Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) koxminator válasza tipeter (#900) üzenetére


koxminator
senior tag

Nincs mit. Amúgy a root nem biztos, hogy növeli a számlálót, de mivel a garanciát bukod root-olt készülékkel, ezért ígyis-úgyis meg kell szűntetni.

Itt egy leírás az S3 fórumból, ahol lépésről-lépésre veszik, hogy mit kell csinálni teljes gyári alapállapothoz.

Persze a ROM verziók nem ugyanazok, be kell helyettesíteni a megfelelő Note 10.1-est, de ez fedi a valóságot.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#902) okucsa


okucsa
csendes tag

Azt szeretneém megtudni mégis hogy működik a ceruza. A gomb mire való pontosan. Nexus 10-em van és ceruza vásárlás előtt állok. A legtöbbnek a vége elég nagy nem hasonlít ceruzára viszont note cerkája teljesen más.

(#903) banhammer válasza okucsa (#902) üzenetére


banhammer
veterán

Valami mágneses elven működik.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#904) tasika16


tasika16
tag

Szerintettek megéri megvenni a wifis verziót 114 ezerért 2 év gyári samu garival???
Ezen gondolkozok már egy hete, hogy megéri-e. Az úgy szerintetek, hogy most egy ilyen gép és mellé egy komolyabb laptop, mert megyek egyetemre, és kéne egy valami amivel jegyzetelek előadáson és ez elég jónak tűnik ilyen célra (cáfoljatok meg ha nincs igazam). Ugyan akkor mivel programtervezőnek készülök kéne egy komolyabb laptop is...
Várom a véleményeket voltak itt programozók ha jól láttam. Esetleg egyetemisták??? Előre is köszi a választ...

(#905) banhammer válasza tasika16 (#904) üzenetére


banhammer
veterán

Jegyzetelni nem rossz vele, csak van egy kis utánhúzása a tabletnek.
Ha gyorsan írsz akkor lehet zavaró lesz neked.

Szerintem a legjobb megoldás az, hogy bemész egy olyan boltba ahol ilyen tabletet árulnak és megmatatod a bemutató készüléket.
Nagyobb telefonos boltokban (kék és magenta színű szolgáltató), a vörös vagy kék színű bolt ahol mindenféle dolgokat árulnak.

Ha van egy kicsivel több pénzed akkor én a helyedben a 3G-s verziót venném, kártyafüggetlenül.
Miért?
Mert:
- külföldre utazásnál nincs probléma azzal, hogy csak egy féle kártyát fogad el.
- ha sokat utazol akkor legalább tudsz netezni, elütni az időt.
- jóval kényelmesebb netezni, rövid levelet írni, mint a telefonon.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#906) tasika16 válasza banhammer (#905) üzenetére


tasika16
tag

Köszönöm a gyors választ! Sajnos az a probléma, hogy jelen pillanatban 50 km-re fekszik tőlem a legközelebbi hely ahol meg lehetne tapogatni. Igazából már néztem, hogy jó-e. És tetszett eléggé. Csak mondom az a kérdés, hogy megéri-e egy laptop mellé megvenni, olyan szemszögből, hogy egyetemen jegyzetelni vele, esténként filmet nézni, Kottát olvasni (láttam itt valakinek, hogy tud midi kábelt is kezelni) Esetleg, tételeket összeállítani, vagy pdfbe írogatni ( erre is láttam itt jó programot, de tudomásom szerint, tudja az S-Note is). Ilyen jellegű dolgokhoz kértem a tapasztalatokat, véleményeket. :R
Amúgy utánhuzásra is láttam megoldásokat. Szóval na igen, az itt a kérdés, hogy megéri egy notebook mellé venni( mert ugye valószínű, hogy csak ez nem elég egy ilyen szakon ahova megyek). Ilyen célokra amire írtam jó-e. Mert ugye egy jó notebook mindenképp kel egyetemre.

(#907) tasika16 válasza banhammer (#905) üzenetére


tasika16
tag

Ja válasz 2. Nem nagyon van keret a 3g-re de őszintén szólva, 100% hogy nem is használnám. Csak egy 200 megás előfizunk van. Wifi szinte mindenhol van az országban most már. Ahol meg nincs és életbevágóan fontos, hogy internetem legyen ott meg ott a mobilom, amin ugye van 3g és akár meg is tudom osztani, szóval ezért nincs szükségem 3g-re. De köszönöm, hogy írtad, végig gondoltam megint és erre jutottam.

(#908) banhammer válasza tasika16 (#907) üzenetére


banhammer
veterán

Ez a WiFi mindenhol van jó dolog elméletben, de a gyakorlat mást mutat.

