Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) mikersz1 válasza shaggy (#17549) üzenetére


mikersz1
senior tag

Beállítások->Névjegy.
Lekéstem.

[ Szerkesztve ]

(#17552) shaggy


shaggy
aktív tag

Jah és még az lenne a kérdésem ha megadok neki egy e-mail címet akkor hol lehet beállítani hogy ne szinkronizáljon semmit e-mail névjegy semmit?

Mert ahogy néztem a kapcsolatokat nekem teli rakta mindenféle hülyeséggel

[ Szerkesztve ]

(#17553) F.B.I. válasza rob210 (#17543) üzenetére


F.B.I.
veterán

Bementem a Vodafoneba, ott egyből bekapcsolt, töltő nélkül, örültem, hazajöttem, itthon már megint elkezdte, a xarakodást, nem tölt csak villog. Most én kapírgáljam tűvel a pár órás készüléket? :U

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#17554) westcoastog válasza F.B.I. (#17553) üzenetére


westcoastog
veterán

Én is majdnem szervízbe vittem kontakthiba miatt, mert állandóan újraindult egy kis megnyomástól, tűvel összébb nyomtam az érintkezőket az akkun és tökéletes azóta is, nem árt ha kipróbálod.
Pár órás vagy nem pár órás.

[ Szerkesztve ]

(#17555) Kajla5


Kajla5
aktív tag

Ha azt írja hogy telepítés előkészítése 100% de nem csinál semmit, akkor mi van?
75% az akksi, úgyhogy az nem lehet baj

(#17556) miqlas válasza Kajla5 (#17555) üzenetére


miqlas
őstag

... várj ... menni fog az, csak most elõkészít! ;)

[ Szerkesztve ]

42

(#17557) cattus válasza Kajla5 (#17555) üzenetére


cattus
őstag

Akkor várni kell, majd tovább fog lépni idővel.

Do the thing!

(#17558) mikersz1 válasza Kajla5 (#17555) üzenetére


mikersz1
senior tag

Várni kell. Dolgozik a telefon.

(#17559) Kajla5 válasza mikersz1 (#17558) üzenetére


Kajla5
aktív tag

Köszi, valóbban :)

(#17560) blokad


blokad
senior tag

srácok!

ha care suit-tal frissítem a telefont, akkor a családi szoba beállítások elvesznek, vagy azok megmaradnak? skydrive-ba menti a beállításait, vagy újra be kell majd állítani?

köszi

blokad

(#17561) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Srácok ki milyen böngészőt használ a telón?

Mert amikor mobilnettel levagyok korlátozva sok weboldalt szó szerint 1-2 percbe is beletellik az explorernek behozni... Nálatok?

Opera mini régen droidon nagyonjó volt... Dejó vóna mostis...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#17562) cattus válasza Lalikiraly (#17561) üzenetére


cattus
őstag

Én az IE-t használom, nekem eddig bevált.

Do the thing!

(#17563) Sub-ZeRo válasza Lalikiraly (#17561) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

IE.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17564) misung válasza westcoastog (#17499) üzenetére


misung
csendes tag

Merre lax?

(#17565) greenmelon94 válasza Clemi (#17520) üzenetére


greenmelon94
tag

Nekem is sikerült felraknom a blökit ezzel a módszerrel, köszi szépen! :R

(#17566) F.B.I. válasza westcoastog (#17554) üzenetére


F.B.I.
veterán

Összenyomtam őket...JÓ LETT! :Y :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#17567) westcoastog válasza misung (#17564) üzenetére


westcoastog
veterán

Őrhalomban laxom.

(#17566) F.B.I.
Királyság. :DD

Ezt is bele kéne írni az első hozzászólásba.

[ Szerkesztve ]

(#17568) F.B.I. válasza westcoastog (#17567) üzenetére


F.B.I.
veterán

Jah, főleg, hogy kocsikáztam miatta 20km-t, holnap megint lett volna annyi. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#17569) orangutan4 válasza Lalikiraly (#17561) üzenetére


orangutan4
tag

Elvileg a Nokia Xpress tömöríti az oldalakat.

(#17570) Lalikiraly válasza Sub-ZeRo (#17563) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Jólvan srácok!

Köszi!

Akkor marad aztán majd frissítik vagy valami úgyis előbb utóbb gyorsabb lesz lekorlátozva is a mobilnet is.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#17571) westcoastog válasza F.B.I. (#17568) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát én is már készen voltam becsomagolni a telefont és indulni vele a t-pontba, mikor bedobták ide ezt az ötletet, és láss csodát. Az előtt meg megnyomtam a telefon hátulját, vagy megráztam újraindult. :)
Van is videó róla hogy kézrátétellel újraindítgatom. :DDD

(#17572) duo
XD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17572) duo válasza westcoastog (#17571) üzenetére


duo
őstag

:D bele kéne írni 1. hsz-ba hogy a Jedik és Sith-ek ne lepődjenek meg...

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#17573) F.B.I. válasza westcoastog (#17571) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mennyi idő alatt megy le a Black frissítés? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#17574) misung válasza F.B.I. (#17534) üzenetére


misung
csendes tag

Finoman, tűvel, vagy bármi mással hajlítsd meg az érintkezőket. nálam 100%ig bevált!

