Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) FireKeeper válasza duo (#2000) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ZTE Blade-hez képest nekem kb egy megváltás :D elsőre furcsa is volt, hogy nemhogy takarnom nem kellett a kjelzőt, hogy lássam, de még a napszemüveget sem kellett levenni.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2002) HuMarc


HuMarc
addikt

(#2003) #59070464 válasza HuMarc (#1986) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nem jobb az 520-as kijelzője. A 620-as jelentősen szebb képminőséget produkál. Főleg feketébb feketét és fehérebb fehéret. Mindamellett élettelibb (nem túlszaturált) színeket. Nem egymás mellett nézve viszont vállalható az 520-as is.

(#1998) mindthecrap
Ugyanez az 520-ason. Pin kód kérővel szembesülök és idegbajt kapok, főleg egy 70 km után. Viszont ma töröltem Endomondo-t és feltettem a Sports Tracker-t. Pár óra múlva volt egy olyan fagyásom, hogy power gombra sem reagált a készülék. Azt hosszan nyomva sem. Aksit ki kellett vennem. F*CKING MOTHER!

(#2000) duo
Így utólag olvasva, pontosan ugyanezt éltem meg. :))

[ Szerkesztve ]

(#2004) Pano


Pano
addikt

Ja amúgy elmesélem nektek hogyan jártam a 520 vásárlásával. Kész kabaré, nem fogjátok nekem elhinni. Én is kételkedtem benne, hogy megtörténik, de én éltem át.

Kártyafüggetlenben gondolkoztam, igaz, hogy jóval drágább, de annak a pártján állok. Kiválasztottam a legjobb árat és elmentem megvásároltam (cián színűt).
Hazahozom, bekapcsolom telepítgetem, megcsörren a telefon. No, első hívás! Igaz nem az én telefonom, de felveszem, kíváncsi vagyok a hangjára.
A hangszóró olyan szinten recsegett, hogy nem értettem a vonal túloldalán lévőt. Mondom szar a telefonod.. "nem, az övé jó". Elkezdem megcsörgetni a saját telefonom vele, felveszem -mint az idióták egyik fülemen az 520, másikon a 620-, nyomom az egy-kettő cinballon-cinballon szöveget.. hát, ez tényleg tropa.
Belenyúltam, megesik. Másnap visszavittem, cserélték.. mondom kipróbálom ott helyben, még egy kört nem akarok futtni.

Második telefon: Bekapcs, nem működik az érintőkijelző. Mondom WTF?! Lefagyott? Akksi ki, újra be.. megint nem működik. Kérek másikat.

Harmadik telefon: Bekéri a pin kódot, megadom, lezajlik az előtelepítés. Nincs térerő, nem lát hálózatot. Sehogy sem. Reakcióm: vááááááááááááá. Ismét kértem egy másikat, már ők se hitték el.

Negyedik telefon: Eleje csodás, amint elindítottam bármilyen alkalmazást a csempéről a telefon újraindult. Itt már a bőgés határán voltam. Ezt felváltotta a düh, nagyon felkaptam az agyvizem ezen az egész hercehurcán.
Ilyen a világon nem létezik gyerekek!

Megszegtem az esküm, bementem a telenorba és vettem a p***ába egyet függőn, már rohadt ideges voltam. Mesélem a csajszinak hogy jártam, nézett meg röhögött, hogy ez hogy lehet?! Én se tudom mondtam, így még soha nem jártam.
Meséli nekem, hogy iszonyat mennyiséget eladtak az utóbbi 1-2 hétben és 2-3 darabot vittek csak vissza.

Ezzel semmi gond nincsen, müxik flottul. *kopp-kopp*. Bár a hátlap nem a legjobb összeszerelés, kicsit laza, ha mikroszálas kendővel áttöröltem a kijelzőt, volt egy kétszer olyan pont hogy kicsit elmozdult a hátlap, mint ha kicsit bő lenne neki. De hogy ezért vissza nem viszem, az biztos. Majd a szilikon tok megtartja. Kézben semmi gond a hátlappal legalább, de tényleg elég lazán illeszkedik. Nagyon könnyű leszedni.

