Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) thomson9505


thomson9505
csendes tag

Nektek milyen hamar merül az aksi ? Mert nekem intenzív használat mellett (játék stb.) elég hamar leszívja magát a telefon. 4órája hogy töltöttem a telefont; játszottam velem 30 percet és az aksi már 56%-on van.

[ Szerkesztve ]

Előre is bocsi, ha néha összeszavakat a keverem !

(#3002) Blyan válasza thomson9505 (#3001) üzenetére


Blyan
félisten

Hát ez ilyen... Majd az Amber kicsit javít ezen, de a Krait magok eszik rendesen azt a picinyke akksit. 1430mAh-ás talán? Nonszensz.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3003) Outlander válasza Agi890 (#2997) üzenetére


Outlander
őstag

Azta a láma eget, pedig ott is voltam, mert a beállításokat végig böngésztem ott is.. :U

köcce. :R

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#3004) Agi890 válasza thomson9505 (#3001) üzenetére


Agi890
csendes tag

Én tegnap este 19:30-kor vettem le a töltőről, telefonáltam, neteztem, játszottam rajta (játék kb. 1 -2 óra összesen) és 72%-on van most.

(#3005) Drakk


Drakk
tag

Sziasztok!
Az eddigi lassan egy hetes használat alatt még nem fagyott..:)
Ami csalódás az a navigáció. Eddig sok fajta alkalmazást használtam, de a Nokiánál elég "furcsa" a címbevitel. Egyszerre kell beírni a teljes címet pl: 1044. Valamilyen utca 23? Ezután ENTER, majd az alkalmazás megad pár olyan lehetőséget amiben a Valamilyen vagy a 1044 szerepel. Találtam már olyan, hogy a beírt címet fel sem dobta, hanem egy szomszédkerület hasonlónevű utcáját ajánlotta fel. Ez elég gáz. Van más mód a cím megadásra ill. milyen formában célszerű beírni a címet?
Köszönöm a segítséget.
Drakk

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#3008) timekeeper válasza Blyan (#2991) üzenetére


timekeeper
tag

Világos, köszönöm válaszod :) Tehát ez fícsőr mint a szifon kijelzőjén a kék foltok :DD

[ Szerkesztve ]

(#3009) balu999 válasza Outlander (#2712) üzenetére


balu999
tag

Vettem ma egy 520-ast. Próbáltam rájönni , hogy működik ez az offline gps de nem jöttem rá. Le kell tölteni valamit?
Mi az offline gps navigációs térkép neve? Én a here maps-ot próbálta de ahhoz adatkapcsolatot kért.

(#3010) diegho válasza balu999 (#3009) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem kér adatkapcsolatot, de le kell tölteni a térképet, az kéri.

(#3011) agszabv


agszabv
csendes tag

2 év android után pár napja áttértem Lumia 520 -ra, még nem merek róla nyilatkozni (régebben az android/Defy is tetszett, de mint egy rossz házasság idővel jöttek a problémák....) Olyan programot, vagy csempét nem találok amivel le lehetne zárni a képernyőt (anélkül hogy oldalt középen meg kellene nyomjam a gombot.) Valaki nem látott ilyet ?

(#3012) balu999 válasza diegho (#3010) üzenetére


balu999
tag

köszi megvan.

(#3013) celeron


celeron
senior tag

Üdv mindenki!
Valaki el tudja nekem mondani, hogy a tárhely információknál az "Egyéb" részben miket tárol a telefon? Mert elfoglal 2,7 GB-t a kis 8 GB belső tárhelyből.

(#3014) btudos válasza celeron (#3013) üzenetére


btudos
veterán

Ideiglenes fájlok, illetve minden olyan fájl amit a telefon nem a képek, videók, zenék és alkalmazások közé sorol. Storage check-ben tudod törölni az ideiglenes fájlokat.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#3015) slayer006


slayer006
addikt

PDF Reader -nek hová kell másolni a pdf -et,h megnyissa?

