Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Over567 válasza #58000384 (#33000) üzenetére


Over567
aktív tag

Értesítéseket nem látok csak hogy kikapcsolhatom a szülinapokat hogy ne mutassa. Ami egyébként nem bánnám ha maradna engem csak az idegesít hogy előtte való nap meg aznap is mutogatja külön ablakba hanggal meg stb. :D Ezt gondolom akkor külön nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#33002) #58000384 válasza Over567 (#33001) üzenetére


#58000384
törölt tag

A legegyszerűbb, ha felmész gépen az Outlook-os naptárba, majd ott a fogaskerékre kattintva beállítások > születésnapi naptár > "Értesítéskérés az eseményekhez és feladatokhoz" elől pipa ki, majd mented.

(#33003) onlineair


onlineair
tag

"K.: Hogyan tudok soft reset-et és hard reset-et elvégezni?

V.: Soft reset-nek elég kikapcsolni, majd visszakapcsolni a telefont."

Ez elírás? Tehát ha lemerül a telefon vagy véletlen kikapcsolom, akkor visszaáll minden a gyári beállításokba? Értem hogy soft reset nem hard, de akkor újra meg kell adni a beállításokat stb?

(#33004) cattus válasza onlineair (#33003) üzenetére


cattus
őstag

Soft reset = újraindítás

Do the thing!

(#33005) #58000384 válasza onlineair (#33003) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nem elírás, de ha a kérdésed végiggondolod vagy továbbolvasod a kiemeltet, akkor magadtól rájössz a válaszra. Érdekes lenne, ha mindig resetelné magát a telefon...
A soft reset az a telefon újraindítása, a hard reset pedig az alaphelyzetbe állítása (vagyis a beállítások és egyebek törlése).
Ha a Hang le+zárgombot nyomod 10 másodpercig, akkor a telefon azonnal újraindul (szoftveres hiba esetén kellhet). Ez a soft reset. Ha kikapcsolod meg be, akkor is ugyanez van, csak az nem újraindítás, hanem ki-bekapcsolás, meg nem veszítesz el függőben lévő adatot.

(#33006) onlineair


onlineair
tag

Soft reset = beállítások gyári állapotba állítása, de fájlok/adatok nem törlődnek
Hard reset = minden törlődik, és a beállítások is gyárira állnak vissza.
restart/reboot = ÚJRAINDÍTÁS = semmi köze az előző kettőhöz.

(#33007) #58000384 válasza onlineair (#33006) üzenetére


#58000384
törölt tag

"A soft reset is a restart of a device, such as a smartphone, tablet, laptop or personal computer (PC). The action closes applications and clears any data in RAM (random access memory). Unsaved data in current use may be lost but data stored on the hard drive, applications and settings are not affected."

Amiről írsz, olyan nincs a telefonoknál (hacsak nincs a beállításokban erre külön lehetőség, de nem szokott lenni, és nem soft reset, hanem restore defaults néven).

(#33008) starr


starr
őstag

Ma este jött egy fogaskerekes frissítés a Denim-re, de nem vettem észre semmi változást.
Nem tudjátok mi lehet ez?
Telenor függő a telefon.

(#33009) starr válasza starr (#33008) üzenetére


starr
őstag

Random reboot hotfix
http://www.windowscentral.com/windows-phone-random-reboot-hotfix-rolls-out-more-devices-india-europe-and-asia?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

[ Szerkesztve ]

(#33010) Namelesske


Namelesske
addikt

Megjöööttt!!! Remélem a GDR2!

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#33011) Namelesske válasza Namelesske (#33010) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát nem az, de már megvolt az első random reboot, jól megjavította :D Eddig nem volt baja csak fagyogatott néha. A görgetés sokat gyorsult egyébként.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#33012) mdraco válasza Namelesske (#33010) üzenetére


mdraco
őstag

Vajon én miért nem kaptam meg a frissítést...

(#33013) eddie17 válasza Namelesske (#33011) üzenetére


eddie17
addikt

Nálam is jelezte, töltöm is. Bár az enyém nem indult újra csak szimplán kikapcsolt ha gondolt egyet. :)

(#33015) mdraco


mdraco
őstag

Adtam egy HR-t, csodáltam hogy Cyan került vissza, de lefrissítettem, most se kaptam meg az utolsó javítást. De megérte így is, mert újra élmény lett használni :D Hagytam a két oszlopos kezdőképernyőt, mintha most nem erőlködik az animációval.
Egyébként mond valaki egy wp verziót ezzel az utolsó frissítéssel? Nekem 8.10.14219.341 van fent.

[ Szerkesztve ]

(#33016) Aarpok válasza mdraco (#33015) üzenetére


Aarpok
őstag

Helló!

Nálam is ez a verzió van fent. :K

Аарпок

(#33017) ghost364 válasza mdraco (#33015) üzenetére


ghost364
senior tag

Nálam is ez. Addig Cyant ír Denimre is, amíg le nem frissül az extras+info.

(#33018) mdraco


mdraco
őstag

Na jól van :) Egész jól megy most.

