Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!
Vettem a nejemnek a MediaMarktos akcióban 25-ért egy Lumia 520-ast. Eddig is úgy hasznátuk az én androidos telómat az ő előző telefonjával, hogy közös gmail-lel szinkronizáltuk a névjegyeinket, tehát közzös volt a lista. Ha valamit beírtam, megváltoztattam, vagy ő módosított a változás a másik készüléken is életbe lépett. Most azt veszem észre, hogy habár szépen beszinkronizált az 520-as, a módosításokat nem frissíti a google-ről. Van ötletetek?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#17752) gzbotii


gzbotii
veterán

Hogy is van a Herr Drive-al?
Csak abban az orszagban van ingyenes offline hangalapu navigacio, ahol aktivalva volt. De kulfoldon mukodik a navigalas, csak hang nelkul?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17753) HuMarc válasza gzbotii (#17752) üzenetére


HuMarc
addikt

Ööö... nem. A Here Maps minden országban működik, letölthető hozzá térkép, stb. De a Here Drive csak itthon működik.

(#17754) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Beállítások\tárterület\telefon: itt az egyebekbe mik tartoznak?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17755) old rocker válasza HuMarc (#17753) üzenetére


old rocker
veterán

Kivéve, ha 4700 Ft-ért megveszed az áruházból a HereDrive+ - ot. Akkor bárhol.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17756) Namelesske


Namelesske
addikt

Alapos megfontolással, és felkészüléssel elhagytam az android ökoszisztémát. A választásom a Windows Phone 8 platformra esett. Kinéztem magamnak a tökéletes készüléket, egy Lumia 820-at, majd jött az akció a MM-ban és lett belőle egy Lumia 520. [link]

Megírtam az összefoglalót az első napjaimról :)

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#17757) HuMarc válasza Namelesske (#17756) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem rossz cikk :) De biztos vagyok benne, hogy az akku kapacitása nem 1450, hanem 1430 mAh.

(#17758) kezman válasza Namelesske (#17756) üzenetére


kezman
őstag

Remek és objektív értékelés, nekem a vége tetszett, én se térnék vissza droidra, a említett hibák nagy része meg javítva lesz a 8.1-be, üdv a csapatban.

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17759) miqlas válasza Namelesske (#17756) üzenetére


miqlas
őstag

„A telefon nem kapott HD hangot, ezért nincs hangszínszabályzó és zajszűrő mikrofon sem. ” ezt meg honnan szedted?

42

(#17760) Devas válasza Namelesske (#17756) üzenetére


Devas
őstag

Remek összefoglaló! Végigolvastam, szép munka! Mondjuk engem ami aggaszt, az az, hogy a páromnak Xperia Tipo-ja van, és ha smiley-t rak smsben, nálam azok csak karakterek, nem kis fejecskék. Ha én rakok be vigyorgó fejet az smsembe, akkor nő az sms hossza 1-el (WTF?), tehát az üzenetet nem 1 hanem 2 darabban küldi el mondjuk. Nem tudom két WP készülék között mi a szitu, de ez akkor is idegesítő. A másik meg úgy tudom csak PC-re kapcsolva lehet megváltoztatni a telefon nevét. Elég gáz lehet ez valami kína lepukkadt lakótelepen, amikor bluetoothon akarnak küldeni valamit, és 12 Windows Phone nevű találat van. :)
Meg ami aggasztó, ha kapok valami idegen formátumú cuccot bluetoothon, azt nemhogy megtekinteni nem tudom, hanem törölni sem... Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha gondolod járj utánnuk és írd bele a cikkbe. Én elmentettem az oldalad könyvjelzőként, ha valaki a telefon után akar érdeklődni, csak linkelem neki. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#17761) Kajla5


Kajla5
aktív tag

Tudnátok mondani valami jó programot, amivel filmeket lehet nézni?

(#17762) csaba1203 válasza Kajla5 (#17761) üzenetére


csaba1203
addikt

Parancsolj:-[link]

(#17763) SziberTomi


SziberTomi
tag

Sziasztok.

Nekem olyan kérdésem lenne mielőtt még élesítem a telefont (most még töltőn van), hogy Windows Live fióknak az áruházhoz lehet a Gmail-os címemet is használni? Mert nekem csak egyetlenegy darab g-s címem van. És a névjegyeket hogyan tudnám legkönnyebben átvarázsolni ide? Ott tökéletesen rendbe vannak szedve.

Köszönöm előre is a segítséget.

iPhone 5S

(#17764) cattus válasza SziberTomi (#17763) üzenetére


cattus
őstag

Lehet. A névjegyeknél hozzá lehet adni a Google-fiókot is.

Do the thing!

(#17765) kezman válasza SziberTomi (#17763) üzenetére


kezman
őstag

Leg egyszerűbb ha Gmailes fiokodat adod meg a live fiókba, aztán ennyi :DDD
De speciel én már teljesen átköltöztem outlook-ba, szerintem jobb.

