Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) dejaris válasza HZsolt1992 (#900) üzenetére


dejaris
addikt

Meg nem is lehet. Csak akkor jelenik meg, hogyha jogtiszta a xap fajl.

(#902) barnam_ válasza dejaris (#897) üzenetére


barnam_
nagyúr

Annyit már kiderítettem, hogy valamiért a wifi hotspot-ot nem komálja a gép. Másik telefonnal megosztva is iszonyat lassú (fél Mbit), csak ezzel meg egyből kék halál...

Szerda óta használom a telefont, eddig tetszik. Előtte egy Lumia 610 volt nálam WP fronton, na annál fényévekkel gyorsabb. A feloldáskori fagyás nálam is előfordul, eddig kétszer. Ez mondjuk elég idegesítő bug egy 80e forintos telefonnál. Zenében viszont elég jó Beats audio-val, én egy Arctic E461-BM fülessel használom.

(#903) nbware válasza HZsolt1992 (#900) üzenetére


nbware
senior tag

azért nem jelenik meg a frissítés alatt, hogy sdkártya, mert amit programot akarsz telepíteni valszeg vagy van újabb, vagy tört verzió és nem egyezik azzal mind verziószámban, mind méretben, ami az áruházban van. Előtte ugyanis Ő ellenőrzi :(
Emiatt sem tudtam én se a tört navigont feltenni sajnos. Kénytelen vok mást használni.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#904) HZsolt1992 válasza nbware (#903) üzenetére


HZsolt1992
csendes tag

fhasza :(( pedig eddig jobban tetszik, mint az adnroid... mikor lesz rá unlock??

(#905) btudos válasza HZsolt1992 (#904) üzenetére


btudos
veterán

Most is van, ha fejlesztő vagy.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#906) dejaris válasza HZsolt1992 (#904) üzenetére


dejaris
addikt

Feb 29.

(#907) daniel909


daniel909
addikt

találtam egy igen érdekes elméletet, ami megtakarít tárhelyet, de cserébe kicsit macerás. lényege, hogy a memória kártyára kell rakni az install fájlokat, és onnan telepíteni, így a telepítőfájl a memóriakártyán lesz, nem az other mappában. sokaknak működött, van akinek 600mb helyet sikerült ezzel a módszerrel megtakarítani, ami nem semmi főleg nekünk ugye. érdemes kipróbálni, főleg HR után.

dejaris: elvileg felteszed a kártyára az appokat, és meg fog jelenni a store-ban egy sd kártya opció. én sem csináltam még, de mködnie kell. akkor nem működik ha tört vagy outdated az app.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#908) dejaris válasza daniel909 (#907) üzenetére


dejaris
addikt

Nem rossz tipp. Bar nekem meg egy appot sem sikerult sd kartyarol telepiteni.

(#909) #49227776 válasza dejaris (#908) üzenetére


#49227776
törölt tag

amúgy én csak a microsoft áruházból manuális letöltésre kattintva letöltött fájlokat telepítettem még...töréssel még nem próbálkoztam, de ha valakinek van megoldása nem "onnan letöltött fájlok" telepítésére dobjon meg egy üzivel:o

(#910) peterk válasza daniel909 (#907) üzenetére


peterk
senior tag

Az elmélet érdekes, de nem igaz.:) Mondjuk ekkora amatőrséget azért kezdő programozók követnek el, minthogy egy telepítő csomagot csak úgy "elfelejtenének" letörölni install után. Az MS tud komoly bugokat a rendszereiben hagyni, de ez azért más kategória. :)

Egyébként két napja én konkrétan kipróbáltam. Igaz, nem a fentieket - más okból kellett hardresetelnem -, de a lényeg szempontjából ez mindegy. Nálam minden telepített app egyúttal le is van töltve, és SD kártyán is tárolom, egyszerűen azért, hogy ne felejtsem el, hogy a letöltött/kipróbált ezer féle ugyanolyan app közül melyiket is használom végül. Szóval, nálam jelenleg 39 alkalmazás van telepítve, és resetkor három kivételével mindegyik SD kártyáról telepedett (az a három közben frissült a store-ban ezért onnan telepítette a frissebbet). Nos, egy gramm hellyel nem lett több, mint előtte... A linkelt fórumban a srácnak minden bizonnyal azért lett kevesebb a helye reset után, mert még nem kezdtek el az appok "szemetelni".

