Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sdd2


sdd2
veterán

Nemsokára hozzám is jön, kíváncsi vagyok. Köszönöm a cikket, jó volt olvasni :R

Egy hiba: működő gombsort rajzoltak,
leginkbb olyan az ember érzése, mintha

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#2) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Anyaghasználatra azért én nem csak az új iPad-et emelném ki, hanem pl. az Asus Transformer prime-ot.

(#3) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Érdekes. Elsőre elég hülyeségnek gondoltam ezt a cuccot, de ezzel a "tollal" új értelmet nyer :)

All→M8

(#4) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Elrontották az anyaghasználattal. Hardveresen brutál, a pen is sokat fejlődött, ahogy elnézem. Az infra nem semmi azért, bár az sem életszagú, hogy egy ilyen kütyüt használok távirányítónak...

<< Heimdal >>

(#5) NoMagix válasza Retekegér (#4) üzenetére


NoMagix
addikt

igen, talán úgy jobb lehetne, hogy a Note 10.1-et irányítod távirányítóval esetleg a telefonoddal!
:DD

(#6) joey04


joey04
titán

hát...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) Karma


Karma
félisten

Transformerreggeli. Egyedül a stylus érhet valamit az egész kócerájból :P

Amúgy mikorra ígérik a JB-t rá? (Az, hogy mikor jön, úgyis teljesen független ettől.) Az ASUS sitty-sutty frissítette a TF300T-t, és nagyon baró.

“All nothings are not equal.”

(#8) smkb


smkb
őstag

Én szeretem Samsung termékeket, van aki szerint már túlzottan. De kézbefogva a Tab 2 10.1-et, meg ezt is... komolyan nem értem... ha kisebb cégek tudnak sokkal igényesebb külsőbe szerelni jó vasat, a Samunak ez miért fáj? De tényleg... Transformer Prime... lassan 1 éve ott van mintapéldának... erre egy ilyen gagyi formaterv és kivitelezés... tényleg nem értem.

(#9) Youri


Youri
veterán

Miért kell a samsungnak az értékes belsőt mindig papírszalvétába csomagolni?

RTX ON

(#10) wertigo1984 válasza smkb (#8) üzenetére


wertigo1984
őstag

Én Oberwart-ban az MM-ben próbálgattam a GT 2 10.1-et, először azt hittem, hogy Note pad... :B

ON: Sietve olvastam el a tesztet meló miatt, de nem látom hogy 2 vagy 4 magos a proci?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#11) Tom1939


Tom1939
őstag

Jobban jártak volna ha a tab 7.7 minőségét hozzák. Abból egy note jobb kamerával jó lenne.
De ez könnyen beadhatja a kulcsot a note sorozatnak.
Mondjuk nekem ez az új "csillogós" vonal az sIII és a note II esetén szintén nem jön be.

(#12) Einstvan válasza Youri (#9) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Azért mert a Samsunng Nem Vertu, nem Gresso, nem Apple termék.
Fontosabb a valóban értékes, használható, testreszabható belső.

(#13) Youri válasza Einstvan (#12) üzenetére


Youri
veterán

Nem is Sony, nem is HTC, és nem is Motorola.... Akiknek fontosabb az, hogy amit a kezedbe veszel, ne egy fröccsöntött kínai játékkacatnak tűnjön

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#14) Karma válasza Einstvan (#12) üzenetére


Karma
félisten

Ez most ugye szarkazmus volt? Az esőben kicsit beázott a detektorom, úgyhogy szétszedtem és hagyom kiszáradni.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#15) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nagyon jó lett szoftveresen, már rég óta fájt a fogam erre az ablakos megoldásra, tablet fronton. Kérdés két böngészőablakot is lehet egyszerre?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16) Totheground


Totheground
addikt

Kopó, ropogó, nyikorgó műanyag hogy kapott 7/10-et anyaghasználatra?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#17) p06 válasza Youri (#9) üzenetére


p06
senior tag

Gondolom így spórolnak, mivel a saját fejlesztésű hardvereik és a szoftveres munkáik is igen költségesek.