Nyugati-ban levő McDonald's valamikor jó a net, valamikor fél percenként szakadozik.
A kevésbé forgalmas McDonald's-okban viszonylag stabil a net, ugyan ez vonatkozik a Burger King-ekre is.
Köki Terminál kész katasztrófa.
Én nem bántam meg, hogy vettem egy 3 gigás mobilnetet.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#909) tasika16


tasika16
tag

Jó hát persze úgy értettem, hogy mindenhol van, ahol kell. Egyetem, Suli, Itthon, Könyvtár, stb...

(#910) tasika16


tasika16
tag

Ugye lehet a kettőt együtt is... De azzal meg az a baj, hogy ez az ativ széria elégé félre sikerült. Azért kissé pofátlanságnak érzek 230 ezer forintot egy Intel Atom processzorért (gagyi összeszerelési minőséggel bár lehet hogy megint csak a tesztkészülék volt hibás...) Szóval, ha már 300 körül kell költeni úgy is, hogy használható gépe legyen az embernek, akkor egyszerűbb szerintem egy ilyet venni 100-ért, meg egy jobb laptopot 200-ért... Persze lehet hogy az lesz, hogy elmegyek egy unalmas napon Fehérvára és megtapizom meg megnézem a gépeket...

(#911) banhammer válasza tasika16 (#910) üzenetére


banhammer
veterán

Felesleges 200 ezerért laptopot venni.
Gondolom játszani akarsz rajta, mert akkor tényleg sokba kerülnek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#912) tasika16 válasza banhammer (#911) üzenetére


tasika16
tag

Nem játszani akarok rajta, hanem a munkához fog kelleni. Autocad, Inventor... stb...
Amúgy megrendeltem a kicsikét remélem hamarosan jön...

(#913) tasika16


tasika16
tag

Najó persze az se árt ha a játékok elfutnak rajta...xd

(#914) mexel


mexel
veterán

Nagyon gondolkodom páromnak egy ilyen Note vásárlásán. Azt hiszem a sima wifis elég lenne, mert a kártya úgyis mindig a telefonban van, és ha nagyon kell a net a tabletre meg lehet osztani, ezért külön előfizetést nem tartanánk fenn.
Ami fontos kérdésem lenne? nem zavaró a csatlakozók elhelyezése? Általában fektetett képpel használja az ember, és a füles csatija felül van. Film nézésnél, zenehallgatásnál vagy bármikor nem lóg a képernyő elé a zsinór? Ha töltőn van és úgy használja az ember akkor nem zavaró hogyalul van a csatlakozó? (szerintem ezek oldalt jobb helyen lettek volna)
Kicsit félek a msinától, mert a tezstekben eléggé lehúzzák, már arra gondoltam hogy asus vagy sony lesz helyette. Megéri ezt megvenni? Ha igen akkor hol adnak rendes magyarországi garit a legolcsóbban?
Az akksi mennyit bír netezés- youtobozás-filmezés közben? A Samsungnál kb 5-6 órát mondtak. Ez nem tűnik túl soknak..
A kijelző milyen minőségre? Ezek ha jól tudom nem kaptak gorilla védelmet, attól még nem túl érzékeny?

Ja, és ha jól látom ennek is igen jó a támogatottsága különböző romok szintjén. (galaxy S 1-et használunk)
Mennyit javul a gép a moddolt romokkal?

[ Szerkesztve ]

(#915) banhammer válasza mexel (#914) üzenetére


banhammer
veterán

A füles csatlakozóját el lehet vezetni a tablet háta mögött is előre (ha érted mire gondolok).

A tápcsatlakozó sajnos elég hülye helyre került, töltés közben tényleg zavaró tud lenni.
Én olyankor "fejjel lefelé" használom a tabletet.

A teszteknek nem kell hinni, állításuk szerint a nem végleges verziót kapták.
Én nyomkorásztam a sajátom és nem horpadozott, nyekergett a tablet, erről a dologról egyszer már itt leírtam a véleményem.

Az üzemidő kb. 6, 6 és fél óra, de nem hinném, hogy valaki egy seggel végigül ennyi időt.

A kijelző szerintem nagyon jó, szép képe van, a beállítások között három féle színtónus (dinamikus, szokásos, film) közül lehet választani, kinek melyik jön be.

Nem Gorilla Glass, ha nem vésővel bökdösöd akkor nem karcolódik.
Én ilyen tokot vettem hozzá, videó itt.

