Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) 8nemesis8 válasza HuMarc (#99) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi, sokat segítettél.
Már olvasgatok 1 hete kb a tabokról, volt már MyAudio Ipad2 Concorde és eléggé sok minden a terítéken, galaxy-k.
Kezd tisztulni a kép, 3G nem szempont, mert Androidos telefonomról tudok netet osztani, ha kelleni fog. Inkább 10"körüli kellene, habár először 7"ban gondolkodtam csak.
Egyszer-kétszer még el kell mennem megnézni, hogy döntésre jussak.

Neked van tabod?

(#102) Tom1939 válasza HuMarc (#99) üzenetére


Tom1939
őstag

A 7.7 tab mérföldekkel van lemaradva a nexus 7-től? Ezt mire alapozod? Nagyobb a kijelzője, ugyanaz a tömege, van benne 3g modem és sd kártya hely.
Ahogy én láttom csak sebességben és ár/érték arányban marad el. Ha csak a két készüléket összehasonlítjuk szerintem a 7.7 jobb.

(#103) Karma válasza Tom1939 (#102) üzenetére


Karma
félisten

Meg azért a szoftveres minőség és támogatás se mindegy, amiben a Samsung bitangpusztulatosan fostos, az ASUS meg a legjobbak között van.

“All nothings are not equal.”

(#104) Tom1939 válasza Karma (#103) üzenetére


Tom1939
őstag

Ebben igazad lehet. Asus tabletem még nem volt. A Samsung támogatással nekem nem volt gondom, bár igaz hogy az ice cream jó lassan jött meg (és jobb vele, tehát jöhetett volna gyorsabban). De mondjuk ez elég erős ahhoz hogy 3.2-vel is egész jól elment. Gyengébb samsung tabletek azért jobban szívhatak ezzel...

Mondjuk egy nexus 7 asusként kiadva 3g-vel és sd kártya hellyel fincsi lenne. Az asszonynak :)

(#105) legiaap


legiaap
nagyúr

Valaki próbálta már esetleg a netmegosztást?
Azokhoz lenne a kérdésem, hogy
- folyamatosan működik megszakadás nélkül?
- hány gép tud rácsatlakozni?
- milyen sebességet tud produkálni megosztással kb. (tudom ez sok mindentől függ)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#106) sdd2


sdd2
veterán

Saját tesztem [link]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#107) Mankó


Mankó
veterán

Végig olvastam a tesztet és tetszetős masina, de vannak problémái.
Most már jöhet a nagy dilemma: Galaxy Note 10.1 vagy Nexus 7?

(#108) Scenic


Scenic
tag

Ismerősöm tervez ilyet venni, de a boltban mindenhol azzal hajtják el, hogy nincs flash meg java támogatás rajta.
Szerintem a Playből egy ilyen böngésző egy mozdulattal beszerezhető erre a típusra is nem? Semmi extra nincs ebben vagy rosszul gondolom ezt és az eladók mondják jól? :U

XPERIA Z2

(#109) Fleer válasza Scenic (#108) üzenetére


Fleer
csendes tag

Mivel az Adobe befejezte a flash fejlesztését androidra, így a 4.1-es verziótól fogva egyik készülék sem fogja támogatni azt. Szóval részben igazat mondtak, de nem hiszem, hogy tudnának bármilyen alternatívát ajánlani helyette, mert ez nem készülék specifikus probléma. A javáról nincs infóm.

(#110) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Próbáltatok már ad-hoc hálózathoz csatlakozni?

Ha igen, akkor hogy csináltátok?

Köszönöm!

(#111) DaviD202 válasza Scenic (#108) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Fórumokról le lehet tölteni a régebbi flash .apk-t és azt feltelepítve megy normálisan :)
Egyébként 2 napja van meg, ipad3-ról váltottam és nem bántam meg, sőt... :U

(#112) HXY válasza DaviD202 (#111) üzenetére


HXY
addikt

Neked melegedett az Ipad 3?
A Samsung hűvösebb, vagy melegebb?

(#113) DaviD202 válasza HXY (#112) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Igen melegedett az ipad már netezés közben is. A legdurvábban akkor amikor töltés közben full fényerőn játszottam. Az nyáron már kellemetlenül meleg volt. Hűvösebb időben viszont kellemes :D Kár h az akksit kinyírja szép lassan a magas hőmérséklet.
A Note10 annyira nem melegszik játék közben, bár még nem toltam 1Xre töltés+játék kombót mert eddig este töltöttem csak. Majd kipróbálom :)
Az is furcsa, hogy az ipad 2,5A-es töltése alatt a kábel is meleg lett(!) a samsung 2A-es töltés mellett pedig hűvös marad. Pedig csak 2,5W a különbség. A ráírt érték pedig jónak tűnik mert 3-4 óra alatt töltötte fel a note10et, míg az ipad-et 5-6 óra volt.

