Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) kali válasza arpii (#28050) üzenetére


kali
legenda

szia,

a hangouts tökéletesen működik, és az utolsó verzióban már minden olyan megtalálható, ami az első verzióban hiányzott a régi csevegőhöz képest, illetve attól már többet is tud.
azt próbáld meg esetleg, hogy manuálisan kikapcsolod a wifi funkciót a telefonon, ha mobilnetről akarod használni, de a régi csevegőnél ez sem feltétlenül jelent majd megoldást, a végén még ráfanyalodsz a hangouts frissítésre... :))
nem vonták vissza a t-s 4.3 frissítést, csak a telefonod valamiért - a megkezdett frissítési folyamat miatt - már nem érzékeli, de ezen segíthet a gyári beállítások visszaállítása.

(#28052) Sanci789


Sanci789
aktív tag

(#28053) kali válasza Sanci789 (#28052) üzenetére


kali
legenda

nem nagyon használom adott funkciókat, ezért nem akartam reagálni, de szerintem jobban fogyaszt a rendszer, ha a funkciók bekapcsolt állapotban vannak, bár esetlegesen csak elenyésző különbözetről beszélhetünk.

(#28054) Bavid válasza Sanci789 (#28052) üzenetére


Bavid
senior tag

Jobban fogyaszt, hisz a szenzor effektíve be kell hogy legyen kapcsolva, hisz bármikor használni akarhatod, az hogy ez milyen mértékű a fogyasztás kb lehetetlen megmondani, mondjuk egy 3D-s játék fogyasztása mellett valószínűleg elenyésző.

(#28055) jahsd


jahsd
csendes tag

Sziasztok!
Lassan nekem is kinéz egy új s4 végre-valahára, de mivel még nem nagyon ismerem, szeretném a segítségeteket kérni! Mobilboltból veszem újonnan, szóval viszonylag megbízható helyről. Abban szeretném a segítségeteket/tanácsaitokat kérni, hogy vásárláskor, illetve az elkövetkezendő 3 napos garanciális időszak során mik a legfontosabb dolgok, amiket érdemes megnézni, ellenőrizni a mobilon (már ha van ilyen)?
Illetve a másik kérdésem; eddig mindig sima SIM-et használtam, azonban - ha jól tudom - a szolgáltatóm csak akkor cseréli ki ingyen microSIM-re, ha náluk vezsem az új készüléket. Mit ajánlotok, hol érdemes újat venni? Esetleg érdemes házilag microsítani?
előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

(#28056) Bavid válasza jahsd (#28055) üzenetére


Bavid
senior tag

Ha régi simed van (2 évnél azthiszem régebbi) elvileg akkor ingyen cserélik.

(#28057) jahsd válasza Bavid (#28056) üzenetére


jahsd
csendes tag

szolgáltató váltás miatt 1 éve cserélték, de simről simre, szóval olyan értelemben nem régi

(#28058) falijja


falijja
őstag

Melyik az i9505 s4...? [link]

[ Szerkesztve ]

(#28059) ntomi0730


ntomi0730
senior tag

Sziasztok. Tudna valaki abban segíteni, hogy miért van az, hogy ha visszajövök Magyarországra Ausztriából a mobilnet nem akar kapcsolódni??? Csak az újraindítás segít, utána tökéletes.(minden nap így van)

(#28060) kali válasza falijja (#28058) üzenetére


kali
legenda

a sorok végén láthatod, bár csak elég halványan...
gondolom, az intl kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#28061) gaborm69 válasza Bavid (#28056) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Nekem a 9 éves vodás kártyámat nem cserélték ingyen :N

jashd:szerintem reklamálj hogy dobálja a hálózatot.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 FE

(#28062) ratam23 válasza gaborm69 (#28061) üzenetére


ratam23
aktív tag

Nekem a Telenor ingyen cserélte pedig még nem volt 2 éves a kártyám. Amit lecseréltek az is micro volt csak a régebbi még nem volt képes Lte hálózatra csatlakozni. Szerintem azon is múlik mennyire fogsz ki kedves eladót. Amit Gabor ír az is jó indoknak h miért cseréljék ki neked.

Más:

Ezzel az Official 4.4.2 - S4 Google Edition - Final-R3 rommal eddig nagyon elégedett vagyok. Ugye kitkat, egyszerű, letiszult és gyors, nem utolsó sorban stabil is. Mintha az akku sem merülne annyira. Köszönöm az ajánlásokat, nagyon bevállt! :R (Buggal sem találkoztam még)

[ Szerkesztve ]

(#28063) kali válasza ratam23 (#28062) üzenetére


kali
legenda

szolgáltató, előírások, ügyintéző és egyéb tényezők függvénye is, így nehéz pontosat mondani - kivéve a hivatalosan leírtakat -, pláne úgy, hogy az egyik szolgáltató a 2 évnél idősebb sim kártyátkat díjmentesen cseréli, a másik kettő meg nem jegyez sehol 2 évet, más szempontokat vesz figyelembe, az viszont tapasztalat, hogy sokszor eltérnek szabályozástól az ügyfél számára kedvező irányba, akár az előfizető trükközése nélkül is.

