Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) DaviD202 válasza FFairlane (#150) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Van számláló, de lehet resetelni 0-ra :)

(#152) gubee


gubee
tag

Sziasztok. Tegnap óta én is boldog tulajdonosa vagyok csodának. Meg kell mondjam hogy lehet fikázni az anyaghasznalatot de kézben fogva sokkal jobb mint amire az ember számít. Van itthon egy iPad 3 is és tény hogy szebben van összerakva valamint a kijelzője annak szebb, de tudásban sehol sincs. Az ingyenes hasznos appokrol nem is beszélve. Ha lesz meg tapasztalatom megosztó majd, de egyenlőre elégedett vagyok.

Lehet írtátok már de én nem láttam, van infó arra hogy mikortól elérhető a hivatalos frissites hazánkban?

"Ha ezt előre tudom, inkább órásnak megyek" Albert Einstein

(#153) Tetrion válasza gubee (#152) üzenetére


Tetrion
csendes tag

Igen, több tesztben is fanyalogtak az összeszerelés és az anyaghasználat miatt. Viszont élőben, kézbe fogva egyáltalán nem tűnt gagyinak. Nincs rosszabbul összerakva, mint a Galaxy Tab 10.1-em és a fórumokban sem panaszkodtak a tulajdonosok. Az üzletben kirakott és agyontapogatott példány sem akart szétesni.
Mintha a tesztekben és a valóságban nem ugyanaz a termék lenne. (Lehet, hogy változtattak közben a gyártáson?)
Mondjuk a fényes műanyagnak én sem vagyok rajongója, de a hardver izmos, a kijelző felbontása nekem elég, a garancia és szerviz háttér meggyőző, szóval én is vettem egyet.

Samfirmware-en még csak a német 4.1-ről írt, de biztos érkezik hozzánk is hamarosan.

"A little knowledge is a dangerous thing. So is a lot." — A. Einstein

(#154) DaviD202 válasza Tetrion (#153) üzenetére


DaviD202
aktív tag

A tablet 'fogása' rengeteget javítható egy book cover nevű tokkal :)
Fentebb linkeltem is róla képeket.

(#155) Tetrion válasza DaviD202 (#154) üzenetére


Tetrion
csendes tag

Jól néz ki, az tény. :K
Ahol én vettem, ott csak a sima Tab 2-höz volt ilyen, és az nem jó a Note-hoz.
Mivel ezt is és az elődjét is otthon használom (ágyban, kanapén), így az állandó védelemnél fontosabb számomra, hogy minél vékonyabb, minél könnyebb legyen. Tárolásra pedig vettem egy "golyóálló" tokot, ami nem is szép, nem is vékony, viszont olcsó és még egy leesést is túlél benne a tablet.

"A little knowledge is a dangerous thing. So is a lot." — A. Einstein

(#156) Injun


Injun
aktív tag

Na jó,de mennyire tudom vele kiváltani az otthoni gépet?Nem vinném sehova,de borzasztóan tetszik. :) Egyre olcsóbb de még mindíg nem győztem meg magam :)

(#157) ytep8


ytep8
csendes tag

valószínűleg én is egy ilyenbe fektetek, egy olyan kérdésem lenne mielőtt rákattintanék a rendelés gombra hogy 720/1080p filmeket hdmi-vel tv-re kötve ugye akadás mentesen játssza le? :)

(#158) DaviD202 válasza ytep8 (#157) üzenetére


DaviD202
aktív tag

persze, sőt (ugyan az a hardver, így amit látsz, az note 10.1-re is igaz)

[ Szerkesztve ]

(#159) ytep8


ytep8
csendes tag

rendeltem is egy feketét ;)

(#160) johnwillow válasza freddirty (#147) üzenetére


johnwillow
tag

Köszi a válaszokat. Úgy megnyugtattatok, hogy már itthon is van a gép. A karcosodás később elválik, de nagyon szép ez a gyöngyház fehér. Összerakási minősége tipikus Samu. Semmi panasz. Bár szépen fut, de néhol elkelne a JB vajazása. Már várom!

