Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) Akos.- válasza dvdbackuper (#19650) üzenetére


Akos.-
csendes tag

Egy 6 PINes PCIE csatlakozója van még a tápnak, beleíllik. Nem fogom tönkre vágni?

Üdv.

(#19652) Rivaul válasza Akos.- (#19649) üzenetére


Rivaul
addikt

Azt mondták hogy ha nincs kábel hozzá akkor már nem is kell? :DDD 4-es csatinak kell lennie. Dugd bele azt úgy ahogy adja magát. Valószínű kell a lapnak.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19653) dvdbackuper válasza Akos.- (#19651) üzenetére


dvdbackuper
őstag

A lapra kell egy 24pines és egy 4 vagy 8 pines csati, a proci környékére.
Ezek megvannak? A 6 pines a VGA-nak kell.

(#19654) Akos.- válasza Rivaul (#19652) üzenetére


Akos.-
csendes tag

ÉS MEGY! köszönöm srácok! :R :R :R :D :D

Üdv.

(#19655) Hgovi válasza Krisz79 (#19648) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Az lehetséges vagy az optika rosszalkodik.

Üdv Hgovi

(#19656) Krisz79 válasza Hgovi (#19655) üzenetére


Krisz79
őstag

Kollégám tanácsolta,hogy dugjak rá vezetékes billentyűzetet.
Eddig kábel nélkülit használtam.
Mivel kéri,hogy cd-ről való inditáshoz,nyomjon meg 1 billentyűt.
(Én megnyomtam,de semmi.)
Igy irta ki a bootmgr problémát
Hazaérek kicserélem a billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#19657) Hgovi válasza Krisz79 (#19656) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Akkor ,ha nem reagált rá valószínű az volt a bibi.

Üdv Hgovi

(#19658) Csupii


Csupii
tag

Erre valaki tud valami megoldást ??

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Csupii // Bíp, bííííp!

(#19659) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló!
Van egy 1366 os konfigom. Szészedtem az egészet, hogy kitakarítsam. Mivel elég hosszas művelet a gépet összeszereltem az asztalon (antistatikus zacskón volt stb) Tökéletesen ment majd másnap azaz ma összeszereltem a gépet és se kép se hang.
Amiket csináltam. Minden létezőt lehúztam. Ha a ramokat kivettem a bios csipogott mint állat ha visszaraktam meg se mukkant. Minden venti pörög.
Ha a vga-t kiveszem (amit ma vettem gtx660, de az asztalon összerakva semmi baja nem volt) Szóval ha a vga-t kiveszem szintén meg se mukkan. A bios nem csipog semmi. Csak forognak a ventik.
Szóval vidikarival anélkül sincs semmi csipogás és a gép pár órája tökéletesen ment a gépházba berakás óta se kép se hang.

(#19660) MasterMark válasza kmisi99 (#19659) üzenetére


MasterMark
titán

A ház drótjait is lehúztad?

Switch Tax

(#19661) kmisi99 válasza MasterMark (#19660) üzenetére


kmisi99
addikt

Azóta szétszedtem az egész gépet és ment vissza az asztalra. A táp az alaplap proci memó vga hdd-k
Ismételten se kép se hang. A gépet az alaplapon lévő gombal kapcsoltam be. Én az alaplapra gyanakodom bár az hogy a ramok hiánya miatt pittyegett lehet nem erre utal. A vidikarit meg még ma letesztelem a másik pcmben

(#19662) MasterMark válasza kmisi99 (#19661) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem van egy ugyanilyen rossz alaplapom, ha esetleg kitalálsz valamit akkor mond. Bár nem így romlott el. Sajátomnál BIOS hibára gyanakszom, de még nem volt időm újraíratni.

Switch Tax

(#19663) kmisi99 válasza MasterMark (#19662) üzenetére


kmisi99
addikt

VGA ok!
Most teszteltem más gépben a vga-t tökétles. Ugye ha a ramokat kiveszem az alaplap sír szóval gondolom azok se rosszak. Proci csak nem dobja fel a talpát.