(#33019) Over567 válasza #58000384 (#33002) üzenetére


Over567
aktív tag

Köszi ez úgy néz ki bejött. :R

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#33020) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Valaki megtudja modnani hogy miért van az, hogy folyamatosan elkell indítani a frissítéseket? Amikor először elindítom midnetn okés, aztán pár perc mulva leáll ott ahol van, ha elindítom ugyanott folytatja..de nagyon idegesítő! Valaki tudja milehet a hiba??

Press "F" to pay respects.

(#33021) sentinel válasza Namelesske (#33011) üzenetére


sentinel
aktív tag

Nekem is befrissült (Vodás).
Sokkal gyorsabb lett a görgetés, meg úgy a kezelése is.

(#33022) tottenham78


tottenham78
csendes tag

Sziasztok.
Kb. egy hete szeretnék biztonsági mentést csinálni de nem lehet.Mindig azt írja a telefon hogy "sikertelen volt a beállítások biztonsági mentése.próbálkozzon újra később"
Valaki nem tudja mi lehet a probléma?
Köszi.

(#33023) cattus válasza tottenham78 (#33022) üzenetére


cattus
őstag

Töröld a meglévőt és próbáld újra.

Do the thing!

(#33024) tottenham78 válasza cattus (#33023) üzenetére


tottenham78
csendes tag

Ezt már csináltam.
Ez a baj hogy most nincs semmi mentésem és ha most történne valami teljesen elölről kellene kezdeni mindent.

(#33025) nemkufar válasza Namelesske (#33010) üzenetére


nemkufar
tag

Ma, 13 órakor megjött az enyémre is ez a frissítés! :Y
Mintha fürgébb lenne most újra, kb. mint pl. a kezdeti korában volt gyorsabb. (?) ;-)

Több nap van mint kolbász, ám kevesebb mint felhő. (saját idézet) ;-P

(#33026) Bendőke


Bendőke
tag

Sziasztok!

Megérkezett a fentebb (#33010) említett frissítés. De. 9-10 körül rádugtam a telefont a töltőre, elindítottam a frissítést, és azóta forognak a fogaskerek a kijelzőn, "kissé" túllépve a jósolt a 5-10 perces frissítési időt. A folyamatjelző sáv, úgy tűnik, rendesen végigért, tehát azt gondolnám, befejeződött a frissítés, csak valamiért nem indult újra. Mi lehet a gond, és mi a megoldása? Vegyem ki az akksit? Vagy akkor annyi az oprendszernek?

Előre is köszönöm!

Hozzáteszem, az enyém két év alatt kb. 2-3x indult magától újra, tehát nem volt egy égető probléma.

[ Szerkesztve ]

(#33027) #58000384 válasza Bendőke (#33026) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az aksi kivételével, vagyis a telepítés megszakításával azt kockáztatod, hogy csak egy HR vagy újratelepítés után fog működni a telefon (ha pedig hardveres gondja van, akkor lehet, hogy úgy sem). Ha van még türelmed, akkor várj, olvasni olyant, hogy több óra után ment tovább a csík. Lehet, hogy sérült egy fájl, vagy az SD kártya miatt ilyen. Lehetőleg ne merüljön le a telefon, rakd töltőre, hátha segít neki.
Ha meg újra kell indítani, akkor hang le+zárgomb 10 másodpercig tartásával csináld.

(#33028) StarKiller89 válasza Namelesske (#33010) üzenetére


StarKiller89
senior tag

frissítés után csonttá fagyott a telefon, olyan szinten mint még soha
gratulálok hozzá :D

[ Szerkesztve ]

| Samsung Galaxy S23 |

(#33029) Bendőke válasza #58000384 (#33027) üzenetére


Bendőke
tag

Köszi a tippet (hang le+zár benyomva 10 mp-ig), bejött. Újraindult, kiírta, hogy frissítések telepítése, és 1-2 perc múlva már el is indította az oprendszert. Gondolom, az lehetett, hogy végigment a frissítés, de valamiért nem tudott újraindulni.

[ Szerkesztve ]

(#33030) Namelesske válasza StarKiller89 (#33028) üzenetére


Namelesske
addikt

Az első boot után nekem is a beállításokba. Azóta jó. XD Nem is tudtam elküldeni a kommentet... xD

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#33031) #58000384 válasza Bendőke (#33029) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha az újraindításnál áll meg a folyamat, akkor nagy baj nincs, de ha éppen rendszerfájlokat cserél le, akkor szokott utána hibát írni, ezért kockázatos dolog közben újraindítani. De akkor most szerencsére nem ez volt.

(#33032) ghost364 válasza ghost364 (#32780) üzenetére


ghost364
senior tag

És láss csodát, megjavult mára. :))

(#33033) cattus


cattus
őstag

Valakinél előfordult olyan, higy töltőre csatlakoztatva lassabban működött a telefon? Nem gondoltam volna, hogy ilyen van, de egyre többször tapasztaltam.

Do the thing!

(#33034) #58000384 válasza cattus (#33033) üzenetére


#58000384
törölt tag

A takarékos módot teljesen kikapcsolva is ezt tapasztalod?

(#33035) cattus válasza #58000384 (#33034) üzenetére


cattus
őstag

Igen.

