Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Tim82 válasza gurabli (#17599) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez meg milyen tré dolog már a vodától, hogy letiltja a Data Sense-t?!?

Van neki saját szolgáltatása, gondolom, azt preferálja.

Utólag nem tudom telepíteni? Vagy máshogy megoldani? Remélem, hogy a black tartalmazza majd náluk is...

Gondolom, a független Black firmware telepítésével megoldódna a Data Sense kérdése, de feltételezem, hogy ez garanciavesztéssel jár. Én ebben nem tudok segíteni, sosem próbáltam, eleve Telenor-függő telefonom van, ami megkapta a DS-t.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17602) tisti1965 válasza Tim82 (#17601) üzenetére


tisti1965
aktív tag

az azért kérdés,hogy a szolgáltató miért korlátozza az adat mérést? sumák?

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#17603) mukibuci válasza tisti1965 (#17602) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

igen, lopják az adatod :K valamiből beck gyurinak is kell net, mindenkitől lecsippentenek 2-3 megát havonta és máris nyugodtan skypeolhat

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17604) Tim82 válasza mukibuci (#17603) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszi, bearanyoztad a napomat. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17605) lorinho


lorinho
tag

Jajj, ne már! :(( Megszerettem a WP-t, nehogy már megszünjön...remélem csak kacsa!
[link]

(#17606) Воланд válasza lorinho (#17605) üzenetére


Воланд
titán

sg...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17607) miqlas válasza lorinho (#17605) üzenetére


miqlas
őstag

... hmm ... ezt mintha old rocker linkelte volna 5-8 hsz-al ezelõtt ;]

42

(#17608) lorinho válasza miqlas (#17607) üzenetére


lorinho
tag

Nem hiszem.

(#17609) mukibuci válasza lorinho (#17608) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

pedig volt valami ilyesmi, annak ellenére, hogy lumia 520 szakmai topikban vagyunk, nem pedig a kacsahírek a microsoft/nokia világából-ban :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17610) lorinho válasza mukibuci (#17609) üzenetére


lorinho
tag

Bocsánat!

(#17611) tisti1965 válasza mukibuci (#17603) üzenetére


tisti1965
aktív tag

engem,mint T-st nem érint .csak furcsa.
valaki írta,hogy ez nem a szolgáltató hanem a telefon adatmennyiségeit ,méri?!
ez nem tom mit jelent!?

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#17612) mukibuci válasza tisti1965 (#17611) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

elvileg pontosan mér, de ha eltérést tapasztalsz, akkor sokra nem mész vele, mert nincs hitelesítve

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17613) tisti1965 válasza mukibuci (#17612) üzenetére


tisti1965
aktív tag

nem erre gondoltam.
állítólag a telenor nem engedi a data sense-t.

indok: az ő által mért forgalmi adatokat ne lássa a juzer

én csak néha ránézek ,de nem izgat
nekem 90% wifi,a többi mobil net

[ Szerkesztve ]

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#17614) mukibuci válasza tisti1965 (#17613) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

fentebb (vagy valamelyik másik lumia topikban) írták, hogy a telenoros fw is tartalmazza a data sense-t. egyébként meg is érteném, amilyen kusza az egész data rész a telenornál :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17615) tisti1965 válasza mukibuci (#17614) üzenetére


tisti1965
aktív tag

lehet tévedek a szolgáltatót illetően,de ez volt az indok.

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#17616) Kajla5 válasza lorinho (#17605) üzenetére


Kajla5
aktív tag

Azért jók az ilyen cikkek, mert idáig 100%-ban biztos voltam, hogy a feleségem telefonja után, márciusban magamnak is veszek egy komolyabb WP telefont.Viszont most már nem tudom hogy költsek-e rá 70-100.000Ft-ot.Gondoltam veszek egy olyan telefont, ami több évig jó lesz.....

(#17617) Blyan válasza Kajla5 (#17616) üzenetére


Blyan
félisten

Csak feszültség keltés. Van aki tényleg komolyan gondolja, hogy a WP megy a kukába és MS azért vette meg a Nokia mobilrészlegét, hogy átálljon az androidos telefonok gyártására?! Ezzel az erővel pénzelhette volna a Nokia ilyen törekvéseit is.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#17618) Tim82 válasza tisti1965 (#17615) üzenetére


Tim82
nagyúr

Biztosan tévedsz, a Telenor engedi a Data Sense-t, a T-Mobile is, a hazai (nem virtuális) szolgáltatók egyedül a Vodafone nem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17619) tisti1965 válasza Tim82 (#17618) üzenetére


tisti1965
aktív tag

elnézést,tévedtem! egy régebbi hozzászólás ugrott be!!
bocsi

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#17620) patex1983 válasza tisti1965 (#17615) üzenetére


patex1983
őstag

Nem tudom mit kell ezen a data sense-n vergődni mindig, hogy rohadt voda... Van nekik a már korábban is belinkelt Netinfo oldaluk (csak mobilnettel használható, wifin nem), ahol a szolgáltató által mért adatokat látod rögtön. Ha sokat akarod nézegetni, kirakod csempének a könyvjelzőt és voala, máris van mérőke itt is :DDD

X

(#17621) Blyan válasza patex1983 (#17620) üzenetére


Blyan
félisten

Viszont a Data Sense statisztikai funkciója, ami igazából a fontosabb...