Más is egyetért hogy az alaplap a rossz? Én nem annyira értek hozzá. Más jobban hozzáértő véleménye is érdekel. Az alaplap még 1 hónapig garis szóval jó lenne 100% ban megbizonyosodni róla. Nem akarom feleslegesen hívogatni a szervizfutárt.

(#19664) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Megprobáltam usbs megoldást de a jelenség ugyanaz mikor bedobná a starting windowst visszaugrik az elejére. Esetleg egy 2 csatis bövitö kártyával átmenetileg kitudnám kerülni az alaplapi chipet?

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#19665) zalkatti


zalkatti
tag

Sziasztok!
Valaki segitsen, nagyon fura hibaval allunk szemben.
Elszallt az alaplapom Ide vezerloje egy reggeli inditas utan...ok szerviz,kondicsere de ugyanaz a hiba. Rendeltem innen alaplapot megbizhato eladotol. alaplap csere. Szervizben kitunoen ment, fel is telepitettek nekem stb. Most hazahoztam, elinditom a gepet, billentyu es eger nem reagal, ujrainditom, mar se kep, se hang, visszavittem szervizbe, meghalt az alaplap.
Ez mitol lehet, zarlatos valamim? Monitor, eger, bill?

Konfig:
Asrock P4s61 (p4i45pe+ volt az elso)
P4 2,8 553 fsb, 2*512 ram
Sapphire radeon x800gto
Mercury 350 w tap
Samu 80 gb IDE HDD

Sziasztok, elore is koszonom a segitseget

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#19666) Rivaul válasza zalkatti (#19665) üzenetére


Rivaul
addikt

A tápod öli le valószínűleg a lapokat. Nem érdemes beletenni még egy lapot amíg az benne van. Ilyen gyorsan más nem vágja haza általában.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19667) zalkatti válasza MasterHUn (#19664) üzenetére


zalkatti
tag

Ha tenyleg a tap akkor az fasza lesz, ugyanis ugy vittem szervizbe elso alkalommal hogy reggel nem kapcsolt be meg budos volt egy kicsit a gep, csak masodszorra indult. Az ember azt hinne azzal kezdik hogy kimerik a tapot, ha egy gepben fogja magat ea lehal a lap...
Hogy tudnam rajuk terhelni az eddigi koltsegeket, mert akkor az o mulasztasuk hogy a masodik lap is megsult.. Gondolom eselyem sincs...
Pedig nem rossz szerviz.. ;(

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#19668) Rivaul válasza zalkatti (#19667) üzenetére


Rivaul
addikt

Semmi esélyed nincs rá. Nem sok olyan hely van ahol alapból végigmérnének mindent. Bevitted hogy nem jó a lap, ők ezt megnézték s nyugtázták hogy tényleg nem jó. Egy teljes tesztelést kell kérned ha meg szeretnél róla győződni hogy mi okozza a hibát. Csak akkor lesz biztos s ebben az esetben is az a fix ha ez után velük rakatsz be egy tőlük vásárolt lapot. Ha az is problémás lenne tesztelés után akkor élhetsz panasszal s ők cserélnék.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19669) zalkatti válasza Rivaul (#19668) üzenetére


zalkatti
tag

Hat igen, keves esely, amugy ugy vittem be hogy szoltam, hogy fura a tap es budos is volt, meg nem jo a lap
Koszonom a velemenyt, szep napot!
Johet az F1 :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#19670) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

