Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Üdv,

egy kérdés: használja valaki a 3G watchdog adatforgalom-mérőt, illetve lehet egyáltalán használni, kompatibilis ezzel a készülékkel ?

Morituri Te Salutant

(#552) banhammer válasza sztrogoff19 (#551) üzenetére


banhammer
veterán

Én használom és (szerintem) jól teszi a dolgát.
Idővel talán megveszem a Pro verziót.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#553) fujifilm1 válasza banhammer (#552) üzenetére


fujifilm1
senior tag

JB-ben lévő (gyári) adat forgalom mérő nem jó ?

[ Szerkesztve ]

(#554) banhammer válasza fujifilm1 (#553) üzenetére


banhammer
veterán

Nincsen benne napi, heti, havi, éves beosztás.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#555) besko65 válasza sztrogoff19 (#548) üzenetére


besko65
tag

Én az S2-t szénné főzőcskéztem, és állíthatom, hogy soha semmi bajt nem csinált egyik főzött rom sem. Volt jobb, rosszabb, de semmi olyan pluszt nem adtak nekem a főzött romok ( kivéve MIUI ), hogy azt mondhassam, hogy megéri hetente 10 új romot felpróbálni, a készüléket újra belekni.

Azért írtam, hogy megvárom mit mond joe357-nek a futár, mert ha mégis sw gond lenne, azért akkor csak inkább neki állnék magam, és nem hívnék szervízt.

Gondolom, már nagyon várod a tabot, és szerintem előre ne parázz, ha valami gond lenne, három napon belül úgyis kapsz újat, semmit nem veszthetsz.
Ha erről a most fennálló hibáról nem olvasok itt a fórumon, szerintem én észre sem veszem soha, alig használom a jegyzetet.
Persze most, hogy tudok róla, így már roppantul idegesít :F

(#556) gubee válasza fujifilm1 (#441) üzenetére


gubee
tag

Köszi a leírást. Tényleg jobb így a tablet.

"Ha ezt előre tudom, inkább órásnak megyek" Albert Einstein

(#557) sztrogoff19 válasza banhammer (#554) üzenetére


sztrogoff19
tag

Fujifilm1 és banhammer köszönöm a válaszokat !

Azért kérdeztem, mert én az SIII-on nagy megelégedéssel használom, de kíváncsi voltam, hogy tabin működik-e, igaz a G.Play megmondja, hogy mi az ami kompatibilis, de türelmetlen voltam és megkérdeztem :DDD

Fuji kolléga ismerem a gyári adatforgalom mérőt is, de a 3G watchdogot ki lehet tenni képernyőre, úgy hogy egyből látom mennyi az aktuális adatfogyasztásom, ez igen praktikus, nem kell a menüben bóklászni. Továbbá, ha belépek magába a progiba, akkor meg külön látom a 3G és a WiFi fogyasztást is, ami tanulságos szokott lenni.

Banhammer, ne vedd meg a pro verziót nekem megvolt, de szerintem nem tud annyival többet ... Sőt, számomra inkább átláthatatlan volt, amennyire emlékszem, mert már több mint egy éve nem használom, a lite verzió tökéletes szerintem.

Morituri Te Salutant

(#558) sztrogoff19 válasza besko65 (#555) üzenetére


sztrogoff19
tag

besko65, ismerős a főzőcskézés, én is belevetettem magam anno, de igazad van, a custom ROM-ok nem sok esetben tudnak annyival többet, hogy megérje velük a pöcsölés ... Plusz, az ilyen ROM-ok mindig a készítő egyéni ízlésvilágát tükrözik, mind a szolgáltatások, mind a kezelőfelület tekintetében, valamint mivel mókoltak, több bennük a hibalehetőség ...