[ Szerkesztve ]

(#114) HXY válasza DaviD202 (#113) üzenetére


HXY
addikt

Neked sikerül ad-hoc hálózathoz csatlakozni a note-tal?
(Jellemzően a mobiltelefonnal wifin megosztott internet)

(#115) DaviD202 válasza HXY (#114) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Gond nélkül tudtam S3 hotspothoz csatlakozni.

(#116) HXY válasza DaviD202 (#115) üzenetére


HXY
addikt

Nincs valami régi Windows-os Samsung-od, vagy esetleg Symbian-os Nokia-d?
Azzal szerintem nem menne...
Mert nekünk nem ment.

(#117) DaviD202 válasza HXY (#116) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Sajnos nincs.. de nem értem miért nem megy. Milyen titkosítást állítottatok be? WPA? WEP? Nekem ezekkel ment szépen androidról.

(#118) HXY válasza DaviD202 (#117) üzenetére


HXY
addikt

Régi eszközökön csak wep van. (Samsung Omnia, Nokia N95)

S3 nem régi, még jó hogy megy...

(#119) question man


question man
tag

Nos tegnap óta én is tulaja vagyok egy ilyen kis aranyosnak :DD 16gb wifi only verziónak arról érdeklódnék milyen otg kábelt fogad el a kicsike mivel mobil netet szeretnék rá tenni de csak egy ilyen kis merev darabot ajánlottak a boltban ami usb és memória kártya olvasó is egyben de horror áron volt :F

a számítógépek füsttel működnek

(#120) DaviD202 válasza question man (#119) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Nézz szét vaterán/expressen esetleg ebay-en.
De ha google-ba beírod h n8000 otg tuti lesz valami gsm bolt aki árul. 1500Ft-ért botlottam bele valahol...

(#121) question man válasza DaviD202 (#120) üzenetére


question man
tag

Ez már meg volt csak reméltem valakinek van már tapasztalata, hogy melyik típus ami jól is működik :D

a számítógépek füsttel működnek

(#122) DaviD202


DaviD202
aktív tag

Csütörtökön megérkezett a BookCover-em. Nagyon jó anyagokból készült, kellemes a fogása, a hátlapnak ilyen pöttyözött textúrája van mint a galaxy nexus-nak. Sokkal jobb, mint a műanyag a tablet hátulján. Nem akar kicsúszni a kezemből és a mágneses rész is "odatapad" ha teljesen kinyitom (nem úgy mint a smart cover-nél) review
Hátránya: 13.000Ft

[ Szerkesztve ]

(#123) okucsa


okucsa
csendes tag

Azt szeretném kérdezni hogy valahogy össze lehetne hozni ezt a cuccot egérrel. Egy Unifying-es Logitech egérről van szó. Pl. miniUSB-USB átalakítóval vagy mitudomén. A lényeg hogy felismeri?

(#124) DaviD202 válasza okucsa (#123) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Igen. USB OTG.
Nekem a Logitech wireless kombómat viszi (eger+bill egyszerre).

Amit hiányolok, hogy nincs MHL + OTG adapter, mert akkor mehetni ki monitorra is párhuzamosan az egérrel.

[ Szerkesztve ]

(#125) Injun válasza DaviD202 (#122) üzenetére


Injun
aktív tag

A készüléket altatja/ébreszti a tok?A videon az ember note-ja nagyon laggol.Ez nálad is ilyen vagy ő csinált valamit a gépével?

(#126) DaviD202 válasza Injun (#125) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Sajnos nem altatja/ébreszti. (Abból per lenne :D )
Nálam 1 kicsit sem laggol 4.1.1-el.
Kb. fél órát volt fent nekem a 4.0.4, ez idő alatt nem vettem észre ilyesmit.