A legolcsóbban kérdésre nem tudok pontos választ adni, rákeresel a Google-val.
A boltokkal érdemes vigyázni, mert trükköznek a garanciával.
Pl.: egy év hardver és egy év szoftver garanciát adnak ami két év.
Ami azért tréfás, mert egy atom biztos szoftverre, hogy a túróba adnak garanciát?
Megveszed egy ilyen helyen a tabletet és egy év egy nap után megdöglik, viszed vissza a boltba és közlik vele, hogy a második év csak szoftveres problémára vonatkozik.
Így Járás!
Van egy méreg drága téglatested amit méreg drágán szervizeltethetsz, mert fukar voltál és sajnáltad a pénzt a két év garanciára.

Jelenleg itt (az árgép árai itt) a legolcsóbb a Note 10.1 és itt 100%, hogy kettő azaz 2 év garanciát kapsz rá.
Ezt onnan tudom, hogy a múlt év végén volt a Samsung-nál egy akció, hogyha online regisztrálod a Samsung mobil készüléked akkor kapsz rá a két éven felül kettő azaz 2 hónap plusz garanciát.
Regisztráltam a Note 10.1-em és pár nappal később biztos ami biztos alapon felhívtam a Samsung-ot, hogy tényleg két év két hónap a garancia és megnyugtattak, hogy igen annyi.
Ezen kívül mivel prémium termék így ha valami baja van akkor futár hozza, viszi a készüléket vagy ha olyan a probléma akkor helyszínen javítja.

A modolt romokkal nincs tapasztalatom, tökéletesen meg vagyok elégedve a 4.1.2-vel.
Ha lehet hinni a Samsung-nak akkor a 4.2 az 100%, hogy lesz rá és rebesgetik az 5.0-t is.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#916) mexel válasza banhammer (#915) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Mindenképpen csak olyan helyen vennék ahol samsungos garipapírt adnak, magyarországit. (mert hiába van eu és eu-s garancia, általában mindenhol mindenki az ilyesmit nagy ívben rendkívül magasról ballisztikus ívben les.....)
Az a töltő és füles eléggé zavar, leginkább ez az egyik ok amiért nem akarok ilyet venni, nem értem a tervezőket. Főleg hogy valamelyik reklám leírásukban láttam, hogy azt írják hogy a fektetett módra van tervezve.
Kérdés, hogy a páromnak szüksége van-e ilyen erős vasra netezésre, youtubra, mailra és alap játékokra. Lehet hogy egy tab2 is megtenné, de azt meg lassúnak láttam ahol próbáltam. Valahol letesztelek egy Note-ot. Szerethető gép egyébként gyári szoftverrel is?
Ja, és ez a proci és videó jobb vagy roszabb a Tegra 3-nál? Kompatibilitási problémák nincsenek az új vagy a tegrára írt játékokkal?

[ Szerkesztve ]

(#917) banhammer válasza mexel (#916) üzenetére


banhammer
veterán

Szerintem nincs semmi baj a 4.1.2-vel a 4.0.4-nél jóval jobb, tisztább, szárazabb, gyorsabb érzés.

A Tegra 3-nál CPU erőben gyorsabb, a játékokkal szopás van, főleg akkor ha előtte Tegra 2-es géped volt és bevásároltál egy zsák játékot.
Ki kell próbálni a játékokat.
A THD játékok nem mennek rajta, mert azok Tegra only játékok.
A Gameloft játékokkal szívás van.
EA játékok valamelyikével szintén.
A madaras lövöldözős az megy.
Én inkább flipperezek a Note 10.1-en, meg is örültem volna ha nem megy a Zen PinballHD és a Pinball Arcade.
Mind a két játéknak az összes tábláját megvettem, szóval erősen sírásra görbült volna a szám széle ha nem működik a két játék.
Anno a Tegra 2-es Acer A501-el a videók szépen mentek, szóval nem hinném, hogy probléma lenne a lejátszással.

Most megnéztem pár FullHD YouTube videót és nem vettem észre, hogy akadt volna a lejátszás.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#918) mexel válasza banhammer (#917) üzenetére


mexel
veterán

Ha viszont pont az erős hardvert igénylő játékok nem mennek akkor minek az erős hardver? Youtubra, filmre -netre elég egy gyengébb is. nem lehet hogy néha egy tabletnek felesleges ez a hardver?
Van itt olyan akinek volt TAB 2 -je és most ilyenje van? Mekkora az érezhető sebesség különbség?
Az a baj nem használtam droidot telefonon kívül még, és nem tudom milyen tabletra lenne szükség a normális felhasználói élményhez. túlfizetni meg nem szeretném a dolgot, mert az hogy most ez a legerősebb az egy dolog, de kb 1 - 1,5 év múlva márt elavult kezd lenni, és eladhatatlan lesz normális áron.
Az a baj, a tegra 3-ról is olvastam, hogy sok mindennel nem kompatibilis, kérdés melyiket érdemes venni, de ez már nem ez a topik.
Végül is meggyőz a NOTE, valahol le kell teszteljek egyet.