A következőben segítsen nekem valaki, légyszíves!
Dell optipleg GX 280 Tover 775/celeron Ht. komplett brand gép, kiválóan működött.
Kis utazás után a gép nem hajlandó elindulni.
- Nem jelez hanggal hibát, az egyetlen amit csinál hogy egy szempillantásra bekapcsolja a monitort, majd fokozatmentesen elkezdi felpörgetni a ventilátort eszeveszett porszívó sebességre.
- Lehúztam róla minden felesleget, változatlanul nem reagált. Ha izomból rányomtam a hűtőt a procira, néha odáig eljutott hogy BIOS nyitó képernyő, de ott kifagyott.
- Gondoltam 1000% hűtés/túlmelegedés. De a gép 1-2 sec alatt kifagy, a rézmagos borda még csak fel sem tud melegedni ennyi idő alatt. Gondoltam akkor biztos hőközlő paszta hiányos. (Miért volna az, hiszen a megelőző 2 évben elég volt alá annyi cucc?) A borda nem érintkező részeiről átkapartam a pasztát középre, de ugyanúgy semmi.
- Ha nyomom erővel, néha elindul. A lap látszólag nem repedt, a borda és a proci között nincs rés, (belátni)

Mi lehet a hiba oka, mert kissé idegesítő, hogy nem bírok rájönni :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#19671) Rivaul válasza Arlekim (#19670) üzenetére


Rivaul
addikt

Valószínű az utazás alatt sérült a lapod. Szemmel nem is fogod észrevenni ha csak annyira lett baja.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19672) zalkatti válasza Arlekim (#19670) üzenetére


zalkatti
tag

szia,

Hat nem sok eselyed van ujraeleszteni ha ilyeneket produkal, valami megszakadt a alaplapban.. A heten ket alaplapom halt meg, a masodiknal ugyanezek a tunetek (bar itt taphibat mondanak, nem utaztattam).. Ha mindent lehuzol es ugy se reagal az alaplap akkor kuka

Esetleg chipset huto elmozdulas? Bar az se melegedhet at ilyen gyorsan elvileg

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#19673) MasterMark válasza Arlekim (#19670) üzenetére


MasterMark
titán

Süsd meg hátha. (És ezt most komolyan mondom.)

Switch Tax

(#19674) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Amióta visszaraktam a régi 2x2GB Kingston RAM -omat (mert a 2x4GB Corsair -t elküldtem garanciáztatni) nem volt volt BSOD. Kis fagyások viszonylag sűrűn voltak/vannak továbbra is, BSOD nem volt, mostanáig. Épp kapcsoltam ki a gépet, megnyomtam röviden a bekapcs. gombot, neki is állt a windows kikapcsolni, hallom ahogy leáll a HDD, de a ventik tovább pörögtek, majd újraindult a gép... most ntoskrnl.exe BSOD -t kaptam. Na ezzel mit lehet csinálni? Most mi a baja?

Köszönöm

(#19675) Andras828


Andras828
tag

Sziasztok! Adott egy ötéves gép, ami igaz fizikailag ugyan elindul, viszont piszkos módon lassú a boot (legalább 5 perc, mire eljut addig, hogy CD/USB-ről telepítse a Windowst, vagy bootoljon HDD-ről). Az egyes ellenőrzéseket -memóriaszámolás, IDE channelek megszámolása stb.- nagyon gyorsan elvégzi, viszont két művelet között hatalmas idő telik el. A HDD kivételével minden alkatrésze volt már együtt használva évekig. A gép a következő:

Alaplap: Gigabyte P35-DS3L rev 2.0 (gyári BIOS)
CPU: Intel Core2duo E2180
Memória: 3*1 GB Kingmax DDR2-800
VGA: Gainward GeForce 8600 GT SilentFX
HDD: Western Digital WD800JB 80 GB IDE
Táp: Codegen, model 350X (400W)

Tudom, a táp gagyi. No de ennyire belassítaná úgy, hogy anno 2 évig ezzel a táppal lett használva (azóta a táp pihenőn van, szóval 3 éve nem lett használva) és amíg használva volt tökéletesen működött? HDD szvsz kilőve, mindegy milyen módban használom, tökéletesen új kábellel. Illetve egy másik IDE-s HDD-nél is ugyan így reagál, sőt még egy SATA2-es HDD-nél is ugyan ez a ,,csodás" sebesség érhető el. Memóriákat kiteszteltem (minden slotba minden memória egyesével, sőt egy negyedik kölcsön memóriát is belepakoltam, semmi eredménye), BIOS-t reseteltem, elemet kivettem (bár nem cseréltem). Minden kondit megnéztem (nem pufik/durrantak ki), chipet, csatlakozót, minden tökéletesen a helyén van. Nem ad semmi pittyegő/sípoló hangot ki, kivétel az indításkor megszokott pittyegését. BIOS-ba belépve nem látok furcsa beállításokat, illetve teljesen megszokott hőmérsékleteket mutat minden. Előre is köszi a segítséget, bármi is a megoldás. :)