Más: A MM-ban valóban árulják. Én is ott néztem meg először a hátulját... annak sem volt semmi baja...

(#161) johnwillow válasza FFairlane (#150) üzenetére


johnwillow
tag

4.1.1 ??? Hmmmm Ez valami németországi beszerzés lehet? Érdekes.

(#162) vanboy


vanboy
csendes tag

Hosszas keresés után Galaxy Note 10.1 lett.

Próbáltam a 8.9-t (P7300) nagyon tetszett a mérete és az aksija miatt. De sajnos nem megy a telefonhívás, nincs SD kártyahely, és a néhány 1080i videóm is szagatott. Helyette lett a note N8000.

.
Előzményekhez:
Nem tudom a tesztelők mit próbáltak, de ennek semmi baja. Legszebb, h sokan megnéznek (egy konkurens cég által fizetett) videót, és úgy ócsárólnak valamit, h soha sem fogták kezükbe!!! Ahogy többen írták, be kell menni az üzletbe megfogni. Bármelyik készüléket le lehet járatni 2 perc alatt.

NEM nyekereg, NEM recseg
NEM lehet benyomni a hátulját, így semmilyen látható nyoma sincs a kijelzőn!

Kopik-e az majd elválik. A fentebb említett tokot én is megrendelem hozzá.
Kijelző lehetne jobb felbontású, de éppen határeset. Jól használható. Gyönyörű szinek.
3G-s, lehet gsm hívni :) jó lesz a kocsiban a bluetooth-al használni, így elő sem kell venni a táskából

Miért Galaxy?
Nekem fontos a nagy tárhely, így a SD kártya, a 3G, a jó kijelző, a rendezett gyártói háttér.
Ha lett volna Sony Tablet S, lehet h azt vettem volna. De még nincs.

Csak ajánlani tudom

(#163) Tetrion


Tetrion
csendes tag

Van arra valami lehetőség, hogy a gyári időjárás widget mutassa a következő napok előrejelzését?
Régebbi verziók ilyenek, de a Note-nál már csak jelenlegi állapotot mutatja.
Nem értem, hogy miért kellett lerontani.

"A little knowledge is a dangerous thing. So is a lot." — A. Einstein

(#164) FFairlane válasza johnwillow (#161) üzenetére


FFairlane
csendes tag

Foggalmam sincs, hogy németországi beszerzés lehetett-e. Én rendeltem egyet az itthoni T-mobile-tól mobilnettel együtt, gyárilag 4.1.1-el jött, de az S alkalmazások nem mennek rajta. T azt mondta hogy az egész széria ilyen és ezért nem cserélték ki, meg semmit nem csináltak. Igazándiból bosszantó, mert így van egy félkarú óriásom. Pont azok a funkciók nem mennek, ami miatt ezt a kütyüt választottam: S Note, és Quickgestures. Egyébként a WIFI-s verziókhoz még nem jött a frissítés, azok 4.0.4-en mennek tudomásom szerint.

Not ready olvasni meghajtót (F:)

(#165) DaviD202 válasza FFairlane (#164) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Ez érdekes, nekem a BLJ9 alapú 4.1.1 rommal tökéletes minden.
Mi a build numbered? (Settings-> About device -> Build number )
Lehet érdemes lenne rootolnod és feltenni egy custom romot. Könnyen visszaállítható a gyári állapot.

(#166) DaeMonS válasza Injun (#138) üzenetére


DaeMonS
tag

Nem tudtok olyan helyet ahol 0% THM-mel elvihető és nincs horror áron?

talaltal vegul olyan helyet ahol reszletre elviheto?

(#167) DaeMonS válasza DaviD202 (#122) üzenetére


DaeMonS
tag

ez is olyasmi mint az iPadoknal, fogod,kinyitod es bekapcsol a gep?

