Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) mrphnn95 válasza woros (#21857) üzenetére


mrphnn95
tag

A garancia ugyanúgy pörög tovább, nem indul újra. Zsebből most 20k-ért tudsz rendelni kijelzőt eBay-ről. :P

LG G2

(#21902) zed1983 válasza Acef (#21900) üzenetére


zed1983
őstag

És a hivatalos frissítés hogyan történne?
Nem vágom ezt a témát!

A telefon jelez, ha frissítést talált vagy mi?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#21903) Acef válasza zed1983 (#21902) üzenetére


Acef
addikt

GB -- JB-t szerintem nem jelzi a tel.

A hivatalos megoldás a Kies nevezetű program, de gyakran hibás utána a JB működése.

Odin-nal javasolt, nem hivatalos, de jó. Olvasgasd a fórumot, +az említett blogot, ha majd megérted, megcsinálod magadnak.

(#21904) Desiro542


Desiro542
tag

sziasztok!
kellene egy kis segítség.
adott egy vodás sgsa i9070p. nemet jb-vel. es elment a mobilnet. mi a megoldas? :/

SGSA GT-I9070 Carbon ROM 4.2.2 (Android 4.2.2) Root/Deodex/Zipalign/all CM10.1 feature

(#21905) SanyikaDC válasza Desiro542 (#21904) üzenetére


SanyikaDC
tag

factory reset segiteni fog ;) :DDD

Galaxy S20+5G (cosmic gray) /Galaxy S9+ (midnight black) /Galaxy S7 Edge (black onyx) /HTC Uno - Black ^.^ /Samsung Galaxy S4 (R.I.P.)/Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 - JellyMod 4.0/CoCore 6.8

(#21906) Valken válasza Acef (#21891) üzenetére


Valken
tag

A rootolást és a kernel cserét se csináljam meg addig, ugye?
Bár annak a híve vagyok, hogy jobb mindent egyszerre megoldani.

(#21907) Acef válasza Valken (#21906) üzenetére


Acef
addikt

De, csináld, csak a kies miatt előtte: bizt.ment-gyári vissza-belső formázása, és erre carline blogjából: cwm recov.. +cocore6... +root.

(#21908) Valken válasza Acef (#21907) üzenetére


Valken
tag

Biztonsági mentésre nincs szükség, semmi extra nincs a telefonon.
Nagyon köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek, a ROM-ot meg majd akkor meglátjuk.

Gondolom CWM után mehet dalvik meg mindenféle cache törlés, meg a root után is vagy akkor már nem szükséges?

[ Szerkesztve ]

(#21909) Carambola


Carambola
tag

Segítenétek, hogy független gyári (nem rootolt) telóra van e JB frissítés?

Köszi előre is.

(#21910) Imy válasza Carambola (#21909) üzenetére


Imy
veterán

Ismeretségi körömben rajtam kívül 4 embernek is van ilyen telója... De mindenki azt mondja hogy a JB nem az igazi. Mindenkinek jobban merül az akksija...és én is ezt mondom.... És az akadások....

(#21911) Valken válasza Imy (#21910) üzenetére


Valken
tag

Hát nem tudom, nekem még minden gyári a telefonon és a szintén gyári T-s JB-vel az akkuidő körülbelül megháromszorozódott, szóval nekem például ilyen gondom nincs.

(#21912) Carambola válasza Imy (#21910) üzenetére


Carambola
tag

Ezt leszámítva, létezik, hogy van T-s és Telenoros JB de nincs független telóra még?

(#21913) petipage


petipage
csendes tag

Sziasztok!

Megjelenés után röviddel frissítettem a KIES-sel JB-re, és azóta a telefon rendszeresen fagy, kikapcsol, vagy újraindul, előtte ilyen soha nem volt. Egyszerűen zsebreteszem, és amikor legközelebb előveszem, akkor nem éled gombnyomásra, bekapcs gombot hosszan nyomva elindul nulláról. Olyan is volt, hogy pl. fizetéskor megrezdült az sms-re, de a hang már nem jött, és "halva" találtam utána.
Olvasgattam a fórumot, de nem találtam ilyet a hozzászólások erdejében.

