Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) Gizmo94 válasza szaboba2 (#7799) üzenetére


Gizmo94
veterán

Előtte. Utána felesleges, hiszen a rom még szűz... Igen, az efs-t menteni kellene, de ehhez bizony root kell. Kicsi az esélye nagyon, hogy Odinnal normál rom flashnél elszálljon az efs-ed, de ha te vagy az 1 ezrelék, az téged nem vigasztal.. Ugyan az első hsz-ban is benne van, de pár napja valakinek leírtam itt már részletesen, hogy kell, ha visszanézed a topikot, megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#7802) Petee87


Petee87
tag

Ez a gorilla glass 3 akkora egy hulladék... 2 hetes a telefon, nem volt kulcs, aprópénz meg ilyenek mellett, rendesen vigyáztam rá, erre most nézem ott figyel két karc a kijelzőn. A Montémon 3 év alatt semmi nem látszott meg, pedig allítólag az csak szar műanyag. Tudtam én hogy okos gondolat az a biztosítás, ha nem lenne most kb megőrülnék. :)

(#7803) Gold_fish


Gold_fish
tag

Érdemes olyan alkalmazást telepíteni, ami rendszeresen, mondjuk pár naponta, hetente kitakarítja az alkalmazások által használt cache-t? Pl. 1 tap cleaner, ilyesmi. Vagy ezt megoldja a telefon saját maga is.

(#7804) szaboba2 válasza Gizmo94 (#7801) üzenetére


szaboba2
tag

Köszönöm szépen! Még egy utolsó gondolat szerény, kezdő próbálkozásaimból:

Tehát, ha megvan a root, lementem az EFS mappát, utána jöhet egy data/factory reset, majd pedig felteszem a német MEA-t. Eddig még tiszta sor, de ugye ha jól gondolom ekkorra már a root miatt a MEA felrakása után recovery+download módban megjelenik, hogy módosítva lett a rendszer, vagy nem? (lehet, hogy ez is le lett már írva, olvasom is az összes hsz-t, de ezt most tényleg nem tudom :S)

(#7805) pike1


pike1
csendes tag

7739 és 7743-ra valaki tudna válaszolni?
Előre is köszi!

(#7806) Gold_fish válasza Petee87 (#7802) üzenetére


Gold_fish
tag

Saját tapasztalatom az volt még az S3-mal, hogy attól lesz karc, ha az ember törölgeti a kijelzőt. Egy év után 1 karcom volt, megtöröltem "na még ott egy kicsit", és máris kész volt. Elég egy homokszem. Vagy úgy kell törölgetni, hogy szinte semmi nyomást nem gyakorolsz a kijelzőre, de az is kockázatos lehet.

Vicces, de én úgy szoktam, hogy az otthoni ruhám, laza pamut melegítő, rövidgatya zsebébe teszem pár percre, miközben kiveszem a szemetet, vagy mosogatok pl. A mozgástól épp annyit mozgolódik a telefon a zsebben nyomás nélkül, hogy mikor kiveszem a zsebemből, a telefon tök tiszta :D

Egyébként kulcs, bármi lehet mellette (az üveget nem bántja, csak minden mást :D), de homokszem ne legyen, ami nekinyomódik.

(#7807) Gizmo94 válasza szaboba2 (#7804) üzenetére


Gizmo94
veterán

Megjelenik, igen. De ha efs kell akkor: ne rakd fel még a MEA-t, hanem rootold a meglévő ME2 romot, mentsd ki az efs-t, Utána Triangle Away -jel tudod nullázni a számlálódat, ha rendben van a Busybox-Supersu playról, su binarist frissíted, busyboxot is telepíted, majd azon belül frissíted, utána letöltöd TA-t, futtatod, reboot , ez nulláz mindent. Ezután data/factory reset, majd Odinnal felflasheled a MEA-t, aminél a root eltűnik, kernel gyári lesz, számlálód nullán marad, rendszer állapota normál lesz.