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#17622) mukibuci válasza Blyan (#17621) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha még excel kimutatást is tudna generálni, maga lenne a mennyei manna :K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17623) gurabli válasza Kajla5 (#17616) üzenetére


gurabli
senior tag

És gondolod, ha dorid vagy ios jelenlegi modellje mellett döntesz most, akkor több év múlva is "jó lesz"? Két év után már a honlapukon sem fogod megtalálni, hogy volt ilyen telefon (főleg Samsung, ahol naponta jelenik meg új tel).
Amit ezzel mondani akartam: ha a WP8 jelenlegi képességei megfelelnek számodra, akkor miért ne tudnád több évig használni? A jövő hardveres követelményeit egyik mai telefonban sem találod, mivel még nincsenek:)
Amire pl. nekem kell, és amennyit hajlandó vagyok egy telefonra szánni, arra nagyon is megfelel a Lumia 520 és a W8. Nagyon rühellem a droidot, főleg ebben az árkategóriában.

Netezni tudsz majd vele, telefonálni is, navigálni is, zenét hallgatni, videózni, és még fotózni is (bár fényképező miatt a legnagyobb hülyeség drága telefont venni, sőt, úgy akármi miatt a legtöbb embernek nem érdemes).

Mit vársz még egy telefontól?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#17624) miqlas válasza Kajla5 (#17616) üzenetére


miqlas
őstag

... múltkor Steve Hufnagel izé Wozniak az Apple-nek ajálgatta, hogy adjon ki Androidos telót ...
Azt nem hiszem, hogy az L520 ilyen szépen muzsikálna droid alatt is - a kevéske ram miatt!

42

(#17625) Blyan válasza mukibuci (#17622) üzenetére


Blyan
félisten

Te ne ólálkodj itt vörös maci, csúnya vodás béren. Pfeej! ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#17626) galaxys80


galaxys80
veterán

Az itt [link] olvasottakat, úgy értelmeztem, hogy a Lumia 520-on is elérhető a Lotus Traveler mail kliens, annak ellenére, hogy a WP boltjában nem lelhető fel.
Van valakinek erről tapasztalata?
Igazából ez az egy kérdés választ el attól ,hogy melós telefonnak egy 520-ast vegyek.

(#17627) tisti1965 válasza patex1983 (#17620) üzenetére


tisti1965
aktív tag

ezt nekem akartad?
én rohadt t-s vagyok,van data sense :C

bár enélkül is meg vagyok :DD

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#17628) mukibuci válasza galaxys80 (#17626) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ez alapján nem kell hozzá külön alkalmazás, alapból támogatja - én keresnék egy bemutató készüléket, kipróbálnám, aztán tolnék rá egy HRt :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17629) Blyan válasza galaxys80 (#17626) üzenetére


Blyan
félisten

Elvileg nem kell semmi, email cím jelszó, majd próbál csatlakozni akkor megadod a domino szerver címét.

Így képzelem, mert én nem tudom kipróbálni, ugyanis WP-vel az életben nem jutok be a cég tűzfalán belülre. :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#17630) galaxys80 válasza Blyan (#17629) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszi.
A sima e-mail kliensen keresztül történik minden?

(#17628) mukibuci
Neked is köszi.

(#17631) patex1983 válasza tisti1965 (#17627) üzenetére


patex1983
őstag

Hát úgy cuzammen az egész data sense-es témához és mivel te voltál az utolsó hozzászóló ebben, így te lettél az áldozat. :)

X

(#17632) Blyan válasza galaxys80 (#17630) üzenetére


Blyan
félisten

Igen, a gyári kliensen belül megy, legalább is látszólag, hisz mondom, nem tudom beállítani.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#17633) tisti1965 válasza patex1983 (#17631) üzenetére


tisti1965
aktív tag

akkor ezt a szívást be kell vállalnom! sebaj Tóbiás!

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#17634) Tin


Tin
veterán

T-s előfizus vagyok, a teló (és a mobilnet) január 20-a óta van meg és van aktiválva, a data sense is azóta számol.

1) nekem kellene valamit beállítanom, vagy 20-án reseteli a számot, és újraindul? vagy a havi forgalom mérés a T-nél egész hónapokra van?