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#3017) Sweet Lou 6 válasza slayer006 (#3015) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

használj adobe readert, az látja a telefon memóriáján lévő pdf-eket, meg menteni is lehet vele.

sweetlou6.wordpress.com

(#3018) slayer006 válasza Sweet Lou 6 (#3017) üzenetére


slayer006
addikt

3 megás pdf a Documents könyvtárban és nem látja egyik sem.

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#3019) bcbrown93 válasza slayer006 (#3018) üzenetére


bcbrown93
csendes tag

Nyisd meg Officeból, onnantól látni fogja az Adobe/PDF reader is! :)

(#3020) St3ven válasza #40993792 (#3016) üzenetére


St3ven
addikt

Nem kell hozzá root droidon. :DDD Egyébként baromi hasznos dolog, ez például nagyon hiányozna, ha váltanék WP-re.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#3021) forest_ns


forest_ns
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, hogyan tudnám átrakni symbianról az smseimet? .csv fliom már van, próbálkoztam a skydriveval is de nem jött össze...

Előre is köszi!

(#3023) vjungesz válasza Blyan (#2985) üzenetére


vjungesz
tag

Tudom, tudom. Hát kinek mi.

#2989) duronx

Nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

(#3024) forest_ns válasza forest_ns (#3021) üzenetére


forest_ns
tag

Végül csak megoldódott; az Adatátvitel - Áruházból történő frissítése után - engedte az üzenetek és a képek szinkronizálását is.

(#3025) zodo


zodo
nagyúr

Úgy nézz ki ez a típus amit meg tudok vásárolni a közeljövőben mint első okos telóm.
Vodás vagyok ezért ott venném de net végett nem tudom hogy kártyás vs hűség és azon belül milyen tarifával vegyem. Ha tudnátok a választáshoz tippeket adni azt megköszönném.
Úgy gondolom max napi 2 órát lógnék a hálón. pl. Ph, Facebook, Soundcloud

Ha már facebook akkor megkérdezném hogy most hol tart a korábbi azonnali jelzés probléma?
Hétköznapi használatra vásárolnám a készüléket, "hosszú távra" így minden extra infó érdekelne jó és rossz oldalról.

(#3026) N€T0X|N válasza zodo (#3025) üzenetére


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

Hi! Én is pont most vettem egy ilyet. :D

Fb nálam elég tré, a fent említettek szerint, néha rohadtul nem jön meg az üzenet azonnal (érdekes, ez a gchat alkalmazásra is vonatkozik)... skype viszont problémamentes (megy a háttérben is) és nekem az elég is, mert én nem lógok folyton a hálón, meg igazából a szétesett előző telefon helyett kellett hirtelen "valami". Ez meg megtetszett.

Sent from my keyBoard

(#3027) zodo válasza N€T0X|N (#3026) üzenetére


zodo
nagyúr

:)

Különben a késést hogy értelmezzem, percek vagy órák ?

(#3028) N€T0X|N válasza zodo (#3027) üzenetére


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

Néha megjön azonnal, de egymás mellett ülve haverral, volt hogy 8-10 perc eltelt, mire hajlandó volt átérni.

Sent from my keyBoard

(#3029) old rocker válasza N€T0X|N (#3026) üzenetére


old rocker
veterán

Hát, szerintem, ha a skype megy a háttérben, akkor kvázi állandóan lógsz a hálón. Sőt, én arra jöttem, rá, miután feltelepítettem a skype-t, hiába léptem ki az alkalmazásból, amikor a feleségem PC-n hívott, némi késéssel a telefon is elkezdett csörögni, keres a feleségem a szkájpin. Ezzel párhuzamosan a telefon úgy kajálta az akksit, mint néger gyerek a banánfagylaltot. Attól kezdve, hogy beszélgetés befejeztével nem csak kilépek, ki is jelentkezem belőle, megszűnt a jelenség- (mind a kettő.)
Amúgy, őszinte leszek, azért néhány tulajdonságával úgy vagyok ezzel az egyébként qrvajó telefonnak, hogy a qrva anyját a fejlesztő mérnököknek. Ma kb. 10 perces fejtörést okozott, mi a francért nem csörög, ha hívnak. Végül rájöttem, valszeg véletlenül a hangerő-szabályzó billentyűvel csumára le volt halkítva. Micsoda baromság... biztos elképesztően emelte volna az árát, ha ezt nem így oldják meg szoftvere.sen... meg, megjegyzem, ha pl. egy ledet beleraknak villanónak. stb