(#19676) fntastic


fntastic
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy a gép havi 1-2 alkalommal kékhalált dob, vagy az nvidia driver leáll.
A tápom néha elég hangos ventilátor hangot produkál, ha leállítom a gépet aztán kis idő múlva újra indítom, akkor ezt abbahagyja. Ez is kb. ilyen gyakorisággal fordul elő, de nem egyszerre.
Bár én arra gyanakszom, hogy a tápom kezd öregedni (a ventilátor is és néha nem is ad talán elég áramot?)
GIGABYTE SuperB 460W (FSP belsős) a táp egyébként.
i5-2300 proci, GTX460 768MB vga
(vagy videókártya dobhat kékhalált? egyszer mondjuk csíkozottan indult be a gép, de újraindítás után ez is megoldódott)
(fesz-elve nem volt a videókártya, régen húzva igen, de most az sincs.)

Nektek mi a véleményetek?

(#19677) treasurer


treasurer
csendes tag

Sziasztok!
ASUS X51L notebookra megpróbáltam pendriveról windowst telepíteni. Biosbanbeállítottam a boot sorrendet nyomtam egy f10et. Majd újraindulás után csak a az ASUS képernyő jelent meg se előre se hátra. Próbáltam többször újraindítani pendrivval vagy anélkül de ugyanez. Amikor megpróbáltam előhozni a bios, egy 'enter password' szöveg jelenik meg fekete háttérrel. De semmiféle jelszót nem állítottam be, és a laptop gazdája se.
Valaki tapasztalt hasonlót? Fogalmam sincs mi baja lehet. Még sose találkoztam hasonlóval.

(#19678) Matej


Matej
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, amire nem találok megoldást a neten.
Adott egy konfiguráció.

Gigabyte GA-H77M-D3H
QuadCore Intel Core i5-3570K,
2x4Gb (DDR3-1333 DDR3) Kingmax
Gigabyte 660Ti GV-N66TWF2-2GD 2GB GDDR5
OCZ-AGILITY3 (SSD SATA-III)64Gb,
SAMSUNG HD753LJ (750 GB, 7200 RPM, SATA-II)
FSP Raider 550W (80+ bronze)
Samsung SyncMaster S22B150 [22" LCD] (HMAC405743)

A probléma a következő.
Már Windows 7 installáláskor lefagyott a rendszer, majd később, amikor sikerült feltenni az oprendeszert ismét.
Teljesen változó időközönként fagy le a gép (10 mp-20 perc), egér, billentyűzet meghal, csak kikapcs segít.

Előre is köszönöm a segítséget, írhattok nyugodtan privit is, akár.

sziasztok

MaTeJ

(#19679) Fecogame


Fecogame
veterán

Olyankor mi van, ha az egyik gépen működik az USB-ről bootolás, be is bootol korrektül a pendriveról, a másik gépen viszont szintén felismeri a pendrive-t, indulna is róla, de ezt írja:

DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

Mindkét esetben ugyanarról az USB-s pendrive-ról van szó. Miért nem működik a bootolás a második gép esetében?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19680) Andras828 válasza Matej (#19678) üzenetére


Andras828
tag

Szia! Egyik barátomnak tökéletesen ugyan ez volt a problémája. Ha időközben nem találtál rá megoldást, és garanciális még a cucc, vidd el szervizbe. A cimbora gépének amúgy ezen kívül semmi baja volt, és végül kiderült, hogy egy hibás alaplapot kapott (Asuséknál ilyen hogy lehet??? :)). Kicserélték garanciában, és azóta lekopogom semmi baja nincs a gépének. :)

(#19681) Rivaul válasza Andras828 (#19680) üzenetére


Rivaul
addikt

Minden lehet hibás. Akár a gyártás, akár tárolás, szállítás közben is sérülhet valami. Ezen kívül az asus egy xar ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19682) 800.henrik válasza Andras828 (#19675) üzenetére


800.henrik
senior tag

Szia!

