Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) DaeMonS válasza fujifilm1 (#446) üzenetére


DaeMonS
tag

johet :)

(#452) Injun


Injun
aktív tag

Hogyan tudnék az alsó állapotsorra root nélkül százalékos és/vagy kerek akksi kijelzőt varázsolni?Melyik az a progi?

(#453) fujifilm1 válasza DaeMonS (#451) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Sziasztok.

Akkor Note 10.1 (az én esetemben 8010) ICS ről 4.1.2 JB- re upgrade menetét irom le.

Mi kell:Töltött note. Internet.

1. Rootolni kell. (Ez akkor elkerülhető ha PC-s odinnal rakod fel.)
A mai legegyszerűbb rootolás akit nem érdekelnnek a részletek, egyszerűen csak töltse le az alábbi app-ot és indítsa el:
[ExynosAbuse APK v1.40]

2. fel kell telepíteni a Mobile Odin (free) -t a Play--ről. ( Ez amiatt kell hogy telepíteni tudjuk követtkező programot.)
[Mobile Odin lite]
(A Mobile Odin fórum ha érdekel : [link] )

Telepítése után le kell tölteni a következő programot.

3. CWM (CLOCK WORKMOD recovery) kell. Ebből lehet telepítenie a Romot.

[cwm8010]
ezt kell betenni a Mobile Odin -ban az Open File--al.

A fórum ha érdekel : [link]

A CWM lecseréli az eredeti gyári recovery-t. De csak akkor ha így jártok el:
1. When flashing CWM through odin untick the "Auto Reboot" option within Odin.
2. Flash CWM.
3. When done , press power & volume up ( the one apart from power button ) until the Samsung logo appears, then leave both buttons.
4. CWM will appear.
5. Choose "Reboot System now "
6. You will get a new screen with an option mentioning something like " disable recovery" , press it & reboot.
7. Now if you get back to pressing power & volume up you will have a permanent CWM.

Az előkészítés kész, jöhet a ROM telepítése:

A legjobb JB 4.1.2 ROM (ez persze szubjektív) szerintem ez:
[Redemption Rom V3.1]
Olvassd el hogy tudd mit csinálsz.

Töltsd le a zippet. (Kb 1GB)
Indítsd el a tabot az új CWM recover menüben majd full wide,
és végéül install zip from sdcard.

Válaszd a tabodnak megfelelőt 8000/8010/8013 és telepítsd.
Előszőr ne tedd fel a network ikon kitakaró opciót, csak újraindítás után!!

Kész vagy!

Ha kész, olvasd el ezt: [link]

A köszönöm neked nem kerül másfél órádba mint nekem :)

(#454) besko65 válasza fujifilm1 (#453) üzenetére


besko65
tag

Tökéletes, és teljesen érthető leírás, tehát valóban jár a :R

(#455) fujifilm1 válasza DaeMonS (#450) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia,

Szerintem is nagyon kellemes a telepitő... :)

A százalékos akku kijelzo alap. nem kell bekapcsolni ha jol emlékszem. a képét beraktam pár hozzaszolással ezelőtt.

Üdv,
FF

(#456) fujifilm1 válasza besko65 (#454) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszönöm köszönöm. :)

Elkezdtem összerakni egy oldalt Ide fogom felrakni majd mindent ami a Note 10.1 el kapcsolatos.
Leírások, app ajánlok, kiegészítők.
pl: vettem hozzá 30PIN USB átalakitót.

Egy kicsit bővebben a magyar leírás itt van: [JB telepités]

FF

[ Szerkesztve ]

(#457) fujifilm1 válasza besko65 (#454) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Dupla. Törölve...

[ Szerkesztve ]

(#458) Injun válasza fujifilm1 (#455) üzenetére


Injun
aktív tag

Köszi.Ezt sikerült kukáznom.Profi.

Battery Widget

(#459) joe357 válasza fujifilm1 (#456) üzenetére


joe357
tag

Egy hatalmas kérés lenne ha lehet. Tudnál egy leírást csinálni linkekkel hogy hogyan kell visszaállítani eredeti ics rom-ra a kütyüt hogy gari miatt ne szívózzanak? Pl számláló törlés egyebek. Köszi előre is és bocs a kérésért de nem értek még hozzá annyira mint Te.

