Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) CJ4567 válasza ghost364 (#30999) üzenetére


CJ4567
veterán

Úgyszintén :))

No Sana No Life

(#31002) paavoo


paavoo
aktív tag

Hi, már egy fél órája forog a fogaskerék, a csík se indult meg. Sima alap verzió. Ilyenkor mivan?:S

(#31003) bodnar10261 válasza paavoo (#31002) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Lumia software recovery tool

Bodnár Dávid

(#31004) paavoo válasza paavoo (#31002) üzenetére


paavoo
aktív tag

Az sd kártyát kellett kivenni, most megindult, hátha valaki hasonló helyzetbe kerül. :)

(#31005) bodnar10261 válasza Tin (#30943) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Van egy kis probléma nem tudom hogy valaki felfedezte e de nekem a h+-t meg a 3G jelölést mobilnetnél összemossa és nem tudom miért. Ill van még egy változás az fm rádiónál kiírja melyik zene szól éppen.

Bodnár Dávid

(#31006) Kemzso válasza xyzikeee (#3947) üzenetére


Kemzso
újonc

Sziasztok,

sajnos, csak a jelenség leírásával találkoztam, megoldással nem ... :(

Egy fogadott hívást követően, mikor újra szerettem volna használni a telefont /520/ be volt kapcsolva a repülőgép üzemmód, viszont nem lehet kikapcsolni .. A kis csúszka azonnal visszamegy bekapcsolt állapotra.

Volt:
- újraindítás
- gyári beáll. visszaállítás

de semmi.

Valaki találkozott ezzel a jelenséggel? Van rá megoldás??

Köszönöm a gyors segítséget.

Zs

(#31007) KunEmber válasza Kemzso (#31006) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ez izgi. Tedd újra az egész telefont a Lumia Software Recovery Tool-lal.

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#31008) Kemzso válasza KunEmber (#31007) üzenetére


Kemzso
újonc

Köszi, közben elindítottam ...
Épp letölt, de ez a jelenség nagyon durva, ha a főmenüből kapcsolom ki akkor vagy 5 percig a bal felső sarokban folyamatosan ugrál a repülő és a hálózat jel, majd egyszer vissza áll ismét repcsire :(

[ Szerkesztve ]

(#31009) bodnar10261 válasza Kemzso (#31008) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Nah sikerált megcsinálni a szoftverjét?? Nekem nem volt még ilyen max a mobilátvitel ugrál egyfolytába ha kiakarom kapcsolni. De szerintem mindenkinél ugrál.

Bodnár Dávid

(#31010) Namelesske


Namelesske
addikt

Nekem meg olyat csinált az előbb, hogy nem nyitotta meg a tárcsázót... hát király... :W

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#31011) tothjozsi96 válasza Namelesske (#31010) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nekem meg azt csinálta tegnap este amit eddig még sosem.
Szerintem megtellett a RAM és próbáltam böngészőben YouTube-ot nézni, megnyitottam egyszer.
Elkezdtem nézni kilépett a böngészőből.
Megcsináltam ezt még egyszer és megint kilépett.
Eddig nem volt ilyen bajom.
Nekem amúgy a Messenger-t nem szokta megnyitni néha.

(#31012) Namelesske válasza tothjozsi96 (#31011) üzenetére


Namelesske
addikt

A messenger az ismerten bugos. Na de rendszer appok...

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#31013) kutga válasza Namelesske (#31010) üzenetére


kutga
nagyúr

A telefon amivel épp telefonálni nem lehet. :P

Let the Zone take me if I am.

