Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Mókus Zs válasza lajozs (#2000) üzenetére


Mókus Zs
csendes tag

B.U.É.K.!!!

(#2002) Urna válasza lajozs (#2000) üzenetére


Urna
tag

B.U.É.K. Oda is illetve a fórum minden tagjának! (így utólag is) De miért is búcsúzunk az oldaltól? :F

S10 + Galaxy Watch 3

(#2003) Darko_addict válasza Urna (#2002) üzenetére


Darko_addict
őstag

Én már a 4.1.2-től búcsúznék, rendkívül unom! :D
Néztem portolt/moddolt/custom 4.3 - 4.4 ROM-okat, de sokban vannak banális bugok, amik nem hiányoznak.
Amennyire nem szeretem telefonokban a Google ROM-okat, olyan szívesen tennék fel egyet Tabletre. Számomra itt inkább a stabilitás, gyorsaság, használhatóság a fontos, és mi sem jobb ilyen célra egy pure androidnál. :U

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2004) tomee007007 válasza Darko_addict (#2003) üzenetére


tomee007007
őstag

Én is vártam a 4.3-at, amíg a Note II-mre meg nem jött......a készenléti idő nagyban lecsökkent.
A Note 10.1-nél már nem kockáztatnám meg.....így hogy be van lakva, készenlétben egy nap alatt 2-3%-ot merül...

(#2005) banhammer válasza tomee007007 (#2004) üzenetére


banhammer
veterán

A Galaxy SIII-as és a Note II-es 4.3-as ROMot a Samsung nagyon elszúrta.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2006) tomee007007 válasza banhammer (#2005) üzenetére


tomee007007
őstag

Másik nagy hátránya, hogy telepakolta mindenféle felesleges app-al, így alapból a foglalt ram 7-800 mb-ról 1-1,1 Gb-ra nőtt :F

(#2007) banhammer válasza tomee007007 (#2006) üzenetére


banhammer
veterán

Ne is mond.
A Samsung Galaxy Note 3 tele van minden szarral amit sose, vagy egyszer-kétszer ha fogok használni és letörölhetetlenek.
A 3 giga RAMból kicsivel több, mint 2 szabad.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2008) lajozs válasza Urna (#2002) üzenetére


lajozs
aktív tag

Nyugi, csak a laptörés előtti utolsó hsz. lesz a 2000., ha majd a tördelés megtörténik... :)
Tehát ATTÓL az oldaltól a búcsú.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#2009) Urna válasza lajozs (#2008) üzenetére


Urna
tag

Rendben van, már én is látom :)
Amúgy szerintetek mikor és milyen áron fog nyitni a Note Pro 12"-os ? (Március kb 190-200?) Nagyon megtetszett :B , bár addig úgysem váltok, amíg ennek semmi baja.

S10 + Galaxy Watch 3

(#2010) lajozs válasza Urna (#2009) üzenetére


lajozs
aktív tag

Őszintén szólva fogalmam sincs, mi nem oldható meg kellő biztonsággal és sebességgel ezzel a tabbal. Ami az előrejelzett extrákban van, az már inkább hókuszpókusz. Ugyanez a véleményem a meglévő Note 2-höz képest "előrelépő" Note 3 kapcsán - és nem azért, mert savanyú a szőlő!...
Leszögezném: nem játszom. (Ahhoz még mindig alkalmasabb lenne a három éve vett, kétszer használt PS3.)

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#2011) CB


CB
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy egyszerű kérdésem. Ha a cerkát használjátok, ki lehet kapcsolni úgy a kijelzőt, hogy csak a ceruzát érzékelje, az érintést pedig ne?
Ill. írásnál, jegyzetelésnél, ha rátenyereltek a kijelzőre, az nyomot hagy a kijelzőn?

Köszi.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#2012) tarcsika


tarcsika
tag

Üdv!
Érdemes befektetni egér+billentyűzet kombóba a tabhoz?
Egyáltalán működik?
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#2013) banhammer válasza lajozs (#2010) üzenetére


banhammer
veterán

Galaxy SIII-ról és Galaxy Note 10.1-ről váltottam Galaxy Note 3-ra.
Akárki akármit állít érzékelhető, hogy erősebb vas dolgozik a burkolat alatt.
Általában a Boat Browser for Tablet-et vagy a Next Browser for Android-ot nyúzom mind a két kütyün (Note 10.1 és Note 3) és a böngészési élményben érezhető a különbség.
Arról nem is beszélve, hogy jóval könnyebb, mint a Note 10.1.
Majd 3/4 évig cuccoltam magammal a tabletet (abban volt a mobilnet) és egy idő után már nagyon untam, hogy dög nehéz a táskám, a tablet mérete miatt nem férek el rendesen.
Nyáron valami perverz gondolattól kísérve vettem egy Galaxy SIII-at.
Na akkor még nehezebb lett a táskám.
Egy idő után letettem a Note 10.1-et és csak az SIII-at cuccoltam magammal.
Azon meg egy idő után agyfaszt kaptam a netezés közbeni sok nagyítgatástól.
Lassan érlelődött bennem az elhatározás, hogy a Note 10.1 és az SIII megy, helyettük jön egy nagy kijelzős mobil.
Elkezdtem hirdetni a telefont és a tabletet, közben olvastam a teszteket és azon agyaltam, hogy Samsung Galaxy Note 3 vagy Sony Xperia Z Ultra.
Mire az SIII elment addigra eldöntöttem, hogy a Note 3 befutó.
A tapasztalatokat meg már leírtam a hozzászólás elején.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2014) banhammer válasza tarcsika (#2012) üzenetére