[ Szerkesztve ]

(#2005) HuMarc válasza Pano (#2004) üzenetére


HuMarc
addikt

Égi jel? Hiszel az ilyenekben? :DDD

(#2006) Pano válasza HuMarc (#2005) üzenetére


Pano
addikt

Ha hinnék nem lettem volna ilyen kitartó :D

@albiosz: Igen, teljesen hivatalos üzletben. Egy nagy nevűben. Rendes nokia garral árulják.

[ Szerkesztve ]

(#2007) albiosz válasza Pano (#2004) üzenetére


albiosz
őstag

GSM boltban történtek az esetek, bolti garival árult készülékekkel?

(#2006) Pano: tehát gyári Nokia garival árulták őket? Mert akkor elég fura a helyzet. Ha viszont boltival, akkor nem csoda. Nagy nevű üzletekben is gyakran árulnak bolti garival (is).

[ Szerkesztve ]

(#2008) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Sziasztok! Az vajon miért lehet, hogy hiába állítom be a fényerő szabályzást automatikusra, amint kilépek a menüből egyből kikapcsolja és beáll arra az értékre amit amúgy nem használna (kicsi közepes magas) :F

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#2009) Pano válasza albiosz (#2007) üzenetére


Pano
addikt

Igen, láttam a csomagban a Nokia garjegyet. Amikor első körben vettem, az is lett kitöltve, rendes számlát is kaptam. Mondom, nagy nevű cég, nem ilyen szürke importos stb kis bolt.
Jah és a dobozon volt Bravotel-es plomba.

[ Szerkesztve ]

(#2011) #59070464 válasza Pano (#2004) üzenetére


#59070464
törölt tag

Miért váltottál 520-ra (te is :) )?

(#2012) tybsen válasza Pano (#2004) üzenetére


tybsen
addikt

Hm, miert nem vettel egy masik uzletben fuggetlen darabot, nem ertem.

Ennek a dontesnek kb annyira volt ertelme,mintha negyszer ettel volna egy-egy csokitortat valahol egy cukraszdaban es minden ilyen alkalom utan amikor kijossz a cukraszdabol, elkezd esni az eso... es az otodik alkalommal mar inkabb nem csokitortat kersz hanem dobostortat -> amikor pedig kijossz, eppen nem esik az eso. De az egyiknek semmi koze a masikhoz.

[ Szerkesztve ]

(#2013) sandorwat


sandorwat
csendes tag

Mi lehet az oka annak, hogy a telefonom nem látja a memóriakártyát? Mióta alaphelyzetbe állítottam nem érzékeli, eddig viszont flottul ment.

(#2015) Pano válasza #59070464 (#2011) üzenetére


Pano
addikt

Én nem váltottam, családban másnak vettem meg.


tybsen
Mert ezek után nem voltam hajlandó annyit adni érte, mint amennyibe a független kerül.


CyberPunk666
Lehet nekem is egy új osztót kellett volna kérnem :D Kértem is, lényegében. Ezzel egyelőre nincsen gond.

[ Szerkesztve ]

(#2016) CyberPunk666 válasza Pano (#2004) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A bátyám anno egy ugyanilyen sorozatot levágott amikor vett egy 3310-es telefont.
:D

A megoldás az volt, hogy végül engem küldött el megvenni és az a darab viszont a mai napig működőképes.

(#2017) sandorwat válasza #40993792 (#2014) üzenetére


sandorwat
csendes tag

Csak laptopba tudom applikálni, az látja. Se másik telefon, se fényképezőgép :(

(#2019) timekeeper válasza sandorwat (#2017) üzenetére


timekeeper
tag

Ugyan ez volt a problémám tegnap, laptopban megformáztam, utána flottul ment a telóban is :)

(#2020) ViTToRe


ViTToRe
aktív tag

Egyébként a VIBER probléma megoldódott egy törlés/telepítés párossal, azóta mindent jelez, bejövő hívást is azonnal... Továbbá Facebook app frissült és 20-30mp késéssel jelzi az üzenetet-értesítést-hozzászólást meg miegymást...