(#127) Injun válasza DaviD202 (#126) üzenetére


Injun
aktív tag

Köszi,talán beszerzek egyet :)

(#128) Signum04


Signum04
tag

Nem sok hozzászólás érkezik,,,
ennyire keveseknek jön be a ceruza? vagy még túl drága?
Jó lenne egy két ember összefoglalója arról hogy mik az előnyei hátrányai tapasztalatai a készülékkel kapcsolatban.

vagy mindenkinek annyira tetszik és hiba mentes hogy nem kell senkinek semmi info?:)

(#129) DaviD202 válasza Signum04 (#128) üzenetére


DaviD202
aktív tag

A ceruza a legjobb benne :) Tanuláshoz/jegyzeteléshez tökéletes. Azonnal követi a vonalat, nem laggol mint a sima stylusok. Lehet vele gyorsan írni és ha érzékeli a tollat akkor a kezedre nem reagál, így letámaszthatod a csuklód és portrait módban olyan mint egy A4-es lap, csak zoomolható és törölhető :)
Képlet és alakzatfelismerője nagyon jól működik. Görög betűkből az alapok mennek, az integrál és szumma képleteket szépen felismeri.(A parciális deriválást és a Nabla esetleg Laplace operátort sajnos nem kezeli, de lehet a jövőben belekerül :) )
Szövegfelismerést annyira nem használom, arra ott a virtuális qwerty, ami kényelmes és a felső számsorért, valamint a széthúzhatóságért nagy piros pont jár.

Most nézegettem a Cyanogenmod nightly changelog-ot és belekerült egy olyan h 'pen gestures' , hétvégén lehet kipróbálom rajta :)
4.1.1 kicsit még bugos(már 1 hete van rajta nekem kb.), de a 4.0.4 teljesen jól használható. Akksija erősen használatfüggő, 4-5 naponta azért tölteni szoktam, (ha sokat használom akkor 2-3) az ipad ebben erősebb volt.

A kijelzője szép, de 2000*1500 után furcsa volt. Kellett egy hét átszokni. Mostmár teljesen jó :)
Azért egy 1080p panel elfért volna egy flagship tabletben. (Bár akkor lehet az akksi fele eddig bírná :) )

A samsung book cover-nek pedig alapból járnia kéne hozzá. Nagyon jó anyagokból készült és kellemes fogást ad a készüléknek minimális súlytöbblet mellett + így le merem tenni az asztalra anélkül hogy összekarcolnám az eredeti hátlapját. :D

[ Szerkesztve ]

(#130) freddirty válasza Signum04 (#128) üzenetére


freddirty
senior tag

Gondolom ennyire drága, kevesen ruháznak be 10 colos drága tabletbe. Akik meg igen azok egyenlőre az ipad-nél ragadtak le. De az idő majd megoldja ezt is mint a mobiloknál. :)
2 hónap használat után nem igazán tudok negatívumról beszélni, nincs fagyás, gyors, jó a gyári sw. Nem tudnék olyan feature-t mondani amit hiányolnék róla. Nem igazán várom a jelly bean-t nem nagyon van mit javítani.
Ami tabletes problémát/hiányosságot fel tudnék hozni az inkább android természetű. Pl. a kedvenc video playerem nem támogatja a dts-t licencelési problémák miatt.
Részemről sokáig maradni fog a gép nálam. a 4 magos proci és a 2GB ram még két évig biztos zökkenőmentesen kiszolgálja a legújabb programokat is. Hmm, mégis eszembe jutott egy dolog amiért rá lehetne venni a váltásra. Az amoled képernyők feketéjét nincs ami pótólni tudná. Gyárthatnak felőlem akár 4K felbontású asus/samu/apple tablet lcd kijelzőket, mit sem érnek ha a feketéjük kiégeti este a szemedet. Szóval ha gyártani kezdik végre egyszer a 10 colos amoled tableteket akkor megvettek kilóra :) Pláne ha a samsung teszi ezt :))
Ja és ezt a "jaaaj olyan műanyag a készülékház" szöveget nem kell annyira komolyan venni. Aki kíváncsi tapogassa meg egy boltban mindkét színt és ha nem tetszik nem kell megvenni. Nekem az égegyadta világon semmi problémám nincs vele. Tökugyanolyan mint mondjuk egy sgs2 vagy sgs3 műanyag készülékház. Azokból is eladtak már x millió darabot... értem én hogy szívesen fogdosna mindenki alu/titán mobil és tablet készülékházakat de ha ilyen drágán megveszik a műanyagot is a népek akkor nem fognak gyártani.

fred

(#131) Kasza Tibi


Kasza Tibi
csendes tag

Nagyon őszintén, és Apple fanatikusként mondom....
A Note 10.1, agyonver bármit a Tab piacon a szolgáltatások tekintetében.
5 perc alatt tartok vele rendszeresen olyan erődemonstrációt Ipad3-as barátaimnak ami után lógó orral ülnek tovább, hogy, hát igen... :))))
Műanyag....pffff.... ha nagyon hiányzik a fém érintése, keresek egyet és megfogom :)))
Ez a gép szolgáltatásaiban végre valódi átmenet az okostelefon és a laptopom között.
A toll meg zseni :)
Hát így...

