Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) Sz.Miki válasza migabi24 (#8199) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ebben van logika :)

Gondolom még senki sem próbálta. Mindenesetre lehet ki fogom próbálni, de egyenlőre jól belaktam a Mea romot.

telenoros vagy vodás rom szóba sem jöhet? :U

[ Szerkesztve ]

(#8202) migabi24 válasza Sz.Miki (#8201) üzenetére


migabi24
nagyúr

így tudod csak elkerülni a rootos csc váltást, amit leírtam 99% hogy működik, a trés romba biztos single csc van, a többit nem ismerem

[ Szerkesztve ]

(#8203) nordino válasza zack (#8193) üzenetére


nordino
tag

Van manual-om a füleshez,mindent végigzongoráztam ami csak le volt írva,youtube-on is találtam videót összepárosítással, igaz S3-al,reseteltem is,de mind hiába.Annak szerintetek lehet jelentősége ha a füles még a nagy japán-svéd összeborulás idején készült?

(#8204) Sz.Miki válasza migabi24 (#8202) üzenetére


Sz.Miki
őstag

:R köszönöm.

Ha már nagyon oda van a szoftver akkor ki fogom próbálni és akkor beszámolok :)

De egyenlőre teszi a dolgát.

(#8205) csabám


csabám
addikt

Hmmm...

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8206) ferrari1 válasza nordino (#8203) üzenetére


ferrari1
őstag

Semmi jelentősége nincs.

Bt-n nyomod a bekapcsoló gombot addig, amíg a párosítási ikonok megjelennek? Reseteld esetleg. Párosítást elindítod az előbb írt módon, utána a kikapcsoló és a felvevő gombot nyomd egyszerre addig, amíg ki nem kapcsol. Ezután ismét párosítás, bekapcs hosszan. Ezután telefonon BT be. Fel kell ismernie. Nekem eddig mindegyik telefonom márkára való tekintet nélkül működött vele.

(#8207) Hadzsi Gábor válasza nordino (#8203) üzenetére


Hadzsi Gábor
csendes tag

Most próbáltam a feleségem mw600-val. Úgy van ahogy ferrari 1 írta. Folyanatosan nyomva tartod a headset-en a bekapcsoló gombot. A telefonon indítasz egy keresést. Ha megvan párosítod és már kész is, használhatod.

(#8208) zack válasza csabám (#8205) üzenetére


zack
nagyúr

Remélem EU-ba nem jön. Nagy baklövés lenne. :U
Kicsit eszetlenül csinálja a Samu. Jön az Active, lesz Advance, van I9500, I9505...Elhiszem hogy le akarják fedni a piacokat, de ez így sok, és ennek a support fogja meginni a levét. Aztán hogy ezt most az S4 alatt levő modelleket fogja e érinteni csak, az majd a jövő zenéje lesz.
A Note2-öt már biztos hogy érinti, mert most Q2-ben kellett volna megjönnie a 4.2.2-nek, de Q3-ra tolták, és még Q4 is lehet belőle. :U Pedig azért a Note2 ott van az S4 mögött...Mi lesz az S3 és az alatti modellekkel? :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#8209) nordino válasza ferrari1 (#8206) üzenetére


nordino
tag

Hatalmas köszönet srácok,így már sikerült. :R

(#8210) kenny123


kenny123
addikt

Hali!

Habár hamar tuladok az s4-en, de valami nem hagy nyugodni.. gyari bongeszovel, illetve egyeb helyeken hogy mukodik a ramutatas feature? Azaz, mi alapján?

yo

(#8211) zack válasza kenny123 (#8210) üzenetére


zack
nagyúr

Galériában használom. Kb 4-5cm-ről a kép fölé viszem az ujjam, rezeg egyet, és a miniatüröket felnagyítja, ill, ha több kép van egy mappában mutatja az összeset. Szerintem hasznos.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#8212) kenny123 válasza zack (#8211) üzenetére


kenny123
addikt

Rosszul tettem fel a kerdest, bocsi. Hogyan erzekeli a telefon, hogy éppen hol tartom az ujjam?

yo

(#8213) Gizmo94 válasza kenny123 (#8212) üzenetére


Gizmo94
veterán

Így: :)

"Capacitive touch works by having an X-Y grid of electrodes covering the screen, on which a voltage is then applied. When a finger is near the electrodes, the capacitance changes and can be measured. By comparing the measures from all electrodes you can accurately pinpoint the location of the fingers position."

