Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) kezman válasza old rocker (#17000) üzenetére


kezman
őstag

Az lesz a válasz hogy ők már 1999-be jóváhagyták, a nokia a hunyó :D

old rocker akkor képbe vannak rendesen :Y

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17002) miqlas válasza kezman (#17001) üzenetére


miqlas
őstag

... na akkó jön a bunyó ... :D

42

(#17003) old rocker válasza old rocker (#17000) üzenetére


old rocker
veterán

hinnyebazmeg... visszakérdeztek rögtön: "milyen előfizetéssel kapcsolatban?" ááááááááááááááááááááááááááááá

asszem képben vannak...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17009) Kajla5 válasza miqlas (#16994) üzenetére


Kajla5
aktív tag

Nekem a zseblámpa a másik telefonon jól jött már autó szerelésnél, kád lefolyó szerelésnél, áramszünetnél,
(kigyulladt a mellettünk lévő lépcsőházban egy lakás, és lekapcsolták az egész háztömbben az áramot)
tárolóban pakolásztam és akkor is jól jött.Szóval jó ha van.

(#17010) miqlas válasza Kajla5 (#17009) üzenetére


miqlas
őstag

... túrázásnál? :D

Félretéve a viccet, nekem van erre céleszközöm. Lefolyó meg autószereléshez, még ezt az olcsónak mondható telót sem használnám.
Egy haverom egyszer hugyozás közben olvasott mail-t és beleejtette a klotyóba a 100K+ HTC-jét. Szinte azonnal szétszedte, szárította, de a korrózió kikezdte a telefont és meg is döglött bõ félév alatt.

42

(#17011) gzbotii


gzbotii
veterán

Amugy, nekem is jol jonne egy app ami a kijelzo fenyerejet hasznalja

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17012) old rocker válasza gzbotii (#17011) üzenetére


old rocker
veterán

Torchlight keresd az Áruházban

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17013) Kajla5 válasza miqlas (#17010) üzenetére


Kajla5
aktív tag

Én azért vagyok itt a fórumon, mert a feleségemnek most vettünk egy 520-at.Nekem Sony Xperia L telefonom van.Azon van led.Mondom sokat használom, de a telefonnak még nem esett baja.Tulajdonképpen fotózáshoz egyáltalán nem használom, csak ilyenekhez amit írtam.Most megvárom hogy mi a tapasztalat az 520-al és márciusban benevezek egy 720-ra.

(#17014) miqlas válasza Kajla5 (#17013) üzenetére


miqlas
őstag

Ha a 720 a céleszköz, akkor gondolom annak a topikját is olvasgatod?! :)

[ Szerkesztve ]

42

(#17015) MaCS_70 válasza miqlas (#17010) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem is vannak zseblámpáim, ráadásul nem is rosszak, a világításfunkciót mégis szinte napi szinten használom. A telefonom ugyanis mindig nálam van, nem kell még egy tárgyat a zsebemben hordanom.
Rázósabb dolgokhoz, mint mondjuk szerelés, nyilván egy strapabíróbb eszközhöz nyúlok, de nagyon praktikusnak tartom a világítást egy telefonban, nem utolsó sorban azért, mert egy csomó funkcionális fotót (pl. névjegyek, dokumentumok, óraállások, stb.) sokszor nemigen lehet megcsinálni nélküle.

Sajnálom is, hogy az 520-asban nincs, de az nálunk amúgy is másodtelefon -- elsődleges már csak a lámpa hiánya nélkül se lehetne.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17016) Kajla5 válasza miqlas (#17014) üzenetére


Kajla5
aktív tag

Persze, hogy olvasgatom.Igyekszem minden ifót elolvasni a WP-ről mielőtt beleugrom.