Érdemes megpróbálni - sosem csináltam még, kicsit félek tőle, és nem is tudom, mi a pontos menete - a factory reset nevű jokert egy adatmentés után, ezt kipofozhatja? Csak a szoftverfrissítés óta van ilyenem, de azóta akár napi öt is.

Vagy ha semmi ilyesmi nem segít, akkor szerviz, csak nem tudom, mennyi az átfutási ideje, négy hét múlva megyek külhonba két hónapot dolgozni, és ott kelleni fog ez a készülék.

Köszönök minden építő segítséget.

(#21914) ruzsidoboz válasza petipage (#21913) üzenetére


ruzsidoboz
csendes tag

Kies-sel feltettem én is a JB-t, de egy rakás sz@r lett. Aztán csináltam factory resetet, majd odinnal fel a T-s JB és megint factory. Ennek egy hete és azóta gond nélkül működik.

(#21915) Acef válasza Valken (#21908) üzenetére


Acef
addikt

1.  beállítások-bizt.ment. és vissza..-gyári adatok vissza..-belső formázásával

Ez egy full. "reset" , egy funkció a menüben! Előtte menteni fótót, névjegyet, stb!
Utána recovery, dalvik és cache, cocore cwm+root.

petipage neked szintén ezt (1.) kellene!

De inkább mindannyian várjatok holnapig. Felteszek ide egy "kis" infót. :K Hátha jobban érthető...

Carambola független rom-ból Én a Lengyel LQE-t javaslom, tud Magyarul, root nem kell. Odinnal lehet felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#21916) Imy válasza Valken (#21911) üzenetére


Imy
veterán

Nekem is gyári, de eddig ugyanilyen használattal sokkal többet elment.... S mindenki arra panaszkodik, hogy néha megakad a cucc...

(#21917) Tyer


Tyer
őstag

Az mitöl lehet, h pàromnak folyton 30%on van a Telefon app fogyasztása, igy 8-10 ora alatt lemerül szinte 0 használat mellett?
Hogy lehet ezt megoldani?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#21918) Imy válasza Tyer (#21917) üzenetére


Imy
veterán

Milyen app?

(#21919) kacsip


kacsip
tag

Hali
2 napja van ilyen telefonom, és lenne egy dolog amit nem találok meg. Hol lehet kikapcsolni azt hogy mikor usb-re teszem, akkor ne töltse a telót? Régi okostelefonomnál ami xperia volt és amin ICS volt ott megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#21920) Imy válasza kacsip (#21919) üzenetére


Imy
veterán

Miért baj, ha tölti?

(#21921) kacsip válasza Imy (#21920) üzenetére


kacsip
tag

Úgy tudom nem tesz jót a csepptöltés. De amúgy is tölteni konnektorból akarom, usb-t meg csak adatelérésért.

(#21922) keke69 válasza kacsip (#21921) üzenetére


keke69
őstag

Éppen ezért használok én is Kies air-t!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#21923) Tyer válasza Imy (#21918) üzenetére


Tyer
őstag

A telefon. a gyári.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#21924) Acef válasza kacsip (#21921) üzenetére


Acef
addikt

Hi!

Akár 24 h -n át is töltheted, az nem probléma! Vezérli a töltést, nem fog meghibásodni! :K
Az Advance akkuja kimerülni nem szeret.

[ Szerkesztve ]

(#21925) kacsip válasza keke69 (#21922) üzenetére


kacsip
tag

Ettől függetlenül van olyan beállítás amivel kitudom venni az usb-s töltést?

(#21926) Melorin


Melorin
addikt

Hogyan tudom megnézni azt, hogy mennyi RAM van a készülékben?
Gyanús, hogy nem 768, legalábbis azt írja a futó alkalmazásoknál, hogy pl. 205MB szabad és 420MB foglalt.
A memóriában lévő kacatok törlésénél is azt írja, hogy pl. 376/625

És amúgy normális, hogy nem indítok el semmit, és 150-200MB szabad csak?

