Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19251) Ambavir


Ambavir
aktív tag

Szép estét!
Amikor tallóznám be az Odinba a fájlokat, mindig a tömörített fájl dobja be. Kicsomagoltam, de nem találok adott nevű (Apboot, Modem, stb) nevűeket.
Mit rontottam el?

Pillanat. Mivel One Package-ban kell csinálnom, ezért más a módszer s betallózásnál?

[ Szerkesztve ]

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#19252) Keem1


Keem1
addikt

Indiai romból eltávolítottam pár, számomra felesleges rendszeralkalmazást, pl. Yahoo widget, Samsung Apps, stb.). Szerintetek lehet jó vagy rossz irányú változás, ha a Go Launcher Ex-et rendszeralkalmazássá konvertálom?

Még valami: Swype-ot sose használtam. Eltávolíthatom büntetlenül?

Ambavir: igen, one package mellé pipa, és csak az md5 fájlt, meg a cooper.ops-t kell betallóznod

[ Szerkesztve ]

(#19253) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Esetleg azt nemtudja valaki,hogy nekem az Ace i változata van (GT-S5830i),odinba be akarom rakni a samfwről leszedett tar fájlt,akkor lefagy a progi,viszont ha sima s5830 ét teszem be akkor nem.mondjuk ettől függetlenül nem ismeri fel a telefont,az odin. egy drivert ismeretlen eszköznek tekint,pedig fentvan KIES is meg még a drivereket is külön felraktam.

Valaki tud erre okosat mondani?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#19254) Ambavir válasza Keem1 (#19252) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Md5?
Nos... olyast sem látok. Nem lehetek ily vakcsi! :B

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#19255) Keem1 válasza Ambavir (#19254) üzenetére


Keem1
addikt

Lehet, segítene, ha megírnád, melyik romot akarod telepíteni. Ha one package romról van szó, akkor abban kell lennie egy md5 vagy tar fájlnak (jó nagy méretű), ezt kell betallózni a megfelelő helyre. A nálam fent lévő DDKQ8 rom zipjében egy .md5 volt, semmi más. Ha esetleg zipet töltöttél le, azt azért tömörítsd ki használat előtt :DDD

(#19256) Ambavir válasza Keem1 (#19255) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Nos, behalt a telóm. Root miatt visszadobta a szervíz. Most megpróbálnám először a gyári telenorost. Lehet. Még nem tom. Csak ismerkedem a művelettel, Odinnal.
Vagy inkább másikat javallanál? Amit nem túl bonyolult feltenni egy kezdőnek sem.
Tar? Van itt: amss, arm11boot, csc.rfs, mibib,oemsbl,qcsbl,system rfs és két képfájl.
Természetesen az .ops-t megtaláltam. Azért nem írtam.

Kitömörítettem, persze. :)

Még egy kérdés: kell előtte unrootolni?

Innét szedtem le http://www.nokiaprogramok.hu/forum/viewtopic.php?t=3130#tartalomjegyzek

[ Szerkesztve ]

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#19257) Ambavir válasza Ambavir (#19256) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Nos, ha jól olvastam imént utána: OPS és One package? Utóbbiba a tömörítettet kell betallóznia? A multi csc-t sem, mert benne van?
Oszt mehet is?
Mire kell még figyelnem, s utána hogy tovább. Találtam többértelmű dolgokat is fenn a neten. Azért kérdezek ennyit.

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#19258) Keem1 válasza Ambavir (#19256) üzenetére


Keem1
addikt

Ó jaj, túlságosan buzgó voltál. Azt már nem kellett volna kitömöríteni. A fájlok, amiket felsoroltál, abban a fájlban vannak, amit egyben kell betallóznod. Elvileg ez lenne az md5 vagy tar fájl, amit már nem kell kicsomagolnod. Jó az alapnak, ha gariztatni akarod, legjobb, ha a szolgáltatós változat kerül rá. Én is leszedtem még a legelső rom cserém előtt a legfrissebb hivatalos T-Mobile-os verziót, ha bármi történne... Rom-olás előtt nem kell rootolni, mert a művelet végeztével ismét rootolatlan lesz. Ha meg gariba akarod beadni, pláne ellenjavallt.

Megnéztem, akkor valószínűleg ezt töltötted le: telenor_xwkpl_2.3.3.rar. Itt csak a rart csomagold ki, ami ebben van, azt tovább ne! (nem töltöttem le, így nem tudom, mi van a rar-ban)

De várj! Azt mondod, a root miatt dobta vissza a szerviz? Mi lenne, ha unrootolnád? Ha bejön a download mód, feltételezem, a recovery is, ott pedig simán tudod unrootolni (ugyanúgy, ahogy rootoltad).

