Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) banhammer válasza Darko_addict (#999) üzenetére


banhammer
veterán

Én egy ilyen drága cuccnál nem Olcsó Jánoskodnék a garanciával.

Anno volt Acer A501-em.
Az egy éves garancia lejárta előtt 5 azaz öt nappal döglött meg.
Akkor fogadtam meg, hogy soha többet olyan készüléket amire csak egy év garanciát adnak.
Főleg ha azt nézzük, hogy nem egy 20-30 ezres készülékről van szó.

Végül is a te döntésed, szabad országban élünk mindenki úgy szivatja magát ahogy jól esik neki.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1002) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Nem értem ezt a kioktató stílust tőletek.
Hardveresen van benne anyag, de nincs olyan teszt, ahol ne fikáznák az olcsósított burkolatát.
Szoftveresen egy bugyuta darab, tele bloatware programokkal és olyanokkal, amik a háttérbe mennek feleslegesen. Szerencsére 2GB RAM-mal a tarsolyában ez már kevésbé feltűnő, de nagyjából ezzel és a Samsung iránt érzett hűségemmel ki is fújt az előnyök sora. S3-am szoftveresen ki van belezve (Omega v43.3, Siyah 1.8.9; -44 BW program és 50+ letiltott folyamat) és a legtöbb paramétere vissza van fogva. 2 mag @ 1400MHz-en, -75mV-tal alulfeszelve. GPU az eredeti 60%-os teljesítményén fut. Garantálom, hogy nem érzed lassabbnak, mint azt, ami originál órajelen fut, és ugyanez igaz a legnagyobb játéknevekkel játsszva. Így a benchmarkos módin kívül a telefonok bőven többet tudnak, mint amennyit kihasználnak. Nem beszélve arról, hogy az akksija is sokkal jobban bírja.
Hasonló áron kapsz olyan iPad 4-et, amibe bele van építve a "swag" meg a "snob adó", a világon bárhol járva tudod érvényesíteni a garanciáját, illetve egy nagyon komoly és kidolgozott szoftver áll mögötte, továbbá körül van nyalva a popsid, ha bemész panaszkodni a termékre. Ha baja van, nem kell heteket várni, 3. nap jön az új készülék. Ha telefonról van szó, sosem vennék iPhone-t, de tablet piacon elég komoly előnyt jelent az, ami amúgy szerintem hátrány; zárt rendszer.

Szvsz 120-ért nem TOP ajánlat.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1003) koxminator válasza Darko_addict (#1002) üzenetére


koxminator
senior tag

Szerintem ebben semmi kioktató nem volt. Te kérdeztél valamit, mi elmondtuk, hogy szerintünk nem szabad a bolti garisokkal foglalkozni, de a Te pénzed, Te dolgod, Te tudod.

Ráadásul emlékeim szerint szó sem volt semmilyen tulajdonságáról, úgyhogy nem értem ezt a kirohanást, meg hogy jön ide a szájpad.

Fogtad már a kezedben ilyet? Van róla fogalmad, hogy az a bizonyos olcsósított műanyag milyen valójában? Ha nem, akkor nyugodtan higyjél csak a mendemondáknak, én és sokan mások szintén elolvassák a teszteket, de vásárlás előtt a kezembe is fogtam, nézegettem, nyomogattam. Javaslom Neked is.

Úgyhogy valójában én nem értem a felháborodásodat, de Te tudod ezt is.

Ha meg szájpadot akarsz venni, hajrá, szintén megint a Te pénzed, arra költöd, amire csak akarod. Szerintem emiatt itt senki nem fog rád megharagudni vagy megorrolni.

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1004) fgo


fgo
tag

CL6 microsd mennyire jó a tabnak vagy inkább CL10? Ha exFAT-ba formázom felismeri a note(4gb nagyobb terjedelmek miatt szeretném)?És milyen gyártmányút érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#1005) koxminator válasza fgo (#1004) üzenetére


koxminator
senior tag

Az okosok azt szokták mondani, hogy nagyobb felbontású filmek nézéséhez jobb a magasabb CL.
Elméletileg az exFATnak mennie kéne, de én nem így használom.
Nekem amúgy CL4-es 16Gb-os Samsung karim van, de én semmi extrára perpill nem használom (majd fogom később).
Talán jobb megmaradni házon belüli gyártmánnyal, bár nekem van Kingston és Transcend sd kártyám, azokkal sincs bajom, igazából ez egyéni, ha valami már bejött, annál célszerűbb maradni.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1006) fgo válasza koxminator (#1005) üzenetére


fgo
tag

Ezen gondolkodom ez CL6 http://www.aqua.hu/32gb-sd-hc-micro-samsung-cl6-mb-msbgbeu-memoria-kartya-197025.html/?search_termek=MB-MSBGB/EU&id=termekek