(#168) DaviD202 válasza DaeMonS (#167) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Sajnos nem.. Android tabletek közül egyedül a Nexus 7 tudja ezt.
De megvagyok nélküle. Még zárt állapotban megnyomom erősebben a tokon keresztül és simán bekapcsol. Véletlen megnyomódástól meg nem kell tartani mert lock screen kb 5 sec után vissza kikapcsolja.

(#169) DaeMonS válasza DaviD202 (#168) üzenetére


DaeMonS
tag

nem veszes,
csak kivancsi voltam :)

inlabb talalni kellene valahol reszletre egyet,es nyomogatnam en is...

(#170) FFairlane válasza DaviD202 (#165) üzenetére


FFairlane
csendes tag

Build number: JRO03C.N8000XXBLK2, alapsáv verzió: N8000XXBLJ9
Egyik T pontban azt mondták, a múlt hét végén érkezik a frissítés, de egyelőre semmi...

Igazándiból egy databig nem rootolnék, mert ha valami hardver hiba lesz esetleg, és véletlen nem fogok tudni rendesen visszaállítani, akkor bukhatom a garit, ez meg nem lenne jó... Egyébként már énis szemeztem az XDA-s threadekkel... :)

[ Szerkesztve ]

Not ready olvasni meghajtót (F:)

(#171) Injun válasza DaeMonS (#166) üzenetére


Injun
aktív tag

Találtam.Holnap után megyek és megveszem ha lehet.Edigitalnál Cetelem hitelre igencsak olcsó.

(#172) DaeMonS válasza Injun (#171) üzenetére


DaeMonS
tag

az szamszerusitve mit takar? :)

(#173) DaviD202 válasza FFairlane (#170) üzenetére


DaviD202
aktív tag

BLK2 romod van, ami azért vicces mert kb most jött ki pár napja :) Tegnap tették fel xda-ra :D
Konkrétan mi nem megy neked ezzel a rommal? Azt írják az S note lassan tölt be 1-2 embernél, de van akinél jó :D

Root miatt ne aggódj, ha olyan hardveres baja van h nem tudod visszaállítani, akkor a szerviz sem fogja tudni megnézni, hanem egyből küldök alkatrész cserére ;)

[ Szerkesztve ]

(#174) Injun válasza DaeMonS (#172) üzenetére


Injun
aktív tag

Azért ennyire lusta nem lehetsz :-)

13000

(#175) DaeMonS válasza Injun (#174) üzenetére


DaeMonS
tag

ugyertettem a cetelemes tema miatt :), mert ugye az thm hitel stbstb
node besetalok megnezem mennyi kp, es h van e 0thm...ha igen, akkor veszek hirtelenfelindulasbol egyet...

apropo, a 3g valtozatbol letezik feher?

(#176) Injun válasza DaeMonS (#175) üzenetére


Injun
aktív tag

Persze,a T-nél is azt adnak.Összesen 10% amivel többet kell fizetned a THM miatt.Holnap okosabbak leszünk :)A kp.az 10% + munkáltatói igazolás.Ez kell hozzá.

(#177) freddirty válasza DaeMonS (#175) üzenetére


freddirty
senior tag

Cetelem hitelkártyára kapsz 10% engedményt. Ha 45 napon belül visszafizeted akkor nincs kamat sem. Ergo annak akinek megvan a 130k a note-ra csak 117-be kerül.

