Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) fujifilm1 válasza joe357 (#500) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Mágneses tokod van?

[ Szerkesztve ]

(#502) joe357 válasza fujifilm1 (#501) üzenetére


joe357
tag

Nem. Csak szimplán a kezemben tartva minden nélkül csinálja. Ezen lehet olyat mint winmon hogy a rajta lévő romot újrahúzza. A eállítások visszaállítása gomb visdzaállítja a szűz gyári állapotot? Rom nem volt mokolva se root.

(#503) freddirty válasza joe357 (#496) üzenetére


freddirty
senior tag

A médiatár (mediastorage) szervíz ami felelős a gépre került media indexelésért, adatbázisba vételéért. Ez észre kell vegyen minden file-rendszerben történt változást ami media állományokat érint. Kivéve ha az adott könyvtárstruktúrában van egy .nomedia állomány. Ha erőltetni akarod az adatbázis újraépítését akkor az alkalmazáskezelőben a szervíz adatait töröld és nem kell reboot.
Kollégák sony xperia gépén is ez volt a megoldás ha nem MTP-n nyomtad fel az MP3-at hanem mondjuk FTP-n...

fred

(#504) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Üdv,

Meglepődve tapasztaltam, hogy egy film LAN megtekintése nem szívja jobban az akksit, mintha simán a telefon memóriájából előcsalogatva nézném ... Nem mintha bánnám, csak érdekes :D

No meg a másik, hogy beszéltem ma a Trémobil Ü.SZ.-al, ahol közölték, hogy az arany társkártya Net&Roll díjcsomagot én nem választhatom a meglévő két speciális céges előfizetésem mellé, csak egy másik van, ami 1.200 forinttal drágább havi szinten, de ugyanúgy 2 giga adatforgalmat ad, túlforgalmazási díj nélkül.

EZ nem volt feltüntetve a Trés webshopban, simán meg tudtam rendelni a készüléket az olcsóbb havidíjas társkártyával ...

Ezt azért írom, hátha valaki szintén weben rendelné a Trétől, akkor hívja fel a 1430-at biztos, ami biztos ...

De, azért jó hírrel is tudtak szolgálni, elvileg 15-én érkezik a kicsike és nem 17-én :C Igaz, ez nem tudom mennyivel jobb végül, mert 18-án lesz az utolsó vizsgám, de talán így 15-én, 16-án még tudok vele foglalkozni picit a rengeteg tanulás közepette ... :DDD

Egy kérdés, olyanon nem gondolkoztatok, hogy valami összefoglaló jellegű első h.sz.-t kellene csinálni, mint mondjuk az SII topicban volt (vagy még van, nem tudom, rég jártam arra ...) ?

Morituri Te Salutant

(#505) susuka95


susuka95
csendes tag

Sziasztok, előre is elnézést a lámer kérdésekért. :D Barátnőm szeretne ilyen gépet magának, én meg nem igazán mozgok otthon a tábla gépek világában. A leírások és a hardver alapján ez a gép az egyik befutó ( bár a fórumot nem olvasgattam még el ). A következők lennének a kérdéseim:
1. A legfőbb probléma az lenne, hogy a sima mobilnet elég drága, így az megoldható lenne-e, hogy, ami itthon lesz ilyen usb-s net, azt tudjam használni ezzel is?:D
2. Megéri ez a gép az árát?
3. Mivel tud többet nyújtani, mint mondjuk az én LG 4x HD-m?
4. Mivel droidos, így gyakorlatilag szinte minden ugyanúgy működik rajta, mint a droidos telefonokon, csak nagyobban? :D

Előre is köszi, Susuka.

szerk.: Valami nem túl drága, de használható mobilnetet tudnátok ajánlani? A szolgáltató mindegy, mert németből lesz hozva a cucc, szal független.

[ Szerkesztve ]

(#506) DaeMonS válasza susuka95 (#505) üzenetére


DaeMonS
tag

megprobalok par gondolatban segiteni, a tobbiek majd kiegeszitik :)

1. A legfőbb probléma az lenne, hogy a sima mobilnet elég drága, így az megoldható lenne-e, hogy, ami itthon lesz ilyen usb-s net, azt tudjam használni ezzel is?

Nem igazan ertem az elkepzelest ,vagy a sim kartyat cserelgeted a PC, es a tablet kozot?, vagy veszel egy olyan routert ami kezel mobilnet stocket, es azon mar wifin megosztod,a tablet meg igy neten lehet, es kozben a masik gep(ek) is - bar ez igy szerintem lassu lesz,erre keszulj fel.

