Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) eax1650 válasza palee69 (#29349) üzenetére


eax1650
aktív tag

Elég a nem fizetős is?

Közben lejött és a wi-fi nélkül valóban ez is megy!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#29352) nelsonmanian válasza eax1650 (#29351) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Elég ha kimásolod fájlkezelővel, nem kell külön app erre is.

(#29353) eax1650 válasza nelsonmanian (#29352) üzenetére


eax1650
aktív tag

Rendben!

De kíváncsi is voltam, palee69 javaslata szerin valóban így megy csak!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#29354) Acef válasza eax1650 (#29353) üzenetére


Acef
addikt

Utána töröld a nitrality-t. Az EFS-t meg mentsd több helyre. Ritkán kell, de akkor NAGYON.

(#29355) flash- válasza Gery1987 (#29338) üzenetére


flash-
veterán

"Nem véletlenül hívják külföldön S2 mini-nek. Nem mindenhol de ha jól tudom van ahol igen."

nem véletlenül igen.Pont azért hívják s2 mininek mert az s2 tudásától(igen menüben is butitott az s advance az SII höz képest hiányoznak funkciók pl az értesítési panelt SII ben lehet szerkeszteni advance ben nem!!!) sebességétől elmarad!!!
de attól még nem szar csak lassabb és butítottabb a menüje de ez nem csoda a vas sem olyan

példa

ezt nem lehet advance ben beállítani SII ben meg be lehet(sII menü:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29356) jacksly válasza Pietrosz (#29330) üzenetére


jacksly
tag

9821 lett az eredmény, de nekem előtte Acef Fmodjával 6072 volt, szóval ez kb. 60%-os javulás, ami nem semmi, és tényleg észrevehető a gyorsulás...
Jó ez a MIUI, csak az akkuidő ne lenne ilyen sz@r vele... :O

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore, QuadCore, OctaCore...

(#29357) nelsonmanian válasza flash- (#29355) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

mi szükség van a gombok kapcsolgatására?

(#29358) jacksly válasza flash- (#29355) üzenetére


jacksly
tag

Ezt MIUI romban ugyanígy meg lehet csinálni az S Advance-ban... hehe. :K :DD

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore, QuadCore, OctaCore...

(#29359) eax1650 válasza Acef (#29354) üzenetére


eax1650
aktív tag

Köszönöm!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#29360) flash- válasza jacksly (#29358) üzenetére


flash-
veterán

a miui romot nem a samsung adta ki

hehe :C

mi szükség a gombok kikapcsolására?
itt nem erről van szó(látom nem ismered az sII-őt)

hanem arról hogy tudod szerkeszteni a sorrendet,kivenni azokat az ikonokat amik nem kelleenek.
baromi hasznos dolog szerintem aki használja rendesen a telefonját annak alap dolgo szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29361) Weeman1 válasza flash- (#29360) üzenetére


Weeman1
veterán

Hagyd,felesleges vitatkozni.
Hagy istenítsék csak az egérmozit.

Xiaomi 11T Pro

(#29363) Andris246 válasza Acef (#29324) üzenetére


Andris246
tag

Hali Acef

Milyen rom és esetleges mókolások vannak a telódon. (custom rom, script, kernel)
Nagyon gyorsnak tűnik :)
Ha nem nagy gond tudnál róla írni pár sort :R

Köszönöm :R :C

(#29364) jacksly válasza flash- (#29360) üzenetére


jacksly
tag

Nem, persze, az a Xiaomi cég saját fejlesztésű romja, ami elég király, valljuk be őszintén...
Nem is ez a lényeg, hanem hogy váltig állítod, hogy pl. ilyen nincs S Advance-ban. Dehogynincs!
kb. 5 perc feltenni a másik romot, és máris van...

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore, QuadCore, OctaCore...

(#29366) nelsonmanian válasza Andris246 (#29363) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Írj neki egy pmet és küld egy linket ahol megtalálsz mindent ami kell.

(#29367) Pietrosz válasza jacksly (#29356) üzenetére


Pietrosz
addikt

Változott az antutu, lehet azért is ad más számokat. Nekem most cm10.1 van legújabb nightly, egyik nap még 9400 körül volt most már 10033, egyre jobb szerencsére.

(#29368) jacksly válasza Pietrosz (#29367) üzenetére


jacksly
tag

Na jó, de neked az csak 6% változás, nekem meg 60.
És mondom, észrevehetően gyorsabb, smooth-abb lett, pedig előtte sem volt rossz...

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore, QuadCore, OctaCore...