Probert75 kolléga itt remekül leírta a telepítés menetét (egy másik rommal, vonatkoztass el ettől, de bármelyik egyfájlossal ez a menete). Ha így csinálod, tuti nem szúrod el.

[ Szerkesztve ]

(#19259) Ambavir válasza Keem1 (#19258) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Igen, ma jött vissza. Még fotó is készült róla. Valalmi elromlott benn, mert félig használható. Tehát Rom csere.
Tehát, ha ez marad: Odinba az .ops, aztán One Package-ba a tömörített simán. Ebben benne van a Multi csc is ugye? (Linkeltem, amit leszedtem)
Fentebb soroltam őket. Amik vannak benne.
Esetleg valami másik jobb Rom ?

Ó, egek!!! EZT a leírást kerestem. :R Ilyen amatőrös-szájbarágós.

Ismét kérdem. Ajánlasz nekem valami jobbat, mint a gyári?

[ Szerkesztve ]

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#19260) Keem1 válasza Ambavir (#19259) üzenetére


Keem1
addikt

Igen, ma jött vissza. Még fotó is készült róla. Valalmi elromlott benn, mert félig használható. Tehát Rom csere.
Remélem, meg is oldja

Tehát, ha ez marad: Odinba az .ops, aztán One Package-ba a tömörített simán. Ebben benne van a Multi csc is ugye? (Linkeltem, amit leszedtem)
Mindegyikre igen a válasz

Esetleg valami másik jobb Rom ?
Van sokféle már, ha nem akarod visszaadni a szervizbe, kipróbálhatsz mást is.
Gyáriak, csak egy-kettő: 2.3.6-os indiai, német (többfájlos), portugál, 2.3.5-ös holland. Vannak főzöttek (ezzel kapcsolatban kérdezd a többieket) és moddolt gyáriak StockLite v6
Néhány gyári romot itt találsz. Ezek mind hivatalosak, csak más-más régiónak készültek. Magyar nyelvre átállíthatók.

(#19261) Ambavir válasza Ambavir (#19259) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Milyen illesztőre gondol a kollégád? Már nincs a linkelt oldalon semmi. Csak nem a bánatos KIES ugye?

Még kérdés: mennyivel tud többet a 2.3.4 stb a 2.3.3-nál?

[ Szerkesztve ]

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#19262) Ambavir válasza Ambavir (#19261) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Samsung Driver...csak összeszedem magam :DD

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#19263) Keem1 válasza Ambavir (#19261) üzenetére


Keem1
addikt

Az USB driver, amit a KIES egyébként feltelepít, ám az egy f*s, az illesztő viszont szükséges. Ez talán működni fog.

A T-mobile-os 2.3.3 nagyon kiforratlan volt, nálam elég sűrűn fagyott, vagy más problémák voltak vele, és lassú volt minden más romhoz képest. A 2.3.5 és 2.3.6 romok minimum sebességben, optimalizálásban verik a 2.3.3-at. De azért mindegyikben reszeltek ezt-azt, hogy még jobb legyen.

Félreértés ne essék, Probert75-tel nem egy munkahelyen dolgozunk (hacsak nem ő a csinos szőke a másodikon, aki lejár kávézni), mi csak itt vagyunk kollégák, a topicban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19264) Ambavir válasza Keem1 (#19263) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Driverem már van. Magyar nyelv benne van a telepítőkben? Vagy hogyan is kérdezzem?

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#19265) Keem1 válasza Ambavir (#19264) üzenetére


Keem1
addikt

Persze, mindegyikben van, olyannal még nem találkoztam, amiben ne lett volna (persze ettől még létezhet, de tuti ritka, szűk piacra szánt rom lehet).

(#19266) Ambavir válasza Keem1 (#19265) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Akkor választhatok...Ha mindegyik ilyen egyfájlos. Viszont: olvastam, hogy "téglázhatja" a telót némely Rom, ha gyári 2.3.3-ra teszem rá csereként. Épp Probert kollégánál.
Erről tudsz nekem mondani valamit?

