Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) kali válasza tyuxy (#20948) üzenetére


kali
legenda

szia,

minek a több szabad ram? csak a látszat miatt? mert felszabadít memóriát a rendszer, ha szükség lenne rá, gyorsabb meg amúgy nagyon sem lesz, de legalább pöröghet rajta a rendszer, ha olyan alkalmazást kell elindítani, ami amúgy a tárban volt, de onnan kinyírásra került.
a kamera beállításait nézted, nem lett elállítva semmi? nem telepítettél alkalmazást, ami belenyúlhatott?
a játék optimalizálás kérdése is lehet, de passzolom, nem ismerem.
a kies frissítés eleve nem az igazi, régebbi verziós rendszerre meg pláne csak odin által lehet, példásan 3 + 1 állományos (pda, modem, csc és pit) firmware, re-partition kipipálva.
amennyiben a szolgáltatós firmware csak egy állományos, úgy kell alá egy 3 + 1 állományos alap, a fent leírt módon telepítve, majd arra rá a szolgáltatós pda.

(#20952) Acef


Acef
addikt

Hi!
Akit érint: tovább bővült az Fmod ROM a korábbiak után +accuweather.
/kérésre/

[ Szerkesztve ]

(#20953) kiss.beni93 válasza Acef (#20952) üzenetére


kiss.beni93
tag

Szia. A galéria kérdéssel foglalkoztal?

(#20954) sheep válasza Hunt3r22 (#20949) üzenetére


sheep
addikt

És ez miért is jó? Én kb 3-4 hónapja használom az jb-t, állandóan kb 60mb szabad ramom van, de semmi hátránya sincs.
Persze mindenki azt csinál amit akar, ha te egy szabad ram világbajnokságra készülsz akkor hajrá
Szóval az tévhit hogy több szabad ram=gyorsabb rendszer, ez nem windows.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#20955) kutitomi73 válasza tyuxy (#20948) üzenetére


kutitomi73
aktív tag

Szia!
A gyári GB visszarakása: [link]

Gyári GB Romok: [link]

[ Szerkesztve ]

"A remény hal meg utoljára"

(#20956) Zsocy155 válasza Joker_5x (#20842) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nekem szerencsém volt.
Év elején kiesett a tokból és elrepedt a kijelzője.
A TELEMAX-nál mondták, hogy van a Samsungnál egyszeri méltányossági javítás.
1-2 levélváltás és bevittem a legközelebbi Samsung márkaboltba bevizsgálásra. Amikor jött az e-mail, hogy rendben a dolog, már ki is cserélték a kijelzőt! :))

(#20957) Acef válasza kiss.beni93 (#20953) üzenetére


Acef
addikt

Volt, hogy v.kinek bekevert a háttérkép stb. beállításába. Nem próbáltam.

(#20958) Imy válasza kutitomi73 (#20955) üzenetére


Imy
veterán

Valami hivatalos oldalon nincs ez fent?

(#20959) kutitomi73 válasza Imy (#20958) üzenetére


kutitomi73
aktív tag

Én is így tettem vissza a gyári GB-t és utánna tudtam frissíteni a gyári JB-re.

"A remény hal meg utoljára"

(#20960) Keem1


Keem1
addikt

Komolyan nem értem a guglit. Tud egy eszméletlenül gyors böngészőt csinálni, nulla extrával, rémes felhasználói felülettel (gyári böngésző), ugyanakkor csinált egy tetszetős, kényelmes, jól szinkronizálható böngészőt, ami tetves lassú (Chrome). Vajon miért nem volt képes a kettő helyett egyet, a gyári és a Chrome jó tulajdonságait egybegyúrni? :U

A Chrome szinkronizálása eszméletlen jó, amit megnézek az asztaliban, az másodperceken belül elérhető a telefonon is. A beépített böngésző ugyan szinkronizálja a könyvjelzőket (csak azokat), de a kezelése is siralmas. Elkezdek gépelni valamit és első helyen dobja az ezer éve meg nem nézett könyvjelzőket (Chrome ugyanezt úgy oldja meg, hogy a legfrissebb, gyakran látogatott elöl kap helyet).