(#919) banhammer válasza mexel (#918) üzenetére


banhammer
veterán

Inkább az a szomorú, hogy a Gameloft elég érdekesen áll hozzá a kompatibilitáshoz.
Nézd meg a Google Play-en a hozzászólásokat, sokan panaszkodnak és nem csak Note 10.1 tulajok.

Nyugodj meg egy Samsung készülék tartani fogja az árát.
Nézd meg az SI-II árait, még mindig az egekben vannak.

Itt írtam, hogy hol lehet bemutató készülékeket találni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#920) tasika16 válasza mexel (#916) üzenetére


tasika16
tag

Tessék itt most akciós. Ajánlom figyelmedbe!! Ja és Két év gyári gari van rá (samsungos)!

[ Szerkesztve ]

(#921) mexel válasza tasika16 (#920) üzenetére


mexel
veterán

Igen, közben ezt az oldalt néztem ki én is, de valószínűleg nem note lesz a befutó. Akinek van ilyen annak nem tűnt fel hogy a kijelző nem teljesen homogén, hanem kerszteben látszanak rácsok (vonalak)? Valószínűleg a csatlakozók elhelyezkedése miatt nem ilyen lesz. Mivel lánynak lesz így valószínűbb egy Asus Memo pad. Persze még semmi sem biztos :)

(#922) banhammer válasza mexel (#916) üzenetére


banhammer
veterán

Én erre repülnék rá.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#923) mexel válasza banhammer (#922) üzenetére


mexel
veterán

Nekem a 3g nem létkérdés, és leginkább új kellene számlával, azzal jóval olcsóbb lenne nekem.
Az a helyzet, hogy 3 órán keresztül nézegettem 3 típust az MM-ben ma. Acer 700-ast, asus Memo Pad-ot és Note-t. A helyzet az hogy az acernek a kijelzője magasan klasszisokkal szebb mint bármelyiké, az hasonlít a retinára már a full hd-vel. Az a baj, hogy a nagy akksi miatt viszont nehéznek tűnik és nem is szép. Az lenne a befutó ha nem félnék az acertől.

(#924) banhammer válasza mexel (#923) üzenetére


banhammer
veterán

Acert soha többet.
A múlt év végén kellemeset cumiztam a garanciáztatásával.
Amúgy is csak egy év garanciát adnak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#925) tasika16 válasza mexel (#923) üzenetére


tasika16
tag

Hát ahogy érzed barátom. Minden esetre úgy gondolom, hogy a csatlakozók az egy megszokható dolog, de az S -pen egy olyan pluszt ad ehhez az eszközhöz ami a kategóriájának az egyik legjobb gépévé teszi. Én úgy gondolom, hogy ilyen árú tablet, akkor csak ez, vagy ha nem lét kérdés az S-pen. Akkor egy kicsit drágában már van az ASUS Transformer TF300 130 körül. Én azt ajánlanám még... Ott a dokkoló az ami ki emeli a tömegből.

[ Szerkesztve ]

(#926) mexel válasza banhammer (#924) üzenetére


mexel
veterán

Erről írtál valahol bővebben? Ilyen problémák érdekelnek, és éppen az egy év gari és az Acer név miatt nem merem rögtön megvenni (pedig sok mindenben felülmúlja az asust és samut is szvsz)