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#19267) Skatysuti


Skatysuti
tag

Valaki be tudja linkelni Kernel with OC by ketut.kumajaya kernelt az új cm7 hez előre is köszönöm

ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T+ 2x16gb Kingston Fury Impacr 3200mhz cl20, Samsung 980pro NVMe m.2 SSD, ASUS ROG Strix XG259Cm, Asus Rog Chakram X+ ASUS Rog Scabbard 2, Steelseries Arctis Nova7 Wireless, Xbox elite controller 2, Samsung Galaxy S22U 12/256 HUAWEI Watch Gt2, HUAWEI FreebBuds Pro

(#19268) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Ha valakinek Samsung Galaxy Ace S5830i,változatú a telefonja,tehát kiemelném i változatú akkor ezt a leírást kövesse.

Minden szinten,szinte minden.

(#19269) Ambavir válasza Keem1 (#19265) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Nos, valami gáz van. Újraindult...vagy háromszor próbálkozott. Odin ezeket írta:
-csc,rfs download
-9/9 Finished
-reset pda
-Started timer
-Close serial port and wait until rebooting
-Pass!!!
-Destroy instant
-killed Timer

Még vártam pár újrabootolást aztán lehúztam. Pass után le lehet, nem? Fent kék mezőben baloldalt Pass. Azóta újraindítottam és nem megy tovább a Samsung logónál. Mit tegyek-tehetek még, Táncsak nem halt be végleg?

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#19270) Ambavir válasza Ambavir (#19269) üzenetére


Ambavir
aktív tag

HR is megvolt. Még semmi :(

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#19271) Ambavir válasza Ambavir (#19270) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Tán a miatyánk...vagy az ijedtemben lehúzott pohár bor, de műkszik. Köszönöm a segítséget! :C
:R :R :R

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#19272) artiny


artiny
őstag

Létezik valmi gomb kombináció amivel letudom tenni az alakalmazásokat es csak a kezdo képernyőt látom /mint a windowsnal a wingomb + D ,és csak az asztalt látjjuk/

(#19273) kmarci25 válasza artiny (#19272) üzenetére


kmarci25
veterán

Haha... A home gomb... :) Csak mivel kevés a ram a legtöbb esetben ezzel be is zárod az alkalmazást, tehát itt nem nagyon megy a multitasking. :(

Ambavir: nálam is előfordult, hogy kétszer kellett wipe-olni mindent. Ilyen a számítástechnika, ez van. :D

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19274) Guangho válasza artiny (#19272) üzenetére


Guangho
csendes tag

Alapesetben ha röviden megnyomod a "home "gombot a telefonon, akkor rögtön a kezdőképernyőre kerülsz. Ha hosszan nyomsz rá, akkor pedig a korábban megnyitott alkalmazások között tudsz váltogatni. Kivéve ha felraktál egy másik launchert, mert ebben az esetben a launcher választót hozza fel, de ezt gyorsan lehet orvosolni ha valamelyik launchert
alapértelmezetté teszed.

(#19275) D-Phrag válasza Ambavir (#19271) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Nekem is többször előfordult bizonyos ROM-oknál (pl. DDKQ8), hogy nem indul el csal logózik. Sőt ha hosszan nyomod a kikapcs gombot (8mp), akkor kikapcsol ugyan, de egyben újra is indul. Tehát az akku kivétel segít. Mondjuk volt úgy CWM felrakások között, hogy ettől függetlenül sem akart beindulni, de az csak egyszer.
Az elmúlt napokban vagy 20X tettem fel ROM-ot ilyen olyan okból, talán most sikerült egy DDKQ8+ CM7.2 Miracle V2 kombót felhajítani és még működik is. Persze vannak furcsaságai, de majd korrigáljuk..

(#19276) quasimidi válasza m0rd0k (#19241) üzenetére


quasimidi
aktív tag

flasheld fel a Cwm 5.0.2.6-ot, majd állítsd vissza a korábbi rom mentèsedet.
Ha gyári romra akarsz visszaállni, akkor konvertálnod kell a partíciókat RFS-re. Ebben segítségedre lehet az Ext4Manager (-»XDA).

(#19277) tibi.234


tibi.234
tag

valaki tudna nekem küldeni ios romot galaxy ace-re köszöm előre is:)

(#19278) balazsbence válasza tibi.234 (#19277) üzenetére


balazsbence
senior tag

Ha ide be tudod ezt írni,a google is kidobja...

ez valami új
ez meg sztem stabilabb lehet

(#19279) tibi.234 válasza balazsbence (#19278) üzenetére


tibi.234
tag

kösz én is a 4.0 ás at néztem csak nem tudtam vbehozni de most elolvastam mi van odaírva és bejött:D köszi:D

(#19280) D-Phrag válasza tibi.234 (#19277) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Mért kell VW-ra AUDI felni? Gáz.. Sose értettem..