Egyébként annyira vészesen nem x*r az anyaghasználata, valóban nem HTC vagy Alma, vagy Sony, de szerintem teljesen vállalható.

Amúgy nem rossz kis gép, a cikk is jó lett :)

Egy kis észrevétel a cikkben:
"Amint az ember kirántja a kapacitíc cerkát "

[ Szerkesztve ]

(#18) Youri válasza Totheground (#16) üzenetére


Youri
veterán

Samsung viszonylatban 7/10 ;]

p06: Aki ezen a szinten spórol, az megérdemli, hogy kenézzék

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#19) Cyberpunk válasza Totheground (#16) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Gondolom azért mert műanyag ellenére jól össze van rakva, s nem kopog, rotyog, nyikorog. Ennek ellenére ez tényleg gáz a részemről is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) Totheground válasza Cyberpunk (#19) üzenetére


Totheground
addikt

A tesztben ott van, hogy nyikorog valamint hogy szinezodik a kijelzo, ha jobban megnyomod a hatuljat.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#21) Cyberpunk válasza Totheground (#20) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja az felett átsuhantam valszeg. :DDD Így azért indokolt a kritika.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) ZooLee válasza Einstvan (#12) üzenetére


ZooLee
őstag

Azért mert a Samsunng Nem Vertu, nem Gresso, nem Apple termék.
Fontosabb a valóban értékes, használható, testreszabható belső.

És ezek szerint nem is Motorola, és nem is Asus. Mert nekik is sikerült sokkal korrektebb külsőt csinálniuk.
És használat közben bármennyire is a belső számít, az első találkozáskori benyomás és utána minden egyes alkalom, mikor megfogod a készüléket befolyásolja a hozzáállásod. Számít, pláne egy csúcskészüléknél.

Ez kicsi olyan, mint az amerikai autók belseje, egy EU-s vagy Japánhoz szokott ember sírva (vagy röhögve) nézi, hogy milyen belsőt képesek egy csúcs autóba tenni. Mások az igények, és ahhoz állítják be. Úgy látszik a Samunál is így vannak valahogy...

Z.

[ Szerkesztve ]

(#23) s4tch válasza p06 (#17) üzenetére


s4tch
veterán

"Egyébként annyira vészesen nem x*r az anyaghasználata, valóban nem HTC vagy Alma, vagy Sony, de szerintem teljesen vállalható."

http://www.youtube.com/watch?v=V30t1S1nUbA

Ez vállalható? (Az androidpolice-féle tesztből van.)

[ Szerkesztve ]

(#24) Youri válasza s4tch (#23) üzenetére


Youri
veterán

mint a kifeszített fólia :U

RTX ON

(#25) mrlujoak válasza s4tch (#23) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem. Egyértelműen nem vállalható...
Nem is értem mire gondolhattak az anyagválasztásnál, és annak méretezésénél...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#26) zotyesz66 válasza Einstvan (#12) üzenetére


zotyesz66
őstag

Te ezt tényleg beszopod? Szerintem meg pofátlanság, hogy ennyire igénytelen a külseje! Basszus, ennél egy wayteq is jobb minőségű. Nem értem mért cseszik el ilyen baromsággal! Kb, ahogy az S3-at is, pedig tudnak jót csinálni (Series9 vagy mondjuk az Omnia). Azon kívül kimaradt belőle az NFC, ha már egyszer az S3-ban van...
Nem tudom mennyire igaz, hogy pl. a kézi jegyzeteket nem lehet elmenteni, vagyis inkább nem lehet tudni hova menti?

(#27) s4tch


s4tch
veterán

Átfutottam még egyszer az itteni és az androidpolice-os tesztet. Egyrészt érdekes, hogy milyen problémákat nem említ meg az itteni cikk. Másrészt tovább erősödött bennem a meggyőződés, hogy szart sem ér egy erős hardver önmagában, minőségi csomagolás és hasonlóan minőségi szoftver nélkül.