(#17575) westcoastog válasza F.B.I. (#17573) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát ha a firmware telepítéses dologra gondolsz, az firmware letöltéssel együtt megvan negyed óra.

(#17574) misung
Már megtette a kolléga... :DDD :U

[ Szerkesztve ]

(#17576) juuzer válasza Clemi (#17542) üzenetére


juuzer
addikt

Megpróbálom, nagyon szépen köszönöm! :))

Vamos a la playa.

(#17577) mikersz1 válasza F.B.I. (#17573) üzenetére


mikersz1
senior tag

Változó, valaki 45 percet írt.

(#17578) old rocker válasza mikersz1 (#17577) üzenetére


old rocker
veterán

Ahogy West írta, kb. negyedóra alatt megtörténik. Nem árt utána a beállításokat átnézni.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17579) mikersz1 válasza old rocker (#17578) üzenetére


mikersz1
senior tag

Pedig biztos vagyok benne, hogy egy személy kb. ennyi időt írt.

(#17580) F.B.I.


F.B.I.
veterán

20 perc volt, beállítással együtt.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#17581) Namelesske


Namelesske
addikt

Tegnap óta én is Lumia 520 tulaj lettem!
Mint mindenki más, én is várom a Black-et, de igazából az GRD3 a fontos nem a black, abból alig profitál a telefon, max a kamerát javíthatja. Szóval nyugalom. Élvezzétek a telefont, mert különlegesen jó ajánlat volt 25 ért a MM-ban. Olyan értéket kaptunk amiért mások rengeteget fizetnek. Szerintem ebbe belefér ennyi tolerancia. A GRD3-mat meg bárki felrakhatja ha van developer accountja.

Nézzétek meg, hogy nem csak mi szívunk, van aki a csúcsmodellekkel is szív más szolgáltatóknál. [link]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#17582) confuser válasza Namelesske (#17581) üzenetére


confuser
senior tag

Most olvastam, hogy megindult 820ra a T-Mobile-tól a frissítés (függetlenül attól, hogy a Nokia oldalán még nem Available). Halad a dolog, csak lassan. Türelem (vagy flasheljétek fel magatok) :)

(#17583) Kajla5


Kajla5
aktív tag

Ma vettem ezt a telefont a feleségemnek.Elvoltam vele egész este mire beállítottam mindent.
Nagyon jó!Azt hiszem magamnak is veszek a droid mellé egy WP telefont.
Viszont ez az angry birds egy nagy átbaszás!!!!Nem is ingyenes!!

(#17584) cattus válasza Kajla5 (#17583) üzenetére


cattus
őstag

Azért 235 Ft nem a világvége. Legalább cserébe reklámmentes.

Do the thing!

(#17585) Kajla5 válasza cattus (#17584) üzenetére


Kajla5
aktív tag

Nem nagy összeg, de itt miért kerül pénzbe?Az android market piacon meg ingyen van.

(#17586) cattus válasza Kajla5 (#17585) üzenetére


cattus
őstag

Gondolom mert a fejlesztők úgy gondolták, egy kisebb részesedésű platformon megtehetik, hogy pénzért adják. De szoktál lenni leárazások, csak figyelni kell (vannak is rá appok, pl Store Deals, AppDeals, MyAppFree).

Do the thing!

(#17587) Namelesske válasza cattus (#17584) üzenetére


Namelesske
addikt

Egyelőre nekem az alkalmazások fontosabbak mint a játékok, még nem sikerült eldöntenem mit vegyek elsőnek. IM+ vagy Youtube app. Szerintem az IM+ a legfontosabb most nekem. :N De az árát elnézve lehet hamarabb lesz Youtube App a Googletől mint megvegyem.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#17588) szp1 válasza Kajla5 (#17585) üzenetére


szp1
addikt

Volt pár hete ingyen az A.B. Meg más is.
Figyelni kell a forumokat. Ha sokallod az árát.
Akkor nincs "átbaszás...."

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#17589) old rocker válasza confuser (#17582) üzenetére


old rocker
veterán

már fel is raktam

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17590) nicu71 válasza Namelesske (#17581) üzenetére


nicu71
addikt

Anyumnak szintén tegnap a MM-be vettem egyet.70 évesen úgy örül neki mint egy gyerek :) Mindent meg akar tanulni,és komolyan, nagyon ügyesen kezeli ,pedig az első érintős telefonja ,és imádja. :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#17591) cattus válasza Namelesske (#17587) üzenetére


cattus
őstag

YT-ra ott a myTube. A leírásban benne is van, hogy az ingyenes változat teljes értékű, fizetni csak akkor kell, ha így támogatni szeretnéd a fejlesztőt.

Do the thing!