(#29369) Acef válasza Andris246 (#29363) üzenetére


Acef
addikt

Dolgozom, nics sok időm.

Nem csak a rom-kernel stb-től függ. Sok múlik a beállításon, és az utólagosan felrakott alkalmazásokon.

Ezt szoktam javasolni, Én is ezt/így használom:

(#29371) Acef


Acef
addikt

Weeman1 :) ...

Mindenkinek: világbéke - fórumbéke - béke - béke - béke :K

(#29373) 2xbpro válasza jacksly (#29364) üzenetére


2xbpro
újonc

Szia!
A MIUI romnál az első indításkor hogy lehet továbblépni a xiaomi regisztráción? Wifi-m nincs, a mobilnetet pedig nem lehet beállítani amíg el nem indul a telefon.

(#29374) flash- válasza jacksly (#29364) üzenetére


flash-
veterán

mikor két telefont összehasonlítunk akkor nem úgy szokás megtenni hogy előszor rámókolunk mindenféle romot kernelt a telefonokra hanem a gyári állapotukban

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29375) jacksly válasza 2xbpro (#29373) üzenetére


jacksly
tag

Én regisztráltam egy Xiaomi fiókot (amit azóta sem használok) wifin, így wifi és fiók regisztrálás nélkül nem tudom sajnos, hogy lehet tovább lépni... bocs. :(

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore, QuadCore, OctaCore...

(#29376) jacksly válasza flash- (#29374) üzenetére


jacksly
tag

Háááát, asszem én egyik hozzászólásomban sem hasonlítottam össze a 2 telefont (hogy is tehetném, hiszen nincs S2-m), olvass csak vissza nyugodtan. Így ezt az állításodat már helyből meg is cáfoltam. :DDD :DD :C
Mint ahogy az összes előző megállapításodat is... hisz én pont csak a tényeket közöltem, hogy ezt-és-ezt az S Advance-ban is meg lehet csinálni, viszi a full HD videókat szaggatás nélkül, stb.
Összehasonlításról szó sem volt... de mindegy.
Ezennel én is befejeztem, látom hiába törjük magunkat, veled nem lehet beszélni... :O ;] :P
És ne offoljuk most már szét a topikot, nem arra való! :R

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore, QuadCore, OctaCore...

(#29377) odusszeusz


odusszeusz
csendes tag

Samsung Galaxy Trend (GT-S7560) -et, hogyan kell használni?
Van egy fenti típusú okostelefonom. Az lenne a kérdésem, hogy 100 MB letöltési internet opcióval. A készülék 768 MB RAM-os. Az alkalmazások letöltése után (pl. Viber) azt írja, hogy 80%-os már a internet letöltési határ. Azt látom, hogy a 768 MB RAM-ból mennyit használnak a futó alkalmazások, de azt nem, hogy melyik alkalmazásnak is muszáj futni?
Továbbá ha letöltöttem valamit, hol látom, hogy mit és mennyit használtam fel a 100 MB-ból?
Amennyiben fut valami az használja a net? Látatlanul tölt le valamit, amit nem is szeretnék, és közbe csökkenti a 100 MB-os letöltési net határomat?

(#29378) 2xbpro válasza jacksly (#29375) üzenetére


2xbpro
újonc

Köszi,akkor meglátogatom a közeli mcdonald's-ot.

(#29379) nelsonmanian válasza odusszeusz (#29377) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Nincs saját topicja?
Milyen android van rajta?
Mi az hogy 80%-os az internet letöltési határ? Mi írja? Mi köze a ramhoz?
Egyenlőre érdekeljen hogy mennyi ramod marad android kezeli magának.
Beállításoknál keress olyat, hogy adathasználat. Bár nem biztos hogy lesz ilyen, de ott írja mennyi az eddigi adatforgalom. Ha ennyire félted azt a 100megát, mobilnetet ha kikapcsolod, akkor tuti nem fog fogyni. Használj wifit.

Ezt és ehhez hasonló cikkeket olvasgass: [link]

(#29380) flash- válasza jacksly (#29376) üzenetére


flash-
veterán

két dolgot állitottam és emiatt két ember kikezd

egyik az hogy az advance nem nevezhető az sII kistestvérének hisz csak kapásból egy olyan funkciót tudtam mondani ami nincs az S advance-ben az SII ben pedig benne van.ezek alapján megállapítottam hogy az sii höz képest butitott.

erre nelsonman rámkérdez hogy mi szükség a gombok kapcsolására.

