Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) nobiand válasza Namelesske (#17947) üzenetére


nobiand
aktív tag

"Inkább a hardver legyen erős sem mint a szoftver stabil." Azért ez nem semmi :D :C

(#17952) HuMarc válasza Namelesske (#17947) üzenetére


HuMarc
addikt

Na, most beléptem a rég nem használt profilommal erre a csodás oldalra, és hagytam egy választ ;]

(#17953) Kryczek válasza nobiand (#17951) üzenetére


Kryczek
tag

De most neeem? mennyire fasza már egy brutál 4 magos 150K-s teló laggoló, akadozó oprendszerrel!
Kedencem: elnézést a névjegyzék alkalmazás leállt ;] ;]

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#17954) eddie17


eddie17
addikt

Remélem láttátok az új érintés frissítést. Sirámokat abba hagyni mostantól. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17955) westcoastog válasza eddie17 (#17954) üzenetére


westcoastog
veterán

Micsodi?

(#17956) Sygnus


Sygnus
tag

Nekem tárhely ellenőrzés frissítés jött....

(#17957) vick33


vick33
tag

Beszereztem a Nexus 5 mellé második telónak egy 520-at:-) Jó készülék alapvetően tetszik, bár azért még van mit szokni:-) Az a kérdésem, hogy a nokiás alkalmazásokra csak úgy látja, hogy van update, ha rákeresek addig azt írja ki, hogy minden szép és friss. Erre van valami megoldás? (T-s Amber van rajta)

(#17958) confuser válasza westcoastog (#17955) üzenetére


confuser
senior tag

@vick33
SysApp Pusher. Egyébként naponta 1x ellenőrzi az áruház, hogy van-e frissítés, de csak akkor, ha abban az időpontban van neted. Ha nincs, megint csak 1 nap múlva próbálkozik.

[ Szerkesztve ]

(#17959) duo válasza confuser (#17958) üzenetére


duo
őstag

így van. DE! ha csinálsz egy my app list-et akkor azokra bármikor rákereshetsz manuálisan. minden telepített appom be van lőve. :) a lumia pusher pro is tudja ezt amúgy.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#17960) westcoastog válasza confuser (#17958) üzenetére


westcoastog
veterán

Ez jött külön frissítésben is?
Nekem fent van a független black-el.

(#17961) eddie17 válasza westcoastog (#17960) üzenetére


eddie17
addikt

Gombok rezgése. Nekem is független de most jött meg.

(#17962) westcoastog válasza eddie17 (#17961) üzenetére


westcoastog
veterán

Jaa azt nem láttam. :)
Néztem de nem volt frissítés, na még egyszer..
Nekem nem akarja az igazságot, megjelenítés+érintésre azt írja a lumia updater hogy megosztás, tehát friss, de nincs ott a rezgéskikapcsolás.

[ Szerkesztve ]

(#17963) MaCS_70 válasza Devas (#17949) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kérdés egyébként nem is AKKORA hülyeség, mint amekkorának elsőre látszik. Elvben akár mehetne is az Android, legalábbis volt már ilyesmire példa.
A HD2-tán még egymás mellett is lehetett telepítve a WM6.5, a WP7.8 és az Android. A WP és az Android nálam is ment dualboottal.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17964) Devas válasza MaCS_70 (#17963) üzenetére


Devas
őstag

Tudom szó volt hogy lehet MS próbálkozik ilyen dual OS telefonokkal, de pillanatnyilag tudtommal nincs arra mód hogy andoidot tegyünk a Lumiára. Bár ha belegondolunk hogy hardware-ileg ugyanaz a telefon mint mondjuk az Xperia M, valóban nem tünik lehetetlen dolognak.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#17965) westcoastog


westcoastog
veterán

Nálam semmi. :F

(#17966) monosgeri21 válasza westcoastog (#17965) üzenetére


monosgeri21
tag

Touch

(#17967) eddie17 válasza westcoastog (#17965) üzenetére


eddie17
addikt

Érintés volt a frissítés neve.