2) ha kijön a Black végre és felrakom, és tolok egy HR-t, akkor hogyan tudom rávenni, hogy újra 20-ától mérjen?

köszi!

(#17635) gurabli


gurabli
senior tag

Hátha a Black felpakolása után már lesz Data Sense a vodánál is...

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#17636) westcoastog válasza Tin (#17634) üzenetére


westcoastog
veterán

Tudnod kell mikor van a hónapban a fordulónapja a mobilnetednek, és aszerint beállítani.

(#17637) mukibuci válasza gurabli (#17635) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

:N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17638) gurabli válasza mukibuci (#17637) üzenetére


gurabli
senior tag

ez szívás... És külön nem lehet telepíteni valamilyen appot, ami méri és statisztikát is készít, hogy mennyi wifi illetve a mobilnet forgalom? Valamint mivel tudom akkor lekapcsolni a mobilnet hozzáférést?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#17639) patex1983 válasza gurabli (#17635) üzenetére


patex1983
őstag

A Vodánál már rég kijött a Black és nincs Data sene. :N

[ Szerkesztve ]

X

(#17640) Lacus_84 válasza gurabli (#17638) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Beállítások --> Mobil adatátvitel --> Adatkapcsolat

(#17641) Ubul86 válasza miqlas (#17624) üzenetére


Ubul86
őstag

az én droidos telefonom ugyanilyen specifikációjú, csak 1 magos procival van. ICS van rajta, és röccenésmentes a lapozgatás a menüben,asztalon. Annak se kell nagy igény, kivéve ha teli basszák appokkal, főleg egyes szolgáltatók, akkor értelemszerűen kevés az 512, én is lecseréltem az alap romot custom-ra,rögtön 40%-os sebességnövekedést értem el. PErsze ezzel nem bátorítani akarok senkit se a droidra, csak tudni kell azt is hogy a szolgáltatók ha teli tömik minden szarral, akkor persze hogy lassú lesz a telefon (főleg ,ha ezek után még rá is tesz az ember valamit)

De a huaweii pulse minim is egész jól szuperál 2.3.6 alatt, 256 mega rammal, amiből fele alapból elmegy a romra. Csak azon is szintén custom rom van ,minden hülyeség kigyepálva belőle.

PErsze ezek alsó, max alsó-közép kategóriás telefonok, egy Samsung Galaxy S3,S4-re nincs pénzem, meg nem is kell :D

[ Szerkesztve ]

(#17642) greenmelon94 válasza Ubul86 (#17641) üzenetére


greenmelon94
tag

Ez nem ide tartozik.

(#17643) patex1983 válasza Ubul86 (#17641) üzenetére


patex1983
őstag

Ja, lapozgatni tényleg lehet hibátlanul, akkor van baj, ha használni is akarod valamire (pl. netes böngészés) :)

X

(#17644) lorinho válasza patex1983 (#17643) üzenetére


lorinho
tag

Hát igen, sőt...nekem LG L7 volt. Képernyőfeloldáskor is szagattot, meg ha lehhúztam az állapotsávot. Híváskor 2-3 mp volt míg bekapcsolt a kijelző, a facebook alkalmazás meg totál kiakasztja...és még sorolhatnám :)

(#17645) confuser válasza gurabli (#17638) üzenetére


confuser
senior tag

Ha felflashelsz egy független firmware-t vodás 520ra, lesz Data Sense-d.

(#17646) gurabli válasza confuser (#17645) üzenetére


gurabli
senior tag

És ez mennyire kockázatos dolog? Egyrész a készülékre nézve, másrészt a voda felé?
A garancia az gondolom ugrana. Mondjuk vissza lehet rakni az eredeti romot is...
A független alatt azt is érted, hogy a kártyafüggetlen is lenne a tel vagy attól még maradna voda-függő? Mondjuk nem szempont, mert csak az ő kártyájukat használom, de érdekel...

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#17647) westcoastog válasza gurabli (#17646) üzenetére


westcoastog
veterán

Semennyire nem kockázatos, ha gari van visszateszed az eredetit, és nem lesz kártyafüggetlen.

(#17648) confuser válasza gurabli (#17646) üzenetére


confuser
senior tag

A függetlenítés hardveres, nem szoftveres, így nem lesz ettől hálózatfüggetlen a telefonod. A másik kérdésre már megkaptad a választ.

(#17649) m1lan


m1lan
őstag

A kijelző lezárásakor előjövő bugot valóban javítja a Black? Nagyon idegesít, hogy amikor véletlenül megnyomom oldalt a lezáró gombot, nem tudom azonnal feloldani, mert várni kell, amíg elsötétül a kijelző :O

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#17650) tboldi válasza m1lan (#17649) üzenetére


tboldi
nagyúr

:K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.