Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) banhammer válasza joe357 (#400) üzenetére


banhammer
veterán

Attol felek, hogy az allando ki-bekapcsolastol kinyiffan a powergomb, mint ahogy tette az Acer A501-em bekapcsologombja.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#402) koxminator


koxminator
senior tag

Én nem kapcsolom ki, ha lemerülés környékén van, rátolom a töltőt.

Én egyébként az xda-ról raktam fel a Stock deodexed, zipaligned, rootolt XXCL3-as német romot + hozzá a százalékos akksikijelzést + a multiwindow apps módosítást és ezzel gyönyörűen elvagyok. Tegnap kipróbáltam a legújabb Redemption romot, de voltak vele problémáim, úgyhogy egyelőre maradok ennél. Itt csak a Samsung apps nem akar bejelentkezni SIM kártya nélkül, de minden más tökéletesen és gyorsan működik, a multiwindow hack miatt meg még akár a flippert is tudom ablakba tenni, ha úgy adódik :)
Amúgy véleményem szerint a 4.1.2 jóval gyorsabb, mint a 4.0.4 gyári.

Dr.Akrim romját még lehet, hogy kipróbálom. Sajnos a Team Union Romból nem várható már nagyon frissítés, mert a fejlesztő eladta a felesége note 10.1 tabját lol

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#403) joe357 válasza banhammer (#401) üzenetére


joe357
tag

Nem valószínű de ha igen akkor ott a két év gari. De természetesen ahogy te érzed.

(#404) ytep8


ytep8
csendes tag

sziasztok,
aksi töltéséről kérdeznék, én már azt is hallottam hogy a mai aksik nem olyan mint régen tehát fölösleges a formázás, sőt a lemerítem csutkára és feltöltöm fullra se eredményez hosszabb élettartamot, a kérdés a hogy ha hanyag módon töltöm kicsit használom kicsit majd megint töltöm, árthat-e?

(#405) besko65 válasza ytep8 (#404) üzenetére


besko65
tag

Ezekben már Li-Ion akkumulátorok vannak, amiben nincs már memória effektus, úgyhogy nyugodtan töltheted bármikor, sőt inkább a mélyebb kisütésre érzékenyebbek, mint arra, hogy nem meríted le .
Én inkább azt ajánlanám, hogy 10-15% akkutöltöttségnél tedd fel töltőre, és hagyd, hogy teljesen feltöltődjön.
Ha erre nincs lehetőség nem lesz belőle semmi problémád, ha a full töltés előtt leválasztod a töltőről.
Ennek ellenére én azt tapasztaltam, hogy akkor bírja a legjobban, ha 10% alá nem merítem, és lehetőség szerint feltöltöm fullra, illetve amikor a készülék azt jelzi, hogy teljesen feltöltve, én még kb. egy órát hagyom töltőn.

(#406) joe357 válasza besko65 (#405) üzenetére


joe357
tag

Egyetértek. A lényeg hogy mélykisülést egyik verzió se szereti, és nem szabad sokáig lemerült állapotban hagyni mert megindul a salétromosodás ami kapacitás vesztést okoz. Én ha tehetem 15% alá nem megyek és feltöltöm fullra hogy az összes ciklust kihasználhassam. Aksija is válogatja mert az omniám aksija 5 évesen is bírja az S2=é meg másfél után már köhög.

(#407) banhammer


banhammer
veterán

Valaki használja az energiatakarékos módot?

A SunSpider tesztben a gyári böngészővel (amivel jött a tablet) energiatakarékos módban 1637.7 ms, kikapcsolva 1137,6 ms volt az eredmény.

Szóval valamennyire fékezi a CPU-t.
Már csak az a kérdés, hogy ez mennyire hat ki az üzemidőre.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#408) ytep8


ytep8
csendes tag

én csak akkor használom ha merülőfélben van és nem tudom töltőre dugni, amúgy az engem is érdekelne hogy mennyivel növeli a készenléti időt

(#409) banhammer


banhammer
veterán

Hogy lehet letiltani a gtalkot?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#410) joe357 válasza ytep8 (#408) üzenetére


joe357
tag

Na most megoldottatok nekem egy rejtélyt. A temp+cpu widget sose ment 1GHz fölé és nem is értettem, már kezdtem kételkedni a widgetben no meg a kütyüben. Erre most kikapcsoltam az energiatakarékos módot és mindjárt felugrott 1,2-re. Tehát az energiatakarékos mód az órajelet vágja 1GHz-nél.

