, de egyszerűen érthetetlen számomra, hogy a nemrégen még prémium minőségével - na és persze árával :D ( mondjuk ár tekintetében ma sem szégyenlősek... :) ) - domborító HTC hogyan adhat ki ilyen szerény tulajdonsággal bíró készüléket!
Pláne ilyen hibákkal! :W
Azt már csak extra negatívumként élem meg, hogy egy közel 100 ezres telóval nem lehet vállalható képeket lőni... :(
Jobbat várt az ember... :U

(#8) NoMagix


NoMagix
addikt

Ez a telefon is letörte a kedvem a WP8-tól!
Vártam milyen lesz a teszt, de nem győzött meg! (még)
Az árakról nem is beszélve!

(#9) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Hatalmas csalódás a 8S, pedig ezt akartam megvenni....de úgy tűnik jobban tettem hogy nem ezt választottam!
HTC: csak így tovább!

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#10) hunter84


hunter84
aktív tag

Öregem, így elkúrni a háttértárat... manapság tényleg egyik gyártó sem tud jó telefont készíteni?! Mindnek van valami baja, hiányossága.

Az addig OK, hogy ez a telefon középkategória, de azért ne alapvető dolgokon spóroljunk már!

(#11) Firehand


Firehand
tag

Szerintem a kevés ram és háttértár mellett, a harmat gyenge kamera is gázos.
Szép kis telefon, szerintem a kijelző is elég ebbe a kategóriába, de ilyen ár mellé a többire rágyúrhattak volna a HTC-nél.
De majd lesznek azért ennél jobb telefonok is remélem. :)

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#12) rep3at


rep3at
őstag

Sokat vártam a rendszertől is és a készülékektől is, jelenleg nem érzem úgy hogy akármelyik WP8-at futtató mobil kéne, egyszerűen nem hoz annyi újdonságot mint amit vártam, még mindig úgy érzem hogy nincs kész ez a rendszer. Kár érte :(

Forward thinking. كرر

(#13) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Pedig annyira nem rossz készülék ez, kicsit lehúzó a cikk , érzésem szerint :U

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) bloomberg


bloomberg
tag

Ez így kevés, nekem is csalódás.

És akadások??????? WTF

Kicsi tárhely (ezt mondjuk lesz*rom, most sincs több a telefonomban), de ez a "minőség"...

(#15) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nos igen, még mindig úgy látom, hogy ha WP, akkor csak a Nokia... :)

(#16) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Szomorú vagyok.
Valószínűleg ez lett volna a következő céges telóm. A 8X nekem túl nagy.

Nagyon tetszik a 8S, főleg ezzel a fehér csíkkal. Hardveres szempontból is teljesen okés. Viszont a belső tárhely számomra érthetetlen. Nagyon kevés a 4 giga, főleg úgy, hogy a rendszer a 3\4-ét elfoglalja.
Ilyen téren a generációváltás miért jelent visszalépést?
A jelenleg használt HTC Trophy-m legalább 8gigás, bőven lehet rá pakolni appokat.
Az akadásokat és a bugokat úgyis javítani fogják. Amiatt nem aggódnék.

Összességében csalódás :(

[ Szerkesztve ]

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#17) atike


atike
nagyúr

Szép. Szerintem a belső sem olyan vészes... Az ára. Na az az. Kár érte... :(

(#18) p06


p06
senior tag

Szerintem ez jobb cím lett volna: "kihagyott ziccer". Mert ennyiért kicsit kevés a "tudás".

Vagy egyszerűen nem szabad veszélyeztetni a nagy testvért, ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#19) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

A belső tárhely miért baj? Nem ismerem a WP8-at. De ott az SD. Az nem elég? Vagy oda csak képek, zenék, filmek mehetnek?

(#20) Graphics válasza BenceShearer (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen ott van, viszont a specifikációs oldalon el van írva... /copy-paste átka :D /

Memória bővíthetősége nincs

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) fattyu válasza BenceShearer (#19) üzenetére


fattyu
veterán

mert nem tudod átrakni az appokat. ís így elég hamar alá tudsz szaladni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22) Plazmacucci válasza BenceShearer (#19) üzenetére


Plazmacucci
félisten

olvasd el a cikket. Appok nem mennek fel sd-re. Csak kepek videok zenek. gondolom az akadasok nagy resze is azert van mert elfogy a hely.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23) oszi666 válasza BenceShearer (#19) üzenetére


oszi666
őstag

Elvileg memkartyara nem tudsz appot telepiteni. Igy.azert mindjart komoly prpblema

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#24) BenceShearer válasza fattyu (#21) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

És az appok (pl egy játék, IGO, stb...) a kiegészítő fájlokat tudja az SD-re rakni? Mert akkor szvsz ez nem gond. Ettől függetlenül a HTC elég kicsinyes lett mostanában ezekkel a dolgokkal....

