Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) Tom5 válasza btudos (#16300) üzenetére


Tom5
addikt

Átlehet tenni memkarira a játékot? Mert már pampog h kevés a hely. Most töltött hozzá vmit nemrég...

(#16302) Воланд válasza Tom5 (#16301) üzenetére


Воланд
titán

nem lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16303) HuMarc válasza Tom5 (#16301) üzenetére


HuMarc
addikt

Nekem is pampogott pár napja. Azóta nem is próbálkoztam. Én nem akarom letörölni a mostani játékaimat.

(#16304) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Jelentem a független és a Telenor 520 Black update Coming Soon :)

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#16305) Tom5 válasza HuMarc (#16303) üzenetére


Tom5
addikt

Érdekes, kb egy hétig elvolt 1,3 GB-al most meg vmi frissités miatt megnőtt volna 3+GB-ra...persze nem volt hely, rinyált és belassult a teló. Ugyh Del. :DDD

Érdekes mindenki jelenti h itt a frissítés, erre se a közelemben lévő Telenorra ill. Vodára sem jött semmi... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16306) KunEmber válasza Lalikiraly (#16304) üzenetére


KunEmber
senior tag

Nem vagyok egy frissítésbuzi, de a hülye emlékeztető hangok miatt eléggé várom :) Jó hír :)

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#16307) Tim82 válasza Tom5 (#16305) üzenetére


Tim82
nagyúr

Telenorra még nem jött ki, épp arról van szó, hogy hamarosan fog...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16308) Lalikiraly válasza Tom5 (#16305) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Mert még Coming Sooon! Most fog jönni kb hajnalban már tölthető lesz. Vagy holnap napközben legkésőbb. A Vodásnál a Coming Soon és a letölthetőség között pár óra volt...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#16309) KunEmber válasza Tom5 (#16305) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ja, azért nem jött, mert nem adták ki. Jelen pillanatban csak a Vodafone-nál elérhető.Megválaszolva

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#16310) westcoastog válasza Lalikiraly (#16308) üzenetére


westcoastog
veterán

Mi a jó eget csinál a trémobil?

(#16311) Muksie92


Muksie92
csendes tag

A trémobil még a 920-ra sem volt hajlandó eddig kiadni a Black-et. Remélem az 520-at jobban preferálja, mégis csak a legtöbb wp-vel rendelkezőnek ilyen telefonja van. :))

(#16312) Tom5 válasza KunEmber (#16309) üzenetére


Tom5
addikt

Itt a kezemben a munkatársam vodás telója és semmi. :DDD vagy bűvészkedni kell vele h firssüljön?

(#16313) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Oroszoknál és Ukránoknál most lett elérhető... Tehát kb órák kérdése max és nálunk is :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#16314) Blyan válasza Tom5 (#16312) üzenetére


Blyan
félisten

Csak egy frissítések ellenőrzését kellett nyomni. Tegnap este így megjött a vodánál az 520 black.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16315) Tom5 válasza Blyan (#16314) üzenetére


Tom5
addikt

Itt semmi, mindegy engem nem zavar.

(#16316) Tim82 válasza Tom5 (#16312) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ambernél sem egyszerre jött ki az összes egy szolgáltatóhoz tartozó mobilra (az én Telenor-os 520-am pl. egy nappal később jelezte, hogy van frissítés, mint a többi Telenor-os fórumtársé).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16317) Lalikiraly válasza Tim82 (#16316) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Mert valszeg így kontrollálják a server terheltségét. Ha egyszerre itt rászabadulna mindenki tuti hogy megkattyanna... Hagyni kell élni azt a servert is ha más nem egy óráig :D Utána úgyis rohaaaam :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#16318) Tim82 válasza Lalikiraly (#16317) üzenetére


Tim82
nagyúr

Engem nem izgat, nem sietek sehova. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16319) Muksie92


Muksie92
csendes tag

Olvastam hogy fejlesztették a képfeldolgozó algoritmust a Black-ben. Van aki észrevett a frissítés óta számottevő változást ?

