Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) besko65 válasza poeta666 (#249) üzenetére


besko65
tag

Én az M5 soroksári tescóban vettem, és igen levették a polcról. Ha már ott is volt, akkor a klapka utcában szinte biztos, hogy van, de egy telefont szerintem megér.
A fényerőt egyáltalán nem csökkenti, és az érzékenységet sem, de sajnos nem olcsó, viszont legalább minőség.

(#252) poeta666 válasza besko65 (#251) üzenetére


poeta666
tag

Hmm... Soroksáron nincs Tesco csak Auchan. Tudom, mert ott lakom.

Vesszen Trianon!

(#253) koxminator válasza poeta666 (#252) üzenetére


koxminator
senior tag

Én ma voltam a Gigatelben, ott vettem gyári fóliát. 5000 Ft volt..2 darab van benne.
Ezenkívül vettem egy gyári book covert, méghozzá barnát (elég jól néz ki), mert fehéret nem akartam a szürke tabhoz, másrészről ami kék volt, az ilyen fostalicska világoskék verzió volt. Majd megtoldottam még egy USB adapterrel is (utángyártott), hogy pendriveot is rátehessek.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#254) poeta666


poeta666
tag

HOL ÉRDEMES VENNI EGY N8000-EST? És főleg mennyiért? Végre megvan rá a pénz, holnap vagy holnapután megvenném ...

Vesszen Trianon!

(#255) Tetrion válasza poeta666 (#244) üzenetére


Tetrion
csendes tag

Én korábban úgy gondolkodtam, hogy ha telefon vagy tablet, akkor csak is fekete (max. szürke) jöhet szóba. Aztán élőben megnézve a fehér SGS III-at elbizonytalanodtam, mert nagyon jól nézett ki.
A Note-ra is azt terveztem, hogy a szürke lesz, de úgy adódott, hogy csak fehér volt raktáron és már nem bírtam tovább várni.
Egyrészt nem hófehér a szín, hanem gyöngyház fehér, ami változtatja a színét a fény függvényében (autóknál is egyre menőbb), másrészt ezüst színű keret veszi körbe. Így ez az ezüst/gyöngyház fehér szín kombináció bennem "high-tech" érzést kelt és tetszik, a szürke kicsit talán unalmasabb lenne.
Ha tudod, nézd meg élőben mind a kettőt és válaszd azt, amelyik jobban tetszik.

"A little knowledge is a dangerous thing. So is a lot." — A. Einstein

(#256) besko65 válasza poeta666 (#254) üzenetére


besko65
tag

Én az ujmobilok.hu-n vettem 139990 forintért 2 év gyári garanciával. Fel kell őket hívni, mert nem is volt a honlapjukon csak a bolti garis.
A soroksári tesco pedig ott van, hidd el, M5 tescónak hívják, és bár a címe XX. kerület mártírok útja, de csak soroksárról a Szentlőrinci útról lehet megközelíteni, és van mellette egy media markt is.

(#257) poeta666 válasza besko65 (#256) üzenetére


poeta666
tag

Ha XX. kerület akkor az ugye Erzsébet ... Nem rossz vétel, de én már láttam már olcsóbbat is.

Vesszen Trianon!

(#258) poeta666


poeta666
tag

Ezt olvastam az egyik tesztben: [link]

HSDPA 850/900/1900/2100, GSM 850/900/1800/1900, Bluetooth, Wi-Fi, infra, GPS mind-mind jelen van ...

Adatátvitelből jeles, sebessége jó, de ami kiveri nálam a biztosítékot az az, hogy az Android felzabálja a vasat és egy idő után itt is megfigyelhető az akadozás, ami már kissé felháborító, hisz a konkurens gyártó feleekkora hardveren többet mutat. Kicsomagolás után jól teljesít, aztán napról napra lassul, ami érthetetlen. Valamit erőteljesen újra kellene gondolni…

Van ezzel kapcsolatban valakinek személyes tapasztalata?

Vesszen Trianon!

(#259) besko65 válasza poeta666 (#257) üzenetére


besko65
tag

No comment

(#260) koxminator


koxminator
senior tag

no, kérdésem lenne az USB/OTG-vel kapcsolatban: ez hogy működik? :D

bedugom a kis átalakítót a tabba, szól, hogy "USB csatlakozó csatlakoztatva", de amikor bedugok egy 32Gb USB3-as pendriveot, akkor azt mondja, "USB tároló ürítése" és már nem villog tovább, nem látom sehol a tartalmát... mit csináltam rosszul vagy mi kell még hozzá?

