Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) banhammer válasza joe357 (#700) üzenetére


banhammer
veterán

Iszol rendesen?
Hallotam már olyan szobafestőről aki józanul egy egyenes vonalat nem tudott húzni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#702) besko65 válasza banhammer (#701) üzenetére


besko65
tag

:C

(#703) joe357 válasza banhammer (#701) üzenetére


joe357
tag

Sajnos nem, de ezek szerint a szervizes sem mert neki se ment. Elvitték a kütyüt szervízbe. Kíváncsi leszek mi lesz.

(#704) koxminator


koxminator
senior tag

új CMA2-es romok a környező országokban is:

GT-N8000 Serbia (Telenor) 2013 January Android 4.1.2 N8000XXCMA2 N8000OXXCMA1 Download Unlock Info
GT-N8000 Romania (Cosmote) 2013 January Android 4.1.2 N8000XXCMA2 N8000OXXCMA1 Download Unlock Info
GT-N8000 Macedonia 2013 January Android 4.1.2 N8000XXCMA2 N8000OXXCMA1 Download Unlock Info
GT-N8000 Baltic 2013 January Android 4.1.2 N8000XXCMA2 N8000OXXCMA1 Download Unlock Info
GT-N8000 Serbia 2013 January Android 4.1.2 N8000XXCMA2 N8000OXXCMA1 Download Unlock Info
GT-N8000 Nordic countries 2013 January Android 4.1.2 N8000XXCMA2 N8000OXXCMA1 Download Unlock Info
GT-N8000 Slovenia 2013 January Android 4.1.2 N8000XXCMA2 N8000OXXCMA1 Download Unlock Info
GT-N8000 Croatia 2013 January Android 4.1.2 N8000XXCMA2 N8000OXXCMA1 Download Unlock Info
GT-N8000 Spain 2013 January Android 4.1.2 N8000XXCMA2 N8000OXXCMA1 Download Unlock Info

talán mi is kapjuk lassan már végre!

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#705) Mezy


Mezy
csendes tag

Ja Én is megkaptam, érdekes egy kicsit! (PESTEN VETTEM)
Csak most még sajna nem tudom letölteni mobil netet használok per pill, majd pénteken otthon. Kíváncsi vagyok milyen változások vannak benne.

[ Szerkesztve ]

N8000 4.1.2

(#706) banhammer válasza koxminator (#704) üzenetére


banhammer
veterán

Jó lenne ha már ideérne.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#707) banhammer


banhammer
veterán

Most tölt le valami frissítést a Note 10.1.
Jó nagy kb. 514 mega.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#708) Octi válasza banhammer (#707) üzenetére


Octi
aktív tag

Kiderült a frissítés jellege? :)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#709) besko65 válasza banhammer (#707) üzenetére


besko65
tag

Nekem is most jön lefelé :C
Ez szerintem a 4.1.2 lesz.

(#710) koxminator válasza banhammer (#707) üzenetére


koxminator
senior tag

megmondom mi az:

GT-N8000 Hungary 2013 January Android 4.1.2 N8000XXCMA2 N8000OXXCMA1

:C

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#711) Octi válasza koxminator (#710) üzenetére


Octi
aktív tag

:C

Most már csak azt lenne jó tudni, hogy a 8010-re is jönne e vajon :F

Nekem most a német 4.1.2 van fent, és már szépen belaktam. Mérges lennék ha vissza raknám a magyar 4.0.4-et, és semmi frissítés nem lenne :D

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#712) banhammer


banhammer
veterán

A Firefox legujabb Androidos fejlesztoi verzioja szepen kezeli a vagolapot.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#713) banhammer


banhammer
veterán

Érdemes kipróbálni a Firefox Androidos Beta vagy Nightly verzióját.

Mind a kettő támogatja az ablakos nézetet.
Az Opera, Mathon, Dolphin nem.
Plusz a Nightly-ban normálisan működik az Adblock plugin.
Und noch dazu még energiatakarékos módban is gyors (szerintem veszett gyors).