(#17968) westcoastog válasza eddie17 (#17967) üzenetére


westcoastog
veterán

De semmit nem talál az updater.
Megjelenítés+érintés néven van bent, sima érintés nincs.

(#17969) consono válasza westcoastog (#17968) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem is csak a linken keresztül ment fel, a sysapppusher sem látta.

http://www.windowsphone.com/hu-hu/store/app/%C3%A9rint%C3%A9s/bbc57c87-46af-4c2c-824e-ac8104cceb38

"In God we trust. All others must bring data"

(#17970) westcoastog válasza consono (#17969) üzenetére


westcoastog
veterán

Meg is van, kösz. :)

(#17971) eddie17 válasza westcoastog (#17970) üzenetére


eddie17
addikt

Nekem simán jött az áruházban 5 frissítés, és közte volt.

(#17972) westcoastog válasza eddie17 (#17971) üzenetére


westcoastog
veterán

Nálam nem. :D

(#17973) eddie17 válasza westcoastog (#17972) üzenetére


eddie17
addikt

Hm, lehet később jött volna hozzád. :) Mert mindkettő független. Vagy közelebb vagyok a finnekhez. :D
Bár ez lehet WP frissítés volt és nem Nokia.

[ Szerkesztve ]

(#17974) feriapu


feriapu
csendes tag

Üdvözletem!
Szeretnék vásárolni egy egyszerű működésű telefont.Semmi extrára nincs szükségem,viszont zenét és rádiót szeretek hallgatni a buszon.Néztem a Nokia oldalán,hogy az Amber frissítésnek köszönhetően van rajta rádió.
Érdeklődni szeretnék,hogyha zenét szeretnék rátenni,akkor egyszerűen felmásolom gépről a telefonra,amit az már egyből lát is,és tudom hallgatni,vagy valami külön fájlkezelő illetve ilyen-olyan program letöltése kell-e hozzá? Illetve a Black nevű frissítés is elérhető már?

(#17975) Melack válasza feriapu (#17974) üzenetére


Melack
veterán

Hali!

Drag and droppal simán fel tudod tenni a zenét, nem kell semmi külön hókuszpókusz.

Black? T-re még nincs kint, azt tudom. Függetlenre nem tudom.

Üdv

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17976) kezman


kezman
őstag

Azért ez már tényleg röhej, mármint a T-s frissítés, elmennek a k...a anyj...a

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#17977) mikersz1 válasza feriapu (#17974) üzenetére


mikersz1
senior tag

Már elérhető mindenkinek, csak a T-seknek nem.

(#17978) orangutan4 válasza feriapu (#17974) üzenetére


orangutan4
tag

Nekem is hasonló igényeim voltak, és teljesen elégedett vagyok. Talán a filmek lejátszásán lehetne még javítani(több formátum, felirat), de fizetős app arra is van. ;)

(#17979) Devas válasza Melack (#17975) üzenetére


Devas
őstag

(T az a Telecom-ot, nem pedig a Telenor-t jelenti.)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#17980) Melack válasza Devas (#17979) üzenetére


Melack
veterán

Én ezzel tisztában vagyok

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17981) Namelesske válasza orangutan4 (#17978) üzenetére


Namelesske
addikt

Én jobbnak tartom hogy kijelzőre optimalizálva natív felbontásban és ráégetett feliratokkal filmezni a telefonon. Ez a módszer ugyan sokkal de sokkal időigényesebb, de az élményt nem rontja és ha nem akarsz fizetni lehet így is DIY-be a dolgokat.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#17982) orangutan4 válasza Namelesske (#17981) üzenetére


orangutan4
tag

Oks, lehet kipróbálom:), a nagyobb gondom, h a legtöbb filmet konvertálni kell sajna, mert avi bol sem minden jo neki. Es az meg egy izmosabb gépen is idő:)

(#17983) Namelesske


Namelesske
addikt

Még tegnap agyaltam ezen a dolgon, kicsit utána néztem mi mennyibe kerülne ha külön kellett volna megvennem.