(#1007) kigyi_23 válasza koxminator (#1005) üzenetére


kigyi_23
addikt

CL10-es Kingston karival próbáltam, de a CL6-os Samsung kártya egy kicsit jobb eredményt hozott.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1008) fgo


fgo
tag

Ma hívtak a boltból Samsung szervizbe sem tudtak semmit kezdeni a készülékkel totál halott ,így cserélték ma elvileg odaadta a bolt a futárnak csütörtökön meg kapom, végre valami fejlemény

(#1009) kigyi_23 válasza fgo (#1008) üzenetére


kigyi_23
addikt

Én még mindig várom a premium samu szervizt. Hétfőre jelöltem a honlapon, de nincs kijelző rendelni kell így még javítva sem lett, azért remélem a héten meg lesz...

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1010) fgo


fgo
tag

Ha a Note-ba beleteszem a micro sd kártyát kell valami mappákat létrehozni rajta?(ahova zenét vagy filmet esetleg programot telepítek)Régebben kérdeztem de meg kérdezem megint a Kies programmal érdemes a filmeket stb. másolni a micro sd-re mert amikor megkaptam és próbáltam vele másolni akkor a filmek mellet lévő srt nem másolta át hiába próbáltam a teljes mappát ,vagy van más mód is ?(ha lehet a micro sd nem szeretném minden alkalommal kivenni belőle és úgy másolni)

[ Szerkesztve ]

(#1011) koxminator válasza fgo (#1010) üzenetére


koxminator
senior tag

1-2 mappát a rendszer létrehoz magának, de természetesen a struktúrát magadnak alakítod ki és ezért olyan mappákat hozol létre, amilyeneket akarsz.
KIES-t felejtsd el, használj helyette mondjuk Airdroidot, vagy ha kábellel akarod mindenképpen, akkor hagyományos windows explorer-rel is tudsz rá másolni, de total commander alá létezik olyan kis kieg, amelyek segítségével mint ftp szerverként másolhatsz a tabra és/vagy az sd kártyára is.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1012) fgo


fgo
tag

Ma megjött a "kicsike" :)

(#1013) Ablakos


Ablakos
őstag

A gmail fiókot lehet push fogadásra állítani vagy valamit nem jól csinálok? Nem sikerül a hozzáadott levelező klienssel.

(#1014) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Urak!

Csak a "Note 10.1 tokok" alkalmasak Note 10.1 fogadására vagy van egyéb kompatibilitás is esetleg?

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1015) koxminator válasza Darko_addict (#1014) üzenetére


koxminator
senior tag

Jó kérdés...én annó amikor vettem a gyári tokot a Gigatelnél, akkor elém rakott még 1-2 univerzális fajtát, amelyek szintén jók lettek volna. A legbiztosabb persze, ha bele tudod próbálni, de szerintem az univerzálisok nagyrészének jónak kellene lennie hozzá. De itt vannak a fent említett boltból, vannak utángyártottak is. Referenciának szerintem jó lesz. Persze máshol is érdemes körülnézni.
Én még ebayen is körbenéztem, de akkor én nem találtam a gyárinál jobbat. Nagyon jó, de viszont drága és nem olcsó :)

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1016) TazLeacher válasza koxminator (#1015) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mi is a gyárit vettük, bár az árára mintha a fogamat húzták volna.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1017) DaeMonS válasza TazLeacher (#1016) üzenetére


DaeMonS
tag

viszont ha azt nezzuk hogy akarhova leteheto, taskaban sem a keszulek serul,karcolodik...a piha boritas a kijelzot is vedi...ha kezbeveszed kinyitva kellemes a tapintasa is....

mennyivel lenne jobb egy 4-5e forintos muanyag ize ami tullok, lelog, csung, fityeg es nem is szereted? :)

csak kerdezem..

(nekem is gyari van )

(#1018) TazLeacher válasza DaeMonS (#1017) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Semmivel. Ezért vettük a gyárit. Meg mert fehér volt... ;]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1019) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Egy Epic Citadel tesztet nem futtatna le valaki Egy Note 10.1-en hogy mennyi az eredmény? Nagyon kíváncsi lennék. :) Előre is köszönöm. Alap beállításokon jó.

