Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) amanoba válasza p06 (#18) üzenetére


amanoba
őstag

Az a baj, ez igazán semmit nem fog veszélyeztetni, így semmiképp.

Nem bántam meg, hogy nem vártam erre, és beruháztam egy 2.genes nokiára.
Ezen az áron (80-100K), inkább felhajtanék egy titant vagy lumia 900-at a wp7-esek közül, mert hiába régebbi modellek, semmilyen gyakorlati extrával nem szolgálna a 8s a tárhely miatt.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#52) becksim


becksim
aktív tag

Ajaj... Látatlanba a 620 nagyon agyoncsapja. Reméljük, hogy a nokiánál nem cseszik el a középkategóriást, az lenne csak a csapás a wp8nak.
Samsung amúgy nem tervez egy kistesót az Ativ-S-nek?

Nindzsák?? Hol?

(#53) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Engem sem kívülről, sem belülről nem nyűgözött le a telefon egyáltalán. Én még szépnek sem mondanám. Ugyanolyan, mint a többi szögletes teló. Semmi egyediség nincs benne, mint sajnos a legtöbb telóban.
A kamera meg szar. Dinamikatartomány nulla, a képek kinagyítva gyönyörűen szét vannak mosva. Persze lehet, h napfényes időben szebbeket készítene.
A Wp8 meg nekem egyáltalán nem jön be. Úgyh biztos nem én leszek a célközönsége ennek a telónak.
Véleményem szubjektív.

(#54) Xaels válasza becksim (#52) üzenetére


Xaels
félisten

Nincs ezzel a készülékkel sok baj. Magam az Android-nál sem használok el 700MB-ot külső alkalmazásokra, igaz gyárilag sok jóval látott el a HTC, ha itt is sok mindent tud alapból a rendszer akkor nem lehet gond. Média anyagokhoz ott az SD.

A kijelző lehet nem csúcs, de élőben a Sensationère sem hallottam sok panaszt, az meg, hogy erős nyomásra elszíneződik nem újdonság, elég sok másik készüléknél is tapasztalható ilyen.

Az összegzést meg nem ártana átgondolni kicsit. Lehet a L820 összeszedettebb telefon de a 30ezres különbség minden csak nem kicsi...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#55) amanoba válasza Xaels (#54) üzenetére


amanoba
őstag

Kb. 700mega van szabadon, de az MA!-tvben is mondták, 100-200megánál már nem engedte telepíteni a 70megás appot.

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#56) Ricardo válasza Xaels (#54) üzenetére


Ricardo
félisten

Így is lehet nézni, de azért egy százezres telefonnál, ne legyenek már ilyen dolgok. Például hogy a hd kifog rajta :U

[ Szerkesztve ]

(#57) Воланд válasza amanoba (#55) üzenetére


Воланд
titán

"nem engedte telepíteni a 70megás appot."

mert az nem 70 mega.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#58) Xaels válasza Ricardo (#56) üzenetére


Xaels
félisten

Nincs és nem is volt soha 100ezres telefon a 8S. A fHD meg lehet csak kódolás/lejátszó kérdése.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#59) embe


embe
nagyúr

Tetszetős kis teló .... de a minőséget és a specifikációt tekintve max 70eFt. És ebben már benne lenne az újdonság, illetve a brand felár is.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#60) Ricardo válasza Xaels (#58) üzenetére


Ricardo
félisten

"Kártyafüggetlenül közel százezer forintba kerül a Windows Phone 8S, ami nem kevés pénz, ennyiért már elvárja az ember, hogy nyomásra ne színeződjön el a kijelző. Szolgáltatónál vásárolva persze kedvezőbbek az árak, a Vodafone-nál kártyás konstrukcióban 80 ezer forintot kell kicsengetnünk a mobilért,"

Erre gondoltam. A lényegen nem változtat. Ennyiért többet várna el az ember. Én biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#61) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megtetszett külsőre, erre gyenge kamera, és gyenge belsőtár
:W :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#62) amanoba válasza Воланд (#57) üzenetére


amanoba
őstag

Na jó, én nem ellenőriztem, de nem ezt mondták?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#63) blackmajesty válasza <Adamsky> (#38) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

"Esküszöm, a következő az lesz, hogy még a SIM-et se tudod majd kicserélni, hanem, majd kábelen kell valami chip-et felprogramozni."

Az Apple akart ilyen beépített SIM-et, 2 éve voltak róla hírek, de leálltak ezzel a tervvel, mert a szolgáltatóknak nem tetszett.

ON: Kár, hogy így elcseszték a 4 gb beépített memóriával, mert ez a legszebb wp8-as szvsz.

