Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) szp1 válasza RMZ250 (#17299) üzenetére


szp1
addikt

Kép nélkül : ha hosszan nyomod a "vissza" nyilat, akkor megjelennek a háttérben befagyasztott alkalmazások.
Na, ott lesz az X - be tudod őket zárni egyenként.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#17302) KunEmber válasza westcoastog (#17298) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ülök az asztalnál, akarok valamit, csak két érintés, és indul is. Ha elől van a telefon, sokkal többet használom, mint az oldalgombot.
És nem vettem észre, hogy számottevően jobban merülne tőle.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#17303) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy akinek megvan már a black az elégedett-e vele.
Nagyon szeretem az 520-am, főleg azért mert androidról váltottam, és minden nagyon szépen, gördülékenyen történik, nem szeretnem, ha ez elmúlna, annyit nem ér egy frissítés sem.

(#17304) blokad


blokad
senior tag

Már csak a duplakopp és a glance hiányzik, bár az utóbbi sajnos nem is lesz és teljes lenne a boldogságom a kis telefonnal kapcsolatban

(#17305) westcoastog válasza KunEmber (#17302) üzenetére


westcoastog
veterán

Biztosan jól jön majd nekem is. :)

(#17304) blokad
Jó pár napja egész éjszaka azt álmodtam hogy van glance screen az 520-amon. :DDD

(#17306) Zsolty001 válasza Zoli0726 (#17303) üzenetére


Zsolty001
tag

Ugyanolyan minden mint előtte, csak van néhány + dolog.

(#17307) RMZ250 válasza blokad (#17300) üzenetére


RMZ250
senior tag

És tényleg :DDD köszi mindkettőtöknek.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#17308) Namelesske


Namelesske
addikt

Hamarosan én is 520 tulaj leszek már alig várom. Galaxy Nexust váltott.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#17309) miqlas válasza westcoastog (#17298) üzenetére


miqlas
őstag

... azóta nem használom a hardveres gombokat :) ... valaki volt olyan kedves és belinkelte a quick controls appot, így van virtuális gomb a kikapcsoláshoz is ;)

42

(#17310) westcoastog válasza miqlas (#17309) üzenetére


westcoastog
veterán

Heh. :D
Quick controls? Quick settings lesz az nem?

(#17311) nikilauda válasza westcoastog (#17310) üzenetére


nikilauda
senior tag

(#17312) westcoastog válasza nikilauda (#17311) üzenetére


westcoastog
veterán

Majdnem ugyan az végülis. :)

(#17313) Namelesske


Namelesske
addikt

Na már ideges lettem ettől a sok pixelhibától meg sárguló bevilágítástól. Hát a francba, hogy minden telefonnal szopni fogok életem végéig? Már gyomor idegem van ettől is. Faszán neten rendeltem, visszajáró vendég leszek a rohadt T-nél.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#17314) nikilauda válasza westcoastog (#17312) üzenetére


nikilauda
senior tag

Persze, de ami számomra is a legfontosabb(és ezért megérte az árát), hogy ki tudom tenni a képernyő kikapcsoló ikont a képernyőre. Így már a bekapcsológombot nem is használom.

[ Szerkesztve ]

(#17315) westcoastog válasza nikilauda (#17314) üzenetére


westcoastog
veterán

Értem, az sem haszontalan feature. :)
Át kéne állítanom us accountra már a fiókomat, hogy tudjak paypallal venni alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

(#17316) nikilauda válasza westcoastog (#17315) üzenetére


nikilauda
senior tag

Valaki írta már, hogy xbox kártyával vásárolt. Mint az Apple giftcard(vagy valami hasonló). Aki nem akar csak néhány alkalmazást megvenni,annak jó lehet és nem kell bajlódni semmi mással.

(#17317) Kempeti


Kempeti
tag

Van olyan program, hogy a PC-n mikrofonként bírjam használni a telefont?

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

(#17318) westcoastog válasza nikilauda (#17316) üzenetére


westcoastog
veterán

Live feltöltő kártya?
Csak hát olyat nem nagyon tudok venni a környéken, azért rendelni meg futárért fizetni +-ban meg nem kifizetődő. :D

(#17320) duo válasza #40993792 (#17319) üzenetére


duo
őstag

system tilesban is van. kisebb és SOKKAL gyorsabb az 520-on. (persze a fenti program is nagyon király) de az előbbi jobban illeszkedik a szerényebb hardverünkhöz.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#17321) miqlas válasza duo (#17320) üzenetére


miqlas
őstag

... sebességre nincs különbség, de valóban sokkal kisebb, le is cseréltem, köszi!