Így én is inkább a gyári félhivatalos ROM-okat részesítem előnyben :K

Így van, várom már a tabit, de mondjuk nekem az egyik fő szempont volt ez a kézzel jegyzetelős/S Pen-es dolog, mert szeretném a suliban is használni, továbbá meg láttam azóta néhány videót, hogy miket lehet vele művelni, azt hiszem ki tudom majd élni a kreativitásomat :DD

Egy kérdésem azért lenne srácok: az alsó sorból felhúzható ikonokat lehet cserélni, úgy mint mondjuk a lezáró képernyőn az indítóikonokat ? Vagy azok gyárilag meghatározottak ?

Morituri Te Salutant

(#559) gubee válasza sztrogoff19 (#558) üzenetére


gubee
tag

Tudtommal gyárilag meghatározottak

"Ha ezt előre tudom, inkább órásnak megyek" Albert Einstein

(#560) DaeMonS válasza sztrogoff19 (#558) üzenetére


DaeMonS
tag

raneztem,de hirtelen nem talaltam meg neked a hivatkozast az XDA-n,

de a lenyeg hogy van vlami megoldas amivel tudsz matatni az S-Apps ikonokkal,hivatkozassal stbstb.Ha nagyon erdekel xda-n megtalalod, ha nem szolj.

(#561) Roku


Roku
csendes tag

Az S Jegyzet mindenkinek lassúcska? Késleltetve csinálja, amit kellene, illetve párszor nem úgy csinálja, ahogy szeretném. Ez alatt azt értem, hogy néha kihagy... Az jutott eszembe, hogy talán nem nyomom rá eléggé... De szerintem eléggé rányomom a pen-t. Tapasztalt valaki ilyesmit?

(#562) DaeMonS válasza Roku (#561) üzenetére


DaeMonS
tag

nezzetek meg a technologiai leirasat :), nagyon erdekes,
egy halo van a kijelzo alat, ezen feszultseget vezetnek at,bizonyos frekvencian...a tollban talalhato tekersz ezen valtoztat....roviden - tehat:
A technologia meg "uj" abban azertelemben hogy ez tomegtermekben igy ilyen formaban nem kerult meg beepitesre, igy, az en velmenyem az hogy meg varni kellene kicsit mielot elhamarkodottan fujjolni kezdjuk a berendezest, szerintem kell neki kis ido amig szoftveresen "belovik", beallitjak a fogyasztas kontra teljesitmenyt :) ... szerintem

(#563) Roku válasza DaeMonS (#562) üzenetére


Roku
csendes tag

Félreértesz én nem fújoltam. Eszem ágában nincs, mivel ha fújolnám, akkor sem változtathatnék azon, hogy már a tulajdonom és nem kevés pénzt adtam ki érte és még fogok a mobilnet előfizu miatt. Egyébként én meg vagyok elégedve vele. Az MX Playerrel is volt problémám, aztán arra jutottam, amit te is mondasz, hogy lehet várni kellene a frissítésre, mert még eléggé új a cucc (vagy tévedek?). Csak teszteltem a hullámos vonalas hibát (szerencsére nekem nincs) és ezt tapasztaltam. Remélem, hogy idővel belövik az S Pen-t és minden jó lesz. Reményeim szerint ez max 3 hónapon belül bekövetkezik...

(#564) DaeMonS válasza Roku (#563) üzenetére


DaeMonS
tag

:)) ne haragudj ha azt az erzest keltettem h okolok valakit, eszem agaban sincs, ez itt kerem egy kulturalt segitokesz forum - remelem :) es ennek megfeleloen csak segitoszandek volt a gondolatom-senkire nem celoztam,de mindenkinek szol aki tanulni akar belole....

tenyleg csak annyit akartam hogy legyetek kiscit turelemmel, illetve nezzetek meg a technologiai hatteret..nomeg sztem nem mervado ha egy darab program viselkedese alapjan dontjuk el h jo e vagy sem a hardver .)

Kulonben en is tobbet varok meg tole :)) hiszem h van meg spiritusz a vasban-mindenfele szempontbol.