(#64) Воланд válasza amanoba (#62) üzenetére


Воланд
titán

hiaba ir 70 megat a store, az nem annyi, mivel az csak egy tomoritett allomany.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65) Xaels válasza Ricardo (#60) üzenetére


Xaels
félisten

Expansys-nál már egy hónapja megvehető 85ezerért. Rendes garancia, kártyafüggetlen...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#66) Ricardo válasza Xaels (#65) üzenetére


Ricardo
félisten

Az már határeset. Azt viszont akkor is tartom, hogy olyan vasat nem szabadna kiadni (akármilyen rendszerről beszélünk) ami korlátozásokkal jár. Ha a fHD valóban lejátszó kérdése, akkor a gyárival miért nem képes lejátszani? elvileg a WP "alap" lejátszója tudja nem?

(#67) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy WP8-as mobilok közül választanék, 8S 8X 920 versenyez.

Legnagyobb kérdésem a felbontásról szól: a nagyobb felbontással csak a megjelenítés "szépsége" változik, vagy ténylegesen annyival nagyobb látóteret kapok például a naptárban vagy egyéb alkalmazásokban (pld Office)?

Köszi.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#68) zack válasza nobela (#67) üzenetére


zack
nagyúr

Egyszerű fizika. Persze. Adott méretet tekintve több a képpont, tehát a kijelző tartalmát tekintve több minden fog elférni. Pont mint a nagyoknál...Amikor váltottam 1920x1200-ról 2560x1440-re leesett az állam. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#69) Edvig


Edvig
tag

Nagyon jól néz ki (főleg a szürke-zöld) De ilyen belsővel ez ennyiért legális rablás... A lumia 620 könnyedén le fogja nyomni...

[ Szerkesztve ]

You'll Never Walk Alone!

(#70) Zull válasza zack (#68) üzenetére


Zull
senior tag

Azért ez nem teljesen így van. Amikor az iPhonenál bejött a retina display, 4x képpontsűrűséggel, szerinted minden UI meg egyéb elem negyed akkora lett? Hát egyáltalán nem, minden maradt ugyan akkora, csak apróbbak lettek a részletek, meg finomabbak az átmenetek, stb. Szerintem WP-nél ez pontosan ugyan így működik, tegnap nyomkodtam 920at meg 820at is, nekem nem tűnt fel hirtelen hogy valamilyen appban több minden jelent volna meg a 920ban mint a 820ban.

(#71) zack válasza Zull (#70) üzenetére


zack
nagyúr

Mivel touch screen, a lehetőségek korlátozva vannak, ill. optimalizálva az adott kijelzőhöz. Ahhoz hogy ez meg is valósuljon, olyan kijelző is kell. Nem lehet mondjuk fele akkora minden, mert nem tudnád rendesen kezelni, és lehet a kijelző sem lenne alkalmas rá. Ettől még lehetnek olyan appok, amik ezt megpróbálják majd kihasználni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#72) nobela válasza zack (#71) üzenetére


nobela
senior tag

Na látod, pontosan ez a kérdésem.

Hogy pld kisebbek-e a képernyő elemek a nagyobb felbontásnál?

Tehát pld több információ fér-e ki a nagyobb felbontás esetén a naptárból vagy egy Excel táblából? Vagy pontosan ugyanannyi, csak kicsit szebben?

Azért is tettem fel a kérdést, mert ránézésre (videók alapján) nem látok több helyet egy 920-nál mint egy 8S-nél. Akkor meg nekem nem éri meg a felárat.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#73) Zull válasza zack (#71) üzenetére


Zull
senior tag

Én azt pontosan tudom miért nem lettek 4x olyan kicsik a gombok :)

Lehet hogy 3rd party alkalmazások rámennek esetleg a nagyobb felbontás előnyeire (bár nem sok ilyen lesz, eleve macera megoldani hogy különböző felbontásokon ugyan úgy, és ugyan úgy jól nézzenek ki az appok, nem hogy még felbontásspecifikusan legyenek variációk) Mindenesetre majdnem biztos vagyok hogy a core/beépített appok semmi ilyesmit nem fognak csinálni, mivel fontos megőrizni platform szinten az uniformitást.

(#74) Zull válasza nobela (#72) üzenetére


Zull
senior tag

Ha az első postomból nem derült volna ki egyértelműen: saját megfigyeléseim alapján NEM változik a megjelenített információ mennyisége a felbontás függvényében. Ergó nem lesz több sorod az excelben, meg több napod a naptárban. De ha megint a bolt fele járok meglesem pontosan.

(#75) nobela válasza Zull (#74) üzenetére


nobela
senior tag

Köszi, pontosan erre voltam kíváncsi.

Mert (videók alapján) én is így láttam, és így nem biztos hogy megéri kifizetnem a magasabb felbontást.

