Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) fabiandaniel válasza daniel909 (#600) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

valóban :C
köszi

Fabi

(#602) Red Bull fan


Red Bull fan
aktív tag

Sziasztok!
Valaki nem tudja ,hogy lehet fekete csempét beállítani, láttam róla több képet is de a telón nincs ilyen szín :F

(#603) Воланд válasza Red Bull fan (#602) üzenetére


Воланд
titán

ease of access-nel kell kivalasztani a high contrast-ot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#604) Red Bull fan válasza Воланд (#603) üzenetére


Red Bull fan
aktív tag

Köszi! :R

(#605) fabiandaniel


fabiandaniel
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudja hogy max. mekkora memóriakártyával bővíthető?

Fabi

(#606) dejaris válasza fabiandaniel (#605) üzenetére


dejaris
addikt

Specifikációs leírásokban mindig 32GB-t láttam. Én is akkorát használok.

(#607) fabiandaniel válasza dejaris (#606) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Sajnos én is ezt olvastam, de szerettem volna belerakni egy 64 gb -ost mert egy ezressel lett volna drágább minta 32 Gb -os. De a akkor marad 32 -es.

Fabi

(#608) #49227776


#49227776
törölt tag

Sziasztok!
Ismét egy regénnyel készültem nektek:D
A gépre csatlakoztatást sikerült megoldanom egy Windows8-ra váltással és elképesztő mennyire összeillik a kép rendszer(telefon-gép)!

Az SMS problémában tényleg én voltam a ludas, nem vettem észre, hogy néhány kontaktnál otthoni szám van beállítva :B

[A Google keresztbe tett a Microsoftnak?] Én személy szerint most Google Kontaktoban tárolom a névjegyeimet, mert androidról váltottam nemrég, de ez kezd aggasztó lenni. Nem tudjátok hogy tudnám a Microsoft felhőbe menteni a névjegyeimet, például ha alaphelyzetbe állítanám a telefont, akkor a Microsoft fiókomból húzza vissza a kontakjaimat? Mert ahogy elnézem a Google-től már nem nagyon fogja tudni :/ Valamikor láttam a telefonban hogy névjegyek szinkronizálása Skydriveval, de nem vagyok benne biztos hogy ez volt pontosan, viszont nem akarom elveszteni a kontaktjaimat...

Nekem is FÜGGETLEN a telefon, csak hogy erősítsem a függetlenség tényét :DDD

@fabiandaniel: sajnos a 64GB-os memóriakártyák már SDXC megoldással működnek, és a telefonok nagy többsége még csak SDHC-t ismeri ami pedig 32GB-is működik.

Nem tudja véletlenül valaki, hogyha ne adj isten elhagynám az alsó kis lepattintható izét, hogyan tudnám pótolni?:o ebayen még nem nagyon vannak hozzá cuccok... :/

A telefon akkumulátora viszont nagyon durván jó! most áll 47%-on de úgy hogy 19 órája töltöttem kb 90%-ra fel. Bevallom nem nagyon használtam, volt benne 15 perc telefonálás meg egy kis fényképezés, de akkor is:D

[ Szerkesztve ]

(#609) fabiandaniel válasza #49227776 (#608) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

A lepattintható hátlapot nem olyan könnyű elhagyni vagy legalábbis nekem elég passzentos de a középső érintőgomb alatt egy kicsit eláll, de egyébként biztosan kapható lesz csak még eléggé új a telefon ezért nem sok mindent lehet hozzá még kapni főleg Magyarországon.

Az akkumulátor szerintem is elég jó, legalábbis a Nokia Lumia 710 -eshez képest.

A telefon elvileg támogatja az SDXC szabványt egypár külföldi fórumozó szerint, illetve külföldi tesztben is olvastam hogy támogatja de sajnos ezeknek az infoknak nem mindig lehet hinni ezért is kérdeztem hátha valaki próbált már ilyet. A kártyát külföldről hozza ismerősöm és ha cserélni kéne kisebbre az egy kicsit sok időbe telne ezért valószínűleg nem kockáztatok és maradok a 32 gb -nál.

[ Szerkesztve ]

Fabi

(#610) -atesz-


-atesz-
aktív tag

Kaptam ma egy ajánlatot ,az s8-ért adnának egy galaxy s3 minit. Szerintetetek? :F Nem szívessen szállnék ki a wp8-ból....

[ Szerkesztve ]

(#611) dejaris válasza -atesz- (#610) üzenetére


dejaris
addikt

Ne rohogtess:-D

(#612) -atesz- válasza dejaris (#611) üzenetére


-atesz-
aktív tag

1pont a htc-nek :R

(#613) btudos válasza -atesz- (#610) üzenetére


btudos
veterán

Ha bejött a WP8, és megfelel a 8S, akkor nincs miért váltani.