banhammer
veterán

Bluetooth billenytyűzet és egér vagy OTG kábel és úgy rákötsz egeret, billentyűzetet.
Anno az Acer Iconia Tab A501-em gond nélkül vitte a vezetéknélküli Logitech MK 250-es egér, billentyűzet kombóm.
Rádugtam a tabletre a vevőt, az Android felismerte és a kijelzőn megjelent egy egér nyil.
Tudtam vele egerészni, az oldalak között jobbra, balra mászkálni, ha gépelni kellett akkor gépeltem (a gépelésnél kicsit lassabban jelentek meg a karakterek, de nem volt gáz).
Gyakorlatilag olyan lett a tablet, mint egy pici netbook.

Azt meg neked kell eldöntened, hogy megéri beruháznod ebbe.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2015) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Nekem most erre kezdett fájni a fogam:
[ASUS TD300]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2016) lajozs válasza banhammer (#2013) üzenetére


lajozs
aktív tag

Mindössze annyit fűznék hozzá, hogy nem a Note 10.1 - > N3, hanem az N2 - > N3 lecserélésre utaltam. Az N2 eleve fejlettebb (és szempontod szerint nyilván hordozhatóbb) a tabnál; ahhoz képest viszont nem galaktikus durranás az új. Nekem a régi, vejemnek az újabb muzsikál, és lényeges használhatósági eltérés nem tapasztalható.
A 10.1 fentebb megírt védelmét az újabb (2014-es) változatának kiadásával kapcsolatban szültem.

[ Szerkesztve ]

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#2017) oncsi


oncsi
őstag

Hogyan lehet pl. egy böngésző icon-t elhejezni a (minek is hivják, azt, ami a középső érintő gombra felugrik pár alkalmazással?) Na szóval arra a csíkra.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2018) lajozs válasza oncsi (#2017) üzenetére


lajozs
aktív tag

Tudtommal oda csak a kétablakos megjelenítésre alkalmas progikat lehet elhelyezni.
Stock gyári böngésző nincs rajta (nálam van)? - vagy Te valami másra gondoltál?

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#2019) Darko_addict válasza lajozs (#2018) üzenetére


Darko_addict
őstag

Kivéve, ha esetleg rootolva lenne, de szerintem gyári a készüléke.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2020) lajozs válasza Darko_addict (#2019) üzenetére


lajozs
aktív tag

Csakugyan? A root bármely programot kétablakosan futtathat? Ez érdekes, mert a Samu szerint csak bizonyos appok alkalmasak erre.
(Fentieket gondolom mindnyájan stock romra értettük.)

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#2021) Darko_addict válasza lajozs (#2020) üzenetére


Darko_addict
őstag

Bármelyiket! :)
Játékokkal nem próbáltam, de programokból bármelyiket elbírja. Root jogok megszerzése után fel kell dobni egy keretprogramot, abban lesz egy alkalmazás (pl. Multi-Window Manager), beállítod melyiket akarod használni, majd újraindítod a készüléket. Következő induláskor a menüben ott lesznek azok, amelyeket előzőleg kiválasztottál és bármelyik egymás mellé rakható.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2022) lajozs válasza Darko_addict (#2021) üzenetére


lajozs
aktív tag

Eszerint mégiscsak Te, a humán vagy képes eszközzé tenni az eszközeidet :K .
(Aláírásod...)

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#2023) oncsi válasza lajozs (#2018) üzenetére


oncsi
őstag

Köszönöm.
Nincs root, minden gyári. És pl a chrom bemászott, de a ff nem.
És mi a neve ennek a sávnak, hogy ne kelljen ennyie körülményesen leírni?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2024) lajozs válasza oncsi (#2023) üzenetére


lajozs
aktív tag

"Több ablak tálca"

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#2025) tomee007007 válasza oncsi (#2017) üzenetére


tomee007007
őstag

A gyári böngésző is a chrome-ot tudod berakni root nélkül

(#2026) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Nektek mennyi ideig tart feltölteni a gépet teljesen olyan 30% környékéről indulva?