K.T.

(#132) Kasza Tibi


Kasza Tibi
csendes tag

Van vmi ötletetek arra hogy a HOME gomb az uj frissitett Firmware óta ( Kernel 3.0.31 ) miért lépteti ki az alkalmazásokat???
Nem fut semmi a háttérben a home gomb megnyomása után, olyan mintha az Összer alkalmazás bezárása gombot nyomnám.
Mit gondoltok?

K.T.

(#133) DaviD202 válasza Kasza Tibi (#132) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Ne a kernelt mond hanem a build number veget.. pl.: XXBLI2

(#134) DaviD202


DaviD202
aktív tag

Jött egy update, BLJ9. Sebesség rengeteget javult, a dual/multi viewben is most már teljesen kiküszöbölték a 4.0.4-böl ismert lagot.

Az új S note app is nagyon jó lett, a képletfelismerő most már teljesen használható. Kis példa:

A toll gomb megnyomására előre beállított eszközök között vált (pl.: toll vagy radír).

Vannak pen gesture-k, pl.: "<" rajzolására visszalép és hasonlók.
Bejött a Quick command,(lentről-fel swipe) ami arra jó hogy kis ábrákhoz hozzá tudjunk rendelni parancsokat.
(Van pár előre definiált, pl.: " ! Blaha" akkor előjön a maps és felajánl a Blaha Lujza tér körül 10 helyszínt) valamint van lehetőség saját gesture-ek hozzáadására is.

A multi view sávban előjött egy 'edit' rész ami egyelőre nem csinál semmit, de remélem arra lesz jó, hogy hozzáadjunk külön alkalmazásokat (gtalk, gmail), mert már csak egyedül ez hiányzik belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#135) rottbali


rottbali
csendes tag

Én is boldog tulaja vagyok egy 16gb wifi only verziónak. Eddig olyan dolgot nem tudok mondani ami zavarna a kütyüben.
Ezekre használom:
DLNA-val megosztott filmet/zenét szoktam rajta nézni és hallgatni
Online rádió hallgatásra
Ébresztésre
Pdf-olvasásra
Netezésre

Eddig nem kellett még újraindítanom egyszer sem, akadásnak és fagyásnak nyoma sincs.

Nekem előtte egy wayteq tab-om volt ahhoz hasonlítani nem lehet (igaz árban sem).

Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok.

(#136) question man


question man
tag

Egy olyan kérdésem lenne a kis ketyerével kapcsolatban, hogy másnál is előfordul az a jelenség, hogy mikor rá van dugva a számítógépre fel is ismeri mint külső meghajtó és lehet rá másolni de a gépen nincs lehetőség leválasztásra mint egy pendrive-t :)

a számítógépek füsttel működnek

(#137) Signum04


Signum04
tag

Köszi szépen mindenkinek,

Meg érőssítettetek benne hogy ez a ceruzás csoda kell nekem is:)

(#138) Injun


Injun
aktív tag

Nem tudtok olyan helyet ahol 0% THM-mel elvihető és nincs horror áron?

(#139) Balage180 válasza Injun (#138) üzenetére


Balage180
tag

T-nél kapható a 3G-s annyiba kerül mint a wi-fi-s nagykerben és van részlet.

(#140) Injun válasza Balage180 (#139) üzenetére


Injun
aktív tag

Köszi,megnéztem.Itt 200.000-ra jön ki részletre,de én a 3G-t nem használnám soha.Meggondolandó.

(#141) ytep8


ytep8
csendes tag

sziasztok,

gondolkodom ez meg egy transformer tf300t között, esetleg valaki pár mondatban összetudná foglalni hogy szerinte melyiket lenne érdemes megvenni és miért? (olvastam hogy samsungnak nagy hibája az anyaghasználat, viszont transformeren kijelző nem gorilla glass...)

(#142) johnwillow


johnwillow
tag

Üdv!

Kérdésem tulajokhoz: A fehér hátlapja is ugyanúgy karcolódik?