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17766) bump3r111


bump3r111
tag

Trémobilos sorstársak! Én nem várok többet a Blackre, feltelepítem a GDR3-at, egy kis útmutatót tudnátok írni/linkelni hozzá? Nem találok már konkrét leírást a fórumon.
Valamit annyit kérdeznék, hogy ha feltelepítem a GDR3-at, akkor az esetlegesen megjelenő Black-et rá tudom majd frissíteni erre?
Előre is köszi! :R

(#17767) SziberTomi válasza kezman (#17765) üzenetére


SziberTomi
tag

Szia. Ezt hol tudom megtenni? Mert azt írja ki, hogy Microsoft fióknak, csak Hotmail, xbox.com és outlook használható

iPhone 5S

(#17768) kezman válasza SziberTomi (#17767) üzenetére


kezman
őstag

[link]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17769) miqlas válasza bump3r111 (#17766) üzenetére


miqlas
őstag

... hmm ... feltudod tenni a független blacket is, csak olvass vissza/keress rá! Kb. 100 hsz-on belül megtalálod! :)

42

(#17770) Kajla5


Kajla5
aktív tag

Nemrég óta van WP telefonom, de a tököm kivan azzal, hogy egy szaros ingyenes videó lejátszó programot nem lehet rátenni a telefonra..Kezdem visszasírni az androidot!!!

(#17771) cattus válasza Kajla5 (#17770) üzenetére


cattus
őstag

Beépített?

Amúgy meg nagyon nagy összeg a a 710 Ft a MoliPlayer Pro-ért... De egy tipp, csak neked: ha a trial lejárta után törlöd, majd újratelepíted, nem kell fizetni érte.

Do the thing!

(#17772) Zsadi válasza Zsadi (#17679) üzenetére


Zsadi
őstag

Hát ez a merülős probléma kiakaszt.
Reggelre feltöltöttem 100%, 11 órára 60%, meleg a teló hátulja.
Valami biztos fut, csak nem látom mi. (A futó alkalmazásoknál semmi extrát nem látok.) Új alkalmazás nem lett rárakva.
Viberre gyanakszom, nem tudom másoknál volt-e ilyen probléma?

(#17773) miqlas válasza Kajla5 (#17770) üzenetére


miqlas
őstag

A MoliPlayer a legjobb, persze fizetős, de nem vészes az ára. Találtam még pár ingyenest, pl. ezt: [link] de a kipróbálásuk rád vár, jó mulatást! :DDD

42

(#17774) bump3r111


bump3r111
tag

Megtaláltam, fel is raktam a GDR3-at a Preview for Developerssel, köszönöm. Erre rá tudom később frissíteni a BLACK-et, ha megjelenik?

(#17775) cattus válasza bump3r111 (#17774) üzenetére


cattus
őstag

Igen.

Do the thing!

(#17776) greenmelon94 válasza bump3r111 (#17774) üzenetére


greenmelon94
tag

A Nokia saját programjával ami ki lett tárgyalva feljebb, akármilyen frissítést felrakhatsz a telefonodra, akár régebbit is, illetve a független Blacket is.

(#17777) miqlas válasza greenmelon94 (#17776) üzenetére


miqlas
őstag

... ezt ecseteltem neki, csak nem vette a lapot :) ... a független black-kel jobban járt volna!

42

(#17778) kezman válasza greenmelon94 (#17776) üzenetére


kezman
őstag

Az lehet, mondjuk nekem nem ment de mindegy. lehet az én telefonom a hibás. :F

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17779) miqlas válasza kezman (#17778) üzenetére


miqlas
őstag

Nem hinném! :) Inkább csak nem jól csináltál valamit ... a többségnek sikerült!

42

(#17780) m1lan válasza monosgeri21 (#17746) üzenetére


m1lan
őstag

Közben kiderült, hogy e-mailek jöttek a rezgésekkor. :)

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#17781) greenmelon94 válasza kezman (#17778) üzenetére


greenmelon94
tag

Melyik résznél akadtál el?

(#17782) kezman válasza greenmelon94 (#17781) üzenetére


kezman
őstag

A végén, az istennek sem lép downlod módba, ha fejre állok is csak restartol. :W

[Imiqlas42] : tiszta sor, írtam is, nálam van a hiba szerintem is.

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17783) greenmelon94 válasza kezman (#17782) üzenetére


greenmelon94
tag

Hát nem tudom... Én megnyomtam ahogy írta a program, igaz vagy 1 percig nyomva kellett tartanom, azt is hittem először, hogy restartolni fog (nagyon úgy nézett ki), aztán végül jött a rezgés és ment minden ahogy kell.

