Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) syberia válasza gban (#20200) üzenetére


syberia
veterán

Szerintem is a tápellátás hibás valahol, ebbe az alaplap áramköreit is beleértem :)

https://howbad.info/

(#20202) syberia válasza tfgjk (#20157) üzenetére


syberia
veterán

Bios frissítés esetleg?
A géped pontos típusa alapján ki lehetne deríteni a kompatibilitást.

https://howbad.info/

(#20203) haxiboy válasza jackbacsi87 (#20198) üzenetére


haxiboy
veterán

A ventillátorokat nem írja felül valami szoftveres megoldás? Találkoztam már ilyen vírussal, konkrétan nekünk volt suliban feladat hogy tegyünk tönkre hardveresen egy windowst futtató számítógépet. Ez volt a legegyszerűbb, ventillátorokat alacsony fordulatszámon, processzort magasan használva megsütni.

Esetleg lehetséges hogy valami hibás driver produkálja ezt? Friss wininstallnál is ezt csinálja?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20204) haxiboy válasza Schulz84 (#20199) üzenetére


haxiboy
veterán

Gyakorlatilag az összes lehetőséget kizártad. Maradt az Alaplap vagy CPU.
Alaplap esetén meg kéne keresni honnan jöhet a hang, valószínüleg valamelyik kondi okozhatja a problémát, annak a cseréje még megoldható, de hallottam már mosfet vagy jfetet is sipolni, ott már gázabb a helyzet. Esetleg egy kompresszorral kifújatást érdemes lenne megpróbálni, lehet hogy valamilyen kosz rövidre zár.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20205) syberia válasza haxiboy (#20203) üzenetére


syberia
veterán

"...ventillátorokat alacsony fordulatszámon, processzort magasan használva megsütni." Ezt egy logout cikkben bemutathatnád, én már láttam régebbi procit túlhevítve szétégni, de arról direkt levették a hűtőbordát. ;]

https://howbad.info/

(#20206) Schulz84 válasza syberia (#20202) üzenetére


Schulz84
csendes tag

Ha jól emlékszem a csere táp típusa Codegen volt (600W), ami benne van az Thermaltake (500W)
az alaplap egy ASUS P8 H77-V,
proci INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155,
memória 2x DDR3 Corsair Vengeance 4GB 1600MHz,
videokártya NVidia GeForce GV-N660OC-2GD.

BIOS frissítés megvolt még az előző videokártya cseréje előtt.
A gépet 1 éve vettem, garancia még bőven kitart.

Szerk.: kompresszoros kifujás is megvolt, (közelről meghallgatva a tápból jön a hang)

[ Szerkesztve ]

(#20207) gban válasza Schulz84 (#20206) üzenetére


gban
Közösségépítő

Na az a Codegen gyengébb jóval mint a Thermaltake, vagyis a táp nincs kizárva még talán.
Lehet a lapon egy hibás kondi akár egy év után is.

Postázást nem vállalok.

(#20208) haxiboy válasza syberia (#20205) üzenetére


haxiboy
veterán

Infó szakkörön kaptunk feladatot, igen egyszerű kis program volt, nem feltétlen nevezhető vírusnak, ha jól emlékszem egy valami Socket A-s sempron volt az áldozat rendszer hűtő ventillátorok nélkül. (csak a procin és vga-n hűtés)
Ha tényleg érdekes akkor csinálok róla cikket, de nincs pc-m amivel bemutathatnám. ;]
Egyébként valószínüleg w7 alatt már nem működne, ott az ilyenek elindításához már rendszergazdai jogok kellenek a ventillátor szabályozás végett.
Edit: Illetve a túlmelegedés elleni védelem ki volt kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20209) syberia válasza haxiboy (#20208) üzenetére


syberia
veterán

Ha jól tudom a p3 procikban már volt túlmelegedés-védelem, tehát szándékosan sem tudod megsütni őket, a régebbi amd-k volt hogy túlhevültek, de az újabbak visszaveszik az órajelet ha nagyon magasan lenne a procimag(ok) hőmérséklete. Nem operációs rendszer függvénye hogy kihúzod e a venti kábelét :))

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#20210) haxiboy válasza syberia (#20209) üzenetére


haxiboy
veterán

Kábel be volt dugva, így csak a fordulatot lehetett szabályozni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20211) tfgjk válasza syberia (#20202) üzenetére


tfgjk
csendes tag

Samsung NP300E5C-S04HU

tfgjk

(#20212) syberia válasza tfgjk (#20211) üzenetére


syberia
veterán

A samsung oldalán nem találom ezt a típust, laptopos topikban is próbálj szerencsét :)

https://howbad.info/

(#20213) Rossi


Rossi
addikt

Üdv!