(#7808) Vagany válasza pike1 (#7739) üzenetére


Vagany
őstag

Beállítások-alkalmazáskezelő-futó,
de van a gyári romon samus alkalmazáskezelő widget (aktív alkalmazások, vagy valami ilyesmi a neve) ott is lehet nézni a ram-ot.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#7809) szaboba2 válasza Gizmo94 (#7807) üzenetére


szaboba2
tag

Köszönöm, neki is állok nyomban :)

(#7810) Vagany válasza pike1 (#7743) üzenetére


Vagany
őstag

Erről már beszéltünk itt, szerintem neked is ez a beállítás okozza, nem hiba: #5254

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#7811) Gizmo94 válasza szaboba2 (#7809) üzenetére


Gizmo94
veterán

Kihagytam, hogy megkönnyítheted a dolgot, ha felrakod a cwm recoveryt is root után és abban működsz. Továbbá efs-t a playről letölthető Terminal Emulatorral mentsd, mert ha simán próbálod nem lesz jó, mivel hidden az nv.data.bin.
Tehát a Terminal Emulatorba az efs mappa belső sd-re mentéséhez írd be ezt:

1, su
2, dd if=/dev/block/mmcblk0p10 of=/mnt/sdcard/efs.img
3, Entert nyomsz. Ekkor látod, ahogy szépen kimásolja az egész efs-t a telefonod gyökerébe.

Ezután rádugod a pc-re usb-n a telefont és az efs.img-t (ha jól csináltad akkor kb 13-15Mb-os file) kimásolod a telefonról a pc-re valahová, ez a biztos.

Utána mehet a többi..

[ Szerkesztve ]

(#7812) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Egy újraindítás, Clean Master megoldotta a melegedés és az időjárás widget problémát. Na és persze kilőttem pár felesleges programot.

Kérdés: A gyári naviban be tudom-e állítani, hogy gyalogosan mutassa az utat ne pedig autóval?

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7813) szaboba2 válasza Gizmo94 (#7811) üzenetére


szaboba2
tag

Rendben és még egyszer köszönöm szépen, remélem nem fogok elakadni :)

(#7814) boletus válasza petipetya (#7784) üzenetére


boletus
aktív tag

Köszönöm Péter !
Azért az ION örök szerelem marad.

(#7815) Vagany válasza Petee87 (#7761) üzenetére


Vagany
őstag

És honnan vetted? Mert nekem nem jelzi még a hivatalos Magyar XEH-ra a frissítést, MDM a legfrissebb.
Megnéznéd mit ír ki ha a tárcsázóban ezt beütöd: *#1234# .

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#7816) Petee87 válasza Vagany (#7815) üzenetére


Petee87
tag

I9505OXXBMF1 a CSC verzióm, a másik kettőt pedig már írtam.

(#7817) joe357 válasza kali (#7745) üzenetére


joe357
tag

Az se minegy mit böngészel. Mostanában van egy két beépülő youtube videó és flash reklám ami 100%-on pörgeti a note 10.1-em, ha csak keresgélek pl index akkor szinte nulla. Ez is számít szerintem nem lehet összehasonlítani két kütyüt így mert nem objektív.

(#7818) bakos1 válasza Petee87 (#7816) üzenetére


bakos1
tag

az osztrák A1-s rom csc-je. Nem?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#7819) Petee87 válasza bakos1 (#7818) üzenetére


Petee87
tag

Osztrák MM-ban vettem, szóval lehetséges. Nem értek hozzá. :)

(#7820) Sanci789 válasza s4hu|SyD^ (#7812) üzenetére


Sanci789
aktív tag

Ha a google féle navigációra gondolsz, persze, hogy lehet. Legegyszerűbb ha a Térkép ikont nyitod meg, beírod a címet ahova menni akarsz, keresés, rákatt a címre, és előjön, hogy hogy/mivel akarsz odajutni

(#7821) s4hu|SyD^ válasza Sanci789 (#7820) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

A beépített navit haszbálom, az a kék nyíl ikon, de mindjárt megnézem a térképeset.

Jól van most már minden tiszta. Ez a 2 összefügg. Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7822) Vagany válasza Petee87 (#7816) üzenetére


Vagany
őstag

Köszi, tehát nem magyar :).

