Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) keresztes88


keresztes88
csendes tag

Sziasztok! Hogyan tudok filmet felrakni a telóra hogy az le is játsza azt! Előre is a segítséget!!

(#17702) Namelesske válasza cattus (#17591) üzenetére


Namelesske
addikt

Ez nem teljesen igaz. 1 óra videót nézhetsz 3 óra alatt majd 10 perc szünet.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#17703) Namelesske válasza nicu71 (#17590) üzenetére


Namelesske
addikt

Én is nagyon kedvelem ezt a telefont. Nagyobb hibákkal nem találkoztam, egytől egyig mind szoftveres. A kijelző is minimálisan világít be alul teljes fényerőn. Akku idő is páratlan.

A holdra szálláshoz használt szoftverre hasonlít a Windows Phone és a Lumia 520. Rendkívül korlátozott mindkettő, mégis hatalmas dolgokra képesek a megfelelő optimalizálásnak és működésnek köszönhetően. [link]

"Az űrhajó keringő részén egy 30 kg tömegű számítógép volt. Tartalmazott 5000 integrált áramkört, 74 KB rögzített memóriát, és 4 KB átírható memóriát, amit ma RAM-nak neveznénk. A memóriákat műanyagba ágyazott, ferritgyűrűk köré szőtt rézvezetékek alkották. Egy ugyanilyen gép volt a holdkompon is. Mindkettőhöz tartozott még egy-egy 10 kg – ot nyomó beviteli, és megjelenítő eszköz (balra). Ezen csak számbillentyűk voltak, meg néhány speciális gomb, és fotodiódás kijelzők. A parancsokat a "Verb" gomb megnyomását követően lehetett kiadni, míg az adatokat a "Noun" gomb egyidejű lenyomásával lehetett bevinni.

A szoftver:

A rögzített memória tárolta a programokat, az állandó paramétereket és a Holdra szálláshoz szükséges koordinátákat, melyek összesen 36864 "szóból" álltak, mindegyik 16 bit hosszúságú volt. Ez összesen 74 kilobájtnyi memóriát jelent. A törölhető memóriában kaptak helyet a számítások eredményei, illetve itt foglaltak helyet a logikai műveletek regiszterei. Ez a memória csupán 2048 x 16 bitnyi adatot volt képes tárolni.

Bár a számítógépek igen lassúak voltak és hihetetlenül kevés memóriával rendelkeztek, már valós idejű, többszálú programfuttatásra képes multitasking rendszert kaptak (multitasking=Több, egymástól független program egyidejű futtatása). Mivel igen kevés memória állt rendelkezésre, a programoknak osztozniuk kellett a memóriacímeken. A fejlesztőknek a tesztelés során arra kellett a legnagyobb figyelmet fordítaniuk, hogy a programok ne használjanak azonos memóriaterületet futásuk során. Az adatok véletlen felülírása veszélybe sodorta volna a küldetést és az űrhajósok életét is.

A számítógépeket felkészítették arra az esetre is, ha valami miatt újra kellene indítani őket, illetve a hibatűrés is elsődleges szempont volt a fejlesztés során. A megszakítás-vezérelt rendszer egyes kritikus programokat, például az automatikus pilóta programot magasabb prioritáson futtatta, ennek köszönhetően azok akkor is üzemeltek, ha a számítógép többi programja hibásan működött vagy lefagyott."

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#17704) cattus válasza Namelesske (#17702) üzenetére


cattus
őstag

Ja, oké. Annyit egyhuzamban még sosem néztem, ezért nem is tűnt fel.

Do the thing!

(#17705) Neurotoxin válasza cattus (#17700) üzenetére


Neurotoxin
őstag

World of Red Bull Ennek a telepítésére van valami megoldás? Vagy csak egyszerűen "visszavonták"?

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#17706) cattus válasza Neurotoxin (#17705) üzenetére


cattus
őstag

Valószínűleg az utóbbi.

Do the thing!

(#17707) #81556480


#81556480
törölt tag

Nagyon jó ez a panorámás képkészítő :C csak most vettem észre hogy van ilyen :C

(#17708) flashpointer


flashpointer
őstag

Nem ismeri fel a zune pc a telefont, de a szgép simán megjeleníti, mi lehet a baj? : /

(#17709) szp1 válasza flashpointer (#17708) üzenetére


szp1
addikt

Zune nem játszik a wp8-nál.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#17711) mikersz1


mikersz1
senior tag

Erre valaki?

(#17712) flashpointer válasza szp1 (#17709) üzenetére


flashpointer
őstag

Akkor hogyan tehetek rá csengőhangot?

(#17713) szp1 válasza mikersz1 (#17711) üzenetére


szp1
addikt

Nem egészen világos a kérdés...
Hálózat le van tiltva? Azt hogyan...? De van térerő?

flashpointer : a gépről átteszed a hangot a telefonra intézőn keresztül a megfelelő mappába.
Ha zene, akkor kell a "ringtone maker" az áruházból.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#17714) greenmelon94 válasza flashpointer (#17712) üzenetére


greenmelon94
tag

A sajátgépben megnyitod a telefont, és lesz ott egy Ringtones mappa, oda bemásolod.

