Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) besko65 válasza Ateess (#850) üzenetére


besko65
tag

Az ég egy adta világon semmi baja nincs a használt anyagoknak. Nem ropog, nem lötyög semmi. Persze, ha erővel csavargatom, tekergetem, nyomkodom, akkor a hátlapot kicsit be be lehet nyomni, de max. egy fél millimétert.
Nekem eddig még eszem ágában nem volt, hogy tekergessem, nincs is vele semmi bajom.
Szerintem minőségi termék, sajnos ezt az ára is tükrözi, nem hiszem, hogy mekké nyúlsz, ha megveszed. Én imádom, oda nem adnám a most kapható tabok közül egyikért sem.

(#852) banhammer válasza Ateess (#850) üzenetére


banhammer
veterán

Haaat... ...nem tudom... ...nem ertem.
Kivancsisagbol megnyomkodtam, megprobaltam megnyomorgatni hatulrol a keszuleket es en nem lattam, ereztem, hogy benyomodott volna vagy elszinezodott volna a kijelzo.

Vagy:
- a Samsung nem a gyartasra kesz tabletet kuldte ki a teszteloknek hanem egy nullas szeriat aminek a tesztelese utan meg tudnak javitani a konstrukcios hibakon.
- az osszes tesztelonek satu keze van. Az ilyen tipusu emberek szakitjak bele a menetet a csavarba, a csapokat addig szoritjak amig csak lehet (ennek koszonhetoen 2-3 havonta lehet cserelni a csapokban a gumikat vagy ha nem gumis akkor a keramia betetet), log a lakasban az osszes ajtokilincs, mert az ajto nyitasnal nem lenyomjak a kilincset hanem letepik azt.
-egyszeruen csak a tesztelok nem vigyaznak a kapott hardverre es ugy csavargatjak, tekergetik, hogy tuti nyekeregjen.
Vegul is nem az ovek, nem kell vigyazni ra, max artatlan arccal visszaadjak, hogy "jaj bocsi eltorott".

Ha jobban belegondolsz a sajat penzedbol megvett mereg draga tabletet nekiallsz tekergetni, izombol nyomkodni, hogy biztos nyekeregjen, szinezodjon a kijelzo az erohatastol?
Szerinted mekkora az esely arra, hogy egy ilyen behatas utan megrepedhet az alaplap?
Nagy!

Ha ennyire bizonytalan vagy a Note 10.1 minosegevel kapcsolatban akkor azt tanacsolom menj be az egyik nagyobb technikai keszulekeket arusito aruhazba es ott nyaggasd meg a probakeszuleket.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#853) Ateess


Ateess
tag

[link]

Ennél a 118 ezresnél a 2 év HU garancia 1 gyártói garancia + szoftver garanciát jelent???
Illetve innen érdemes ezt megrendelni???

(#854) banhammer válasza Ateess (#853) üzenetére


banhammer
veterán

Az nem egészen két év amit a Samsung ad.
Én rákérdeznék a Samsung-nál, hogy melyek azok a kereskedők akik ténylegesen két év garanciával árulják a készüléket.

Mert kapsz egy év hardver garanciát és plusz egy év szoftvert.
Két év alatt a szoftver akkor se hal meg ha minden nap ütöd, vered.
Fogalmazzunk úgy, hogy a szoftver főleg ha nem rootolod a tabletet atom biztos.
De a hardver 2 év alatt akármikor beadhatja a kulcsot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#855) Roku válasza banhammer (#854) üzenetére


Roku
csendes tag

2 év + 3 hónap gari, ha regisztrálod a terméket, a samsung.hu-n. Legalábbis nekem ennyi van. A recsegésről és anyaghasználatról csak annyit, hogy nem kell, hogy fémből legyen, mert így is tökéletesen lett összerakva. A tesztben kihangsúlyozták, hogy amit tesztelnek, az nem a végleges darab. Csak ott tévedtek, hogy nem változik sokat, mert ezek szerint elég sokat változott (max a belső hardverekben nem).