Amúgy valszeg használ mert az ósszes tesztben lehúzzák pedig nekem 14 órát fut folymatos használattal, még új és folyton nyomkodom ha meg leteszem kikapcs így a 14-ben nincs inaktív idő.

[ Szerkesztve ]

(#411) banhammer


banhammer
veterán

Az órajel vágásról csak annyit, hogy a Quadrant tesztben energiatakarékos módban 4116 pontot kaptam, kikapcsolva 5340-et.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#412) DaeMonS válasza banhammer (#409) üzenetére


DaeMonS
tag

androidnal? :), vicces..

kulonben emlekeim szerint kilehet irtani a rom-bol de ahhoz su, meg kis buhera kell.
de ha ennyire nem szereted, elinditod,es kilepsz belole,
vagy ha nem enged,akkor lathatatlanra teszed magad-igy amikor hasznalod az eszkozt,tudni fogja h mit allitottal utoljara. Ilyesmire emlekszem.

(#413) banhammer válasza DaeMonS (#412) üzenetére


banhammer
veterán

Nem szeretném, hogy más lássa, hogy kivel, mit beszélgetek a Google Talk-on.

Elég érdekes, hogyha a számítógépen beszélgetek valakivel akkor az a beszélgetés azonnal megjelenik a tableten is.
Ez mondjuk akkor felettébb kínos ha más kezében van a tablet.

Nem értem, hogy erre miért nem figyeltek a Google-nál, hogy egy account csak egy klienssel mehet.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#414) koxminator


koxminator
senior tag

Az energiatakarékos mód szerintem ugyanúgy működik, mint S3-nál (hiszen az a proci is van benne), tehát a 4 magból lekapcsol 2-őt, illetve leveszi az órajeleket is, max 1 Ghz-re. Ezen felül még 1-2 dolgot visszafog és ennyi. Mondjuk én S3-amnál sem használtam soha. Ha már benne van a technyika és nem vagyok rászorulva az utolsó csepp energiákra is, akkor minek használjam az energiatakarékos módot? :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#415) DaeMonS válasza banhammer (#413) üzenetére


DaeMonS
tag

ez logikusan hangzik...

azthiszem ez a 4.1 androidban guest moddal orvosolhato, nezz utana hogy hogyan lehet vendeg modot bekapcsolni rajta.-hatha ez segit.

energiatakarekos modra reagalnek - tapasztalat - pl:
jatszom mondjuk egy Total defense-el, aminek keveske a tanakeros mod, es be-be szaggat - ertelemszeruen, menjen full teljesitmennyel ha mar van...de ha pl : feedly-vel olvasgatom az rss-eket, vagy csak kepeket nezegetek, akkor minek menne az osszes mag es merulne le egy nap alat a gep?!igy jol jon a takarekos mod.
nem gondoltam volna, de jo otlet hogy ott a menu es valaszthatok-mintha nem adnak a lehetoseget.Szereny velemenyem szerint :)

(#416) joe357


joe357
tag

All share cast-ot sikerült már valakinek működésre bírnia? Nekem sajnos ninvs wifi a tv-ben csak routertől kap netet. Az all share megy simán kérdés nélkül kiteszi a filmet, de a képernyőt nem tudom. Nemtalál eszközt. ???

(#417) laca71 válasza joe357 (#416) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia ! Nekem jól müködik az Allshare.
A router összevan kötve a tv-vel ès ha elkezdem lejátszani a filmet akkor megjelenik egy ikon
A jobb oldalon hogy kapcsolódjon a tv-vel....
Ekkor a tv ràkèrdez hogy engedélyezem az eszközt.
Az engedélyezés után tökéletesen megy
Laca

(#418) joe357 válasza laca71 (#417) üzenetére


joe357
tag

Igen ez megy nekem is csak az allshare cast nem. Ez a kütyü már képes a képernyő képét kiküldeni tv-re akár játékot is kábel nélkül. Erre gondoltam

(#419) laca71 válasza joe357 (#418) üzenetére


laca71
aktív tag

Igaz...
Most nézem hogy emiatt kell egy külön eszköz.
20000 ft....

(#420) besko65 válasza laca71 (#419) üzenetére


besko65
tag

Milyen eszköz? Linket kérhetnék?