(#31014) bodnar10261 válasza kutga (#31013) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Na ott már komoly probléma van már, ha nem lehet vele telefonálni

Bodnár Dávid

(#31015) m1lan


m1lan
őstag

Került a családba egy Lumia 530. Hát sebességre oda-vissza veri az 520-ast, de az a kijelző... rettentő siralmas. Amin abszolút meglepődtem, hogy pl. a Minion Rush is sokkal szebben fut rajta, holott a GPU elvileg gyengébb. Ha legalább ilyenre meg tudták volna csinálni az 520-at, még most is azt nyomkodnám.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#31016) kutga válasza bodnar10261 (#31014) üzenetére


kutga
nagyúr

Gondolom azóta már megoldódott. Amíg viszont ennyi gond van a szoftverrel, én nem váltok vissza az 520-ra. A butatelefonom nem tud semmit extrát, de azt legalább stabilan. :P

Let the Zone take me if I am.

(#31017) #58000384 válasza Namelesske (#31010) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha valami mindig megbízhatóan, tökéletesen működött nekem, azok pont a telefonfunkciók voltak. Ezért örültem a váltásnak Droidról. Honnan tudod, hogy nem a "herélgetéshez" van valami köze? A rendszerbe nem látsz bele, nem tudhatod, hogy éppen mihez akart valamiért hozzáférni, amit esetleg már töröltél.

(#31018) orangutan4 válasza paavoo (#31004) üzenetére


orangutan4
tag

Köszi, nekem is ez volt, és 4 szer újra kellett tennem a telot, mert 1szer sem indult el, de így okés. Ez vmi bug lehet akkor! :))

(#31019) miqlas válasza m1lan (#31015) üzenetére


miqlas
őstag

... az bizony a 4 mag miatt van ;)

42

(#31020) Namelesske válasza #58000384 (#31017) üzenetére


Namelesske
addikt

Onnan hogy épp nem herélt :B ;) [pont az ilyen kérdések elkerülése végett raktam tisztán, a herélt már bizonyított] A Denim pedig eddig semleges.

Frissült a Developer Preview build az 535 tulajoknak!

Must have apps!

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#31021) tecsa74


tecsa74
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni.
Páromnak van egy Lumia 520-as készüléke,pont most 1 éves.
Zenehallgatás közben vissza akarta léptetni a zenét,de sajnos egyik pillanatról a másikra a bekapcsoló gomb nem működött.
Azóta sem működik,nem reagál semmire.
Hátlapot levettem,de igazából a gomb nincs beragadva.
Akksi ki,majd be és nem lehet bekapcsolni.
Viszont resetre reagál,és így tudom csak bekapcsolni.
Ezért végképp nem tudom eldönteni,hogy a bekapcsolás gomb lehet rossz,vagy valam szoftveresen nem stimmel.
Kamera gomb megnyomásával tudjuk most oldani a kijelzőt.
A problémák előtt a készülék frissítette magát.
Ha valakinek lenne ötlete,vagy esetleg csak beállítási gondok vannak akkor örömmel venném a válaszát.

Köszönöm szépen,s további szép karácsonyt kívánok! :-)

Üdv:
tecsa74

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#31022) Namelesske válasza tecsa74 (#31021) üzenetére


Namelesske
addikt

Átmeneti megoldásnak:

A telefon automatikusan bekapcsol ha töltőre dugod (gondolom ezt már tapasztaltad)
Be lehet állítani hogy dupla koppintásra felébredjen a kijelző kikapcsoló gomb nélkül. A beállítások - érintés alatt. Lezárni pedig úgy emlékszem van olyan csempe ami képes lock-kolni a kijelzőt. Asszem System Tiles a neve.

Lumia Software Recovery Tool segítségével meg lehet próbálni újra telepíteni a készülék szoftverét, hátha megoldja a problémát, de így minden adat amiről nem készült biztonsági másolat el fog veszni. Szóval előtte nem árt mindent lementeni, szinkronizálni, stb.

Ahogy emlékszem volt néhány hasonló hiba korábban, ott a mikrokapcsoló forrasztása vált le a nyákról, azért nem működött. Átmenetileg van rá megoldás: [link]

Mindenképp érdemes lenne beadni egy szervizbe garanciális problémáról van szó. Ha így döntesz, akkor inkább ne próbáld ki a fenti videóban bemutatott módszert, mert amilyen rosszindulatúak még megvonják miatta a garanciát.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#31023) kutga válasza tecsa74 (#31021) üzenetére


kutga
nagyúr

Jobb helyeken két év garival adták a készüléket, adjátok le valahol.