(#460) fujifilm1 válasza joe357 (#459) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia

Visszaállítást még nem csinálam. Majdnem biztos hogy ugyan úgy megy mint a note 7000 (telefon) -nál.

Arról meg itt van a leírás:
[Note N7000 1ES hozzászólás.]

"Rom számláló és Mobile Odin" fejezetre keress. És direkt van egy:
"Gyári állapot visszaállítása" fejezet is.

Légyszi Írd meg hogy ez alapján sikerült megcsinálni a note 10.1-en.?

Üdv FF.

[ Szerkesztve ]

(#461) joe357 válasza fujifilm1 (#460) üzenetére


joe357
tag

Nagyon köszi. Szerencsére nincs baj, csak azért kérdeztem hogy ne adj Isten lenne valami galiba.

(#462) DaeMonS


DaeMonS
tag

van uj redemption rom :)
erdekesen hangzik, megjon sd kartyam ki is probalom

(#463) joe357 válasza DaeMonS (#462) üzenetére


joe357
tag

Majd kérünk részletes beszámolót!

(#464) fujifilm1 válasza DaeMonS (#462) üzenetére


fujifilm1
senior tag

De jó h. szóltál. Kösz. :)

(#465) Roku


Roku
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy ilyen masinám és meg voltam vele elégedve amíg... nézni akartam egy mkv kiterjesztésű videót (720x480-as felbontású, dual audio stb). MX Playerben ha átállítom hardveres dekóderre a lejátszást, akkor elcsúszik a hang. Ha jól gondolom bírnia kell az ilyesmit a note-nak, hiszen még csak nem is fullHD-s videóról van szó... Felpakoltam már mindent az MX Playerhez, amit találtam a play áruházban, ennek ellenére továbbra is hozza a hibát, arról már nem is beszélve, hogy a gyári videolejátszóján is ugyan ez a probléma. Már frissítettem a Kies-el a firmware-ét, vagyis ugyan azt visszapakolta... Valamit kihagytam volna, vagy mi lehet szerintetek a probléma?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#466) johnwillow válasza Roku (#465) üzenetére


johnwillow
tag

Nem lehet, hogy a filmeddel van a baj? Próbálj ki egy hasonló mkv-s filmet...

(#467) Roku válasza johnwillow (#466) üzenetére


Roku
csendes tag

Nemtom... PC-n is megnéztem és ott minden jó. Ez volt az első, amire gondoltam, de ha PC-n jó, akkor tab-on is jónak kellene lennie. Vagy nem? Vagy... Nemtom...

(#468) Roku válasza Roku (#467) üzenetére


Roku
csendes tag

Sikerült beállítani a H+ lejátszást és így már úgy tűnik, megoldódott a probléma. Köszönöm a segítséget.

(#469) fujifilm1 válasza Roku (#468) üzenetére


fujifilm1
senior tag

mi volt a megoldás?

(#470) Roku válasza fujifilm1 (#469) üzenetére


Roku
csendes tag

MX Player beállításain belül a dekóderekenél bekapcsoltam a hardveres+ és a szoftveres módot (a hardveres+ nemtom miért van még bekapcsolva, mert az nem használható), a szoftveresnél a magkorlátozást maxra vettem, vagyis megmondtam neki, hogy mind a 4 magot használja és van még egy "élsimítás"-féleség, amivel nem romlik a videó minősége.

Tudom, nem a legszebb megoldás, de jobbat nem tudok sajna. Ha valakinek van jobb ötlete, szívesen fogadom továbbra is :DD De a lényeg, hogy most működik. Nem vágom miért terhelte le ennyire a gépet a videó... Gyanítok valami olyasmit, hogy a player nem igazán tudja kihasználni a gép teljesítményét, de ez is lehet butaság...