(#21927) szivacs1987 válasza Melorin (#21926) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Hali!

Azért nem 768Mb a ram mert az android lefoglalja a többit magának(önmaga futtatásához) és azt ki sem mutatja, meg gondolom lehet valami az 1000/1024 es átváltások miatt is.
Ha nem indítasz el semmit sem mégis csak 150-200mb a szabad, ez azért van, mert az android már előre betölt neked programokat, amikről azt gondolja használni fogod, így azok hamarabb elindulnak, mintha csak akkor töltené be mikor te indítod. Nekem csak 50-70mb-ot mutat szabadnak, és ez jól is van nekem így :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#21928) unknownerror


unknownerror
tag

üdv!

szerintetek van lehetőség megváltoztatni az értesítési panelben az ikonokat? marha felesleges nekem a képernyő elforgató,hang-némítás, energiatakarékosság, meg a szinkronizáló ikon, de így nem fér oda pl a mobilkapcsolat gombja.
akár programmal, akár turkálással, meg lehet oldani? widgetet nem szeretnék kirakni.

(#21929) dzzoli


dzzoli
csendes tag

Sziasztok, Telenoros 4.1.2 van a telomon és valahol olvastam hogy odinnal ha egy fájlos másik 4.1.2 teszek fel FR nélkül akkor minden beállításom megmarad és minden okés lesz.Ez igaz vagy erősen ajánlott az FR?

(#21930) eax1650 válasza Melorin (#21926) üzenetére


eax1650
aktív tag

A play-ből: Android System Info

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#21931) demars válasza kacsip (#21925) üzenetére


demars
addikt

Úgy tudom nincs! ( én eddig nem találtam ilyet)

Unknownerror: Az adatkapcsolat is ott van ( JB ), csak el kell húzni oldalra!

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#21932) Lin3Lord


Lin3Lord
tag

Sztem ki lehetne irni elsobe, hogy hetkoznapi felhasznalas mellett a memoria foglaltsaga ugy jo ahogy van.

akkountvadasz

(#21933) Imy válasza kacsip (#21921) üzenetére


Imy
veterán

Én laptopról töltőm.
Nem hiszem, hogy csepptöltés. USB 500mA, a töltő 750mA, töltővel feltölteni ~3h, de USB-ről is 4h körül meg szokott lenni.

(#21934) unknownerror válasza demars (#21931) üzenetére


unknownerror
tag

tudom hogy ott van :) de zavar,hogy nem egyből tudok rányomni, hanem 2 felesleges gomb ott világít, amit életembe nem fogok megnyomni. de most komolyan, ha az ikonok sorrendjét nézzük balról indulva, a képernyő elforgatása fontosabb, mint az adatkapcsolat? egyszer véletlen rányomtam, és nem tudtam miért nem fordul el a kijelző :W

(#21935) ntomi0730 válasza szivacs1987 (#21899) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Ezt Te nem igazán használtad, mondhatnánk azt is, hogy szinte semmit :)

(#21936) demars válasza unknownerror (#21934) üzenetére


demars
addikt

Igaz! Sorrend lehetne másképp...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#21937) szivacs1987 válasza ntomi0730 (#21935) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Tudom, ezért is írtam, hogy lazább időszak volt :)

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#21938) gabesz975


gabesz975
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nemrég raktam fel Odinnal a T-s JB-t. Előtte, utána factory reset volt ahogy azt kell. Minden tökéletesen működik 2 apró dolog van viszont ami zavar egy kicsit.:
1. Az ébresztő nekem is van, hogy csak egy csippanással jelez és kész.
2. A kamerával felvett videóknál vettem észre először az akadozást de előjött YouTube-os videóknál is, továbbá ilyenkor a vissza gombra is csak vagy huszadjára reagál.