8020-am van amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#2027) banhammer válasza FrezeR (#2026) üzenetére


banhammer
veterán

Kb. 4-5 óra.
Én 25% környékén rakom töltőre.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2028) FrezeR válasza banhammer (#2027) üzenetére


FrezeR
senior tag

Korábban már írtam, hogy szerintem valami gond van a töltőmmel, mert ha elmozdul a kábel akkor hajlamos nem tölteni. Viszont a töltési idő nekem 30%-ról 100-ra az egy fél napig tart kb...

(#2029) Darko_addict válasza FrezeR (#2028) üzenetére


Darko_addict
őstag

Gyári töltőd van?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2030) koxminator válasza FrezeR (#2026) üzenetére


koxminator
senior tag

38%-ról kereken 3 óra 100%-ra

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#2031) FrezeR válasza Darko_addict (#2029) üzenetére


FrezeR
senior tag

Igen gyári.

koxminator: Az szuper, nekem ennek a négyszerese kereken :(

(#2032) Darko_addict válasza FrezeR (#2031) üzenetére


Darko_addict
őstag

Gondolom teljesen gyári a rendszered, igaz?
Kikapcsolt állapotban próbáltad már tölteni?
Nekem réges régen egy program kattant be, és mikor töltőn volt a telefonom - még GS2 -, 45 fokon izzott a készülék, és ha nyomogattam, egyszerűen nem kapott annyi áramot, hogy tudja tölteni, akkor is merült. Egy rendszerkezelő programmal kiszűrtem melyik volt, melyik pörgette a hardvert, mint a bolond.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2033) tomee007007 válasza FrezeR (#2026) üzenetére


tomee007007
őstag

12-15% körül szoktam felrakni, onnan kb 4-4,5 óra

(#2034) FrezeR válasza Darko_addict (#2032) üzenetére


FrezeR
senior tag

Teljesen gyári minden úgy ahogy megkaptam. Se root se egyéb okosság rajta.
Próbáltam kikapcsolva tölteni úgy is sokáig tart, de talán nem addig mint bekapcsolva. Viszont szerintem úgy is sokkal több mint nektek. Na meg mondom néha be van dugva, és még sem tölt.

Gariba cserélik nekem a töltőt ha visszaviszem oda ahol vettem? Vagy előbb bevizsgálják tényleg baja van e?
Tpontban vettem amúgy netes csomaggal.

(#2035) Darko_addict válasza FrezeR (#2034) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ha van külsérelmi nyom (szakadás, törés, hajlítás, rágott) kicsi rá az esély. Lehet elszakadt benne egy-két szál és nem olyan effektív a hatása már.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2036) FrezeR válasza Darko_addict (#2035) üzenetére


FrezeR
senior tag

Igen az lehet, de ez már a vásárlás után sem volt 100-as szerintem. Külsőre semmi nem látszik rajta vigyáztam rá mint minden tartozékra.

(#2037) banhammer válasza FrezeR (#2036) üzenetére


banhammer
veterán

Ha nem jutsz semmire a T-Pontban akkor nézd meg az árgépen a kábeleket.

Note 10.1 adatkábel.
Vagy itt, a leírás alapján tutinak tűnik a dolog.

A töltő az már más tészta az jóval drágább.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2038) Mókus Zs válasza FrezeR (#2034) üzenetére


Mókus Zs
csendes tag

Nekem is ugyanez a problémám a töltéssel. Régebben 4-4.5 óra volt a töltés idő 15%-ról kikapcsolt állapotban, de mostanában van, hogy 10-12 óra is. Én is (legalábbis remélem) a kábel részleges szakadására gondolok. Az a baj, hogy nem tudom hol és hogyan teszteljem le. Lehet, hogy a probléma a tabletben van a kábel becsatlakozásánál. Az viszont garis lenne, vagy nem? :F

(#2039) varos válasza Mókus Zs (#2038) üzenetére


varos
tag

Én is így jártam mint te kiderült, hogy a kábel volt a ludas pedig eredeti gyári volt, rendeltem az Ebayról kettőt és mindegyikkel fel tölt 15%-ról 4 óra alatt 100%-ra.

(#2040) dszabi


dszabi
tag

Regebben in-app vasaroltam a Google Play-en egy fizetos funkciot egy apphoz. Nemreg szervizeltek a tabletemet, mindent toroltek rola. Most ujra letoltottem az appot a Play-bol, de a korabbi vasarlasomnak nincs nyoma. Mit lehet tenni?

(#2041) tomee007007 válasza dszabi (#2040) üzenetére


tomee007007
őstag

ha a gmail fiókoddal szinkronizálva volt, meg kell hogy legyen...

(#2042) FrezeR válasza Mókus Zs (#2038) üzenetére


FrezeR
senior tag

Akkor ki kell próbálnunk egy új kábellel első körben. Aztán kiderül, hogy az volt e a ludas.