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#261) besko65 válasza koxminator (#260) üzenetére


besko65
tag

Tudomásom szerint csak bedugod, és használod. Csak nem te is valami olcsó otg-t vettél hozzá? Csak azért kérdezem mert én is rendeltem hozzá ebay-ről, de ha ilyen sikeresen fog működni az is akkor boldog leszek :((

(#262) koxminator válasza besko65 (#261) üzenetére


koxminator
senior tag

de, 1800 forintosat :) majd megnézem holnap még más pendrive-okkal, lehet, hogy csak ezzel volt baja

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#263) question man válasza koxminator (#262) üzenetére


question man
tag

Nekem is 1800 ft-s otg kábel van és kell hozzá egy otg kezelő android app + jól kell meg formázni a pendrive-t nekem a 8gb-s fat32-vel gond nélkül üzemel :)

a számítógépek füsttel működnek

(#264) koxminator válasza question man (#263) üzenetére


koxminator
senior tag

melyik app pontosan, azt meg tudnád mondani?

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#265) question man válasza koxminator (#264) üzenetére


question man
tag

Usb Hoszt Vezérlő
SztupY

nekem ezzel működik :)

a számítógépek füsttel működnek

(#266) besko65 válasza question man (#265) üzenetére


besko65
tag

Egy kedves barátom vette mag a tabletjéhez a gyárit 7500 forintért, és az biztos, hogy csak bedugta a gépbe, és azonnal működött neki, minden segédprogram nélkül.
Az igaz, hogy valóban FAT32-re kell, hogy legyen formázva a pendrive.
Én ezt rendeltem

http://www.ebay.com/itm/3-Ports-HUB-Card-Reader-Connection-Kit-Samsung-Galaxy-Note-10-1-GT-N8000-N8010-/280946955752?pt=US_Memory_Card_Readers_USB_Host_Adapters&hash=item4169be55e8

Kíváncsi leszek, mennyit szívok majd vele :K

[ Szerkesztve ]

(#267) koxminator


koxminator
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek, a styupy féle app jól működik, de tényleg FAT32-re formázott pendrive kell, az enyémek NTFS rendszerűek, azért nem látja.

De az 1800 Ft-os is jól működik, most próbáltam ki a Logitech K360as veznélküli billemet, azonnal felismerte és tudtam használni, mindösszesen annyit tett a tab, hogy a billentyűzet kiosztást visszarakta hozzá gyári Samsung kiosztásra. :K

Közben a fóliát is felapplikáltam rá, szinte kész a tab :D

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#268) poeta666


poeta666
tag

Na, megérkezett: N8000, szürke, 2 év garancia, ingyenes házhoz szállítás (egy ezres jatt a futárnak), mindösszesen 136 700 Ft (azóta felemelték 141 700 Ft-ra!)

Szerintetek létezik hozzá magyar billentyűzet?

Vesszen Trianon!

(#269) poeta666


poeta666
tag

Az első benyomások igen kedvezőek! Nagyon megy, Android 4.1.1 van rajta. A Wi-Wi zseniális: van nálunk egy ingyenes hotspot amivel a márkás asztali gépem és a még márkásabb laptopom dadogva netezik, ha egyáltalán fel tudnak csatlakozni, ez meg száguld vele, vidáman játsza a videókat is. Az S-Note kifogástalanul működik. Nem szeretném elkiabálni, de úgy tűnik, jó vétel volt. Külsőre szerintem kifejezetten elegáns. Az illesztése pontosa, a szemnek és kéznek egyaránt kellemes élmény. Az eddigiek alapján bátran ajánlom megvételre ...

Vesszen Trianon!

(#270) besko65 válasza poeta666 (#268) üzenetére


besko65
tag

Nézd meg a 240. hozzászólást, én azt tettem fel, és szenzációs, nagy köszönet érte KOXMINATOR-nak :R

(#271) poeta666 válasza besko65 (#270) üzenetére


poeta666
tag

Igen, olvastam azt már korábban, de most nem virtuális billentyűzetre gondoltam, hanem valódi külső keyboardra.

Vesszen Trianon!

(#272) DaviD202


DaviD202
aktív tag

Ha exFat-ba formázzátok akkor lehet 4GB-nél nagyobb fileokat is rámásolni és kezeli a note10 minden progi nélkül. NTFS-t ezzel lehet működésre bírni, viszont lassabban kezeli mint az exFat-ot. (2-3 vs 12-15 mb/s write)

Én ezt vettem meg, két hét alatt itt volt és kezeli egyszerre a pedrive-ot és a bill+egér kombó receiverét is. Sajnos a microUSB része nem működik, de cserébe refundolnak nekem 5.5usd-t :) Így $3-ért van egy dupla otg-m + a két kábel, ami S3-hoz tökéletes :)

Ez minőségibbnek tűnik viszont postával együtt 3,5X annyiba kerül :)

[ Szerkesztve ]

(#273) Tetrion válasza poeta666 (#269) üzenetére


Tetrion
csendes tag

Ez milyen beszerzésű, hogy JB van rajta gyárilag? Én kettő hete vettem, de ICS fut a gépen.