8S szebb, és sokkal jobb anyagokból van, sírnál ha ezután napi szinten egy tejfölösdoboz kukarobit kéne kézbefognod. :N

De itt úgyse fogja senki a Samut ajánlani. :D

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#614) -atesz- válasza btudos (#613) üzenetére


-atesz-
aktív tag

:) :R

(#615) MerLinh válasza -atesz- (#610) üzenetére


MerLinh
senior tag

hmm, ha csak a fakemarkot nézzük akkor =) MA. tesztben csak antutu van a wp8hoz
s3 mini: 5697 vs 8s: 7270... te döntésed =)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#616) petroleumlam válasza MerLinh (#615) üzenetére


petroleumlam
tag

Ez emlékeztet az anno Commodore 64 vs Enterprise 128 felhasználói csatákra. Mint a neve is mutatja, az Enterprise 128 dupla akkora teljesítményű volt, dupla olyan jó vassal, sztereo hanggal, stb stb mint a C64 ami gyenge és mono hangú volt. De mindenkinek olyan volt és arra fejlesztettek. Vagyis használhatóbb volt és élvezhetőbb. Így az E128 tulajok mindig vágyakozva nézték a C64-et és mindig a szomszédban ücsörögtek a C64 tulajoknál. Ennyit az erősebb vasról.

Szerintem egy dologgal jobb a WP mint a droid. Hogy ilyen telefon kevés embernek van. Én pedig nem szeretem a tömegcikkeket. Szóval ha nem tud dönteni a cserét illetően, akkor tegye fel magának a kérdést: Kell-e neki olyan telefon amin minden megy pöccre, vagy megelégszik a tudattal, hogy erős a vasa, de úgyse használja semmire. És ha a válasz megvan, akkor tud dönteni.

(#617) btudos válasza petroleumlam (#616) üzenetére


btudos
veterán

Az hogy Te nem tudod hasznalni,nem jelenti azt hogy hasznalhatatlan, ezt azert nem artana vegre felfogni :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#618) petroleumlam válasza btudos (#617) üzenetére


petroleumlam
tag

Ha igazad lenne, akkor nem merült volna fel a kérdés, hogy egyáltalán cseréljen-e a fiatalember. Ha ez a telefon egyértelműen jobb lenne (amit mindketten tudunk, hogy nem jobb), akkor elhajtotta volna a samsungost a csudába. Tudsz követni, főnök?

(#619) btudos válasza petroleumlam (#618) üzenetére


btudos
veterán

Elolvastad az utolso mondatot is abban a hsz-ben, vagy csak trollkodni jottel? Eleget hallgatta szerintem mindenki hogy szerinted szar a WP, vegyel droidot es pont.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#620) petroleumlam válasza btudos (#619) üzenetére


petroleumlam
tag

Nem kell mindjárt megsértődni.

(#621) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Egy buta kérdés napi használatban 8s és 8x közt van e eget rengető különbség? Játékra nem lenne nagyon használva tényleg kb telefonálás e-mail FB stb.. talán pár app.. a memória kártyára telepítést problémát ismerem.. de sajnos egyiket se használtam hosszasan saját.
Gondolom WP8 alatt már nincsen WP7es értesítés mizéria..

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#622) daniel909 válasza SPY0817 (#621) üzenetére


daniel909
addikt

nincs akkora különbség, mindkettő gyors. a face értesítésekkel még mindig probléma van, a többi nagyjából rendben van. ha nem akarsz játszani akkor elég lehet, bár ha már felteszel 20 appot, akkor a telefon már nyavajogni fog h kevés a hely, és ha teljesen lenullázod a tárhelyet = 0,00mb lesz a belső mem, akkor nem tudsz fényképezni a telefonnal, tehát kell rajta hagyni 4-5 megát.
elvileg felszabadít magának a rendszer helyet ha kell, bár ezt én annyira nem tudom megerősíteni, nekem folyamatosan ugrál 30 és 10 mb közt a belső memória nem tudom miért. (mondjuk vannak appok rajta rendesen).

a tárhelyet nagyon leterheli a sok kép. hiába a memóriakártyán vannak a képek, a rendszer thumbnail képeket lementi a belső memóriára, hogy gyorsabban nyíljanak meg. ez akkor probléma, ha a memória kártyán tárolsz 2000 képet a családi nyaralásról, amit szeretnél nézegetni nap mint nap, akkor nagyon gyorsan le fog csökkenni az a 600-700mb.

az appok a kiírthoz képest általában 2x-3x akkorák, mert a tömörített méret van odaírva. ebből ki tudod számolni nagyjából elég lesz-e a belső tárhely.

elvileg fog jönni pletyka szinten a következő frissítéssel egy notification center, ami megoldja az értesítés problémákat, ezt még érdemes tudni. lehet a 8.5-el fog jönni, nem tudni.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#623) SPY0817 válasza daniel909 (#622) üzenetére


SPY0817
aktív tag

ilyenek hogy Nokia Drive+ felmegy esetleg?