Teljesen mindegy hogy mi szükség,van szükség nekem és másnak is rá.de a kérdés nem arról szólt hogy mi szükség hanem a történet arról szólt hogy egyikben benne van az a funkció másikban nincs.

jacksly pedig figyelmeztetett hogy ez a funkció miui ban benne van. Na igen miuiban de hogy jön ide a miui?sehogy.itt az összehasonlítás nem arról szól hogy próbáljuk már ki hogy melyik telefonhoz elérhető moddolt-főzött rom a jobb hanem hogy a két telefon ami a gyártótól lejön abba mi a különbség.

elmondom a véleményem egyből jön a támadás ilyen embert nem lehet se értelmesnek sem normálisnak nevezni.

az a baj hogy sok itt az agyament telefon hívő és ha érkezik véleménnyílvánítás egyből személyes sértésnek veszik mintha az életük értelmét (valószinű amúgy hogy azt) érte volna támadás amit azonnal meg kell védeni :DD
elfogult emberekkel nem lehet mit kezdeni

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29381) Devil84


Devil84
tag

Hello Mindenkinek!
Most lettem egy ilyen készülék tulajdonosa. Egyenlőre megy az ismerkedés....Biztos lesznek kérdéseim :))
Szép napot!

Neuroanatómiai károsodás zavarja a retikuláris aktiválási rendszeremet :)

(#29382) flash- válasza Devil84 (#29381) üzenetére


flash-
veterán

jól tetted

több ember véleményét közvetítem:
az SII vel egy teljesen egyenértékű (persze kicsit gyengébb a vas de ezt nem lehet tapasztalni) telefont vettél.Minden funkcióban egyforma.totál felesleges lett volna S2 venni hisz semmi pluszt nem kaptál volna a többletköltségért cserébe.
ez egy s2 csupán picikét gyengébb a vas,meg kicsit kisebb de amúgy ugyanaz a telefon!!

:DD :DD :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29383) nelsonmanian válasza flash- (#29380) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Azzal ugye tisztában vagy hogy a "kistestvér"(hivatalosan mini) nem tud annyit, mint a "nagytestvér". Ezért is a megnevezés. Nem is értem, miért kellene ugyan azoknak a funkcióknak benne lennie mindkettőben. :F
Kissé(nagyon) el vagy tévedve.
Elő adod itt a hattyú halálát, mikor semmi keresnivalód itt.

Nem értem, miért lovagolsz még mindig ezen, te kezted el ócskázni az advance-t nem kezdtünk mi ki téged egyáltalán, de ha valamit félre értettél(nem az első lenne :D ), az engem hol érdekel? :)

Miért kellene velünk(elfogult emberek a készülék saját topicjába) bármit is kezteni/szétoffolni mindent/??

Egyébként sokáig tartott megfogalmazni értelmetlen/semmitmondó irományod(persze a magyarázat ismét elmaradt, helyette a levegőbe beszélsz).

"Sose nyomd fullba a kretént!"

[ Szerkesztve ]

(#29387) kali válasza flash- (#29382) üzenetére


kali
legenda

szia,

írd le az okát, amiért esetleg ér +20 e ft különbözetet s2.
- több ram (1 gigabyte kontra 768 megabyte), amiből android alatt sosem elég
- jobb kijelző (samoled+ kontra samoled)
- jobb 3g modul (h+ kontra h)
- jobb hátlapi kamera (8 megapixel kontra 5 megapixel, és nem csak az értékben jobb)
- jobb előlapi kamera (2 megapixel kontra 1.3 megapixel
- nagyobb tár (alapban 16 gigabyte kontra 8 gigabyte, és csak jobb esetben 16 gigabyte)
- jobb gpu (mali-400mp kontra mali-400)
- jobb szervizes prémium támogatás (helyszíni javítás és garis futár kontra garis futár)
- jobb anyaghasználat
az akkumulátor 1650 mah kontra 1500 mah, ez a különbözet bőven fedezi az s2 nagyobb kijelzőjét (4.3" kontra 4"), a gyorsabb procit (1.2 ghz kontra 1 ghz), és fent nevesített jobb gpu-t.
mind a két telefon jó a maga módján, de nem azonos kategória, az s2 csúcskategóriában szerepel(t), az s advance pedig lejjebb, ráadásul van közöttük 11 hónap eltérés a kiadás tekintetében az s advance javára, ezért is felesleges összehasonlítgatni.
nekem volt anno s2, szerettem nagyon, s advance pedig most van a páromnak, szereti és örömmel használja.
ár/érték arányban nagyon jó az s advance a maga kategóriájában, ráadásul aki mostanság vett telefont, az azt is figyelmbe vette, hogy 2011. februári, vagy pedig 2012. januári kiadású típus.

