Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) syberia válasza POPsi (#19200) üzenetére


syberia
veterán

A táp nem biztos hogy rossz lenne, én inkább a lapra gyanakszom.

https://howbad.info/

(#19202) the dealer válasza the dealer (#19199) üzenetére


the dealer
tag

Na elvittem az egész konfigomat szervizbe és kiderült, hogy rossz a procim...
...szóval még két hét mire kicserélik, ha cserélik... ...és talán két hónap gép építgetés után működni fog az egész... ...talán

:(

Real life is just a hobby.

(#19203) Rivaul válasza the dealer (#19202) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajnos megesik. Ezért mondtam ha ennyi mindent megpróbáltál akkor már csak ez marad. Biztos ami biztos. Kellemetlen de legalább már tudod. :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19204) the dealer válasza Rivaul (#19203) üzenetére


the dealer
tag

Hát ez ilyen. Két hónap alatt talán meglesz a gépem... :DDD

:R

Real life is just a hobby.

(#19205) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy gép amivel lenne egy kis probléma, ilyennel én még nem találkoztam.
(Alaplap: MS-7304, proci: Athlon 64 x2 4800+)

Van 3 RAM, kettő 1 GB-os 800 Mhz-es, és egy 2 GB-os 1066-os. (Kingston mind.)

Egyesével próbálgatom, de néha beindul néha nem. Néha sípol a RAM miatt, néha nem csinál semmit. Amikor üres akkor is van, hogy sípol a RAM miatt, de van hogy nem. Ha sikerül valahogy beindítani, akkor nem hajlandó újraindulni. (Leállítás részéig jut csak el, utána fekete kép és semmire nem reagál.)
Manual-ban az van, hogy a Dimm 1-es slotban kell lennie RAM-nak, hogy menjen. Na így még sosem indult el, viszont úgy hogy csak az utolsóban van úgy néha igen. Ha ilyenkor mellérakom a többit, akkor is beindul, de csak azt látja ami az utolsó slotban van.

Szóval, valakinek valami ötlete lenne esetleg? :R

szerk.: RAM-ok egyesével végigmennek a MemTest-en, szóval nem hinném hogy azzal lenne probléma.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19206) Rivaul válasza MasterMark (#19205) üzenetére


Rivaul
addikt

Próbáld meg hogy kiveszed a házból s az asztalon rakod össze. Lehet valamit zár a lap vagy meg van feszítve. Biost reseteld. Ha ezek nem válnak be akkor lehet elhaltak a memória slotok.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19207) MasterMark válasza Rivaul (#19206) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt próbáltam elsőnek. Valamiért nem akar menni. Az utolsó slotban viszont bármelyiket rakom, azzal beindul, de csak azt látja, hiába rakom mellé a többit.

Switch Tax

(#19208) Rivaul válasza MasterMark (#19207) üzenetére


Rivaul
addikt

Így több mint valószínű hogy meghalt a lap :( Még kis érzéssel meghajtogathatod a lapot úgy hogy benne van a memória, közel a slotokhoz de ha ezután se tér magához akkor hibás lesz. A 2db 800-al próbálkozz a 2 utolsó slot-ban.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19209) MasterMark válasza Rivaul (#19208) üzenetére


MasterMark
titán

Eddig nem volt baja, lehetséges, hogy magától tönkrement?
Melegedés esetleg lehet a gondja? Eddig egy nagyon pici borda volt a procin, most ráraktam egy nagyobbat, így 55 fok körül van. Viszont a chipeset baromi forró, a borda szinte éget.

szerk.: Bár amikor összeraktam az elején, akkor sem volt jó, pedig akkor hideg volt. :(

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19210) Rivaul válasza MasterMark (#19209) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajnos lehet. Nem szabadna ennyire forrónak lennie. Aida64 el rá tudsz nézni a valós fokokra de ha ennyire forró akkor egy ilyen korú lapnál könnyen pattannak a dolgok s ez lesz az eredmény. Chipset hűtőt mindenképp kéne rátenni ha szeretnéd még használni.

mod: akkor lehet a forrósodás csak a hiba utóhatása. Nem hiszem hogy otthon menthető lenne a dolog sajnos :(

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19211) MasterMark válasza Rivaul (#19210) üzenetére