A 4.1.2-ről meg csak annyit, hogy érezhetően gyorsult a 4.0.4-hez képest.
Kezd összeállni ez az Android OS.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#714) koxminator válasza banhammer (#713) üzenetére


koxminator
senior tag

Én mondtam, hogy érezhető a gyorsulás a 4.0.4--> 4.1.2-re váltás után, szerintem sokan nem hitték el.

Akinek esetleg volt még olyan vonalhúzós-rajzolós problémája (keresztvonalak nem egyenesek) és nincs még szervízelve a gépe, és le is frissítette 4.1.2-re, szerintem nézze meg, hogy észlel-e változást vagy javulást.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#715) banhammer válasza koxminator (#714) üzenetére


banhammer
veterán

Nálam anno 4.0.4 alatt se volt probléma a vonalakkal.
Akinek problémái vannak a vonalakkal az inkább igyon többet és megszűnik a kézremegése.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#716) besko65 válasza banhammer (#715) üzenetére


besko65
tag

Akkor én megfogadom a tanácsodat, és iszom, mert a 4.1.2 alatt is átlósan csak hullámos vonalakat tudok húzni.
Megvárom joe357-nek mit hoznak össze a szervízben, és lehet én is leadom a tablettát :F

(#717) koxminator


koxminator
senior tag

Én meg közben kiszedtem a CSC-t ebből az új XEH magyar romból, mivel az enyém elmászott. Nem volt elsőre egyszerű, sőt nagyon nem, de szerencsére találtam jó leírást hozzá. Majd 7végén kipróbálom a visszacserét, csak utána telepíthetek meg állíthatok be mindent elölről, de ennyi baj legyen.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#718) koxminator


koxminator
senior tag

új, Unreal Engine 3-as techdemo jött ki: Epic Citadel

lehet benne benchmarkolni

high qualityn nálam 36,2 fps
high performance-on pedig 38,8

de feltételezem, hogy másnál is ennyi fog kijönni :D

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#719) tipeter


tipeter
csendes tag

Sziasztok!

Átlós vonalakkal kapcsolatban: nekem tollal egyenesek a vonalak, viszont ha S-Note-ban vagy Photoshop Touch-ban UJJAL húzok vékony átlós vonalakat, azok hullámosak.

Másnál is ilyen?

(#720) besko65 válasza tipeter (#719) üzenetére


besko65
tag

Igen sajnos, pont ezen mérgelődöm én is. Nekem is pont ugyan ez a problémám.
Nem mintha nagyon sokat írkálnék jegyzetbe, ha pedig írok akkor is inkább tollal, de maga a tudat, na az idegesít.
Joe357 fórumtárs tab-ja pont most van ezzel a problémával szervízben. :(

(#721) tipeter válasza besko65 (#720) üzenetére


tipeter
csendes tag

És biztos hogy ez hiba? Mert tollal tökéletes.
Az a fura, hogy a neten nem találok semmit erről a problémáról. Ha csak itt a fórumon már velem együtt hárman vagyunk, kell hogy másoknál is előforduljon.

(#722) tipeter válasza tipeter (#721) üzenetére


tipeter
csendes tag

Itt egy videó a problémáról:
[link]

A hozzászóló szerint a kapacitív érintőképernyők nem túl pontosak átlós irányban.

Még egy videó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#723) poeta666 válasza Mezy (#692) üzenetére


poeta666
tag

A LectureNotes legújabb változata: v2.1.5 (2013.01.28) itt.

Vesszen Trianon!

(#724) besko65 válasza tipeter (#721) üzenetére


besko65
tag

Nem tudom, hogy hiba-e a jelenség, mindenesetre azért nekem az furcsa, hogy csak átlós irányban csinálja.
Majd meglátjuk, hogy a szervíz mit mond róla, de azért nem érzem úgy, hogy ez így teljesen rendben lenne :(

(#725) banhammer


banhammer
veterán

Nekem is csinálja a hullámos vonalakat.
De csak akkor ha szépen komótosan húzom az ujjam az érintőképernyőn.
Ha gyorsan akkor nem.