tasika16: nekem az S- pen nem hiszem hogy számítana, mert a páromnak netezésre, fotók nézegetése, youtubra és emailezésre kellene, néha xml és doc fájlok olvasása és írása ami még szóba jöhet. Szerintem a használati praktikusságban sokat számít hogy hol vannak a csatik, hogyan és hol fogom a kütyüt ( nyilván asztali pc-knél ez nem szempont, de ez kézben tartható eszköznél az ergonómia az elsődleges lehet).
Nézegettem a transformert, de sajnos az nem 130 hanem inkább több, és cserébe egy billentyűzetet kapok (az usb-t és aksit nem számolva)
Ennél olcsóbban vehetek egy bluetoth bill+egér kombót amit másik kütyühöz is tudok használni ha éppen írni kell. ( ez persze csak egy szubjektív vélemény, mert még nem használtam én sem tab-ot folyamatosan - nem is akarok, én pc beállítottságú vagyok, szerintem nem válthat ki egy laptopot vagy asztali gépet, inkább játékszernek és divatnak tartom)
Fontosabbnak tartom a kijelző minőségét és az akksi kapacitását, utóbbi csak rosszabb lehet ahogy múlik az idő. (ami most 5-6 órát megy az egy év múlva már lehet hogy csak 2 óra, és akkor már számít hogy hol van a töltő csatlakozója) A bővíthetésről ne is beszéljünk, manapság rendkívül kevésnek találok 16, 32 és akár 64gb-ot is. ( nem értem miért nem építenek a gyártók be egy normál usb csatit, hiszen minden az usb körül forg)
Tetszik egyébként az asus dokkolós kütyü, de drágább mint egy átlag laptop. Akkor inkább nem adom el a Lenovo 13"-os laptopot, mert úgyis alig adnak valamit érte, és veszek egy olcsóbb tabletet, mert akkor marad a tárhely+windows és egy tablet a játékokra, youtubra, és marad a laptop a munkára. Elvből nem adnék ki túl sokat egy olyan eszközre ami még nagyon kezdetleges, a gyártók most kezdik keresgélni az utat hogy mi legyen a jó, és nagyon hamar elavul. Még így is sokallom a kb 90-120-ig terjedő bruttó árat ezekért az eszközökért, mert sok a kompatibilitási probléma, nincs normális support, (főzött romok kellenek ha azt akarjuk hogy jók legyenek), spórolt anyagok és túlárazás van, csak mert divat.
én szívesen megpróbálnék egy-két olcsóbb eszközt, de felhasználói élményben ( főleg egy lánynak) számít a design és az első, külső benyomás. Persze használat közben is látszik az olcsóság. ha nem munkaeszköz amit ütni-vágni kell és nem kár érte akkor muszáj leszek egy jobb darabot venni.
Ezért az árért régebben sokkal jobb laptopot, főként ma is jobb pc-t össze lehet rakni, de az nem annyira divat, esetleg érteni is kellene hozzá. Az android adja el ezeket a kütyüket ( félreértések elkerülése végett: szeretem a droidot és nagyon tetszik), sok olyan ember is használhatja akinek a normál szintjét már meghaladná egy pc/laptop.
Bocs ha már megint sokat írtam. :)
Egyébként nagyon Samsung párti voltam/vagyok, szeretem a termékeiket (tv-m, telefonom, vinyóim azok és újból vennék is samu tv-t), de sajnos a note nem győzött meg egy-két értelmetlen spórolás és ötlet miatt. A vas nagyon ott van, a nexus után/mellet a legerősebbnek tűnik (most még) de a kijelző, a külső tervezés, az olcsó anyagok kicsit úgy tűnnek mintha a felhasználókat vezetnék a samsung fan hozzáállás felé, mert úgy is megveszik mert samsung. Majdnem minden jó, de azért ha mindent vivő (jó árú) kütyüt szeretnék akkor kellene minimum egy GorillaGlas (az S-pen miatt főleg), egy full HD kijelző ( a vas bírná), nagyobb akksi és kicsit minőségibb anyagok és átgondoltabb csati kisoztás. (fektetett nézetnél oldalt a hangerő és jack kimenet, másik oldalon a tápcsati, ha dokkolás miatt kell akkor alul egy érintkezős csati pluszban, szabvány mini usb és mini hdmi, normál usb csatiról nem is beszélve). Mindezek alig dobnák meg az előállítási költségeket, de lenne egy olyan masina ami mindent üthetne ár/teljesítmény arányban. Ennek ellenére olyan mintha a gyártók szándékosan nem csinálnának ilyet. illetve azért nem mert így 14$-al olcsóbban kijön és így 358%-os haszon van az eladáson, nem csak 344. Spórolnak a memórián is, ami 16gb-onként számolva sem nagy összeg, (ebben az I termékek a legjobbak, 16gb kb mindig +30e ft).
Nagyjából így gondolom, de nem is tudom miért írtam mindezt le :) bocs.

(#927) banhammer válasza mexel (#926) üzenetére


banhammer
veterán

Itt a kis kálváriám.

Máshonnan másoltam be, így első olvasatra kicsit kusza lesz a dolog.