(#8214) Bilux válasza Gizmo94 (#8213) üzenetére


Bilux
veterán

Google fordítóval:

"Kapacitív érintőképernyő működik, amelynek XY rács elektróda, amely a képernyőn, amely a feszültséget, akkor alkalmazzák. Amennyiben az ujj közel az elektródák, a kapacitás és a változások mérhetők. Összehasonlítva az intézkedéseket minden elektródák segítségével pontosan pontosan a helyét az ujjak pozícióját. "

:C :DDD

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#8215) csabám válasza Bilux (#8214) üzenetére


csabám
addikt

Teljesen érthető :DDD
Köszönjük google fordító!

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8216) Robertoq


Robertoq
őstag

Ha valakit érdekel fólia:
ClearPlex

(#8217) Dare2Live válasza Robertoq (#8216) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ilyet használsz?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8218) Bilux válasza Dare2Live (#8217) üzenetére


Bilux
veterán

Meg sörétessel lövi :P

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#8219) Robertoq válasza Dare2Live (#8217) üzenetére


Robertoq
őstag

Nem, én nem használok fóliát. De ez jónak tűnik, gondoltam megosztom :) Sőt, lehet egyre beruházok majd.

(#8220) szaboba2 válasza Bilux (#8218) üzenetére


szaboba2
tag

Teljesen életszerű a példa, már csak azt kellene kideríteni, hogy 30.000 vagy 300.000 liter vízre hogy reagál... vagy az ellen nem véd? :DD (Bocsánat, nem akarok trollkodni, de egyből azt jutott eszembe, amúgy tényleg ígéretes dolog :))

(#8221) Dare2Live válasza Robertoq (#8219) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Énis azon filozok venni kéne vmi jót. Ezek a 200Ft/dbos Kínaiak 2-3hó után már csunyán karocosak. Eddig brandot néztem de ez a sörétes meg 9mmes teszt azért meggyöző.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8222) tsuckware


tsuckware
tag

Sziasztok. Kíváncsi lennék, hogy mennyien vagyunk, aki meg van elégedve a telefonnal??? Mert itt mindig arról van szó, hogy ez vagy az rossz, de arról nem ír senki, hogy jó telefon ez...

(#8223) csabám válasza tsuckware (#8222) üzenetére


csabám
addikt

de arról nem ír senki, hogy jó telefon ez...
Vagy azok nem adnak hangot neki, hanem használják megelégedettséggel :)

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8224) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Én meg vagyok elégedve. Azért is vagyok csendben. :)

(#8225) Gabesz77 válasza tsuckware (#8222) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Nekem semmi bajom vele (a jelenleg kicsit gyenge beltéri fotókon kívül, ami azért túlélhető és majd csak jön valami javítás). Üzemidőben ott van a szeren, az új MEA rommal hasít rendesen, nem fagyott egyszer sem, minden alkalmazás tökéletesen működik, amire szükségem van. A kijelző szerintem brutál jó, alapból is szeretem az amoled színeit. Volt pár masinám (L920, S3 LTE, i4S), de eddig ez a legjobb. :)

[ Szerkesztve ]

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#8226) Dare2Live válasza Gabesz77 (#8225) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Detto használtam S1/S3/Note2t és már ezekkel a kezdeti romokkal is az S4 jön be a legjobban. Úgy érzem ez a teló meglesz egy 3-4évig ahogy az S1.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8227) tsuckware


tsuckware
tag

Na, rögtön más képet fest a fórum... ;-)

(#8228) szaboba2 válasza tsuckware (#8222) üzenetére


szaboba2
tag

Ez összetett kérdés (szerintem), de ebből egy valamit kiemelek, ez pedig a rom: Úgy általánosságban (már ha lehet így fogalmazni) meg voltam elégedve az S4-el, viszont engem személy szerint nagyon zavart az, hogy a menüben az alkalmazások között lapozva eleinte "eléggé" laggolt, aztán az újabb romokkal ez csökkent, míg végre a MEA-nál ez eltűnt. Most egyelőre teljesen elégedett vagyok, de azért mindig várom az újabb frissítéseket is :)

(#8229) kali válasza tsuckware (#8222) üzenetére


kali
legenda

mert akinek jól működik, annak is elmehet a kedve akár csak a fórum olvasásától, pláne az írástól, és ez hatványozottan igaz, ha olyan hibákkal illetik a telefont, ami nem is a készülék hibája...
nekem jól működik, és ezért ritka az ilyen pillanat, de nem is igazán várom az újabb és újabb firmware verziók megjelenését, mert nincs olyan probléma, ami miatt ezen rágódnék!