Megoldás:
- gyorsan kell húzni a vonalakat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#726) tipeter


tipeter
csendes tag

Egy hülye kérdésem lenne: vettem a Note-hoz egy Rapoo E6300 bluetooth billentyűzetet, magyar kiosztással. Szépen működik, de angol kiosztással... Hogyan tudom átállítani magyarra a fizikai billentyűzet kiosztását?
Az a fura, hogy egyedül a "Samsung beviteli mód" kiválasztható, ott meg nincs a kiosztásra utaló beállítási lehetőség...

(#727) koxminator válasza tipeter (#726) üzenetére


koxminator
senior tag

Nálam ugyanezt csinálja a magyar kiosztású Logitech K360-assal

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#728) koxminator válasza koxminator (#727) üzenetére


koxminator
senior tag

bocsánat, javítanék: nálam a tab szól, hogy átállítja a billentyűzetet Samsung gyárira, de maga a külső magyar Logi billentyűzetem rendesen, ékezetesen ír és működik, szóval érdekes, de nem jöttem rá, hogy ilyenkor a tab "belső" billentyűzete miért lesz gyári angol Samu. Ha eltávolítom a külső billt, akkor meg marad a tabpn a gyári Samu billentyűzet és ott kell visszaállítanom Anysoft Keyboardra :F

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#729) vasgyuszi válasza banhammer (#725) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Nálam nem csinálja ahullámosodást, bármilyen sebességgel húzom a vonalakat, bármilyen irányba.
Viszont most jot bef_sattatok, mert a WiFi only verzió helyett csak beszerzek egy 3G-set barátságos konstrukcióban és hát másik készülék, újabb rizikó... A jelenleginek pixelhibája sincsen (valaki itt írta, hogy egy-két héten belül megjelent neki).

Ami viszont tény, hogy a Tab2 10.1 érezhetoen masszívabb és jobban van összeszerelve, mint a Note 10.1
A Note már a saját tömegétol is megreccsen, ha csak az egyik szélén fogom meg... Ettol függetlenül egy eromu a Tab2-höz képest és nem bántam meg a váltást!!! Az egy dolog, hogy jópár program, ami a Tab2-nél már akadozást idézett elo, az a Note-nak meg sem kottyan, de a cerka az valami istencsászár. Olyan praktikus, hogy ihaj!

(#730) banhammer válasza vasgyuszi (#729) üzenetére


banhammer
veterán

Engem meg nem foglalkoztat ez a hullámosodás dolog.
Nem akarok rajzolni vele, hogy emiatt problémázzak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#731) vasgyuszi válasza banhammer (#730) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Najó grafikus én sem vagyok, de azé' ennyiért már egyenes vonalat húzzon, ha olyat rajzolok...

Ez k.b. olyan, hogy lerohad egy hátsó ajtó a kocsin, am tképpen nem baj, mert úgysem akarok hátra beszállni, meg amúgy is ott van a másik oldalon is egy hátsó ajtó... Ha így állunk hozzá, akkor nem is kell garancia a gépre, vagy az mégis???

Problémázni meg szerencsére nem kell, mert pl. az Amazonnál nem is két hét, hanem 1 hónap visszaadási lehetoség van. Azalatt boven letesztelem a készülék legtöbb, álatalam használt, funkcióját.

Amúgy febr. 1-tol van a Samsungnak egy akciója (Németországban), ahol a Note-hoz pl egy 64 GB-s kártyát adnak ajándékba ([link]) Így aztán végképp jó vétel a Note, ha hullámzik, ha nem :DD

[ Szerkesztve ]

(#732) Mezy


Mezy
csendes tag

Távoliasztal kapcsolatot lehet létesíteni egy pc-vel létezik olyan progi notéra (androidnál) ?

[ Szerkesztve ]

N8000 4.1.2

(#733) tipeter válasza Mezy (#732) üzenetére


tipeter
csendes tag

Létezik, bár nekem nem mindig működik (van, hogy bejelentkezés közben megáll, mintha lefagyna):
[link]

Egyébként ügyes progi, és ingyenes.