2. Megéri ez a gép az árát?

Mihez kepest, ez mindig szubjektiv.Ha neked van ra penzed,akkor megeri,ha nincs akkor nem :). Komolyra forditva, ha hosszutavon (2-3ev ugye informatika eseteben) gondolkozol akkor EZ most megeri,szerintem. Jo kis gep, es a felreeertesek elkerulese veget, nem recsegos muanyag, hanem szepen osszerakot-Carbon.

3. Mivel tud többet nyújtani, mint mondjuk az én LG 4x HD-m?

Nem tudom h mire hasznalod az LG-t de ez most tud pl multitaskinget, nem csak megosztja a szalakat mikor atvaltod,hanem kepernyon tudsz ket appot futtatni pl: webezel kozben szotarazol, vagy konyvet olvasol es kozben youtubon hallgatsz/nezel barmit.vagy kepgaleriaban bongeszel es chatelsz..fantaziadra bizom. Youtubon talalsz sok videot errol.

4. Mivel droidos, így gyakorlatilag szinte minden ugyanúgy működik rajta, mint a droidos telefonokon, csak nagyobban?

Igen, kicsit mas a GUI, de konynen szokhato,es mar "talan" kinotte a gyerekbetegsegeit :). Ugye nem kell ecsetelni a nagyobb kijelzo mi mindent jelent? Konyvek, eBookok, Zene, Multimedia, jatekok, rajzolas, jegyzeteles, online tartalmak kenyelmes kezelese ( ugye abban egyetertunk hogy a 3,5-5colos telefonok nem tartalom fogyasztasra alkalmasak, csak eppen a lehetoseg adot.) Minden amit online csinalsz, azt ezzel is tudod, sokkal hosszabb ideig mint egy laptoppal, es korlatlanul,barhol, pl: reggel WC-n ulve hireket olvasok :))

[ Szerkesztve ]

(#507) sztrogoff19 válasza susuka95 (#505) üzenetére


sztrogoff19
tag

Üdv,

én is megpróbálok válaszolni, remélem hasznos lesz ... :K

A mobilnetes problémát én sem értem, mivel nekem volt régen stick-es netem, de ott 5 gigát adtak havi kicsivel több mint 5.000 HUF-ért. Írtam előző hsz-emben, hogy most a havi 2 giga lesz 3.200 HUF, túlforgalmazás nélkül, így szerintem nem olyan vészes, pláne, hogy a telefonok és a tabik nem fogyasztanak olyan mennyiséget, mint mondjuk egy laptop.

A mobilnet stick csatlakoztatása meg más kérdés, lehet hogy ott lesznek problémák, vagy nem, ezt őszintén szólva nem tudom.

Az árát mindenképpen megéri, mivel nekem volt egy Navon Platinum tabim, annak az árát egyben köhögtem fel az edigital-nál, extra garival együtt 50.000 HUF, ezt most adtam el 35.000 HUF-ért ... Az a gép, egy Samu Tab2-eshez mérve (élőben eddig csak olyat láttam és próbáltam ki) egy f*s volt, ratyi betekintési szög, a képernyő inkább kiégette a szememet, lassú volt, stb. A Tab 2 felbontása ugyanez, mint a Note 10.1-nek, tehát ott már szignifikáns a különbség, sokkal jobb, a Note 10.1 meg hardveresen is odaver a Navonnak, szóval ahhoz képest megéri. Nekem is ilyet kellett volna elsőre venni ...

Egy nagyméretű okostelefonhoz képest amivel többet tud, az a kijelző nagysága. A rendszer sok esetben egyezik, sőt a kijelző kivételével, még a hardver is. Otthon vagy utazás közben, órák közötti szünetben sokkal jobb lehet böngészni, mint mondjuk egy SIII-son. Ellenben viszont nem olyan könnyen hordozható, nem vágható zsebre, mint egy okostelefon, de azért többet is nyújt.

A kérdés az, hogy mennyire lesz kihasználva. Nekem azért kell egy f*sza kis tabi, hogy kiváltsam a TV-t sok esetben, meg hogy ne kelljen bekapcsolni a PC-t. Egyik sem fogyaszt keveset ugye, meg amortizálódnak is az idők során és nekem momentán a tandíj mellett nincs pénzem egy olyan TV-re, mint amit most használok (igaz, anno 250k volt, most meg lenne mondjuk 150k, de akkor is ...).

Tehát nálam két eszközt is kiváltana sok esetben. A tabi meg tanuláshoz is jól jön majd remélem, de ez a szorgalmi időszakban nemsokára kiderül ...