(#2021) CyberPunk666 válasza ViTToRe (#2020) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

általános dolog már amúgy, hogy megjönnek az üzenetek? Sok helyen olvastam, hogy a legutóbbi frissítések óta szépen jönnek meg sokaknak.

(#2022) mindthecrap válasza CyberPunk666 (#2021) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

hát a szépen az túlzás sajnos, egy-két napig jó volt de azóta megint összevissza jönnek. néha amikor már 20 perce megy a wifi, egyszer csak bedob egy 4 nappal ezelőtt elfogadott friend requestet meg ilyenek... :F

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#2023) ViTToRe válasza CyberPunk666 (#2021) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Aha, eddig ahogy figyeltem jelez mindent. Google push is működik rendesen, nincs semmi gond.

(#2024) CrAck69


CrAck69
senior tag

Hali srácok.
Lenne pár kérdésem.
Megnyitom a beszélgetéseket és átváltok facebookra a kiválasztott személynél
szeretnék neki képet küldeni amit épp előtte fényképeztem és nem tudok.
Az miért van? Csak tartózkodási helyet tudok vele megosztani.
Ha nem lehet így akkor hogyan tudok képet küldeni neki facebookra?

És még valami, lehet valahogyan a névjegyeket
egyesíteni/összekapcsolni csoportosan?
Vagy nem tud ilyet? Mármint hogy felajánlja magától az azonosakat
és én ki tudom választani hogy kit akarok összekapcsolni milyen fiókkal?
Csak mert erre is most jöttem rá mikor üzenetet akartam küldeni facebookon
elsőnek smsben akarta küldeni aztán kapcsoltam össze a személyt
és csak miután a váltás gombra kattintottam akkor jött elő :)
de akkor sem tudok vele megosztani képet. :(
Pls help :R

Egyszer fenn....

(#2025) sandorwat válasza timekeeper (#2019) üzenetére


sandorwat
csendes tag

Én hiába formáztam meg úgysem látta. Új kártyát szintén nem. Viszont egy új visszaállítás után rögtön felismerte.

(#2026) duo válasza #59070464 (#2003) üzenetére


duo
őstag

[próbáld ki esetleg ezt]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#2027) #59070464 válasza duo (#2026) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ez a három a legjobb, ebben a sorrendben: Strava, Endomondo, Sports Tracker. A többi nem nagyon rúg labdába. Első ráadásul csak Android, iOS-re van. Második WP8-on elég szegényes, már ami a mobil verziót illeti. Utóbbit még nem próbáltam, mert még nem fanyalodtam rá. De már mindegy is, mert arra a szintre jutottam, hogy inkább veszek egy olyan km órát, aminek az adati feltölthetőek számítógépre (1; 2; 3). Ezek legalább pontosak is, cserébe nem rajzolják be a térképre a megtett utat. Legalább is az emberibb áron létező ilyen jellegű órák nem (<250 EUR). Így is olcsóbban jövök ki (jobb eredménnyel), mint egy iPhone 4/4S vagy Nexus 4, Note 2-vel. Főleg, hogy nagyon nincs szükségem jobb mobilra, mint egy L520. :)

A telefont pedig elviszem szépen szervizbe. Szerintetek egyből a Nokia Care-hez menjek, ne a T-Mobile-hoz, ugye? Care is ad cserekészüléket vagy csak a T?

[ Szerkesztve ]

(#2028) old rocker válasza #59070464 (#2027) üzenetére


old rocker
veterán

Tapasztalatom szerint a Nokia szervizelde szakemberei tapasztaltabbak, jobban kvalifikáltak a Nokia készülékekre. Én a helyedbe oda vinném, azok is adnak cserekészüléket - valamilyent.