(#734) tipeter


tipeter
csendes tag

Közben nekem is lenne kérdésem: létezik olyan stratégiai játék Androidra, mint pl. a Neverwinter Nights?
Nagyon ritkán játszom, de egy ilyennel ellennék, ha nincs más dolgom :)
Viszont hülyét kapok a sok "Zahlen, bitte!" típusú ingyenesnek mondott gyémántvásárlós ökörségtől.
Komolyan, fizetnék érte, de olyan progi kellene aminek nem kell folyamatos online kapcsolat, és ha kifizettem, akkor "teljes értékű".
Léteznek ilyen rpg/stratégiai játékok? Vagy már csak az mmorpg-k mennek?

(#735) joe357


joe357
tag

Helló

Nos pénteken vissza is hozták a kütyüt. Jobb lett de még mindíg csinálja, de legalább a toll jobb. Kijelzőt cseréltek és azt írták a papírra hogy a jelenség továbbra is fennáll de ez nem korlátozza a használatban és a samsung állásfoglalása szerint az új romban már javítva lesz, addig türelmet kérnek. Tehát ennyi. Csak wifi onlyra ha jól gondolom még nincs jelly hivatalos magyar igaz?

(#736) banhammer válasza joe357 (#735) üzenetére


banhammer
veterán

Szerintem már az összes magyar verzióra kijött a 4.1.2-es ROM.

Még nem jött ki.
Most néztem meg a SamMobile firmware oldalán.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#737) banhammer válasza joe357 (#735) üzenetére


banhammer
veterán

Csináltam kép próbát a vonalakkal.

Ezen a hullámos vonalakat az ujjammal húztam, az egyeneseket a tollal.

Ezen a kepen a hullamos vonalakat az ujjammal húztam lassan.
Az egyeseket az ujjam, gyorsan és a tollal lassan, gyorsan.

A ROM a gyári Samsung 4.1.2-es ROM, nincs mókolva.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#738) joe357 válasza banhammer (#737) üzenetére


joe357
tag

Ez elszomorító, mert jegyzeteléskor a toll is hibázik és elböki a betőket ha nem nyomom rá elég erősen. Hát akkor ez van.

(#739) autox3c


autox3c
tag

Sziasztok!
Én is beléptem a Note 10.1 tulajdonosok körébe :)
XDA-n már meglestem a must have apps szekciót, le is kaptam amit hasznosnak ítéltem. Ti milyen appeket/widgeteket ajánlanátok letöltésre?

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#740) fujifilm1 válasza banhammer (#737) üzenetére


fujifilm1
senior tag

annyit írtatok a hullámosodásról hogy kipróbáltam én is.

nálam nem jelentkezik se tollal se ujjal, de mondjuk JB 4.1.2 van rajta.

üdv.
r

[ Szerkesztve ]

(#741) laca71 válasza fujifilm1 (#740) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia !

Én is megpróbáltam, nekem is hibátlan...
4.1.2 van nekem is

Laca

(#742) DaeMonS válasza banhammer (#737) üzenetére


DaeMonS
tag

lehet h nem ertesz egyet,de en nekiugranek egy CWs custom romnak amibe belepiszkaltak, eppen azert hogy lasd h hatha csak valami "buta" driver okozza...hatha nem lesz benne azokban a romokban a hiba...

az en keszulekem itthon vasarolt,kb 2 napog volt orig os, majd leptem xda.s customra, ezutan olvastam a problematokat, kiprobaltam, de nalam sincs semmi gond.Az viszont igaz h egy-egy program maskent kezeli, maskent erzekeli a nyomast is...

(#743) banhammer


banhammer
veterán

Ha ujjal húzom a vonalat akkor tapasztalatom szerint attól is függ a hullámosodás, hogy milyen sebességgel húzom a vonalat és mennyire nyomom rá az ujjam a kijelzőre.

Lassan húzva izomból rányomva a kijelzőre az ujjam nagyon minimális a hullámosodás.
Lassan húzva ujjbeggyel hullámosodik.
Tollal lassan húzva nincs hullámosodás.
Tollal gyorsan húzva nincs hullámosodás.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#744) koxminator válasza banhammer (#743) üzenetére


koxminator
senior tag

Dettó ugyanezt tapasztaltam én is. Szerintem ezzel így nincs semmi gond. Ha pontosan akarsz rajzolni, akkor használj tollat, ha ujjal firkantasz, akkor meg így jártál, olyan lesz mint a tenger :)

más: német (DBT) CMA5-ös rom is kikerült ma, ahogy látom.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#745) johnwillow


johnwillow
tag

8010 / 4.0.4. Hibátlan egyenes vonalakat húz / Nem lehet, hogy csak mókolt romokkal jön elő a probléma?