Windows 7 indulás helyett felajánlja a startup repairt és a start normally-t, de mindkét opcióval a startup repairnál kötök ki. Ez egész éjszaka futott, de nem történt semmi.

Bootrec.exe-vel megcsináltam a fixboot-ot és a fixmbr trükköt, de restart után semmi...
Scanos parancsra nem talál azonosított Windows- telepítéseket...

Reinstall.

Ja, és tegnapig az ég világon semmi baja nem volt a gépnek.

Előre is köszi. :R

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#20214) spiritex válasza Rossi (#20213) üzenetére


spiritex
veterán

Safe módba el tudod indítani a windows-t?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#20215) Ruszki válasza Rossi (#20213) üzenetére


Ruszki
senior tag

Amúgy mi a kérdés ha nem vagyok indiszkrét!!?? :DDD

Ha nem boot-ol akkor én megnézném egy linux cd-vel a HDD-t aztán leellenőrizném.
Akartam mondani a fixboot-ot és a fixmbr-t de látom az nem segített!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20216) Rossi válasza spiritex (#20214) üzenetére


Rossi
addikt

Nem tudom hogyan...

Eddig csak az sikerült, hogy telepítő cd-vel a területi beállításoknál shift+F10-el behoztam a parancssort, de nem segítettek a bootrec-es cuccok.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#20217) Rossi válasza Ruszki (#20215) üzenetére


Rossi
addikt

A reinstallnál kérdőjelet akartam írni... Bocs.

Linuxhoz nem értek, életemben nem volt a kezemben linux cd.

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#20218) spiritex válasza Rossi (#20216) üzenetére


spiritex
veterán

Ha nem raksz be telepítő cd-t, csak hagyod, hogy a hdd-ről boot-oljon és közben nyomogatod az F8-at. Fel kéne jönnie a menünek, amiben Csökkentett mód-ot lehet választani.

Szerk:
És ha csak megnyomod a boot elején és tartod?
Hát le kéne installálni a tegnapi frissítést, ami felment. Vezérlőpult, programok hozzáadása/eltávolítása, Java uninstall.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#20219) Rossi válasza spiritex (#20218) üzenetére


Rossi
addikt

Addig nyomogattam az F8-at, amíg el nem kezdett pittyegni az alaplap, de nem jött fel menü....

Mégiscsak...

Teendő?

Szerk.: megpróbálom.

Szerk2.: csökkentett mód sem indul, egyből startup repair...

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#20220) Ruszki válasza Rossi (#20217) üzenetére


Ruszki
senior tag

Letöltesz egy Ubuntut kiírod CD-re boot-olsz róla aztán Ubuntu kipróbálása és ott már ha van egy kis informatikai vénád akkor megtalálod a lemezellenőrzést!
Segítség

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20221) spiritex válasza Ruszki (#20220) üzenetére


spiritex
veterán

Azért gondolod, hogy a vinyónak van baja, mert máról holnapra történt a hiba?

(#20222) Rossi
Gondolom nincs mentésed a rendszerről, mert akkor nem kérdeznél.. Pedig lennie kellene mindig egy másik partíción vagy lemezen. Nekem van egy Macrium Reflect Free-s mentésem, plusz egy másik SSD-m, amin egy másik működő op.rendszer van. Az embernek be kell biztosítania magát, ha nincs felkészülve arra, hogy bármikor esetleg azonnal újra kell telepítenie. Az adatok pedig természetesen másik lemezen, másik vinyón vannak, hogy ne vesszenek az esetleges formázással.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#20222) Rossi válasza spiritex (#20221) üzenetére


Rossi
addikt

A HDD első formázása közben volt egy áramszünet, de annak már majdnem egy éve, és azóta gond nélkül üzemel...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#20223) Kellta


Kellta
csendes tag

Üdv. Ma epitettem ossze egy uj pc-t. Asrock 970 pro3 r2, fx 6300, corsair vx 550, corsair vengeance ddr3 1866. Elso bootolasnal meg joo mukodott kb 20p ig akkor lefagyott. Azota allandoan fagy minel tobb ideig van kikapcsolva / aramtalanitva annal kesobb fagy le. Biosban is ugyan ezt produkalja, leelleboriztem a homersekleteket, a feszultseget de semmi nem mutat hibat. A ramokkal egyenkent bent hagyva is megall. Valami otlet esetleg? Koszi!

(#20224) Ruszki válasza spiritex (#20221) üzenetére


Ruszki
senior tag

Havernak is volt hasonló de ott megoldotta a FIXBOOT és FIXMBR! :DDD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20225) Ruszki válasza Kellta (#20223) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Akkor gondolom minden komponens új!
Mondjuk egy gyári beállítások visszaállítása a BIOS-ban(BIOS-reset).
Én megnézném a ramokot a 4 slot mindegyikében egyenként esetleg egy memtestet is lefuttatnék a biztonság érdekében!
Az a "baj",hogy szinte minden új és így azért kicsit nehezebb kitalálni mivel lehet a gond!
Esetleg nincs egy másik tartalék tápod amivel ki lehetne próbálni mert ha akkor is ugyanez a gond a táp biztos jó!