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3030) zodo válasza N€T0X|N (#3028) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi, szerintem ekkora késés nekem nem okoz problémát.

Különben mennyire vagy elégedett a telóval ?

Valakinek van fehér borítású készüléke, mennyire koszolódik ?

[ Szerkesztve ]

(#3031) N€T0X|N válasza old rocker (#3029) üzenetére


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

Nem lógok, csak kipróbáltam, hogy megy-e, ha éppen a szükség úgy adja. :)

Zodo: nekem pont fehér van, iszonyatosan koszolódik, a legkisebb retek is azonnal meglátszik rajta. Eddig az egész amúgy pöpec, rettentő reszponzív a rendszer, még lassulás/reboot/fagyást nem volt eddig. Szép is jó is, de még csak három napja van meg, így hosszú távú tapasztalatom nincs. :)

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#3032) zodo válasza N€T0X|N (#3031) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi szépen, szerintem a napokban (ha nem ma) beruházok egy ilyen típusra de nem fehérre. :R

(#3034) zodo válasza #40993792 (#3033) üzenetére


zodo
nagyúr

Én is óvnám az tuti de csak kérdés volt, igaz ha kell akkor cserélhetem a hátlapot de azért köszi. :)

(#3035) bcbrown93 válasza zodo (#3030) üzenetére


bcbrown93
csendes tag

Én pontosítanám saját tapasztalatim alapján a késést:
Ha:
-te írsz egy postot, és azt likeolja vagy kommentel rá valaki
-feltöltesz egy képet és a fentebbiek
-konkrétan megtagelnek egy postban vagy szövegben (és arra érkezik reakció)
akkor nekem szinte azonnal (max 1-2 perc késéssel) jelez, de azt inkább az "Én" csempén, a FB app az késve vagy sehogy (ha push értesítésről van szó, alkalmazásba belépve ott pirosít, ott mindig látsz mindent :) ), viszont ha:
-a faladra írnak
-meghívnak eseményre
-csoportba érkezik komment
azt nem szokta jelezni sem az alkalmazás, sem az Én csempe
az üzenetek/chat egy más téma:
-ha online állapotban lévő ember chatről vagy telefonon messengerből ír, mindig megkapom
-ha nem online, nem chatről vagy messengerből (pl sima üzenetek fülről böngészőből, vagy rejtve lévő) ír, akkor nem kapom meg
-ha megnyitottam a böngészőben gépen vagy telefonon a FB appot, akkor onnantól nem jelez a telefonon, ha chatről írnak sem, csak egy ~15 perc inaktivitás után

remélem segíthettem vele :)
ezen felül (vagy aki nem FB függő) imádni való telefon, édesanyámnak van ilyen, nekem egy HTC 8x, a fentebb leírtak mind2re igazak :)

(#3037) Agi890 válasza zodo (#3030) üzenetére


Agi890
csendes tag

Nekem is fehér van. Lassan egy hónapja megvan. Én nagyon szeretem, ez az első okostelóm. Az első két hétben tok nélkül használtam, de semmi sem látszik meg rajta, bár hozzá kell tennem, hogy nagyon vigyáztam is rá. Most van rajta tok, mert találtam olyat ami kifejezetten tetszik, és feldobja a telót.
Fb. stb ügyben nem nyilatkozom :) Én nem szeretem, ha ilyenek is csipognak nekem állandóan :) Amikor megjött és bekapcsoltam én hülye hozzáadtam a fb fiókomat, de fél óra alatt felidegesített, hogy mindig van vmi nyűgje vkinek :D Aztán úgy döntöttem, hogy kilövöm a fb-ot. :D Ha nagyon fontos elérnek telefonon, ha meg nem annyira, akkor ráérnek várni :DD