(#565) Roku válasza DaeMonS (#564) üzenetére


Roku
csendes tag

Pontosan ezt gondolom én is. Nem vagyok annyira benne a tablet témában, de a teszt alapján én sokat várok el a note-tól. Persze hiába a vas, ha nincs meg még a szoftveres támogatás. A Samsung egyedül nem fejleszthet mindent... Gondolok itt még mindig az MX Player-re. Szerintem idő kérdése és megoldódik minden probléma, vagy legalábbis a problémák zöme. Ilyenkor mindig eszembe jut, amit egyik tanárom mondott: tökéletes szoftver nincs.

Nem akartalak lehurrogni, remélem úgy jött ki. Mindenesetre jó tudni, hogy hogyan működik az S Pen érzékelése vagy mi :D

(#566) DaeMonS válasza Roku (#565) üzenetére


DaeMonS
tag

Par napja olvastam az oroszok csinaltak egy nagyon jo bemutatot errol,kepekkel leirassal, tenyleg jo let, ido hianyaban nem vallalom h leforditom :).De mar ertitek a lenyeget legalabb.

Ami a szoftvert illeti, mind a ket platformot ismerem ( villamosmernok, automatizalas, programozas, eladas) nem celjuk 100%osan minden celt kielegito eszkozt gyartani, amolyan huzd meg erezd meg jatek zajlik.

Reszemrol ezert szeretem "Jelenleg!" az androidot, mert sok hobbi kutyu manias foglalkozik vele ( Lasd MultiApp megoldas) igy lehet biztositot hogy elobb utobb vki jo szoftvert ir ra.Es hiszem h jelenleg az egyik legjobb eszkoz a mindennapokra a note 10.1...nem pedig a nexus :) ami az en szememben egy fejlesztoi eszkoz, nem pedig hasznalati eszkoz :DD ugye nem kell magyaraznom mi a kulonbseg ?! :C

(#567) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Köszönöm a válaszokat srácok :R

Annyira nem életbevágó, csak érdeklődtem. Megérkezett egyébként a tabkovác, most töltőn van, etetem, kibírtam, hogy ne álljak neki nyüstölni ...

De majd kicsit később, némi vizsgára való "értelme nincsen, de nyugtassuk meg a lelkiismeretünket" tanulás után :DDD

Viszont, ha már klaviatúrát ragadtam kérdeznék megint, de teljesen más témában viszont felteszem itt is, mivel vannak olyan fórumozó kollégák akik használnak NAS-t, mint én.

Szóval TC-vel nem tudok törölni a NAS-ról, még rendszergazdaként sem ...

Sajátgépről (W7 alatt Számítógép, ha jól emlékszem) ment, viszont egy mappa után az is megadta magát, azzal sem tudok semmit törölni a merevlemezről, ami ugye a NAS-ban van ...

Nekem egy Dlink DNS-320-as típusú NAS-om van, ha ez segít valamit, mint plusz infó.

Ha esetleg nem tudnátok válaszolni, akkor legyetek kedvesek ajánlani egy infós oldalt, ahol fel tudnám tenni az ilyen kérdéseimet, mert lenne még egy-kettő a NAS-al kapcsolatban.

Köszönöm a segítséget előre is :R

Morituri Te Salutant

(#568) sztrogoff19 válasza sztrogoff19 (#567) üzenetére


sztrogoff19
tag

Bocsánat a duplázásért, de közben megtaláltam, prohardveren van egy topic, ami azzal a típusú NAS-sal foglalkozik, ami nekem is van. De, ha valaki tudna itt is segíteni, ezekben a nix-törlés dolgokban, megköszönném :K

Morituri Te Salutant

(#569) Roku


Roku
csendes tag

Csináltam pár tesztet azokkal az appokkal, amikkel a tesztben is foglalkoztak (legalábbis remélem) Bár kicsit eltérnek az én eredményeim a 'hivatalosan' mértektől...