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#7823) Petee87


Petee87
tag

Azt hittem, hogy ha egy telefon független, mindegy hol veszed, ugyanazt kapod. Elnézést a tudatlanságomért.

(#7825) Vagany válasza Vagany (#7822) üzenetére


Vagany
őstag

Semmi gond, nem kell elnézést kérned. De jó ha tudod, hogy ebben az esetben a garancia is kicsit másabb mint az itthoniaké. Ugyanúgy érvényes a 2 év EU gar rá, de ha jól tudom a prémium garancia az csak a Samsung Magyarország hivatalos viszonteladóitól vásárolt készülékekre vonatkozik. Viszont legalább a frissítések hamarabb érkeznek :C .

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#7826) rjg válasza Vagany (#7825) üzenetére


rjg
őstag

A frissítések sem érkeznek korábban ;] mert teljesen változó egy - egy régió milyen sorrendben kap frissítést, ezért használja itt a türelmetlen többség :DDD az Odint, nem várva meg az OTA vagy Kies alapú régiókód szerinti frissítést.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#7827) lajki7 válasza Gizmo94 (#7798) üzenetére


lajki7
senior tag

Uram! Meg vettem ma veeegre a Protective c. plust:D vacilaltam melyik legyen,a feher nyert:) gyonyoru ezen a fekete gepen. Neked melyik van? 5ezer penzbe kerult a samu boltban.

iPhone 11 Pro

(#7828) Gizmo94 válasza RigoJancsi (#7824) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ez borzasztóan hasznos és érdekes információ volt mindenki számára. Arra figyelj, hogy leginkább d-vel imádkozz.. De ez too much volt, ennyire fail ember nincs tehát ez bukta, te egy fakenick vagy.

lajki7 Sötétkék-fekete.

S e t h Azt már a kedves papa elmulasztotta anno a megfelelő időben sajnos, vagy csak egy sajnálatos defekt áldozatai vagyunk.. :O

[ Szerkesztve ]

(#7829) Petee87 válasza Vagany (#7825) üzenetére


Petee87
tag

Kötöttem rá 3 év biztosítást a helyszínen, szóval ettől nyugodtan alszom. :) Egyébként nekem az ME2 is pár nappal korábban jött.

(#7830) S e t h válasza RigoJancsi (#7824) üzenetére


S e t h
nagyúr

Condomot vegyetek, te és édesapád is, az lenne a leghasznosabb.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7831) zack válasza rolcsibácsi (#7776) üzenetére


zack
nagyúr

Én is jobbnak tartom az IPS-t, de...Mindennek van "B" oldala. Az IPS-nek is. A fekete nem fekete, hanem szürke. Ez nem szem kérdése, hanem tény. Az sAMOLED-nek sokkal jobb a fogyasztása, már csak azért is mert ezt a legfeketébb feketét úgy állítja elő hogy lekapcsolja a ledeket. Szóval hiába a magas fényerő, sokkal jobban zabálja az aksit, mint a sAMOLED. IPS a világosabb (fehérhez közeli) tónusokat szereti, amit fogyasztásban is jobban szeret, az sAMOLED a sötétebbet. IPS rákfenéje a pixel/subpixel hiba, ami igen gyakran "felüti a fejét", egy gyengébb erőbehatástól is akár. Odakoppintod valamihez, esik egy kisebbet..stb.
Nekem ez már a 3. sAMOLED telcsim (S2, Note2, S4) és azon túl hogy asztali 27" monitorban IPS-t használok, semmi gondom nincs a sAMOLED-del. Egyik kütyüm kijelzője sem volt beégve, és a foltosodási probléma is csak extrém esetben mutatkozik, amit még mesterségesen is nehéz előidézni, nem hogy napi használatban. Ezek mindegyikét a Samu orvosolja garanciában, ha esetleg a tulajdonost zavarja, és megoldást szeretne a problémára. IPS-nél kicsit macerásabb a helyzet, kétlem hogy szó nélkül cserélne bármelyik gyártó 1db subpixel hibát. És ennél idegesítőbb nincs, mint amikor tudod hogy ott van, és együtt kell élned vele.
Tény az is, hogy sAMOLED-en a sötétebb tónusú képek, videók kevésbé részletgazdagok a technológiából adódóan. Mindkét oldalon van bőven pro és kontra, és én személy szerint mindkettőt szeretem. 5 colon nem feltétlen a színhűség a lényeg, hanem a tartalmak fogyaszthatósága, amire a sAMOLED is tökéletesen megfelel. Nagyok az elvárásaid, illetve van bőven benned előítélet, a Samu és az sAMOLED-del kapcsolatban, ami ahogy olvasom egyre fokozódik benned. Ha ennyire nem tudsz azonosulni a technológiai hátrányokkal-előnyökkel, én is azt mondom cserélj minél előbb, mert ez csak még rosszabb lesz.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7832) szaboba2