MasterMark
titán

Hát köszi azért. :R Bármi más ötlet esetleg? :F

Switch Tax

(#19212) MasterMark


MasterMark
titán

Na most arra jöttem rá, hogy az utolsó slottal indul csak, és csak azt is látja, bármit rakok mellé azt nem látja, ha nincs bent semmi a 4. slotban akkor sípol a ramért (hosszú sípolások ugye) , még ha bent is van bármi az első három slotban.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19213) Rivaul válasza MasterMark (#19212) üzenetére


Rivaul
addikt

Az első 3 slot-ot nem érzékeli a gép. Sajnos így beigazolódott, ezzel nem tudsz mit kezdeni. :( Javíttatod vagy csere.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19214) MasterMark válasza Rivaul (#19213) üzenetére


MasterMark
titán

Ennek a javíttatása szinte biztosan nem érné meg, jól gondolom?

Switch Tax

(#19215) Rivaul válasza MasterMark (#19214) üzenetére


Rivaul
addikt

Erre nem tudok mit mondani. Akinek van hozzá felszerelése lehet kiméri a hibát s 2 pötty forrasztással helyre is hozza. Mivel van még élet a lapba így nem lehet totálkár. Kéne keresned itt valakit aki foglalkozik ilyesmivel ő biztos tud tanácsot adni mennyire éri meg vele foglalkozni. Az a baj hogy csak notira van olyan akit tudok ajánlani Killhates de a sima pc nem hiszem hogy a szakterülete lenne.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19216) MasterMark válasza Rivaul (#19215) üzenetére


MasterMark
titán

Rendben köszi szépen. :R

más: Ha valaki ért hozzá, vagy tud olyat aki igen, írjon privátot pls. :R

Switch Tax

(#19217) MasterMark


MasterMark
titán

Amúgy tényleg a melegedéstől lehetett valami, mert a proci / chipset-től lévő legtávolabbi RAM slot megy csak.

És az sem 100%-kal.

szerk.: Illetve most tudtam meg, hogy ahol volt, ott nyirkos volt a levegő is.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19218) Z86


Z86
őstag

Sziasztok!

A következő jelenséggel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni:
A gép bekapcsol gond nélkül, működik néhány percig, aztán lefagy.
Ez utóbbit úgy csinálja, hogy nem reagál semmire, a képernyőn nem változik semmi, viszont az eszközkezelőben pl. a memóriahasználat értékei továbbra is változnak.
Memóriacserét már próbáltam, a proci nem melegszik túl, a táp feszültségei stabilnak tűnnek.
Elég öreg gép, kb. 8 éves (amd 2500+ proci)

(#19219) Rivaul válasza Z86 (#19218) üzenetére


Rivaul
addikt

Winyó? Hdd sentinel nem mutat valami érdekeset?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19220) Z86 válasza Rivaul (#19219) üzenetére


Z86
őstag

Azt írja rá, hogy kiváló és nem talál hibákat.
Most betettem egy linux cd-t, és várok, hogy ezzel is lefagy-e majd.

(#19221) Rivaul válasza Z86 (#19220) üzenetére


Rivaul
addikt

Az is j de ha pár perc után hal meg akkor biosba is megvárhatod. Ha ott is meghal akkor hardveres.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19222) RVR400 válasza Z86 (#19218) üzenetére


RVR400
veterán

Próbálj meg USB-s billt meg egeret használni. Mivel igazából nem fagy ki, mert a gép menne közben, de nem reagál a beviteli eszközökre, ha jól értem.

(#19223) #10726912 válasza Z86 (#19220) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv.
Írd le légy szíves az alaplapod pontos típusát, át nézem a manual-ját. Az alaplapodra ne hagyj semmit rádugva, csak ami feltétlenül szükséges (boot hdd, vga, egy darab ram, tápegység, billentyűzet-egér). Amit rajta hagysz, azt mindet húzd le az alaplapról és dugd vissza (kontakt hiba elhárítás gyanánt).

(#19224) Z86 válasza RVR400 (#19222) üzenetére


Z86
őstag

Az egér USB-s, a billentyűzet pedig PS2-es.

Olyat csinál, hogy elkezdem frissíteni a vírusirtót, látszik is, hogy ugrál a cpu használat.
Mikor lefagy a cpu terhelése 10-11%-on ingadozik.
Az egeret ezután még tudom egy darabig mozgatni, ilyenkor a vírusirtó (avast) felületi elemei reagálnak a rájuk mutató egérre (megváltozik a színük meg hasonlók), de pl. a start menüt már nem tudom megnyitni.