(#17715) mikersz1 válasza szp1 (#17713) üzenetére


mikersz1
senior tag

Lehet rosszul írtam.
Na szóval, amikor feloldom a képernyőzárat, nincs térerő, majd egy idő után visszajön. Ezt eljátssza a telefon velem pár naponta. Hozzáteszem a térerő általában meg van 2-3 vonal. Úgy tűnik, mintha a térerő elmenne, mikor a képernyőt lezárom, még egyszer írom, ez csak pár naponta van, de akkor többször egymás után.

(#17716) Clemi válasza flashpointer (#17712) üzenetére


Clemi
veterán

Hát úgy, hogy miután rácsatlakoztál USB-vel a PC-re, megjelenik az eszközök között hogy Windows Phone és rákattintva megnyílik az intéző, amiben megnyithatod a "Ringtones" mappát, és oda bemásolod. Másrészt a "Music" mappába bemásolt zenék közül bármelyikből csinálhatsz csengőhangot, csak a Nokia Ringtone Maker kell hozzá, amit az Áruházban megtalálsz.

(#17717) flashpointer válasza Clemi (#17716) üzenetére


flashpointer
őstag

megvan, köszi, csak amikor rákerestem az jött ki a microsoft honlapján hogy zune kell hozzá (sőt egy magyar nokia jutub videóban is)

(#17718) Kryczek válasza Namelesske (#17703) üzenetére


Kryczek
tag

ez a "kis" ismeretterjesztő mi a f...szt keres itt a lumia 520 topicban?? :U :U csak kérdem....

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#17719) szp1 válasza mikersz1 (#17715) üzenetére


szp1
addikt

De tudnak hívni?
Volt már emiatt elmulasztott hívásod?

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#17720) mikersz1 válasza szp1 (#17719) üzenetére


mikersz1
senior tag

Nem volt még ilyen, hogy pont akkor hívtak volna. Teszek majd egy próbát, amikor nem mutat térerőt.

(#17721) szp1 válasza mikersz1 (#17720) üzenetére


szp1
addikt

Lehet, hogy a 2G és a 3G közötti automata váltást észleled.
Pont olyan helyen vagy, ahol váltogatja az üzemmódokat, ha elmegy a 3G visszakapcsol GSM-be, ezért ugrál a jelzés.
A régebbi symbianos nokiák ilyenkor még az élő kapcsolatot is eldobták....pl.C7..elég idegesítő volt, át is tettem sima GSM módba.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#17722) mikersz1 válasza szp1 (#17721) üzenetére


mikersz1
senior tag

2G a legnagyobb kapcsolatsebesség, arra állítottam direkt. Kecskeméttől 20 km-re lakom, ott biztos van torony, és nincs messze.

(#17723) szp1 válasza mikersz1 (#17722) üzenetére


szp1
addikt

Hát akkor passzolom.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#17724) kezman


kezman
őstag

Tárgytalan ! Bocs.

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17725) jimhun


jimhun
senior tag

Egy lista arrol hogy mik varhatok a 8.1-ben. WP 8.1
A kedvencem a Quiet Hours es ez "Options to always download emails and pictures within them", ettol meg tudok orulni hogy mindig kulon le kell minden emailben tolteni a kepeket.
Gondolom minden nem lesz benne az 520-asra kiadando 8.1-ben, amit mondjuk egy felso kategorias Lumia megkap, de remelem ez a 2 funkcio igen. :)

(#17726) Namelesske


Namelesske
addikt

Na 1 hónapja Black nélkül a T-Mobile-os Lumia 520 :C :U

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#17727) Namelesske válasza mikersz1 (#17715) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem is ezt csinálja. 3G le van tiltva, kizárt hogy 2G3G váltás lenne.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#17728) Kryczek válasza Namelesske (#17726) üzenetére


Kryczek
tag

addig jó... én azóta csak sz_pok vele :(

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#17729) student


student
őstag

ha megvenném a 25k-s tés 520-at hogyan lehet függetleniteni és mennyibe lenne?

(#17730) Tim82 válasza student (#17729) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17731) kezman


kezman
őstag

Nem működik a panoráma kép, megnyomom a gombot, csinál egy képet azt jóvan, keresi a végét, mit lehet vele kezdeni, már frissítettem de most se jó?