42

(#17322) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Melyik az a csempe alkalmazás amivel ugyanúgy ki meg belehet wifit ilyesmit kapcsolni hogy ne kelljen a beállításokba szaladgálni hanem közvetlen csempével nem jut eszembe a neve...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#17323) duo válasza Lalikiraly (#17322) üzenetére


duo
őstag

system tiles. minden szar van benne és mappázni is tudsz. (bele kéne ezt már rakni az első hszba.)
bármilyen színre tudod a csempéit állítani.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#17324) Lalikiraly válasza duo (#17323) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

akkor lehet régebben is ezt írták már? hmmm...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#17325) Ubul86 válasza mukibuci (#17293) üzenetére


Ubul86
őstag

jó lett, thx :) nem igazán töltögettem még innét, inkább csak xbox live-ról, ott hasonló probléma még sose jött elő :D

(#17326) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Valaki megkérdezné microsoftékat vagy nokiáékat hogy a beépített csevegő mármint a facebookos az mikor fog tudni képet küldeni ilyesmi? Mert csak tartózkodási helyet tud elküldeni... Hol lehetne ezt megtudni? Vagy milyen esetben működnek a funkciói az üzenetküldésen kívül? És hiába van online az ismerősöm feszt azt írja hogy offline. Nem értem. A facebook appok pedig a béta és a sima is azt írják nem csak nekem páromnak is hogy adatkapcsolati hiba ilyesmi mobilnetnél és wifin egyaránt. Ne erre varjunk gombot!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#17327) old rocker


old rocker
veterán

Hát, elköszönök tőletek, fiúk, egy házzal feljebb léptem, 820-ra csereberéltem. Attól függetlenül, most is azt mondom, az 520-as rgy qrvajó kis telefon, fapados, ennyi. De ezért az árért...
Amúgy, ha valaki váltana feljebb... Nem érdemes - pláne nem azonos kategóriájú készüléknél - appokat, beállítást felhőből visszaállítani. Van egy csomó alkalmazás, ami már lejárt szavatosságú. A szoftver frissítést is összezavarja. Alapoktól kell indulni, úgy a jó.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17328) Lalikiraly válasza old rocker (#17327) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Használd egészséggel az új szerzeményt!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#17329) westcoastog válasza old rocker (#17327) üzenetére


westcoastog
veterán

Azért itt maradhatsz hirdetni az igét. :D

(#17330) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok! Végre visszatértem, betonra ejtés volt; betört a kijelzőm és meghalt az érintőpanel, Nokia boltban 12-ért csinálták, így maradt a gari.
Nem szeretem a tokokat és protektorokat, de most már nekem is be kell látnom hogy muszáj vagyok beszerezni egyet. Van esetleg valakinek jól bevált tok 520-asra? Ami védi is az eséstől, és nem lesz tőle kétszer akkora a telefon. Ebay-en nézegetek pár száz Ft-os szilikon és kemény tokokat is, de nem tudom merjem-e bevállalni. Köszi! :R

(#17331) Namelesske válasza bump3r111 (#17330) üzenetére


Namelesske
addikt

[link]

Ezt rendeltem, ez a tok van benne:
[link]

Unboxing:

[link]

Olcsó, de a kijelző fölé nyúlik, megvédheti de ha köves helyre esik akkor a jó isten sem segít rajta. Vannak jó tokok, csak ennél sokkal drágábbak.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#17332) Blyan válasza old rocker (#17327) üzenetére


Blyan
félisten

Azért majd írd be ide a tapasztalataidat.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#17333) karika85 válasza Lalikiraly (#17326) üzenetére


karika85
tag

"A facebook appok pedig a béta és a sima is azt írják nem csak nekem páromnak is hogy adatkapcsolati hiba ilyesmi mobilnetnél és wifin egyaránt. Ne erre varjunk gombot!"

Ez nekem is jelentkezik, program hiba lehet, mert, ha "rázással" frissítesz, akkor utána már jó!

(#17334) balasig válasza westcoastog (#17318) üzenetére


balasig
tag

Media Marktba van egy csomó, Edigitalban is találni.

(#17335) Neurotoxin válasza old rocker (#17327) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Engem is érdekelni fog, hogy miben nyújt többet/miben más a 820as :K