A bekapcsologomb ment tonkre, a garancia lejarta elott 5.
Ez a garancia lejarta elott 5 nappal megdoglik a bekapcsolo gomb vagy a franc se tudja mi a tabletben elege ijeszto.
Felhivtam az Acer szervizszamat ( 06 1 555-5200), bediktaltam a tablet szeriaszamat, elmondtam, hogy mi a baj, elkertek a nevem cimem, email cimem, telefonszamom es kozoltek, hogy egy oran belul kapok egy emailt amivel a UPS-nel tudok jelentkezni.
Kerdeztem, hogy a szervizeles kb. hany nap lesz es kozoltek, hogy sacc 10 azaz tiz munkanap.
Az annyit jelent, hogy talan mar a ket unnep kozott (Karacsony, Szilveszter) a kezemben tartom a javitott gepet.
De en inkabb ugy szamitok, hogy majd 2013 januarjaban kapom vissza.
A tableten levo adataimnak bucsut inthetek, mert a szervizbol gyari allapotban fogom visszakapni a gepet.
Kerdete a telefonos ugyfelszolgatos fazon, hogy biztonsagi mentes volt.
Rakerdeztem, hogy egy bekapcsolhatatlan gepen hogy tudjak biztonsagi mentest vegezni?
Es tenyleg...
Ujra egyeztettem az adatokat es elkoszontunk egymastol.

Kb. egy ora mulva megneztem a leveleim es mar ott volt az Acer-tol a level amivel tudok hivatkozni a UPS-nel.
Felhivtam a UPS-t es hivatkoztam a szamra amit kaptam, erre kozoltek, hogy a rendeles meg olyan friss, hogy nincs benn a rendszerben es hivjam vissza oket 1-2 ora mulva es akkor mar tudjak hova kell kuldeni a futart aki 24 oran belul eljon a tabletert.

Kozoltem, hogy inkabb ma (2012 12. 11.) beviszem szemelyesen a kozpontba a csomagot.
Meg az a szerencse, hogy a UPS kozpont itt van a falu hataraban.
A mailban kapott UPS csomagcimket kinyomtattam es mar robogtam is a bringaval a kozpontba.
Ott leadtam a csomagot es ha minden jol megy akkor ma mar elhagyja az orszagot (az Acer szerviz Brno-ban van).

Megjott a tabletem.
Most be lehet kapcsolni csak ki nem lehet.
Kb. negyed oras szajkarate utan kuldtem vissza az Acernek.

A sztori a kovetkezo.
Meghozta a UPS a tabletem.
Kicsomagol, bekapcsol, felrak ra par programot, kezdem belakni.
Beugrik, hogy be kene rakni a SIM kartyat a gepbe.
Kikapcsol, SIM be, gep bekapcsol.
APN beallit, gep kikapcsol.
Gep ujra bekapcsol... ...bekapcsolna... ...nem kapcsol be.
Anyazas, ujra megprobalom bekapcsolni nem megy.
SIM kivesz, anyaz, felhiv Acer kozpont, elsir banat, kozben kivancsisagbol megprobal tablet bekapcsolni.
Gep elindul!
WTF!
Telefon bocsanat keresek kozben lerak.
Gep kikapcsol, hogy berakjam a SIM-et ujra.
Gep nem kapcsol ki!
WTF!
A gep csak a kepernyot soteti el, de nem kapcsol ki!
Ujabb probalkozasok a gep kikapcsolasra, de nem jarok sikerrel.
Ujra felhiv Acer kozpont.
Elnyavajog banat es kozlom veluk, hogy jobb lenne ha inkabb visszakapnam a penzem, mert ezek utan nem tartok igenyt a tabletre.
Kozlik, hogy ez csak akkor lehetseges ha negyszer ugyan avval a hibaval javitjak a gepet.
(Van egy olyan sanda gyanum, hogy ossze fog jonni a negy szereles.
Most tartunk kettonel.)
Az Acer-nel felvettek a hibat, elkuldtek a UPS szallitolevelet e-mailban.
A tobbi mar a szokasos, kinyomtattam, elvittem a UPS kozpontba a falu vegere es most mar csak varni kell.

Rakerdeztem, hogy mi van a garanciaval, mert az 2012 12. 16-an lejart.
Kozoltek, hogy 30 nappal kitolodott vagy mi a tosz, pontosan nem emlekszem, mert a lila duh nagyon elontotte az agyam.

Arrol nem is beszelve, hogy a jotallasi jegyet nem toltottek ki, nem irtak bele, hogy szervizeltek a gepet.

Ezek utan soha tobbet Acer termeket meg egy Acer feliratu egerpadot sem!