A Smartphone valódi értéke

Tegyük fel Lumia 520:

Minden egyben 25k most 35 az edigitalba függetlenül. PayPal esetén 33 ezer!

Minden külön:

GPS+ Garmin térképek Magyarországra: 30k
Egy média lejátszó + internetezésre alkalmas eszköz 15k/25k
Alap Nokia Telefon elfogadható kamerával 33k
Fitnesz kütyü és kalória számláló: 10k
Alsó hangon minimum 80 ezer és még nem is tértem ki mindenre, plusz posta költségek, plusz mindent vigyél magaddal, vegyél rájuk tokot, meg mindnek külön töltő, meg memória kártya legalább kettő.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#17984) Devas válasza Melack (#17980) üzenetére


Devas
őstag

Bocs nem neked akart menni!
(igazából általánosságban mindenkinek, mivel nem teljesen egyértelmű a megnevezés)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#17985) greenmelon94


greenmelon94
tag

Tudjátok mi az a számomra oltári nagy baromság a WP-ben amitől falnak tudnék menni? Hogy még a füles hangereje is egyben van az összes többivel. :W
Piszkosul frusztráló tud lenni mikor zenét hallgatok útközben fülesen, bemegyek valahova, elkezdnék játszani valamit immár kihúzott fülessel (mivel hang nélkül szoktam játszani) erre a telefon elkezdi bömböltetni a játék hangját is ugyanolyan hangosan, ahogy a zene szól...

Amúgy, ha már hangnál tartunk, nektek nincs olyan, hogy hiába van letiltva egy játék/app hangja, ha nincs a telefon hangereje letekerve nullára, akkor ilyen búgó-zúgó hang jön a hangszóróból? Némi nagyon halovány emlékem van arról, hogy mintha az Omnia 7-em is csinálta volna ugyanezt.

(#17986) m1lan válasza HuMarc (#17933) üzenetére


m1lan
őstag

Nálam beragadó pixelek voltak egy idő után, a Nokia Care kicserélte minden további nélkül. Mondjuk már ezen is van 1 pötty, és a másik is pont így indult, úgyhogy sokat nem várok tőle... :U

Azért elég szégyen, hogy egy akkora gyártó, mint a Nokia, megengedheti magának, hogy ilyen ipari hulladék kijelzőt rakjon egy telefonba. Bevilágít a legtöbb a bal alsó sarokban, amit eddig még más telefon nem produkált a környezetemben, illetve pixelhibás lesz egy idő után sokaknál. Ha kijelzőhibával akarok szervizbe futkosni, akkor veszek AMOLED-es telefont, annál úgyis várható, hogy beég....

Egyébként ma volt 2 olyan restartom, hogy csak néztem. Ülök a buszon, lezárom a kijelzőt, berakom a tokba, de nem rakom be a zsebembe. Elkezd rezegni, kiveszem a tokból, és akkor látom, hogy újraindult/PIN kódot kér. Aztán hazaértem, leraktam az asztalra, és mire visszaértem a kajálásból, megint a PIN kód-kérő képernyő fogadott. :))

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#17987) Devas válasza Namelesske (#17983) üzenetére


Devas
őstag

Jah csak hát a kicsi öthúsz az valójában drágább mint 25k. Megveszed a telefont, babusgatod, kipróbálod a fülest, hopp ez deszar, vegyünk valami ütősebbet. Jajj ez az USB madzag rövidebb mint a pöcsöm, hopp szerezzünk egy hosszabbat. Jajj de jó lenne bele valami SD kártya, vegyünk hozzá. Jajj nehogy karcolódjon a kijelző, fóliát rá, meg tokot neki. Ha már itt tartunk valami szép színes hátlap nem ártana, meg azért mégegy töltő munkahelyen is legyen egy. Mondjuk ugyanez megy a többi telefon esetén, vagy akár egy fényképezőgép esetén is. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#17988) Namelesske válasza Devas (#17987) üzenetére


Namelesske
addikt

27 most a 25-ös akció után Media Marktban.