Leggyakrabban Excel + Naptár + OneNote lenne megnyitva egyszerre, és így ezek szerint nem kapnék nagyobb hasznos felületet...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#76) Braddock válasza kenwood (#39) üzenetére


Braddock
őstag

Inkább a HTC-nek kellene perelnie a Sonyt... HTC Touch Diamond2

(#77) Xaels válasza Ricardo (#66) üzenetére


Xaels
félisten

Papíron lehet, hogy tudja mint a One X-re is azt írják, hogy tud sok mindent, de a kódolástól függően lehetnek a gyári lejátszónak gondjai. Nincs hang vagy kép. Esetleg el sem indítja. Elméletben a hardvernek bírnia kell. Gondolom te sem a gyári WMPlayer-t használod mindenre a gépen.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#78) TechData


TechData
tag

Megláttam,hogy nézz ki a telefon elment a kedvem a tesztől (el sem olvastam)...ez a két szines mocskolodás már a könyökömön kezd ki jönni,szerintem ez gagyi...és nem menö! Nekem nem kell :(((

[ Szerkesztve ]

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#79) enginev3.0 válasza TechData (#78) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem akkor te ne vedd meg
De kicsit lehetnél visszafogottabb, mert sokaknak igen is tetszik. És nekik ez lehet "menő"

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#80) fattyu válasza enginev3.0 (#79) üzenetére


fattyu
veterán

Elnézést nem trollkodni akarok, meg a viccet is értem.

De EZZEL az aláírással visszafogottságot számonkérni... :))

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#81) blade zte


blade zte
őstag

Itt teljesedik ki a feltételezésem, miszerint sokan néha csakis a simaságra mennek, a funkcionalitás meg valamivel utánna jön. Megjelent az antutu, akkor jó eséllyel kezd a wp8 is tagolódni. Eddig volt 2 processzorgeneráció 2 év alatt, most meg egyszerre sok jött a megjelenéssel.

Oppo find 7 astro black

(#82) BotaN


BotaN
senior tag

Sajons vasarolni voltam amikor itt jart a futar az uj telefonommal, holnap hozza ujra majd beszamalolok en is hogy milyen, mert nyomkodtam boltban, es nagyon megszerettem. A cikket olvasva pedig lattatlanban en se vennem meg mert eleg kritikus a cikk. Mind1 akit erdekel nemi extra info az holnap nezzen vissza ide.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#83) blackmajesty válasza blade zte (#81) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Szerintem kapásból 2 dologban tévedsz. Az egyik, hogy a wp7-nél 3 féle SoC volt használatban eddig, mert az első generáció 1-et támogatott, a második további 2-t. És most is 2 féle SoC van. Egyik erősebb, a másik pedig gyengébb. Az első generáció megjelenésénél azon ment a sírás, hogy miért csak felső kategóriás telefonok jönnek, amikor volt gyengébb is, akkor az a baj, hogy minek kell ez, mert felesleges.
És igen, ezt a HTC elrontotta azzal, hogy csak 4GB-ot tett bele, amiből kevesebb mint 1 GB áll a felhasználó részére appok telepítgetésére, de ez nem jelenti azt, hogy az egész wp szar lenne. És miért is tagolódna a wp azért, mert megjelent az antutu?
És hagyjuk már, amiket te feltételezel, mert annak a nagy része eleve téves. Ha nem tetszik a wp, ne foglalkozz vele, és ne írkálj már minden topicba, mert nagyon unalmas olvasni, és csak felidegesítem magam azokon, amiket írogatsz. És ne nekem kelljen abbahagynom az engem érdeklő topicok olvasását, mert te mindenhova belemagyarázol olyan dolgokat, amik nem feltétlenül igazak.

(#84) juuzer


juuzer
addikt

Ami számomra a telefon mellett szól az csak a külső. A design nekem nagyon tetszik. Viszont ezért az árért ez az összeszerelési minőségbeli hiba, továbbá ez a hardver felejtős, de nagyon.

Vamos a la playa.

(#85) jacis


jacis
nagyúr

Wp-re nincs navigáció? :Y

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#86) Dave™ válasza jacis (#85) üzenetére


Dave™
nagyúr

Van, csak HTC-re ingyenes nincs. A Nokiákra meg ingyen ad a Nokia.

(#87) Roxbury válasza jacis (#85) üzenetére


Roxbury
őstag

IGO, meg Navigon gondolom arra is elérhetõ, ahogy androidra nem? Nem néztem meg csak tippelek. Én ezeket használom nagy megelégedéssel androidon.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#88) nobela válasza Roxbury (#87) üzenetére


nobela
senior tag

IGO tudtommal NEM ELÉRHETŐ Androidra.