(#856) banhammer válasza Roku (#855) üzenetére


banhammer
veterán

Én is regisztráltam a Note 10.1-em és a biztos ami biztos alapon még rá is kérdeztem telefonon a Samsung-nál.

A teszttel kapcsolatban meg sajnos az olvasók fejében azt ragadt meg, hogy recseg, ropog a tablet.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#857) koxminator válasza Ateess (#853) üzenetére


koxminator
senior tag

Nem. Nézz csak utána a bolt oldalán, hogy mit takar pontosan a 2év HU garancia.
Én már ezt korábban végigjártam az S3 esetében.
Tömören összefoglalva: csak olyan készüléket szabad megvenni, ahol azt írják, hogy "2 év gyártói" vagy "2 év gyári Samsung garancia"

Az összes többi humbug, szürkeimportos készüléket adnak el a legtöbbször így, 2 év HU garancia 1 év bolti gar (amit messze kerülni kell, mert egy szopórolleres körforgásba kerülhetsz bele), és 1 év szoftver gar. Ez utóbbit nem is igazán értem, mire fel adna a bolt 1 év szoftveres garit az OTA frissítések korában? Netán buherált szoftvert rakna rá, vagy mi? Romolni otthon is lehet, ha nagyon akarsz.

Itt egy példa rá (ez nem a reklám helye, de én náluk vettem az S3-at, hivatalosan Samsung gyári 2 éves garival és rendes ÁFA-s számlával).

Mint láthatod, a kettő 2 év garancia között van jó 10-12 ezer Ft különbség. Nyugodtan kérdezz rá az általad linkelt cégnél, hogy milyen az az ő 2 év garijuk és ÁFA-s számlát adnak-e hozzá (van egy tippem, mi lesz a válaszuk).

Szóval érdemes végiggondolni, mivel nem 2 Ft-ról van szó.

A döntés a Tied.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#858) andriska0725


andriska0725
tag

sziasztok! Egy note 10.1 vásárlásán gondolkozok, és érdekelne pár dolog.. Az akksi meddig bírja közepes használat mellett? Jól gondolom, hogy a 4magos proci miatt nem nagyon lehet megakasztani, vagy azért erősebb játékoknál, hd filmeknél sikerül?? Olvastam, hogy nagyon gyűjti az ujjlenyomatokat, ez mnnyire zavaró? Melyik a legújabb gyári szoftver rá, és főzött romok vannak-e, jól működnek-e a készüléken?
Összességében, megéri az árát??

Válaszokat előre is köszönöm :)

(#859) koxminator válasza andriska0725 (#858) üzenetére


koxminator
senior tag

1. Nem tudom, kinek mit jelent a közepes használat, ezért erre nem tudok mit mondani.

2. Nekem még nem sikerült megakasztani, pedig kipróbáltam már 1-2 játékot és Full HD filmeket is rajta (ez utóbbiakat NAS-ról wifi hálózaton keresztül).

3. Gyűjti persze, de manapság nem tudsz olyan tabletet vagy okostelefont mutatni, amelyik nem gyűjtené. Ez van, ez már csak ilyen. Én tettem rá gyári fóliát, na azon nem nagyon látszik, legalábbis annyira biztos nem, mint fólia nélkül, és az érzékenységét sem veti vissza.

4. Meg kell különböztetni, hogy 3G-s (N8000) vagy Wifi-s (N8010) típusú:

N8000: függetlenre 4.1.2
T-Mobile-os: 4.1.1

N8010: függetlenre 4.0.4

Ezek a hivatalos magyarországi romok.
Külföldön kijött romoknál is 4.1.2 a legfrissebb, de hogy nálunk mikor óhajtják kiadni, jó kérdés.