Teszt1
Teszt2
Teszt3
Teszt4
Teszt5

(#570) banhammer válasza Roku (#569) üzenetére


banhammer
veterán

Gondolom amiatt is, hogy te 4.1.1-es rendszert használsz.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#571) joe357 válasza besko65 (#555) üzenetére


joe357
tag

Helló. Na ma felhívtam a samu ügyfélszolgálatot hogy mikor jönnek. Elvileg holnap hívnak. Nagyon kellemesen csalódtam, végighalgattam a gépi menüválasztót, kiválaszt és máris ügyintéző beszél. Készségesen segített megnézte az ügy állását stb. Ez eddig a legjobb ügyfélszolgálat komolyan. Na és a félreértések elkerülése végett nem bántani akartam a samut, a kedvenc márkám eddigi telefonjaim a kezdeti 3210 kivételével mind samu most s2 és sose volt gondom ha igen akkor azonnal megoldották. Remélem most is így lesz. Beszámolok hogy mi volt.

(#572) johnwillow válasza joe357 (#571) üzenetére


johnwillow
tag

Nem akarlak elkeseríteni...: http://blog.pdatech.hu/2012/12/blogajanlo-techshit-samsung.html

[ Szerkesztve ]

(#573) banhammer válasza johnwillow (#572) üzenetére


banhammer
veterán

Mindenhol vannak hibák a rendszerben.
Ezzel nem tudsz mit kezdeni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#574) joe357 válasza johnwillow (#572) üzenetére


joe357
tag

Hát nem jó ilyet olvasni. De ellenpélda is van mert az s2 fórumban itt sokan írták annó hogy működött a dolog persze volt olyan is akinek nem. Remélem én nem járok így. Annó az omniámon kellett digitalizálót cserélni gariba mert hasonlókat csinált mint ez, bevittem a westendbe és felkészültem hogy több hét. Erre a kérdés hogy megvárom? Egy óra és kész, és úgy is volt.

(#575) tween


tween
őstag

Tulajoktól kérdezném, tényleg ropog a "kaszni" ? A tesztben olvastam és ez kissé eltántorít ..

(#576) banhammer válasza tween (#575) üzenetére


banhammer
veterán

Netto baromsag.
Kivancsiságbol megnyomkodtam, megprobaltam megnyomorgatni hatulrol a keszuleket es en nem lattam, ereztem, hogy benyomodott volna vagy elszinezodott volna a kijelzo.

Vagy:
- a Samsung nem a gyartasra kesz tabletet kuldte ki a teszteloknek hanem egy nullas szeriat aminek a tesztelese utan meg tudnak javitani a konstrukcios hibakon.
- az osszes tesztelonek satu keze van. Az ilyen tipusu emberek szakitjak bele a menetet a csavarba, a csapokat addig szoritjak amig csak lehet (ennek koszonhetoen 2-3 havonta lehet cserelni a csapokban a gumikat vagy ha nem gumis akkor a keramia betetet), log a lakasban az osszes ajtokilincs, mert az ajto nyitasnal nem lenyomjak a kilincset hanem letepik azt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#577) sztrogoff19 válasza banhammer (#576) üzenetére


sztrogoff19
tag

Srácok egy kérdés, nektek úgy működik az S jegyzet, mint a mobarénás videóban Bognak ?
Csak mert nekem nincs olyan képernyőkettéosztó ikonom, sem pedig olyan kiválasztom honnan bökök be képet ikonom ...

A vason nálam egyébként 4.1.1 van ... Nem tudom, hogy ott milyen verziójú S jegyzetet mutattak, de köze nincs az enyémhez ...

Az S jegyzetet sem tudom frissíteni, ezek szerint ez a legújabb, de ez a két funkció nálam nem szerepel.

Morituri Te Salutant

(#578) joe357 válasza sztrogoff19 (#577) üzenetére


joe357
tag

Te már JB-vel kaptad?