(#16320) Blyan válasza Muksie92 (#16319) üzenetére


Blyan
félisten

Az amit olvastál a 1020-ra vonatkozik.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16321) Viktor0610 válasza Blyan (#16320) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tehát a 1020 tulajok igen. :D

Xiaomi 13T

(#16322) westcoastog válasza Blyan (#16320) üzenetére


westcoastog
veterán

Szerintem javulhatott az minden készüléknél, azt nem írták hogy csak 1020-nál, oda a DNG formátumot írják csak.

(#16323) Blyan válasza westcoastog (#16322) üzenetére


Blyan
félisten

De igen, írták hogy kicserélték az zajszűrő algoritmust hasonlóra, mint amit a 808 használ, és a színeket és a WB-t is hasonlóra lőtték be.

Ne reménykedjetek a többi kamera (5.6.7.8.9xx készülékek) pont ugyanúgy teljesít, mint előtte, annyi történt, hogy az 512MB-os készülékek is megkapták a Nokia Camerat.

Pl a 920-on abszolút nem látok semmi változást, pedig azért jobb kamerája van, mint az 520-nak (igaz nem nagyon látszik a végeredményen :DDD)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16324) Blyan válasza westcoastog (#16322) üzenetére


Blyan
félisten

A 520 kamerájából szerintem amúgy is kihozták a maximumot, megfelelő viszonyok mellett kimondottan jó képeket csinál filléres telefonként.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16325) balázs xp4e


balázs xp4e
tag

Ahogy láttam a listában, a többi (főleg szomszédos) országban, pont csak a t-nél érhető el a black az 520-ra. Itthon meg pont fordítva van :DDD

http://www.flickr.com/photos/96103507@N05/

(#16326) westcoastog válasza Blyan (#16324) üzenetére


westcoastog
veterán

Persze, meglepően jó képeket lehet vele lőni, csak azért a fent említett kis változtatások sem lennének rosszak ha még jobban az előnyére válnának. :)

Off:
Ezeket múlt pénteken lőttem. Auto beállítások.

(#16327) Muksie92


Muksie92
csendes tag

Ebben mondjuk igazad van. Ez a kis teló elég jó képeket tud lőni, elég sok dologra elég ennyi, főleg akinek nincs másmilyen gépe.
Gondoltam ezt a képet is csatolom, csak telón lett szerkesztve a Nokia szerkesztős app-al.

(#16328) Blyan


Blyan
félisten

Ja, hát egész jókat tud. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16329) Muksie92


Muksie92
csendes tag

Egyszer majd csak a T-re is beér az update. Jó munkához idő kell, biztos " még tovább csiszolják" :D

(#16330) BeseSasa88


BeseSasa88
csendes tag

Alap beállítással, kis felhős rásegítéssel a nap se zavarja :))

[ Szerkesztve ]

(#16331) cattus válasza Muksie92 (#16329) üzenetére


cattus
őstag

Csak aztán Nehogy addig "csiszolják", amíg lekopik róla pár ficsőr. :D

Do the thing!

(#16332) Tim82


Tim82
nagyúr

Ez még nyári fotó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16333) Tim82 válasza Tim82 (#16332) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ennyit a SkyDrive-ról való megosztásról...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16334) westcoastog válasza Muksie92 (#16329) üzenetére


westcoastog
veterán

Jó munkához idő kell, a szarhoz meg még több. :DDD

(#16335) mdraco


mdraco
őstag

Ezeket a Nokia Camerával csináltátok? Mert a fájlnévnél pro van. Jól sikerültek. Nekem alig jön össze egy lap lefényképezése, hogy olvasható legyen, bár lehet béna vagyok :DDD

(#16336) sagit


sagit
addikt

ÚÚÚ a duplakattos érintést nagyon várom! Hiányzik az N9-ből nagyon. (Ahogy az 1 Gb ram és a készenléti óra is :DDD ) Remélem a trés szoftverben is benne lesz!