5. Van 1-2 nagy név a custom rommerek között, pl. AndroidRevolutionHD, Omega, Redemption (ezek főleg S3-as vonalon is mozognak), de van CM10.1 és AOKP is, sőt, van már valamennyire működő Ubuntu Touch Preview is. Személy szerint vagy egy Stock deodexed+zipaligned+rooted romot ajánlok, vagy a fentiek közül valamelyiket, én mondjuk az Omegat használom, és annyira jó, hogy sokszor kell +ban lemosakodnom, mert állandóan lefosom a bokám a gyönyörtől :DD

6.Összességében szerintem totálisan megéri az árát, szvsz napjainkban ennél jobb tabletet nem találsz, sem Android, sem más fronton. Az S-Penről már ne is beszéljünk. Ha most kellene vásárolnom, ugyanúgy ezt venném meg most is. :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#860) iminet válasza koxminator (#859) üzenetére


iminet
tag

A wifisre (N8010 függetlenre) most jött a magyar 4.1.2.
Már barátkozom vele.

[ Szerkesztve ]

(#861) joe357 válasza iminet (#860) üzenetére


joe357
tag

Nekem is frissült. Kiváncsi leszek.

(#862) johnwillow


johnwillow
tag

Navégre! Kúszik lefelé! :C

(#863) joe357 válasza johnwillow (#862) üzenetére


joe357
tag

Ez a multi windows cucc nagyon komoly. Erre vártam már rég.

(#864) johnwillow válasza joe357 (#863) üzenetére


johnwillow
tag

Igeeeeen! Ezt a vasat így kellett volna kiadni, majd 4.2.2-re frissíteni. Jó lett volna a több felhasználós mód. Tabletnél van értelme.

(#865) banhammer válasza johnwillow (#864) üzenetére


banhammer
veterán

4.1.2 nem 4.2.2

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#866) johnwillow válasza banhammer (#865) üzenetére


johnwillow
tag

Igen. Ezt mondtam. ...jó lenne.

(#867) DaeMonS válasza johnwillow (#866) üzenetére


DaeMonS
tag

viszont talan orulhetunk, a pletykak szerint lesz android 5 note 10.1 re :)

(#868) johnwillow válasza DaeMonS (#867) üzenetére


johnwillow
tag

???? Na ezt még nem hallottam. Elég meredeken hangzik.... :F

(#869) koxminator válasza johnwillow (#868) üzenetére


koxminator
senior tag

talán igaz (ha ez így van, nekem duplán jó, mert akkor az S3-am is kap :) )

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#870) fujifilm1 válasza koxminator (#859) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia köszönöm a Omega Rom ajánlását tényleg nagyon jó!
Végre ismét működik a swype beta diktálás magyarul. (Sajnos a Redemption alatt nem ment.)

Tök jó kis ROM. Köszi. :)

(#871) koxminator válasza fujifilm1 (#870) üzenetére


koxminator
senior tag

Igazán nincs mit! :)

Hamarosan jön majd egy újabb, XMC1-es végződésű rom is Omegában, én majd azt fogom feltenni legközelebb :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#872) DaeMonS válasza koxminator (#871) üzenetére


DaeMonS
tag

az mivel lesz "jobb?"

(#873) koxminator válasza DaeMonS (#872) üzenetére


koxminator
senior tag

Passzolom, jóval újabb, de changelog-ot nem láttam még hozzá.
Egyébként meg mivel nem verzióugrás lesz, ezért valszeg nem kell majd wipe (csak wipe cache és dalvik cache), fel lehet tenni a jelenlegire is adatvesztés nélkül, de ez majd kiderül a telepítési leírásából, ha majd kiadják.

Ártani biztos nem árt, én tutira fel fogom tenni :)

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#874) fujifilm1 válasza koxminator (#873) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Sziasztok.

Nektek minden rendben a Dolphin browser-rel?
Eddig is ki ugrált random, meg a jelszavas oldalaknál majdnem mindig kilép.