A kettő ötvözéséből egy olyan böngésző lehetne, ami lesöpörné az összes többi böngészőt Android fronton.

Az új Opera jó-jó, de nem az igazi (lassan indul), a Firefoxot meg ki se kellett volna adni. Azon kívül, hogy lassú, a képek renderelése a 15 évvel ezelőtti képek hatását adja.

(#20961) amarcika


amarcika
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ajánlott-e a T-s jb? Vagy jó a lengyel is?

(#20962) Hunt3r22 válasza sheep (#20954) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Lapok közötti szaggatás szerinted normális? :U

Xr

(#20963) skifekete válasza Hunt3r22 (#20962) üzenetére


skifekete
senior tag

semmi köze a ramnak a lapok közti szaggatáshoz :W

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#20964) Absolon válasza mrphnn95 (#20943) üzenetére


Absolon
csendes tag

Nekem GB alatt rendesen mentek, ha JB alatt kipróbáltam majd írok, csak most nem tudok letölteni.

(#20965) Absolon válasza kali (#20951) üzenetére


Absolon
csendes tag

Én ezért nem tiltok le még semmilyen alkalmazást. Még azt sem, amire nincsen szükségem. Ha majd tényleg hátrányom származik a magasabb ramhasználatból, akkor tiltogatok... :)

(#20956) Zsocy155: Nagyon hasznos infó, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#20966) drgab válasza takric (#20944) üzenetére


drgab
tag

Már kijött, de kell hozzá a KIES...

Nokia 3310 -> Sony-Ericsson F500i -> Samsung SGH-E250 -> LG KM900 Arena -> Samsung Galaxy S Advance -> Samsung Galaxy S5 -> Iphone 7

(#20967) Desiro542


Desiro542
tag

valaki meg tudja nekem mondani, hogy a sima advance ink effect jó e a P-s advance-re is? illetve a simára írt deodex jó e vagy saját kell?

SGSA GT-I9070 Carbon ROM 4.2.2 (Android 4.2.2) Root/Deodex/Zipalign/all CM10.1 feature

(#20968) Desiro542


Desiro542
tag

am a T-s JB nél esztétikai hiba az, hogy mikor megkérdezi egy fájlnál vagy alkalmazásnál hogy mivel társitsam, ott van ugye alapesetben 2 gomb. a mindig és a csak most. na most az van ott h telefon és fejhallgató xD

SGSA GT-I9070 Carbon ROM 4.2.2 (Android 4.2.2) Root/Deodex/Zipalign/all CM10.1 feature

(#20969) nLali válasza Desiro542 (#20968) üzenetére


nLali
senior tag

Ez a hiba nálam is létezik. Acef-féle módosított rommal.

(#20970) skifekete


skifekete
senior tag

igen, mert ha jól tudom acef romjábna lévő ink effect hasonló jópofaságokat művel a fordítással :D

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#20971) Addel válasza Desiro542 (#20968) üzenetére


Addel
senior tag

Én is sima T-s JB-t használok és nálam a mindig és a csak most felirat van ott, pont ahogy kell. Szóval a hiba nálad lesz.

(#20972) #33253120 válasza Addel (#20971) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1.

(#20973) Roxkex


Roxkex
senior tag

LOL ! Az mi már hogy fenn van a magyar TMH rom és a középső gombra nem reagál :O de eddig pacek volt minden :) De odin / recovery módba be tudok vele menni ... most restorozom aztán ha nem jó akkor ezenleírás szerint vissza GB-re ezzen rom alatt található linkel ? Magyar T-Mobile TMH 8GB belső memóriához: I9070XXLK2 TMHLK1 Gingerbread 2.3.6 ?

Előre is köszi mindent :)

Szerk: recovery után sem jó :( de akkor ezt nem értem hogy odin és a recovery mód miért mükszik !

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#20974) skifekete válasza Roxkex (#20973) üzenetére


skifekete
senior tag

minek akarsz visszamenni gbre?