(#471) fujifilm1 válasza Roku (#470) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Tök jó hogy irtad, nem is tudtam hogy ilyeket is lehet állítani MX Playerben.
Nekem simán játszott mindent a már a kétmagos note7000-en is.
Sőt van egy ősrégi :) 800Mhz es GB-s tabom és azon is minden ment riccenés nélkül, ha lokálba le volt másolva...
Szoval MX Player király. :)

(#472) Roku válasza fujifilm1 (#471) üzenetére


Roku
csendes tag

Tény mondjuk, hogy én csak simán átmásoltam/átmásolom a fájljaimat, mert szerintem mennie kellene anélkül is, hogy átkonvertáltatnám a szoftverével, legalábbis a tesztekből ezt vettem ki. Viszont itt valami miatt a dual audio akaszthatta ki, csak azt nem tudom, hogy miért... További érdekesség, hogy HW+ bekapcsolásánál az összes videó elkezdett szaggatni (az alapjáraton rajtalevő helikopteres videó is!). Szabadna ilyet csinálnia?

[ Szerkesztve ]

(#473) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok!
Ti milyen tokot használtok a kütyü védelmére ?

[ Szerkesztve ]

(#474) Dikri válasza laca71 (#473) üzenetére


Dikri
tag

Én Ebayről rendeltem, de még nem ért ide. Ez lesz:

[link]

(#475) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Üdv mindenkinek,

tervezem én is egy ilyen kütyü beszerzését, de sajnos egyelőre nincs a Tré mobilnál. Onnan szeretném megvenni, mert hát ugye a kamatmentes részlet aranykártyásként nem mindegy ... Néztem edigital-nál is, de ott horror, meg az áruhitelt inkább hanyagolom ...

Szóval, amit kérdezni szeretnék, hogy hálózati megosztóval menne-e a kicsike ? Van nekem otthon egy DNS 320-as NAS-om, arra érkeznek a filmek, a NAS össze van kötve a TV-vel, pontosabban a médialejátszóval és ugye így nem kell semmit lemezre írni, vagy pendrive-ra másolni, hanem lehet egyből nézni :))

Van egy S3-asom, amire feltettem az andFTP progit, de csak 50-60 kbyte-al másolja csak át a fájlokat a telefonra a WiFi, pedig egy combos routert vettem, meg a net is 20/10-es ... Érdekes módon anno, az S2-vel súlyos mb-al száguldottak a filmek a telefonra, de így pár kbyte-al nem vicces mondjuk egy másfél gigás film áthúzása ...

Tehát, egyrészt szerintetek mi a probléma, másrészt meg olyan jutott eszembe, hogy ha már a NAS-ról a médialejátszón keresztül megy a film, akkor mondjuk Note 10.1-en működne-e, hogy másolom, illetve stream-elem vagy mi a fene és egyből nézem ?

A segítséget előre is köszönöm :R

No meg egy másik kérdéskör ... ytep8 fórumtársnak akartam elküldeni privátba jegyzeteléssel kapcsolatos kérdéseimet, de nem enged küldeni semmit ez drágalátos rendszer ... ( bocs ytep8, ha esetleg mégis megkapod 3x :DDD )

Tehát a kérdéseim átfogalmazva E/2-ből ...

... az egyik fő felhasználási terület lenne nálam is az egyetemen a jegyzetelés .... ( így vén fejjel, újra iskolapadba ültem :W :DDD )

Azt szeretném tudni, hogy az megoldható-e ezzel a géppel, hogy órán ugye az S Pen-nel kézírással jegyzetelek és azt szeretném én átkonvertálni nyomtatott írásra, hogy ne kelljen a gépen bepötyögni, amit az órán S Pen-nel írtam.

Az átkonvertálás egyidőben kell, hogy történjen, vagy megoldható később is ? Fotókon/videókon az láttam, hogy párhuzamosan megy, de így látatlanban azt hiszem jobb lenne utólag konvertálni, amit írtam ...

Aztán még egy kérdés ...

Gondoltam arra is, hogy filmet nézek a tabin, angol filmet, angol felirattal, hogy a réges-régen abszolvált angol nyelvvizsgámat valahogy visszatornásszam valami használható szintre és mondjuk a film egy-egy feliratát S Pen-nel felírom, azt pedig beszúrom a google translate-be. Szerintetek ez így működne-e ? Igaz, jó úgy is, hogy a filmet nem full screen-ben nézem, hanem kicsit kisebben, aztán alulról előhívom (vagy a feladatkezelőből) a gugli fordítót, aztán oda pötyögöm be.