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#17336) westcoastog válasza balasig (#17334) üzenetére


westcoastog
veterán

100 kilométeres körzetemben nincs ilyen. :D

(#17337) evo87 válasza Neurotoxin (#17335) üzenetére


evo87
őstag

A kíváncsisággal hasonlóképpen vagyok. Egyszerűen ha a kamerát és a kijelzőt nem nézem, akkor magában a szoftver, a felület szinte tökéletese ugyanaz az összes Lumiában (20-as, illetve 25-ösökre gondolok), sebességben pedig már az alappal sincs gond.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#17338) Lalikiraly válasza karika85 (#17333) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát őszintén nagyon nem vagyok kibékülve a facebook appokkal egyikkel sem. A beépítettet használom, egyetlen bajom vele hogy egy szerencsétlen képet képtelen küldeni. Igazán fejleszthetnék már! De a face appokkon is lene mit dögivel... Na hát mind1 majd kiforr...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#17339) Lalikiraly válasza karika85 (#17333) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Egyébként mostanában az utóbbi két három hétben jelentkezett előtte nem. Nem lehet mégis valami server vacakolás vagy frissült volna? Tudom droidnál sem röpdösnek a facebook apptól mert az meg memóriazabáló. De ez mégjobban alulmulja sebességben is ... Na de majdcsak észbekapnak...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#17340) confuser válasza duo (#17323) üzenetére


confuser
senior tag

@ (#17323) duo Én is a Quick Controls-t használtam eddig (+ a Connectivity Tiles-t, mert a Quick Controls grafikája nem tetszett), de a System Tiles valóban veri mindkettőt (design is szép, és sokkal több a beállítási lehetőség), így azonnal meg is vettem. Egy dolog viszont hibádzik: "visszahangosító" csempe nincs (vagy csak én nem találtam), így sajnos kiegészítésként maradnia kell a Quick Controls-nak is. Így gyakorlatilag csak újraindításhoz kell HW gomb, amit meg tényleg csak ritkán kell / szoktam.

@ (#17315) westcoastog Én is US-be emigráltam a PayPal-ért, viszont tegnap megpróbáltam beállítani a gmail fiókomat speciális fiókként, hogy "elemek érkezésekor" megkapjam az emailjeimet, de egyszerűen nem ment. Nagyon sokat játszottam vele, és szerintem a US acc miatt - noha a hibaüzenet a Google Sync-et hibáztatja. Azért csak gyanakszom, mert annyit állítgattam jobbra balra, hogy már nem tudom pontosan mikor működött és mikor nem, de a PayPal-t és a live sync-et egyszerűen sehogy sem sikerült egyszerre működésre bírnom :( Próbáltam gmail-t és minden mást is egyszerre US-re állítani, de valószínűleg valamit kihagytam, a nap meg elfogyott, és lefeküdtem aludni (=asphalt 8-azni :) ), és visszaállítottam 15 perces frissítéssel google fióknak a gmail accom.

@ mindenki Ha már ilyen maratonit írok, megemlítem azt is, hogy a fiókkezelés nekem nem teljesen tiszta. A gmail fiókomat regisztráltam be live fiókként, így az az MS fiókom. Ez ugyanaz a gmail acc, amint fentebb is említettem, és ami gmail fiókként IS be van állítva. MS fiókként beállítva nem tudom valahogy megkapni a gmail-es emailjeimet? Feltétlenül szükséges kétszer beállítanom? Nem nagy baj, csak egyszerűen nem értem, hogy így mi értelme beregelni létező fiókot live fiókként.

(#17341) westcoastog válasza confuser (#17340) üzenetére


westcoastog
veterán

Mondjuk én már áttértem google-ről, nálam ezzel nem lenne gond. :)

(#17342) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv fórumtársak!
Klubtag lettem!

Most frissített valamit a drágassssáágom...

Miből tudom meg, hogy befeketedett-e?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#17343) Lalikiraly válasza confuser (#17340) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

na a gmaiel es dolog engem is érdekelne, mert telljesen ebben a cipőben járok!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#17344) Lalikiraly válasza Vangelis (#17342) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Beállítások -> extrák plus info... De amúgy ha van képernyőforgatás menüpont akkor már black :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#17345) Vangelis válasza Lalikiraly (#17344) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Az van a drágassságon......

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#17346) Lui04


Lui04
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkodok egy ilyen telefon megvételén és lenne pár kérdésem, remélem megtudjátok válaszolni. Media Marktban venném a Telekomos akcióban és az érdekelne, hogy a garancia ki felé érvényes az MM vagy a T? És mennyi idő? Vagy érdemesebb lenne függetlenül venni, mondjuk extreme digitalból?

(#17347) #35104512 válasza Lui04 (#17346) üzenetére


#35104512
törölt tag

2 év a garancia és a nokia adja

(#17348) Vangelis válasza Lui04 (#17346) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Faxa ár!

Asszonyak rendeltem is egyet fehérben.

A L800-asát meg eladjuk! :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#17349) Namelesske válasza confuser (#17340) üzenetére


Namelesske
addikt

Hozzáadod mint különálló eamil fiókot úgy nem megy? Mert nekem is ez lesz a helyzet.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#17350) old rocker válasza westcoastog (#17329) üzenetére


old rocker
veterán

oké :DD

Laliking: KöszI!

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.