Van egy Intel dg965wh alaplapom, és az egy usb fényképezőgéptől csinálta ezt.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#19683) dvdbackuper válasza Matej (#19678) üzenetére


dvdbackuper
őstag

először a hűtést nézd meg, lehet nem fekszik fel teljesen a borda a procira...

(#19684) Matej válasza dvdbackuper (#19683) üzenetére


Matej
tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.
Bekapcsoltam az alaplapi proci hőmérséklet figyelést, hogy sipítson, de nem jelzett.
Olvastam a neten, hogy az Agility 3 is okozhat ilyen fagyásokat. Sajnos ezzel kapcsolatban teljesen tanácstalan vagyok.

Viszont lenne egy másik kérdésem is.
Másik konfig.
Időnként mikro akadások jelentkeznek, (böngészés, játék, másolás közben 1-2 mp-re leáll a gép, majd megy tovább minden rendesen).
Gondolom, hogy valami beállítás para lehet, csak nem tudom mi.
Van ötletetek?

Sziasztok

MaTeJ

(#19685) syberia válasza Matej (#19684) üzenetére


syberia
veterán

Lehetséges megoldások:

1 - are you simply running out of memory causing continuous loading from the HDD? Maybe you have installed something recently that tipped memory useage over the edge. Disable some start up programs or add more ram - i would add more ram anyway.
2 - automatic updates can cause this, turn it off.
3 - Do you have an antivirus program running? disable on access scanning or scanning in background or remove it.
4 - check temperatures with hardwaremonitor or something - also monitor voltages under load, particularly 12V
5 - run full scandisk on your hard drive to check for bad sectors
6 - run memtest86+ to check ram for errors.
7 - if none of these fixes it its time to reinstall windows, then look at diagnosing further hardware faults (motherboard, psu etc.)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#19686) kickboxko


kickboxko
tag

Üdv !

Egy távoli ismerősöm kért h segítsek neki, de tanácstalan vagyok az ügyben azért fordulok hozzátok .

Minden ment a gépébe, csak rossz volt az alaplapi hangkártyája, ezért a régi alaplapját visszaszerelte, amivel előtte nem volt gondja. Nem ért hozzá, de szerinte mindent jó helyre dugott mégis mikor bekapcsolja a gépet nincs kép és a csippanó hang sem az elején. Minden forog ami az alaplapra rá van szerelve.

Ramok ,HDD, SATA, VGA, Tápkábelek mind a helyén vannak.

(A képen nincs bent a VGA mert mindent kitakarna)

[ Szerkesztve ]

"Life is simple"

(#19687) kickboxko válasza kickboxko (#19686) üzenetére


kickboxko
tag

[ Szerkesztve ]

"Life is simple"

(#19688) dvdbackuper válasza kickboxko (#19687) üzenetére


dvdbackuper
őstag

előszöris mindent le kéne húzni, csak a 2 tápkábelt rajta hagyni a lapon, meg a VGA-n a tápot, és úgy kipróbálni...
milyen táp van benne?

meg a memókat a másik slotba tenni, de csak egyet

[ Szerkesztve ]

(#19689) kickboxko válasza dvdbackuper (#19688) üzenetére


kickboxko
tag

Be quiet 700 W

"Life is simple"

(#19690) zalkatti válasza Rivaul (#19668) üzenetére


zalkatti
tag

Halott a merevlemez, utoljara nem a lap halt le hanem a merevlemez, ez különös, lehet, hogy az elso lapom IDE vezerlojet tonkrevagta a HDD? Vagy az elso lap vagta gallyra a hdd-t amire meg felment a winxp a masik alaplappal, masnap meg meghalt? :D