(#1020) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Néztem az eredeti tokokról egy demo videot, tényleg igényesek és szépek.
Egyelőre rendeltem hozzá egy S-line (fekete matt/fényes) szilikon tokot, meg van egy 10.1 hordtáskám is, nyáron pedig külföldön rendelek egy genuine darabot, némiképp olcsóbban.

Köszönöm a véleményeket.

[Slim, 6500HUF akciósan, nincs PK]
Többi mind alatta pár ezerrel:
[#2]
[#3]
[#4]
[#5]

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1021) koxminator válasza mexel (#1019) üzenetére


koxminator
senior tag

itt ebben a korábbi hozzászólásomban az eredmény :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1022) Darko_addict válasza koxminator (#1021) üzenetére


Darko_addict
őstag

2GB RAM-ból effektíven mennyi használható? :)

Köszi!

Szerk.: még nincs meg, szerdán veszem át a boltból.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1023) koxminator válasza Darko_addict (#1022) üzenetére


koxminator
senior tag

Elég sokminden fut nálam a háttérben, de így is szokott lenni 800 Mbyte- 1 Gbyte szabad RAM. Ráadásul ez nem windows, tehát ha valami mégis úgy megtöltené (amit perpill kizártnak tartok), akkor a legrégebben használtakat az android kilövi automatikusan. Magyarul nem kell félni és nem is kell ezzel foglalkozni, szinte kifogyhatatlan ramból (nem rambó! :DDD )

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1024) banhammer válasza Darko_addict (#1020) üzenetére


banhammer
veterán

Szerintem a Book Cover-rel jársz, járnál a legjobban.
A többi tok megvastagítja a tabletet és úgy már kényelmetlen lesz, lenne a fogása.
A másik ok, hogy a többi toknak éles, kiálló a széle és tapasztalatból mondom, hogy az egy idő után vágja az ember tenyerét.

Anno ilyen tokom volt az Acer tabletemhez és hiába készült viszonylag puha anyagból (neoprém?), egy idő után vágta a tenyerem.

Eredeti Acer tok volt, nem utángyártott.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1025) Gergi


Gergi
aktív tag

Sziasztok!

Innen a fórumról (apróhirdetések) szeretnék venni egy Note 10.1-et, viszont többnyire szolgálatótól való változatok vannak, amik gondolom előfizetéssel/hűségidővel lettek vásárolva. A kérdésem az lenne, hogy ezeket a tabokat is (3G részüket természetesen) tiltják a szolgáltatók, ha díjtartozás van, vagy ilyentől nem kell félni ezeknél? :U

(#1026) fgo válasza mexel (#1019) üzenetére


fgo
tag

high qualityn nálam 42, 2

(#1027) mexel válasza koxminator (#1021) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm!
fgo: Nálad jobban megy :)

Csak össze akartam hasonlítani egy Cube géppel, de az kicsit kevesebbet ad, igaz ott full hd a kijelző, talán azért is.
Most már tudom a Note eredményeket is :)

(#1028) varos


varos
tag

Igen tiltják.

(#1029) tomee007007 válasza Darko_addict (#1014) üzenetére


tomee007007
őstag

Van egy nagyon jó tok, én [ezt] használom, teljesen kompatibilis a note-tal, nagyon jó a minősége, csak ajánlani tudom, kb 8000 ft körül van...egy hátránya van, hogy egyedül az S-pen-nek nincs külön kivágva hely, így azt egy kicsit nehézkes kihúzni, de nem vészes..

(#1030) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Samu szerviz még mindig sehol, ennyit a premium kategória előnyeiről és a javításról....

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1031) tomee007007


tomee007007
őstag

Tegnap rádugtam USB OTG kábellel (utángyártott), egy 1TB-os WD Elements 2,5'-os külső vinyót (NTFS), kiírta hogy túl nagy az energiaigénye, és nem ismerte fel.....erre van valamilyen megoldás?

(#1032) Octi válasza tomee007007 (#1031) üzenetére


Octi
aktív tag

Esetleg próbáld meg egy aktív hub-bal ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#1033) fgo válasza tomee007007 (#1031) üzenetére


fgo
tag

Külső vinyóval nekem is ezt irja ki ,ha 2,5 v 3,5" mind kettőnél ugyan az a gond

(#1034) tomee007007 válasza Octi (#1032) üzenetére


tomee007007
őstag

az sajnos nincs :)

(#1035) tomee007007


tomee007007
őstag

Van esetleg tapasztalatotok utángyártott, és gyári samsung fólia ügyében?
Egyik sem befolyásolja az érintőkijelző működését?

