Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#508) koxminator válasza susuka95 (#505) üzenetére


koxminator
senior tag

Na, akkor én is válaszolnék:

1. Tudomásom szerint USB-s net nem működik, hiszen azzal értelmét vesztené a 3G-s SIM-es verzió (asszem ugyanezt mondta valaki más is 1-2 napja). Tehát még ha USB dongle-ön keresztül rá is tudod rakni, technikailag (szoftveresen) sincs neki "megágyazva".
Javaslat: vagy a 3G-s verziót veszed (N8000), vagy beszerzel mondjuk a T-mobilenál kapható Hotspot wifi eszközt, abba beletehetsz egy 3G képes adatforgalommal rendelkező SIM kártyát és kész. Ha már nincs otthoni amúgy neted és wifi routeren nincs megosztva, amit foghatnál a tabbal.

2. Tényleg megéri, ha tényleg meg tudod venni. Felbontásban találhatsz jobbat (szájpadról szándékosan ne beszéljünk) droidos táblák között is, de egyéb más szempontok alapján is nyerő, 2 Gb RAM, Exynos 4 magos proci, és az S-Pen. Ja, a 3G-s verzióval telefonálni is lehet. Nekem pl- semmilyen más tab szóba sem jöhetett volna ehelyett. De ezt persze sok tényezőtől függ és neked kell tudni, neked mi éri meg és mi nem. A 20 ezer forintos 7"-os tabok is sok embernek megfelelnek.

3. Az okosteló 4"-on, ez pedig egy tab 10"-on. Ahogy írták, méretéből adódóan sokkal több dolgot sokkal kényelmesebben tudsz végrehajtani. A multitaszk pedig nem csak 2 program egyidejű futására korlátozódik, bár ehhez egy kis módosított progit kell feltenni, és nagyon sok lehet megnyitva a képernyőn egyszerre (más kérdés, hogy bizonyos szám felett ennek mennyire van értelme, de a lehetőség adott. Csináltam egy képernyőmentést erről, mutasson valaki még egy tabot, ami ezt tudja...)

4. Igen. Vannak, akik azzal szokták dicsőíteni a rohadt almájukat a droidos tabokkal szemben, hogy mert bezzeg a retina kijelző így meg úgy a szájpadjukon, meg az azokra a nagyfelbontásokra készített alkalmazások. Nem tudom, egészségükre, de elég sok programot használtam és használok illetve ki is próbáltam a tabon, nem találkoztam még olyannal, ami szarul nézett volna ki, mert mondjuk kisebb alapfelbontásra készítették, ennek a tabnak meg nagyobb annál a felbontása. Persze biztos van ilyen, nem is állítom, hogy nincs, de korántsem olyan rossz a helyzet, mint a sok iTroll lefesti. Ráadásul ha jól tudom, az ICS óta képesek "átméreteződni" a nagyobb felbontásra a kisebb felbontásra írt programok. Bár lehet, hogy arra fel is kell készítsék őket, nem tudom, nem vagyok programozó.

Szóval neked is csak azt tudom ajánlani, mint mindenki másnak, aki bármilyen kütyü megvásárlására adja a fejét: próbálja meg élőben is megtekinteni, megtapogatni valahol, kicsit játszadozzon vele, mert az adja csak meg igazán az ívet :D

ja mégvalami: ha sikerül élőben megtapogatni, lehet hogy egy kicsit "lassabb"nak fog érződni a kelleténél, de ez a 4.0.4-es szoftver miatt van. Én is azzal néztem meg, így is elég jó volt, de azután láttam a különbséget, hogy felraktam a német gyári 4.1.2-es JB-t. Elég sokat javul még azzal is. :K

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.