(#17017) blokad válasza MaCS_70 (#17015) üzenetére


blokad
senior tag

Kicsit hosszabb záridő csodákra képes ;) Use Nokia Camera

(#17018) MaCS_70 válasza blokad (#17017) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azért annak is megvannak a maga korlátjai.
Kíváncsiságból csináltam egy fotót egy okiratról és egy névjegykártyáról, a jelenlegi normál fényben és a másik telefonommal megvilágítva az 520-assal.
Világítással teljesen használható, olvasható, szerintem OCR-képes képeket kaptam, az alapfénnyel az apróbb betűs részek de facto olvashatatlanok és az egész eléggé elmosott -- pedig elég stabil a kezem.

Amúgy értelmetlennek tartom azon vitatkozni, hogy jó-e a segédfény -- nyilván az. A kérdés csak az lehet, hogy elvárható-e ebben az árkategóriában -- szerintem nem.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17019) Neurotoxin válasza MaCS_70 (#17015) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nekem is hiányzik a zseblámpa, a butatelefonomban van, sok mindenre használtam/om, pl a kocsiban is jó motortérben turkáláshoz stb. A fényképeknél meg valóban használj hosszabb záridőt, amit a többiek is írnak, több fény-több minden látszik, emlékeztetők fotózására pont jó. ;) Nekem van egy öreg s7000es Fujim is, de meglepően jó képeket lő a kis 520as is.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#17020) old rocker válasza Kajla5 (#17013) üzenetére


old rocker
veterán

Világos- én is nézegetem itt a szomszédom biciklijét, mert tavasszal akarok venni egy Audi A6-ot

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17021) kezman válasza old rocker (#17020) üzenetére


kezman
őstag

Neked válaszolt a T, nekem speciel szarnak nagy ívbe a fejemre?

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17022) Tim82 válasza kezman (#17021) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mi tulajdonképpen a kérdés? Az, hogy válaszolt-e neki a T, vagy hogy szarnak-e a fejedre, vagy hogy nagy ívben teszik-e?

(Én kérek elnézést, de ez olyan gyönyörűen feladott magas labda volt, hogy nem lehetett neki ellenállni. :) )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17023) Dhampir válasza miqlas (#17010) üzenetére


Dhampir
félisten

A villanyszerelő az Xcover 271 strapamobilját használta megvilágításra munkája közben. :)

Kajla5 és MaCS_70:
Bizony, hasznos funkció. :K

(#16995) old rocker

A 700-asnak és az 520-asnak csak egyetlen baja van... :D

(#16992) Zsolt_72
Nemrégen vettem bele új akksit, de már nyugdíjaztam és szintén tartalékként várja felébresztését. :)

[ Szerkesztve ]

(#17024) kezman válasza Tim82 (#17022) üzenetére


kezman
őstag

Semmi gond, csak ő is írt nekik meg én is, ennyi

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17025) jimhun


jimhun
senior tag

Nektek jelzi a Viber hivast? Nekem csak utana jelez hogy nemfogadott hivas volt. A Black verzio elott mukodott.

ujrainditottam most jo, de ez igy nem vicces...emlekeztet az androidos teloimra, ott oldotta me a problemakat az ujrainditas. Mondjuk meg elnezem neki mert egy hete nem volt ujrainditva. :)

[ Szerkesztve ]

(#17026) Tim82 válasza kezman (#17024) üzenetére


Tim82
nagyúr

Poén volt csak, követem amúgy, hogy miről van szó. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17027) Kajla5 válasza old rocker (#17020) üzenetére


Kajla5
aktív tag

Tehát én azt írtam, hogy vettünk egy 50-ast a feleségemnek azért olvasgatok itt a fórumon.
Mivel én buzerálom a telefonját ezért járkálok itt a forumon.Ő csak használja.
Azt már csak mellékesen jegyeztem meg, hogy 720-at fogok venni.

(#17028) martin4955


martin4955
csendes tag

Sziasztok!

Igaz hogy ez a telefon hosszútávon szaggat? Mert engem ezzel ilyesztegettek..