(#421) laca71 válasza besko65 (#420) üzenetére


laca71
aktív tag

https://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&productId=474069&langId=-11

(#422) besko65 válasza laca71 (#421) üzenetére


besko65
tag

Még tetszene is. Kár, hogy csak egy ezer éves CRT TV-m van, amin még hdmi sincs.
Viszont így spóroltam 20k-t :D

(#423) r.feco


r.feco
csendes tag

Üdv. mindenkinek!

Gondolkodom egy N8010 vásárlásán és felmerült néhány kérdés amire még nem találtam választ.

- OTG kezel valamilyen 3G modemet?

- OTG kábel (utángyártott, hajlékony) kapható hozzá?
vagy csak a gyári fix kiegészítő van.Kicsit aggódom a csatlakozó sérülékenysége miatt.

Alapjában wifi-n használnám, de előfordulhat, hogy néha szükség lenne a 3G-re. Az árkülönbség a beépítettnél elég komoly, annyit nem szánok rá. Van egy huawei e1752 modemem, ha kezelné jó lenne nagyon.

(#424) banhammer válasza r.feco (#423) üzenetére


banhammer
veterán

Nem kezeli a 3G-s modemeket, akkor nem lenne bolt az N8000-et gyártani.

Lehet hozzá nem gyári OTG kábelt, csatlakozót kapni.
Google, ÁrGép, Árukereső a barátod!
Hint: Samsung OTG vagy Samsung OTG kábel.

Az N8000 és az N8010 között kb. 12 ezer Forint a különbség.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#425) DaeMonS válasza banhammer (#424) üzenetére


DaeMonS
tag

erdekes, en is maskeppen tapasztaltam,
pl ket hete vettem kb a keszuleket,edigitalnal, es mediamarktban is ekkora volt a kulonbseg:
139e vs 160e kb

(#426) banhammer válasza DaeMonS (#425) üzenetére


banhammer
veterán

Az ArGepes arakat neztem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#427) dedike válasza dedike (#335) üzenetére


dedike
addikt

Nah. Sikerült megoldani a problémát. Egy szoftverfrissítés helyrehozta! :)

Jó szerencsét!

(#428) r.feco válasza banhammer (#424) üzenetére


r.feco
csendes tag

Köszönöm a választ! Marad a telefonos megosztás.

Az N8000 és az N8010 között jelenleg az edigitalnál 30ezer a különbség! (129.900,- 159.900,-)

(#429) besko65 válasza r.feco (#428) üzenetére


besko65
tag

Nézd meg az ujmobilok.hu oldalt, ott 8000 forint a különbség az N8000 és az N8010 között, és az N8000 most 137600.- forintba kerül 2 év garival. Én is tőlük vettem még 139000.- forintért, és gyári Samsung garis volt. Azért ezt az árkülönbözetet már megéri.

(#430) DaeMonS válasza besko65 (#429) üzenetére


DaeMonS
tag

felhaborito hogy ezeknek a "vasaknak" szoszerint naprol napra megy le az aruk :)
ugye aki most vesz az jol jar,de mi van a "regi" ( 2hetes) tulajokkal peldaul ?!

(#431) besko65 válasza DaeMonS (#430) üzenetére


besko65
tag

Ezen kicsit se idegsítsd magad! Te már.két hete nyomkodhattad, és gondolom örömet okozott neked, vagyis már két hete boldog vagy. Ez csak megér már pár vacak forintot! :C

(#432) banhammer válasza DaeMonS (#430) üzenetére


banhammer
veterán

Ahogy ingadozik a Forint az Euróhoz képest úgy mozognak fel le az árak is.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#433) besko65 válasza banhammer (#432) üzenetére


besko65
tag

Pontosan. Pl. A telefonomat kb. 2-3 hónapja vettem, és most ugyan abban az üzletben 3000.- forinttal drágább.

(#434) banhammer válasza besko65 (#429) üzenetére


banhammer
veterán

A gyári Samsung garancia 100%, hogy igaz?
Felhívtad a Samsungot és rákérdeztél, hogy a gyári szám alapján hány év garancia van rá?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#435) besko65 válasza banhammer (#434) üzenetére


besko65
tag

Nem hívtam fel, csak beregeltem, és bár tudom, hogy ez nem 100%, de azért megnyugtató, hogy sikeres volt a regisztráció.
Azon kívül bontatlan doboz volt, előttem vágták fel a sértetlenséget igazoló matricákat, és a dobozában volt a magyar nyelvű Samsung garancia jegy. Áfás számlát kaptam természetesen, és a vásárlás előtt hívtam őket telefonon, akkor mondta az eladó, hogy most sajnos nem tud olcsóbbat adni, mert most csak gyári garanciás készülékek vannak. A bolti garisakat már elkapkodták.
Erre én jót mosolyogtam, és örömmel vettem át a remélhetőleg tényleg gyári garis készüléket.