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#20975) Roxkex válasza skifekete (#20974) üzenetére


Roxkex
senior tag

Mert nem jó a középső fizikai gomb , de odin és recovery mód van és azzal tisztulna a telefon teljesen ha GB-re mennék nem !?
szerk.: lockolás után valami mindig felébreszti a telefont

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#20976) Keem1 válasza Roxkex (#20973) üzenetére


Keem1
addikt

Ha recovery/download módban működik a home gomb, hanem csak pl. nem megy kezdőlapra, akkor a launcher-ben állítottál el valamit. Holo-ban pl. más funkciót tudsz adni a gombnak, ezek között van pl. a "ne csináljon semmit" is.
Emiatt felesleges GB-re visszatérned, inkább kicsit mélyedj el a beállításokban. Ne bonyolítsd a saját életed, ha nem muszáj... :U

"nem használok launchert ! a touchwiz alapját használom !"

Akkor is ágyúval akarsz verébre lőni. Ahelyett, hogy újrahúzod ilyen apróság miatt az egész rendszert, inkább keresd meg az okát. Légy már egy kicsit kreatív :((

Vagy lehet, megint egy kis vízbe raktad? Nem kicsibe, csak egy kanálnyiba :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20977) Roxkex válasza Keem1 (#20976) üzenetére


Roxkex
senior tag

nem használok launchert ! a touchwiz alapját használom !
touchwizben végig másztam már mindent és nem találtam !
szóval ha tudjátok hogy ott hol lehet akkor kérlek írjátok meg fikázás helyett :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#20978) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Múltkor kérdeztem, hogy miért nem tudja lejátszani a telefon a youtube videót. Most vettem észre hogy egy videót sem tud lejátszani. Nemhogy a 720p-s videót, de a 360p-s is gondot okoz neki.

Mi lehet itt a gond? Úgy meglehet oldani itthon, hogy a garancia is megmaradjon meg működjön is, vagy vigyen szervizbe?

szerk: vagyis le tudja, de össze vissza akad van amikor annyira lefagy, hogy újraindul.

[ Szerkesztve ]

(#20979) Keem1 válasza Roxkex (#20977) üzenetére


Keem1
addikt

Tudom, azt kértem, legyél kreatív, de nem bírom nézni, ahogy szenvedsz...

Szóval tedd fel a Holo Launchert, tedd alapértelmezetté (home gombra fogja felkínálni a launcherek közti váltást, és alapértelmezettnek is itt állíthatod be).
Majd ha már a Holo fut, nyomogasd a home gombot és írd le, mit tapasztaltál. Ha működik, akkor visszaváltasz TouchWiz-re és tovább mélyedsz a beállításokban. Ha nem jó, akkor előbb szimpla factory reset és megnézed így is. Ha még így se lenne jó (amit kétlek), akkor felőlem visszamehetsz GB-re.

Sok sikert!

(#20980) Roxkex válasza Keem1 (#20979) üzenetére


Roxkex
senior tag

1. nem kinállja fel a home gombra :(
2. alapméretezetté tettem de nem reagál rá semmit !
3. nyomtam resetet nem jó
4. a telefon lockolt állapotban valamire felébred mindig ! de nem tudok rájönni miért ... (lehet amikor futottam akkor az izzadság ártott neki :O pedig annyira nem izzadtam )
szóval akkor a fent linkelt leírás és rom szerint vissza állhatok GB-re ?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#20981) skifekete válasza Keem1 (#20979) üzenetére


skifekete
senior tag

a táccsvizben nem nagyon van olyan beállítás ami a home gombot manipulálja, egyedül talán a vilngo de az is csak dupla nyomásra reagál.

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#20982) Roxkex


Roxkex
senior tag

Valszeg a gombbal van a baj mert recoveryben indul akkor is ha nem nyomom le a home gombot csak a lock és a hangerő FEL gombokat !!!
de akkor a böngészőből PL miért nem lép ki ?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#20983) Addel válasza #65388800 (#20978) üzenetére


Addel
senior tag

Szedd le az Adobe flash playert az kavar be.