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#16337) patex1983 válasza sagit (#16336) üzenetére


patex1983
őstag

Miért jó ez a duplakattos dolog? Én kipróbáltam, de semmi értelmét nem látom.

X

(#16338) Lalikiraly válasza patex1983 (#16337) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem pl bazijóljón mikor az autóstartóban van a telefon és pont nem tudom a gombot megnyomni...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#16339) patex1983 válasza Lalikiraly (#16338) üzenetére


patex1983
őstag

Ja, mondjuk igen, ez életszerű eset.
Nekem nincs autóm, azért nem is jutott ilyesmi eszembe.

X

(#16340) miqlas válasza sagit (#16336) üzenetére


miqlas
őstag

:DD az 1 GB ramot nem fogod megkapni a frissítéssel! :DD ... ahhoz hardvert kell frissítened manuálisan! ;]

42

(#16341) sagit válasza patex1983 (#16337) üzenetére


sagit
addikt

Ne csak kipróbáld, használd pár hétig, hamar megszereted szerintem. Én nagyon szeretem, pl lent van az asztalon a teló, csak nyomsz egy dupla érintést és látod az értesítéseket,időt,órát,dátumot,időjárást( legalább is nálam ezek vannak kirakva)

Nem kell felemelni a telót, se két kéz nem kell hozzá hogy ne told el. Melóban ott hever az asztalon nekem, így kényelmesebb lesz.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#16342) duo válasza patex1983 (#16337) üzenetére


duo
őstag

előfordult már hogy meghibásodott egy egy gomb.
a duplakopp ébresztés, egy gombnyomást kivált. így feleannyit használod --->hosszabb ideig jó.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#16343) Clemi


Clemi
veterán

Most minek győzköditek, hogy milyen jó is az a duplakoppintásos ébresztés? Ha nem használja, az ő baja. Egyébként csak információként szólok, hogy bár a funkció bekapcsolásakor ott a figyelmeztetés, hogy jobban merül a telefon, ha bekapcsolod, én ezt nem vettem eddig észre. Az insider naplózza az akku szinteket, de semmilyen meggyorsult merülés (természetesen egy éjszakát nézve, mikor nem volt használat) nem látszik a statisztikában.

(#16344) kezman válasza Clemi (#16343) üzenetére


kezman
őstag

Az Insiderről csak annyit hogy elég szépen beleharap az aksiba és ezt viszont nem mutatja sehol, és ez igaz az összes akkumulátor alkalmazásra, egy hete leszedtem az összes ilyen appot, érdekes módon ugyan azon használati szokások mellett majdnem egy nappal de fél nappal biztosan tovább bírja az aksi, erről csak ennyit. :K

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#16345) Blyan válasza kezman (#16344) üzenetére


Blyan
félisten

Nem kéne ilyet használni, ha a WP fejlesztőkben lett volna annyi, hogy egy opcionális %-os jelzést belenyaltak volna a rendszerbe.... :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16346) Clemi válasza kezman (#16344) üzenetére


Clemi
veterán

Eszemben nincs vitázni, de ha nekem a gyárilag elérhető "takarékos üzemmód"-ban lévő akkumulátor szint és az Insiderben látható %-os érték megyegyezik, illetve pontosabban ott sincs látható merüllés, akkor miről beszélünk? Ha nekem mondjuk éjfélkor 34%-ot mutat az akkumulátor szintről a rendszer és reggel, vagyis mondjuk 8 óra készenléti idő után 28-29%-ot mutat ugyanott, akkor mi is az a nagy harapás az akkumulátorba? Az, hogy merült az akkumulátor 5-6%-ot 8 óra alatt? Ezt szvsz egyáltalán nem az Insider csinálja, hanem az "okostelefon" funkciók, vagyis az engedélyezett frissítési szinkronizálási funkciók.
Az, hogy nálad megnőtt az üzemidő, elhiszem mivel te érzékeled, te tudod, de miért vagy benne ilyen biztos, hogy az Insider illetve valami akku monitorozó program okozza? Arra nem gondoltál, hogy van valami programod telepítve, ami nem fér össze ezekkel a programokkal és azért van nálad a merülés?