(#28064) csabám válasza falijja (#28058) üzenetére


csabám
addikt

jfltexx

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#28065) Bavid válasza gaborm69 (#28061) üzenetére


Bavid
senior tag

Hát akkor valamit rosszul csináltál :P Ilyen régi kártyát eddig összes ismerősömnek szó nélkül cserélték, ha mondtak volna egy ilyet hogy 3000 ft lesz, simán csak hivatkozni kell, hogy rossz a kártya, dobálja a hálózatot stb.

(#28066) jahsd


jahsd
csendes tag

Köszi a válaszokat:)

(#28067) Blade96 válasza falijja (#28058) üzenetére


Blade96
csendes tag

jfltexx

Már megvan a válasz mástól :B

[ Szerkesztve ]

(#28068) gaborm69 válasza Bavid (#28065) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Utólag tudtam meg a megoldást.
Amúgy 7000ft.volt :Y

Samsung Galaxy S20 FE

(#28069) Blade96 válasza jahsd (#28066) üzenetére


Blade96
csendes tag

Én bementem a Telekomhoz és mondtam, hogy dobálja a hálózatot, illetve nem kapom meg az SMS-t és ingyen cserélték. Nagybátyám is eljátszotta már, együtt voltunk bent és akkor is azonnal cserélték és mind a két esetben kérdezték, hogy micro SIM vagy sima SIM kell :)

(#28070) ferenck válasza jahsd (#28055) üzenetére


ferenck
senior tag

Nem tudom melyik szolgáltatónál vagy, de a vodánál bementem egy boltjába (corvin plaza), hogy kellene egy microsim a régi normál helyett mert új telefont vettem, elővett egy vágó kütyüt, beletette a simkártyát és kivágta a megfelelő méretre, majd visszaadta mindkét részét. Mikor újra normál simként akarom használni, csak vissza kell pattintanom. Kb. 1 perc volt az egész folyamat.

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#28071) isu2003 válasza jahsd (#28057) üzenetére


isu2003
csendes tag

Csak a Telenor cserél ingyen SIM kártyát. A másik kettő nem...

[ Szerkesztve ]

Galaxy Note 4 + Galaxy Tab 2 10.1

(#28072) s.Oliv3r válasza isu2003 (#28071) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Vodafone ket hete cserelte nekem full ingyen :)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#28073) jahsd válasza ferenck (#28070) üzenetére


jahsd
csendes tag

én T-s vagyok

(#28074) s.Oliv3r válasza jahsd (#28055) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Akármelyik gsm boltba micrositjak. Kivagjak. Sztem ingyen.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#28075) kali válasza isu2003 (#28071) üzenetére


kali
legenda

ez így nem igaz.

(#28076) Gizmo94 válasza isu2003 (#28071) üzenetére


Gizmo94
veterán

A telenor is csak akkor cseréli ingyen, ha két éven belül nem volt sim cseréd, illetve, ha nem vesztetted el. De a másik kettő is kicseréli ugyanilyen alapon. Nem kell hivatkozni semmire, hogy rossz, vagy dobál, vagy akármi, csak megmondani, hogy micro vagy nano sim kell. A gyakorlat az, hogy simán kicserélik.

[ Szerkesztve ]

(#28077) Sanci789


Sanci789
aktív tag

Nekem ingyen kicserélték a T-Mobileban

(#28078) madkiller válasza Bomc (#28043) üzenetére


madkiller
őstag

Anysoft keyboard magyar nyelvű kieg. telepítése után tudja a teljes magyar kiosztást, kicsit szöszölös az app megfelelő beállítása.
Meg ha jól tudom, de azt nem próbáltam a smart keyboard fizetős változata is tudja kiegészítő telepítése után.

(#28079) Keny. válasza isu2003 (#28071) üzenetére


Keny.
tag

Nekem is a vodafone az 1 éves előfizetéses kártyámat ingyen cserélte micro simre, ugyanitt a kollégám feltöltős kártyáját 3000ft ért cserélték volna. 500 ért kinyomták neki egy gsm boltban.

[ Szerkesztve ]

(#28080) Don't Panic válasza ntomi0730 (#28059) üzenetére


Don't Panic
senior tag

szia nekem is szarakszik (telenor) nekem van h az sem segít. esetleg sim kártya csere de volt idő amikor nekem is csak az újra indulás segített. SZVSZ nettó fos a hálóztuk ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#28081) arpii válasza kali (#28051) üzenetére


arpii
aktív tag

Köszi a választ, egyébként érdemes 4.3-ra frissíteni a rendszert?

(#28082) kali válasza arpii (#28081) üzenetére


kali
legenda

szerintem igen, pláne ha már knox integrációs 4.2.2 van fent, mert akkor aztán tényleg semmi sem szól a frissítés ellen, cserébe jobb lesz kicsivel az akkumulátoros üzemidő, ram kezelés...stb.