(#1036) varos válasza tomee007007 (#1035) üzenetére


varos
tag

Tömören nem.

(#1037) tomee007007 válasza varos (#1036) üzenetére


tomee007007
őstag

Értem:)

A Speedshopban néztem, 5000 a gyári (2 db), 1300 az utángyártott...melyiket érdemes megvenni?

(#1038) varos válasza tomee007007 (#1037) üzenetére


varos
tag

Nekem kínai gagyi van, hármat vettem 800 Ft.-t és a minősége olyan mint a gyári, semmi baja nincsen.

(#1039) tomee007007 válasza varos (#1038) üzenetére


tomee007007
őstag

köszi a választ!

(#1040) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!
Van olyan kernel Note-ra, ahol allithato a toltesi sebesseg (aram felveteli kepesseg) ? S3-asok, talan ismeritek Siyah produktumat, azzal bazigyorsan lehetett tolteni a motyoba a szuflat. :D
Koszi!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1041) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Sziasztok, én is szemezek a note 10.1-el, többek között csillagászati célra is szeretném használni, amihez egyből feldobnék rá egy ubuntu-t. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ha igen akkor érdekelne hogy az ubuntu alatt webkamerát tud-e kezelni/fogadni usb-n keresztűl. Előre is köszi az infókat.

(#1042) koxminator válasza kazmerr (#1041) üzenetére


koxminator
senior tag

Én nem emlékszem, hogy bárki beírt volna ezzel kapcsolatban ide tapasztalatokat (esetleg kereső?), de az xda-n itt tudod nyomonkövetni, hol tartanak ezzel a projekttel.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1043) Ablakos válasza kazmerr (#1041) üzenetére


Ablakos
őstag

Azonnal hackkel indítasz? :Y

(#1044) kazmerr válasza koxminator (#1042) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Ezt már átböngésztem, köszi. Mivel nincs elég hozzászólásom így pmben kerestem meg a témaindítót.

Nem nagy tűz rootolni és romolni, nem ez lenne az első készülék, és elég figyelmesen körbe szoktam járni a témákat mielőtt belekezdek plusz a linux parancssortól sem rémülök meg :) A "B" terv egy win8-as tablet mert az out of the box menne, de az i5-ös drága (atomban nem bízok) és szinte mindegyik 1 év garival jön, nem is beszélve az árkülönbözetről. "C" terv a laptop, de az nem megy ilyen sokáig. (Legnagyobb teljesítményt igénylő feladat a webkamera képének rögzítése, lehetőleg full usb2-es sávszélességen. Amennyire utána olvastam erre a note 10.1 már képes)

(#1045) kazmerr válasza kazmerr (#1044) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Mekkora béna vagyok, persze hogy magyar, aki csinálja az ubuntut, és felvilágosított, hogy ez nem ubuntu, hanem androidra átírt ubuntu. :(
Akkor marad a "B" vagy "C" terv :(

(#1046) Ablakos


Ablakos
őstag

A lenti rendszer sávra hogy kerülnek az appok? Az app átméretezhetősége vagy valami hasonló a feltétel?

(#1047) koxminator válasza Ablakos (#1046) üzenetére


koxminator
senior tag

Tudomásom szerint igen. Gyári rendszeren csak néhány alkalmazás található ott (amelyeket a Samu vagy a Google így írt meg és engedélyezett), viszont egy custom romon, ahol az összes telepített alkalmazásra ezt megoldotta a fejlesztő, ott az összes.

höhö, most vettem észre, senior tag lettem! :C

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1048) this is life válasza tomee007007 (#1031) üzenetére


this is life
Ármester

Kene neked hozza egy y usb kabel azzal kulso tappal megtamogatod a vinyot es mennie kellene...[link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1049) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Most vettem észre, ha a toll ki van véve, akkor nem csak a jegyzet/rajzolós programban nem reagál a kézi érintésre, de még a képernyőt sem tudom feloldani.
Mi van akkor, ha elromlik az érzékelője, eltörik, elveszik, otthon hagyom véletlen a tollat? Van valami vészhelyzet-mód, ami feloldja ezt?

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1050) varos


varos
tag

Nekem müködik az általad leirtak alapján.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.