Néhány olyan dolog ami tényleg használja, és fogyasztja az egyéb mappát, és lehet trükközni a csökkentéssel:

1. Letöltött térképek. Talán a legnagyobb helyet ez foglalja. Akinek van 3G-s netje, és nem navigál éjjel-nappal (hangos navi nélkül úgyse sok értelme van) az inkább ne töltsön le térképet.
2. SkyDrive-ra feltöltött képek. A telefon minden SkyDrive-ra feltöltött képről eltárol egy helyi másolatot, sőt, ha a képet megosztod, kommentet írsz róla akárhova (facebook, picasa, stb.), akkor arról is. A hely felszabadítható, ha bármilyen más formában bejelentkezel a SkyDrive-ra, és ezeket a képeket elmozgatod egy másik mappába, majd szinkronizálod a telefont. A hely azonnal felszabadul.
3. A képek eltárolása fordítva is igaz, azaz a SkyDrive-ban képként definiált mappák megjelennek a telefonon is, és ha belemész, akkor egyrészt minden képről készül egy helyi thumbnail, másrészt amit megnyitsz, arról keletkezik egy teljes lokális másolat is. Ezeket sajna nem lehet olyan egyszerűen eltávolítani, egy ideig a cache-ben maradnak, de pár nap után úgy néz ki automatikusan törlődnek. (Ha offline módban nem látod a képek thumbnailjeit, akkor lehet tudni, hogy törlődtek).
4. A képekről akkor is készül thumbnail, ha az SD kártyán vannak. Több ezer kép, több ezer thumbnail, jó sok hely az egyéb mappában...
4. Letöltött email-ek. Aki sokat levelezik, és nem törli a leveleit, annak az - esetleg több ezer - pár kb-os levelek összessége is megehet akár száz megás hely mennyiséget is. A "megoldás", hogy nem kell helyben tárolni sok levelet, csak az utolsó pár napit, és törölni a régieket. (Exchange módban lehet keresni a szerveren is a levelekben, így nincs értelme helyben tárolni mindent.)
5. Internet explorer. A szokásos cache. Aki intenzíven böngészik, az rendszeresen törölje a cache-t. Ha engedélyezve van a "weboldalak fájlokat menthetnek a telefonra" beállítás, akkor a letöltött fájlokat is érdemes megnézni és törölni rendszeresen.
6. Végül, aki emailben szokott dokumentum mellékleteket kapni (excel, pdf, doc, stb.), és megnyitja azt arról mind készül helyi másolat. Az office hub alatt ezek az emal forrás alatt láthatóak - és törölhetőek. (Ha kell, akkor is lehet előbb SD kártyára menteni és utána törölni.)

Számolgatva a foglalt helyet, ezek még mindig csak a lefoglalt hely egy részét indokolják, így az MS-nek nem ártana valami általános cache managert kiadni majd a legközelebbi frissítéssel, de addig több, mint a semmi.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#911) ng0ofy válasza peterk (#910) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Köszi! Ezt a skydriveos cache dolgot nem tudtam. Azt hittem a 2g net ilyen gyors a telefonon :)
jöhet a rendszerezés...

(#912) daniel909 válasza peterk (#910) üzenetére


daniel909
addikt

tegnap letöltöttem egy játékot, az install file 40 mb lehetett kb, ami az other mappámba ment. így az other mappám 1 gigás lett (960mbról). miután letöröltem a játékot az other mappa ugyanúgy 1 gigás maradt azaz az install file nem törlődött le. tehát az elmélet igaz. töltsd le a red bull kart fighter nevű gémet store-ból és meglátod.

egyébként egy másik játék felrakása után is ugyanez volt tapasztalható, csak nem emlékszem a nevére.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#913) nbware


nbware
senior tag

Sziasztok,

mostanában azt csinálja a telefonom, hogy beszélgetések közben rezzen egyet és újraindul. Van valakinek ötlete, hogy mi a megoldás? nem hiszem, hogy hardver hiba lenne, inkább szoftveresre tippelnék, van esetleg frissítés hozzá?

Köszi a válaszokat előre is

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#914) daniel909 válasza nbware (#913) üzenetére


daniel909
addikt

nem jellemző erre a modellre az újraindulás, bár sok wp8 modellre igen. nekem sosem indult még újra. sim kártya milyen régi? azt hiszem az is okozhatja az újraindulást. főleg h hívás közben indul újra.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#915) #49227776 válasza daniel909 (#914) üzenetére


#49227776
törölt tag

nekem sosem indult még így magától újra, egy hard reset, vagy sim-kártya csere, mint fentebb említették jó lehet...

(#916) nbware válasza daniel909 (#914) üzenetére


nbware
senior tag

ma találtam hozzá egy frissítést, majd kiderül, csinálja-e továbbra is. Ha igen, akkor lehet sim kártya csere lesz...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#917) daniel909 válasza nbware (#916) üzenetére


daniel909
addikt

woow! milyen szolgáltatónál vagy?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#918) dejaris válasza nbware (#916) üzenetére


dejaris
addikt

De faj a fogam mar erre a frissitesre.