Nos, mivel nekem SIII-som van, az biztos, hogy nálam nagymértékű lesz a hasonlóság a telefon és a Note 10.1 között :)) Az LG-ket nem ismerem, de mivel droidos, ha ott elboldogulsz, akkor a tabi sem lesz gond, csak a "néhány" extra funkciót kell felfedezni, amit a Note 10.1 nyújt az S pen szolgáltatással megfejelve :)

Morituri Te Salutant

(#508) koxminator válasza susuka95 (#505) üzenetére


koxminator
senior tag

Na, akkor én is válaszolnék:

1. Tudomásom szerint USB-s net nem működik, hiszen azzal értelmét vesztené a 3G-s SIM-es verzió (asszem ugyanezt mondta valaki más is 1-2 napja). Tehát még ha USB dongle-ön keresztül rá is tudod rakni, technikailag (szoftveresen) sincs neki "megágyazva".
Javaslat: vagy a 3G-s verziót veszed (N8000), vagy beszerzel mondjuk a T-mobilenál kapható Hotspot wifi eszközt, abba beletehetsz egy 3G képes adatforgalommal rendelkező SIM kártyát és kész. Ha már nincs otthoni amúgy neted és wifi routeren nincs megosztva, amit foghatnál a tabbal.

2. Tényleg megéri, ha tényleg meg tudod venni. Felbontásban találhatsz jobbat (szájpadról szándékosan ne beszéljünk) droidos táblák között is, de egyéb más szempontok alapján is nyerő, 2 Gb RAM, Exynos 4 magos proci, és az S-Pen. Ja, a 3G-s verzióval telefonálni is lehet. Nekem pl- semmilyen más tab szóba sem jöhetett volna ehelyett. De ezt persze sok tényezőtől függ és neked kell tudni, neked mi éri meg és mi nem. A 20 ezer forintos 7"-os tabok is sok embernek megfelelnek.

3. Az okosteló 4"-on, ez pedig egy tab 10"-on. Ahogy írták, méretéből adódóan sokkal több dolgot sokkal kényelmesebben tudsz végrehajtani. A multitaszk pedig nem csak 2 program egyidejű futására korlátozódik, bár ehhez egy kis módosított progit kell feltenni, és nagyon sok lehet megnyitva a képernyőn egyszerre (más kérdés, hogy bizonyos szám felett ennek mennyire van értelme, de a lehetőség adott. Csináltam egy képernyőmentést erről, mutasson valaki még egy tabot, ami ezt tudja...)

4. Igen. Vannak, akik azzal szokták dicsőíteni a rohadt almájukat a droidos tabokkal szemben, hogy mert bezzeg a retina kijelző így meg úgy a szájpadjukon, meg az azokra a nagyfelbontásokra készített alkalmazások. Nem tudom, egészségükre, de elég sok programot használtam és használok illetve ki is próbáltam a tabon, nem találkoztam még olyannal, ami szarul nézett volna ki, mert mondjuk kisebb alapfelbontásra készítették, ennek a tabnak meg nagyobb annál a felbontása. Persze biztos van ilyen, nem is állítom, hogy nincs, de korántsem olyan rossz a helyzet, mint a sok iTroll lefesti. Ráadásul ha jól tudom, az ICS óta képesek "átméreteződni" a nagyobb felbontásra a kisebb felbontásra írt programok. Bár lehet, hogy arra fel is kell készítsék őket, nem tudom, nem vagyok programozó.

Szóval neked is csak azt tudom ajánlani, mint mindenki másnak, aki bármilyen kütyü megvásárlására adja a fejét: próbálja meg élőben is megtekinteni, megtapogatni valahol, kicsit játszadozzon vele, mert az adja csak meg igazán az ívet :D

ja mégvalami: ha sikerül élőben megtapogatni, lehet hogy egy kicsit "lassabb"nak fog érződni a kelleténél, de ez a 4.0.4-es szoftver miatt van. Én is azzal néztem meg, így is elég jó volt, de azután láttam a különbséget, hogy felraktam a német gyári 4.1.2-es JB-t. Elég sokat javul még azzal is. :K

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#509) joe357 válasza joe357 (#502) üzenetére


joe357
tag

Nos a gyári beállítások nem segített. Ebből szervíz lesz amint ráérek.

(#510) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Üdv,

segítséget kérnék azoktól, akik már mókolták a tabit.

Meg akartam kérdezni, hogy a multiwindow megoldás és a %-os akksi kijelzés csak rom cserével megy-e, de közben utánanéztem az xda-n és láttam, hogy igen.

Megnéztem a samMobile-n, ott csak egy német ROM-ot találtam (PDA: I8190NXXALL6, CSC:I8190NOXAALL6) ezt tették fel, JB-ként igaz ? Ebben van magyar nyelv ? De, mondjuk a multiwindow és a %-os kijelzéshez meg deodex ROM kell, ha jól emlékszem ... Ammeg nem stock ROM, ha nem tévedek ...