Bár a lefordíttatott szöveget meg el is kellene menteni, de azt hiszem az már megoldható. Ilyesmire használja-e valaki a tabit, ha igen mennyire életszerű, működik rendesen ?

Visszatérve a jegyzetelés témakörére, lehet-e csinálni olyat, hogy egy tankönyv pár oldalát lefotózzuk, amit PDF-be átkonvertálunk vagy valami más formátumba és abból csinálunk word dokumentumot ? ... és onnan kivágni a kívánt részeket és abból létrehozni egy újabb dokumentumot, így mondjuk megspórolná az ember a szövegkiemelőt, szerintem ... Meg az így elmentett dolgokat már simán el lehetne menteni epub formátumban, amit az Aldikoval meg igen könnyen lehet könyvjelzőzni, meg olvasni akár sötét éjszaka is ...

Meg persze így nem kellene öt-hat könyvet cipelnie az embernek, hanem elég lenne a tabi, így mondjuk egy unalmas éjszakás műszakban lehetne tanulni, meg persze netezni, stb. és ödömbódottág :DD

A segítséget még egyszer dankesün :R

[ Szerkesztve ]

Morituri Te Salutant

(#476) Dikri válasza sztrogoff19 (#475) üzenetére


Dikri
tag

A kérdésed elő részére.

A NAS gondolom valamilyen ex2 ext3 file rendszer. Elviekbe kell hogy menjen lanon keresztül is pl total commandert felteszed telora és van hozzá lan plugin. Én pl WINXP-t az alap előre definiált rendszergazdai megosztáson keresztül érem el, és igy nem kell állitgatni semmit. A sebesség, pedig a WIFI térerösségétől függ. A router wifi szabvány beállításátol is. Ugye a tab tudja az N szabványt is. de pl G-ben 56Mbit, fizikai maximuma 25Mbit körül van. Ha a NAS is wifin keresztül megy, amit kétlek, akkor még kevesebb.

(#477) fujifilm1 válasza laca71 (#473) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia.

Nagyon bevált ez a tok. Angliabol 5 nap alatt itt volt.
[link]

(#478) fujifilm1 válasza sztrogoff19 (#475) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia

Nálam a nason fut a minidlna, az ftp. És a samba.
A tabon megy a bubbleUPNp -nagyon jó! Ezzel keressük ki a filmeket és indítjuk. Szép kulturált, profi. Az mxplayerel játsszuk le.

Ha meg file szinten kell akkor esfile explorer amiben van lan kliens.Es. van ftp kliens is.
A lan eseten minden file úgy látszik mintha lokalban mountolva lenne...

(#479) freddirty válasza sztrogoff19 (#475) üzenetére


freddirty
senior tag

Két kérdésedre tudok reagálni:
Filmek angol felirattal. Szerintem nem jó ötlet megosztani a képernyőt video és web között translate miatt. Sokkal egyszerűbb ha a film mellé rakod a magyar feilratot is és beváltod azt ha vmi értelmezési problémád van. Bár néha szabadon engedi a fantáziáját a fordító :)
Más: tankönyv/pdf. Töltsd le a tankönyvedet pdf-ben vmi torrent oldalról :) a lefotózom pdf-et csinálok belőle módszert meg fogod utálni és elhagyod annyira macerás. Ami kényelmes az a pdf olvasás és jegyzetelés. Erre vannak appok a store-ban ami ki van hegyezve ilyen tevékenységre.
Teljesen egyetértek a tankönyvek papírformájának elhagyásával, de az írók vmiért ragaszkodnak a papír alapú könyvekhez. Tán azért mert a papírpénzhez is fűződik vmi. megnevezhetetlen vonzódás a részükről :)