(#579) sztrogoff19 válasza joe357 (#578) üzenetére


sztrogoff19
tag

Előző hsz.-emben ott a válasz joe ... :K

Igen, azzal kaptam, de pont az nincs, ami kellene ... Továbbá a NAS is rakoncátlankodik, a törlési problémákon felül, de azzal már fárasztottm egy kollégát a szakmai topicban : DDD

Egyébként jó a gép, de még szokni kell ...

Morituri Te Salutant

(#580) Roku válasza tween (#575) üzenetére


Roku
csendes tag

Nekem sem ropog, pedig én is nézegettem a felépítését a kütyünek, mert engem is eltántorított egy kicsit, de végül a legjobban döntöttem, mert ez alaptalan szerintem. A tesztvideót nézd meg. Ott úgy emlékszem, nem mondanak semmi ilyesmit. Nekem a műanyag ellenére eléggé masszív hatást kelt nemtom ki hogy van ezzel a dologgal.

(#581) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Üdv,

Bocsánat, de újból fel kell tennem a kérdésemet ...

Szóval NAS-ról, hogyan tudnék törölni ? Jelenleg sem tc-vel, sem sajátgéppel nem megy, igaz most a LAN-os lejátszás sem, de azzal majd az infós topicban is zaklatom a fórumtársakat ...

A gép maga fain, csak mint írtam, hiányolom az osztott képernyőt ... Nekem semmi olyan nincs, mint a mobarénás tesztvideóban. Vagy megnyitom a videólejátszót és méretezem, vagy megy teljes méretben. Az S jegyzetnél sincs osztott képernyő, sem pedig a bevágok egy képet a netről feature ...

Az még annyira nem is hiányzik, de az osztott képernyő néha jó lenne, meg a NAS-os LAN lejátszás, mint pár napja a telefonnal, de most ugye sem azon, sem a tabin nem megy ...

De maga a gép tényleg jó, gyorsabb mint a Navon volt, egyszerűen jobb :C

Morituri Te Salutant

(#582) Mezy


Mezy
csendes tag

Sziasztok milyen micro sd kártyát érdemes venni a kütyübe?
Samsung, sandisk, kingston?
Nem gond ha legnagyobb van benne 32gb, ha tele van nem lassul be?

[ Szerkesztve ]

N8000 4.1.2

(#583) sztrogoff19 válasza Mezy (#582) üzenetére


sztrogoff19
tag

Üdv,

Nekem valami noname kártya van benne, eBay-ről rendeltem, olcsón. Tökéletesen teszi a dolgát. 16 gigás, gyors, jól működik, 32 gigás a telefonomban van, az is jó. Amire figyelni érdemes, hogy legalább class4-es legyen, szerintem, a gyorsabb persze jobb, de nekem az ilyen sebességű is teljesen jó.

Morituri Te Salutant

(#584) koxminator


koxminator
senior tag

hohó, samfirmwárén kijött egy új, de már 4.1.2-es rom: N8000XXCMA1 :Y

asszem hétvégén megint romolhatok : :D

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#585) DaeMonS válasza koxminator (#584) üzenetére


DaeMonS
tag

most toljak az USAban a 4.1.2-t szoval varhato h lesznek uj szamozasok...

(#586) sztrogoff19 válasza koxminator (#584) üzenetére


sztrogoff19
tag

Az xda-n már kint van egy ideje ha jól emlékszem darkman ROM-ja, ami ugyancsak 4.1.2 legalábbis emlékeim szerint :K

Morituri Te Salutant

(#587) freddirty válasza Mezy (#582) üzenetére


freddirty
senior tag

Igazából sebesség szempontjából van csak különbség, a tabletnek tulajdonképpen mindegy milyen mert olvasni minden microsdről elég gyorsan lehet, írni ritkán kell rá. Tehát ha sokat vennéd ki és írnál rá hd filmeket (4+GB), akkor vegyél gyorsat, mert pc-n nem mindegy mennyi ideig szüttyög a copy.
/A legnagyobb 64GB. Itthon is lehet kapni már sandisk és samsung darabokat./

fred

(#588) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Üdv,

Fuji kolléga javaslatára, akkor megfogalmazom itt is - újra - a kérdésemet.