De mi a fene 3,5 giga egy WP8-ban????? Az asztali Win7-em sincs ennyi, és kicsit öszetettebb cucc.....

[ Szerkesztve ]

(#25) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nagyon szép a külső, kár a tárhelyért. Azt hittem a RAM mérete lesz inkább a korlátozó tényező.

<< Heimdal >>

(#26) Blyan válasza BenceShearer (#24) üzenetére


Blyan
félisten

Azért a Win7-edet számold meg újra....

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#27) Dilikutya


Dilikutya
félisten

80 ezres 8S helyett remek alternatíva a Lumia 820 112 ezerért :).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) gzbotii válasza Dilikutya (#27) üzenetére


gzbotii
veterán

Vagy a Lumia 620 ;)

(#26) Blyan: ott szerintem is elnezett valamit :U

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#29) arpi6k


arpi6k
addikt

Nagyon szép ez a telefon. :)

Intel & ATI

(#30) BoC1ka válasza gzbotii (#28) üzenetére


BoC1ka
senior tag

tudunk valamit a 620 erkezeserol?

alternativa es 30% kal dragabb ar muhahaha ;]

YNWA

(#31) daniel909


daniel909
addikt

Ezért tart a lejtőn a HTC, ez most annyira szépen látszik. 8X 16G memória DE NINCS BŐVÍTHETŐSÉG...
8S 4G memória (alkalmazásoknak kb1gb) DE AZÉRt van bővíthetőség... annyira idióták, hogy arra nincsenek szavak. nagyon szerettem volna egy ilyen telefont, mert tökéletes, de nem fogom megvenni... a 20 forintos előlapi kamera hiányáról nem is beszélve... egy Skype integrált mobilnál ez több mint gáz... :W

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#32) zsozsa74 válasza BoC1ka (#30) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Én belecsapok a lecsóba és megveszem a Vodkafonnál feltöltősben. Aztán majd meglátjuk. Sajnos nálam a telefon mérete meghatározó és már ez is a határaimat feszegeti. A cél most az android messziről történő elkerülése.
A Lumia 820 meg tényleg nem alternatíva, leginkább az ára miatt.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#33) zsozsa74 válasza daniel909 (#31) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Hát elég fura logikát követnek, szó se róla... :U

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#34) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez így ebben a formában elcseszték. Bővíthető is meg nem is, ismét korlátozások a gyenge vas miatt. Ilyen áron nem szabadna lemenni a minimum hardver alá. nem beszélve arról, hogy így sem lett olcsó. 100 ezerért már erősebb telefonok vannak a másik rendszeren. A nyomásra elszíneződő kijelző, meg hab a tortán.

[ Szerkesztve ]

(#35) dreamdancer


dreamdancer
őstag

" inkább a kicsivel drágább Nokia Lumia 820-at ajánljuk, mely (...) 112 ezer forintba kerül"
Az a "kicsike" árkülönbség 32 ezer forint (kártyás csomagokat összevetve, 8S 80K a Vodánál), ez konkrétan +40% ártöbblet!

Akkor már inkább várja meg a Lumia 620-at, aki WP8-at akar, az legalább olcsóbb lesz és hardveresen is fog tudni annyit (vagy többet), mint a 8S.

Nem a lényeg a fontos.

(#36) Plazmacucci válasza dreamdancer (#35) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ok de a 820 ket utcahosszal jobb keszulek, plusz nokia support es progik. Ez meger 30 rugot, igaz nem biztos, hogy mindenkinek alternativa. De azt ne felejtsuk el, hogy normalis elofizuval csokken a kulonbseg, es szerintem inkabb elofizetessel vesznek uj telefont.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#37) slymblzs


slymblzs
csendes tag

Most azok a korlátozások amelyek ezt a telefont hardveresen érintik szerintem nem a HTC hibája (legalább is nagy százalékban). Mivel ez és a 8X is referencia modell a WP8 kínálatban, erősen az a gyanúm, hogy a kedves Microsoft adta meg ezeket az specifikációkat.
Talán ezért is nem a Nokia a referencia gyártó a Microsoftnál. Mert ilyen korlátozásokba a Nokia nem ment volna bele akármennyire is puszipajtások.