P7500-om van, ami a tesztelt kütyünél két generációval öregebb. Nem nyom ennyit antutuban ( :DDD ), de legalább korrektül összeszerelték. Azzal alapvetően hasonló szoftveres problémáim voltak, mint amiket az androidpolice-os tesztelő is emleget: a gyári szoftverek logikátlanok, körülményesek, és felzabálják az erőforrásokat. Franc sem akarta rootolni, meg vadászni rá másik szoftvert, de nem maradt más választásom. Főzött ROM-okkal jobb az akksiidő, gördülékenyebb a felhasználói élmény, több az erőforrás. Nem tudom, más gyártók hogy állnak ezen a téren, mindenesetre a Samsung sokat segítene magának egy visszafogottabb, a hardvert nem felzabáló saját felülettel. Elnézve a tesztvideókat, a saját, lassan két éves konstrukciójú tabletemen overclock nélkül szebben fut egy lelkes fejlesztő által összerakott Jelly Bean, ill. a gyári ICS kigyomlált verziója, mint ezen a négymagos csodán a touchwiz.

[ Szerkesztve ]

(#28) zotyesz66 válasza s4tch (#27) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nekik az erős hardver a marketing meg az innováció. És igazuk is van, amennyien erre verik!
Amúgy az ötlet, mármint ez a toll, meg jegyzettömb szerintem frenetikus, ez tényleg valódi fejlesztés. Ráadásul a toll állítólag Wacom. De a megvalósítás... hát az más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#29) tibi683


tibi683
tag

Hát ez elég csúnyára sikeredett :\

(#30) Einstvan válasza Youri (#13) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Azé jó páran csak meg vannak elégedve vele még elsö látásra is. És nyugi nem esik szét a kezedben. Én szivesebben adok ki érte a tudása miatt, minthogy fém legyen a teljes burkolata, illesztések nélkül és a "tudásán" látszana hogy a burkolatot vettem meg csak drága pénzért.
Mert hogy amennyi müveletet el lehet végezni rajta (ami kiemelkedö tabletek ipadek közt), az böven ellensulyozza a müanyag burkolatot.

(#31) s4tch válasza zotyesz66 (#28) üzenetére


s4tch
veterán

A "valódi fejlesztés" az első PDA-mban, a 2005-ös Dell Axim X51v-ben (3,7 collos VGA kijelző, de nagy szó volt!) tökéletesen működött, viszont ott el lehetett menteni a jegyzeteket, sőt, fel is ismerte a kézírást, némi rutinnal egész hatékonyan lehetett PDA-n wordbe, mailbe pakolható szövegeket gyártani, ékezetes karakterekkel együtt. Sőt, a Sony Ericsson M600i is tudott ilyet, symbiannal, saját SE-féle GUI-val, bár ott a qwerty billentyűzet miatt nem sok értelme volt. Az egy dolog, hogy az androidos cuccokból ez mostanában hiányzik - talán nem véletlenül.

(#30) Einstvan
"Én szivesebben adok ki érte a tudása miatt, minthogy fém legyen a teljes burkolata"

Izé, ha a teljesítménye egyedülálló lenne, azt mondanám, van benne valami. De az összehasonlító táblázatban szereplő, tisztességes anyagokból épített Asus tabletek is hasonlóan erősek, a némileg gyengébb TF300TG is bőven elég mindenre. Utóbbi egyébként billentyűzet nélkül, modemmel olcsóbb, billentyűzettel valamivel drágább.

[ Szerkesztve ]

(#32) zotyesz66 válasza Einstvan (#30) üzenetére


zotyesz66
őstag

Te tényleg nem érted, vagy neked csak az a lényeg, hogy Samsung legyen!
Nem az a baj, hogy műanyag, az a baj, hogy szar és drága. Kellemetlen kézben fogni, recseg és kopik. Nem ellensúlyozni a kéne a tudásának ennyi pénzért, hanem ennyi tudás mellett is minőségi burkolatot építsenek köré.
Vagy az unásig hajtogatott autós példával: Merci motor, váltó, futómű, de Zaporocsec kaszni és ülések?