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#624) Воланд válasza SPY0817 (#623) üzenetére


Воланд
titán

meg nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#625) dejaris válasza daniel909 (#622) üzenetére


dejaris
addikt

Hat erdekes, nekem ennyire alacsonyra sose engedi a szabad helyet. Mikor ugy lemegy 80-ra, akkor mar 60-90-et kitakarit, kis ido mulva mar 300ig gyalulgat.

(#626) dejaris


dejaris
addikt

Mikor mar linkeltél egy egy "jo kis tesztet" valamelyik forumba, mar akkor kiderult, hogy alapveto kezelesi problemaid vannak. Pl.: ha szo közepére akarod tenni a kurzort, akkor hosszasan nyomod, es maris oda teszed ahova akarod; ha szovegboxba irsz, akkor rateszed az ujjad es simithatsz elore hatra. A tobbire most nem emlekszem, de azok is ily problemaid voltak.

(#627) daniel909 válasza dejaris (#625) üzenetére


daniel909
addikt

nekem nem akar takarítani az egyebekből 1,47GB-on áll most. lehet valami app foglalja be, csak az a baj h azt hagytam fenn amit használok is, semmi felesleg nincs rajta, úgyhogy szívás. meg nekem eleve nem kínál fel semmi olyat, h tárhely felszabadítása, amit itt már többen írtak... szóval nem tudom mi lehet tényleg.

neked appból hány mb van?

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#628) dejaris válasza daniel909 (#627) üzenetére


dejaris
addikt

apps: 315,23 MB
other: 1,08 GB
free space: 302,29 MB
Igazabol nem ugy kerdezi meg, hogy akarode, hogy toroljon, hanem felszolit, hogy szabaditsal fel, es van ket valasztas: valami halasztasfele, es a masik ami a settingsbe ugrat. Ha ranyomsz akkor ott is leszel es azzal a lendulettel fel is szabadit.

(#629) daniel909 válasza dejaris (#628) üzenetére


daniel909
addikt

beállításokra nyomok, és felszabadít? wow! jó lenne megcsapolni kicsit az egyebek mappámat :)) majd kipróbálom.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#630) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
kérdés amit említenek a tesztben hogy elszinesedik a kijelző, azt hogy kell értelmezni?

Xbox One: bandymnc

(#631) fabiandaniel válasza bandi0000 (#630) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

A képernyő szélén erősebben megnyomod és látni fogod. De egyébként én nem észleltem normális használat mellett vagyis ha nem erővel nyomod a kijelzőt akkor nincs gond, nálam legalábbis. Sokan panaszkodnak erre több készüléknél is pl.: Nexus 7 -nél is mondták és nekem egyszer sem jelentkezett. A fő gond az lehet hogy sokan még a recesszív kijelzőhöz vannak szokva amelyeknél meg kellett nyomni a kijelzőt hogy érzékeljen míg a kapacitiv kijelzőnél már éppen hogy csak hozzá kell érni szinte nulla erőkifejtéssel.

Ha még nincs meg a telefon akkor nyomd meg a számítógép kijelzőjét egy picit és látni fogod a jelenséget.

[ Szerkesztve ]

Fabi

(#632) bandi0000 válasza fabiandaniel (#631) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát remélem most be akarok ruházni erre mert elvileg egész jó kis telefon aztán majd a nagy testvérre :D
Amúgy a belső memóriára sokan panaszkodtak, de ha a mem kártyára telepítek akkor nem fog lassulni meg stb?!?

Xbox One: bandymnc

(#633) mukibuci válasza bandi0000 (#632) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

100%, hogy nem fog lassulni, ugyanis nem tudsz a memóriakártyára telepíteni :N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#634) bandi0000 válasza mukibuci (#633) üzenetére


bandi0000
nagyúr

várj akkor én nem értem :D
Nincs is benne kártya mi? hanem belső memóriája van akkor jó :D köszöntem és amúgy hangzásra? gyári fülhallgató?