Kérdés visszavonva. Látom nem csak...

[ Szerkesztve ]

(#746) question man válasza johnwillow (#745) üzenetére


question man
tag

Sajnos nem :O n8010 gyári 4.0.4-es rom és nállam is ugyan ezt csinálja :W elég kellemetlen dolog

a számítógépek füsttel működnek

(#747) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Üdv,

Érdeklődnék, hogy használ-valaki közületek torrentfu alkalmazást ?

Ha igen, akkor segítsetek nekem abban, hogy miként lehet újra működésre bírni. Történt ugyanis, hogy végre meg lett csinálva a NAS-om, kapott frissítést, plusz most már működik az otthoni hálózaton a vezetéknélküli adatátvitel a NAS és a Note között.

De 3G-n nem tudom elérni a torrentfu-t, sem a Transmission kezelőfelületét ... Ez régen ment, de most nem hajlandó kooperatív magatartásra ...

A NAS-ban meg lett cserélve a két vinyó, de az elérés elvileg nem változott, a médialejátszóm gond nélkül megtalálta a frissített NAS-t a mappákkal együtt, igaz otthon vezetéken megy köztük a kommunikáció.

Morituri Te Salutant

(#748) fujifilm1 válasza sztrogoff19 (#747) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia

Mondjuk én [transdroidot] használok, de a probléma ua.
Ha 3G-n akarod elérni az othoni NAS-t akkor az internet felől jösz.
Ekkor át kell jutni a tűzfalon amid ugye van.? :)
Ezt lehet portforward-dal, ( 9091) ssh-val (a legegyszerubbekket említve. )

min ment eddig?

r

(#749) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok

erősen gondolkodom a Nótához egy billentyün.
Az idióta csatija miatt az USB kiesett, marad a kékfog.

Van magyar bluetoth billentyűzet? Gyors eléggé? Vagy vmi bosszantó a használtat közben?
magától kikapcsol? a BT- kell kapcsolgatni a nótán?
Érdekelnek a gyakorlati tapasztalatok.
árakat is írhatnátok.

előre is köszi.
r

(#750) sztrogoff19 válasza fujifilm1 (#748) üzenetére


sztrogoff19
tag

fujimester, Te vagy az én emberem, remélem ... :D

Annyi változás történt, hogy ma reggel újra nekiveselkedtem, itt viszont mindenképpen meg kell jegyeznem, hogy tök hülye vagyok az ilyen hálózatokhoz, igaz a kollégám ismerőse, aki konkréten informatikus, szóval Ő is megszenvedett az én kis itthoni hálózatommal, de pár óra alatt azért összerakta ... Respect neki ezért :R

Szóval, a torrent-fu profilon belül, az eddigi xxxx.dyndns.org-ot átírtam, 192.xxxxxxxx-re és így már itthon, WiFi-ről látom a manage-ben az éppen futó torrenteket, de 3G-n továbbra sem.

A NAS kezelőfelületére itthon, WiFi-ről be tudok lépni a Note-al, de 3G-ről az sem megy ...

A Transmission oldal (192.xxxxxxxxx:9091/transmission/web) itthon természetesen bejön WiFi-n, de a 3G-ről már persze nem adja be ...

Ezek a problémák csupán :DDD Éjszakás voltam ma, felléptem a kedvenc kis oldalamra, letöltöttem a torrent fájlt, de a torrent-fu-n hozzáadni már nem tudtam, mivel mint fent vázoltam 3G-n semmit nem enged ...

Régen ez nem volt probléma ... A NAS ugye frissítve lett, sőt még a router is, talán a router frissítéssel sikerült elérni, hogy a Note-on LAN-on tudjam nézni a filmeket ES file explolerrel itthon ( a program ajánlásáért, köszönet fuji fórumtárs :R )

Morituri Te Salutant

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.