Do the thing!

(#33036) #58000384 válasza cattus (#33035) üzenetére


#58000384
törölt tag

Töltő gyári? Ki lehetne zárni a szoftveres hibát a szokásos módon, ahogy a hardverest is egy akkucserével vagy egy másik töltővel.

(#33037) cattus válasza #58000384 (#33036) üzenetére


cattus
őstag

Igen, minden alkatrész eredeti. Az a furcsa, hogy csak kb. 1-1,5 hónapja vettem észre. Még év elején volt szervizben főpanel cserére, lehet ez is bekavarhat.

Do the thing!

(#33038) Namelesske válasza cattus (#33033) üzenetére


Namelesske
addikt

Viszonylag sok telefonnál van így, vannak gyártók akik őszintén figyelmeztetnek is erre. [link] Ha melegszik a telefon, korlátozzák a processzor és a gpu sebességét. Elvileg a usernak nem lenne szabad észre vennie. Csak gondolom az 520 már csúcsra van járatva 8.1 alatt és a legkisebb is számít.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#33039) cattus válasza Namelesske (#33038) üzenetére


cattus
őstag

Na látod erre nem gondoltam, hogy throttling lehet telefonokon is. Bár az igaz, hogy tud melegedni a kicsike.

Do the thing!

(#33040) #58000384 válasza cattus (#33039) üzenetére


#58000384
törölt tag

Van ilyen, de töltésnél is? Olvasgattam fórumokon, de sehol sem írják konkrétan ezt, csak Droidos telefonoknál lehet tapasztalni olyant, hogy másik töltővel a kijelző belassul vagy lefagy.
Nekem GPS mellett sem lassul be a telefon, pedig akkor jó forró. Persze ettől még lehet, de...

Töltsd gépről, akkor lassabban tölt, aztán nézegesd meg aközben is.

(#33041) Kócoska


Kócoska
csendes tag

Üdv!
Sose lesz Google+ Hangouts? :B
Egy ismim csak azzal hajlandó kommunikálni, én meg folyton "fussak" a számítógéphez, hogy lássam, ha írt (vagy éppen hívni szeretne), mivel még az ie-ben se lehet megnyitni..... :W A facebookban sincs semmi hívás lehetőség, amit ígértek ezelőtt... pfffff....... ez évek alatt semmit se változott.... :C
Valakinek nincs valami alternatív megbízható megoldása ezzel kapcsolatban?

(#33042) #58000384 válasza Kócoska (#33041) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nem lesz, a Google annyira fél a Microsofttól, hogy semmilyen szolgáltatását nem jelenteti meg WP-n :D

A Skype az jó.

(#33043) hdtomi


hdtomi
senior tag

Kb. 2 hete írtam, hogy tesóm telója elromlott és a csere készülék is rossz volt. Visszakapta a telefonját, a belsejét kicserélték, félig új a telefon azt mondták neki, kijelzője és hátlap maradt a régi.

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#33044) Namelesske válasza Kócoska (#33041) üzenetére


Namelesske
addikt

IM+ Tud Google Hangouts-ot valamennyire. De se hívás se videóchat.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#33045) WD9


WD9
csendes tag

Sziasztok!

Billentyűzet beállításban szeretném a segítségeteket kérni.

8.0 Black-en a szövegjavaslatokat nem tudom előhívni. A magyar billentyűzet beállításainál kipipáltam a szövegjavaslatokat, majd visszaléptem egyet és azóta ha rákoppintok a magyar billentyűzetre, nem lép vissza a részletes beállításokhoz, csupán a "Letöltés előkészítése..." szöveg fogad folyamatosan.

Ha eltávolítom a magyar billentyűzetet, akkor a "Hozzáadás" résznél meg fog újra jelenni, mint letölthető alternatíva? Mert jelenleg nem elérhető ott.

Nemrég volt HR, jó lenne anélkül megoldani. :)

(#33046) FireKeeper válasza WD9 (#33045) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sztem add hozzá és hagyd úgy egy jó darabig. én anno HR után elfelejtettem felrakni a magyar billt és utána beletelt a telefonnak vagy egy délutánba, hogy leszedje, de aztán csak felrakta végül.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#33047) WD9 válasza FireKeeper (#33046) üzenetére


WD9
csendes tag

Már kb. 2 hete ez a "Letöltés előkészítése..." szöveg fogad. :)

(#33048) FireKeeper válasza WD9 (#33047) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

na az már para :N

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#33049) #58000384 válasza WD9 (#33045) üzenetére


#58000384
törölt tag

Távolítsd el és próbáld újra. Ha nem megy, állítsd át teljesen angolra, majd telepítsd annak is a billentyűzetét, utána a magyart. Ha így sem jó, akkor HR.

(#33050) galervin93


galervin93
őstag

Hali!
Nem feltétlenül 520, talán inkább 8.1 kérdés - a régebbi Viber-üzenetek előhalászhatóak valami úton-módon, vagy csak a folyamatos felfelé tapicskolással? Nincs valami lehetőség arra, hogy dátum szerint keressünk, vagy egy txt fájl, vagy bármi?

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.