A kérdésem az, hogy kernel cserével megoldódik ez a probléma és ha igen melyiket tegyem fel és hogyan?
Még szűz a teló, a 3.0.31 kernellel rendelkezik éppen.

(#21939) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Hali független magyar telefonra melyik Jb-t tudom felrakni ami a legfrissebb? Mert még orosz van rajta :)

Feri

(#21940) unknownerror válasza gabesz975 (#21938) üzenetére


unknownerror
tag

nekem is ez volt az elsődleges bajom, cocore kernel megoldja
keresőbe írd be, attached files,

[ Szerkesztve ]

(#21941) Essien


Essien
aktív tag

Acef: kb masfél hete használom a From-ot és hibátlanul teszi a dolgát amint csináltam egy factory resetet mert addig minden baja volt (böngésző nem indult, névjegyzék nem nyílt meg , programok leálltak) :DDD Reset után viszont tényleg hibátlan , Köszönöm :R

(#21942) Melorin


Melorin
addikt

Szeretném eltüntetni a programokból a hirdetéseket. Ehhez jól gondolom, hogy rootolnom kéne a telót, mert csak rootolt telefonra vannak olyan alkalmazások, amit ezt megteszik?

(#21943) kali válasza Melorin (#21926) üzenetére


kali
legenda

már oprendszere is válogatja, hogy mennyit miként kezel, mennyit foglal le...stb, jelly bean alatt 768 megabyte elérhető, gingerbread alatt pedig bőven kevesebb.

(#21944) kovadika


kovadika
őstag

Offline GPS, navigáció érdekelne. Aki tud segíteni, írjon privátot. Köszönöm!

(#21945) kiss.beni93 válasza Acef (#21924) üzenetére


kiss.beni93
tag

Acef!

Merészeltem kicsit megmókolni az Fmod-ot.
Benne van: Snote galéria, fehér beállítások inkeffect-el, fehér 50%-os transparent statusbar, SII féle boot animáció. Minden jó. Ha esetleg érdekel. :)

(#21946) Acef válasza kiss.beni93 (#21945) üzenetére


Acef
addikt

-Gratula!

-köszi a lehetőséget, maradok az eredetinél, mert (számomra) első a sebesség.

Essien köszönöm az infót :)
A böngésző: valóban kell (ett ) a factory, azóta megoldva.
A töbit nem tudom, hogy mi okozhatta.

[ Szerkesztve ]

(#21947) Samsung SPS válasza Valken (#21892) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! Tényleg lehet, hogy valamilyen app eszi az erőforrásokat, a Menü-Beállítások-Akkumulátor menüben meg tudod nézni, hogy mi. Esetleg a BetterBatteryStats-szal is lecsekkolhatnád a telót, hogy többet tudj meg.

(#21948) Valken válasza Samsung SPS (#21947) üzenetére


Valken
tag

Szia.

Megnéztem, de ott igazán sokat csak maga az oprendszer eszik, 78%-ot.
Anno, amikor megvettem a telefont, nem is tűnt fel ez a probléma, csak pár nappal utána.
Akkor csináltam gyári visszaállítást és a "hiba" fennállt, még a teljesen csupasz 2.3.6-os android alatt is és a JB frissítéssel sem javult a helyzet.
Megnéztem viszont Sheepy régebben belinkelt videóját, ahol viszont nyomát sem látom ilyesfajta scroll-akadozásnak, igaz ott is volt kernel csere és valószínűleg a JB-t sem KIES-sel tette fel. :)

Régebben egyébként feltelepítettem egy appot, ami a CPU terheltségét nézte és úgy rémlik, hogy 50% körül volt, tehát elméletben ez sem lehet gond.

A telefon ennek ellenére villámgyors, semmi más problémám nincsen vele.

[ Szerkesztve ]

(#21949) drahotab


drahotab
tag

Sziasztok!

Az S2 (esetleg más) szilikon tok nem jó rá?

(#21950) Tyer


Tyer
őstag

Erre valaki tipp?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.