fred

(#178) FFairlane válasza DaviD202 (#173) üzenetére


FFairlane
csendes tag

Ahogy a fórumon is írják: S Note és Quickgestures nem akar menni. Elindul, homokozik egy darabig, aztán kilép. Wipe, másik S Note apk telepítés megvolt már 2 hete nálam is, nem segített. T-Mobile Magyarországtól vettem 2 hete, ezzel a rommal jött. Azt mondták nem cserélik ki, mert az egész széria ilyen amit kaptak, nem megy rajtuk az S Note. Várjam meg a frissítést, ennyit tudtak mondani, olyan T-Mobile-osan. Veszel valamit tőlük nem olcsón, plusz még szolgáltatást is, aztán ezt kapod: nem működik, ahogy kell, ők meg csesznek rá. Mert oké, hogy nem megy ezzel a verzióval, rendben, akkor adjanak egy olyan rom verzióval telepített kütyüt, amin megy az S Note, mert pont ezért vettem Samsung Note-ot. Engem annyira nem izgat első körben, hogy most 4.0.4 vagy 4.1.1 (persze a 4.2-t azért várom :D), hanem szeretném kicsit használni az S Note-ot "élesben", hogy utána suliban tudjak jegyzetelni vele. ROM-olást egyelőre tényleg nem erőltetném, mert ha lesz valami hardver gond és véletlen megnézik a , akkor buktam egy nem olcsó készüléket. Egyelőre sztem a romok nem adnak annyi pluszt, h érdemes legyen romolni. Persze majd ha a Samsung úgy dönt, hogy nem adja ki rá a következő droidot, mert azt szeretnék hogy vedd meg az új kütyüket, miközben a hardver meg bőven vinné a rendszert, akkor majd megnézem, mit találnak ki a srácok az XDA-n, addig inkább a gyári rom :)

A Lecturenote egyébként elég jónak tűnik, DE nem kezeli olyan jól a "rátett" kézzel való írást, mint az S Note (legalábbis 4.0.4-en az elég jól kezelte:)) és az külön egy 3rd party szoftver, amit szintén meg kell venni.

Not ready olvasni meghajtót (F:)

(#179) DaviD202 válasza FFairlane (#178) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Lecturenotes a legjobb jegyzetelős progi :) Kb mindent állíthatsz benne.
A rátett kezet is jobban kezelni mert az s note néha bezoomol, itt viszont teljesen ki tudod kapcsolni. Egyedül talán azt vettem észre hogy az s note gyorsabban követi a tollat, de lehet hogy az 1.18-ban ezt már javították.

(#180) FFairlane válasza DaviD202 (#179) üzenetére


FFairlane
csendes tag

Akkor ezek szerint te meg is vetted a lecturenotes-ot? :P

Not ready olvasni meghajtót (F:)

(#181) DaeMonS válasza freddirty (#177) üzenetére


DaeMonS
tag

igy mar van ertelme, erre voltam kivancsi..
reszemrol meglenne ra,de nem dobok ki 130at....majd ha 0thm beesik akkor veszek egyet...
koszonom a felvilagositast

(#182) semmiho


semmiho
tag

Sziasztok!
Az itt alább is ajánlott Samsung BookCovernek létezik valamilyen olcsóbb alternatívája? Nem baj, ha kissé nehéz, csak az anyaga legyen viszonylag jó munőségű és védje rendesen a note-ot.
Köszi!

(#183) DaeMonS válasza semmiho (#182) üzenetére


DaeMonS
tag

en lattam a minap parat:
Itt

minosegrol nincs fogalmam, hatha vki tud tobbet rola..

(#184) Injun


Injun
aktív tag

Nnna....megvettem.Bitang szép,most töltődik :)

(#185) koxminator


koxminator
senior tag

Sziasztok,

Én is gondolkozom egy 16Gb Wifi verzióban (Wayteq X-tab100-at váltanék vele), a topikot elolvastam, de még nem tudom, mi legyen. Ha minden igaz ma megyek MOMparkos T-be megtaperolni, bár tudom, az nem teljesen olyan, mint mindennap használni. Van valami olyasmi, ami miatt ne ezt válasszam? (Gondolkodtam még Asus TF300-ban dokkolóval, és egy pillanatra elgondolkodtam az Acer A700-ban is, mert az meg fullHD). Ezek nagyjából egy árban vannak, ahonnét venném.
Tényleg, garanciás része ugyanolyan, mint S3-nál (mert olyanom van) a házhozfutár? :)
Igazából nekem a pen annyira nem lényeges, sőt, inkább minőségi ugrást hajtanék végre a Wayteq után (2 Gb RAM) de úgy, hogy ne kelljen most egy jó darabig másikat venni.
Az 1280x800-as felbontás nem elég gáz (tudom, nézzem meg magamnak :D)?