(#20984) skifekete válasza Roxkex (#20982) üzenetére


skifekete
senior tag

beszart a gombod, vidd el szervízbe

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#20985) Roxkex válasza skifekete (#20984) üzenetére


Roxkex
senior tag

ejgen , de elötte majd vissza kell állnom stock-ra ! mert nem az

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#20986) nggabi válasza Roxkex (#20982) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem ázott meg egy kicsit a teló? :U

"szenyor dzsíííí"

(#20987) Roxkex válasza nggabi (#20986) üzenetére


Roxkex
senior tag

nem , végig a zsebembe volt .. most offolva kibelezve azért várok holnapig , ha helyre jön akkor király ha nem akkor vissza odinnal a GB / JB .... melyiket szted ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#20988) xAcidx válasza Roxkex (#20987) üzenetére


xAcidx
tag

Nemigazán értelek... Ahelyett, hogy itt siránkozol, már rég 5x felrakhattad volna valamelyik gyári T-s romot.
Eleinte azt hittem direkt csinálod, de már kezdek kételkedni...

(#20989) Roxkex válasza xAcidx (#20988) üzenetére


Roxkex
senior tag

Igen , csak ezt nem értem a GB telepítésnél

"Ezek után a product code ellenőrzése (tárcsázóba *#*#4387264636#*#*), ha nem jó akkor a sajátod kiválasztása (*#272*imei#). Ilyenkor automatikusan resetel a teló!"

Telepítés után amikor elösszőr tudok a tárcsázóba írni akkor írjam be ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#20990) xAcidx válasza Roxkex (#20989) üzenetére


xAcidx
tag

Őőőő, igen? Szerintem ez a mondat teljesen világos.
Amúgy is nem az lenne az első dolgod GB felrakása után, hogy ellenőrizd a home gombot? Ha működik, akkor mehet fel újra valamelyik LQE JB.

[ Szerkesztve ]

(#20991) skifekete válasza Roxkex (#20989) üzenetére


skifekete
senior tag

rakd fel ngabbi által linkelt leírás alapján meg a rom alapján azt a szájbalökött gb rendszert, és kész, nem kell se imei se szám se semmi

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#20992) Roxkex válasza xAcidx (#20990) üzenetére


Roxkex
senior tag

Köszi , csinálom ezzel a rommal Magyar T-Mobile TMH 8GB belső memóriához: I9070XXLK2 TMHLK1 Gingerbread 2.3.6 [mivel a t-mobile csak ilyet árul]
az ott adott odinnal és az odin mellet a pit fájlhoz be másoljam a romnak a többi fájlát vagy tök mind1 ?
rendszer gazdaként kell indítani az odint ?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#20993) Acef válasza nLali (#20969) üzenetére


Acef
addikt

Hi!
Valóban az ink effect a bűnös.
A mappámban találsz ink nélküli ROM-ot is.

[ Szerkesztve ]

(#20994) kutitomi73


kutitomi73
aktív tag

Sziasztok!
No-frills CPU-ban melyik a legideálisabb beállítás?Ennek a programnak van köze az akkuhoz,mármint gyorsabban merül vagy nem?

[ Szerkesztve ]

"A remény hal meg utoljára"

(#20995) skifekete válasza kutitomi73 (#20994) üzenetére


skifekete
senior tag

effektiv az akuhoz nincsen, de mivel a cput tudod vele szabályozni, ezért mondhatjuk hogy van köze hozzá. állítsd be a gorvenort pegasusQra az i/o scheludert siora. A min/max pedig értelemszerűen 200/1000, feltéve ha cocore kernelt használsz.

[ Szerkesztve ]

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#20996) #52815360


#52815360
törölt tag

JB frissités óta random időközönként lefagy a telefon, majd fél perc elteltével ismét reagál. Ezt mi okozhatja?

(#20997) skifekete válasza #52815360 (#20996) üzenetére


skifekete
senior tag

csináltál factory resetet feltétel után recoveryből?

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#20998) kutitomi73 válasza skifekete (#20995) üzenetére


kutitomi73
aktív tag

Köszi!

"A remény hal meg utoljára"

(#20999) xAcidx válasza Roxkex (#20992) üzenetére


xAcidx
tag

Nem muszáj egymás mellett lenniük. Eddig hogyan telepítettél odin-nal?

(#21000) Roxkex válasza xAcidx (#20999) üzenetére


Roxkex
senior tag

rendszergazdaként

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.