Legalábbis legálisan, megvásárolva nem. Az hogy te azt használod, az egy dolog.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#89) nobela válasza Dave™ (#86) üzenetére


nobela
senior tag

"A Nokiákra meg ingyen ad a Nokia."

Mondjuk NAVIGÁCIÓT nem.

A nokia drive-ot viszont valóban ingyen adja, de az messze nem vethető össze egyetlen komoly navival sem.

De ezt egy pár topicban már átbeszéltük...

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#90) Dave™ válasza nobela (#89) üzenetére


Dave™
nagyúr

Navigáció lesz az pedig, hiába ez a sok caps lock. Van benne térkép, tud tervezni is, beszél is hozzád, offline is működik és el is juttat A-ból B-be. Tény, hogy még sok mindent nem tud, de fejlesztik, és már most is működik, nekem legalábbis eddig mindig sikerült vele célba érni.

(#91) kcsa válasza nobela (#89) üzenetére


kcsa
veterán

A pontból B pontba elirányít, de kevés opcióval. Szerintem ez navigáció.

(#92) nobela


nobela
senior tag

Aha. De ha én Székesfehérvárról mondjuk Keszthelyre akarok menni, DE NEM AKAROK AUTÓPÁLYA MATRICÁÉRT FIZETNI akkor viszont máris nem navigáció.

Mert ő csak az autópályát ismeri.

Én meg nem arra akarok menni, tehát akkor vegyek elő egy papír térképet, vagy találgassak hogy merre kell menni. Ez szerintetek "navigáció"?

Ez nem "kevés opció" hanem "használhatatlan".

De legalábbis messze nem "teljes értékű" navi.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#93) nobela válasza Dave™ (#90) üzenetére


nobela
senior tag

"Tény, hogy még sok mindent nem tud, de fejlesztik"

Ja, ja. Visszafelé.
Az E51-emen többet tudott az akkori navigációjuk, évekkel ezelőtt.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#94) Dave™ válasza nobela (#92) üzenetére


Dave™
nagyúr

Caps lock nélkül is elolvassa ám mindenki azokat a szavakat, nem kell ezt kiemelni, nem is illik a fórumos etikett szerint. Egyelőre még nincs benne az opció a fizetős utak kihagyására, de előbb-utóbb nyilván bele fog kerülni. Most annyit kell tenned, hogy elindulsz a nem fizetős úton és újra is tervezi. Nem kell papír térkép, ott van előtted a telefonon. Esetleg megnézed a táblákat is, hol kell a 7-esre felhajtani, annyira azért nem kivitelezhetetlen dolog. De ha nem tetszik, ne használd, papír térképpel biztosan sokkal kényelmesebb.

Az E51-eden Windows Phone futott? Mivel az alapoktól lett újraírva, így maradjunk annyiban, hogy fejlesztik.

[ Szerkesztve ]

(#95) SziberTomi


SziberTomi
tag

[link]
Ezen a linken megnézhetitek a MS által kiadott követelményeket a gyártók felé WP8-hoz

iPhone 5S

(#96) catroot válasza nobela (#92) üzenetére


catroot
veterán

A wp8-as Nokia Drive-ban már benne van az az opció, amit hiányolsz.

Ha az nem tetszik, akkor marad a fizetős Navigon.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#97) nobela válasza catroot (#96) üzenetére


nobela
senior tag

Na, ez így már érdekes lehet.
Ha tényleg tudja, akkor bizony EZ már komoly érv lehet a Nokiák mellett.

Pedig komoly HTC fan vagyok, volt már egy pár (már abból az időből is amikor még csak bérgyártók voltak, pld Qtek S110)

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#98) nobela válasza Dave™ (#94) üzenetére


nobela
senior tag

Nézd, az én Caps Lock-om egyenértékű azzal, amikor ti kijelentitek hogy a Nokia Drive teljes értékű navi...

Maradjunk annyiban, hogy mindkettő irritálja a másikat :N

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#99) catroot válasza nobela (#97) üzenetére


catroot
veterán

Itt van róla egy cikk.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#100) nobela válasza Dave™ (#94) üzenetére


nobela
senior tag

"Most annyit kell tenned, hogy elindulsz a nem fizetős úton és újra is tervezi"

Remélem azt azért belátod, hogy ez mekkora butaság...

Nem tudom hogy merre van a nem fizetős út, ezért nem is tudok elindulni arrafelé. Csak azt tudom hogy nem akarok útdíjat fizetni. De ettől eltekintve fogalmam sincs hogy merre menjek. Ezért van navi a kocsiban.

Ráadásul ha hosszabb útra megyek, legalább 2-3 féle útvonal alternatíva van, honnan fogja tudni hogy melyik lenne nekem a megfelelő? Nyilván nem azonosak az igényeink, de pont ezért zavar ha teljes értékűnek mondanak egy full fapados szoftvert.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.