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20226) dvdbackuper válasza Kellta (#20223) üzenetére


dvdbackuper
őstag

videokari milyen? erősen tápgyanús

(#20227) syberia válasza Kellta (#20223) üzenetére


syberia
veterán

Tápgyanús...az alaplap tápellátó áramköre is benne lehet a pakliban, másik táppal kéne első körben tesztelni.

https://howbad.info/

(#20228) cuko


cuko
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Asus M2A-VM hdmi típusú alaplapom, melyet szerettem volna beüzemelni egy szintén elfekvő x2 4200+ procival, és 2x1 giga rammal.
Vettem hozzájuk egy új vinyót (160GB sata I) és ház/táp (FSP300-60GLS) kombót, majd összeraktam.
Elindult rendben, telepítettem rá 32bites win7-et, de elkezdett egy bosszantó hibát produkálni:
először induláskor kiírta, hogy "cmos checksum error", és resetelte a beállításokat, majd később bekapcsoláskor nem indul el a gép, a ventik felzúgnak, majd kb 2mp után újraindul (nincs hibajelző sípolás) - ezt ismétli, amíg ki nem nyomom.

Amit próbáltam:
- CMOS reset;
- ramokat cserélgetni (csak 1 modullal, végigpróbálgatva a slotokat, új modullal);
- új bios (2302-es),
- alaplapi elem cseréje újra;
de egyik sem segített.

Van ötlete valakinek, hogy mi lehet a probléma, hogyan lehetne megoldani?
Külföldi fórumokon nézelődtem-keresgéltem már, láttam más Asus lapnál is ezt a hibát, ott elem- vagy bioscserét ajánlottak, én megpróbáltam már ezeket. :(

(#20229) gban válasza cuko (#20228) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azt nem értem, hogy ugrott bele új bios ha nem indul?

Postázást nem vállalok.

(#20230) cuko válasza gban (#20229) üzenetére


cuko
aktív tag

Bocsi, nem voltam egyértelmű!
Legelőször csak kiírta, hogy "cmos checksum error", de elindult a gép. Ezután kezdte produkálni a folyamatosan újraindulós hibát, amit cmos reset ideiglenesen javított.
Amikor legközelebb csinálta, kezdtem el próbálgatni a ramcseréket, az új biost, az új elemet (egyesével, nem mindent egyszerre), és ideig-óráig működött egyiknél-másiknál, de gyorsan vissza is tért a hiba, bármivel próbálkoztam.
(minden javítási kísérlet után csináltam cmos resetet, de nem minden alkalommal tudott bekapcsolni utána a gép, tehát az sem oldotta meg 100%-osan)

(#20231) dvdbackuper válasza cuko (#20230) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Geli value memóriával próbálkozol?

(#20232) cuko válasza dvdbackuper (#20231) üzenetére


cuko
aktív tag

Nem, többfajtával.
Samsung/Kingston/nem tudom milyen márka, mindhármat próbáltam, hogy egyedül berakva megjavul-e.
(azt vettem észre, hogy ha csak 1 slotban van ram, talán kicsit több idő, mire újra csinálja a hibát, de ezt elég kevés megfigyelés alapján mondom...)

Lehet memóriahiba a kiváltó ok?

(#20233) gban válasza cuko (#20232) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tápcserével próbálkoztál?

Postázást nem vállalok.

(#20234) menjapipaba válasza menjapipaba (#19948) üzenetére


menjapipaba
tag

Sajnos csak 20 pines tápokat sikerült szereznem, de elvileg azokkal is kellene valamit csinálnia a lapnak.
De semmi, még a led sem világít.

Szóval vettem egy másik lapot, de ugyan az a helyzet..

(#20235) Kellta válasza dvdbackuper (#20226) üzenetére


Kellta
csendes tag

A vga az egy msi 7870 hasznaltan vettem, de akkor probalkozok majd egy tappal, koszonom a tippeket.