(#2043) dszabi válasza tomee007007 (#2041) üzenetére


dszabi
tag

Gmail nincs, mert nem ertek egyet a felh. felteteleivel. Akkor buktam? Nem jo ez igy es nehez is elhinni hogy csak gmail felhasznalok tudnak biztonsaggal vasarolni.

(#2044) tomee007007 válasza dszabi (#2043) üzenetére


tomee007007
őstag

Valószínű... :(

(#2045) lajozs válasza Darko_addict (#2035) üzenetére


lajozs
aktív tag

Jó lenne tisztába tenni ezeket a szálszakadásos legendákat.
A tényleges vezetőszakadás egyértelmű működésképtelenséget jelent (ami nem jelenti azt, hogy átmeneti érintkezés nem biztosíthat szakadozó, bizonytalan - és a készülékre nézve veszélyes - üzemet). Ha meg egy sodrott vezető belsejében elemi szál(ak) szakad(nak) el, de még marad ép erecske, a töltés működni fog, mégpedig gyakorlatilag észrevehetetlen romlással. Ezek az elemi szálak a sodrott vezetőben egymással fémes érintkezésben vannak, tehát csak azon a tizedmilliméteren lehet keresztmetszet-csökkenés, ahol a részleges szakadás jött létre. A vezető ellenállása annak hosszával arányos, egy ilyen rendkívül kis érték nem tud érdemleges soros ellenállást bevinni a töltőkörbe. A (részleges) érszakadás mindaddig nem okozhat gondot, amíg a megmeredt keresztmetszet az igényelt áramerősséget kiolvadás nélkül át tudja vinni. Ha kiolvad, végleges szakadás.
Ennek alapján azt kell esetleg megfigyelni, hogy egy gyanússá vált töltésciklus alatt a nyugalomban lévő töltőhálózat produkál-e vibrálást, "pislogást" töltés közben - ha igen, stop it!

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#2046) lajozs válasza lajozs (#2045) üzenetére


lajozs
aktív tag

Bocsánat, eggyel fentebb: megmeredt keresztmetszet = megmaradt keresztmetszet...

Amit elfelejtettem (merthogy szálszakadásos dologra reagáltam):
Egyes gyártók (emlékeim szerint a Samu is; a Sony biztosan) a mellékelt, típus-specifikus USB-kábeleikbe egy mikroellenállást építenek be, amely a készülékoldali 5 érintkezős mikro-USB csati "sense" érintkezőjét (ilyen az USB-A oldalon értelemszerűen nincs) összeköti az egyik tápvezetékkel, ezáltal triggerelve a készülék töltő elektronikáját. Ha ez hiányzik, a töltés "ex lex" állapotban van, működése nem belátható.
(Sajnos régen olvastam az erre vonatkozó, bekötési rajzokkal bővített írást, így sem az abban említett ellenállás értékre nem emlékszem pontosan, de valami 100 Ohm körüli volt, sem arra, mely tápvezetékre csatlakozott. Ha megtalálom a cikket, beadom.)

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#2047) Darko_addict válasza lajozs (#2046) üzenetére


Darko_addict
őstag

"Ha megtalálom a cikket, beadom."

Rendben, de lehet, hogy rajtad kívül nem sokan fogják érteni. Én finom pirítóst tudok csinálni. :D

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2048) Darko_addict válasza dszabi (#2043) üzenetére


Darko_addict
őstag

Csinálj egy olyan Gmail-t, amit csak erre a célra használsz, amin nincsenek érzékeny információk és nem is fogsz közölni rajta keresztül semmi fontosat akár üzleti kötődésben, akár titkos szerelmi életed kapcsán.
Elég lesz arra, hogy tudj töltögetni és teljes értékkel használni a készüléked. Egyébként a programok többsége úgyis hozzá akar férni minden adatodhoz, és jobb híján vagy elfogadod vagy lesz egy alapfunkciókra alkalmas kütyüd.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2049) Telegdy


Telegdy
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam egy ilyen tabletet ismerőstől frissítésre, mert neki nem sikerült.
A KIES csak annyit ír hogy ezt a firmware-t nem tudja frissíteni, az OTA pedig letölti a frissítést, majd telepítés közben félbeszakad a dolog. Jelenleg 4.0.4 van rajta.
Tudnátok valami segítséget nyújtani ehhez? Nekem egy link is jó lenne a legfrissebb magyar CSC-s Jelly Beanhez, és Odinnal felraknám...
De bármiféle ötletet megköszönök! :R

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#2050) Darko_addict válasza Telegdy (#2049) üzenetére


Darko_addict
őstag

[Sammobile]-on találsz hozzá. :)
Csak üsd be melyik modell (n8000/10/20) és előzetes regisztráció után tudod is tölteni.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.