[ Szerkesztve ]

(#17029) mukibuci válasza martin4955 (#17028) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17030) Neurotoxin válasza jimhun (#17025) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Áruházból telepítés után ill 3-4 naponta szoktam eszközölni egy ki/be kapcsolást, biztos, ami biztos.

Elvileg mostmár a Blacken megy a Viber úgyis, ha nincs "megnyitva", csak a "háttérben futó alkalmazások"ban engedélyezve van? :F Valami ilyesmi rémlik, de javítsatok ki, ha nem.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#17031) Lacus_84 válasza Neurotoxin (#17030) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Igen, nálam így is működik, azonnal jönnek az értesítések.

(#17032) old rocker válasza martin4955 (#17028) üzenetére


old rocker
veterán

Nokedlit se...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17033) csaba1203 válasza old rocker (#17032) üzenetére


csaba1203
addikt

:D :DD :DDD

(#17034) Kryczek


Kryczek
tag

nem tudom ki hogy van vele, de mióta black-re frissítettem, azóta határozottan lassabb lett a telefonom... pedig szinte semmi nincs rajta, csak egy FB egy viber (amit nem is használok) meg pár egyszerű app.. háttérben se fut semmi. Bánom hogy nem hagytam úgy ahogy van :( :(
2 naponta van kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#17035) hroberto válasza jimhun (#17025) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem sem jelzi a Viber a hívást, csak üzenettel (920). De már belenyugodtam, hogy sosem lesz jó a Viber ezen a platformon.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#17036) Neurotoxin válasza Kryczek (#17034) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Erre azért kiváncsi lennék én is, mármint, hogy másnál is jelentkezik-e lassulás. :F

Miben nyílvánul meg a lassulás, mit vettél észre?

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#17037) gzbotii válasza Neurotoxin (#17036) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem néha meg-meg akad amikor épp lépek ki valamilyen alkalmazásból (pl IE, FB, Üzenetek, Beállítások). Látni, amint megáll az animáció, vagy épp kilépéskor egy fekete háttér fogad.
Vagy a Beállítások valamely almenüjébe való belépés is néha 1-1.5-2mp töltögetéssel jár.
Volt már, hogy gépelés közepette 4-5 billentyű leütése után is semmi nem jelenik meg, aztán egyszerre beíródik minden. Mint a régi droidokon.

Lassulással kapcsolatban csak ennyit vettem észre. Ezen kívül még jelentkezett pár bug, de az most nem ide tartozik :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17038) Kryczek válasza Neurotoxin (#17036) üzenetére


Kryczek
tag

én is azt vettem észre, hogy menüben beállításokban való mászkáláskor gondolkodik 2-3 mp-et holott előtte minden azonnal történt. FB, és a messenger lassult még be. úgy általánosan maga a rendszer, ha össze kéne foglalni. :(

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#17039) lorinho válasza gzbotii (#17037) üzenetére


lorinho
tag

Ha ez másoknál is így van, akkor nem fogom annyira várni a black-et. Sőt szerintem fel se teszem.
Nem akarok úgy járni, mint az LG L7-el, kijött rá a JB, feltettem, na onnantól egy kalap szar volt a teló...visszaváltani meg nem lehetett ICS-re.

(#17040) miqlas


miqlas
őstag

... én ugyan f@szbúkot nem használok, de vibert igen. De nem vettem észre sem laggot, sem lassulást, pedig a menüben is matatok minden nap.

A Viberrõl meg annyit, hogy a beállítások/alkalmazások/háttérben futó feladatok alatt ha engedélyezed is a mûködését, akkor is leállítja a háttérben futást, ha 2 hétig nincs használva ...