Írtam nemrég, hogy megadta magát a LAN filmlejátszás (NAS, D-link DNS320), ezt megelőzően a lejátszás problémamentes volt ES file explolerrel. A telefonon szuperül ment (Galaxy SIII), de most sem azon, sem a tabin nem megy, de legalább azt tudom, hogy nem a tabival van gond :D

A NAS-ról nem sokkal a LAN-os lejátszás halála előtt megpróbáltam törölni, de TC-vel rendszergazdaként sem sikerült. A W7 saját fájlkezelőjéből működött, egy darabig, aztán egy mappánál az is bemondta az unalmast és azóta azzal sem tudok törölni.

Nem tudom, hogy a két hiba mennyire van korrelációban egymással, de így a felhasználói élmény kifejezés kissé üressé vált ...

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a NAS-ban lévő két merevlemezt is szeretném felcserélni, mint a letöltések helyét (ezért is álltam neki törölgetni), de amilyen szakbarbár vagyok a NAS kezelőfelületén ez sem ment :(

Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

Morituri Te Salutant

(#589) banhammer válasza koxminator (#584) üzenetére


banhammer
veterán

Kenhetem a hajamra ha hivatalosan nem akarják kiküldeni, kiadni a Note 10.1-re.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#590) koxminator válasza banhammer (#589) üzenetére


koxminator
senior tag

idő kérdése, de kifogják adni szerintem

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#591) sztrogoff19 válasza koxminator (#590) üzenetére


sztrogoff19
tag

Ki fogják adni valóban, de inkább utóbb mint előbb ...

Én már régen letettem arról, hogy a hivatalos dolgokra várjak, na az ember odafigyel, akkor saját maga is meg tudja okosítani rendesen ezeket a kütyüket.

Más téma:

Srácok, ennek a tabinak valami gyönyörű a kijelzője, igaz nem egy SIII, de ekkora méretben ez is nagyon baba, plusz még ez a toll is nagyon hasznos, igaz pont jegyzetelni nem fogok vele, mint terveztem, de egy-két oldalhoz nagyon jól jön :K

Morituri Te Salutant

(#592) joe357


joe357
tag

Na úgy néz ki a dolog hogy a futár nem jött és nem is hívtak, így holnap felhívom a westend samsungot hogy foglalkoznak-e nottal.

(#593) koxminator válasza sztrogoff19 (#591) üzenetére


koxminator
senior tag

Egyébként azt írják xda-n, hogy ebben az új német romban már javították az Exynos bugot.

Amúgy meg igen, amit én raktam fel, előző német rom, az is már 4.1.2-es

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#594) sztrogoff19 válasza joe357 (#592) üzenetére


sztrogoff19
tag

Na ez tipikus ... kíváncsi vagyok, hogy Nyugat-Európában meg mernék-e ezt csinálni ... ? :(((

Illetve nem is vagyok kíváncsi ... Tuti, hogy nem tennék meg !

Koxminátor kolléga,

Mi volt a gond az Exynos-sal ... ?

[ Szerkesztve ]

Morituri Te Salutant

(#595) fujifilm1 válasza sztrogoff19 (#588) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia,

Hát ez nagyon úgy tünik hogy NAS specifikus kérdés. Semmi köze az androidhoz, pláne a n8000 hoz :)

Én konkrétan nem tudok segiteni. Ahogy tanácsolták a DNS320 - NAS forumon kérj tanácsot.

A grafikus felületen mindent jól állítottál be a Samba-ban?