Én utálom ezt a telefont, mert amióta megvan, folyton ezt buzerálom :D

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2029) HuMarc


HuMarc
addikt

Na, próbálkoztam egyet, jók ezek az 1×1 méretű csempék. Nincs PH! App? :O

btw. még nincs se fóliám, se tokom, de majd szerzek, mert az én kezemben még a PVC is elkezd bomlani (mindent elrontok, leejtek, tönkreteszek)

(#2030) CsiguszMaxim válasza HuMarc (#2029) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Az a FB messenger csempe milyen apptól származik?

Newman HD: Fura, mert nekem semmi bajom az endomondoval. Pedig elég aktívan használom. A bringás felső hátsó zsebében pattog sokszor, ha olyan a terep és még sose volt gondja. Én sokkal jobban szeretem ezen használni, mint anno droidon. (bár ennek ellenére valami garmin kütyüért én is a fel karomat odaadnám ;] )

HuMarc Ez?

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#2031) HuMarc válasza CsiguszMaxim (#2030) üzenetére


HuMarc
addikt

Konkrétan az FB Messenger-től. (FB -> Messages fül -> tű)

(#2032) Tim82 válasza HuMarc (#2029) üzenetére


Tim82
nagyúr

A lentebb linkelt S-line tokok elég jól védik a telefont, már-már strapatelefon-érzetet ad, amikor kezembe veszem a Lumiámat ebben a tokban. :)

Szerintem fólia nagyon ajánlott, sajnos itt nem Gorilla Glass van a kijelzőn.

Ja igen, droidon van PH! és Mobilaréna-app, de egyrészt régóta nem frissült, másrészt nem nyújt érdemben többet egy mobilos nézetnél.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2033) #59070464 válasza CsiguszMaxim (#2030) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ez jól hangzik, akkor az app nem okozhatja... Hétfőn szerviz, aztán meglátjuk. Garmin, Polar, Sigma, mind jöhetne a felső szegmensből. :)

(#2034) timekeeper válasza sandorwat (#2025) üzenetére


timekeeper
tag

Akkor problem solved :)

(#2035) pszaby


pszaby
csendes tag

Én most 2 hét távlatából azt vettem észre, hogy egyre jobban bírja az akksi, az elején naponta töltöttem most 2 napot általában elmegy úgy, hogy állandóan neten lóg (vagy mobilnet vagy wifi) és szinkronizál, valamint van benn kb. 20 perc telefon is.
Ja és egész jó panorámaképet csinál a külön progival. :)

[ Szerkesztve ]

(#2036) sandorwat válasza timekeeper (#2034) üzenetére


sandorwat
csendes tag

Igen :)) Akinél jelentkezne hasonló probléma, számoljon ezzel a lehetőséggel is.

pszaby: Én is erre a következtetésre jutottam. Kb. ugyanolyan terhelés mellett.
Azért meglepődtem hogy este 10 körül levettem töltőről, ma délben 97%!! volt. Ebben kb. 1 óra zenehallgatás, rendszer visszaállítás, appok töltése, beállítások. (Vagy csak a gyárilag rosszul jelzi? )

[ Szerkesztve ]

(#2037) HuMarc válasza pszaby (#2035) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez effektelve van, vagy alapból ilyen mosott? Mert az elég gáz :(

(#2038) mindthecrap válasza HuMarc (#2037) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

ilyen. de több ismerősöm szerint is jobb mint az ő kétszer drágább telefonjuk, ha nem pixelvadászkodik az ember hanem monitor méretben nézi. teltek a színek, jó a dinamika és a fehéregyensúly, tumblr vagy facebook méretben nem érvényesül a mosottság.

ezt múltkor csináltam, tükörreflexes vs. Lumia 520 videó (!).

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#2039) HuMarc válasza mindthecrap (#2038) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát, "kicsit" jobb az EOS 1000D ;] De nem olyan sokkal, meglepően jó az 520.

(#2040) IG55


IG55
senior tag

Autós töltőt és tartót keresek hozzá, ajánljatok légyszi valamit.