Let the Zone take me if I am.

(#31024) tecsa74 válasza Namelesske (#31022) üzenetére


tecsa74
tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm , a kijelző koppintásos módszerrel működik a dolog:)

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#31025) tecsa74 válasza kutga (#31023) üzenetére


tecsa74
tag

Szia!

Megkeresem a garanciapapírt,nem emlékszem hány évet írtak rá.
Tescoban lett véve függetlenül.

Köszönöm a válaszod!:-)

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#31026) kutga válasza tecsa74 (#31025) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha még van rá, én nem mókolnék a szoftverrel, oldják meg ők. A szervizben is az lesz az első.

Let the Zone take me if I am.

(#31027) #58000384 válasza Namelesske (#31020) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát ez bizony fura. De talán egyedi eset eddig :) Nekem pont ez tetszett az elejétől fogva, hogy azonnal leteszi, ha gombot nyomok, azonnal ott ír mindent, ha hívnak, semmi Droidos dolog nem volt és azóta sincs. Biztos megbolondult, mert napkitörés volt a szobádban, vagy valami :D

(#31028) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki találkozott már ilyen hibával?

"A érintő pad a hibás bekapcsolás után egy érintésre
összeugrik a kép"

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#31029) miqlas válasza #58000384 (#31027) üzenetére


miqlas
őstag

... én örülök, hogy nem tapasztaltam ezeket a hibákat! Droidon sokkal több problémával találkozik az ember, ha nem felsőkategóriás készüléked van ... egyedül az a problémám, hogy nem tudok biztonsági mentést csinálni, nem fejezi be, de ez belefér :)

42

(#31030) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Jelenleg egy Lumia 710-esem van. A WP7 vs 8 miatt gondolkodtam váltáson. Ha leserélném egy 520-asra, akkor az visszalépés volna szerintetek? Vagy az eltelt időben a belépő szintű telefon is hozta azt, amit korábban egy közép kategóriás?

Ha megéri lecserélni, akkor ugyanazokat a programokat hogy tudom visszatelepíteni? Pl. van rajta Angry Birds, ami akkor nem volt fizetős éppen, de most az. Mi a megoldás, ha egyik Lumiáról költözik az ember egy másikra?

(#31031) westcoastog válasza NoOne1976 (#31030) üzenetére


westcoastog
veterán

710 és 520 között azért ég és föld a különbség, érdemes váltanod.

(#31032) netpeti98 válasza NoOne1976 (#31030) üzenetére


netpeti98
addikt

Én inkább egy 1 GB ramos és eleve 8.1-el kijött készüléket vennék.
Az 535 pont ilyen. De nekem például több mint egy éve szolgál az 520 hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#31033) rbertkrl válasza NoOne1976 (#31030) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Ha nem fontos a videók felbontása, a vaku és az, hogy nem Nokia van ráírva a telefonodra, akkor egyértelműen 535! Ha fontos a kompakt méret, a videók nagyobb felbontása akkor 520. A piactér egy ideje az előzőleg ingyen telepített alkalmazásaid megvásároltnak tekinti. Maximum a rendszer miatt lehet, hogy másik verzió van írva wp8-ra. Ezért lehet, hogy nem lesz ingyenes és nem mutatja majd "saját" appnak.

Szerk.: Egy éve csak a rossz szériából kifogtam egy kijelzőgondosat, ami mellett az akksi is rossz volt. Ez úgy gondolom egyéni hiba volt, szervíz kicserélték kijelzőt is, akksit is. Azóta minden rendben van vele.