42

(#17041) Blyan válasza lorinho (#17039) üzenetére


Blyan
félisten

Nem változik a sebesség az Amberhez képest (nekem legalább is nem változott).
Botinak az a baja, hogy ő előtte nem használt WP8-at csak WP7-et, az meg folyamatosabb volt az 512-es WP8 készülékekhez képest

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#17042) Kryczek válasza Blyan (#17041) üzenetére


Kryczek
tag

nekem ez az első WP készülékem, de határozottan feltűnt hogy lassabb lett miután frissítettem... :(

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#17043) duo válasza Blyan (#17041) üzenetére


duo
őstag

meg feltételezem hogy felrakott mindent ami az eszébe jutott, és túl sok dolog szinkronizál pl egyidőben, és bár nagyon szeretem az 520-at (és drágábbra nem is futotta volna) valószínű meg lehet fektetni ilyen használattal. (mégha messze nem is annyira, mint egy hasonló kiépítésű droidot)

kollégának egy tisztességes S4 minije van, mikor elkezdtem nyomkodni olyan felhasználói szokásokkal mint ahogy az 520-on szoktam, köhögött azért egyet egyet. pedig erős cucc, és 2x-annyiba kerül.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#17044) Blyan válasza Kryczek (#17042) üzenetére


Blyan
félisten

Nos, megpróbálhatod a készülék alaphelyzetbe hozását és utána backupból visszaállítod a beállításaidat és az alkalmazásokat.

Én csak az tudom mondani, hogy az én 520-am sebessége nem változott a Black óta. Igaz nem használom már olyan sokat két hete. Így lehet nem tűnik csak fel.
De szerintem semmi olyan nincs a Black frissítésben ami lassítana bármin is.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#17045) HuMarc válasza duo (#17043) üzenetére


HuMarc
addikt

Kétszer? :Y Hol? Inkább 4-szer. Jó, függetlenül csak háromszor.

[ Szerkesztve ]

(#17046) duo válasza HuMarc (#17045) üzenetére


duo
őstag

ja bocs. lehet :)
én még 40Kért vettem vodásan. nyáron. az meg 107-ezer volt. szinte ugyanakkor T-sen.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#17047) m1lan


m1lan
őstag

Jelentem visszatért a szervizből a telefonom, ezúton is köszönöm annak a fórumtársamnak, aki a Nokia Care-t ajánlotta, postán el tudtuk intézni a dolgot :R

Most az egyik szemem sír, mert a sárga folt nagyobb és jobban látható az új kijelzőn, de a beragadó pixelek egyelőre nem jelentkeznek. A másik meg mosolyog, mert végre megszabadultam édesanyám Alcatel OT-918-asától, amit egy kínszenvedés volt használni 1 héten keresztül.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#17048) gzbotii válasza duo (#17043) üzenetére


gzbotii
veterán

Ja, mert hulye vagyok. Hatterben futhat 3 alkalmazas.
Amiket flraktam: FB, Instagram, Foursquare, myTube, Nokia Camera, Ringtone Maker (nokia gyartmany), Shazam, Twitter, Weather. Es 2 jatek. Hat en vagyok a hulye meg az ertelmi fogyatekos.

En S3-rol valtok, es erzodik az OS minden porcikajan, hogy 3 korrel van a konkurencia mogott.
(utobbi 2 honapban amit hasznaltam: i4S, S3, One X. En kerek elnezest)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17049) Kryczek válasza Blyan (#17044) üzenetére


Kryczek
tag

meg fogom próbálni köszönöm a tanácsot! :K

gondolom downgrade-elni nem lehet...

[ Szerkesztve ]

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#17050) duo válasza gzbotii (#17048) üzenetére


duo
őstag

neem nem; nem mondtam ilyet. megsértődni végképp nem kell, nincs ugyanis min. ezekből mi fut háttérben? a mytube a weather biztos, a shazamot instát, foursquare-t nem használom így nem tudom biztosan, de az fbre és a twitterre tippelek még. illetve a ringtone maker és a nokia camera sem fut. (na ez utóbbi tényleg egy lassú program az 520-on)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.