Tulajoktól kérdezem, hogy az S-Pen használatakor van a toll hegyének egy kis ki-be mozgása nálatok?
Nem világos, hogy ez direkt ilyen-e.

"A little knowledge is a dangerous thing. So is a lot." — A. Einstein

(#274) besko65 válasza Tetrion (#273) üzenetére


besko65
tag

Teljesen természetes, hogy kissé mozog a hegye, ez a különböző nyomáspont érzékelés miatt ilyen.
Az N7100 note 2 telóban is ugyanígy mozog.

Egyébként nekem is ICS fut rajta, én is csodálkozom a 4.1.1-en

(#275) poeta666


poeta666
tag

A mobilbirodalom.hu-nál vettem. Teljesen friss szállítmány, tegnap érkezett hozzájuk.

Vesszen Trianon!

(#276) Tetrion válasza besko65 (#274) üzenetére


Tetrion
csendes tag

Köszönöm. Én is arra gondoltam, hogy a nyomás erejének érzékelésével függ össze a hegy mozgása, csak nem volt összehasonlítási alapom, hogy tényleg így kell működnie vagy egyéni hiba.

Ha meg már gyárilag a JB-t teszik a gépre, akkor igazán kiadhatnák már mindenkinek (ha jól tudom, még csak Németországban nyomták ki), nem tudom, mire várnak.

"A little knowledge is a dangerous thing. So is a lot." — A. Einstein

(#277) poeta666


poeta666
tag

Igen, ez a gép is Németországból érkezett ...

Vesszen Trianon!

(#278) gubee


gubee
tag

shop.brando.com/Samsung-Galaxy-Note-10-1-GT-N8000-Case-with-Bluetooth-Keyboard_p08025c1444d057.html

Erről mi a véleményetek?

"Ha ezt előre tudom, inkább órásnak megyek" Albert Einstein

(#279) koxminator válasza gubee (#278) üzenetére


koxminator
senior tag

DaviD202 már kifejtette a véleményét erről, én is kérdeztem már, maradtam a drágább, de gyárinál, amihez hozzá tudom simán csatlakoztatni a Logitech K360-ast, ha kell.

De a Gigatelnél kapható asszem (már ha van éppen raktáron), talán ott meg tudod nézni magadnak.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#280) DaviD202 válasza koxminator (#279) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Gigatelnél néztem meg én is. Korrekt volt az eladó, kibontotta nekem és rátehettem a tabletre is :)
Ha kemény billentyűgombok lennének rajta akkor még talán vállalható is lenne, de így sajnos nagyon idegesítő volt rajta gépelni. Ha bemész a media marktba és kipróbálsz egy hajlékony, gumis bill-t, kb olyan lesz az érzés. Van akinek bejön, nekem nagyon nem :))

Kipróbáltam még a másik bill nélküli tokot is, de azzal is nagyon vastag volt. Szerintem érdemes a gyárit venni, csak pár mm-t ad hozzá és nagyon kellemes lesz a fogása..

(#281) koxminator válasza DaviD202 (#280) üzenetére


koxminator
senior tag

Egyetértek, a gyárival valami eszméletlen király a fogása és kinézete is. Nem hittem volna, hogy ez a barni ilyen szép, nem az a szarbarna, hanem mintha sötét aranybarna lenne :K

majd teszek fel képet később róla

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#282) poeta666


poeta666
tag

Lefóliáztattam az M5 Tesco Speedsopban. Hát, jól elkúrták: 3 méretes buborék, amiket sajnos csak otthon vettem észre. Szerintetek lehet ezen még valahogy segíteni újrafóliázás nélkül?

Vesszen Trianon!

(#283) gubee


gubee
tag

Ti hol vettetek bookcover-t? Én 11613forintért találtam.

"Ha ezt előre tudom, inkább órásnak megyek" Albert Einstein

(#284) johnwillow válasza gubee (#283) üzenetére


johnwillow
tag

Itt. Annyi az ára. Gondolom te is ezt láttad.

Két nap alatt kihozták. A státusz pedig megváltozott "Beszerzés alatt"-ra. Én hoztam el az utolsót??? Biztos lesz még, nem egy kifutó darab.

(#285) Injun


Injun
aktív tag

Én a Vaterán vettem 3 napja 9325 ft-ért fehéret(Több színben is van).Ebben benne volt az elsőbbségi postaköltség is.Bitang szép benne a fehét noti :DD Nem tud valaki olyan oldalt ahol alaposan elmagyarázzák a gépen levő Photoshop trükkjeit magyarul?

[ Szerkesztve ]

(#286) DaviD202


DaviD202
aktív tag

Vigyázni kell, mert sok a gyenge minőségű hamisítvány, pl
Onnan lehet képről felismerni, hogy a samsung felirat nincs az elején és a Galaxy Note 10.1 pedig oldalt. Eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#287) poeta666 válasza poeta666 (#282) üzenetére


poeta666
tag

Visszavittem. Kiderült, hogy a fólia (Brando!) hibás volt. Kicserélték újra. Most jó!