(#33) zotyesz66 válasza s4tch (#31) üzenetére


zotyesz66
őstag

2005-ben még kevesek játéka volt a PDA, tablet meg még kevesebbeké. Ezek a dolgok, amiket írtál viszont szerintem is elvárás lenne. De ahhoz cseszegetni kellett volna a szoftverfejlesztőket és még ülni rajta még egy évet legalább, úgy meg nem nyerő a Samunak.

(#34) eldiablo válasza s4tch (#31) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem hiányzik, csak nincs benne mindegyik készülékben.
Azért a rezisztiv technológiával könnyebben megvalósítható a kézírás felismerés.

Egyébként az említett Symbianos SE telefonok mindegyikében volt kézírás felismerő...

(#35) csoki46


csoki46
aktív tag

Srácok, rossz videót linkeltetek. Apple bemutatós videó van a tesztben :)

(#36) Einstvan válasza s4tch (#31) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Nem a procit kell nézni, mert tudom hogy mindenkinek a "mag" lebeg a szeme elött, hanem a ficsöröket.
Már csak egy bemutato videot kéne mutatnotok más tabokrol, ami ugyan ezeket a lehetöségeket tudja mint a Note 10.1. Beleértve a szintén vékony és "hegyes" pent is.

(#35) csoki46
Jó lenne az ipad tudná ezeket mi? :D De hát ott az utolérhetetlen burkolata ugyebár.

[ Szerkesztve ]

(#37) bloomberg válasza csoki46 (#35) üzenetére


bloomberg
tag

Ez nekem is feltűnt, csak nem Tim Cook mutatta be? :DD

Szoftveresen és hardveresen nagyon komoly a gép, de ez a ház, amibe belerakták........ pedig már-már gondolkodóba estem, hogy nem fog érdekelni az ára. azért élőben is megkuksizom, de kicsit el ment tőle a kedvem

(#38) luke.


luke.
aktív tag

Ezek a tabletek leginkább munkára használhatóak mondjuk szervízelési célokra. Az nem komplett aki csak netezésre vagy játékra vesz táblát.
Az érkelene, hogy a ceruza tartó rekesze és a ceruza mágneses kialakítású? Mert ha nem akkor pár év és szépen kikopik és a tulaj simán elhagyja belőle.

Én 5 éve mikor vettem a PDA-t akkor munkára, játékra, netezéshez, GPS-re és még sok másra volt. Sajnos a mostani tableteket GPS szempontjából nem tudnám használni program hiányában, munkához már nincsen szükségem ilyenre, a maradék kettőről meg leírtam a gondolatomat a második mondatban.

[ Szerkesztve ]

+SoulRiever- köszi a haverod hugának telefonszámát a szomszédom kutyája nagyon élvezte a társaságát, jól elvoltak! Azzal van probléma aki szerint egy játék meghatározza ki mennyit ér!

(#39) zotyesz66 válasza luke. (#38) üzenetére


zotyesz66
őstag

Ezek a tabletek pont hogy főleg médiafogyasztásra vannak kitalálva.

(#40) Einstvan


Einstvan
aktív tag

Ja, értem már. A teszt végén oda irta az user hogy olcsobb és többet tud mint az ipad, de a müanyag burkolatát nem bocsájtja meg.
Erre itt mint a birkák, rácuppannak a burkolat fikázására és hogy ezért nem éri meg megvenni. Komoly felfogás. :D

(#39) zotyesz66
Kivétel ha a nevében is benne van hogy "Note"!