ELőre is kösz az építő jellegű javaslatokat, véleményeket. :R

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#186) DaviD202 válasza DaeMonS (#183) üzenetére


DaviD202
aktív tag

semmiho:
Ezzel nagyon vastag lesz a tabet, kipróbáltam, nem közelíti meg a gyárit minőségben. Sajnos rá kell szánni azt a pénzt, de megéri szerintem. 13k-nél olcsóbban nem találtam, esetleg ebay, de lehet h azok csak gagyi másolatok, az eredeti samsung ott is 12-15k árban van.

koxminator:
Nem fogsz csalódni, piacon az egyik legerősebb gép. Ha nem fontos neked a toll akkor lehet érdemes lenne megvárnod a Nexus 10-et. (Esetleg Samsung ATIV Smart pc pro? :) ) Az Acer gépe sem rossz, de ezzel a procival és kijelzővel 1 napig sem fogja bírni hiába a nagyobb akksi :) Hátrány még hogy "csak" 1 giga ram van benne, így multitasking bajosan fog menni (mint kb az s3-on), nem beszélve arról, hogy a note10 tud multiview-et, és 4.1.1 óta minden app kezeli ( sőt te is tudsz módosítani hogy menjen xda)
Én ipad 3-ról váltottam, kb 1 hétig volt fura a kisebb felbontás, utána megszoktam és azóta imádom :)

Szerintem menj be és nyomogasd vagy 5-10 percig, akkor úgy is látni fogod, hogy milyen. Arra számíts h nagy valószínűséggel 4.0.4-lesz gépeken (Allee-ban az volt) és a 4.1.1 nagyon sokat dob a sebességen.

[ Szerkesztve ]

(#187) Injun válasza koxminator (#185) üzenetére


Injun
aktív tag

Én is fehér SGS3 mellé vettem egy fehéret.Bomba pack :)

(#188) besko65 válasza Injun (#187) üzenetére


besko65
tag

Sziasztok!

Én is a mai nap leptem meg magam egy szürke n8000-es tabbal, a szintén szürke note 2 telóm mellé.
Szerintem aki fikázza az összeszerelés minőségét, az még talán nem is vett a kezébe ilyet.
Nem horpad, nem nyekereg, nem lötyög, szóval kifejezetten korrekt az összeszerelése, és ugye a gyári 24 + 2 hónap gari sem semmi. Nagyon az ismerkedés elején járok még, de eddig a szerelem első látásra érzés kerített hatalmába :K

(#189) koxminator válasza DaviD202 (#186) üzenetére


koxminator
senior tag

Na sikerült megtaperolni a tabot :) Nos, nem rossz. Valóban 4.0.4 volt rajta és az S-Pent nem tudta elsőre-másodikra elindítani, de aztán szépen ment (mondom, ezt csak megnéztem, de annyira nem izgat). A sebesség gyors volt így is, bár nem sok minden volt feltelepítve, egy ottani segítőkész srác is mondta, vele dumálgattam. Az anyagminőség tényleg jó, semmi nyekergés, recsegés, bár ettől függetlenül tényleg kicsit kopogós polikarbonát :D
Mondjuk én először biztosan launchert cserélnék rajta, S3-on sem volt 2 percnél tovább a TW.
Az ATIV nem játszik, a Nexus 10 meg ki tudja mikor lesz itthon hivatalosan, bár a vanilla droid miatt tuti nyerő egy jóideig..Szóval 1-2 lépéssel közelebb léptem, de még nincs eldöntve (viszont ha mégis veszek valamit, a 2Gb ram miatt perpill csak ez jöhet szóba). Azért köszönöm, és ha még eszetekbe jut valami, lökjétek nyugodtan :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#190) koxminator


koxminator
senior tag

még egy dolog: az N8000 az a 3G-s változat, az N8010 a sima wifis ugye. Namármost romok és romolás tekintetében azt látom, hogy az N8000-esre rengeteg rom van (mármint hogy sok ország megkapta), az N8010-esre meg nem. Kérdés: fel lehet-e tenni a 3G-s romot a wifisre?