(#919) greggggg válasza nbware (#916) üzenetére


greggggg
aktív tag

8x 2hét 2x indult ujra ráadásul egyszer be is fagyott a f@sz tudja mért nem csináltam semmit. elég idegesítő...

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#920) daniel909 válasza greggggg (#919) üzenetére


daniel909
addikt

nálam is fagyott már meg totál a 8S 2x eddig. semmit nem csináltam én sem. (csak windows ;] ;] ) jó ez övön aluli volt, bocs MS!

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#921) #49227776 válasza daniel909 (#920) üzenetére


#49227776
törölt tag

befagyni nekem is fagyott már be, de mi nem fagy be néha?:DD kárpótol a rendszer állandó sebessége:D

(#922) dejaris válasza #49227776 (#921) üzenetére


dejaris
addikt

Na hogy csatlakozzak: elmult napokban ketszer is kiakadt az enyem is a kod 3. szamatol.

(#923) nbware válasza daniel909 (#917) üzenetére


nbware
senior tag

vodafone-nál vok, de a készüléket függetlenül vettem

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#924) greggggg válasza #49227776 (#921) üzenetére


greggggg
aktív tag

ios is sebes... és egyszer sem fagyott. nem azért csak ezeket igazán frissithetnék mert teljesítménybe a fel egy iphone a 8xnek.

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#925) btudos válasza greggggg (#924) üzenetére


btudos
veterán

Adj neki egy HR-t, hátha megjavul tőle.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#926) petroleumlam válasza #49227776 (#921) üzenetére


petroleumlam
tag

Nekem még sose fagyott le ez a telefonom. Az előző droid is csak a playstation emulátortól fagyott le az egy év alatt háromszor míg nálam volt. Mondjuk a mostani telefon még csak egy hónapos.

(#927) dejaris válasza petroleumlam (#926) üzenetére


dejaris
addikt

A 7-esekre egyáltalán nem jellemző a fagyás.

(#928) ng0ofy válasza dejaris (#927) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Én ezt a 8s-t sem tudom megakasztani. Egyszer csinálta azt a hibát a menuvel, legelőször, de én világos háttérrel használom és egyszer sem csinálta azóta, hogy beállítottam. (: Lehet a fekete háttérrel bug os (:

Valaki kérdezte az üzem időt:

Vasarnap reggel vettem le a töltőről és most 22%-ot, bekapcsolt vmi battery saver, egy kis szív van az akksi ikonján és azt írja, hogy még 8 órát elevickél, de kell is neki, mert csak este kap áramot és addig telefonálnom kell, smsezni meg facebookra is szükség lesz, illetve chatre, remélem kihuzza este hatig (:
Szóval jó az az üzemidő (: Megjegyzem, hogy hétfőn csak 4 hívásom volt, pár sms, vagy 20 mailt elolvastam, párra válaszoltam, meg chateltem 3 emberrel, de vasárnap volt használva rendesen, gps, navi, fényképezkedés, doksi keresés, bluetooth képmegosztás, skydrive teljes átfésülése vmi gyerekkori fotóért, mindez egész nap 3g-n, szóval nyüstöltem rendesen, ma egész délelőtt csörgött meg a fülemen volt, Szóval: nagyon jól bírja nálam az akksi ahhoz képest, hogy eddig a droidos huawei naponta kétszer töltőn csüngött, a lumia 800 meg esténként kötelezően.

sorry, ha hosszú volt (:

(#929) razzorr


razzorr
őstag

Hali. Szemezek esetleg ezzel a telóval is (+lumia 620 majd) de valahogy ez a tárhely bibi idegesít. Anno SE X8on szívtam sokat hogy mindig nézegetni kellett mert elfogyott hamar. A másik meg,hogy ti milyen navi progit használtok? Mindegy hogy online,de valami normális ingyenes prog.
50ért tudnám előfizuban megvenni? Ennyiért szerintetek jó vétel?
Külsőre nagyon tetszik, igazi egyéniség, de ez a tárhely bibi, nem hagy nyugodni. Mennyire zavaró nálatok ez a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#930) dejaris válasza razzorr (#929) üzenetére


dejaris
addikt

Embere valogatja. Daniel909 idegrohamokat kap a tarhelytol;] Engem nem igazan izgat/zavar.