(#20236) Ruszki válasza cuko (#20232) üzenetére


Ruszki
senior tag

Lehet BIOS beállítási hiba is!
Az alaplapi elem tuti jó!?
Lehet memória hiba igen!
Érdemes lenne lefuttatni egy memtestet mindenféleképpen!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20237) syberia válasza Kellta (#20235) üzenetére


syberia
veterán

Vga nélkül is próbáld ki.

https://howbad.info/

(#20238) cuko válasza gban (#20233) üzenetére


cuko
aktív tag

Másik táppal is próbáltam már. :(

@(#20236) Ruszki: ha bios beállítási hiba, akkor nem kellett volna megjavulni a cmos resetek / bios flash után?
Memtestet lefuttatok később majd, ha van időm, azzal még nem próbálkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#20239) spiritex válasza cuko (#20238) üzenetére


spiritex
veterán

Ez a topic csak erről szólt: [link] csak sajnos 2010 óta halott. De hátha találsz valami okosat!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#20240) cuko válasza spiritex (#20239) üzenetére


cuko
aktív tag

Megnézem, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#20241) Simba86


Simba86
senior tag

üdv emberek!

adott egy laptop.

feltelepítettem rá usb-ről a win7-et, azonban nem akar elindulni...

amikor bekapcsolom, folyamatosan előjön a fekete kép a tetején kurzorral, aztán leáll, 1 mp, újrapróbálkozik, ugyanezt csinálja és megint leáll, és így tovább...(egészen addig, míg hosszan nyomással le nem állítom)

csak akkor tudok bármit csinálni, amikor bedugom az usb-t a telepítővel, és a boot sorrendnél az usb-t jelölöm meg, mint elsődleges bootforrás, ekkor bejön a telepítő és újra tudom rakni, de utána ugyanaz történik, mint amit leírtam, szóval ott vagyok, ahol a part szakad. :F (próbáltam 64 és 32 bitest is!)

vkinek van ötlete? elképzelhető, h az ssd-vel van vmi?

köszönöm a válaszokat előre is! (remélem nem írtam semmi olyat, ami sérti a szabályokat! :B )

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#20242) gban válasza Simba86 (#20241) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ilyen nálam akkor volt, amikor a telepítő (látom, nem eredeti, gyári, hanem usb cuccra átfaragott verzióról telepítesz) valamiért nem jól lett "pendrájvosítva".
Ha a telepítő más gépben is ezt produkálja, akkor ott lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#20243) Kellta válasza syberia (#20237) üzenetére


Kellta
csendes tag

Masik vgaval, rammal,tappal ki volt probalva az alaplapra gyanakszok ma kicserelik aztan meglatjuk, gondolom a cpu nem produkalhat ilyet, ha normails hofok fole nem megy. Esetleg erdemes beszerezni egy masik hutot hozza a kesobbiekben vagy azert jol teljesitenek a gyariak is? ( amd fx 6300)

(#20244) menjapipaba válasza menjapipaba (#20234) üzenetére


menjapipaba
tag

Fejlemények :D

Megtaláltam a régi tápom, azzal elindul, csak:
Az a lap amit vettem, amikor beindítom akkor sípol: egy hosszú, két rövid.
Ilyen lapot vettem.

(#20245) dvdbackuper válasza menjapipaba (#20244) üzenetére


dvdbackuper
őstag

1 long 2 short - Monitor or display card error

(#20246) menjapipaba válasza dvdbackuper (#20245) üzenetére


menjapipaba
tag

A vga jó kell hogy legyen, másik lappal működött.
A monitor meg jó.

(#20247) syberia válasza Kellta (#20243) üzenetére


syberia
veterán

Szerintem is az alaplap a ludas.

Tuning nélkül megteszi a gyári hűtő, de terhelés alatt nem lesz néma...

https://howbad.info/

(#20248) execute93


execute93
őstag

Sziasztok.
Gépem:
Asrock h61m GS
INTEL CORE I3-2100 3,1 GHZ
KINGMAX 4GB DDR3 1333MHZ
FSP HEXA 400 W

Reggel bekapcsoltam de még a boot előtt leállt. Aztán folyamatosan nyomtam a bekapcs gombot, de csak a ventillátorok forogtak. Semmit nem csinált a gép csqk a proci vga táp ventie forgott. Ezután szétszedtem a gépet, minden csatlakozót leellenőríztem minden oké. Teljesen kitakarítottam, az alaplapi elemet kivettem, majd visszatettem. Na ezután bekötöttem a gépet, ekkor már a ventik sem forogtak. Másik táppal próbáltam, azzal sem ment. Mire gyanakodjak? Mindenre van gari. :R

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#20249) spiritex válasza execute93 (#20248) üzenetére


spiritex
veterán

Hány memória van a gépben? 1x4GB, 2x2GB vagy 4x1GB? Mert akkor ki kéne próbálni, hogy 1 db memóriával indul-e.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#20250) execute93 válasza spiritex (#20249) üzenetére


execute93
őstag

1db 4 gb-os van benne. De el sem indul, meg sem moccan. Semmit nem csinál. Ami biztosan hibamentes: VGA, Táp, HDD. Ami nincs csekkolva: Cpu, alaplap, ram. Szerintem a lap ment el, mert f.s .
Intel megbízható, Kingmax is. Ramot nem tudom ellenőrizni, mert a környéken mindenkinek DDR2 van.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.