(#17592) Kajla5


Kajla5
aktív tag

Ha a WIFI , és az adatkapcsolat is be van kapcsolva, akkor a WIFI-t részesíti előnyben?Tehát automatikusan arról megy a letöltés?Vagy inkább kapcsoljam ki az adatkapcsolatot.
Azt néztem, hogy itt nem működik az, hogy lehúzom a felső részt és ott ki be kapcsolom a dolgokat.
Gondolom van valami program, hogy ne keljem bemenni mindig a menübe.
Tegnap frissítettem a telefont és ráakadtam egy olyanra, hogy NFC-s hardver (fülhallgató) hozzáadása.
Ebben most van az is?

(#17593) blokad válasza Kajla5 (#17592) üzenetére


blokad
senior tag

Ha wifizel, akkor igen, arról tölt le, és a storeban nagyon sok quick kapcsolós alkalmazás van, amik közül választhatsz

(#17595) gurabli


gurabli
senior tag

Elvileg a jövő héten én is (illetve először a feleségem) belépek a Lumia 520-as táborba. Mondjuk én a vodánál vettem előfizetéssel 9990-ért (nagyon jó ér érte, hiszen nem akarok szolgáltatót váltani).

Ha asszonynál beválik, akkor én is veszek egyet:) Lehet, hogy itt az ideje lecserélnem a Nokia 6230-at:) Mondjuk baromira szeretem ezt a Nokiát (mármint a 6230-at), gyors, atomstabil, minden alapvető funkciót tud, ami nekem kell, nagyon minőséges, már sok-sok éve megvan és csak egyszer kellett egy új akkut vennem, minden hibátlan. Mondjuk most már jól jönne egy netre is alkalmas tel...

A droidos olcsóbb készülékek nagyon nem jöttek be, rettentően idegesít, hogy mennyire megbízhatatlanok, és már négy mag kell ahhoz, hogy ne laggeljen a menü:) 40-50e-nél többet meg nem vagyok hajlandó telefonért adni. Van netbook, tablet, Nikon D50 + egy kis kompakt Canon (az utóbbi is ezerszer jobb képet csinál bármelyik 150e-es telefonnál, a Nikonról ne is beszéljünk).

Egy szó, mint száz, ha megjön a tel, mit érdemes rajta "kötelezően" beállítani?

1) pl. le lehet tiltani a mobilnetet, ha roamingban vagyok, vagy csak egyszerűen nem akarom, hogy használja az adatot (150MB-om van havonta)
2) van olyan app, ami méri, hogy mennyi az adatforgalom, wifin és mobilnetet (mintha láttam volna ilyet)
3) a csengőhang vége+rezgés+csengőhang újra még mindig megvan?
4) kell még "formázni" az akkut, lemerít, tölt 12 órát, lemerít, vagy ez már felesleges?
5) milyen mSD kártyát érdemes bele venni, class ??. 16GB-os kellene.
6) kell (érdemes) a kijelzőre fóliát venni? Ha igen, melyiket?

Elsőre ennyi, biztos lesz még kérdésem! Köszönet!

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#17596) Lacus_84 válasza gurabli (#17595) üzenetére


Lacus_84
senior tag

1) igen, ki lehet kapcsolni a mobilnetet
2) igen van, data sense néven
4) nem kell

[ Szerkesztve ]

(#17598) Tim82 válasza gurabli (#17595) üzenetére


Tim82
nagyúr

1) pl. le lehet tiltani a mobilnetet, ha roamingban vagyok, vagy csak egyszerűen nem akarom, hogy használja az adatot (150MB-om van havonta)

Le lehet.

2) van olyan app, ami méri, hogy mennyi az adatforgalom, wifin és mobilnetet (mintha láttam volna ilyet)

Van (Data Sense), csak pont a Vodafone-függő telefonoknál nem lesz.

3) a csengőhang vége+rezgés+csengőhang újra még mindig megvan?

Igen.

4) kell még "formázni" az akkut, lemerít, tölt 12 órát, lemerít, vagy ez már felesleges?

Felesleges.

5) milyen mSD kártyát érdemes bele venni, class ??. 16GB-os kellene.

Szerintem class 6 vagy afölött.

6) kell (érdemes) a kijelzőre fóliát venni? Ha igen, melyiket?

Eltérőek a vélemények. Én úgy gondolom, hogy kell, elnézve, hány szép karcot begyűjtött már a fóliám, ami nélküle valószínűleg a kijelzőt gazdagítaná. Típusban nem tudok tanácsot adni, én eleve egy tokhoz kapottat tetettem fel. Ha jól rémlik, Superhun-tól többen is vettek fóliát és elégedettek vele.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17599) gurabli válasza Tim82 (#17598) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Ez meg milyen tré dolog már a vodától, hogy letiltja a Data Sense-t?!? Utólag nem tudom telepíteni? Vagy máshogy megoldani? Remélem, hogy a black tartalmazza majd náluk is...

Akkor class 6 elegendő, szerintem az lesz, bár nem hiszem, hogy jóval drágább lenne a class 10.

Egy ilyen fóliára szerintem benevezek, főleg az asszony telefonjára:) Mondjuk kérdés, hogy UC vagy matt...

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#17600) Zsadi válasza Tim82 (#17598) üzenetére


Zsadi
őstag

Igen, Superhun fórumtárs korrekt, gyors partner. Alátámasztom. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.