[ Szerkesztve ]

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#31034) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Amiért 520-ban gondolkodtam, és nem 535-ben az az, hogy az 520-at meg tudom venni használtan 15ezer körül még 1 év garanciával, és így jóval kedvezőbb az ára, mint egy 535-nek. (Számomra a telefon csak telefon, sokat már nem szeretek kiadni rá.) Persze ha tudtok jobb ár/érték arányút mondani, akkor azt is megfontolom.

Az 520 miben jobb, mint egy 710? Nem vagyok egy telefon szakértő, én csak telefonálok, meg 1-2 dologra használom, ezért kérdezném laikusként.

Pl. a képernyő minősége jobb/rosszabb/azonos?

[ Szerkesztve ]

(#31035) Namelesske válasza #58000384 (#31027) üzenetére


Namelesske
addikt

Mondok jobbat: Az asszonynak is most kezdett szarakodni a telefon WP8-cal.
Egyszerre vettük nagyjából szóval, van ebbe valami. Abba biztos lehetsz, hogy Ő nem basztatja, se nem hackeli :D

Nem nevezném egyedi esetnek, haver is panaszkodott 8.1 óta. Alapjában véve még mindig jobb mint egy low end droid.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#31036) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki találkozott már ilyen hibával?

"A érintő pad a hibás bekapcsolás után egy érintésre
összeugrik a kép"

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#31037) #58000384 válasza Namelesske (#31035) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nyilván ha nem egyedi eset, akkor valamitől előfordulhat, a tárcsázó is egy alkalmazás, az is össze tud omlani, de eddig nem hallottam sehol erről senkitől. Droidon meg már említettem annak idején, hogy egy SGS3-nál is szépen eltűntek a híváskezelő gombok, mert gondolkozott a rendszer, és nem lehetett megszakítani a hívást. Az meg nem egy olcsó telefon :)
Amúgy nekem telepítve van kb. 40 alkalmazás, mindegyik a telefonra, a naptártól kezdve mindent használok, szinkronizálom, netezek, videót nézek, még sincs sem belassulva, se nem lépeget ki (csak az IE, ha elfogy a memória), pedig még az ideiglenes fájlokat sem törlöm soha. Ismerősöm ugyanígy van a saját 520-ával, azzal a különbséggel, hogy nemrég megadta magát a képzár gombja, viszi szervizbe, addig meg koppint az ébresztéshez.

miqlas42: hát én biztonsági mentést csak egyszer csináltam, de akkor szerencsére jól működött :K

(#31038) Namelesske válasza #58000384 (#31037) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem Galaxy Nexuson volt egy olyan probléma a SOC-kal, hogy ha 4 fok alá csökkent a hőmérséklet kint akkor lezárt képernyő mellett lefagyott, és nem is rebootolt. Csontra fagyott. Hívás közben is ha a proximity lezárta a kijelzőt akkor már nem ébredt fel többé. Meg persze az hogy kilapozta a tácsázót még full üres telefonnal is már természetes volt.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#31039) miqlas válasza #58000384 (#31037) üzenetére


miqlas
őstag

... nekem is van biztonsági mentésem, amit valószínűleg automatikusan csinált, de folyamatosan rinyál, hogy már túl régi (3 hónapos) - megnéztem a OneDrive-on és 11.08-ai, tehát semmi képpen sem 3 hónapos! Ja, és novemberben pofátlanul mobil neten csinálta meg, fel is zabált 378 MB-ot az 500-as keretembõl! :S

42

(#31040) #58000384 válasza Namelesske (#31038) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát nagy hidegben a butafonom is megbolondult anno, állandóan visszalépett a menübe, meg 5 perc alatt le is merült, kikapcsolt. Fémházas volt, szóval elég hamar átfagyott.
A P500-am meg a vége felé csinált olyant, hogy rendezvényen ültem, megnéztem az időt és éppen hívott valakit a telefonkönyvből. Aztán letettem, és később felhívtam az illetőt, aki elmondta, hogy kb. 4x hívtam őt zsebből egymás után, pedig a kamerával volt lezárva a képernyő. Ezután leszedtem a CM 9-et és visszaraktam a gyári droidot, ami lassabb volt, de legalább ezt nem csinálta. Aztán jött az 520, és megoldotta minden bajom :)

miqlas42: Nem tudod törölni és újat csinálni? Nekem annak idején meg úgy váltott mobilnetre wifiről, hogy nem is jelzett, aztán az 50 MB havi keretem elment 3 másodperc alatt egy videóra :D