[ Szerkesztve ]

(#28083) arpii válasza kali (#28082) üzenetére


arpii
aktív tag

Sajnos annyira új még ez nekem, hogy fogalmam sincs, mi az a KNOX, valami biztonsági rendszerrel kapcsolatos, ennyi rémlik.
A hangouts-ot kipróbáltam, hát borzalom.... :O

[ Szerkesztve ]

(#28084) tisvol válasza Bomc (#28043) üzenetére


tisvol
aktív tag

Swype Keyboard fizetős, de talán a legjobb. S2-n alap volt, nagyon hiányoltam az S4-ről, így az első app volt amit megvettem rá. Csak ajánlani tudom.

Üdv:T.

(#28085) kali válasza arpii (#28083) üzenetére


kali
legenda

*#1234# és a kiadott értékek közül az első (ap) a lényeg.

(#28086) lajbi101


lajbi101
tag

Sziasztok. tegyük fel van nekem egy s4 em bolti garival. Ha beregisztrálom samsung oldalon akkor kapok plusz garit samutól?
Illetve ha nincs doboz akkor honnan tudom serial számot?

Más....

Van ez a mobil követő, amivel fel is lehet hívni ,megmutatja hol van stb...
Regisztráltam rá ugye...
Teszem fel ha el lopnák akkor hogy tudom megnézni hol van? Kell ehez valami program vagy?

(#28087) kali válasza lajbi101 (#28086) üzenetére


kali
legenda

szia,

- nem
- az akkumulátor alatti matricáról, illetve a *#06# kód beírását követően kiírja (a kettőnek azonosnak kell lenni!)
- itt legyen beregisztrálva, és utána bejelentkezve minden megoldható, nem kell hozzá külön alkalmazás; link
a telefonon legyen engedélyezve a vezérlés távolról!

(#28088) vick33 válasza lajbi101 (#28086) üzenetére


vick33
tag

Az a baj hogy a bootloadert meg a recovery-t nem tudod jelszóval védeni, tehát ha ellopják és csinálnak egy factory resetet akkor az egész mobil követő semmit sem ér....

(#28089) madkiller


madkiller
őstag

Tud vki olyan widgetről ami a kesztyű módot kapcsolgatja?

(#28090) GazRic


GazRic
senior tag

Meguntam ezt az MKJ romot, óránként 10% merül az akksi.
Leszedtem egy ilyet: I9505XXUEMK8_I9505OXXEMK3_XEH.zip - ez elvileg az előző.

Odinnal el tudom cseszni a számlálót a garancia miatt?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#28091) GazRic válasza GazRic (#28090) üzenetére


GazRic
senior tag

MKF bocsi

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#28092) lajbi101 válasza kali (#28087) üzenetére


lajbi101
tag

Köszönöm :)

(#28093) kali válasza GazRic (#28090) üzenetére


kali
legenda

nem, nem tudod, ha gyári firmware verziót húzol fel.
a merüléses problémára; erősen javasolt a gyári beállítások visszaállítása a friss firmware felhúzása előtt - és akár utána is -, mert ha az alap rossz, arra aztán építkezhetsz, pont úgy lesznek/lehetnek problémák a későbbiekben, a következő verzió alatt is.

(#28094) Vagany válasza GazRic (#28090) üzenetére


Vagany
őstag

Semmi gond nincs az MKF-fel, lehet elég lenne egy gyári visszaállítás, esetleg ugyanezt felrakni gyári visszaállítással előtte utána. Az akkustatisztikában mit mutat, mi miatt merül?

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#28095) GazRic válasza kali (#28093) üzenetére


GazRic
senior tag

Két gyári visszaállításom is volt ...

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#28096) GazRic


GazRic
senior tag

Ez igy azért durva:

[ Szerkesztve ]

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#28097) kali válasza GazRic (#28096) üzenetére


kali
legenda

ráül valami az android operációs rendszerre, de a hiba okát kell kideríteni, mert pont úgy előfordulhat majd a következő verziójú rendszeren is.
az s health - amennyiben nem használtad - alapból problémás, frissíteni kell, és akkor nem mutatkozik majd a statisztikában.

(#28098) GazRic válasza kali (#28097) üzenetére


GazRic
senior tag

Volt gyári vissza menüből, és recovery-ből is ..

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#28099) madkiller válasza GazRic (#28096) üzenetére


madkiller
őstag

Neked bejött az élet :D

Szer.: képet vmiért nem szúrja hozzá, 49%
5 ó 42p aksiról

[ Szerkesztve ]

(#28100) kali válasza GazRic (#28098) üzenetére


kali
legenda

az nem mindig elég, attól még nem frissül az s health - amely frissítésben javítják a hibát -, vagy nem módosul a google alapértelmezett beállítása, hogy x vagy y folyamat folyamatosan küldje a készülék pozícióját a szerverre...stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.