(#931) daniel909 válasza dejaris (#930) üzenetére


daniel909
addikt

már engem sem zavar mióta végre normálisan takarítja az egyebek mappát. :C elég a hely (3játék + kb 18 átlagos app + MO térkép + 6 letöltött ppt)
de hozzáteszem wp fórumokon rengeteg embernek nem működik ez a csodás fícsör, ami kisikálja az egyebek mappát, szóval rejtélyesen működik a dolog.

razzorr: nekem elég a bing maps mert keveset navigálok. de elvileg jön rá a Nokia Drive+ később ami már hangos navi, az elég jó lesz. jelenleg csak a UK-ben érhető el.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#932) dejaris válasza daniel909 (#931) üzenetére


dejaris
addikt

Hat az erdekes, hogy tenyleg kiknek mi alapjan talalja ki, hogy mukodjon-e a takaritono, vagy inkabb nezze az esmeraldat:-D

(#933) razzorr válasza dejaris (#930) üzenetére


razzorr
őstag

Thnx. Hát nem igazán tudom, fel tudnak idegelni engem az ilyen dolgok, nem szeretem folyton azt sasolni,hogy ha van 120mailem,aminek a 20%ában csatolmány is van, meg ezt-azt feltelepitek akkor mennyi tárhelyem maradt még. Addig olvasom a topicot, hátha valaki rájön a nagy titokra :-)

daniel909: köszi a választ

(#934) dejaris válasza daniel909 (#931) üzenetére


dejaris
addikt

Es meg US-ben es Kanadaban is.

(#935) daniel909 válasza dejaris (#934) üzenetére


daniel909
addikt

jah igen... a többi ország meg le van :poop:

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#936) ng0ofy válasza razzorr (#933) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Én meg egyszer sem néztem meg a tárhelyet, inkább az akksit sasolom (: Viszont nincs is semmi problémám a dologgal, van nekem is letöltve több hasznos program, most épp egy játék, doksik, képek és még nem csipogott, hogy tele lenne. Persze a zenék, egyebek memóriakártyán vannak.

(#937) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv !
Tudnátok segíteni melyiket érdemes ezek közül inkább megvenni: Lumia 800 új 42k vagy
HTC 8S 1 hónapos 57k ? Bár itt lehet nem kétséges, hogy lehet elfogultság ls a 8S-t javasoljátok...
És miért inkább azt ?
Köszönöm.

(#938) mukibuci válasza andrás47 (#937) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

legközelebb ne tedd fel ugyanazt a kérdést 4 különböző topikban :U

nagyjából ugyanazok fognak válaszolni mindegyikben :U

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#939) andrás47 válasza mukibuci (#938) üzenetére


andrás47
senior tag

Igazán sajnos nem kaptam választ azért tettem fel, de elnézést kérek.
Üdv !

(#940) mukibuci válasza andrás47 (#939) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

lumia 800 topikban válaszoltak ketten is, vagy írják be ide is ugyanazt :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#941) daniel909 válasza andrás47 (#937) üzenetére


daniel909
addikt

tőled függ.. ha kellenek a frissítések, és a wp8 előnyei akkor 8S
ha nem érdekel milyen verziószám van a mobilodon és kell a navi meg a Nokia jóságok akkor lumia 800.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#942) ng0ofy válasza andrás47 (#937) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Attól függ mennyi időre tervezel és mire van szükséged. ha sokat fotózol, akkor lumia 800, de lehet, hogy nem lesz frissítés, bár most is tud mindent, ami kihozható a telefonból szinte. Ha bírsz várni a normáli navigációra és nem fontos annyira a fényképezés, de 2 vagy több évre tervezel, akkor a 8S.

(#943) andrás47 válasza ng0ofy (#942) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszönöm a válaszokat, így már világosabb lett számomra ,és könnyebb a döntés .
Üdv !

(#944) daniel909


daniel909
addikt

elérhető a BLINK már a mi telefonunkra is. (régen csak az 1gb ramos telefonokra ment fel ez az app)

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#945) fabiandaniel válasza daniel909 (#944) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

nekem valamiért nem használ vakut

Fabi

(#946) daniel909 válasza fabiandaniel (#945) üzenetére


daniel909
addikt

vakut nem kezeli.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#947) ng0ofy válasza daniel909 (#946) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Nekem szépen vakuzik is.

(#948) daniel909 válasza ng0ofy (#947) üzenetére


daniel909
addikt

hmm érdekes. gondolom nem 8s-ed van

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#949) Elementh


Elementh
aktív tag

Üdv mindenkinek,csatlakoznék a topichoz egy fekete-kék masinával.. Egyelőre ismerkedem a rendszerrel,pár appot feltettem,tetszik az egész és akiknek mutattam,azoknak is :) Egy kérdés: láttam az áruházban filekezelőt,időm még nem nagyon volt feltenni,valaki használja?

(#950) daniel909 válasza Elementh (#949) üzenetére


daniel909
addikt

nincs wp-re fájlkezelő, szóval nem tudom mit láthattál. mi a neve?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.