(#19281) Pajoz válasza D-Phrag (#19280) üzenetére


Pajoz
őstag

:C
Bennem is hasonló gondolatok fogalmazódtak meg :) csak inkább nem írtam semmit. Úgyis az lenne a válasz, hogy ez szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#19282) kmarci25 válasza Pajoz (#19281) üzenetére


kmarci25
veterán

Ügyes srácok iphonre rátolták az androidot is, sőt pár napja láttam, olvastam, hogy egy xda-s srác psp-re rakott fel honeycomb-ot. :)
Mondjuk én személy szerint megőrülnék az iOS kinézettől, iphone-os ismerősöm launcher szempontjából irigyel... :D

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19283) tibi.234 válasza D-Phrag (#19280) üzenetére


tibi.234
tag

nem az enyém a telefon én csak a karbantartó vagyok::D én csak a kívánságait teljesítem a tulajnak h megkapjam érte a pénzt:D

(#19284) balazsbence válasza tibi.234 (#19283) üzenetére


balazsbence
senior tag

Akkor csuroghat nekem is valami belőle,én adtam a kezdő löketet :C :))

(#19286) tibi.234 válasza balazsbence (#19284) üzenetére


tibi.234
tag

:D:D XD
a ios 4.0 nem megy fel nekem vkinek felment ?bootol végig de megáll
egy hibaüzenet és semmit nem took csinálni csak a power gomb és ujraindítás

(#19287) balazsbence válasza tibi.234 (#19286) üzenetére


balazsbence
senior tag

mi az üzenet?úgy csináltad,ahogy a leírásban van?wipe?akksi ki-be?

(#19288) ollie válasza tibi.234 (#19286) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pénzt kapsz érte, oldd meg egyedül.

***

(#19289) tibi.234 válasza ollie (#19288) üzenetére


tibi.234
tag

nem kapok érte hanem kérek érte szerintem van különbség!

(#19290) balazsbence válasza tibi.234 (#19289) üzenetére


balazsbence
senior tag

:Y igen,hogy így még gázabb
én is kérek,olcsó vagyok 1 kérdés 200Ft! ;)

[ Szerkesztve ]

(#19291) tibi.234 válasza balazsbence (#19287) üzenetére


tibi.234
tag

már megoldottam de kösz:D

(#19292) Pajoz válasza kmarci25 (#19282) üzenetére


Pajoz
őstag

Mint teljesítmény elismerendő! De nekem se kell szifon'os kinézet. Symbianra se raktam semmi ájfonos cuccot, erre se fogok. Ezzel nem akarom fikázni az ios-t.
tibi.234
Így más :). Akkor ne vedd magadra.

(#19293) tibi.234 válasza Pajoz (#19292) üzenetére


tibi.234
tag

én nem is vettem magamra nekem nem jön be a iOS inkább akk maradok a gyári romnál vagy a buggos ics-nél:D
forumokba segítségért szoktak írni h ha nem tud vki rájönni elsőre vmire v ha pánikba esik mert van olyan h parázik mert nem az ő telefonja és mivan h ha elcseszi... nem így van ?

(#19294) tibi.234


tibi.234
tag

a quadrant st... nektek is olyan lassan tölti a cpu-t?

(#19295) balazsbence válasza tibi.234 (#19294) üzenetére


balazsbence
senior tag

jah

(#19296) tibi.234


tibi.234
tag

melyik romot érdemes használni ami gyors is meg ütős is:D?köszi előre is:)

(#19297) ollie válasza tibi.234 (#19296) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kalapács. Garantáltan, gyorsan rommá veri, és ütős.

[ Szerkesztve ]

***

(#19298) royalka válasza ollie (#19297) üzenetére


royalka
őstag

Jaj de gonosz..

Szer.: :DD

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#19299) tibi.234 válasza ollie (#19297) üzenetére


tibi.234
tag

okos vagy humorherold:D

(#19300) proly01


proly01
őstag

2 kérdésem lenne.
Az első hogy létezik a 2 gyári hátlapon kívül más fajta hátlap is úgy értem a feketén és a fehéren kívül?
A második,hogy az normális hogy 87% nál már lemegy a nem tudom jól írom e áramerősség vagy feszültség az aksiban 3mV ra?Mert ugye mikor 100% on van akkor 4mV aztán lemegy 3mV ra de nekem már itt lemegy és amíg le nem merül addig 3 on van.
:R

....Pr:)ly....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.