Vettem hozzá egy adatkábelt
Class 10-es Sandisk Kártyát
Egy starter kitet tok fólia autós töltő
Meg egy sony fülest

Szóval jól látod.

Összesen így is 34-et fizettem, ami csak egy belépő szintű Navteq térképes magyar navira elég. Itt meg alapból benne van :)

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#17989) feriapu


feriapu
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek a választ. :R

(#17990) Lacus_84 válasza westcoastog (#17972) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Nekem sem észleli a Sysapp Pusher.

[ Szerkesztve ]

(#17991) westcoastog válasza Lacus_84 (#17990) üzenetére


westcoastog
veterán

Ott a link, tedd föl onnan.

(#17992) szp1 válasza m1lan (#17986) üzenetére


szp1
addikt

" akkor veszek AMOLED-es telefont, annál úgyis várható, hogy beég...."

3 és fél éve használok AMOLED kijelzős telefont.
Semmiféle beégés nincs rajta. pixelhiba sincs.
Nokia ez is....

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#17993) cattus válasza greenmelon94 (#17985) üzenetére


cattus
őstag

A sistergés nlam is jelen van az általad leírt esetben.

m1lan: hibás példányok mindig is lesznek, akármelyik gyártót is nézzük.

Do the thing!

(#17994) HuMarc


HuMarc
addikt

Na, telefon a garanciában, cserekészüléket nem adtak, de legalább adaptert igen.

(#17995) Lacus_84 válasza westcoastog (#17991) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Feltettem, de rájöttem, hogy mivel nincsenek megvilágítva a gombok, jobb ha rezegnek érintéskor.

mdraco: nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#17996) mdraco válasza Lacus_84 (#17995) üzenetére


mdraco
őstag

Nekem kicsit furcsa rezgés nélkül.

(#17997) blokad válasza mdraco (#17996) üzenetére


blokad
senior tag

Megszokható.. barátnőm 820-asát nyomkodom, akkor nem hiányzik, itt pedig csak a megszokás miatt :))

(#17998) m1lan válasza szp1 (#17992) üzenetére


m1lan
őstag

Sokan írják, hogy Nokiákban nem nagyon szokott beégni, de Samsungoknál gyakran előfordul. Hidd el, az én felhasználói szokásaimat nem bírná hosszú távon. :N

@cattus: az a legnagyobb baj, hogy itt nem csak 1-2 példány ilyen, mint a legtöbb telefonnál, hanem mondhatni a túlnyomó többsége. Hiába mondom azt, hogy eladom az 520-asomat, aztán veszek egy másikat, mert valószínűleg annak is ugyanúgy bevilágít majd a kijelzője, meg esetleg pixelhiba is lesz rajta. Hiába cseréltettem kijelzőt a telefonomban, nem adok neki 2 hónapot és megint rinyálok majd, hogy pixelhibás lett, és ezen még a bevilágítás is jobban látszik, mint az előzőn. :U

Félreértés ne essék: imádom a telefont még így is, de azért ezeket a hibákat nálam még az ára sem feledteti. Pláne, mivel az enyém nem 25k-ért lett véve...

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#17999) confuser válasza m1lan (#17998) üzenetére


confuser
senior tag

Én inkább azon a véleményen vagyok, hogy volt egy hibás széria. Az enyémen pl. se bevilágítás, se egy pixelhiba - sok sorstársammal egyetemben.

(#18000) hucsikoi válasza confuser (#17999) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szerencsére az én MM-os telefonom is kifogástalanul működik. Remélem nem kiabálom el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.