[ Szerkesztve ]

fred

(#480) ytep8


ytep8
csendes tag

sziasztok,
spen-es jegyzetelésnél, ha már lejegyzetelted kézírással később van lehetőség expotra de csak jped és pdfbe konvertál, lehet vannak alternatív megoldások hogy a pdf-es kézírást átvigye egy docx-be, remélem segítettem :)

(#481) banhammer válasza fujifilm1 (#477) üzenetére


banhammer
veterán

Tudnál róla pár képet csinálni?
(kinyitva, becsukva, stb)
Jó lenne tudni, hogy mennyivel lesz vastagabb a tablet tőle, stb, stb, stb.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#482) fujifilm1 válasza freddirty (#479) üzenetére


fujifilm1
senior tag

> Tán azért mert a papírpénzhez is fűződik vmi. megnevezhetetlen vonzódás a részükről...

:R Hát ez nagyon jó :))

[ Szerkesztve ]

(#483) banhammer válasza freddirty (#479) üzenetére


banhammer
veterán

Sok ember vizuális típus és nem tud tanulni PDF-ből.
Én például úgy tudok a legjobban tanulni ha a saját jegyzeteimből tanulok, ami a saját gondolat menetemmel van leírva.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#484) fujifilm1 válasza banhammer (#481) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Csinálok. este legkésöbb.

Tegnap viszont láttam élőben a SAMU gyári tokot (egy barátomé).
és nagyon vékony és könnyű. (drágább és mű.anyg.:) )

[link]

videó

Nekem bejött a kinai bőr tok bár tényleg nehezebb, de minden oldalát végig védi.

[ Szerkesztve ]

(#485) koxminator válasza fujifilm1 (#484) üzenetére


koxminator
senior tag

nekem is ilyen gyári samsung book cover tokom van (arany)barnában, nagyon vékony és könnyű, ellenben mágneses is (mondjuk ennek az értelmére még nem jöttem rá, mert az esti ágyban való olvasás közbeni ágyhoz való ragadásán kívül nem látom értelmét :D)

szinte semmit nem ad sem a súlyához, sem a méreteihez, a töltő csatit és a füles kimenetét nem zavarja, és nem is csúszós műanyag. ráadásul legalább nem olcsó :K

a NAS-on keresztüli filmnézést még ki kell próbáljam, de az ES File Explorerrel simán lehet böngészni a NAS tartalmát (úgy, hogy a NAS Gbites csatlakozón van a Gigabites routeren, a tablet meg n-es wifin a hálózaton)

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#486) DaeMonS válasza koxminator (#485) üzenetére


DaeMonS
tag

Csatlakozom az elottem szolokhoz,

Feher tablet es feher tokban van - szep,
mondjuk nem ferfias, de legalab ketyerenek esztetikus,es modern hatasa van.

Reszemrol azert vettem meg mert
- 1.feltem h elejtem mert csuszos anyaga van
- 2 ujlenyomat pacas lenne a hatlapja,
- 3 szepen eltakarja a kijelzot,azaz vedi amennyire lehet.

Node a magnes azert van mert a hatlaphoz hozzaragad ha atforditod, mintha konyv lenne,de nem fityeg a boritod,hanem visszafordul.Plussz,kics tartot tudsz csinalni belole, ha pl asztalon mutogatsz valamit, vagy google mapon mutatsz valakinek valamit, igy kisse megdonti a kijelzot.

NAS tema megy siman, sot, nekem HTPC tolti a filmeket, es tarolja is, ez van egy Nes wifin, ez megy keresztul az Nes routeren,amin a tablet is ucsorog, es igy szepen LANon keresztul a tarolt filmeket is lejatsza - VLCvel probaltam.