Visszakuldtem a gepet, megcsinaltak, de mire megjott mar egy Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000) boldog tulajdonosa voltam.
A szervizlapot kitoltottek es az allt rajta, hogy alaplap csere.
A gepre ugy vigyaztam, mint a himes tojasra, gyari tokban tartottam, sose volt leejtve igy nem egeszen ertem az alaplap cseret.
Csak annyi idore kapcsoltam be, hogy meggyozodjek rola, hogy minden ok vele, utana pedig azonnal felraktam ide, oda a hirdetest, hogy elado ez az atok.

Mindenki levonhatja a konklúziót.
Az azért ezek után elége elriaszt engem az Acer tabletektől, hogy csak egy azaz 1 év garanciával szúrják ki az ember szemét.
Ez főleg akkor rázós ha egy negyed milliós gépet vesz az ember.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#928) banhammer válasza banhammer (#927) üzenetére


banhammer
veterán

Ez kimaradt a kis irományból, hogy az Acer Iconia Tab A501 támogatása megállt az Android 4.0.3-nál.
A hivatalos fórumon mindenki habzó szájjal szidja az Acer-t a támogatás politikája miatt.
Elég csak beleolvasni a hozzászólásokba.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#929) mexel válasza banhammer (#928) üzenetére


mexel
veterán

Szívás valóban amit írsz, de azért az jött le hogy végül is megcsinálták. Szerintem ha bármilyen más kütyüvel van garanciális gond, akkor mindegyikkel lehetnek ilyen szívások. Inkább az a baj hogy 1 év a gari. Magyarországon sajnos az ügyintézés, a garanciális is még messze köszönő viszonyban sincs a valódi európaitól.
A támogatás pedig egy másik dolog. Az 501-es kb 2 éves kütyü. Ha a samsungot nézzük akkor a 2-3 éves galaxy S-emre nem jött ki még mindig semmi frissítés, a 2.3.6 vagy valami hasonló GB a legújabb, csak moddolt firmet lehet feltenni. Pedig az egy csúcs készülék volt és nem volt olcsó amikor vettem. Szerintem a gyári támogatás androidnál sokszor felejtős, de azért is jó az android mert mindig lesznek moddolt-főzött romok legalább azokhoz a kütyükhöz amikből több fogyott. (na ezért nem vennék 40-70e ft között kínai noname kütyüket)
Ezért nem is értem, hogy a teszteken miért emelik ki sokszor hogy milyen programokkal jön a kütyü, hiszen bármi letölthető lenne ha üres gép is érkezne. Ezek azok a dolgok amikért nem adnék plusz pénzt, mert tettek rá valami progit.
Mindenesetre én is félek az acertől, de annyival többet tud ár/teljesítmény arányban hogy lehet hogy megpróbálom. Ha szívok vele akkor soha többet én is.

(#930) tasika16


tasika16
tag

Sziasztok valaki linkelt itt egy oldalt, ahol az eszköz rootolása és még sok más volt leírva. Betudnátok írni mert lusta vagyok visszakeresgélni?

(#931) banhammer válasza tasika16 (#930) üzenetére


banhammer
veterán

Próbáld meg ezt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#932) tasika16 válasza banhammer (#931) üzenetére


tasika16
tag

THX!!! Amúgy akartam kérdezni, hogy a jelly bean frissítéssel mi a helyzet? Elméletileg már elérhető itthon is...???

(#933) banhammer válasza tasika16 (#932) üzenetére


banhammer
veterán

Az N8000-re elérhető kb. február közepe óta.
A többi verzióra nem tudom.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#934) balika333 válasza tasika16 (#932) üzenetére


balika333
tag

Szia! N8020 típusom van hivatalos 4.1.2. zselésbabbal, hibátlan! :))

Samsung Note 22 Ultra

(#935) tasika16 válasza balika333 (#934) üzenetére


tasika16
tag

Köszi a választ . Ma érkezett meg a kicsike... szedem is le a frissitest... eddig nagyon allat

(#936) fujifilm1 válasza banhammer (#931) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Hello Banhammer

Milyen linket akartal kuldeni?

Üdv,.
Robi

(#937) banhammer válasza fujifilm1 (#936) üzenetére


banhammer
veterán

Ott a link a hozzászólásomban.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#938) chinymie


chinymie
csendes tag

Sziasztok!
A napokban lettem gazdája egy ilyen csodálatos kis masinának (N8020) :)) Lenne néhány kérdésem.

1. Az egyik, h a zárolt képernyőn rögzített alkalmazásokat lehet-e cserélni vagy fix a gyári beállítás. Illetve, ha már ott vannak, hogy lehet őket megnyitni? Nekem nem sikerült a gép instrukciói alapján. ("Húzzam át az ikonon az ujjam") Valamint szintén gyárilag a yahoonak vmilyen news witgetje van odapakolva, azt lehet-e valahogy törölni onnan vagy cserélni?