Xbox One: bandymnc

(#635) mukibuci válasza bandi0000 (#634) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

tudsz bele microsd kártyát tenni, de arra csak az adatok (kép,zene, film) mennek, a programokat a belső - saját - memóriájába tudod telepíteni

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#636) vince válasza fabiandaniel (#631) üzenetére


vince
őstag

sokan még a recesszív kijelzőhöz vannak szokva

Rezisztív lesz az :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#637) fabiandaniel válasza vince (#636) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

igen ezt elírtam, látod ez a windows phone 8 szótár félrevezet

Fabi

(#638) dejaris válasza bandi0000 (#630) üzenetére


dejaris
addikt

Ez a kijelzoelszinezodes szimplan kotoszkodes a tesztben es a tvben... Sok kijelzo hasonloan reagal es erdekes megse kotottek bele.

(#639) bandi0000 válasza dejaris (#638) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát mindenesetre majd keresek valahol ilyet és megnézem
eleve amúgy is üvegből van a kijelző gorilla glass nem?

Xbox One: bandymnc

(#640) #49227776 válasza bandi0000 (#639) üzenetére


#49227776
törölt tag

Hát elvileg Gorilla Glass, de valamiért nekem teljesen leejtésmentesen berepedt az alja :W
Csak játszottam vele órán, majd a kezemben fogtam és fogadtam Bluetooth-on egy zenét, majd mikor ránézek a következő pillanatban már egy centin köralakban az alja be van repedve...nem vészes, és szerintem anyaghiba...csak mégis, hogy gorilla és leejtés nélkül bereped... htc ügyfélszolgálat :U
és nem csak a szélén színeződik el a kijelző, hanem a belső részén is de tényleg csak akkor ha erősen nyomod, és kipróbáltam egy Samsungot is, név szerint egy Samsung Gio-t és az sokkal-sokkal könnyebben színeződik, szóval ez inkább csak ilyen "keressünk hibát a telefonban" dolog, mint az iPhone-nál a kopás kb....(csak kicsit más :DD )

Itt a kép a betörésről ...mondjuk nem olyan feltűnő, és direkt kontasztosabbra csináltam a képet, hogy jobban lehessen látni de akkor is :W

[ Szerkesztve ]

(#641) bandi0000 válasza #49227776 (#640) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hát ez nem vészes, csak azért kérdeztem a gorilla glasst mert akkor azt majdnem be sem lehetne nyomni talán de mind1 is, szóval akkor nem sokára talán én is csatlakozok a klubbhoz :D :R

Xbox One: bandymnc

(#642) dejaris válasza bandi0000 (#641) üzenetére


dejaris
addikt

Szvsz a GG nem üveget takar, hanem csak egy védő réteget. És itt biztos vagyok benne,hogy nem üveg, mert benyomható és túl könnyű.

(#643) fabiandaniel válasza dejaris (#642) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

ez így van, egyébként én is olvastam tesztekben hogy üveg szót használták a kijelző plexire de azt nem szó szerint kell érteni.

Fabi

(#644) consono válasza dejaris (#642) üzenetére


consono
nagyúr

A GG az üveg, nem csak bevonat, nem véletlenül hívják így:) Spéci technológiával gyártott edzett üveg. A leejtés, ütés ellen nem, csak a karcolódás ellen véd.

"In God we trust. All others must bring data"

(#645) dejaris válasza consono (#644) üzenetére


dejaris
addikt

Es az üveg szerinted hajlítható szobahőmérsékleten?

(#646) Воланд válasza dejaris (#645) üzenetére


Воланд
titán

kemiai osszetetelet tekintve a gg olyan anyagokbol van, mint a "sima" uveg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#647) dejaris válasza Воланд (#646) üzenetére


dejaris
addikt

Peeersze, amibe gan szilicium meg oxigen az mar uveg. Ertem en. Raadasul honnan veszed? (Egyertelmu, hogy nem a corning osztotta meg. Minden mas kovetkeztetes.)

[ Szerkesztve ]

(#648) consono válasza dejaris (#647) üzenetére


consono
nagyúr

Legalább ezt olvasd el: http://en.wikipedia.org/wiki/Gorilla_Glass

Persze tudom, a wikipedia nem szentjrás, bla, bla, bla...

"In God we trust. All others must bring data"

(#649) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Még annyi hogy wp8 on lehet elfektetve gépelni?

Xbox One: bandymnc

(#650) btudos válasza bandi0000 (#649) üzenetére


btudos
veterán

Igen. Ugyanugy nem er ki, de mondjuk engem nem zavar, igy is hibatlanul tudok irni fekve. :)

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.