(#29388) Gery1987


Gery1987
őstag

Flas és nelsomanian!!!

Határozottan kérlek titeket hogy ne cseszegessétek a másikat! Privát üzenet folyamatban azt csináltok amit akartok de ne a fórumot terheljétek ilyen marhaságokkal! Az S2 vs S Advance összehasonlítás meg nettó baromság! Mindegyik mellett van pro és kontra érv. Kinek mi győz azt veszi meg azt csókolom.

Szakmai topik, maradjunk is ennél. Köszönöm!

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#29389) robyroby


robyroby
tag

Telenoros 4.1.2-nél wipe cache/dalvik megvolt, de mikor install 6.8 cocore zip-re megyek cwm-ben azt írja "signature verification failed"... mi lehet a gond?

:R

(#29390) scyllarus válasza kali (#29387) üzenetére


scyllarus
veterán

"Az akkumulátor 1650 mah kontra 1500 mah, ez a különbözet bőven fedezi az s2 nagyobb kijelzőjét (4.3" kontra 4"), a gyorsabb procit (1.2 ghz kontra 1 ghz), és fent nevesített jobb gpu-t." -na ez az,ami egyáltalán nem igaz. Visszatérő sirám az S2 tulajoktól, hogy konnektortól-konnektorig kell tervezni a napjukat. :)
Egyébként az eltelt napok óta sem tapasztaltam hibáját a CM10.1-nek, átmeneti megoldásnak szántam, de lehet, hogy megragad végleg.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#29391) kali válasza scyllarus (#29390) üzenetére


kali
legenda

elég sokáig volt s2 telefonom ahhoz, hogy tudjam, kicsivel még jobb akkumulátoros üzemidővel is rendelkezik, mint az s advance.
ilyen téren nem írok le olyat, amit nem tapasztaltam, és nem néhány, mások által leírt vélemény alapján állítok valamit.

(#29392) scyllarus válasza kali (#29391) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem leírt, látott, tapasztalt...

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#29393) kali válasza scyllarus (#29392) üzenetére


kali
legenda

akkor ott valami gond volt, két tiszta és megfelelően működő gyári rendszer esetén az van amit írtam, nem bírja tovább az s advance.
a különböző módosított firmware verziókat/rendszereket hagyjuk mind a két telefon esetén, az nem képezi viszonyítás tárgyát.

(#29394) flash- válasza nelsonmanian (#29385) üzenetére


flash-
veterán

Szerintem ezt a kerdest hagyd a modratorokra aki meg irja hogy csituljak el azzal szivesen talalkoznek es megneznem h szemelyesen is meri e mondani:)

Ezert a forumert meg tettem egy s mast de hat aki nem tud visszaolvasni csak a sajat demagog szoveget mindani az honnan is tudhatna.irhattok barmit par napig ebbe a topicba nem jovok hehe

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29395) #65675776


#65675776
törölt tag

Az értelmetlen "vitát" itt és most kéretik abbahagyni!

[ Szerkesztve ]

(#29396) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Be van állítva az sms ben, az ékezet nélküli mód, amikor irok egyet számol, kuldesnel pedig 2, 3 is. Volt már ő ilyen ?

Tegnap azt vettem be észre, hogy 3szor kikapcsolt, úgy vettem észre talán mail jött, mire meg néztem volna kikapcsolt magától.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#29397) Acef válasza gyuszmó (#29396) üzenetére


Acef
addikt

Hi!
Az Advancen?

-hány karaktert írsz, amikor 2-3 -at számol?

-kikapcsolás: passz. Nem kellene.

(#29398) gyuszmó válasza Acef (#29397) üzenetére


gyuszmó
őstag

1 smst számol többnek küldés kor, de amikor írok 1 nek veszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#29399) Acef válasza gyuszmó (#29398) üzenetére


Acef
addikt

- hány karakternél? pl: 1-nél is? Keresd fel a szolgáltatód, és/ vagy rúgd hátsón az sms szàmoló app-od.

-Aláírás hozzáadása OFF?

[ Szerkesztve ]

(#29400) gyuszmó válasza Acef (#29399) üzenetére


gyuszmó
őstag

Call meter 3g eddig jó volt. 160 ad és írja, hogy az az első sms .t írom, , aztána küldés után fogom a fejem. A gyari sms appot használom, általában ez jó program?
Mi off? :Y

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.