Ja még annyi, hogy bár tudom, hogy átállítható, de a product kód XEH volt.

[ Szerkesztve ]

(#436) dedike válasza banhammer (#434) üzenetére


dedike
addikt

Regisztrálod magad, majd belépés után a terméket, s máris látod meddig érvényes a garanciád, napra pontosan. Ha jogosult vagy a 24 hónapon kívül a +2 hónapra, azt is beleszámítják.

Jó szerencsét!

(#437) banhammer válasza dedike (#436) üzenetére


banhammer
veterán

Már regisztráltam magam.
Azért biztos ami biztos alapon felhívtam a Samsungot.
Sose lehet tudni...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#438) dedike válasza banhammer (#437) üzenetére


dedike
addikt

Mondjuk abban is van igazság! :)

Jó szerencsét!

(#439) banhammer


banhammer
veterán

USB porton keresztül lehet tölteni a tabletet?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#440) joe357 válasza banhammer (#439) üzenetére


joe357
tag

Igen. Csak az a fél amper amit egy normál usb kitol magából elég kevés, és a kütyü is jelzi az elemen egy piros kereszttel hogy kevés a delej. De vannak olyan alaplapok amik 2A-t is tudnak úgyhogy a válasz igen.

[ Szerkesztve ]

(#441) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok.

Két hete boldog note- N8010 -tulajdonos vagyok.
Felraktam a legujabb 4.1.2 es JELLY BEAN- t. Ezt:
[Redemption Rom.v3.1]

Ezután ezt:
[Unlimited MultiWindow Apps ]

Megy a 8010-n. Magyar!
Így most minden szuper. Az új JB még gyorsabb.

Bármelyik! alkalmazás futtatható osztott képernyős módban!
Ez nagyon hasznos pl: chrome és az angol magyar szótár egyszerre a képernyőn.
Méretezhető ek az ablakok.

A Play-ről érdemes letölteni a FullScreen nevü programot.
[link]
Ez lehetővé teszi hogy teljes képernyőn használj bármelyik programot. (elrejti a system bar-t)

R

(#442) DaeMonS válasza fujifilm1 (#441) üzenetére


DaeMonS
tag

ez jo hir,
de a 3.1 az nem N8000-re valo? amint en lattam a repon az 1.3 valo N8010re.

ehhez a rom tipushz talaltatok szazalekos akksi kijelzot,azzal a korben pontokkal fajtabol?:)

(#443) joe357 válasza DaeMonS (#442) üzenetére


joe357
tag

És valahol megvan a gyári rom hogyha valami gixer van akkor vissza lehessen tenni gari miatt?

(#444) fujifilm1 válasza DaeMonS (#442) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia

1. Ez a rom telepiteskor megkérdezi hogy 8000/8010/8013 - (azaz gsm/wifi international/wifi usa) és annak megfelelő kernelt rakja fel. Full setup után mégegyszer el kell indítani a telepítőt és kiválasztani hogy takarja el a nincs gsm network ikon-t.

2 alapban van a battery százalék ikon. :)

Egyébként nagyon kulturált kis ROM.... :) STABIL.

[ Szerkesztve ]

(#445) fujifilm1 válasza joe357 (#443) üzenetére


fujifilm1
senior tag

A samfirmware.com -on. Megvan az összes Stock rom... onnan lehet visszaállítani.

(#446) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Ha valakit érdekel akkor leírom h hogyan lehet PC nélkül telepiteni ingyenes appokkal ICS-re a JB-t, úgy hogy nincs sárga háromszög,se számláló növekedés.

(#447) joe357 válasza fujifilm1 (#446) üzenetére


joe357
tag

Én vevő volnék rá. Előre is köszi.

(#448) besko65 válasza fujifilm1 (#446) üzenetére


besko65
tag

Ez bizony engem is érdekelne.

(#449) banhammer válasza fujifilm1 (#446) üzenetére


banhammer
veterán

Ezt a mondatot nem értem...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#450) DaeMonS válasza fujifilm1 (#444) üzenetére


DaeMonS
tag

hm,
kiprobaltam kozben, kicsit kellemesen meglepet a rom telepites, menukkel :)
viszont nem lattam a szazalekos dolgot menuben...de nezegetem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.