Amit én csinálnék ha ott sem kapok választ. az hogy linux szinten ellenőrizném a /etc/samba/smb.conf-ot?
Utánna a logokat nézegetném pl: /var/log/smb.log

Ha nem látnék hibát és senki sem tud segíteni akkor elkezdeném a tcp dump / wireshark -al a tcp csomagokat elemezni hogy mit ir az auth csomagoknál.
Ez utobbi pilota vizsgás, de végső esetben mindig megoldás.

Hát sajna ennyit tudok mondani.

Ha majd sikerul a hiba okát megtalálni és a PC-rol simán megy az elérés, akkor gyere vissza és elmondom hogy IP alapján hivatkozva a NAS-ra (és nem névvel) sokkal gyorsabb android alol a "LAN" elérés a ES file Explolerrel. :)

Az én NAS-om (pogoplug) smb.conf ilyen egyszerűen néz ki: Az utolso négy sor a lényeg...

[global]
server string = Samba Server
security = SHARE
guest account = pcguest
log file = /var/log/samba/%m.log
max log size = 50
disable netbios = Yes
socket options = TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY SO_KEEPALIVE SO_RCVBUF=131072 SO_SNDBUF=131072 SO_KEEPALIVE
load printers = No
printcap name = /dev/null
disable spoolss = Yes
dns proxy = No
idmap config * : backend = tdb
hosts allow = 192.168.178., 127.
printing = bsd
print command = lpr -r -P'%p' %s
lpq command = lpq -P'%p'
lprm command = lprm -P'%p' %j

[homes]
comment = Home Directories
read only = No
browseable = No

[printers]
comment = All Printers
path = /var/spool/samba
printable = Yes
print ok = Yes
browseable = No

[NAS]
path = /
force user = root
read only = No
guest ok = Yes

[ Szerkesztve ]

(#596) sztrogoff19 válasza fujifilm1 (#595) üzenetére


sztrogoff19
tag

Tiszteletem fuji,

PC-ről eddig is ment gond nélkül ...

Amiket írtál, az viszont nekem kínai, de szerencsére egyeztettem egy kollégámmal, aki egy infós haverjával ránéz majd a napokban.

De, köszönöm, hogy foglalkoztál vele !

Morituri Te Salutant

(#597) fujifilm1 válasza sztrogoff19 (#596) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Hát szivesen. De tényleg jobb ha segitenek.

> A NAS-ról nem sokkal a LAN-os lejátszás halála előtt megpróbáltam törölni, de TC-vel rendszergazdaként sem sikerült. A W7 saját fájlkezelőjéből működött, egy darabig, aztán egy mappánál az is bemondta az unalmast és azóta azzal sem tudok törölni.

Akkor nem értem. Azt irtad a #588 ban hogy PC-n nem megy, de most meg hogy megy.
Az tény hogy a TCP csomag alapu hibakereseshez nagyon elvetemultnek kell lenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#598) sztrogoff19 válasza fujifilm1 (#597) üzenetére


sztrogoff19
tag

Tiszteletem fuji,

Visszaolvastam az #588-as hsz.-emet, de én abból utólag sem vontam le azt a konzekvenciát, hogy nem megy a PC-ről a NAS-os lejátszás ... PC-vel mindig is ment, hál' Istennek :)

Én legalábbis nem akartam ilyesmit írni ... :N

De, hogy a tabiról is ejtsünk szót, sikerült végre rájönni, miként lehet előcsalogatni az osztott képernyőt ...

Ráadásul, egyre durvább felhasználói élményt ad ez a kis kütyü :DD. Lassacskán megszokom a többujjas gépelést a virtuális billentyűzeten, ebben nagy segítség az anysoft keyboard, ajánlom mindenkinek !

Morituri Te Salutant

(#599) koxminator válasza sztrogoff19 (#594) üzenetére


koxminator
senior tag

itt egy kis infó az Exynos bugról

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#600) johnwillow válasza joe357 (#592) üzenetére


johnwillow
tag

Én nem akartam károgni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.