Aztán a root témakörben zedomax topicját találtam az xda-n, ahonnan ugye a saját oldalán meg lehet tekinteni az egészet, viszont amit én hiányoltam, hogy honnan a fenéből lehet letölteni mondjuk a .zip fájl-t, meg mondjuk az Odin-t ?!

Anno az SII-höz egy másik magyar XXXclub.com oldalon megtaláltam mindent, de az xda-n lövésem sincs, hogy hol keressem a fentieket.

Szerk: a .zip-pet megtaláltam, letöltöttem és még a PC találtam egy Odin3 v1.85-öt, ezzel is menne a dolog, vagy a tabihoz más Odin kell

Szóval, ha jól emlékszem fujifilm1 ajánlotta fel, hogy szerkeszt egy ilyen jellegű hsz-t vagy oldalt, de én azt tudnám javasolni, hogy ezen topic első hsz-t kellene ilyen információkkal felturbózni, már ha a mod-ok engedik ...

De, ha azt mondjátok, hogy zedomax videója alapján a letöltött .zip-pel meg tudom oldani, akkor jó.

Végül, az xda-n találtam egy 4.1.2 stock, ámde deodex ROM-ot, amihez a készítő linklet %-os kijelzést, ezt használja valaki ? Ha igen, akkor milyen ? Vagy éppen ez az, amit fujifilm1 fórumtárs linkelt ? :D

[ Szerkesztve ]

Morituri Te Salutant

(#511) sztrogoff19 válasza sztrogoff19 (#510) üzenetére


sztrogoff19
tag

Mivel lejárt a szerkesztési idő, válaszolok saját magamnak :DDD

Elnézést egyébként nem akarom teleszemetelni az oldalt, de közben megtaláltam fujifilm1 fórumtárs hozzászólásaiban, amit végül is tudni akartam ... Sorry, my bad ... :U

Morituri Te Salutant

(#512) banhammer válasza sztrogoff19 (#511) üzenetére


banhammer
veterán

Belinkelnéd azt a hozzászólást?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#513) fujifilm1 válasza sztrogoff19 (#511) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia.

Igazadvan. Nagyon jó lenne első hozzászólás minden tudnivalóval.
De nem tudom hogy lehet.

A note 7000 es fórumon ez úgy van megoldva hogy a logouton egy saját cikket tart karban a csapat leglelkesebb embere :) és az 1hsz. csak erre linkel.

Az biztos hogy ennél egyszerűbb módszer jelenleg nincs a root + 4.1.2 Jelly Bean felrakására.
[link]

Egy két kiegészítéssel itt a saját N8010-es oldalam. Szívem szerint wikipédia lapot csinálnék, hogy bárki -bővíthesse, de rossz tapasztalatokat szereztem egyszer. (Formai hiba miatt törölték több órai munkámat.)

Szóval hogy kell 1hszt készíteni/karbantartani? Tudja vki?
R

(#514) sztrogoff19 válasza fujifilm1 (#513) üzenetére


sztrogoff19
tag

Jó reggelt,

Közben tovább kutakodtam és be kell látnom, hogy lustaságom vezetett arra, hogy mindenféle kérdésekkel fárasszalak benneteket ...

Szóval, az xda-n megtaláltam Chainfire root-ját és mivel anno az SII-re is a legnagyobb megelégedéssel használtam, ezért a tabin is azt fogom :K

Apropó fuji, az általad linkelt exynosabuse link f*szán vírusos, legalábbis nekem beriasztott a NOD, de ugyanúgy, mikor az xda-ról akartam leszedni ...

Mivel az xda-s kutakodás visszahozta a régi emlékeimet, ránéztem a SamMobile-n a telefonom ROM-jaira, láttam, hogy már decemberben kijött a 4.1.2, így a vizsgaidőszak végeztével, vagy inkább elmúltával nemcsak a tabit, hanem a telefont is megmókolom, mint a régi szép időkben :K Igaz, custom ROM-ot nem teszek fel, egyelőre maradok a gyárinál, aztán majd meglátjuk :U

A Wikipediát én sem ajánlanám egyébként, nem hiányzik, hogy mindenféle kis hülye írogasson ... Szerintem fel kellene venni a kapcsolatot a moderátorokkal, ők csak tudják, hogy mi fán terem az első hsz. :D

Megnéztem egyébként a ***club.com oldalt, ott nincs is Note 10.1 topic ... Már csak ezért is jó lenne ide egy ütő 1. hsz.-t összehozni, ahol a specifikációk és felhasználói trükkök után lehetne szó a rootolásról, aztán a ROM-olásról, végül talán egy-két jó programmal megspékelve ... :K