(#38) <Adamsky> válasza Graphics (#20) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ja, "köztudott": Windows Phone 8 also adds support for MicroSD cards
Nem, csak néhány gyártónál (köztük a HTC-nél) azt hiszik, hogy ez így jó. Droid és WP8 vonalon is elindult ez az "egybe fröccsöntött" telefonok áradata. Esküszöm, a következő az lesz, hogy még a SIM-et se tudod majd kicserélni, hanem, majd kábelen kell valami chip-et felprogramozni.

(#39) kenwood válasza BenceShearer (#24) üzenetére


kenwood
veterán

Igot kb. sehogy,mivel csak hardverrel egyutt,elore telepitve lehet megvasarolni.
sony vajon perel majd a design miatt ? :)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#40) ramrit


ramrit
tag

Bármennyire is szép, sajnos ettöl több pozitivum nincs benne.
Tegnap fogtam egy Lumia 820at, és parádés volt minden téren, igaz nem ilyen szép, de baromira ergonomikus és sokkal jobb választás lehet mint a 8s.
Én legalább is azt fogom venni :-)

felecsd'el

(#41) Dilikutya válasza ramrit (#40) üzenetére


Dilikutya
félisten

Drágább is...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) dreamdancer válasza Plazmacucci (#36) üzenetére


dreamdancer
őstag

Ezzel a logikával akkor már inkább 8X a 720p-s kijelzővel és az csak 28K-val több az L820-nál, előfizetéssel meg még kisebb a különbség :)

Na de viccet félretéve, az az alternatíva, amelyik úgy kezdődik, hogy 40% felár, szvsz nem valódi alternatíva.

Nem a lényeg a fontos.

(#43) youngboy válasza <Adamsky> (#38) üzenetére


youngboy
senior tag

"Esküszöm, a következő az lesz, hogy még a SIM-et se tudod majd kicserélni, hanem, majd kábelen kell valami chip-et felprogramozni."

Ilyenről is volt már szó. Ha jól emlékszem, akkor az Apple akart ilyesmit.
:)

[ Szerkesztve ]

(#44) Dave™


Dave™
nagyúr

Ezek után nem kérdés számomra, hogy a Lumia 800 jobb vétel kártyásan 60 ezerért. Hiába a régi platform, ha azt is támogatják jó darabig, egyelőre nincs túl sok gyakorlati előnye a WP8-nak, nincsenek meg a 8 kiforratlanságai, viszont van normális tárhely, Nokia szoftverek stb.

(#45) pranksta


pranksta
tag

A legfrissebb Telenor kártyás árlista szerint hamarosan elérhető, az ára pedig 124990. De ez szerintem elírás, mivel ugyanennyiért adják a 8X-et is..

dubito ergo sum

(#46) zombinyul


zombinyul
addikt

Akad a zenelejátszó, meg a képernyőzár feloldásnál is lagg... Elmegy a hangja a telefonnak ha szól a zene és közbe viceózunk egyet... Elszíneződik a kijelző.
Komolyan kiadott egy ilyet a HTC?
A fele ennyibe kerülő L610-esem nem produkálja ezeket...
Ká érte, mert szép telefon, de azthiszem a 620-as ezt el fogja kenni.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#47) kiiso


kiiso
tag

Desire X vagy 8S? (Csomagban mindkettő 50e.) :F :F

(#48) athomi


athomi
veterán

Nagyon szép a telefon, régóta szemezek vele, de csalódás. Úgy látszik a szép, normál méretű külsőt nem tudták összehozni egy jól használható belsővel. Kár érte. :(

(#49) helixP válasza dreamdancer (#35) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, ezen én is mosolyogtam. "Kicsit" többe kerülő :D

youngboy: Komolyan pont az Apple? Ki hitte volna :)

[ Szerkesztve ]

(#50) zord01


zord01
senior tag

Jó cikk, köszönjük! :R

A telótol meg többet vártam, bejelentéskor még úgy tűnt, közelebb lesz a Nokia 820-hoz, de nem. Ennyi pénzt nagyon nem ér, max 60-at nagy jóindulattal. De hogy 100k-ba még a full HD-t se viszi, az elég cink.

Azt is eléggé sajnálom, hogy ma már ott tartunk, hogy a 4 colt nevezzük "kicsi"-nek.

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.