szaboba2
tag

EFS mappa 13.6 mb... eddig haladok :)

(#7833) Gizmo94 válasza szaboba2 (#7832) üzenetére


Gizmo94
veterán

Eddig jó vagy. :K

(#7834) szaboba2 válasza Gizmo94 (#7833) üzenetére


szaboba2
tag

Most futtattam a Triangle Away-t. Jelenleg download módban ezt írja:

Product name: GT-I9505
Current Binary: Samsung Official
System Status: Official
CSB-OEM_Config_LSB: 0x30
Write Protection: Enable

Utoljára a számláló 1-et írt, aztán újra kellett indítani (vagy legalábbis tovább kellett nyomnom valamit) aztán azt írta, hogy done. Viszont azóta nem láttam a számlálót és sajna nem is tudom, hogy hogy lehet megnézni.

Írtad még, hogy "ha rendben van a Busybox-Supersu playról, su binarist frissíted, busyboxot is telepíted, majd azon belül frissíted, utána letöltöd TA-t, futtatod, reboot , ez nulláz mindent."

Ezek pontosan micsodák? :S

[ Szerkesztve ]

(#7835) Gizmo94 válasza szaboba2 (#7834) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ha ezt írja, akkor a Triangle Away tette a dolgát, mert ez a normál gyári állapot. Miután már megvan az efs mappád és gyári romot akarsz Odinnal feltenni, az új romot pedig nem akarod rootolni, gy ezek már nem kellenek. Busybox és Superuser/supersu csak root esetén szükségesek.
Tehát most, miután kimentetted az efs mappádat a telefonról a pc-re, csinálj recoveryből egy data/factory resetet és rakd fel Odinnal a MEA romot, ezzel készen is vagy.

[ Szerkesztve ]

(#7836) tick


tick
aktív tag

pont most indítottam én is triangle awayt, de kb 5 perce "resetting..." várjak tovább?

Everything that has a beginning... has an end

(#7837) Vagany válasza Petee87 (#7829) üzenetére


Vagany
őstag

Az a 3 év biztosítás tényleg nagyon jó, de semmi köze a prémium garanciához, amiről én beszéltem.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#7838) Gizmo94 válasza tick (#7836) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ne. megfagyott. Root jogaid rendben voltak?

(#7839) tick válasza Gizmo94 (#7838) üzenetére


tick
aktív tag

igen, minden rendben ment eddig, nyomjak egy resetet?
szerk.: mire leírtam újraindult :)
szerk.2: de sajnos még mindig custom, így is marad amíg nem unrootolok?