Ha gondolod, segítek egyébként, pl. megkeresem én a mod-okat, vagy mondjuk vadászok én is dolgokat, hogy miket lehetne bepasszintani az 1. hsz-be ;) De, persze belekontárkodni magába a szerkesztésbe nem akarok, mert ahhoz én nagyon kiscsikó vagyok ... :D

[ Szerkesztve ]

Morituri Te Salutant

(#515) koxminator válasza sztrogoff19 (#514) üzenetére


koxminator
senior tag

Rootoláshoz

Utána pedig ezt a deodexed gyári romot tettem fel. Fontos, hogy ez N8000-hez van, tehát a gyárilag 3G-s hez!!!!

Akinek a Wifis verziója van (N8010), annak ez lesz a megfelelő JB-s rom (4.1.1).

Ezekre fel lehet már rakni a %-os kijelzést és a multiwindow appot, ami az összes alkalmazásnál engedélyezi, hogy kisebb méretre vegyed az ablakát, a lá Windows.

Ezek a romok gyári romok, tehát mindent tartalmaznak, semmi nincs eltávolítva belőlük, csak könnyebben moddolhatóak.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#516) koxminator válasza koxminator (#515) üzenetére


koxminator
senior tag

sorry, ez lemaradt, hogy:

Rootoláshoz ezeket a lépéseket kell követni.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#517) sztrogoff19 válasza koxminator (#516) üzenetére


sztrogoff19
tag

Üdv,

pontosan ugyanazt a Darkman féle ROM-ot néztem én is, vizsga után (azt követően, hogy megfelelőképpen összemelegedtünk a kicsikével) fel is fogom passzintani :K

A rootoláshoz először én is a zedomax féle megoldást néztem, de aztán az android original development topicban rábukkantam az előző hsz.-emben linklet CF-root-ra, én inkább azt fogom használni, a régi szép emlékek miatt :D

Egyébként valóban a Darkman féle ROM-hoz tehető fel a %-os kijelzés, meg a multiwindow, azokat is linkelte a rommer :K

Apropó koxminátor, Te melyik akksi kijelzést használod ? Vagy feltetted mindent és ami bejött azt hagytad meg ? Én egyelőre csak a szürkét töltöttem le, mivel azt tetszik, bár most megnéztem újra és le is töltöttem a color-t is, majd meglátjuk melyik is lesz jó ...

Morituri Te Salutant

(#518) koxminator válasza sztrogoff19 (#517) üzenetére


koxminator
senior tag

Én a colort használom, csak ezt próbáltam ki és raktam fel, de nekem ez teljesen megfelel.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#519) kristof83


kristof83
aktív tag

Sziasztok! Friss Note 10.1 tulajként az első roppant égető problémával most találkoztam.... nem találom a store-ba a Jurassic Park Builder-t :)
Tényleg nincs androidra? Úgy tudtam, hogy már létezik...
Vagy valahonnan máshonnan letölthető?

(#520) sztrogoff19 válasza koxminator (#518) üzenetére


sztrogoff19
tag

Én mint mondtam felteszem majd mindkettőt, szerintem is a color az esélyes, de majd meglátom ...

Bár, nehezen bírom már a várakozást :)) Elvileg 15-én érkezik a kicsike ... Én is fehérben rendeltem, mivel a Trénél más nem volt, de rendeltem hozzá egy ilyet :C

... és mivel ugye ezáltal színváltás következik be, az eBay-ről érkezik majd egy fekete S Pen :K

De mivel a telefonon, az SIII-as meg a kékes árnyalatú, azért az is fog kapni egy ugyanolyan skint, mint a tabkovác :DD

Aztán vizsga után romolás, ami remélem nem romBolás lesz ... :DDD

Morituri Te Salutant

(#521) fujifilm1 válasza ytep8 (#480) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia,

A tokról beszéltunk...

>Tudnál róla pár képet csinálni? (kinyitva, becsukva, stb) Jó lenne tudni, hogy mennyivel lesz vastagabb a tablet tőle, stb, stb, stb.

Kérésedre készítettem fotokat a tokrol amit nagy elégedettséggel használok.

[link]

A samu gyári tok vékonyabb konnyebb, de muanyag, ez nagyon jo puha és bőr hatásu.
Kinek a pap kinek a papné...

Ja és nem utolso sorban sokkal olcsobb... :)

[ Szerkesztve ]

(#522) banhammer válasza fujifilm1 (#521) üzenetére


banhammer
veterán

Köszi a képeket.