Üdv

(#875) banhammer válasza fujifilm1 (#874) üzenetére


banhammer
veterán

Nagyon ritkán használom, inkább Opera vagy a Firefox alfa verziója.
Próbáld ki a Firefox alfa verziókat vagy a Maxthon browsert.
Ha minden kötél szakad akkor a 4.1.2-be lévő alap böngészőt használom.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#876) koxminator válasza fujifilm1 (#874) üzenetére


koxminator
senior tag

Én is már csak Firefox beta-t és beépített böngészőt (ezt a flash miatt, ha kellene valamiért, bár így, hogy Omegáék raktak bele rendes exit opciót, elég jó) használok, nagyon gyorsak, így már nincs szükségem Dolphinra. Úgyhogy nem tudok válaszolni erre.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#877) fujifilm1 válasza banhammer (#875) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Sziasztok.

Köszi a sok ajánlott böngészőt.
az FF béta jött eddig be kinézetre de néha lassu...
még próbálhatom mindegyiket...

( fenne essen a Dolphin készítőjébe, évekig ezt használtam. tök jó volt.... - gyors, a flash ment, maximális hasznos felület-
most bolyongok egyik böngészőből a másokba, mindenhova rakhatom a könyv jelzőket, jelszavakat. hontalan lettem :) )

[ Szerkesztve ]

(#878) banhammer válasza fujifilm1 (#877) üzenetére


banhammer
veterán

Az Opera-ból érdemes kipróbálnod a stabil verziót.
Nekem nagyon bevált, főleg a korlátlan gyors gombjaival nyerte el a tetszésem.
Ezen kívül van benne adatspórolási lehetőség (Opera Turbo vagy mi a tosz a neve) az mobilnetnél hasznos.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#879) banhammer válasza fujifilm1 (#877) üzenetére


banhammer
veterán

Próbáld ki az ARMv7-re optimalizált Firefox-ot.
Innen tudod leszedni.
Elég meggyőző a sebessége.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#880) Mezy


Mezy
csendes tag

Meglehet nézni ki csatlakozik tablethez, ha bekapcsolom a hotspotot, vagy van valami program hozzá?

[ Szerkesztve ]

N8000 4.1.2

(#881) banhammer


banhammer
veterán

Valami nem stimmel mostanában a tabletemmel.
Véletlenszerűen le és fellép a WiFi-re.
Nem piszkálgattam a router WiFi beállításait, mert minek.

Ötlet?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#882) koxminator válasza banhammer (#881) üzenetére


koxminator
senior tag

Először esetleg egy nowipe-os rom újrarakás (cache és dalvik cache törléssel)?

Vagy egy másik rom. Milyen romot használsz most amúgy?

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#883) koxminator válasza banhammer (#881) üzenetére


koxminator
senior tag

Vagy még 1xűbb: próbáltad, hogy kitörölted a megjegyzett hálózatok közül és újból felvetted?

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#884) DaeMonS válasza banhammer (#881) üzenetére


DaeMonS
tag

enyem is "btasagokat" csinal....nem tudok kilepni programokbol :)

mi most a legjobb rom amivel erdemes megint par honapot kihuzni? vagy ha jelenik meg a napokban jo fele azt is ajanlhatjatok :)

koszonom

(#885) banhammer


banhammer
veterán

A gyári 4.2.1-es ROM van rajta, a készülék nem rootolt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#886) fujifilm1 válasza DaeMonS (#884) üzenetére


fujifilm1
senior tag

helló.

omega
[link]

(#887) balika333


balika333
tag

Sziasztok!

Lassan 2 hónapja boldog tulajdonos vagyok egy N8010-es típusú gépnek. Van egy T-mobileos Huawei E3131-es USB modemem. Megvolt a ROOT, letöltöttem a PPP Widget programot, PIN kódot beírtam, hozzádugtam..és semmi. A program azt írja, hogy nincs driver. Nem tudom mit lehetne még csinálni? Valami tipp? Anno volt Nexus 7-em, ott hozzádugtam, beállítottam s hibátlanul csatlakozott. Előre is köszönöm a választ! :)