(#3038) old rocker válasza #40993792 (#3033) üzenetére


old rocker
veterán

igazi úriember vagy :D
Ági: bölcs döntés

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3040) zodo válasza bcbrown93 (#3035) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem az én csempe még távolról sem mond semmit de ha így vagy úgy megérkezik vagy látom mint üzenet, stb akkor nem lényeg egy kis késés.
Aki meg csak úgy üzenget offline, rejtve, stb az ne csodálkozzon ha jól értem.

Köszönöm a bőséges információt.

(#3037) Agi890

Te esetedben egyértelmű a fehér de mint Zsolt_72-nek, nekem is csak úgy megtetszett kategória.
Tokot én is szeretnék rá, alkalomadtán majd közzé tehetnéd hogy milyet használsz ill. a beszerzési forrását.

(#3041) N€T0X|N válasza #40993792 (#3033) üzenetére


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

Én is rettentően vigyázok rá, de amint úgy teszem le, hogy van ott egy mikrométernyi szösz, az valahogy mindig azonnal ráugrik... hülyének néztek melóhelyen mit törölgetem az asztalt, mielőtt leteszem a telefont... :DDD

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#3043) Agi890 válasza zodo (#3040) üzenetére


Agi890
csendes tag

Én eBay-ről rendeltem. Ilyet :
Pirosban rendeltem, és nem kellett csalódnom, ugyanígy néz ki tényleg. Másik eladótól rendeltem, de már nincs ebből. Londonból jött, 1,5 hét alatt itt volt. Ami volt hozzá fólia tökéletesen felhelyezhető, a kellő helyeken ki van vágva. Én a puncipöcögtető nélkül rendeltem. Kemény tok, így a hozzáértők szerint nem véd ütés ellen.
Sokan ezt a típust rendelték rá: [link]

(#3044) Outlander válasza Agi890 (#3043) üzenetére


Outlander
őstag

A sima fekete és a sima fehér tpu tok, a mediamarktban 990-ért megvehető, és nem kell várni heteket..

Amúgy én egy ilyen imak tokot rendeltem feketében, majd egyszer csak megjön, addig meg egy sima noname szütyőt használok...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#3045) zodo válasza Agi890 (#3043) üzenetére


zodo
nagyúr

Jól néz ki :) köszi az infókat.
Sokak által rendelt típust már láttam de nekem nem jön be.

kb egy óra és megyek is a telóért, remélem nem csalódom benne. :)

Voda árul valamilyen fóliát amit érdemes megvennem vagy inkább máshol kell keresnem/vennem ha igen mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#3046) kaliber válasza Agi890 (#3043) üzenetére


kaliber
aktív tag

Jól néz ki (bár ezt a témát már kitárgyaltuk) amit rendeltél, egy dolog miatt nem olyat rendeltem, ha jól láttam a telefon alját és tetejét nem védi, én pedig az e52-t 4év alatt párszor kiejtettem a kezemből, aszfaltra,betonra, ez attól félek tok nélkül nem bírná ki ilyet rendeltem.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#3047) old rocker válasza #40993792 (#3039) üzenetére


old rocker
veterán

én egy qrvajó kis nadrágot szeretnék hozzá, puha és sok zsebekkel... :D

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3049) old rocker válasza #40993792 (#3048) üzenetére


old rocker
veterán

na, elfért ott még a desert eagle is :D

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3050) zodo válasza zodo (#3045) üzenetére


zodo
nagyúr

Na, haza is értem a telóval. :) Gyáva voltam, feketét vettem. :D
Fóliát nem kaptam mert épp nem volt készleten de egy bőrtokot sikerült hozzá találni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.