Annyira nem győzött meg ez a tok, hogy azonnal rohanjak megvenni.
Majd meglátom, hogy hogyan állok anyagilag.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#523) banhammer


banhammer
veterán

Most csináltam egy tesztet a Note 10.1-gyel.
Nem rossz.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#524) kristof83


kristof83
aktív tag

Mi a legfrisebb elérhető szoftver a készülékre?
Nekem 4.0.4-es van rajta, és sehogyan sem akar találni frissítést...

(#525) laca71 válasza banhammer (#523) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia !
Nekem most 5991 a pontszám
Nem mintha számitana... :)

(#526) Roku válasza kristof83 (#524) üzenetére


Roku
csendes tag

Helló!

Nekem frissített valamit és 'Az eszköz névjegye' fülnél azt írja az Android verziójára: 4.1.1

(#527) banhammer válasza Roku (#526) üzenetére


banhammer
veterán

Kartyafuggetlen a geped?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#528) joe357 válasza Roku (#526) üzenetére


joe357
tag

Na azt meg hogy? És előtte gyári állapot volt 4.0.4?

Valaki megtenné hogy leellenőrzi a ketyerélyén hogy neki mit csinál?
Nekem ezt rajzolja kézzel

És ezt tollak

[ Szerkesztve ]

(#529) koxminator válasza joe357 (#528) üzenetére


koxminator
senior tag

megnéztem neked, az enyém így néz ki:

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#530) Zsüll válasza joe357 (#528) üzenetére


Zsüll
tag

Nálam is 4.0.4 volt a gyári és az eszköz névjegyében rámentem a frissítésre és frissített a 4.1.1-re. De igazából semmi újat nem tapasztaltam benne. Gondolom javításokat tartalmaz.

(#531) banhammer


banhammer
veterán

Én akárhogy nyomkodom a frissítés gombot, semmit nem ír ki, hogy jött rá frissítés.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#532) joe357 válasza koxminator (#529) üzenetére


joe357
tag

Nagyon köszi. Már meg is rendeltem a szervíz futárt. Remélem cserélik, mert nem akarok kokányolt gépet.

(#533) banhammer válasza joe357 (#532) üzenetére


banhammer
veterán

Nem lehet, hogy valami mágnes van a kijelző hátoldalán?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#534) koxminator válasza banhammer (#533) üzenetére


koxminator
senior tag

Érdekes lenne, mert nekem gyári book cover tokom van, az pedig hátul a képernyő közepén pont mágneses, és mégis jók a vonalaim, nem zavarja be.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#535) Zsüll válasza joe357 (#532) üzenetére


Zsüll
tag

Szia!

Sajnos a 8010-esemen is hasonló problémám van. Nekem középen két kb. 50 forintos nagyságú részen csinálja ugyanezt, csak enyhébben mint ahogy nálad látom, plusz itt bevastagodnak a vonalak és ez miatt még szemmel ki is lehet venni a két kört. Valamint folyamatos vonal húzásnál néha (nem hely függő) kihagy és nem húz vonalat, majd gondol és folytatja. :W
Telefonon jelezted a hibát? Mit mondtak? Kimennek megnézni? Megírod majd mi lett? Mert akkor én is kihívom őket.

banhammer:
Nagyot lestem, mert hogy szóba jött ránéztem én is és meglepődve látom, hogy most már a 4.0.4 verziót írja. WTF!? Nálam a frissítést maga a készülék kezdeményezte és csinálta is meg magától nemsokára üzembehelyezés után. Vagyis rákérdezett, h szeretném-e. Megcsinálta, amit meg is néztem az eszköz adatokban. Most kézi kereséssel nekem sem talál. Ez meg hogy lehet? Nem is tudom mikor állhatott vissza, mert többen használjuk a családban. Tippje tapasztalata valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#536) joe357 válasza Zsüll (#535) üzenetére


joe357
tag

Neten igényeltem. Ez nem jó hír hogy másnak is van baja vele. Persze megírom hogy mi volt. Egyébként fura mert ugye a toll indukciós elv a kézi érintés pedig kapacitív és egyszerre rossz mindkettő de a gyors mozgásokat jól rajzolja ebből gondolnám hogy digitalizáló probléma mint annó az omniáknál.