[ Szerkesztve ]

(#41) sztanozs


sztanozs
veterán

A Multimédia > Vizualitás az csak kamerát jelenti?
Mi kellene a 10 ponthoz? Kijelző nélkül megjelenített 3D kép?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#42) zotyesz66 válasza Einstvan (#40) üzenetére


zotyesz66
őstag

Ha valamit arra terveznek, hogy az emberek a kezükben tartsák, akkor az a minimum, hogy kellemes legyen a fogása. Ha meg még drága is, akkor nehogy már nyöszörögjön és elszíneződjön a képernyője amikor uram bocsá' valaki erősebben találja megfogni. Ennyiért a slendrián összeszerelés megbocsáthatatlan. Főleg amikor feleannyiért ott a Nexus7. OK az nem Note, de a sima 10.1 is ugyanilyen fos.
Azt kell mondani, hogy a Samsung látványosan szarik az androidos készülékeinek a külsejére és az összeszerelési minőségére (de fura módon az alsóbb kategóriák korrektebbek), pedig tényleg tud prémium cuccot is csinálni.
Jah, ha meg ráadásul munkaeszköznek van pozicionálva, akkor meg főleg kész röhej ez a kidolgozás!

[ Szerkesztve ]

(#43) s4tch


s4tch
veterán

http://www.gsmarena.com/samsung_ativ_tab-review-812.php

Ebben is nagyobb felbontású kijelző van.

(#44) Karma válasza Einstvan (#40) üzenetére


Karma
félisten

A munka és az Android három külön dolog...
Majd az ilyenekkel változtatnak talán valamit rajta.

“All nothings are not equal.”

(#45) HuMarc


HuMarc
addikt

Rossz videó van berakva. Legalábbis nálam az Apple-bejelentéses videó jelenik meg.

(#46) blade zte


blade zte
őstag

Nézzük meg általában miben különbözik az egyik tab a többitöl:
-kinézetben:2 helyett valahol 3 mm-es a keret, és a hátlap fém vagy müanyag.És ennyinél meg is áll.
-felbontás:legtöbbnél ugyanaz amik egyszerre jelennek.
-proci:ott sincs nagy különbség a csúcson:kína rk3066 ot használ 99%-ban,samsung exynost, minden más meg tegrával fut.
-ki/bemenetek: variálják össze vissza, itt van ott nincs hdmi stb. De itt sincs semmi különbözö, mindegyiknél ugyanazt tudják.

Itt adogatják ki a tableteiket, annyi extrával a többihez képest, hogy tud tollal írni?nevetséges.A szoftverröl meg annyit, hogy a 4.1 is nagyon jó önmagában.

Eladni úgyse tudja, aki olcsón akar, ott a nexus 7, és kína, aki drágán, az már valami billentyüzetes asust.Mert akinek van 170-ezer, nem hiszem el, hogy ne lenne még ahhoz egy 50 ezernyi extra zsé.

Nameg minek a tablet?ott a padfone, és már telefon se kell. ;]

Oppo find 7 astro black

(#47) Karma válasza Karma (#44) üzenetére


Karma
félisten

Oké, ezt elég balfaszul sikerült megfogalmaznom. Azt akartam volna írni, hogy a konzumertabletek talán a Windows 8-cal munkára is használhatóvá válnak majd.

Perpillanat minimál office munkánál meg rajzolgatásnál többre nem nagyon alkalmasak szerintem, hiába van stylusuk vagy éppen billentyűzetes dokkjuk... Vagy csak más jellegű a munka, amire befognám őket, sose tudni.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#48) Gery85


Gery85
tag

Hát ez ritka ronda egy gép, mi ez időútázás? Hogy néz már ki a 3cmes keret a kijelző körül? Bezzeg más gépnél menne a fika erre!

(#49) Einstvan válasza HuMarc (#45) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Zárd el a csapot!

(#48) Gery85
Mért,... itt nincs fikázás?

[ Szerkesztve ]

(#50) HuMarc válasza Einstvan (#49) üzenetére


HuMarc
addikt

Ezt gondolom úgy érted, hogy már sokan szóltak miatta. Akkor bocsi. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.