2. Letöltöttem az anysoft keyboardot, de sehogy sem tudom elindítani, mindig csak az android billentyűzetét adja ki. Hogy lehet átváltani rá?

3. Ha a feladatkezelőben valamelyik alkalmazásra kattintva az "eltávolítás a listáról"-t választom, akkor az az jelenti, hogy bezárja a programot? (Bocs, ez gondolom, kicsit analfabéta kérdés. :)

4. Az OTG kábelt, usb-t bütykölés nélkül alapból kezeli a tablet? És ha igen, az LTE képes verzióhoz jó az a kábel, amit wifi only vagy 3G-s készülékekhez árulnak?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#939) chinymie válasza chinymie (#938) üzenetére


chinymie
csendes tag

Ja, és még egy gyors kérdés: Tudnátok ajánlani valamilyen vírusirtót? Az sem feltétlenül baj, ha fizetős.

(#940) Octi válasza chinymie (#938) üzenetére


Octi
aktív tag

1., Tudtommal fix (de bevallom, ennek nagyon nem néztem utána). Az indításukhoz ne áthúzd rajtuk az újjad (engem is átvert), hanem tedd az ujjad az ikonra, és az ikont húzd arrébb.
2., Beállítások - nyelv és bevitel - Alapértelmezett billentyűzet. Itt válaszd ki, és mennie kell.
3., Igen
4., Megy az OTG, de a pendriveokra nagyon háklis (én csak azokkal próbáltam). Nálam 4-ből 1-gyel működött. Azt írja, túl nagy az áramigényük.
Szvsz jó mindegyik verzióhoz.
5., Tudtommal pl az Avastnak van droidos kliense, de ha ésszel használod az áruházat, és az "egyéb" prgramokat, nem igazán van rá szükség.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#941) chinymie válasza Octi (#940) üzenetére


chinymie
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :)
Az 1 kérdésre közben megtaláltam a megoldást. "Beállítások/Képernyő lezárása/Zárolt képernyő opciói" alatt lehet beállítani. Az ikonokat is és az információs sávot is lehet törölni és cserélni.

(#942) okucsa


okucsa
csendes tag

Meg tudnám azt oldani hogy egy usb hub-ra dugóm a tabletet, mellé pedig egy vezeték nélküli(unifying)Logitech egeret és billentyűzetet?

(#943) banhammer válasza okucsa (#942) üzenetére


banhammer
veterán

Elméletileg mennie kell vele.
Anno az Acer A501-emre rádugtam a Logitech MK250-es egér, billentyűzet kombót és tökéletesen működött vele.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#944) Urna válasza okucsa (#942) üzenetére


Urna
tag

Szia! Nekem annno 4.0.4-en (N8010) ha valamilyen USB hub-ot tettem rá kapásból kiírta hogy "nagy teljesítményű USB ezköz". Akkor mivel elég sokat nem szerettem tapicskolni egy huzamban mert (nem bírtam ha zsíros a képernyő) vettem hozzá egy gyári samu igaz a smart TV-k hez gyártott bluetooth billt. teljessen jól mükszik, magyar kiosztású és touchpad is van rajta (ki-be kapcsolható). mióta JB van rajta még nem próbáltam a hub-okat de holnap megnézem. Remélem tudtam segíteni. :)

S10 + Galaxy Watch 3

(#945) Urna


Urna
tag

Hát megnétzem de nekem még mindíg nem akarja lekezelni a hub-omat (4 felé oszt) :(((

S10 + Galaxy Watch 3

(#946) tasika16


tasika16
tag

Csinálnék egy oldalt, ami az eszközzel foglalkozik. Vélemény? Hozzászólás?

(#947) banhammer válasza tasika16 (#946) üzenetére


banhammer
veterán

Támogatom.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#948) koxminator válasza tasika16 (#946) üzenetére


koxminator
senior tag

Szintén támogatom :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#949) fujifilm1 válasza tasika16 (#946) üzenetére


fujifilm1
senior tag

megnézném. :)

(#950) fgo


fgo
tag

Most vettem egy Galaxy Note 10.1 tabletet ,két kérdésem lenne hogy tudom a számítógépemen lévő könyvjelzőket importálni a készülékre? másik komplett mappát szeretnék másolni fel a Kies keresztül de nem sikerül csak a tartalmának egy része (filmet szeretnék felirattal ami mellé van téve de a feliratot nem másolja át) mi a gond ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.