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17732) #81556480 válasza kezman (#17731) üzenetére


#81556480
törölt tag

Biztos hogy jól csinálod? Én tegnap jöttem rá hogy hogy kell :D

(#17734) kezman válasza #81556480 (#17732) üzenetére


kezman
őstag

Meg osztanád velem, akár privibe, lehet én vagyok a balf@sz :DDD

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17735) #81556480 válasza kezman (#17734) üzenetére


#81556480
törölt tag

Csinálod az első képet. azután ha elmozdulsz vagy rossz irányba mész vissza kell térni a halványan megadott részre. Ekkor felismeri ismét hogy hol jártál, és megint mehetsz tovább a vonal irányába amíg a kör be nem tölt telje4sen. Remélem érthető

(#17736) student válasza Tim82 (#17730) üzenetére


student
őstag

thx A függetlenítés 15 ezer forint készülékenként. nevetséges

(#17737) kezman válasza #81556480 (#17735) üzenetére


kezman
őstag

Ok, kösz, alakul, :K

Már csak a Black frissítést kellene megoldanom, meg van minden de a végén nem lép downlod módba, simán restartol bármit csinálok?, :F

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17738) littlelion21 válasza student (#17736) üzenetére


littlelion21
addikt

(#17739) counter4 válasza flashpointer (#17733) üzenetére


counter4
csendes tag

Legyen úgy :R

(#17740) Joker88 válasza kezman (#17737) üzenetére


Joker88
őstag

ja,ha mész a következő kör fele, lassan haladj :D nálam ha gyorsabban húzom a telefont,elveszti a "fejét" .. aztán újra kell indítanom a fotózást .

In loving memory of Garrett Lockhart

(#17741) kezman válasza Joker88 (#17740) üzenetére


kezman
őstag

Igen, már rájöttem, de ha visszamész nálam akkor is ok, kicsit rafinált de jó :K

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17742) SziberTomi


SziberTomi
tag

Sziasztok.

Hosszú gondolkozás után én is csatlakoztam az 520-asok táborához egy fehér példánnyal. Androidról váltok, remélem minden problémamentes lesz. :)

iPhone 5S

(#17743) kezman válasza SziberTomi (#17742) üzenetére


kezman
őstag

Üdv a csapatba :C

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17744) student válasza littlelion21 (#17738) üzenetére


student
őstag

akkor már megvárom hogy lemenjen az 525 ára 35re

(#17745) m1lan


m1lan
őstag

Az mitől lehet, hogy össze-vissza rezeg a telefonom? Itt van a kezemben, és rezzen kettőt, de nincs semmi értesítés. Az előbb böngésztem, és megint csak úgy rezgett :O

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#17746) monosgeri21 válasza m1lan (#17745) üzenetére


monosgeri21
tag

Szerintem kapod faszbúkon az értesítéseket, csakhogy azok napok óta érdekesen működnek :D

(#17747) HUNPablo


HUNPablo
tag

Érdeklődnék e készülék felől !
Samsung galaxy s-ről váltanék !
Milyen úgy általánosságban a telefon ?
Neten befagy-e pár oldal megnyitásánál ?
Facebook értesitést jól kapja?
Válaszaitok köszönöm :R

(#17748) m1lan


m1lan
őstag

Nálam azok most reggel óta rendesen jönnek, de az elmúlt napokban a késett értesítéseknél is volt toast értesítés, ennél a rezgésnél meg semmi :/

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#17749) Devas válasza HUNPablo (#17747) üzenetére


Devas
őstag

Jó ár/érték aránnyal bír nagyon, erősnek mondható hardvert pakoltak alá. A kijelző képe szerintem elég kellemes, bár pár emberkének az utóbbi időben van bevilágítása a kijelző alján. Játékokat elég jól viszi, bár a RAM miatt a csúcs játékok sajna nem mennek. A netezés gördülékeny, a gyári explorer nagyon is jól teszi a dolgát, mondjuk én már találkoztam olyan oldallal amin befagyott a böngésző, de nem jellemző. Van offline belföldi navigációja, ami szépen tartja a jelet, elég korrekt. Kapott rendes Office csomagot is. Az összeszerelés minősége szerintem gagyi, látni hogy spóroltak azon is. A facebook értesítésekre sokszor volt panasz, de állítólag valamelyik facebook appal tud rendesen is működni. Amúgy a telefon gördülékeny, nem akad, nem fagy, megbízható társ. Bár a WP8-nak egyenlőre még vannak fura megoldásai, amik majd idővel javítgatva lesznek, pl nemsokára jön a 8.1. A telefon játéknál picit melegszik a kamera környékén. Rendes fényviszonyok között kifejezetten jó fotókat lő, főleg macro terén. Akksija elég kicsi, átlagos használattal minden nap tölteni kell. Elég nagy a selejt aránya ezeknek a telefonoknak, érdemes megbízható forrásból beszerezni.

Mindent összevetve baromira jó kis cucc ezért a pénzért, ugyanúgy kiszolgálja az embert mint a csúcs WP telefonok. Ebben az árkategoriában, jobb mint az androiod pajtásai. Pár kiegészítő dologról kell csak lemondanod, pl LED villanó, equalizer, prémium burkolat...

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#17750) cattus válasza HUNPablo (#17747) üzenetére


cattus
őstag

Általánosságban jó, ezért az árért jelenleg ez a legjobb vétel.

Böngészés stabil, nálam még egyszr sem fagyott le netezés közben.

Én csak a beépített csevegőt használom, ott rendesen megjönnek az Üzenetek.

Do the thing!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.