(#17784) kezman válasza greenmelon94 (#17783) üzenetére


kezman
őstag

Na addig nem nyomtam, talán kellett volna?

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17785) bump3r111 válasza greenmelon94 (#17776) üzenetére


bump3r111
tag

http://logout.hu/bejegyzes/atoka1/nokia_lumia_620_care_suite_firmware_update_3.html

Erre gondolsz, ugye? Nem jár garanciavesztéssel ez a módszer? Amúgy, lehet hogy 5 perc, de átlag userként nem merek ilyenbe belekezdeni :D

(#17786) westcoastog válasza bump3r111 (#17785) üzenetére


westcoastog
veterán

Ott a leírás, nem lehet elcseszni. :)

(#17787) kezman válasza bump3r111 (#17785) üzenetére


kezman
őstag

Tényleg nem nagy dolog, ha meg gariba kell vinni visszarakod a T-et :)

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17788) orangutan4 válasza Zsadi (#17772) üzenetére


orangutan4
tag

Újraindítás megvolt? Ha nem segít, akkor én újraraknék programokat, legvégén egy HRel próbálkoznél. ;)

(#17789) SziberTomi válasza kezman (#17768) üzenetére


SziberTomi
tag

Ezt értem, de ezt írja ki Microsoft fiók regisztrációnál:

Bármilyen e-mail címet megadhat új Microsoft-fiókja felhasználóneveként, így többek között Outlook.com-os, Yahoo!-s vagy Gmailes címet is.

És lent a felhasználónév mögé csak outlook.hu, outlook.com, hotmail.com, hotmail.hu és windowslive.com-ot hoz fel. :S

iPhone 5S

(#17790) kezman válasza greenmelon94 (#17783) üzenetére


kezman
őstag

Na próba volt, először egy perc, semmi simán restartolt, másodszor két perc, ugyan az, komolyan gondolkodom hogy falhoz b@szom.

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17791) Kajla5


Kajla5
aktív tag

Ha valamilyen programot szeretnék venni, akkor az hogyan működik?Meg kell adnom a bankkártyám adatait?Mert azt nem nagyon szeretném.

(#17792) kezman válasza SziberTomi (#17789) üzenetére


kezman
őstag

Akor hogy lehet hogy nekem xxxyyy@gmail.com van?
Igaz ez már vagy három éves , az aliasom az outlook.hu-s

Kajla5: pedig másképp nem nagyon fog menni :DDD

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17793) cattus válasza Kajla5 (#17791) üzenetére


cattus
őstag

Pedig kénytelen leszel. Vagy ajéndékkártyát használsz, azt viszont nem tudom, hogy itthon is be lehet-e szerezni ilyet.

Do the thing!

(#17794) greenmelon94 válasza kezman (#17790) üzenetére


greenmelon94
tag

Ez esetben nincs ötletem.

(#17795) kezman válasza greenmelon94 (#17794) üzenetére


kezman
őstag

Már nekem sincs, nem tudom mi a baja, mindegy GDR3 fent van, megvárom a otás frissítést, de azért egy független szoft jó lett volna.

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17796) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ha Nokia Care Suite-al frissítem a telefont, akkor van különbség a t-mobilos és a független szoftver között (azon kívül, hogy az egyik független a másik meg t-mobile-os)? Csak mert többen írták, hogy felrakták a független black-et, viszont nem értem hogyha fel lehet rakni a t-mobilosat (elvileg letöltötte), akkor miért jobb a függetlent felrakni, amivel utána szórakozni kell ha esetleg valami baj lesz a telefonnal és be kell vinni a szolgáltatóhoz? Nyilván ha valakinek a függetlenség miatt kellett azt megértem, viszont ezen kívül van valami előnye/hátránya a dolognak, vagy mehet a fel a t-mobilos is a Care Suite-al?

[ Szerkesztve ]

(#17797) kezman válasza Zsolt1 (#17796) üzenetére


kezman
őstag

Mehet a T-Mobilos is csak jelen esetben a T-Mobilosra még mindig nem jött gyári frissítés holott a többire már egy hónapja kint van, ez az ok szól a független mellett, egyébként ettől a telefon nem lesz független!!

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17798) westcoastog válasza Zsolt1 (#17796) üzenetére


westcoastog
veterán

Kivárhatod a hivatalos frissítést, ha türelmetlen vagy felteheted a függetlent ami blackes.

(#17799) Zsolt1 válasza kezman (#17797) üzenetére


Zsolt1
tag

Ezt benéztem :DDD Nem figyeltem a SW verziót :D Most látom hogy a T-mobilosból a 3046-osat szedte le.
Idáig azt hittem, hogy a t-mobilosból is a blacket töltötte le.

[ Szerkesztve ]

(#17800) flashpointer


flashpointer
őstag

A letöltött térképeket ill programokat nem lehet áthelyezni SD kártyára, csak a fotókat zenét videókat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.