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#191) DaviD202 válasza koxminator (#190) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Nem, de elméletileg könnyű 8010 verziót csinálni, így a legtöbb romnál elérhető lesz. Bár nekem az n8000 kiadás van, ezért nem nagyon figyelgettem még...
Szerintem mivel a legtöbb embernek fölösleges 3G modem tabletbe ezért tuti lesz jó rom támogatottsága a wifi-only verziónak is.
A 'kopogós polikarbonát' érzés meg a gyári tokjában teljesen eltűnik. Olyasmi kb mint a galaxy nexus hátlapja invertálva, tehát nem befele 'néznek' a pöttyök hanem kifele, és jóval sűrűbben tehát kellemesen tapad az ember kezébe, ellentétben a gyári hátlappal ami kicsit zsíros kézzel kb. vizes szappan kategória (akár csak az s3 :) ) (Még szerencse hogy az s3 hátlapja cserélhető :) )

[ Szerkesztve ]

(#192) question man


question man
tag

Kérem valaki világosítson már fel, most végül is mennyi garancia van eme kiváló kütyüre mert nemrég be regisztráltam a plusz 2 hónap garanciáért a samsungnál :) és érdekes módon nekem 1+2 hónapot adott a rendszer pedig elvileg 24+2 hónapnak kellene lennie nem :F

a számítógépek füsttel működnek

(#193) DaviD202 válasza question man (#192) üzenetére


DaviD202
aktív tag

tabletre két év, tartozékokra egy.

[ Szerkesztve ]

(#194) Injun


Injun
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#195) tybsen


tybsen
addikt

Sracok, egy kis segitseget szeretnek kerni.

Egy baratom gondolkodik ket tablet kozott, galaxy tab 2 10.1 es galaxy note 10.1 kozott. Utanaolvastam, osszehasonlitottam, stb stb - en a gyorsasag, a jobb proci, dupla ram, a stylus miatt egyertelmuen a note-ot javasolnam neki.

Tudnatok legyszi egy gyors reakcioval segiteni, hogy mi a velemenyetek ill. tapasztalat, nehogy rosszat tanacsoljak, bar o is ezt a tabletet venne.

Elore is nagyon koszi! :R

(#196) Signum04 válasza tybsen (#195) üzenetére


Signum04
tag

Szerintem ez nagyban függ attól hogy szükséges e számára a ceruza, jó fícsör meg hasznos, de mondjuk ha nem műszaki területen mozog, nem biztos hogy kihasználja szerintem,
Ami jó alternatíva lehet az új nexus 10.1, bár nem néztem utána, hogy lehet e már kapni és mennyiért.

(#197) tybsen válasza Signum04 (#196) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi a segítséget!

(#198) koxminator válasza DaviD202 (#191) üzenetére


koxminator
senior tag

Köszönöm. Végül átrágtam magam az egészen és úgy döntöttem, hogy az N8000-es lesz a 3G-s, gondolva a mobilitásra és a jövőre. Ha minden jól megy, jövő héten már át is veszem. :)

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#199) Balage180


Balage180
tag

Sziasztok!

Én még csak gondolkodom egy ilyen eszköz vásárlásán. Akit esetleg érdekel ma kikerült a telenor kínálatába is a kicsike: http://www.telenor.hu/tablet/samsung/galaxy_note_101 bár még hiányos az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#200) besko65 válasza Balage180 (#199) üzenetére


besko65
tag

Ez most komoly? 215000 forintért adják hálózat függően, hűség idővel?
Remélem nem azon gondolkodsz, hogy ott megveszed!!!
140K-ért vettem újonnan számlával, 2 év Samu garival függetlenül. Ez csak valami rossz vicc lehet a telenortól

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.