(#487) koxminator válasza DaeMonS (#486) üzenetére


koxminator
senior tag

na kösz, azért mit meg nem tud az ember így 1 hónap használat után! :DD

de a gyári rom kb. 3 óra múlva repült a készülékről, az volt az első :D

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#488) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Tiszteletem,

fujifilm1 - köszönöm a javaslatokat, ki is próbálom, az SIII-ra le is töltöttem a TC-t meg az ES file exploler-t, sőt üzenet írás közben már is cuppantam, hogy a telefonra áthúzzak egy filmet ... Nagyon király !! :C Úgy hasit, mint az állat :DD 1 perc alatt már 65% át is jött ... Szemben a régi 50-60 kbyte-nyi másolással, ez nagyon baba !! Szerk: már kész is, nem egészen két perc kellett hozzá ... :K :C :DD

Igaz, az elején elrontottam valamit, nem tudtam hogyan kell másolni, kijelölni, így nem oda tette, ahová én szántam, de ott van a telefonon a film, másfél giga átjött két perc alatt !

freddirty neked szintén köszönöm a pdf-es javaslatot, de nem tudom, hogy ilyen progikat tudnál-e ajánlani ?

ytep8 neked is köszönöm a választ, remélem majd később meg tudom oldani majd a konvertálgatást :)

... és köszönöm azoknak is, akiket nem emeltem ki, sokat segítettetek :K

Apropó, megnéztem ma MM-ban a Tab2-őt, mert csak olyan volt, Tab Note 10.1 nem, hát valami eszméletlen szuper a kijelzője ! Gondolom, a Note 10.1-nek legalább ilyen, ha nem jobb ... :) Szerk: megnéztem, a felbontás ugyan akkora, de mint mondtam egyszerűen szuper így is, a közelében sincs a Navon Platinum tabom felbontása ennek, amit hál' Istennek éppen most tudtam eladni, így megvan a beugró a Note 10.1-re :K Már csak az kellene, hogy érkezzen a Trémobilhoz készlet ...

No, akkor még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek :R

Morituri Te Salutant

(#489) Injun


Injun
aktív tag

Szerintem legjobb tok:

[link]

(#490) DaviD202 válasza Injun (#489) üzenetére


DaviD202
aktív tag

+1 :)

Sztem egyedül ez van normálisan leárnyékolva. A gagyi másolatok bezavarják az Spen-t a mágnessel.
Próbáljátok ki, ha egy erősebb gomb mágnest a tablet alá raktok akkor 'elhúzza' a kis airview kört ahol alatta van.
Note 2 telónál ezért nem érdemes a wireless charger szettet megvenni mert 4 mágnes kerül a hátlapba.

(#491) DaviD202


DaviD202
aktív tag

Valahogy így hat rá.
Ha viszont a gyári tokjában rakom alá a mágnest akkor nem zavarja.

[ Szerkesztve ]

(#492) Injun válasza DaviD202 (#491) üzenetére


Injun
aktív tag

Á,ez csak feature :C

(#493) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Üdv ismét,

előző hsz-em óta már sikerült is megrendelni a Note 10.1-et, de sajnos csak 17-re ígérik a szállítást ...

További kérdéseim lennének a készülékkel kapcsolatban, mégpedig az, hogy a hangszórók miként szuperálnak ? Este, filmnézéshez nem lesz túl halk, ugye ... ?

Aztán, szokott-e valaki netes TV csatornákat nézni a kütyüvel ? Ha igen, akkor pont amerikai focit esetleg ... :D Meg mondjuk konkrétan, hogyan és hol ?

A válaszokat ismételten előre is köszönöm :R

Morituri Te Salutant

(#494) banhammer válasza fujifilm1 (#484) üzenetére


banhammer
veterán

Ez mágnessel csukódik vagy egyszerűen csak rácsukod a kijelzőre és kész?
Az a para, hogy hordozás közben bekerülhet valami kemény tárgy a kijelző és a fedél közé.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#495) fujifilm1 válasza sztrogoff19 (#488) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia

Szívesen. :)

>...Az ES file exploler-t, sőt üzenet írás közben már is cuppantam, hogy a telefonra áthúzzak egy filmet ...

A lényeg pont az hogy nem kell átmásolni a filep-okra, hanem az ES explorer Lan tabjában beállíthatod a NAS szervert es azután onnan tudod lejátszani. Ez ugyan az mint a windowsban a megosztás nézegetése másik gépről!
Ha már filéket kell letölteni a NAS-rol, akkor az FTP-t érdemes használni. Gyorsabb.