[ Szerkesztve ]

Everything that has a beginning... has an end

(#7840) szaboba2 válasza Gizmo94 (#7835) üzenetére


szaboba2
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged :)

(#7841) Vagany válasza szaboba2 (#7834) üzenetére


Vagany
őstag

A Triangle Awayt elindítva kiírja a számlálót és a binary állapotot a "Current status" alatt.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#7842) rolcsibácsi válasza Gizmo94 (#7785) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

Igen az s3ban sem tetszett a legjobban de ettol meg azt a telot is szerettem es nemileg meg is bantam a cseret egy kicsit mikor ujra iphonet vettem. Nem arrol van szo hogy ezt a telot se szeretnem csak itt sem vagyok elfogult meg mindig hogy azt mondjam ez mar tokeletes az s3 utan. Rengeteg hibaja van a telefonnak de az hogy neha panaszkodom meg nem ad okot arra hogy megvaljak tole, megvalnek hidd el de jelenleg nincs olyan telefon amire szivesen valtanek. A kijelzo egy dolog es ebben igenis vannak sokkal szebbek szerintem de ettol meg sajnos nincs jobb telefon osszessegeben.. hianyzik rengeteg elonye az iphonenak is de nem fogok azt venni e helyett mert tudom hogy nem tetszett a rendszer tulsagos zartsaga. Htc egyszeruen nem tetszik a tipushibai miatt, stb.. orulnek ha a samsung adna ki ips-el is telokat mert valoszinu arra mennék rá. A tulszaturaltsag csak egy dolog, ha nem rakom mas telo melle akkor nincs vele bajom, de mint irtam nem csak ez zavar ebben a kijelzoben. (Attol meg hogy zavarnak dolgok mert nem tokeletes ez sem attol meg nincs mas amit vegyek, ezt mar az s3 topikban is eljatszottuk igen, de nem ertem azert mert kijott az s4 ez mar az istencsaszar telefon es meg sem lehet szolni?)

(#7843) szaboba2 válasza Vagany (#7841) üzenetére


szaboba2
tag

Köszönöm :) Azt hiszem viszont így már valami nem okés, ugyanis ezt írja:

Counter: 1
Binary: Custom
Device: GT-I9505

Vagy jó ez így? :S

(#7844) Petee87 válasza Vagany (#7837) üzenetére


Petee87
tag

Igen, tudom. A garancia csak akkor érvényes, ha valami elromlik, míg a biztosítás egyéb sérülések esetén is életbe lép, anélkül, hogy bármit is bizonyítanom kellene, mind szoftveresen, mind hardveresen. Lehet, hogy nem fog házhoz jönni a Samsung futár, na bumm. ;]

(#7845) csabám válasza szaboba2 (#7843) üzenetére


csabám
addikt

Nullázd és jó lesz.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#7846) Gizmo94 válasza rolcsibácsi (#7842) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ezt rossz helyre címezted, mert tőlem olyat nem olvashattál, hogy ez istencsászár telefon lenne. Csak azt írtam, hogy ha az amoled nem jön be, nem tudsz vele mit kezdeni, mert megvannak a tulajdonságai amik fixek. Ennek a telefonnak jelenleg egy ellenfele van, más karakter,de ugyanilyen jó, az pedig az One.

tick Nem marad úgy. Nullázd le. Valamiért nem törölte. Normál esetben kb. egy másodperc alatt végez a TA és neked kell újraindítanod. Valami ott félrement. :)

szaboba2 Jah, mégegyszer. :)

[ Szerkesztve ]

(#7847) szaboba2 válasza csabám (#7845) üzenetére


szaboba2
tag

Azzal kezdtem a root után, és most megnéztem a TA-ben és így írja ezt :S Még egyszer nyomjak "reset flash countert"? Bocsánat a sok kérdésért! :U

(#7848) rolcsibácsi válasza Gizmo94 (#7846) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

Dede neked cimeztem mert veled akartam beszelni hisz te valaszoltal ertelmesen:)
A one sajna nem tetszik, meg ha a kijelzoje szebb is..
ha felrakom a screen adjustert ugy jobban merul a telefon?

(#7849) csabám válasza szaboba2 (#7847) üzenetére


csabám
addikt

Igen.
Egyébként érdemes figyelni az indítás utáni instrukciókat TA-ban :)

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#7850) szaboba2 válasza csabám (#7849) üzenetére


szaboba2
tag

Figyeltem, legalábbis azon voltam :) De mintha olyat írt volna, hogy bizonyos készülékek esetében megmarad az 1-es (de lehet, hogy rosszul értettem)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.