Vesszen Trianon!

(#288) Injun


Injun
aktív tag

Bizony,oda kell figyelni a vásárláskor.Pláne Ennyiért.

(#289) dedike


dedike
addikt

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék. A hátlap karcolódásra a gyártó talált már valamilyen megoldást, vagy a fólia az egyetlen lehetőség továbbra is?

(Karácsonyra lenne, s a célszemély miatt nem mindegy a dolog. )

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

Jó szerencsét!

(#290) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok !

A segítségeteket kérem a döntésben:
Ajándék lenne a családnak de nem tudok dönteni, hogy melyik a jobb készülék.
Szerintetek melyik éri meg jobban ?

Note 10.1 N8000 vagy Asus TF201T dokkolóval ?

Laca

(#291) besko65 válasza laca71 (#290) üzenetére


besko65
tag

Mind a kettő nagyon jó, a kérdés inkább az, hogy kell-e neked a 3g, vagy nem, mert az asusba nem tudsz tenni sim kártyát, csak a tg-re végződő típusba, az n8000 pedig alapból 3g-s.
Azon kívül pedig, ha szükséged van a fizikai billentyűzetre, akkor lehet, hogy az asus a jobb választás.
Minőség szempontjából szerintem egyikkel sem lőhetsz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#292) DaeMonS


DaeMonS
tag

sziasztok,bealltam a sorba...
Hirtelenfelindulasbol vettem tegnap egy feher wifit note 10.1-et...najo,ezt megelozte nemi utanaolvasas.. :)

Lenne par kerdesem:
1. keszulekspecifikusan, melyik ROM-ot ajanljatok, nem kell hogy magyar legyen,sot...Customra gondolok.
2. keszulekspecifikus programok, amikhez a tollat lehet hasznalni, ami osztott kepernyot tud stb
3. youtube hatterben ? youtube lezart kepernyonel ?
4. scheduler wifi bekapcsolashoz, elalvashoz stb.

hirtelen ezek jutottak eszembe, segitsegeteket elore is koszonom
dms

(#293) DaviD202 válasza DaeMonS (#292) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Wifit nem érdemes kapcsolgatni, nagyon keveset fogyaszt. A progi ami vezérelnél meg az újrakapcsolódgatás többet enne :)
Romot én ezt használom. (Ez is jó lesz ha áttérnek BLK2-re majd)
Jegyzetelésre Lecture notes, de a gyári SNote is egész használható ( van export pdf-be stb.. )

[ Szerkesztve ]

(#294) DaeMonS válasza DaviD202 (#293) üzenetére


DaeMonS
tag

a wifi nem is a fogyastas miatt erdekes...de nekem ne pittyegjen reggel 6kor hetvegen peldaul :)
hangot allitgatni meg megint nem sok kedvem lenne...szeretem a logikus automatizalast...

koszonom a javaslatokat, etnezem a romokat.

(#295) DaviD202 válasza DaeMonS (#294) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Akkor ami kell neked az a Blocking mode. Ott van a settingsben. Lehet időzíteni meg minden.

[ Szerkesztve ]

(#296) DaeMonS válasza DaviD202 (#295) üzenetére


DaeMonS
tag

olyasmi,de nem talalom,
orig romban is van? vagy customban keressek?
most akaokr kulonben egy customot nezni ra, amit lejjebb linkeltetek ...

(#297) antivirtuoz


antivirtuoz
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem egy sürgős döntésben.
Egyetemre matematikus hallgatónak Ti melyiket ajánlanátok:
Samsung Galaxy Note 10.1 táblagép vagy Samsung Series 9 notebook?
(Kollégiumról nincs szó, csak az egyetemen töltött 6-8-10 órára gondolok.)
Előre is mindenkinek köszönöm szépen a segítségét!

Antivirtuoz

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#298) DaeMonS válasza DaviD202 (#293) üzenetére


DaeMonS
tag

hmm,
de sajnos ugy latom hogy eez N8010,vagyis a 3g valtozatra valo,
ebbol nincs N8000-re valo? vagy hogyan lehet belole olyat csinalni ?:)

(#299) DaviD202 válasza DaeMonS (#298) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Ezek N8000es romok.
Ha neked wifi only van akkor az N8010. Nézz szét tuti van olyan rom is.
4.1.1 töl van blocking mode

(#300) DaeMonS válasza DaviD202 (#299) üzenetére


DaeMonS
tag

Aham,no akkor ezert nem talaltam...

Kinek a romjat ajanlanatok,ami 8000 alatt jol mukodik,mert akkor tole keresnek 8010eset.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.