(#19223) Tiger.huhhhh
A típusa asus A7N8X-X

[ Szerkesztve ]

(#19225) #10726912 válasza Z86 (#19224) üzenetére


#10726912
törölt tag

wow...ugyanez van nekem is :D
BIOS alap, vagy frissített?

(#19226) Z86 válasza #10726912 (#19225) üzenetére


Z86
őstag

Nem frissítettem rajta BIOS-t (vagy ha igen, az már olyan régen volt, hogy nem emlékszem rá :) )

Lehuzigáltam mindent, csak az alap dolgok maradtak fenn.

[ Szerkesztve ]

(#19227) #10726912 válasza Z86 (#19226) üzenetére


#10726912
törölt tag

Oké.
Azért kérdeztem a BIOS frissítést, mert alap biossal tud érdekességeket művelni a cpu körül, adtak ki erre frissítést. Illetve a manualt gyorsan átnyálaztam:
Az advanced menüben keresd meg a FSB és az AGP Spread Spectrum beállításokat, és ellenőrizd, hogy ki legyenek kapcsolva.
Illetve az AGP FAST WRITE-ot is keresd meg, ez alapból be van kapcsolva, kapcsold ki. Ha mindezek nem segítenek, vedd vissza egy lépcsővel a memóriák frekvenciáját.

(#19228) Z86 válasza #10726912 (#19227) üzenetére


Z86
őstag

Megváltoztattam a beállításokat. (a BIOS verziója 1009)
Remélem jobb belátásra tér tőle.

(#19229) #10726912 válasza Z86 (#19228) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nekem segített, jelezz vissza, hogy mi a helyzet :)
Ha stabil lesz, akkor javaslom a BIOS frissítést, a honlapjukon leírják, hogy melyik miért készült.

(#19230) Z86 válasza #10726912 (#19229) üzenetére


Z86
őstag

Az FSB, AGP Spread Spectrum és az AGP FAST WRITE kikapcsolása után még fagyott, most visszavettem a memória órajelét, és várom a fejleményeket. (20 percet már kibírt :)
Ha ez sem elég neki megpróbálkozom egy BIOS frissítéssel.

Addig is mindenkinek köszönöm a segítséget!

(#19231) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Asus P5Q-E lapom,nem lehet leállítani.Vagyis minden leállításnál újra indul a gép.
Minden lehetséges hibát már kizártam,egyedül a proci és a lap maradt,ezeket nem tudtam helyettesíteni.
/Állítólag a lap energia menedzsmentje ment tönkre/-ez létezik illetve javítható-e?
Köszi előre is!
Itt már jártam ,de csak találgattunk,valószínű a lap hiba.

Üdv Hgovi

(#19232) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok ! Lenne egy olyan gond hogy asztali pc esetében indításnál 1 sípolás, fekete képernyő, bios sem jön be ,viszont a billentyűzeten világít a Num jelzés normálisan. Elem ki és be rakása megtörtént, de semmi. Első körben ram gyanús de nem vagyok benne biztos. Tippek, tanácsok , ötletek ? Előre is köszönöm.

kengyel

(#19233) syberia válasza kengyel (#19232) üzenetére


syberia
veterán

Ramok külön mennek? Alaplapi vga megy? Próbálgasd végig hátha le tudod így szűkíteni a kört. Esetleg a DVI kábel helyett köss rá egy másikat vagy sima VGA kábelt+adapter.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#19234) kengyel válasza syberia (#19233) üzenetére


kengyel
nagyúr

Sajnos a szóban forgó gépben egy darab 2 GB 800 as ram van. Az alaplapi videóra is rátettük ,de ugyan az a jelenség. DVI rákötési lehetőség nincs a monitoron. Most egyenlőre szerezni kell egy másik ram modult , és azzal is próbálni. Köszi a választ.

kengyel

(#19235) RVR400 válasza kengyel (#19234) üzenetére


RVR400
veterán

Memória nélkül indítva ugyanúgy sípol?