(#8230) szaboba2 válasza kali (#8229) üzenetére


szaboba2
tag

Talán lehet úgy fogalmazni, hogy egy picit sarkítottak a vélemények (persze nem mindenkié, és nem is feltétlenül ezen a fórumon), de ez talán annyiban jó, hogy felkészít a legrosszabbra, ami után az ember nyugodtan azt mondja majd, hogy "ez nem is akkora gond". Nálam pl az első és legnagyobb dilemmát a készülék mérete okozta (én a vásárlás pillanatáig nem láttam se S4-et sem S3-at élőben). Mert rengeteg helyen olvastam, hogy húú akkora, hogy ez csak nagy kezekbe való, és amúgyis óriási, meg, hogy kisebb kézben használhatatlan... Aztán kibontotta az eladó, a kezembe vettem és máris elszállt minden kétségem... Nekem nincs nagy kezem, de abszolút nem zavar a mérete :) ebből adódóan, talán más "problémák" is talán picit el vannak túlozva (persze ez csak az én véleményem, és nem azt jelenti, hogy attól még esetleg valakinek ne lehetne ténylegesen problémája)

(#8231) kali válasza szaboba2 (#8230) üzenetére


kali
legenda

az a baj, hogy ez fordítva is igaz, olyan véleményeket is olvashat a leendő s4 tulaj, amik egyáltalán nem jellemzőek a típusra, csak épp adott - szélsőséges - vélemány alkotója elfelejtette leírni, hogy miként és miért történtek a dolgok, vagy nem is tudja, pedig fontos lenne, hiszen nem mindegy, hogy a véleménye általánosságban igaz, vagy csak ő "tett" érte külön, akarva vagy akaratlanul.

(#8232) boletus válasza kali (#8229) üzenetére


boletus
aktív tag

+1 !
#8231# Ezt én is így gondolom,és,bizonyára sokan vagyunk akik nem adtak le nevezést a véget nem érő "ROOT,ROM versenyekre". "Húúú,ez az orosz az igazi",két óra múlva egy másikat olvasok: "ez a legjobb,ez a grönlandi !". Nem offnak szántam,csak "kali" fórumtárssal értek egyet,főleg abban hogy néha elege van az embernek a topic "vélemények" olvasásából.

[ Szerkesztve ]

(#8233) szaboba2 válasza kali (#8231) üzenetére


szaboba2
tag

Jogos! :R

(#8234) szaboba2 válasza boletus (#8232) üzenetére


szaboba2
tag

Nyilván igazatok van, de azért a MEA nagyon hiányzott, mert tényleg voltak alapvető dolgok, amiket nagyon szépen javítottak, bővítettek (nyilván értem mire gondolsz/tok). Amúgy mihelyt kijön a T-s MEA (ha kijön), egyből teszem is fel, és onnantól megvárom a T-s frissítéseket... legalábbis ez a terv, mert egyelőre szerencsére nem érzem azt, hogy bármi hiányozna :)

(#8235) Gabesz77 válasza szaboba2 (#8234) üzenetére


Gabesz77
senior tag

A terv jó, nekem is tetszene, de attól félek, hogy hosszú szakállunk lesz, ha a T-re várunk. :)

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#8236) kali válasza Gabesz77 (#8235) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy hamarabb kell borotválkoznod, mint gondoltad! :)
az is csalóka lehet, hogy a gyűjtőket nézve - sammobile...stb - látja az ember az újabb és újabb firmware verziókat, de sok esetben hiába az újabb betűjelzés - sokan tudják, hogy mit jelentenek a betűk -, számunkra nem feltétlenül jelent sok újdonságot, sokszor csak régió-specifikus javítást tartalmaz, és bár a betűk alapján újabb - mert az új hónap eltérő betű -, de sok eltérés - részünkre - nincs a korábbi firmware verziókhoz képest.
az is fontos, hogy a kifejezetten magyar régiós firmware viszonylatában, a t-mobile verzió nem áll rosszul, sőt!