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#19691) syberia válasza kickboxko (#19689) üzenetére


syberia
veterán

Az minőségi belsővel van szerelve (fsp?) de ez sem zárja ki a meghibásodás lehetőségét. Néha sokat kell próbálkozni hogy a hibás alkatrészre fény derüljön, én mindig tartok egy tartalék tápot a gépem mellett, ha valami rendetlenkedik egy hibaforrás rögtön kizárható vele :)

https://howbad.info/

(#19692) Dexter-2000 válasza kickboxko (#19689) üzenetére


Dexter-2000
őstag

minden fölösleges dolgot húzzatok le, és úgy kapcsoljátok be. ha úgy jó akkor egyesével dugjátok rá a cuccokat és mindegyiknél bekapcsolással ellenőrizzétek

Szépnapot!

(#19693) Shodan


Shodan
addikt

[link] esetleg valaki ? :F

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#19694) Rivaul válasza Shodan (#19693) üzenetére


Rivaul
addikt

Haver gépéből kéne a táppal megnézni a tiedet. Ha beindul akkor elhalt a táp. esetleg haverod gépe kevesebb energiát igényel s arra még elég a táp ereje.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19695) syberia válasza Rivaul (#19694) üzenetére


syberia
veterán

Másik táppal sem indult a gépe, a haverja gépét meg vitte a sajátja, ez lap lesz szvsz.

https://howbad.info/

(#19696) Andras828 válasza Andras828 (#19675) üzenetére


Andras828
tag

Közben megoldódott a probléma. HDD játszotta az eszét... Mivel van egy másik, amire tökéletesen fel tudtam csapkodni a Win-t, így a mókázó winyó kapott egy kis szeretetet nagykalapáccsal. :) Ha valakinek ilyen problémája lenne. :)

(#19697) peti0017


peti0017
csendes tag

Sziasztok!

Leírnám röviden a lényeget:

1. PC áramtalanítva van 230V lekapcsolva.
2. Bekapcsolom a gépet, minden rendben.
3. Szabályosan leállítom, Windowsból (230V még rajt van).
4. Ezután közvetlenül bekapcsolom: sípol, nem indul. (1 hosszú, 2 rövid, ha jól hallom): monitor nem kapcsol be, és nem reagál semmire.
5. 230V kikapcs, majd pár perc múlva visszakapcs: a gép tökéletesen indul.

A gép:
PSU: Chieftec A80 CTG-400-80P 400W (cserélve lett a "gyári" 300W-os)
LAP: Abit BD7-E S478 BIOS: Phoenix - AwardBios
CPU: Intel P4 2,4GHz 533MHz FSB, 512kB L2
RAM: Kingston DDR 512MB 333MHz
GPU: GeForce FX5200 128MB
HDD: Samsung SP1203N 120GB IDE HDD
PCI: USB2.0 bővítőkártya

Külön kivettem már a kártyákat, megtisztítottam az érintkezőket, videókarit is. Én inkább valami tápellátással kapcsolatos problémára gyanakszom.

Szerintetek?

(#19698) MasterMark válasza peti0017 (#19697) üzenetére


MasterMark
titán

VGA hiba.

Switch Tax

(#19699) syberia válasza peti0017 (#19697) üzenetére


syberia
veterán

Nekem egy ennél régebbi gépben sípolta ki az fx5200-at a bios, a kártya nem volt hibás de ha rá volt húzva a vga hátlapjára a csavar akkor jött elő a hiba. Azt javaslom hogy próbáld meg "lazábban" rögzíteni a kártyát az agp foglalatban, ha úgy is hibázik akkor tuti hibás a karid.

https://howbad.info/

(#19700) peti0017 válasza MasterMark (#19698) üzenetére


peti0017
csendes tag

Hát, egye meg a fene, én biztos nem veszek abba a gépbe videókarit.
És arra mi a magyarázat, hogy csak akkor nem jó, amikor közvetlen leállítás után ismét bekapcsolom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.