(#19236) #71028224


#71028224
törölt tag

Sziasztok.
3db problémával fordulok felétek:
Első:
A gépem csak úgy indul,hogyha a bekapcsológombot vagy 4-5 mp-ig nyomom,ha csak simán benyomom,nem indul el,a HDD jelző led,se világit.
Második:
A gépem játékoknál néha befagy,de piti játékoknál is szokott,meg komolyabbaknál is,van amikor csak videónézés közbe,még nem jöttem rá,milyen körülmény okozhatja.Melyik alkatrészem teszteljem le,és mivel?
A 3.ik,az már nem igazán ide tartozik,de:
A profilomban szereplő vidikártya a bencharkok fizika tesztjén mindig 9alatti fps-t hoz ki,meg játékokba is,ahol fizika van,néha belaggol picit.
Ennek,mi az oka?
A proci,meg a winyó gyenge ehhez a kártyához?
Vagy,mi?
Előre is köszi,és bocs a sok h***e kérdésemért :U

(#19237) kengyel válasza RVR400 (#19235) üzenetére


kengyel
nagyúr

Na ez jó ötlet ,még nem próbáltuk. Azonnal megnézem és visszaírok.

Szerk Most kivettük a ramot és folyamatos sípolás hallható !

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#19238) RVR400 válasza kengyel (#19237) üzenetére


RVR400
veterán

Tehát gyanúsan nem a memóriával lesz a gond, ha máshogy csipog. Az alaplapit úgy próbáltátok, hogy kivettétek a dVGA-t?

(#19239) kengyel válasza RVR400 (#19238) üzenetére


kengyel
nagyúr

Még nem ,de máris csinálom :) És persze :R

kengyel

(#19240) kengyel válasza kengyel (#19239) üzenetére


kengyel
nagyúr

Kivettük a kártyát és elindult :D Akkor videókari lenne ? :F

kengyel

(#19241) Rivaul válasza #71028224 (#19236) üzenetére


Rivaul
addikt

Mindegyikre a válasz leginkább az hogy kevés lehet a tápod. Próbáld meg hogy lehúzol minden fölös dolgot a gépről csak 1 ram, proci, legkisebb winyó, vga marad semmi más. Teszteld úgy egy kicsit.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19242) #71028224 válasza Rivaul (#19241) üzenetére


#71028224
törölt tag

A Benchmarknál nem a procim a kevés a fizika teszthez?

(#19243) Rivaul válasza #71028224 (#19242) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha nem kap elég tápot minden akkor nem is dolgozik rendesen. Próbáld ki amit írtam. Azon kívül meg egyszerű megnézni hogy eleget teljesít e a procid. Google be beírod a procid fajtáját s mellé a bench fajtáját amivel mérsz, plusz a score kifejezést. Máris listázza neked a nagy átlagot amihez tudsz viszonyítani.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19244) RVR400 válasza kengyel (#19240) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor nagyon úgy tűnik. Próbázd meg másik gépben is a karit. Esetleg a tápegységed hasalt el a PCI-E táp részénél.

(#19245) RVR400 válasza #71028224 (#19236) üzenetére


RVR400
veterán

Alaplap, tápegység. A procira küldj rá egy AIDA stab tesztet, gyanús, hogy throttlingol, de ne legyen igazam. Fél óráig mehet a teszt, a CPU kihasználtsági görbét nézd meg, hogy egyenesen megy-e végig a fél óra alatt, vagy vannak benne visszaesések.

(#19246) kengyel válasza RVR400 (#19244) üzenetére


kengyel
nagyúr

Most egyenlőre annyit tudunk kipróbálni, betesszük a kártyát este egy másik gépbe. Megírom estefele mi lett a változás. És ha másikban a kártya működik ? Akkor a lap a ludas ?

kengyel

(#19247) #71028224 válasza Rivaul (#19243) üzenetére


#71028224
törölt tag

Neten a többieknek kb. 15000ezer pontot ért el ugyan az a proci,mint ami nekem van,nekem meg csak 12500-at.

(#19248) Rivaul válasza #71028224 (#19247) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a 2500 pont lehet a fesz stabilitás hiánya. Nekem a táp a gyanús de ahogy előttem is említették még a lap is szórakozhat. Az 15000 remélem nem a legtöbb amit találtál mert a közép értéket kell venni. Szérián belül is lehet eltérés főleg ha az említett procit meg is húzták + a konfig többi része is belejátszik. Csinálgasd meg amit RVR400 és én ajánlottunk.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19249) #71028224 válasza Rivaul (#19248) üzenetére


#71028224
törölt tag

Fél órát ment a teszt,miközbe indavideón filmeztem is picit :B
Teljesen egyenes a vonal :D

(#19250) #71028224 válasza #71028224 (#19249) üzenetére


#71028224
törölt tag

Viszont,miután befejeztem a tesztet,próbáltam másolni 300mb-t és befagyott minden,utána 10percig megint jó olt,majd csak ugy simán ujraindult :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.