(#537) question man


question man
tag

Ps touch alatt nem tudja valaki hogyan lehet ki kapcsolni az érintést, hogy csak a toll működjön :F mert jelenleg folyamatosan felesleges vonalakat húz a kezem :F

a számítógépek füsttel működnek

(#538) sztrogoff19 válasza koxminator (#534) üzenetére


sztrogoff19
tag

Én is rendeltem egy általatok preferált cover book-ot, ami vagy eredeti gyári vagy nagyon jó hamisítvány. Mindenesetre gyanúsan olcsó, bár mondjuk fénykép alapján original-nak nézett ki, persze bármilyen fényképet be lehet linkelni tudom, de remélem azért eredeti lesz, ami esetleg "leesett" egy kamionról :DDD

A lényeg az, hogy jól néz ki és a megtekintett tesztvideóban valóban többféleképpen használható és praktikus, aztán már csak az a kérdés, hogy az említett problémákat produkálja-e a 15-én érkező kicsikém, tokostul-vonóstul (vagy anélkül ...).

Morituri Te Salutant

(#539) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Koxminator fórumtárs segíts nekem légy oly kedves ...

Te linkeltél egy képet, amin szemléltetted a multiwindow-al elérhető több alkalmazás egyidejű megjelenítését a képernyőn effektet, ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy böngészőkkel is működik ez ?

Értem ezalatt, hogy megnyitom a gyári böngetőt és mellette a chrome-t. Gondolom igen, de biztos, ami biztos inkább megkérdezem ... :))

... és még egy lényeges dolog ... A megnyitott ablakok méretezhetők, úgy mint a tesztvideókon látható gyári videólejátszó ? Vagy csak egy adott méretben nyitható és érhető el mind ?

Dankesün a segítséget :R

Morituri Te Salutant

(#540) Roku


Roku
csendes tag

Lenne nekem is egy kérdésem: a kijelzőszabvány illetve a garancia mennyire terjed ki a kijelző üvege alá kerülő porra?

[ Szerkesztve ]

(#541) besko65 válasza banhammer (#527) üzenetére


besko65
tag

Na megnéztem én is, és sajnos nekem is ugyan ezt csinálja, annyi különbséggel, hogy ha a pen-t használom, akkor egyenes vonalakat húz, ha kézzel rajzolok, akkor ugyan ilyen hullámos, de csak az átlóban húzott vonalaknál. Ez mi a tö..m lehet?
Kíváncsi vagyok, ha már járt nálad a szevízfutár mit csinálnak vele.
Légyszíves feltétlenül írd meg, hogy mi lett az ügy kimenetele! :((

Bocsánat félre ment, joe357-nek akartam írni.

[ Szerkesztve ]

(#542) Injun


Injun
aktív tag

Nekem szerencsére semmi gond a rajzolással.Minden vonal egyenes.

(#543) koxminator válasza sztrogoff19 (#539) üzenetére


koxminator
senior tag

Igen, lehet. Bármilyen alkalmazást lehet ablakba rakni, még a Pinball Arcade flippert is, ugyanis minden alkalmazásba beleteszi azt a multiwindow ikont. Ha lerakod kisebb méretbe az alkalmazást, akkor pontosan az a 3 kezelőgombocska lesz az ablakok jobb felső sarkában, mint egy Windowsnál:
tálcára, illetve háttérbe tétel: _
kisebb méret: két ablak egymások
bezárás: X

tökéletesen méretezhetőek, megragadod az egyik sarkában vagy szélén, és szépen ahogy húzod, úgy méreteződik át :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#544) sztrogoff19 válasza koxminator (#543) üzenetére


sztrogoff19
tag

Köszönöm, ebben bíztam én is, meg abban is bízok, hogy holnap nem akkor fog jönni a futár a tabkováccal, amikor nem vagyok itthon :DDD

Viccet félretéve, akkor valóban nagyon király az multiwindow alkalmazás :C

Apropó alkalmazások, érdeklődnék, hogy ki milyen alkalmazásokat ajánl/használ ? Irodai, játék, stb., stb.

Morituri Te Salutant

(#545) CB


CB
senior tag

Sziasztok!

Nem vág éppen a topik témájába, de talán ti tudtok segíteni nekem, hiszen ezt a táblagépet biztosan sokan veszik munkahelyre.
Szóval használ valaki olyan alkalmazást, amivel az Access adatbázisokat meg lehet nyitni?
Létezik egyáltalán ilyen program?

Köszi

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#546) joe357 válasza besko65 (#541) üzenetére


joe357
tag

Először nekem se volt semmi baja, tollal is pontos és tökéletes volt. Most ha finoman akarok vonalat húzni akkor kezdi a mizériát. Ha erősen rányomom akkor egyeneset húz, de kézzel mindíg hullámos és valóban csak az átlóknál. Valamint eddig csak középen volt gáz de most már mindenhol. Szomorú vagyok mert csalódtam. A kedvenc márkám a samu és most ez gáz. Persze minden lehet gyári hibás. Szervízfutár még nem hívott pedig szerdára kértem a "javítást". Cserének jobban örülnék és szerintem nem rom frissítés lesz belőle.