(#143) Tetrion válasza johnwillow (#142) üzenetére


Tetrion
csendes tag

A pécsi MM-ban ki van rakva egy fehér. Nem kevesen tapogatják ott a gépeket, nyilván nem úgy vigyáznak, mint a sajátjukra, ráadásul plexi konzolokra vannak letéve, de én semmilyen kopást, karcolódást nem találtam rajta. És teljesen masszív volt, nem recsegett, nem ropogott.
Érkezik a 4.1-es frissítés, érdemes megnézni a reklám videót róla, ha valaki gondolkodik egy ilyen vételén.
Olvasgatva a külföldi fórumokat (XDA, Android Central) a tulajdonosok nem igen panaszkodtak, sőt nagyon pozitívakat írtak.

A szintén itt kirakott Nexus 7-nek ellenben elállt az üvege a kerettől, kézzel vissza lehetett nyomni, de fél perc múlva már újra kilógott az üveg. Nem csodálom a számos minőségi panaszt.

Szóval élőben megtapogatva, kipróbálva engem meggyőzött, veszek egyet (ráadásul most lett olcsóbb is).

Mondjuk azért a Sony Xperia S tablet féle anyaghasználatot szívesebben látnám, azt nagyon jó érzés kézbe venni.

"A little knowledge is a dangerous thing. So is a lot." — A. Einstein

(#144) Injun válasza Tetrion (#143) üzenetére


Injun
aktív tag

Szerintem te Tab-ot láttál,mert a MM-ban nem árulnak Note 10.1-et.Ez magyarázza az "árcsökkenést" is.Persze attól még a hátulja lehet okés.

[ Szerkesztve ]

(#145) Tetrion válasza Injun (#144) üzenetére


Tetrion
csendes tag

Hidd el nekem, hogy Note 10.1 van kitéve.
Egyrészt ki volt írva hogy Note 10.1, másrészt ki volt szedve belőle a stylus, harmadrészt a wifi-s verzió ára 145 eFt, ami Tab-nak kicsit drága lenne. És ott vannak a polcon a dobozolt példányok, olvasni tudok.

Egyébként nem itt csökkent az ár, ennél jóval olcsóbban is beszerezhető máshol.

"A little knowledge is a dangerous thing. So is a lot." — A. Einstein

(#146) Injun válasza Tetrion (#145) üzenetére


Injun
aktív tag

Értem.Viszont akkor nem szép dolog tőlük,hogy letagadják,hogy árulnak Note 10.1-et.Márpedig ezt teszik.

(#147) freddirty válasza johnwillow (#142) üzenetére


freddirty
senior tag

Nekem fehér van, semmi bajom vele. Persze nincs összehasonlításom a sötét színű verzióval mert nincs kettő itthon. (bár elkelne :)

fred

(#148) question man


question man
tag

Nos be szereztem usb host kábelt bár kicsit le hangolt a tudat, hogy a gép csak fat32-es pendrive-ket fogad el és nem támogatja az ntfstáblát :( csak rootolással érhető el eme funkció
Ezen kívül egy olyan dologban lenne szükségem segítségre, hogy rá dugtam az usb-s 3g digi netemet de sehogy nem tudok életet lehelni bele :((( aki tudja hogyan lehetséges kérem segítsen.

a számítógépek füsttel működnek

(#149) DaviD202 válasza question man (#148) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Root után kezel mindent :)
Csak ezt fel kell dobni.
Ha exFat-ba formázod akkor nem kell semmi program és 4 gigás korlátod sem lesz.

Modemet nem tudom, nézz szét play store-ban/xda-n tuti van rá valami program.

[ Szerkesztve ]

(#150) FFairlane válasza DaviD202 (#149) üzenetére


FFairlane
csendes tag

Sziasztok!

Root nem okoz garanciavesztést? Én úgy tudom, hogy ezekben a kütyükben van egy speciális számláló (flash szinten), ami tudja számolni a nem gyári flasheléseket, és ha szerviz erre rábukkan, azonnali garanciavesztés.

Én is Note 10.1 használó vagyok. :)) Az S alkalmazások miatt kattantam rá teljesen, 2,5 órát jegyzeteltem vele próbaképp, mielőtt megvettem. Sors furcsa fintora, hogy nem megy rajta az S Note, holnap viszem vissza a T-nek... Gyárilag 4.1.1 van rajta, de valami nem lehet rendben ezzel kütyüvel...

Not ready olvasni meghajtót (F:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.