Samsung Note 22 Ultra

(#888) banhammer válasza balika333 (#887) üzenetére


banhammer
veterán

Vagy nem támogatja a modemet a PPP Widget vagy a Samsung lőtte ki ezt a lehetőséget a tabletben.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#889) koxminator válasza fujifilm1 (#886) üzenetére


koxminator
senior tag

Szerintem most már várja meg a 3.0-át, tegnap este nadmaj azt írta, hogy 40%-os állapotban van, remélhetőleg a napokban vagy talán péntekig meglesz, az már a CMC1-es alapú lesz.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#890) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok

Van egy új s-pen alkalmazás [link]
hangot is rögzít elég jópofának tűnik.... ingyenes
:)

üdv, Robi

(#891) fujifilm1 válasza koxminator (#889) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Hát jó ha Te mondod. :)

(#892) balika333 válasza banhammer (#888) üzenetére


balika333
tag

Nem találok én sem más megoldást. Azért köszönöm válaszod :)

Samsung Note 22 Ultra

(#893) koxminator


koxminator
senior tag

S-Pen-nel megtámogatott Flipboard és új jegyzetelő alkalmazás (Awesome Notes) a GNote 8.--ból kiszedve

erre tessék

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#894) tipeter


tipeter
csendes tag

Sziasztok!

Ma feltettem a CWM 6.0.3.0-t, és a "N8000 Stock Rooted Busybox Deodexed (CWM) [22/03/2013]" firmware-t.
Minden megy rendben, csak az lenne a kérdésem, hogy ha szükséges, hogyan tudom teljesen gyári állapotba hozni a rendszert?
Nem csak az upload számlálót, hanem az is érdekelne, hogy a CWM-et hogyan tudom leszedni?
Előre is köszi a segítséget!

(#895) koxminator válasza tipeter (#894) üzenetére


koxminator
senior tag

Gyári ROM-ot kell felrakni, mondjuk a samfirmware.com ról, és akkor az majd gyalul mindent.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#896) tipeter válasza koxminator (#895) üzenetére


tipeter
csendes tag

Köszi! :)
Azt valahogyan meg lehet oldani, hogy külső SD-kártyára is lehessen progikat telepíteni?

(#897) koxminator válasza tipeter (#896) üzenetére


koxminator
senior tag

Maga az Android már régóta támogatja, de az adott programot a fejlesztőnek kell megírnia úgy, hogy lehessen. Egyébként ha bemész az alkalmazáskezelőbe, az adott programba, akkor ott ha szerepel az áthelyezés SD-kártyára, akkor tudod. Persze, előbb csak a belsőre tudod telepíteni, onnan tudod később átrakni külső-re, ha az adott progi támogatja.

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#898) tipeter


tipeter
csendes tag

Van itt még valami, amit nem értek: ha gyári állapotúra szeretném visszaállítani a gépet, akkor ahogy írtad, felrakok egy gyári firmware-t, és az elrendezi a dolgot.
Viszont mivel tudom feltenni? KIES felrakja?
Mert ha most TriangleAway-jel nullázom a countert, és Odin-nal kell feltennem a gyárit, akkor megint ugrik egyet.
Ha ezt nullázni akarom, akkor rootolnom kell, amihez megint Odin kell, és a CF-auto-root.
Ha ezután nullázom, akkor teljesen gyári a cucc? (kivéve persze a rootolást)
Ezután, a rootolás ellenére felrakja a gyári frissítést, ha lesz? Mert most ugye panaszkodik, hogy meg van piszkálva :D

Igazából egy esetleges garoztatás miatt érdekel, mert elég drága cucc...

Bocs a sok kérdésért, de ez az első és eddig egyetlen androidos cuccom, leszámítva az MK808-at, de az kicsit egyszerűbb világ :) Telóm is korábban mind Nokia volt, meg BB :)

(#899) koxminator válasza tipeter (#898) üzenetére


koxminator
senior tag

A root és a custom kernel növeli a számlálót. Tehát ha nullázod triangle-lel, majd utána odinból teljesen gyári romot raksz fel gyári recoveryvel és reparttal, akkor nem fogja növelni a számlálót.

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#900) tipeter válasza koxminator (#899) üzenetére


tipeter
csendes tag

Köszi, sokat segítettél! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.