(#547) besko65 válasza joe357 (#546) üzenetére


besko65
tag

Sose keseredj el, nekem pár éve csak Samsung minden telóm, és sosem volt egyikkel sem problémám. Itt most valami erősen bibis, és mivel nem csak neked egyedül, szerintem nem is csak kettőnknek, lehet valami széria hiba, de én ennek ellenére nem tartom kizártnak, hogy sw hiba lesz.
Nagyon várom mit mond neked a szervízfutár, ha neked megoldják, már hívom is őket. Ha viszont tényleg csak szoftver hiba lenne, akkor ráveszem magam, és főzőcskézek végre egy kicsit. Bár eldöntöttem, hogy csak megvárnám a gyári frissítést, de ha ez lenne a probléma, akkor jöjjön a custom rom :K

(#548) sztrogoff19 válasza besko65 (#547) üzenetére


sztrogoff19
tag

Nem örülök neki, hogy problémátok van a Note 10.1-el. Két okból sem, az egyik az, hogy nem vagyok kárörvendő, legalábbis ebben az esetben, pedig tudjuk, hogy a káröröm a legszebb öröm, mert nincsen benne irigység :DDD

A másik, hogy én ma várom a futárt a készülékkel és pont semmilyen hibát nem szeretnék tapasztalni a kütyüvel. Igaz, nekem is idestova három éve Samu telefonjaim vannak, ugyanis eddig végigjártam az S szériát, egyiknek sem volt semmi baja.

Sem gyárilag, aztán attól sem, hogy mókoltam azokat :K

Igaz, amint lecseng a vizsgaidőszak, már neki is fogok állni ROM-ot cserélni, mind a telefonon, mind a tabkovácon mert hiába világmárka a Samu, meg nagy cég a Trémobil, azért felháborítónak tartom, hogy mennyit pöcsölnek a frissítésekkel.

A Samu még annyira nem is, hiszen különböző forrásokból beszerezhetőek a félhivatalos stock ROM-ok, de hogy idehaza mennyit várnak vele, az valami elképesztő. A samMobile oldalon láttam, hogy már ott is megvan a Telenoros és a Vodás 4.1.1 a SIII-hoz, míg a Trénél semmi.

Anno ugyanígy voltam az SI-el is, vártam-vártam a hivatalos frissítést, de meguntam és akkor kezdtem el főzőcskézni a ROM kitchen-ben :K

Komolyan mondom, hogy ezzel maguk provokálják ki, hogy az ember hozzányúljon a kütyükhöz, pedig engem ez annyira nem vonz. Egyszerűen csak használni szeretném. Jól beharangozzák a frissítéseket, aztán meg csak várakozik az ember, HÓNAPOKAT ! Ez így nem éppen megfelelő hozzáállás, a mai mindent a vevőkért világban.

Morituri Te Salutant

(#549) banhammer


banhammer
veterán

Megláttam a kijelzőmön egy nagyon vékony karcot.
Ezek után felmerült bennem, hogy veszek a kijelzőre egy fóliát.
Pár kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
- mennyire befolyásolja az érintés érzékenységét, az S-Pen működését? (pl.: játéknál, finomabb érintéseknél)
- ha elhasználódik a fólia el lehet úgy távolítani a kijelzőről, hogy nem hagy azon?
- milyen márkát érdemes venni (ok tudom ez szubjektív, nem akarok vitát belőle) és hol érdemes Pesten, ahol fel is rakják (nagyon fakezem van)?
- matt vagy fényes fólia? (ok szubjektív a dolog, engem mondjuk kicsit zavar, hogy látom magam a kijelzőn)

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#550) koxminator válasza banhammer (#549) üzenetére


koxminator
senior tag

- én nem tapasztaltam, hogy befolyásolná az érintés érzékenységét, bár eddig ez tartott vissza mindig a fóliáktól
- gondolom el lehet úgy távolítani, bár még az első van fent, és még nem kellett eltávolítani
- én gyárit vettem (Samsung), nem olcsó, de legalább drága, 2 darab, 5000 Ft. Én magamnak raktam fel (2-3 apró buborék van, amit nem tudok eltűntetni, de pont olyan részen, ahol nem zavar - a képernyő széle felé), de szerintem pl. Speedshopban felrakják, máshol előtte célszerű esetleg telefonon rákérdezni (mondjuk ha náluk veszed, biztos, ha úgy mész oda vele valahonnan máshonnak, akkor kérdéses)
- a gyári Samsung féle az sajnos fényes, de egyébként szerintem elviselhető (de ehhez adnak törlőkendőt és pici plasztik buborék kisimítót).

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.