[ Szerkesztve ]

(#8237) zx6r


zx6r
aktív tag

sziasztok:)Tegnap azt vettem észre,miközben babráltam a telefont,hogy fekete háttérnél,lapozáskor a widgetek szélei elég csúnyán eltorzulnak,ilyen kékes lilás színű lesz az egész:/valaki tapasztalt már hasonlót?Esetleg ez amoled hiba lenne?Egyébként 4 éve vagyok már én is az android megszállotja,és imádom ezt a telefont,szinte hibátlan egy élmény használni.A kamerája szerintem ha telefonokat nézzük nyugodt szívvel állíthatom ,hogy átlagon felüli.....volt sony xperia s-em is 12 mp kamera hát az a fasorba sincs ehhez képest:)

(#8238) pike1


pike1
csendes tag

Valaki játszik itt az Order and Chaos online-al a telefonon?
Néha rohadt mód szaggat, lehet a játék jellege miatt, ugye mmorpg és viszonylag sok mindent kell megjelenítenie. Pár óra után az elérhető memória olyan 700mb körül lesz. Ha újraindítom a telefont 700mb/1,78gb szóval jó egy gb üres memória lesz. Ilyenkor picivel mintha szebben futna de hamar elkezd ugyan olyan lenni.
Kíváncsi lennék másnak is akad, laggol-e a játék.
Korábbi témához hozzászólva, szép vagy nem szép dolog de mielőtt fizetnék játékért, inkább leszedem feketén. Pl érdekelt egy pár játék ami fizetős és nem úgy futott ahogyan egy ilyen telefontól már elvárható lenne. Ilyen téren kicsit keserű a szájízem.
Kamera kint szép képeket csinál, főleg a makrók tetszenek. Bent egy párat lőttem, azoktól én sem voltam elájulva :U

(#8239) boletus válasza szaboba2 (#8234) üzenetére


boletus
aktív tag

Nincs is azzal semmi baj,ha a jobbra törekszünk,ha 3-4 évtizeddel fiatalabb lennék,bizonyára én is "elkövetnék egyet,s mást",de,azért nem biztos hogy idegesíteném magam,mert a telefonom"lassú",és nem tölt be tizedmásodperccel előbb. Amikor kiadunk jóval százezer forinton felüli összeget,előtte biztosan meggondoltuk, milyen márkát,típust vásároljunk,s nem utolsósorban,mit várhatunk "tőle". Most ott tartunk,hogy minden hónapban újat adnak ki,s azt írják,ez ennyivel,és ennyivel "többet tud",verseny a javából,s mi nem akarunk lemaradni. Ehhez kapcsolódnak nagyon szép magyar szavaink,mint root,rom,mók,buhera.
És,beavatkozunk,és,erre néha ráfizetünk.

[ Szerkesztve ]

(#8240) vick33 válasza zx6r (#8237) üzenetére


vick33
tag

Ez a lilásodás egy bug volt az új frissítéssel javították.
Én is a készülékkel 99%-osan meg vagyok elégedve. A legjobb telefon, amit eddig használtam és nem cserélném el semmire. Mostanában a fórumot olvasom én is de amikor 500 adjára kérdezik meg ugyanazt akkor nincs kedvem mégegyszer leírni...
a -1% mert nem az MEA firmwarrel jött ki(ez oldja meg kb az összes bugot) valamit a festett műanyag keret miatt amire ha csúnyán nézek lepattog róla a festék:-) . Legalább valami tartós módon lehetne színes műanyagból és akkor nem kellene műfémesre festeni... 2000 huf a keret az ebayen és 3 perc a csere de egy 200k-s készüléknél akkor is... Ennyit a negatívumokról

A telefon nagyon gyors azok a programok amiket én használok hibamentesek, a kijelző kegyetlen és a cserélhető aksi meg az sd kártya nagyon jó. Nekem a kamera is nagyon bejön az eddigi készülékeimhez képest gyorsan és szép képeket készít. Ez után a kijelző után egy 5-ös iphone játéknak tűnik:-) Hosszú távra tervezek vele és általában a samsung sem bánik rosszul a csúcskészülékeivel. Lehet hogy mostmár a HTC sem fog, de egy párszor már pórul jártam velük:-)

(#8241) boletus válasza vick33 (#8240) üzenetére


boletus
aktív tag

Igen,ezeket a pozitív hozzászólásokat örömmel olvassuk,már csak azért is,mert mi is elégedetten használjuk a készüléket. A - kevés - hibáival együtt. A multimédia része pedig..........szuper. Örültem a SONY X S,és ION ezen képességeinek,váltottam s hosszú távra gondolom. Jöhetnek a "dinnyeMAGok",nekem ennyi bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#8242) csabám válasza vick33 (#8240) üzenetére


csabám
addikt

2000 huf a keret az ebayen és 3 perc a csere
Arra azért kíváncsi lennék, hogy vajon három perc alatt ki tudná - e bárki is cserélni a keretet. Lefeszegetni könnyű, de az újat úgy feltenni, hogy ne sérüljön szerintem lehetetlen. Nem hiába van egyben a kijelzővel!