[ Szerkesztve ]

(#31041) Namelesske válasza #58000384 (#31040) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem is csinált ilyet a CM11

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#31042) #58000384 válasza Namelesske (#31041) üzenetére


#58000384
törölt tag

Pedig az még jobb is. Nekem a GPS sem működött, kellett hozzá txt fájlt mókolni, meg a hangerő is 10x hangosabb volt mint gyárival (torzított is rendesen 2/10 mellett). Ejj, ez nem hiányzik :N

(#31043) kayman válasza Namelesske (#31022) üzenetére


kayman
senior tag

Van esetleg olyan, aki orvosol egy ilyen forrasztási hibát? :U

HyperTransport az úr!

(#31044) tottenham78


tottenham78
csendes tag

A telefonon lévő naptár 2015-ben a májusi pünkösd vasárnapot és hétfőt nektek is csütörtökre és péntekre teszi?(Denim) :)

(#31045) cattus válasza tottenham78 (#31044) üzenetére


cattus
őstag

Igen. :D

Do the thing!

(#31046) Joci42


Joci42
tag

Sziasztok!
Eltűnt egy Lumia 520-as telefon. Tegnap este vagy ellopták vagy el lett hagyva. A windowsphone.com-on próbáltam a telefon követését még az nap este, de nem akarta megtalálni még az utolsó ismert helyet sem dobta ki. Van lehetőég valahol IMEI szám alapján bemérni? Vagy bármilyen módszer amivel meg lehet találni?

(#31047) NORBl


NORBl
aktív tag

Nem tudom milyen lumia van a kezemben, és ezt a topicot találtam most csak gyorsban. Ki lehet jelölni több képet egy időben a fotóalbumban ? Hogy lehet felmásolni képeket számítógépre ? Feldobom gépre, letöltöm hozzá szoftvert, de azon belül, hol/hogy kell képeket másolni gépre ?

(#31048) Sub-ZeRo válasza NORBl (#31047) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha van MS fiókod, éls wifivel vagy, a onedrive fiókba szinkronizálja őket.

Ha nem, akkor feldugod gépre, feldobja a szoftvert magának, kioldod a képernyőzárat és a sajátgépen megkeresed a telefont és ott megtalálod amit szeretnél.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31049) Namelesske válasza NORBl (#31047) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem kell hozzá semmilyen program, úgy ismeri fel a gép mint egy pendrive-ot. Windows XP-nél Windows Media Player 10 a minimum követelmény a driverek miatt. A lenti sávon van a kijelölés gomb.

A beállítások névjegy alatt tudod megnézni milyen telefonnal van dolgod.

#31046 Joci42

Mobilinternet vagy WIFI kell hozzá, meg bekapcsolt telefon, és az hogy még a Microsoft fiók aktív legyen. Sajnos azonnal ki kellett volna adni a zárolás parancsot neten. Ha ellopták, akkor szinte biztos hogy azonnal töröltek róla minden személyes adatot... szóval esélytelen megtalálni már. Ha be volt állítva a fényképek automatikus feltöltése, és van olyan amatőr a tolvaj hogy lő egy fotót akkor abból kiolvasható a GPS koordináta.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#31050) NORBl válasza Sub-ZeRo (#31048) üzenetére


NORBl
aktív tag

Tudok a telefon mappájába turkálni, mintha android lenne ? Azt hittem csak a programon keresztül tudok képeket lementeni. Warezolni lehet ezeken a mobilokon ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.