(#2041) B1T3 válasza mindthecrap (#2038) üzenetére


B1T3
addikt

Egy Canon EOS 1000D fotó van összehasonlítva egy Nokia Lumia 520-szal készített videóból kivágott pillanatképpel?

(#2042) HuMarc válasza B1T3 (#2041) üzenetére


HuMarc
addikt

Úgy tűnik.

(#2043) sideburns


sideburns
aktív tag

Ez a telefon (és úgy általában a WP) egy vicc, méltatlan az okostelefon elnevezésre.
Remélem a Nokia és a Microsoft úgy megy csődbe ahogy van és akkor az ember még véletlenül sem tud ilyen hulladékot venni.
Asszony vett egy ilyet, mert olcsó volt és szép piros, meg mert eddig Nokiái voltak.
Az egyik ok, amiért a Nokiának lassú tűzön kell elégnie, hogy pusztán termékpozicionálásból nem tettek bele LEDet. Oké, akkor legyen egy drágább modell, amiben van és ugyanígy néz ki, mert a 620 meg kisebb képernyőjű és szarabb a dizájnja.
A másik, hogy nemhogy profilt nem lehet állítani, de még a rezgést is külön tudod csak levenni a menüből, még véletlenül sem lehet rezeg+csörög/csörög/rezeg/néma módot választani. Még egy nyamvadt csempe sincs erre.
Ellenben nem lehet a rezgést levenni a navigációs gombokról amik nem világítanak.
Olyan az egész, mintha valami béta verziójú prototípus lenne.
Nagyon ajánlom, hogy a 8.1 használható legyen. (Persze LEDet nem fog tenni a készülékbe.)
Uff.

(#2044) B1T3 válasza sideburns (#2043) üzenetére


B1T3
addikt

El kellett volna menni egy üzletbe 5-10 percre megtapogatni (ettől több ideig nem tartott volna kideríteni, mi a helyzet azokkal a funkciókkal, amelyeket említettél), utánajárni, mire is vállalkoztok, és akkor megkíméltétek volna magatokat a stressztől. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2046) mindthecrap válasza B1T3 (#2041) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

igen, egyik kézzel kameráztam a másikkal fotóztam úgyhogy adta magát utólag az összehasonlítás :K

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#2047) CyberPunk666 válasza sideburns (#2043) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A többiek szerint ez is egy vélemény, szerintem meg félig user error.

A led az azonnal látható, ha nem felel meg a másik mérete, ez meg led nélkül, akkor az nem a nokia hibája. Ha veszel egy led nélküli telefont, akkor ne sírj, hogy nincs rajta led.

A rezgés, rezeg+cseng, néma dolgokat lehet állítani, minden gond nélkül a beállítások nélkül. A hangerő gombot megnyomva, feljön egy menü felül, ahol az ikonra kattintva, lehet állítani. Valamint a hangerő gombbal le is lehet némítani.

A gombok mivel 3 van elég nehezen eltéveszthetőek, de jó legyen, nem világít, ez egy olcsó telefon, van drágább, ami világít, ez nem a wp szégyene. Elhiszem, hogy van akinek ez igény, az nem a LEGOLCSÓBB modellben van.

[ Szerkesztve ]

(#2048) B1T3 válasza mindthecrap (#2046) üzenetére


B1T3
addikt

De ugye tudod, hogy ez így nem megfelelő? Videózás közben nem olyan minőségű a képrögzítés, mint fotózásnál. Szóval ez nem objektív összehasonlítás, így nem is linkelgetném a helyedben. :)

(#2049) TFSi válasza sideburns (#2043) üzenetére


TFSi
őstag

A rezgéses bonyodalom, valamint a vezérlőgombok kivilágítatlan tényének problémáival egyetértek, de ez szerintem közel sem meríti ki az okostelefon-rang elvételének tényét. A frissítésekkel pedig egyre jobb lesz ez a belépő szintű, de igen jó ár/érték arányú Nokia. Ha a legtöbb okostelefonnak csak ennyi baja lenne... :DDD

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.