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8243) nggabi válasza csabám (#8242) üzenetére


nggabi
nagyúr

ez itt az s4 topik... fail ;]

"szenyor dzsíííí"

(#8244) csabám válasza nggabi (#8243) üzenetére


csabám
addikt

Itt külön van?
S1-nél, S2-nél tuti, hogy egyben volt, meg szerintem S3-nál is.
Javíts ki ha tévedek búza barátom :DDD

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8245) szaboba2 válasza boletus (#8239) üzenetére


szaboba2
tag

Csak, hogy nehogy félreérts, nagyjából hasonlóan gondolkozom én is. Egyrészt néhány emberrel már váltottam levelet privátban is, ők is tudják és amúgy is látható, hogy totál kezdő vagyok, tehát nekem nagy buherálási vágyaim amúgy sem lennének. Véleményem szerint gyári rom helyére gyárit tenni még nem nagy "mókolás", sőt szerintem egyáltalán nem az. És ez nem is a versenyről szól (legalábbis nálam), hanem sokkal inkább arról, hogy voltak alapvető hiányosságok, amikkel nyilván tisztában voltunk, és tudni lehetett, hogy javítva lesznek, hiszen még mindig nem telt el sok idő azóta, hogy az S4-et kapni lehet... viszont ma már ott tartunk, hogy elég sok hiányosság, vagy nevezhetjük "hibának" is (számomra a nagy része) javításra is került. Egyébként azt, hogy ez nem a versenyről szól nálam mi sem mutatja jobban, mint, hogy amikor már a többieknek rég fent volt az ME2, akkor én még mindig a T-s első romhoz ragaszkodva bíztam abban, hogy most már csak ki jön a T-nél is... Tudom, hogy semmi beleszólásom sincs, és amúgy sem úgy működik, ahogy képzelem, de akkor már jobb lenne, ha a világ minden pontján (közel) azonos időben lehetne ugyanazokat a frissítéseket elérni és akkor nem lenne az, hogy egyesek már rég stabilabb, "jobb" rendszert használnak, mások pedig csak várnak... persze mindenki a saját belátása szerint tesz :)

(#8246) nggabi válasza csabám (#8244) üzenetére


nggabi
nagyúr

:K [link]

advance, note1, note2, s4 ezeknél a középrésszel van (hátlap) egyben.

az a búza akinek hegyes a füle ;]

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#8247) boletus válasza szaboba2 (#8245) üzenetére


boletus
aktív tag

Jól mondod,írtam hogy azzal nincs semmi baj,ha az ember a jobbat szeretné,ez természetes is. Csak,(szerintem)túl sok az elégedetlen.
Itt is..................... akár a "Nagybetűs"életben.

[ Szerkesztve ]

(#8248) csabám válasza nggabi (#8246) üzenetére


csabám
addikt

My fault ebben az esetben :K

az a búza akinek hegyes a füle ;]
Meg akinek nem teljes a fogsora :P :DDD

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8249) szaboba2 válasza boletus (#8247) üzenetére


szaboba2
tag

:R

(#8250) vick33 válasza csabám (#8248) üzenetére


vick33
tag

Ha a vékony kerettel lenne a baj akkor tényleg szívóág lenne. Az egyben van a kijelzővel, de még mindíg cserélhető. Az alu amit a htc apple etc használ az sem prémium. Ha aircraft grade titanium lenne vagy valami kompozit kerámia az prémium, vagy egy alu magnézium titán ötvözet, de egy kólás doboz alu messze nem tartós/ütésálló, prémium dolog egyszer elejted és horpad. Sokkal jobb megoldás lenne ha az a belső keret egy alu magnézium titán ötvözet lenne az adna egy irtó masszív tartást az egésznek a galaxy nexusnál ez van és a burkolatok meg sima nem festett színezett polycarbonátból lennének. Itt minden műanyag, de szerintem ez is sokkal jobb mintha a telefon teljesen javíthatatlan lenne ala HTC one. Az a készülék szép jó egészen addig amíg minden hibátlan. De ha elejted behorpad összetörik mehet a kukába. Az s4 ilyen szempontból a legtartósabb az összes piacon lévő felső kategóriás készülék közül. A kijelző és a PCB-k kivételével az összes alkatrész filléres áron beszerezhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.