(#496) joe357


joe357
tag

Valaki tudja hogy hogyan kell a médiatárat frissíteni?
Kitömörítettem es-vel egy rar-t amiben képek vannak de a galéria nem látja amíg újra nem indítom a kütyüt. Ugynez az S2-is pl a zenékkel, őrületbe kerget. Nincs valami gomb?
Köszi

(#497) sztrogoff19 válasza fujifilm1 (#495) üzenetére


sztrogoff19
tag

Üdv ismét,

No hát megpróbáltam a LAN beállítást, érdekes módon beenged, mivel látom a NAS-on lévő mappákat, de azokba belépni már nem tudok, asszondjahogy, nincs engedélyem :(

De érdekes módon ugyanúgy az ES-t használva ftp-n simán megy a dolog, de mikor LAN-on próbálom a fenti problémába ütközöm.

Eddig nem gondoltam rá, hogy úgy nézhetnék filmet telefonon, illetve majd tabon, mint a médialejátszón, de most már érdekel a dolog :D

Szóval mi lehet a gond ? ftp-n bepötyögöm a számokat, majd ugye a felhasználónevet és a jelszót, bentvagyok, ödömbódottág ... Másolok, stb.

De LAN esetében bepötyögöm a xxxx.dyndns.org-ot, majd a felhasználónevet és a jelszót, majd bejutok, de a mappákba belépni ugye meg nem tudok, nem enged, mivelhogy mint fent írtam, szerinte nincs engedélyem ...

Ezt az egész NAS témát egy ismerősöm csinálta meg, illetve állította be a LAN okosságot is, tőle már nem tudok segítséget kérni, mivel nézeteltérésünk támadt és már nem adnám meg neki a jelszavakat szívesen ...

A hülye biztosan én vagyok, mivel mind a két esetben a NAS webes kezelőfelülete fogad, de egyrészt nem tudom, hogy miért, illetve ha két dolog ugyanaz, akkor mi a fenének volt szükség külön dyndns beállítására ?

Arra tippelek, hogy az ES LAN beállításnál kell valamit másképp csinálnom, de mit ? A LAN-hoz ugye a dyndns-t adtam meg, az ftp-hez meg a számos megoldást, port beállítva, de az ugye működik is.

Na, közben bütyköltem a telefont és addig eljutottam, hogy most már beenged a NAS-ba, vagyis látom a mappákat, viszont a mappákba nem tudok továbbra sem belépni ... Tehát egy szinttel beljebb jutottam, de sokra így sem mentem vele ...

No, hát ebben kérnék segítséget :))

Morituri Te Salutant

(#498) koxminator válasza sztrogoff19 (#497) üzenetére


koxminator
senior tag

xxx.dyndns.org csak akkor kell, ha otthontól távol akarod elérni a NAS tartalmát. Belső hálózaton a NAS IP címét használd, pl 192.168.1.xxx vagy 0.xxx vagy x.xxx

Amúgy meg valszeg nem ártana a NAS-ba belépni és a megosztások jogosultságait megnézni, talán ott lehet a bibi. Ha nagyon nem megy, próbálj meg itt a ph fórumon a NAS-od típusának megfelelő topikban segítséget kérni, biztos segítenek :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#499) sztrogoff19 válasza koxminator (#498) üzenetére


sztrogoff19
tag

Üdv,

köszönöm, ez volt a megoldás, kitöröltem a dyndns megnevezést és már le is játszotta az SIII-as a filmet :K

Úgy látszik, én bonyolítottam túl ... :W :DDD

Már igen várom a tabit, azt hiszem azon azért jobb lesz filmezni esténként, főleg így hogy le sem kell tölteni hozzá a filmeket, hanem az éteren keresztül megy, de mindjárt nézek valami HD-s movie-t, hogy azzal miként muzsikál.

[ Szerkesztve ]

Morituri Te Salutant

(#500) joe357


joe357
tag

Helló

Volna egy kis probléma a ketyerével. Ha tollal a kijelző közepén rajzolok és csak finoman érintem hogy vékony vonalat húzzon akkor az egyenes helyett hullámosat vagy krix kraxot rajzol. Ha erősebben nyomom és gyorsan húzom akkor egyenes. Na ilyenkor mi van? Ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.