Egyébként meg az Insidert nem csak, illetve főleg nem az akku monitorozásra használom (csak a vészes merülés illetve a töltés befejezése riasztás van bekapcsolva) hanem a benne lévő többi kitűzhető kapcsoló miatt, (Stopper, Visszaszámláló, Wi-Fi, 2G/3G/4G, BT, GPS, Zseblámpa, Zene stop, Képernyő elforgatás kikapcsolás, Iránytű, Repülő mód) aminek kb a felét használom is rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

(#16347) patex1983


patex1983
őstag

Azt hogy tudom beállítani, hogy a gyári naptár megjelenítsen pl névnapokat?
Google naptárt használom, szinkronizál is, Google naptárban fel is van véve több kiegészítő naptár, de a mobilon ezek nem jelennek meg.
A Google beállításaim ilyenek:

X

(#16348) Blyan válasza patex1983 (#16347) üzenetére


Blyan
félisten

Szerintem a Google csak a főnaptárat engedi szinkronizálni.
Importáld be a hotmail fiókodban lévő naptárba és:

A Google Naptárban
Tartalom exportálása adott naptárból:

A bal oldali naptárlistában vigye az egérmutatót a kívánt naptár fölé, kattintson a megjelenő, lefelé mutató nyilat ábrázoló ikonra,
és válassza a Naptárbeállítások lehetőséget.
Az oldal alján lévő „Naptár URL-címe” csoportban kattintson az ICAL ikonra, majd a megjelenített URL-címre.
Mentse az exportált fájlt egy tetszőleges mappába a számítógépen.

Hotmail

Feliratkozás naptárakra

Egy iCal-naptárra való feliratkozással nyomon követheti a gyakran változó eseményeket, például a filmek kezdési időpontját vagy egy iskolai naptárt. Amikor annak az iCal-naptárnak a tulajdonosa, amelyre Ön feliratkozott, változtatásokat végez az eseményekben, az Outlook.com frissíti az Ön naptárát is. Vegye figyelembe, hogy a frissítés több mint 24 órát vehet igénybe.

Online naptárra való feliratkozás
Keresse meg azt az iCal-naptárt, amelyre fel kíván iratkozni.
Másolja le vagy jegyezze fel az iCal-naptár URL-címét (webcímét).
Az iCal-naptárak URL-címei jellemzően a webcal://, webcals://, http:// vagy https:// előtaggal kezdődnek, és a .ics utótaggal végződnek.
Az Outlook.com-ban nyissa meg a naptárt.
Kattintson az Importálás parancsra.
Kattintson a Feliratkozás elemre.
A Naptár URL-cím mezőjébe írja be vagy másolja át az iCal-naptár webcímét.
Adja meg a naptár nevét, és válasszon egy színt.
Ha szeretné, jelöljön ki egy szimbólumot, amely minden olyan napnál megjelenik, amikor új események történnek.
Kattintson a Feliratkozás elemre.

Aztán menj a telefonodban a beállítások - email + fiók - MS fiók hosszan rányomva szinkronizálás.
Szerintem így mennie kell.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16349) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok.

Egy érdekes kérdésem lenne.
Van egy micro usbs autós töltőm.
Még az androidos készülékeimtől örökölte meg a lumia.
A kérdés miért van az, hogy mindent tölt az autós töltő csak a lumiát nem.
Kipróbáltam a saját kábelével is, de semmi, nem veszi a töltést.
Miért van ez?
Van valakinek ötlete?

Renault power

(#16350) patex1983 válasza Blyan (#16348) üzenetére


patex1983
őstag

Ki fogom próbálni köszi. :R

X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.